•  

  Medytacja Transcendentalna - co polecacie na początek? Czego unikać? Coś wam szczególnie pomogło na początku?
  #medytacja #medytacjatranscendentalna #buddyzm

  •  

   @MatthewDuchovny: Unikać dużego wysiłku w myśleniu tego słowa, nie starać się zbyt dokładnie ani wyraznie go powtarzać, jak słowo trochę przycichnie/zmieni się to nie trzeba poprawiać od razu, uważam też że lepiej nie robić dużych przerw pomiędzy tymi słowami. W pewnym sensie Transcendentalna polega doprowadzeniu tego powtarzania do automatu i prawie całkowitego braku wysiłku po jakimś czasie zaczynasz mieć takie "flow" i dzięki temu zmienia się powoli identyfikacja z klasycznego Ja myśliciel do dziejący się proces sam w sobie. pokaż całość

  •  

   @MatthewDuchovny:
   - ja robiłem to tak szybko że w czasie jednego wdechu 2-3 razy mantre wymyślałem, zsynchronizowany czy nie z oddechem nie powinno zrobić żadnej różnicy, prędzej zaszkodzi przejmowanie się tym.

   -nie warto, metoda TM jest legitna ale organizacja kasuje zdecydowanie za dużo za to że dadzą Ci "specjalną" mantre i każą subtelnie powtarzać w głowie

   -TM to tylko jeden rodzaj medytacji z mantrą https://www.youtube.com/watch?v=E-2BH1H6DFc&t=809s
   tu o TM: https://www.reddit.com/r/nondirective/comments/57o9ko/tm_taught_in_lecture/

   There are two main forms of mantra practice that work for some people. The form you hear most about is to just say the mantra over and over again, concentrating on pronouncing it well, and trying to understand the meaning as best you can as you go. After you do maybe 100,000 repetitions or so, the mantra starts to disappear. I have friends who think this is a good practice. I have had some amazing experiences doing this practice, but it's not what I prefer to do. Your milage may vary. If you do this practice, your understanding of the mantra doesn't need to be keen. The other way, which I find more effective, is to find a mantra that really means something to you. Bring the mantra to mind, repeat the words of the mantra, and use the words to bring up the meaning of the mantra. It helps if the mantra is not in a language you don't understand. Now sit there with the meaning of the mantra floating in your mind, until it dissipates. Think of this like sucking on a lollipop: you taste the candy, it's great, then the taste fades and you have to taste it again. It doesn't matter how long the taste takes to fade; just stay with it until not only is it gone, but even the memory of it is gone.

   Najlepszą radą jaką mogę Ci dać to testuj na sobie wiele tych technik aż coś zaskoczy, nie tylko TM ani nawet mantry ale rób to w taki sposób że jak w końcu coś zadziała, to żebyś wiedział dokładnie co to było. Ja miałem farta z tym że dosłownie moją pierwszą medytacje zrobiłem powtarzając byle jak szybko w głowie(słyszałem tylko że są medytacje gdzie wymyślasz mantrę i nie miałem żadnej instrukcji) i natychmiast miałem PNSE zadziałało to na mnie perfekcyjnie a wiele osób to robi już długo i nic. To jest właśnie ten problem, aktualnie w Ameryce pracują nad znalezieniem korelatów żeby można było podpinać ludzi do EEG popróbować 15 metod i wskazać co działa na Ciebie najlepiej.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika well_being

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.