•  

  Mirabelki i Mireczki,

  Dziś dla odmiany chciałbym zaprosić Was do naszych południowych sąsiadów – na słowacką Małą Fatrę!

  Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/3969459/kraina-janosika-czyli-mala-fatra-krywanska/

  Pomimo niewielkiej odległości, Słowacja w znacznej części jest dla mnie jeszcze mało poznana. Udało mi się jednak zobaczyć już kilka ciekawych miejsc w tym karpackim kraju. Na chwilę obecną, moim "numer jeden" wśród słowackich gór, jest zdecydowanie Mała Fatra Krywańska. Być może poniższa relacja przekona Was o tym, dlaczego wiele osób uważa podobnie. Góry te są tak bardzo różnorodne, że w Polsce nie znajdziemy pasma o podobnej wysokości, które choć w połowie byłoby równie interesujące. Babia Góra jest, co prawda, wyższa o kilkanaście metrów od najwyższej góry Małej Fatry, jednak stanowi ona odosobniony szczyt tego kalibru. Tu natomiast nieznacznie niższych gór jest wiele. Są one bardzo zróżnicowane krajobrazowo i stanowią sporą wyspę górską, poprzecinaną licznymi wąwozami i malowniczymi dolinami. Wszystko to sprawia, że Mała Fatra jest niezwykle interesującym celem wypraw turystycznych. Dodatkową zaletą jest to, że nie jest położona daleko od polskiej granicy, przez co śmiało można wybrać się tam nawet na weekend. Gorąco polecam Wam odkrywanie tych gór na własną rękę!

  Pozdrawiam i z góry dziękuję wszystkim wykopującym!

  Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o wiadomość w PW. Ewentualnie zachęcam do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski).

  Dodatkowe tagi: #turystyka, #gruparatowaniapoziomu, #ciekawostki, trochę też #historia oraz #europa.
  pokaż całość

 •  
  enron via iOS

  +26

  23 679,47 - 3,28 - 21,1 - 3,22 = 23 651,87

  No i wtopiłem tak, że hohooo (✌ ゚ ∀ ゚)☞
  Mój najsłabszy półmaraton w życiu - 1:48 z groszami, słabiej niż niejeden trening w wymiarze połówki...
  Słabo i krótko spałem, miałem jakieś pieprzone koszmary i potem nie mogłem zasnąć, od rana mnie pobolewało lewe udo (niby przeszło przed biegiem), stresy z poranną jazdą po numer startowy (wszystko poblokowane), do tego przygoda z kotem znalezionym na ulicy pod domem mnie trochę wybiła z rytmu... Na pewno nie bez znaczenia była temperatura - było 16 stopni, po czym wyszło Słońce i zrobiło się piekło. Przez całą trasę pot lał się strumieniami, w głowie huczało - każdy punkt z wodą wykorzystywałem, by sobie chlusnąć cały kubeczek na czoło, co przynosiło chwilę ulgi. Do tego w wielu miejscach bardzo ciasno i nie mogłem wyprzedzić choć chciałem, a przez sporą część trasy mocny wmordewind, czysta radość xD
  Dawno podczas biegu nie widziałem tylu pokonanych - co chwila jakaś karetka... chyba nie ja jeden zdychałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dość narzekania - bieg był super wykańczający, a ja to uwielbiam! Baloniki 1:40 mnie wyprzedziły na 15. km i przez chwilę im dotrzymywałem kroku, po czym wymiękłem. Zwłaszcza dobijające było (psychicznie) takie ustawienie trasy, że przy 18. km mijaliśmy metę, a potem całą długość Alei Pokoju i z powrotem pod wiatr trzeba było dolecieć... Sam sobie jestem winny - zamiast biec równo za balonikami 1:40 to biegłem między nimi a 1:30 ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Gratulacje dla wszystkich uczestników, a w szczególności dla mirków co dobiegli do mety przede mną ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
  Impreza świetna i dobrze zorganizowana, miło że blokowanie miasta było ograniczone do minimum.

  Doliczam jeszcze 3 km rozgrzewki czyli spokojny truchcik z miejsca gdzie zaparkowałem na start i drugie 3 km powrotnego truchtu, czy raczej człapania (6:30 min/km xD)...

  Wykresy słabe, pulsometr po pierwszym kilometrze zamilkł.

  #sztafeta #biegajzwykopem #bieganie #enronczlapie #ruszkrakow
  pokaż całość

  źródło: embed.jpg

 •  

  Od jakiegoś czasu biegam sobie z planem z apki #nikerunclub wszystko spoko, widzę progres nawet zaczęło mi się to podobać. Na niektóre dni w apce jest trening speed, wedlog opisu interwaly np. 300 metrów maks prędkości potem przerwa i tak 6 razy. Tylko jak to robić aby lapka lapala? Teraz robię tak że patrzę jak debil na telefon czy już przebiegiem to 300 i ręcznie pauzuje, a potem startuje, tak być powinno? #bieganie pokaż całość

  •  

   @Radus: albo sprawdź jakąś miejscówkę, odlicz sobie 300 metrów i jak je przebiegniesz to nawrotka, truchcik i jeszcze raz.

 •  

  1. Badz mna
  2. Zapij w weekend
  3. ./rozkmina.sh
  4. Zapisz sie na polmaraton
  5. Znajdz plan treningowy
  6. Idz biegac dwa razy
  7. Alecosiedzieje
  8. kondycja 404
  9. To bedzie dlugie przygotowywanie

  #maraton #bieganie

 •  

  Mirki czy jeśli biegam codziennie/co dwa dni w zależności od samopoczucia to czy branie kreatyny pomoże mi trochę bardziej odkryć mięśnie? Zależy mi oczywiście przede wszystkim o nogach, czasami brakuje mi siły w nich przy dłuższych dystansach (20km+). Ćwiczę też po bieganiu na siłowni zewnętrznej więc fajnie by było zbudować trochę bardziej ramiona/korpus. Czy w takiej sytuacji kreatyna mi pomoże czy raczej nic nie da?
  #biegajzwykopem #bieganie #mirkokoksy
  pokaż całość

  •  

   @3mielu: wyrobisz, ale do pewnego poziomu. Na siłowni będzie na pewno lepiej.
   @helpless: nie, kreatyna nie pomaga przy bieganiu. Można by rzecz że nawet przeszkadza, bo przy kreatynie nabierasz wody, więc automatycznie więcej ważysz. Jak chcesz zrobić mięsień to w dni gdzie nie biegasz rób ćwiczenia na nogi typu przysiady, wykroki, przysiady z wyskokiem.

  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika walter21

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.