•  

  Dotarliśmy na metę tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi, przed nami dwa finałowe meczyki. Macie więc ostatnią szansę na podciągnięcie się w klasyfikacji generalnej.

  Częstochowa - Toruń
  Lublin - Gorzów

  #typerzuzlowy #zuzel

 •  

  Czołem,
  Budownictwo szkieletowe.
  Posiadam domek rekreacji indywidualnej, ktory wykonałem sam. Płyta fundamentowa, ponad nią folie izolacyjne. Rama podłogi już wykonana z kantówek, do środka (czyli na folię) wrzucam ocieplenie z wełny. Na to przykrywam płytami OSB.
  Pytanko czy te płyty OSB jednak mimo wszystko jakimś środkiem (gruntem) przeciwwilgociowym potraktować? Czy przy tylu warstwach szkoda się w to babrać!?

  Miłego weekendu, pozdrawiam.

  #budujzwykopem #drewno
  #budownictwo
  pokaż całość

  źródło: domydrewniane.org

 •  

  #naukaprogramowania #python #datascience #machinelearning

  Rozpoczynam kurs data science dla juniorów. Za darmochę. Jedyne wymagania to ankieta na wejście i ankieta z informacją zwrotną po.

  Wybrane osoby otrzymają link do Githuba, Discorda i Slacka.

  Co trzeba zrobić?

  1. Wysłać pw z mailem
  2. Wypełnić przesłaną ankietę
  3. Czekać

  Kurs składa się z serii ćwiczeń dokumentowanych na GH i projektu na zaliczenie.
  Czas: 8 tygodni
  Konsultacje / Q&A: każda sobota 10:00
  Max ilość uczestników: 5-6

  Po akceptacji uczestnicy otrzymają dostępy do grup, sylabus i program na maila.
  pokaż całość

 •  

  Zawsze mam problem z wyjaśnieniem jakiej muzyki słucham jak znajomi pytają. Jak się nazywa muzyka, którą tworzy David August, The Blaze, Ross From Friends, Monolink, Christian Loffler czy tez Ben Bohmer?

  Melodic Techno?

  inb4. Muzyka lgbt xD

  #audioriver #techno #muzyka

 •  

  Orientuje sie czy idzie wpierdolić alkohol do bagażu podręcznego? Bo jest niby limit do 24% do 100ml. Po przejściu przez kontrole bezpieczeństwa taki sklepik z alkoholami na lotnisku i kusi jakiś truneczek do polski sprowadzić. Oni chyba przy bramkach tego nie sprawdzają co w plecaku cnie? xD
  #wizzair #ryanair #loty #samoloty #podroze pokaż całość

 •  

  Mamy pierwsze podium w grupie Platinum/Gold! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler TL;DR Pomogła pogoda, pomógł skład turnieju, ale wynik poszedł w świat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  (2,3) - 5 pkt, 2 miejsce

  "Ależ to było meczycho" parafrazując kartofliska.pl :) Krótkie, ale intensywne. Drugie podejście do turnieju, tydzień temu wygrał deszcz. Wyjazd o 7:00, przejechane 30 km na północ z Wrocławia i... ulewa :) Na miejscu o dziwo nawet trochę słońca. Formuła turnieju inna niż zazwyczaj, moja grupa Gold została połączona z grupą Platinum, czyli byłych zawodowców.
  Na moment przed zawodami okazało się, że dwóch bardzo mocnych zawodników z Platinum nie przyjechało.

  Obejrzałem tor, trochę dziurek, przyczepnie, już wiedziałem, że będzie dobrze.
  Próba toru, coś tam pomarudziłem pod kaskiem "k..a nienawidzę tego toru", miesiąc nie jeździłem, trzeba było sobie co nie co przypomnieć, ogółem spoko, przełożeń nie zmieniam, jest git.

  Już w pierwszym moim starcie trafiłem na wieloletniego uczestnika cyklu Grand Prix na longtracku, holendra Sjoerda Rosenberga. Przed biegiem zbita piątka i życzenia od przeciwnika "take it easy boy". No i nie było easy, kolega z Niderlandów musiał się nieco napocić, żeby zdobyć trójkę a ja odjechałem jeden z najlepszych biegów w mojej dotychczasowej przygodzie z żużlem. Efekt możecie obejrzeć na filmie poniżej, zainwestowałem w GoPro, będzie takich materiałów więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Drugi mój start to również fajny pojedynek z jednym z zawodników gospodarzy. Jak zwykle, przegrany moment startowy, w zawodowej lidze pewnie by przerwali, bo kolega się mooocno czołgał na starcie, ale, że to amatorzy to bieg pojechał dalej. Dobrze, że nie puściłem klamki na jego ruch bo zaliczyłbym taśmę. Zewnętrzna mocno niosła, więc kolejny raz powtórzyłem to, co w miarę działało w poprzednim biegu. I przeleciałem koło chłopa jak odrzutowiec, pierwsza trójeczka w Goldach wpadła na konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  W kolejnych biegach bardzo groźny upadek zaliczył kolega z Gniezna, do wymiany 2 segmenty bandy dmuchanej, na szczęście kości całe. Podczas wymiany dmuchawców przeszła ulewa i decyzją działaczy Startu Gniezno zawody zostały przerwane i zaliczone.

  Ja chciałem jechać dalej, wiem, że wywalczyłbym to pudło w sportowej rywalizacji i 5 biegach. Nie pozwolili.

  Zawody zostały zaliczone po 2 seriach startów a to wystarczyło na 2 miejsce na podium! Był duży pucharek, był szampan, podium, lasery, best day ever!

  Najbardziej cieszy jednak nagroda-wyróżnienie za widowiskową jazdę. Zawsze uwielbiałem oglądać zawodników, którzy bawią swoją jazdą kibiców. Nigdy jakoś nie kibicowałem najlepszym ale tym największym walczakom.
  Cieszy tym bardziej, że nigdy nie sądziłem, że mogę tak pojechać w takich warunkach na tym torze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Sezon w Polsce uważam za zakończony. Jeśli czas i finanse pozwolą być może w październiku pojadę w jakichś zawodach w Niemczech. Nie oznacza to, że tag #mirekzuzlowiec będzie świecił pustkami, mam sporo materiału do podzielenia się z Wami!

  #zuzel
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Mamy potwierdzenie, że ukraiński przyczółek po drugiej stronie Dońca Siewierskiego faktycznie istnieje. Ukraińcy zajęli nie tylko Staryj Karawan, ale także wioskę Dibrową, Szczurowe. Obecnie Ukraińcy są kilka kilometrów od Łymana - miasta, które jeszcze niedawno Rosjanie chcieli wykorzystać jako bazę do ataku na - położony po drugiej stronie rzeki - Słowiańsk.

  To jednak nie koniec dobrych wieści z linii Dońca. Wygląda na to, że dalej na zachód od Łymana, Ukraińcom udało się uchwycić kolejny przyczółek. Mowa o miasteczko Sosnowe, gdzie znajduje się ważny węzeł kolejowy Izium-Łyman.

  _______________

  Info z Ukrainy wrzucam na:
  - stronę Puls Zagranicy
  - #lagunacontent

  Jeśli ktoś docenia moją pracę i chciałby postawić mi wirtualną kawę, to może to zrobić pod tym linkiem.

  #ukraina #lagunacontent - autorski tag
  pokaż całość

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   @JanLaguna: zawsze mnie ciekawi, że jak "nasi" zdobywają jakiś odcinek to wszystko jest ważne. Ważna stacja, ważny węzeł kolejowy, istotne wsie, kluczowa infrastruktura, priorytetowa droga etc.
   Natomiast jak "nasi" tracą te same fragmenty, to już pomija się ich wagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Nie konkretnie przytyk w twoją stronę, ale ogólnie tak niektórzy prowadzą narrację.
   Pozdrawiam

  •  

   @Falkon: przecież napisałem, że to nie był przytyk w stronę laguny, a ty piszesz o jego wcześniejszej wypowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Co do zmiany istoty poszczególnych punktów w zależności od ataku /obrony - zgoda.
   Niemniej wielu autorów i tak ma to w nosie i uważa, że to co zdobywa Ukraina jest ważne, a to co Rosjanie to już mało ważne i taka narrację przedstawia to ludziom, a ci nie sprawdzają i się sugerują tylko autorem. Tylko to miałem na myśli. pokaż całość

  • więcej komentarzy (21)

 •  

  Meldujemy się w Gnieźnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Start zawodów przyspieszony, 13:00
  #mirekzuzlowiec #zuzel

  źródło: IMG_1829.jpg

 •  

  Mirki, ładne to zdjęcie czy takie sobie?bez filtrów,tak jak zostało zrobione
  #fotografia #pixel

  źródło: ei_1663360909512.jpg

 •  

  Ukraińska kontrofensywa pod Charkowem. Anatomia zwycięstwa. 204 dni wojny

  Nad ranem 6 września, Ukraińcy zaatakowali rosyjskie pozycje w okolicach Bałakliji. Szybko okazało się, że to nie lokalny atak a ogromna ofensywa. Jeszcze tego samego dnia, Ukraińcom udało się dokonać wyłomu w rosyjskich liniach obronnych i wyjść na tyły przeciwnika. W kolejnych dniach Rosjanie wpadli w panikę, a Ukraińcom udało się odbić nie tylko Bałakliję, ale także Kupiańsk oraz Izium. Jak doszło do tak spektakularnego zwycięstwa Ukraińców?

  Tekst dostępny jest także na Blogu - zachęcam do czytania tam ze względu na większą przejrzystość.

  Przyczółek czuhujewski

  Po kilku miesiącach zażartych walkach na linii rzeki Dońca Siewierskiego, na początku września Ukraińcy kontrolowali już tylko mały sektor po „rosyjskiej stronie” Dońca – tzw. przyczółek Czuhujiwski (od miasta Czuhujiw).

  Czuhujiw posiada bardzo strategiczne położenie, stanowiąc wschodnią bramę do Charkowa. Już pierwszego dnia inwazji, 24 lutego, rosyjskie rakiety spadły na krytyczną infrastrukturę miejską oraz na lokalne lotnisko. Po fiasku frontalnych ataków na Charków, Rosjanie próbowali obejść ukraińskie pozycje od wschodu. W tym celu, pod koniec lutego, Rosjanie wkroczyli właśnie do Czuhujiwa. Po zażartych walkach, 7 marca, Ukraińcy wyrzuci jednak Rosjan z miasta, a w kolejnych tygodniach wyparli ich jeszcze z okolicznych wiosek po drugiej stronie Dońca, tworząc tzw. przyczółek Czuhujiwski.

  Gdy wywiad zawodzi

  Od początku było wiadomo, że istnienie ukraińskiego przyczółka na „rosyjskim” brzegu Dońca stanowi zagrożenie dla rosyjskich linii, w szczególności dla wysuniętych pozycji pod Iziumem. Rosjanie nie uważali jednak Ukraińców za zdolnych do przeprowadzenia ofensywy w tym sektorze.

  Wszystko zaczęło się jednak zmieniać na początku sierpnia. Na rosyjskich kanałach na Telegramie zaczęły pojawiać się raporty o koncentracji ukraińskiego sprzętu pod Charkowem. W szczególności wskazywano okolice Iziuma i Bałakliji jako punkty, w których Ukraińcy zebrali najwięcej sprzętu.

  W kolejnych tygodniach, takich rosyjskich raportów było coraz więcej. Rosyjscy blogerzy zaczęli coraz krytyczniej patrzeć na decyzje naczelnego dowództwa, które większość rosyjskich sił przesunęło na odcinek chersoński i zaporoski. W rosyjskim internecie zaczęły szerzyć się teorie jakoby ukraińska kontrofensywa pod Chersoniem była tylko „przykrywką” dla prawdziwego celu Ukraińców – Izium.

  W okolicach 30 sierpnia, rosyjscy blogerzy – powołując się na rozmowy z żołnierzami obsadzającymi front pod Izium i Bałakliją – zaczęli znowu bić na alarm, będąc coraz bardziej przekonani że nadchodzi ukraińskie uderzenie (wspomniałem o tym w raporcie z 31 sierpnia pt. “Kontrofensywa pod Chersoniem D+2. Pogłoski o ofensywie na Izium”).

  Mimo tego, rosyjskie naczelne dowództwo nie podjęło żadnych znaczących środków zaradczych na kierunku charkowskim. Powody tej bezczynności nie są znane. Wydaje się jednak, że było to połączenie kilku różnych czynników:

  - dysponowanie ograniczonymi rezerwami (większość sił przerzucono pod Chersoń i na Zaporoże), gdzie rosyjskie naczelne dowództwo spodziewało się głównego uderzenia ze strony Ukraińców;

  - niedocenienie przeciwnika i jego zdolności do przeprowadzenia uderzenia dużymi siłami zmechanizowanymi;

  - błędne ocenienie danych wywiadowczych. Skoro rosyjscy blogerzy zauważyli ukraińską koncentrację, to trudno żeby nie zauważył tego rosyjski wywiad. Rosyjski wywiad prawdopodobnie jednak źle ocenił skalę ukraińskich przygotowań.

  Jakiekolwiek były powody rosyjskiej bezczynności, jedno jest jednak pewne – Rosjanie nie zrobili nic, aby przygotować się na ukraińskie uderzenie.

  Ukraińska koncentracja

  Tymczasem po ukraińskiej stronie frontu cały czas trwała koncentracja ludzi i sprzętu. Szpicę uderzeniową miały stanowić połączone siły desantu powietrznego, piechoty zmechanizowanej oraz oddziały pancerne. Wśród jednostek przeznaczonych do ofensywy znalazły się m.in. 25. i 80. Brygada Powietrznodesantowa, 92. Brygada Zmechanizowana oraz 3. Brygada Pancerna, a także wydzielone oddziały Legionu Międzynarodowego. Wsparciem dla całej operacji miało być także 5 Brygad Obrony Terytorialnej. Dodatkowo Ukraińcy utworzyli specjalne grupy dywersyjne, które miały operować na rosyjskich tyłach, siejąc panikę i atakując linie zaopatrzeniowe przeciwnika.

  Głównodowodzący ukraińskich sił lądowych, gen. Ołeksandr Syrski sprawował bezpośrednią kontrolę nad przygotowaniami i kontrofensywą – to właśnie gen. Syrski koordynował obronę Kijowa (luty-marzec 2022).

  Przeciwko Ukraińcom Rosjanie wystawili bardzo bogatą mozaikę oddziałów. Linii frontu od granicy po Izium broniły bowiem zarówno oddziały separatystów z Doniecka i Ługańska, Rozgwardia, jak i regularne oddziały rosyjskiej armii. Morale po stronie rosyjskiej było – mówiąc najogólniej – dość niskie. Zażarte walki o Izium (marzec-kwiecień) trwały ponad miesiąc. Izium miało stanowić bazę wypadową, dzięki której Rosjanie mieli zająć Słowiańsk i Kramatorsk. Nic jednak takiego nie nastąpiło. W kwietniu Rosjanie ugrzęźli kilkanaście kilometrów na południe od Iziuma i – mimo kolejnych ataków – nie udało im się przełamać ukraińskich linii obronnych. Ta stagnacja na froncie, oraz przesunięcie części oddziałów dotychczas obsadzających Izium pod Chersoń i na Zaporoże, prawdopodobnie dalece zdemoralizowało rosyjskie oddziały.

  Ukraińskie uderzenie

  Nad ranem 6 września Ukraińcy rozpoczęli kontrofensywę, koncentrując swoje ataki na rosyjskich liniach w okolicy miasta Bałakija. Jeszcze tego samego dnia Ukraińcom udało się przełamać front na północny-zachód od Bałakiji i wyjść na tyły Rosjan. W kolejnych dniach Ukraińcy kontynuowali uderzenie na Bałakije i na północ od miasta, wdzierając się coraz głębiej w rosyjskie linie.

  Już nad ranem 7 września, ukraińska szpica wbiła się na ok. 20 km w głąb rosyjskiej obrony. Rosyjscy żołnierze zaczęli wpadać w panikę i – w obawie przed okrążeniem – wycofywać się coraz głębiej, w kierunku na Iziuma i Kupiańska. Rosjanie zaczęli obawiać się nie tylko szybkich postępów Ukraińców, ale także mobilnych grup dywersyjnych, które zaczęły grasować na tyłach, wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych Rosjan.

  Prawdopodobnie już 7 września pierwsze oddziały Ukraińców weszły do Bałakliji, ostatecznie przejmując kontrolę nad całym miastem między 8 a 10 września (główne rosyjskie siły opuściły miasto 8 września, a w kolejnych dniach opór stawiały już tylko pomniejsze oddziały).

  Ukraińcy nie zadowolili się jednak samą Bałaklija. Świadomi swojej przewagi, Ukraińcy kontynuowali natarcie, 8 września zajmując miasteczko Szewczenkowo i wioskę Boriwśke – ta druga położona ok. 40 km od pierwotnej linii frontu (tj. tej sprzed ukraińskiej kontrofensywy).

  W tej sytuacji, po zaledwie 2 dniach ukraińskiej kontrofensywy, rosyjskie linie obronne poszły całkowicie w rozsypkę. Rosjanie swoją obronę oparli głównie o miasto Bałakliję, tutaj koncentrując większość swoich sił i wznosząc najwięcej fortyfikacji. W momencie gdy Ukraińcy obeszli Bałakiję od północy, Rosjanie zostali zagrożeni odcięciem i wpadli w panikę, wycofując się na wschód. Odwrót szybko zamienił się jednak w zwykłą ucieczkę, gdy okazało się że na rosyjskich tyłach nie wzniesiono żadnych linii obronnych, na których można byłoby zatrzymać Ukraińców.

  W efekcie, Rosjanie uciekali aż do miasta Kupiańsk, położonego nad rzeką Oskil, licząc że miasto posłuży za punkt zborny, gdzie będą w stanie się przegrupować i wyprowadzić kontruderzenie, zatrzymujące postępy Ukraińców. Nadzieje Rosjan okazały się jednak płonne. Ukraińcy nie dali Rosjanom ani chwili wytchnienia i już 9 września wdarli się do zachodniej części Kupiańska. Spanikowani Rosjanie wycofali się na drugi brzeg rzeki, do wschodniej części Kupiańska, wysadzając za sobą wszystkie mosty.

  Tego samego dnia, gdy Ukraińcy dotarli do Kupiańska (9 września), rozpoczęła się także operacja zajęcia Iziuma. Ukraińcy atakując z północy i południa, zaczęli brać rosyjski garnizon w kleszcze. Rosjanie znaleźli się w fatalnej sytuacji, walcząc prawie w okrążeniu. W efekcie Rosjanie podjęli decyzję o przebijaniu się na wschód w kierunku miasteczka Oskil, gdzie przekroczyli rzekę o tej samej nazwie (Oskil).

  Całkowite zwycięstwo

  Ukraińcy odnieśli całkowite zwycięstwo. W ciągu zaledwie 2 dni całkowicie rozbili rosyjskie linie obronne i wywołali na tyle dużą panikę po stronie przeciwnika, że rosyjskie oddziały wycofały się aż za rzekę Oskil, która stanowi teraz nową linię frontu.

  Ukraińskie zwycięstwo jest tym pełniejsze, że wraz z upadkiem Bałakliji i Iziuma, Rosjanie podjęli decyzję o ewakuacji swoich sił operujących na północ od Charkowa.

  Dla Ukraińców zwycięstwo pod Charkowem to największy sukces od czasu obrony Kijowa. Zwycięstwo podniosło nie tylko morale samych Ukraińców, ale także stanowi dowód dla państw zachodnich, że ukraińska armia jest w stanie wyprzeć Rosjan z ukraińskiej ziemi.

  Przyczyn ukraińskiego sukcesu jest kilka. Przede wszystkim zawiódł rosyjski wywiad, który albo nie zauważył ukraińskiej koncentracji (mało prawdopodobne) albo błędnie ocenił skalę tej koncentracji. Rosyjskie naczelne dowództwo bardzo późno zareagowało na ukraińską kontrofensywę – pierwsze posiłki na front zaczęły być kierowane dopiero 9 września, gdy de facto było już po „bitwie”, a Ukraińcy dotarli do Kupiańska i Iziuma. Duże znaczenie miało także słabe morale wśród rosyjskich oddziałów, które bardzo szybko wpadły w panikę, zostawiając za sobą tony sprzętu. Skala porażki pod Charkowem budzi także zasadne pytania o skalę rezerw, jakimi dysponują Rosjanie. Być może prawdziwą przyczyną rosyjskiej porażki nie jest słabe obsadzenie frontu pod Charkowem, a zbyt małe rezerwy siły żywej znajdujące się w dyspozycji rosyjskiego dowództwa.

  Należy jednak pamiętać, że ukraińskie zwycięstwo pod Charkowem, to nie tylko kwestia rosyjskich błędów. Cześć oddać trzeba także Ukraińcom. Co ciekawe pod Charkowem Ukraińcy zastosowali taktykę znaną bardziej z pól bitewnych Syrii niż z podręczników NATO. Mianowicie część nagrań sugeruje, że Ukraińcy – co najmniej na kilku odcinkach – prowadzili natarcia wysyłając do przodu pojazdy opancerzone, wyładowane lekką piechotą, uzbrojoną w ręczne wyrzutnie pocisków przeciwpancernych. Wspierane ogniem artylerii i czołgami, takie wozy podjeżdżały bardzo blisko rosyjskich linii i wysadzały żołnierzy, którzy momentalnie „rzucali się” na Rosjan, wywołując całkowitą panikę w szeregach przeciwnika. Bardzo niebezpieczna taktyka, ale – jak widać – także bardzo skuteczna.

  Całkowita porażka

  Dla Rosjan porażka pod Charkowem, a w szczególności utrata Iziuma, stanowi dotkliwą porażkę. Rosjanie nie tylko utracili dogodne pozycje do ostrzału Charkowa oraz uderzenia na Słowiańsk i Kramatorsk, ale także zostawili za sobą tony sprzętu, porzuconego w panicznej ucieczce przed „ukraińskim walcem”. Mówimy tutaj nie tylko o czołgach, pojazdach opancerzonych, paliwie czy amunicji, ale także swego rodzaju „ekskluzywnym sprzęcie”. I tak w ręce Ukraińców dostały się np. elementy rosyjskiego zautomatyzowanego systemu zakłócania łączności RB-301B Borisoglebsk-2.

  W takiej sytuacji, chwalenie się przez Rosjan, że stosunkowo mała liczba ich żołnierzy dostała się do ukraińskiej niewoli, jest raczej mało zabawnym żartem.

  Rosyjska porażka pod Charkowem wywołała ogromne problemy dla Kremla jeśli idzie o „sprzedanie tej informacji” w kraju. Przez całą ukraińską kontrofensywę, rosyjskie ministerstwo obrony milczało na temat ukraińskich postępów. Dopiero 11 września, ministerstwo poinformowało że na kierunku charkowskim prowadzone jest „taktyczne przegrupowanie” – co szybko stało się obiektem żartów, nawet tych Rosjan którzy mocno popierają „Specjalną Operację Wojskową”.

  W rosyjskiej infosferze znowu zaczęły się dyskusje na temat mobilizacji, a takie osoby jak Igor Striełkow zaczęły znowu zyskiwać na popularności. Wrze nawet w rosyjskim parlamencie. Giennadij Ziuganow, poseł i lider Komunistycznej Partii Federacji Rosji wezwał do mobilizacji, a w poniedziałek rosyjska duma ma rozważyć wezwanie ministra obrony Siergieja Szojgu, aby wytłumaczył się z porażki pod Charkowem.

  To nie koniec

  Pierwszy etap ukraińskiej kontrofensywy pod Charkowem zakończył się 12 września. Wygląda jednak na to, że to nie koniec. Ukraińcy nie chcą bowiem dać Rosjanom czasu na reorganizację swoich sił i próbują utworzyć przyczółek na drugim brzegu rzeki Oskil.

  Dodatkowo, gdy trwały jeszcze walki w okolicach Bałakiji, Kupiańska i Iziuma, Ukraińcy zaczęli przeprawiać się na drugi brzeg rzeki Doniec – na wysokości Łymana i Kreminnej. Sytuacja nie jest do końca jasna, ale wydaje się że Ukraińcom udało się zająć wioskę Staryj Karawan i utworzyć w ten sposób mały przyczółek pod Łymanem.

  Rosyjskie źródła informują także, że Ukraińcy koncentrują sprzęt i ludzi na Zaporożu. Zdaniem niektórych źródeł pro-rosyjskich, wkrótce na tym kierunku Ukraińcy wyprowadzą kolejne uderzenie. Wśród 2 najczęściej typowanych celów tych ataków znajdują się: Zaporoska Elektrownia Atomowa oraz Mariupol. Ciężko powiedzieć na ile ta ukraińska koncentracja jest prawdziwa, a na ile jest to efekt ukraińskich działań dezinformacyjnych. Jedno jest jednak pewne. Po porażce pod Charkowem Rosjanie obawiają się, że nie tylko cele “specjalnej operacji wojskowej” nie zostaną osiągnięte, ale także że Ukraińcy upokorzą całkowicie rosyjską armię i zmuszą ją do oddania przynajmniej części zdobytych już ziem.

  _______________

  Info z Ukrainy wrzucam na:
  - stronę Puls Zagranicy
  - #lagunacontent

  Po treści bliskowschodnie zapraszam natomiast na mojego głównego bloga Puls Lewantu-FB i Twittera.
  _______________

  UWAGA, WAŻNE:Jeśli ktoś chce być wołany do przyszłych wpisów to musisz zaplusować wpis pod tym linkiem. Wypisać się z wołania można cofając plusa pod zalinkowanym wpisem.
  _______________

  Jeśli ktoś docenia moją pracę i chciałby postawić mi wirtualną kawę, to może to zrobić pod tym linkiem.

  #rosja #ukraina #lagunacontent - autorski tag #wojna #ukrainanafroncie
  pokaż całość

  źródło: i0.wp.com

 •  

  #andrzejnarowerze
  Ale te Lofoty są fotogeniczne. Chętnie wróciłbym tam :)

  pokaż spoiler Nieważne, że jest tam mnóstwo Polaków i śmierdzi rybami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #norwegia #rower

  źródło: 60_o.jpg

 •  

  Pytanko. Dlaczego Macias jest minimalnym faworytem? Bratan jednak jakoś się pokazał, a o przeciwniku mało wiadomo (?)
  #highleague

 •  

  #mma #ksw

  17:20 xD Kurde z tej perspektywy to wygląda jakby rzeczywiscie Janikowski nie klepał.

  źródło: youtube.com

 •  

  #highleague

  Milion, sorki prawie milion za walkę z Bombą to prawda?
  Gościu lubi gadać o kasie jak ten zakładał o 50k z Boxelem który nie wyszedł do końca a teraz aferka że marne 20k że przelał komuś tam i ten drugi się nie wywiązał?

  Zabiegany jak Alan który też coś miał dać ale brak czasu

  Prawdziwy Farmazeusz

  +: Argajl
 •  

  Dla Janikowskiego dużo lepszy byłby rewanż z Materlą, gdzie przez porażkę sporo stracił. Medialnie i sportowo by zyskał a okazja była jak nigdy, bo Materla po KO i psychicznie możliwe że też rozbity. Tak, to wyszedł do dużo cięższego przeciwnika i jeszcze przegrał decyzją sędziego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #ksw #mma

 •  

  A teraz odklepał czy nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #ksw

 •  

  Nie oglądam wogóle ksw postawilem na prasela od 1 do 10 jakie ma szanse wygrać powiedzcie pls xD ?
  #ksw

 •  

  Janikowski pierwszy zawodnik w historii mma który odklepał dwa razy w jednej walce xD
  #ksw

 •  

  No i cyk, rewanżyk, bo walka prawie jak No Contest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #ksw

 •  

  Całą rundę obijany Janikowski, a Sarara twierdzi, że brytyjczyk zaczyna się frustrować, bo walka nie idzie po jego myśli!?
  #ksw #mma

  +: zabit1
 •  

  http://www.twitter.com/FullContactMTWF/status/1568429439759056896
  Ale Costa to jest wariat :D Liczę, że jego spotkanie z Chimaevem dojdzie do skutku w oktagonie.

  #mma
  #ufc

 •  

  #bydgoszcz #siatkowka

  Dzień dobry, gdzie w Waszym mieście będzie można zobaczyć mecz przy piwie?

 •  

  Wczoraj na lotnisku odwołano mi lot z Krakowa do Bari (lot WizzAirem). Miał to być krótki urlop, więc żadne przebukowanie nie pasowało. Rozumiem, że dostanę zwrot za bilety plus 250 EUR odszkodowanie, ale co np. z kosztami, które poniosłem za noclegi? Miał ktoś taka sytuacje? Były opłacone z góry. #wizzair #ryanair #lotnictwo #kociochpyta

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika w00nski

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)