Coś się popsuło i nie było mnie słychać.

 •  

  Dziś cisza wyborcza, a skoro nawet za niewinne podteksty można dostać bana, to stwierdziłem, że podzielę się swoimi przemyśleniami na temat tego, co akurat wolno dziś robić. Mianowicie ogłaszać wszem i wobec, jak ważne jest pójście na wybory i oddanie głosu [na kogokolwiek]. Od niepamiętnych czasów, kiedy słyszę o wyborach, zawsze w mediach i w Internecie przewijają się rozmaite kampanie społeczne, które mają zachęcić do udziału w głosowaniu i utwierdzić nas w przekonaniu, że jest to nasz OBYWATELSKI OBOWIĄZEK.
  O takie na przykład: https://www.youtube.com/watch?v=oXUGQNxFQEs

  I jak zawsze powtarzany jest ten sam jałowy przekaz - "IDŹ NA WYBORY, TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE". Chyba nigdy nie spotkałem się jeszcze z kampanią, która miałby zachęcać do rozeznania się w polityce, wyrobienia sobie poglądów czy poszerzenia swojej wiedzy na temat kandydatów. Nie! Masz kurna iść na wybory, bo to ważne!

  Jaki jest tego skutek? Do urn idą osoby, które nie mają zielonego pojęcia ani polityce ani o kandydatach. Zamiast przekonań, poglądów czy jakieś minimalnej kalkulacji politycznej, podejmują swoje decyzje totalnie losowo, na podstawie szczątkowych skojarzeń, albo co gorsze, kierują się wyłącznie sondażami i popularnością kandydata.
  Efekt jest taki, jaki widzimy. W kraju od lat dominują te same, dwie największe partie polityczne, a najwięcej głosów zdobywa nie ten kandydat, który mówi najrozsądniej, ale ten któremu udało się wbić do podświadomości nieświadomego wyborcy. Czyli ten, który wydał najwięcej kasy na plakaty i marketing i który obiecał największą kiełbasę wyborczą.

  Dlatego zamiast kretyńskich kampanii społecznych zachęcających do głosowania, uważam, że powinno się zachęcać ludzi do wyrobienia sobie jakichkolwiek poglądów. A jeśli nie chce ci się poświęcić czasu na ogarnięcie kandydatów, to NIE POWINIENEŚ GŁOSOWAĆ! Bo jedyne co robisz, to wyrządzasz krzywdę własnemu krajowi.
  Dlatego pamiętaj: JEŚLI NIE ZNASZ SIĘ NA POLITYCE, TO NIE IDŹ NA WYBORY!
  #wybory #wyboryprezydenckie2020 #przemyslenia #polityka #bazarek #ciszawyborcza
  pokaż całość

  źródło: nie_idz_na_wybory.png

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika vote_for_pedro

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.