•  

  Podlacze się pod #bialekolnierzyki bo mam historię usłyszaną od policjanta. Moze nie będzie ona tak napisana jak pisze @grafikulus ale postaram sie.
  Był sobie sklep komputerowy, jeden z bardziej znanych w mieście. Zawitał do niego pewnego dnia klient który zaczął kupować u nich sprzedaż elektroniczny. Na początku jakieś pierdoły po 200, 300 zł. Zamówił tak kilka razy w sumie może za ok. 2000 zł. Jego cechą charakterystyczną było to że zamawiał na fakturę przelewową którą opłacał na poczcie w okienku.
  Zaraz po przelewie dawał potwierdzenie w sklepie, czekał aż przelew dojdzie i odbierał towar.
  Aż pewnego razu zamówił trochę grubszego sprzętu za chyba 20k na które także poprosił fakturę przelewową :)
  Tego dnia także klient zjawił się w sklepie ale spytał czy może odebrać już sprzęt gdyż się śpieszy. Tutaj ma potwierdzenie które zawsze przynosił więc pracownicy sklepu zaufali mu wydając sprzęt.
  Długo czekali na przelew ale się nie doczekal. Klienta też więcej nie widzieli :)
  pokaż całość

 •  

  Czy dobrym pomysłem jest napisanie serwisu internetowego jako inżynierki? Chciałbym w przyszłości robić coś związanego z IT, ale strony wydają się być trochę nudne i mało "naukowe". A no i Inżynieria Biomedyczna na mechanicznym here.
  #studbaza #studia #naukaprogramowania

  •  

   @Blooregard_QKazoo: Wymyśl system obsługi kolejek, z powiadamianiem mailowo (lub sms) i rejestracją elektroniczną, z żądaniami recept (weryfikacja z kartą pacjenta etc). wtedy masz frontend i backend i cały projekt może spodobać się promotorowi. Plus jak zrobisz to dobrze, i się spodoba może uda Ci się to sprzedać.

  •  

   @Blooregard_QKazoo: Nie wiem. Ale przynajmniej będziesz miał o czym rozmawiać na rozmowie kwalifikacyjnej. Rekrutacja kogoś zaraz po studiach to lekka męczarnia bo nie ma doświadczenia, rozmawiasz o wiedzy akademickiej i projektach w czasie studiów lub o samej pracy inżynierskiej. Jak ktoś ma już kilka lat doświadczenia to rozmowy przeprowadza się trochę inaczej.

   Pogadaj z promotorem, może na uczelni zgodzą się, żebyście projekt zrobili we dwóch podzielcie się pracą dajcie do akceptacji promotorowi (chyba, że ogarniesz wszystko w skończonym czasie sam, żebyś nie musiał brać dziekanki albo warunków bo seminarium zawalisz!)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Bawił się ktoś GNS3? Szukałem nowej wersji Packet Tracera i mi google powiedziało o tym wynalazku. Założenia brzmią bardzo dobrze(niby FOSS i jest natywnie na linuxa) ale pierwszy kontakt negatywnie bo nie mam żadnych urządzeń. Warto się za to brać jak używam niemal wyłącznie ciskaczy?
  #siecikomputerowe #linux #sysadmin

  +: lisek73
  •  

   @a231: Nowe PT potrzebuje logowania, więc jak masz konto na netacad to możesz pobrać od nich i używać po zalogowaniu. GNS3 fajna sprawa dostajesz emulator, i bawisz się pełnym IOS (sam musisz sobie IOS załatwić). Switching ogarniesz bez trudu, z routingiem trzeba się trochę pomęczyć ale też daje radę. Dwa lata temu próbowałem sił z GNS3 i najbardziej irytująca rzecz to błędy w zapisie projektów i problemy z otworzeniem go ponownie. (Korzystałem z poziomu windows może na linux jest to lepiej rozwiązane) pokaż całość

   +: a231
  • więcej komentarzy (13)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika w_t_d

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.