•  

  orientujecie się może, czy na bieżnię awfu można sobie wbijać wieczorami i pobiegać? #krakow #bieganie

 •  

  Mirki, jest w Krakowie jakieś miejsce z bieżnią/torem lekkoatletycznym gdzie można swobodnie wejść i pobiegać?
  #krakow #bieganie

 •  

  42240,36 - 5,00 - 5,00 - 5,00 = 42225,36

  Liczby z zeszłego tygodnia. Wracam po długiej przerwie czyli głównie braku motywacji, a później rekonstrukcji ACL:) Chyba nie jest tak źle

  Boli mnie trochę czasami biodro (w nieoperowanej nodze), co z tym zrobić?

  #biegajzwykopem #bieganie

  #sztafeta #ruszmirko

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  hej biegowe świry! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  dzisiaj pierwszy raz biegałem z pulsometrem i w trakcie biegu naszło mnie kilka pytań odnośnie HR (heart rate) jakie powinienem uzyskiwać i tego czy w ogóle serducho dobrze mi pracuje. zbiegło się to z tym, że dzisiaj wyjątkowo czuję jakby mi mocniej waliło a wiem, że na mirko najwięcej kardiologów ( ͡° ͜ʖ ͡°). przed biegiem wypiłem puszkę 330ml energetyka, ale już drugi raz czuję, że w spoczynku, jeszcze przed biegiem serce mocniej (niekoniecznie szybciej) bije. może to tylko głupie odczucie.

  doda, że wiem, że hr i hr max to indywidualna kwestia, na którą składa się wytrenowanie, ogólna kondycja, zakwaszenie, poziom zmęczenia (a od ponad miesiąca biegam codziennie).

  jeśli chodzi o trening:
  biegłem dosyć spokojnie, średnie tempo 4:58 min/km, 16,01 km.
  polar pokazał, że 35 z 80 minut biegu była w 3 strefie tętna. taki sam czas biegłem w 4 strefie. wynika z tego, że trening był umiarkowany i intensywny.
  osiągnięte przeze mnie hr (średnie tętno 149, maks uzyskane 177 - tu już była 5 strefa na finiszach odcinków) odpowiadają tabelom ze strony polar.com. zatem można przyjąć, że moje tętno mieści się w normach ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  przekładając to na to jak się czułem, to będąc w 4 strefie, miałem raczej spokojny oddech, mogłem spokojnie trochę dłużej utrzymać mocniejsze tempo a po zatrzymaniu oddech szybko wracał do dosyć spokojnego i nie odczuwałem specjalnej zadyszki, chociaż miałem wrażenie, że tętno uspokaja się o wiele dłużej niż oddech.

  ogólnie takie bicie serca podczas biegu o takiej intesywności jest jak najbardziej prawidłowe. nie wiem jednak jak szybko hr powinien wrócić do spoczynkowego. tego nigdy nie mierzyłem i nie wiem jak to określić choćby teoretycznie. po 5 minutach odpoczynku tętno miałem około 100, po mniej więcej 10 spadało do 90-95.w jakim czasie po takim rodzaju treningu serce powinno się uspokoić i wrócić do hr spoczynkowego? czy też zdarza Wam się 'odczuwać' jakoby serce po/przed treningiem mocniej uderzało, mimo że oddech macie spokojny?

  tak rozmyślam, bo słyszałem, czytałem o wielu piłkarzach, czy sportowcach, u których stwierdzono wady serca, które wcześniej nie były wykryte, mimo wszelakich badań. czy po prostu nie ma się czym przejmować a zawinił energetyk? ;) ale już się kłaść mam a nadal mam wrażenie, że serce mi za szybko bije.

  ale mi wyszło paplanie bzdur, ale może ktoś przeczyta ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  #bieganie i trochę #fit a także #trening
  pokaż całość

  •  

   @tolstyy00: no trochę chaotyczny tekst :D generalnie u mnie jak biegam interwały i tętno skacze do 170-180 to po minucie truchtu spada do 100-120. Wydaje mi się że po 5 minutach po takim spokojnym biegu powinno być w normie, czyli na pewno poniżej 100.
   Po biegu ciągłym na średnim 150 wystarczy minuta, dwie i schodzę poniżej 100.
   Jeżeli zauważysz że tętno spada powoli za każdym razem to polecam zrobić ekg. Weź też pod uwagę czynniki zewnętrzne czyli np. temperaturę na zewnątrz, im cieplej to wydolność będzie bardziej wzmożona (tętno będzie spadać wolniej). pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika walter21

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.