Wbiłem na Wykop, żeby trochę pogadać o polityce, zobaczymy na jak długo zostanę. Centrowy chadek z odchyleniem wolnorynkowym.

 •  

  PiS zawsze traktował wyborców dzisiejszej Konfederacji jak pożytecznych idiotów (czyli, w wielkim skrócie, elektorat katolicko-narodowy z domieszką także konserwatywnych liberałów) i tak jak mówi się, że Konfederacja jest wrzodem na dupie prezesa, to ja mógłbym się zgodzić z tym tylko częściowo. Oni będą nadal się wysługiwali Konfederatami i ich wyborcami jako pożytecznymi idiotami, gdy będą mieli naskoczyć np. na KOD-owców, Trzaskowskiego, Dulkiewicz itd. Tak było zawsze i tak będzie zawsze, bo wbrew pozorom Konfederacji zawsze było blisko do PiSu (i nie zmieniają tego obecne kłótnie, a w zasadzie bardziej nazwałbym to grą polityczną, z której zresztą Konfederacja wychodzi zdecydowanie obronną ręką).

  Później też rzucą jakiś ochłap w postaci zaostrzenia ustawy aborcyjnej albo jakąś ustawę anty-LGBT i uwolnią się od krytyki (PiS). Widać to po tym, jak w #tvpis znacznie ocieplił się przekaz nt. Konfederacji i podejście samych prowadzących programów i już także i w ramach wzajemności presja ze strony wyborców Konfederacji na Kurskiego i spółkę spadła wręcz do zera i nie zmienia tego nawet haniebna nagonka na Tomasza Grodzkiego (na zasadzie: jak już chcecie atakować, to tych pełowców i innych kodziarzy, a od nas wara).

  Z pewnością Kaczyński w wyborach prezydenckich (w 2. turze) będzie chciał zbudować na wyborcach Konfederacji poparcie w okolicach 60-75% dla Dudy i na 100% mu się to uda - jestem tego pewien. I w zależności od tego, czy będzie chciał być bliżej 60 czy też 75% uzależniam jego ruchy i ew. gesty "dobrej woli" w stosunku do Konfederacji - być może także w tym przypadku rzuci jakimś ochłapem, którym ww. się zadowolą.

  Tak więc Kaczyński, który jest uznawany za niezłego stratega, jeszcze wiele razy posłuży się politykami i wyborcami Konfederacji jako pożytecznymi idiotami i ja byłbym stosunkowo pewien, że jeśli nie zajdzie jakaś diametralna zmiana, to oni złapią haczyk - jak zawsze.
  #polityka #konfederacja #4konserwy #neuropa #bekazpisu
  pokaż całość

  •  

   @rorf46: Moze tak byc, ale nie jest to przesadzone. Mlode kobiety na konfe nie zaglosuja, wiec jakis sufit juz to stwarza. Jesli Kaczynski musialby wejsc z szurami w koalicje to mogloby to go zrzucic z rowerka. Jakby za mocno poszedl z zamordyzmem to IMO by upadl. Normalsi moga lykac kielbase wyborcza i sen o Polsce wstajacej z kolan ale jak odczuli by na wlasnej skórze jak to.jest zyc w katotalibanie to mogliby sie wkurwic.
   Sa dwie rzeczy, ktore mnie smuca
   Po pierwsze: Kaczynski jwst IMO dobrym strategiem ( albo ma przynajmniej dobrych doradcow). Moze ograc tych antysystemowcow i beszie tak jak mowisz
   Dwa: Jest duza grupa ludzi, ktorzy nie sa radykalami, ale radykalizm toleruja i sa go w stanie zaakceptowac w zamian za jakies korzysci. Na pewno zdecywana wiekszosc wyborców konfy nie chce intronizacji Chrystusa na Krola Polski, ale nie ma nic przeciwko, jesli w zamian dostanie korzystne reformy gospodarcze. IMO to naiwna postawa, zycze powodzenia w rozwijaniu polskiej gospodarki przy jednoczesnym wyjsciu z UE jakby to chcieli niektorzy xd Chętnie poczytam o tym wzroscie we Frankfurter Allgemeine Zeitung, bo na pewno wtedy spierdole xd
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Chyba jeszcze nikt na mirko o tym nie informował. Otóż: w ostatnich miesiącach wydawnictwo UW wydało reprint praktycznie niedostępnych do niedawna tomów 2-3 książek "Filozofia i wartości" Wolniewicza (pierwszy tom to dalej biały kruk, czwarty był nieprzerwanie w dystrybucji). Są to rozmaite artykuły i eseje Wolniewicza z czasów III RP. Pełne spektrum, od nieprzeniknionych dla laika prac z logiki formalnej, przez eseje z filozofii praktycznej, po bieżące komentarze polityczne i wywiady. Każdy zainteresowany postacią profesora znajdzie tam coś dla siebie.

  Polecam je zwłaszcza osobom, które lubiły "niepolityczne" pogadanki Wolniewicza na youtube. Było trochę takich, choćby o śmierci, relacji chrześcijaństwa z filozofią współczesną czy o "Krzywej życia", gdzie Wolniewicz definiuje, czym dla jego jest filozofia, a następnie prezentuje to na przykładzie wykresu "krzywej życia" właśnie, który - choć w sumie Wolniewicz nie mówi tam nic radykalnie odkrywczego - bardzo "wrył" się w moją wyobraźnię i świadomość.

  Takich rzeczy jest w tomach 2-4 (i pewnie w pierwszym, ale do niego nie mam dostępu) więcej. Dzięki tekstom tam zawartym można na przykład dobrze zrozumieć, co Wolniewicz miał na myśli określając się "niewierzącym rzymskim katolikiem" albo dlaczego miał tak ostre i rzadko spotykane poglądy bioetyczne ("tak" dla eutanazji, "nie" dla przeszczepów), na edukację (zawzięty wróg Deweya) czy polityczne ("zatapiać!").

  Pewnie niektórych dziwi, że taki neuropek jak ja często przywołuje Wolniewicza, wszak to był - jak napisał pewien publicysta po jego śmierci - jeden z ostatnich przedstawicieli autorytarnego z ducha pokolenia formowanego w czasie stalinizmu, który przerzucił się następnie na równie zamordystyczny radiomaryjny katolicyzm i PiS (podobną opinię wyraziła też zresztą prof. Środa).

  Odpowiedzi mam na to kilka.

  Po pierwsze - Wolniewicz to postać o wiele bardziej wielowymiarowa, niż wielu się wydaje. Mimo swojej powierzchownej "prawackości" rozumiał powagę ostrzeżenia Marksa, które znowu w XXI wieku wraca do łask pod nazwą "wzrastających nierówności". Był znawcą Wittgensteina, którego duch unosi się nad XX/XXI wiekiem i filozofią anglosaską. Jednocześnie czerpał z wielkich filozofów od Arystotelesa, przez swojego ulubionego Leibniza, po Hume'a. Był demokratą, ale z rysem republikańskim, obawiającym się "motłochu". No i wspierał stronę swoim zdaniem słabszą, w jednym z wywiadów dał do zrozumienia, że gdy prawica zacznie być zagrożeniem, zmieni front. Może - gdyby żył - byłby dziś w opozycji.

  Po drugie, w szacunku do Wolniewicza nie jestem odosobniony, czytał go i zapraszał też np. Tomasz Stawiszyński prowadzący audycje filozoficzne w Tok FM, a trudno go oskarżyć o prawackość. Nie trzeba się zresztą z kimś we wszystkim zgadzać, by był inspiracją. Wolniewicz opracował w zasadzie całościowy system filozoficzny i jeśli nawet pewne rzeczy, które mówił z przekonaniem, zdawały się szokujące, to były dobrze przemyślane i spójne z resztą jego poglądów. Spójności i głębi myśli nie można Wolniewiczowi odmówić, nadaje się więc rewelacyjnie do przebijania swojej bańki na poważnie.

  To swoją drogą dobra ogólna zasada, że rozumienie, docenianie i zgadzanie się z kimś to zupełnie różne wymiary. Tłumaczył to zgrabnie np. prof. Sadler w uwagach pomocniczych do studiowania Epikteta. Zresztą, nawet jeśli niektóre jego wypowiedzi są skandaliczne, to Wolniewicz to nie jedyny filozof, który od nadmiaru myślenia poszedł z maliny. Sam Heidegger był zwolennikiem partii nazistowskiej (patrz: "Czarne Zeszyty"). Pewne rzeczy oczywiste dla laika są niewidoczne dla kogoś, kto całe życie spędza na systematycznym myśleniu (była książka "Zniewolony umysł" Miłosza w temacie). Tak było nieraz z uwiedzionymi przez różne ideologie (u nas PiS popierali np. Bugaj czy Radziejewski, którym ciężko odmówić przenikliwości).

  Ciekawy jest wreszcie świat Wolniewicza, jednocześnie bardzo logiczny i racjonalny, ale i duchowy i pesymistyczny. Z jakąś Inteligencją (za Davidem Hume) w sposób odległy z nami spokrewnioną, ale absolutnie nad nami nie czuwającą. Bóg Wolniewicza nie tyle objawił, co przejawił się w Jezusie, bez elementów mitycznych, obietnicy życia po śmierci czy opieki Opatrzności.

  To jest zresztą kolejny przykład jego oświeconej naiwności, że oczekiwał, że Kościół będzie w stanie przereinterpretować swoje przesłanie w kierunku mu bliskim:

  Kategorycznie odrzucam równanie Bóg Ojciec = Opatrzność, oraz chrześcijaństwo = wiara w życie wieczne. Jeżeli święty Kościół powszechny nie ma w rezerwie żadnej innej interpretacji swojej wielkiej tradycji, niż te prehistoryczne mity, to marne jego widoki

  ( za: http://journals.pan.pl/Content/109492/PDF/P.Filoz.+3-18+24-J.Kopania.pdf?handler=pdf )

  Ja w to absolutnie nie wierzę. Chrześcijaństwo może przetrwać z jednej strony w "nierealistycznej" wersji Dona Cupitta, egzystencjalnej odmianie znanej choćby u Tillicha, a z drugiej fundamentalizmie czy pentakostalizmie, ale oferta wiszącej nad nami deistycznej racjonalności nie jest czymś, co zdobędzie kiedykolwiek szerokie poparcie popracie ludzi.

  Ale mimo wszystko cieszę się, że mogłem spojrzeć przez chwilę na świat jego oczami i mieć wejrzeć w jego umysł, dużo potężniejszy, niż mój. Zawsze po takich przygodach coś w człowieku na trwale się zmienia. Bo Wolniewiczowi zależało, nie był obojętny i szukał szczerze prawdy i to jest chyba tajemnica jego magnetyzmu.

  #wolniewicz #filozofia #ksiazki #religia #chrzescijanstwo
  pokaż całość

  źródło: scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net

  •  

   @eoneon: W numerze Liberte! o tytule "Dlaczego Chrzescijanstwo sie nie przyjelo" przeczytalem wywiad z profesorem Wolniewiczem. Wynika z niego, ze Wolniewicz po prostu pomylil sie co do oceny Jarka. Bardzo krytykowal go za zmiany w sadownictwie, byl za utrzymaniem kompromisu w sprawie aborcji. Myślę, że w pewnym sensie byl w owczesnej opozycji, albo przynajmniej w "racjonalnym" skrzydle. Bardzo ciekawy wywiad i bardzo wielowymiarowa postac. pokaż całość

   +: eoneon
  • więcej komentarzy (4)

 •  

  W Czechach trwają protesty przeciwko rządowi premiera Andreja Babiša. Bierze w nich udział (wedle różnych szacunków) ok. 300 tysięcy osób.

  Andrej Babiš pracował w przedsiębiorstwie Petrimex, kontrolowanej przez władze komunistyczne centrali handlu zagranicznego. W drugiej połowie lat 80. był przedstawicielem tej firmy w Maroku. W okresie komunistycznym był tajnym współpracownikiem (pseud. „Bureš”) czechosłowackiej służby bezpieczeństwa StB.

  Protesty mają związek z konfliktem interesów. Babiš jest oligarchą, który dorobił się pokaźnego majątku w czasach transformacji ustrojowej:

  Powrócił do kraju, w 1994 po przejęciu części przedsiębiorstwa założył prywatny koncern Agrofert, specjalizujący się branży żywnościowej, rolnej i handlowej. Skupując i przejmując kolejne firmy, doprowadził do powstania holdingu obejmującego ponad 250 podmiotów gospodarczych, utrzymując nad nim kontrolę. „Forbes” w 2013 umieścił go na 736. miejscu listy najbogatszych ludzi na świecie.

  #wazne #swiat #europa #polityka #kalkazreddita
  pokaż całość

  źródło: preview.redd.it

  •  

   @Ranage: Sam bylem na protescie przeciwko wladzy ( protest studentow przeciwko reformie edukacji, bylem tez na strajku klimatycznym) , ale niektore dzialania Kodu czy tam Obywateli RP mnie troche smiesza. Czesc z tych osob zachowuje sie jak sekta, tarzanie sie po chodniku, bieganie za Pawlowicz i darcie za nia ryja, to jakis cyrk. Potrzebujemy wielu osób, które nie sa zatopione 24/7 w polityce, ale swiadomych, zdroworazsodkowych obywateli, ktorzy garniaja swoje otoczenie. Walesa zachowujacy sie jak pajac w koszulce konstytucja moze tylko zadzialac na szkode opozycji. Z drugiej strony: wielu poczciwych obywateli w protestach chodzi i chwala im za to. Po prostu kurwizja wyciaga jakies skrajne przypadki i przedstawia jako norme, ale tak dziala polityka. Sam rozwazam mocniejsze zaangazowanie sie w polityke przed kolejnymi wyborami, myślałem nawet, zeby wstapic do Kodu, ale widzę też, ze zatopienie sie 100 procentowo w polityke moze przynieść odwrotne skutki. pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Skrajna prawica w sejmie:

  Batożenie gejów, ustawowe zezwolenie na bicie dzieci, ustawa antyLGBT, zamykanie Biedronia w więzieniu bo jest gejem, zaostrzenie ustawy aborcyjnej, edukacja seksualna jest bardziej zła niż oddanie pedofilowi dziecka by se poklepał je po tyłku, kobietę zawsze się trochę gwałci

  Lewica w sejmie: nie chce nikogo zamykać za poglądy, chce dać możliwość kobietom decydowania za własne ciało, ma inną wizję gospodarczą niż reszta

  Bój się lewicy XD

  #bekazprawakow #neuropa #polityka
  pokaż całość

  źródło: Adjustments.plist

 •  

  Brakuje teraz partii czysto liberalnej
  bez ekstremum w postaci szuryzmu

  Czy ktoś będzie w stanie założyć i rozpropagować takie ugrupowanie

  #polityka #takaprawda #neuropa #4konserwy #konfederacja #oswiadczenie #polska #polityka #gwiazdowski pokaż całość

  źródło: galeria.bankier.pl

  •  

   @Lukardio: Bylaby na pewno szansa na urwanie troche procent konfie. Czesc ludzi glosuje na kucy, bo prowadzi firmy, boi sie populizmu w postaci zasiłków, ktory niczym puszka pandora zostala otwarta przez Jarka.
   @Haramb3 starsze pokolenia jakos rozumiem, ale na Konfe glosuja ludzie młodzi, nieglupi, wyksztalceni, czesto zlaicyzowani. Mimo to nie boja sie zamordyzmu, nawet potencjalnego wyjscia z UE za wolnosc gospodarcza ( ktora jest oczywiscie wazna, moze nawet najważniejsza, ale ja i tak wypierdole z tego kraju jak nie będzie tu innych obywatelskich swobód) Przeciez to gadanie o bandzie czworga to nic innego jak utrwalanie resentymentu, ktory pozwolil Pisowi na zdobycie 8 mln glosow xd Jestem gospodarczym libkiem, nawet jakos konfe popieram gospodarczo, ale na szurostwo i nacjonalistow nigdy nie zaglosuje tfu pokaż całość

  •  

   @Haramb3: IMO Bosak, Winnicki i reszta tylko pudruja swoje poglady. To nie sa jacys debile, jakis talent do polityki maja, nie wierze w przemiane ich pogladow na gospodarke, bo nacjonalizm dazy do sukcesu kolektywu, a nie sukcesu jednostki, ktora umozliwia wolny rynek.

  • więcej komentarzy (42)

 •  

  Ale jak ktoś mówi, że PiS jest bardziej na lewo od SLD to oburzenie XD

  #neuropis #konfederacja #4konserwy #polityka

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20191115-133650.png

 •  

  Patrząc jak reżim szczuje na faceta pokazując ludziom że ma oszczędności, uważam można uznać za stosowne stwierdzenie że PiS w Polsce przekształcił dużą część mniej rozgarniętego społeczeństwa w pełnoprawny motłoch.

  Tak, odbiorcy tej propagandy to najprawdziwszy w świecie motłoch, masa ludzi niesamowicie głupich, ziejących nienawiścią do mądrzejszych, zaradnych, zamożniejszych od siebie. To że nie dochodzi do pogromów, nadziewania ludzi z dziećmi na widły i palenia w stodołach zawdzięczamy wyłącznie czasom w jakich żyjemy, niedostatecznej biedzie plebsu i być może innym niezależnym od nich okolicznościom.

  Musimy sobie jasno powiedzieć że ci panowie (do spółki z gangstero-arcybiskupami i prawdopodobnie rosyjskimi służbami), dokonali w naszym kraju straszliwej destrukcji społeczeństwa, której owoce będziemy żreć jeszcze długo po ich śmierci.

  #neuropa #4konserwy #polityka #polska #pis
  pokaż całość

  źródło: gf-C56c-VSVN-BS5V_lech-kaczynski-jaroslaw-kaczynski-1920x1080-nocrop.jpg

 •  

  Dobra, śmieszki śmieszkami, ale Macierewicz elegancko zjebał PiS-owi prezydencką kampanię wyborczą pt.: "My jesteśmy dobrzy, a oni są źli, bo my jesteśmy prawdziwymi Polakami". Antek dzisiaj pokazał prawdziwą twarz katotalibanów z PiS-u.

  Wszędzie mamy spiski i wszyscy chcą nas zaatakować (na czele z Rosją i Niemcami, bo jest ruska agentura, neosocjalistyczne imperium i cywilizacja śmierci), jedyna prawdziwa rodzina to chłop i dziewczyna (już mniejsza z tym, że ruchy lpg+ są lewackie i tfu, ale co ma zrobić samotna matka albo ojciec? oni nie będą modelową rodziną według narodowych socjalistów i powinni zostać zdelegalizowani, bo konstytucja nakazuje mówić, że rodzina to chłop i baba po ślubie). Właśnie, śluby. A co, jeśli ja z jakiegoś powodu nie chcę brać ślubu z moją karyną, bo po prostu nam się nie chce? Dlaczego państwo ma mi wchodzić na głowę i wylatywać znowu z konstytucją, że podstawą rodziny jest związek małżeński kobiety i mężczyzny zalegalizowany w watykańskiej instytucji finansowej pod żydowskim zarządem powierniczym (a dla zmylenia wroga nazywaną kościołem)?
  No i oczywiście wszechobecna martyrologia zamachu smoleńskiego i gloryfikacja L. Kaczyńskiego, który uparł się, że musi lądować samolotem w lesie, gdzie widoczność pozwalała najwyżej na zobaczenie swojej kuśki w niekoniecznym wzwodzie. Co jeszcze było? Gender jest zły, bo jest lewacki i niszczy nasze rodziny. Katotaliban podstawą życia, bo wolność i niepodległość rzekomo wywodzi się z wiary chrześcijańskiej (a ja myślałem, że została wywalczona poprzez naszych przodków, a nie przez gościa powieszonego na krzyżu, ale co ja tam wiem, jestem tylko lewakiem).
  #polityka
  pokaż całość

 •  

  TVPis aż zaangażowała lekarza psychiatrę, aby wypowiedział się na temat drzemek JKMa w Panoramie xD
  #korwin #konfederacja #polityka #4konserwy

 •  

  Ja jebe.. dopiero teraz zobaczyłem to nagranie z odśpiewania hymnu w #sejm
  Ale cringe. NIe dość, że gość fałszuje to jeszcze zaśpiewał "póki my żyjemy".
  Jeszcze kurde zapierdalał tak szybko żeby mu mikrofonu nie wyłączyli, a jak jednak wszyscy odśpiewali to już w ogóle zgłupiał. Nie był na to przygotowany i zaczął już totalnie fałszować i cichutko pod nosem burczeć bo mu się głupio zrobiło.

  #bekazlewactwa #4konserwy #bekazneuropy #neuropa #konfederacja #polityka
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Pamiętaj drogi polaku patriotyzm to nie przeczytanie raz do roku książki historycznej czy udział w jednym czy drugim marszu. Patriotyzm to godna postawa przez cały rok. Patriotyzm to dbanie o wspólne dobro. Dla mnie patriotyzm przejawia się zarówno w szacunku dla wkładu naszych przodków i ich poświęcenia, ale przede wszystkim w bardziej i mniej prozaicznych rzeczach życia codziennego, które sprawiają, że nasz kraj jest nieco lepszy. Takimi rzeczami są segregacja śmieci, dobre i rzetelne wykonywanie swojej pracy, samokształcenie i rozwój, bo kraj składający się z ludzi wykwalifikowanych i dobrze wykonujących swoją pracę to silniejszy kraj, brak obojętności na cudzą krzywdę, powiadamianie policji, gdy np. słyszysz, że za ścianą facet bije żonę, sprzątanie po swoim psie, wybieranie w sklepach polskich produktów jeśli to możliwe, nie śmiecenie, oddawanie krwi, szczepienie się na grypę, gdy masz dużo do czynienia ze starymi ludźmi, brak akceptacji dla takich zachowań jak wsiadanie po alkoholu za kółko; rozważna jazda samochodem. Jeśli oprócz tego chcesz wziąć udział w jakimś marszu, świętując niepodległość to oczywiście nic złego, ale pamiętaj, że Polska więcej skorzysta na Twojej postawie w ciągu całego roku niż na pojedynczym wydarzeniu.
  #swietoniepodleglosci #polityka #patriotyzm #11listopada #marszniepodleglosci
  pokaż całość

  +: DaeronTargaryen, PanZyciaISmierci_ +2 innych
 •  

  Promowany tzw "pozytywny patriotyzm" to najwieksze gowno o jakim slyszalem, brzmi jak mutant idei lewackich z faszystowskim etatyzmem. Najlepiej jak wkurzysz delikwenta albo zrobisz cos co go zirytuje to nagle maska pozytywnego patriotyzmu odpada i mamy faszystow na pelnej kurtyzanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Jak nie wierzycie to sprawdzcie sami, poszukajcie co pisza #neuropa #razem czy #lewica ew #antykapitalizm jak ich cos wkurzy i jest prawicowe.
  #konfederacja #4konserwy #polityka
  pokaż całość

  +: tallman
 •  

  Pod każdym moim postem szkalującym Konfederację jestem wyzywany od lewaków. Pytanie więc, czy można gdzieś się podpisać (że tak nie jest) czy też pod każdym postem ręcznie należy dodawać adnotację, że nie jestem lewakiem, żeby szury się odczepiły? Zrozumcie, że szkalowanie Konfederacji to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek każdego Polaka patrioty.
  #konfederacja #polityka #4kobserwy #neuropa pokaż całość

 •  

  Marsz Niepodległości i wszystkie marsze 11 listopada powinny być zdelegalizowane i należałoby przemyśleć inny sposób świętowania niepodległości.
  Zbieranina pajaców utrwala tylko stereotypy o polakach jako narodzie antysemickim, wspierającym nacjonalizm i faszyzm, słowem mówiąc, ciemnym krajem trzeciego świata.
  ---
  Uważam, że prezydent Trzaskowski lepiej, jakby zrobił festyn niepodległości coś typu śpiewanie piosenek patriotycznych, ale w atmosferze radości z odzyskania niepodległości.
  Tak, aby rodziny mogły świętować radośnie z dziećmi.
  Podobne rozwiązania w mniejszych miastach.
  ---
  Poniżej wyniki wyszukiwania frazy
  "fascist march" w Google.
  #konfederacja #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #polityka #gownowpis
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20191109-175159.jpg

 •  

  https://m.facebook.com/usdos/photos/a.467491506073/10156654263951074/?type=3 przeczytałem komentarze pod tym postem o ofiarach komunizmu i stwierdziłem, że w Polsce nie jest znowu tak źle. Komuchy z #usa twierdzą, że kapitalizm zabił znacznie więcej ludzi, a komunizm tylko "tych którzy zasłużyli". Wielokrotnie namawiają do przemocy. I są W WIĘKSZOŚCI. Zostaje mi mieć nadzieję, że to tylko rajd leftbooka. #polityka pokaż całość

 •  

  Prawyborów w opozycji i prawyborów w Koalicji Obywatelskiej nie będzie. Zgłoszą się kandydaci na prezydenta z PO. Zgłosiła się M. Kidawa-Błońska, zgłosi się Radosław Sikorski i Rafał Trzaskowski również byłby dobrym kandydatem- Sławomir Neumann w #rzeczopolityce @rzeczpospolita

  Czyli kandydatura Sikorskiego zapewne przy zakulisowym wsparciu Tuska staje się coraz bardziej realna i możemy przerwać passe bezwolnych marionetek jako prezydentów, którą kontynuujemy od czasu zakończenia kadencji Kwaśniewskiego.

  #polityka #neuropa #4konserwy #sikorski2020
  pokaż całość

  •  

   @Herubin: Bardzo dobra analiza, ale wydaje mi sie, ze nie bierzesz pod uwage tego, że społeczeństwo jednak sie zmienilo. Zaliczyliwmy duzy regres w ciagu ostatnich ~5 lat. Nikt wczesniej nie mial takiej propagandy i partyjnych szczekaczek do dyspozycji. To odcisnelo pietno, nie tylko na pisowski beton, ale tez na mlode pokolenie.
   Co nie znaczy, że Duda ma druga kadencje w kieszeni. Gdyby przed ostatnimi parlamentarnymi nie zaprosili na wiec wyborczy Walesy XD, a Kidawa nie czytalaby z kartki i wypadlaby dobrze w debatach to mogliby wiecej głosów dostać. Kto wie jakby sie ulozyly wtedy mandaty? pokaż całość

  •  

   @Grewest: Oczywiście, że tylko beton trzyma sie kurczowo propagandy, ale ta wiesc sie niesie przez memy i marketing szeptany. Kaczyński byc moze nie przerobi lwiej części społeczeństwa na beton, ale byc moze to, ze urobi normalsow, zeby na niego glosowali wystarczy, zeby zostal cesarzem? Mam.nadzieje, że nie i proponuje wszystkim wykopkom wyzwanie. Zachecic 2-3 osoby z posrod swoich znajomych, zeby przestali glosowac na Dudela. Bedzie tag i dzialamy!
   #jeszczepolskaniezginela
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  - Rezygnuję „ze względu na sytuację moralną”, ogłosił na pierwszym posiedzeniu RM były już członek Fideszu, rządzącej na Węgrzech partii premiera Viktora Orbana.

  No, a u nas: „Widocznie przesadziłem z troską i dobrocią. W tej sprawie wydam oświadczenie. To atak na moją osobę”.
  #polityka #polska #bekazpisu #wybory #takaprawda pokaż całość

  źródło: 1573193590244.jpg

 •  

  11 listopada 2019 roku ulicami Warszawy po raz kolejny przejdzie Marsz Nienawiści, na którym rodzice z dziećmi i patrioci (#pdk) będą skandowali hasła tj. "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę" czy "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści".
  Tym samym obecnie rządząca prawicowa partia przepycha do Trybunału Konstytucyjnego zasłużonego prokuratora PRLu oraz działaczkę Socjalistycznego Związku Studentów Polskich.

  Prawica w Polsce w pigułce.
  #marszniepodleglosci #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #takaprawda #polska #polityka
  pokaż całość

  źródło: i.wpimg.pl

  •  

   @Wachatron: Założę się, że bardzo dużo uczestników marszu na Pis glosowalo, a w II turze prezydenckich kandytat z Pisu wygralby wsrod kandytatow marszu stosunkiem 9 do 1.

  •  

   @szahmatt: Ma to wspólnego, że krytykuje TVN , lemingow z wielkich miast i inne rzeczy, które narzuca pisowska propaganda. Jak nie narzuca to jest przynajmniej zbiezna z tym co slychac w TVP. Nie wiem czy nie jest do konca na rękę. Na pewno jest jakims zagrożeniem, ze opcja na prawo od Pisu ich wykruszy, ale Kaczyński chce zostac cesarzem i musi grac na wiele frontow. Poza tym tak jak napisalem wyżej, w drugiej turze prezydenckich Duda glosy od uczestników marszu dostanie. Niby PIS PO jedno zło, ale z Duda sie robi fajne memy xd pokaż całość

  • więcej komentarzy (26)

 •  

  Bardzo dobra decyzja Tuska. Jakie mógł mieć szansę z towarzystwem, które wpadlo się tu pobawić przez dekadę?

  Najbardziej mnie śmieszy fakt, że Tusk przedłużył zdychanie polaków o kilka lat a ci na niego plują do dziś dzień xD w międzyczasie przyspieszono proces zdychania i są szczęśliwi. PONADTO mieli wolny wybór żeby zostać w OFE, czego oczywiście żaden wykopek nie zrobił. A ci co zostali będą mieli zajebane 15% tego hajsu więc na jedno wychodzi, bo z zusu opodatkowane dochodowym xD a jak powiesz polakowi, że Niemcy zastanawiają się nad wiekiem emerytalnym 69/69 to styki mu się palą. spójrzcie na drabinkę demograficzną i prognozy ZUSu - ten kraj to cyrk pełen idiotów potrafiących patrzeć tylko do końca miesiąca

  #neuropa #4konserwy #polityka
  pokaż całość

  źródło: comment_cJAPjtCigED0exg2ObbVMhyX5z6XPrD4,w400.jpg

  •  

   @NashBridges: Kierwa gadalem dzis z Niemcem o polityce i bylo mi serio wstyd, ze kraj z takim potencjalem jak Polska tak sie stacza. Uwazam sie za patriote i umiarkowanego konserwatyste ( oczywiscie na realia propagandy i wykopu naleze do lemingowego lewactwa oplacanego przez Sorosa), ale jak wyjdziemy z UE, albo projekt robienia Kaczystanu dojdzie do skutku to od razu pakuje walizki (╯︵╰,)
   @Gwyn66 a czy w twojej opinii Tusk mogl zrobic cos wiecej, zeby zabezpieczyc liberalna demokracje w Polsce? Czy jego wyjazd do Brukseli byl motywowany tym, ze przegra wybory? Nie interesowalem sie az tak polityka, bo bylem jeszcze szczylem, dlatego pytam. Szanuje go za przeprowadzanie niepopulistycznych reform, ale w jakims tam sensie przegral z Kaczynskim dzisiaj sie wycofujac IMO
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Dawać Sikorskiego na prezydenta #polityka

  źródło: 1572977107525.jpeg

 •  

  Ciekawe że przed bardzo ważnymi dla #pis
  wyborami. Naczelni decyduje się na takie ryzykowane ruchy.
  Takie osobistości będą dawały tylko paliwo dla opozycji od lewa do prawa

  Na socjal pieniędzy nie ma, z wielu rzeczy trzeba się wycofać rakiem, wybory miały dawać PISowi konstytucyjną większość
  a defacto nie zmieniły stanu posiadania, jest nawet ciut gorzej. Sondaże są dla PISu gorsze niż te przedwyborcze

  #duda nie będzie już powiewem świeżości i fajnym memicznym nowoczesnym kandydatem PISu na prezydenta
  a raczej jako bezwolny funkcjonariusz partyjny PISu. Nie kupią tego młodzi jak to było w 2015

  Przegrana Dudy i przejęciem urzędu przez opozycyjnego prezydenta to dla PISu będzie skutkowała blokowaniem wszelkich reform i wielkie konflikty miedzy prezydentem a rządem.

  Niestety do sierpnia 2020 mają sporo czasu by popsuć w P.

  Teraz pytanie czy nie będzie forsowanie ustawy by po przegranych wyborach nie ograniczyć znacząco roli prezydenta?

  #polska #dobrazmiana #pis #takbylo #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka #pis
  pokaż całość

  źródło: nczas.com

  Czy decyzja Kacyznskiego jest dobra dla PISu?

  • 3 głosy (8.57%)
   tak
  • 6 głosów (17.14%)
   jeszcze jak
  • 3 głosy (8.57%)
   to genialna decyzja w długim dystansie czasu
  • 3 głosy (8.57%)
   raczej tak
  • 7 głosów (20.00%)
   raczej nie
  • 5 głosów (14.29%)
   nie
  • 6 głosów (17.14%)
   zdecydowanie nie
  • 2 głosy (5.71%)
   nie wiem/ nie mam zdania
 •  

  Myślałam, że po tym jak zostały ogłoszone kandydatury Piotrowicza i Pawłowicz do TK, i po tym jak Macierewicz ma objąć funkcję marszałka Sejmu, to nic już bardziej gorszego nie usłyszę. Duda ma drugą kadencję na wyciągnięcie ręki. I taka jest bolesna prawda. Nic nie jest w stanie go powstrzymać. A właśnie takie szanse miał Donald Tusk. Jednocześnie, też rozumiem jego decyzję. Obrzydliwa telewizja propagandowa Kurskiego by go zaszczuła. To smutne , że Polska jest aż tak na przegranej pozycji. Smutne że musimy przegrać.
  Osobiście myślę, że to prawdziwy początek końca. Teraz zostało już posrańcowi wyprowadzenie Polski z Unii. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

  Wszyscy się przekonamy już niebawem, jak wielkie szambo zgotował nam PiS
  #polityka #polska #bekazpisu #wybory #oswiadczenie #takaprawda
  pokaż całość

  źródło: 1572978328414.jpg

 •  

  Rewolucja Seksualna 1968 roku można śmiało określić jako największą zbrodnię zadaną nam przegrywom przez normictwo. Wszechpotężna rada CHADÓW i normików zdecydowała o ostatecznym rozwiązaniu kwestii przegrywowskiej, która trwa do dzisiaj, i która będzie trwała aż do całkowitego usunięcia spierdolonych genów z naszego społeczeństwa, aby móc rodzić wyłącznie samych CHADÓW, bądź normików.

  Kobiety nie chciały już dłużej brać ślub z nami. Brzydziły się naszym wyglądem, który został podyktowany nie przez nas, lecz przez naszą zajebistą matkę naturę. Kobiety Amerykańskie pragnęły obecności Bolca majestatycznego Amerykańskiego CHADA i pragnęły zakładać w przyszłości dzieci z nimi, lub w gorszym wypadku z normikami. Lecz nie z nami. Przegryw może co prawda ,,wyjść" z przegrywu, ale zostanie co najwyżej spermiarzem bądź betabankomatem, który się będzie jedynie płaszczył przed innymi ludźmi, a ci będą się z niego tylko nabijać.

  Wracając do Rewolucji Seksualnej. Oglądając koncerty, na których były dzieci-kwiaty nie widziałem tam przegrywów. Widziałem tam potężnych brudnych CHADÓW, które korzystały jak to tylko możliwe z WIELKIEGO NARODOWEGO AMERYKAŃSKIEGO BOLCOWANIA ku chwale unicestwienia rasy przegrywowskiej. Było to przecież wielkie święto. To była rewolucja przeciwko zasadom, jakie od wieków my, przegrywy narzuciliśmy społeczeństwu poprzez Księży i nasze poglądy Konserwatywne. Tylko dzięki naszym księżom i naszym poglądom byliśmy w stanie zrobić mistyczny seks z kobietą.

  Jednakże wszystko się zmieniło. Teraz ludzi, którzy mają prawicowe poglądy określa się mianem nazistów, faszystów, inceli. Wyzywają nas od inceli i planują zrobić kolejną wielką rewolucje. Otóż zamierzają stworzyć pierwsze obozy zagłada, tak jak hitler robił to z żydami, aby usunąć nasze spierdolone geny.

  Ale my się tym kurwom nie damy. Pamiętajcie kochani, Betauprising nadchodzi wielkimi krokami, a my przywrócimy ład i porządek narzucony światu przez nas, który obowiązywał przed Rewolucją Normicko-Chadowską z 1968 roku. Raz na zawsze pokażemy tym CHADOM i STACYM, kto tu tak naprawdę rządzi.

  #przegryw #stulejacontent #spierdolenie #seks #4konserwy #neuropa #seks #usa #pasta
  pokaż całość

  źródło: Rewolucja seksualna.jpg

  •  

   @Userneet: Na reddit /redpill tez wzdychaja za religijna i konserwatywna Ameryka, a mimo to daza do hedonizmu, do ktorego dzieki rewolucji seksualnej mozna w ogole dazyc. Nie wrocimy juz do czasów w, ktorych bagiety mogly przyjsc do domu za to, ze zaprosilo się dziewczyne do swojego mieszkania XD ( a tak bylo przed rewolucja seksualna) Wolność jednostki to ważna wartość. Wolność ma tez swoje konsekwencje, ale co proponujecie w zamian? Jakie postulaty? Pytam zupełnie poważnie osoby spod tagu #przegryw ` pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

 •  

  Szczerze czy dziwicie się temu że wybierają takie hybrydy prawne na tak wysokie stanowiska?
  Dziwicie się że po znajomości załatwia się fuchę dla znajomych którzy nie mają nawet odpowiednich kompetencji do pełnienia przeznaczonych im funkcji?
  Dziwicie się że tak późno mamy pierwsze posiedzenie sejmu? Nikt nie pomyślał że to po to żeby stary skład mógł jeszcze coś pozmieniać na swoją korzyść, wybrać odpowiednich ludzi na odpowiednie stanowiska, przekupić kogoś z senatu, rozplanować strategie na najbliższy czas?
  Myślicie że ktoś się zbuntuje? Nie.

  Tak sobie to państwo wychowaliśmy. Myśleć tylko o własnym interesie, a że w kraju się źle dzieje to już nie nasza sprawa. Teraz już oni mogą wszystko robić bo nikogo to nie interesuje. I na nic zdadzą się protesty, bo ludzie mają jak widać inne priorytety. Może na serio nie dorośliśmy do demokracji.
  I żeby nie było - naprawdę chciałbym się mylić.

  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-stanislaw-piotrowicz-i-krystyna-pawlowicz-kandydatami-pis-na,nId,3316742

  #neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #dobrazmiana #polityka #polska
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika vivalder

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.