•  

  Pytanie techniczne.

  Moja firma zmienia lokalizację i zmieniamy ISP niestety na PLAYa, bo nic innego tam nie ma.
  No i teraz tak, w jaki sposób handlowcy będący w terenie mogą się dostać do naszego serwera poprzez nasz VPN skoro PLAY nie oferuje zewnętrznego adresu IP? (rys. poglądowy poniżej)

  DDNS zadziała w tej sytuacji, czy nie, bo PLAY nie przepuści takiego ruchu tak czy inaczej?

  Jestem noobem jeśli chodzi o sieci, więc jak ktoś ma pomysł to proszę o jakieś dobre nakierowanie jak ten problem rozwiązać.

  #sieci #siecikomputerowe #vpn #play
  pokaż całość

  •  

   @HackYouToo: @ShortyLookMean: @stolemy:

   W pierwszym poście nie bardzo się chciałem wdawać w szczegóły, ale za wyjątkiem dostępu do plików potrzebujemy jeszcze dostęp do systemu ERP, aplikacji produkcyjnej, kluczy sieciowych do oprogramowania cad/cam, część osób musi mieć również dostęp do pulpitu zdalnego.
   Generalnie nie możemy tego wszystkiego wystawić na zewnątrz, bo byśmy generowali za duży ruch sieciowy + przeniesienie 3 serwerów wraz z oprogramowaniem M$ w "chmurę" to by były za duże koszta.
   Generalnie dzięki za info, będę szukał jakiegoś lokalnego ISP co zaoferuje mały transfer ale będzie miał przynajmniej zew. IP.

   @Showroute_pl: GSM/LTE
   pokaż całość

  •  

   @kthxbye: Ooo... czyli mógłbym zrobić tak: na jednej karcie sieciowej serwera łączyć się przez neta s2s, a dla sieci wewnątrz firmy (lokalnie) używać drugiej karty aby nie generować ruchu przez VPS?

  • więcej komentarzy (11)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika virus-t

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (8)