•  

  Zamierzam zapisać się na pierwszy w życiu #globalgamejam i mam kilka pytań.
  Pierwsze będzie dosyć głupie, ale chcę się mieć pewność co do jednego aspektu. Z tego co czytałem, cały jam odbywa się na miejscu wyznaczonym przez lokalnego hosta, więc logicznym byłoby, że korzysta się z ich sprzętu. Rozumiem, że tak właśnie jest i ponieważ używam stacjonarki, nie muszę inwestować w laptopa?
  Druga kwestia - Czy jest sens jechać do innego miasta, skoro u mnie GGJ też się odbywa? Pytam, bo z tego co widzę, praktycznie wszyscy ludzie u mnie są ukierunkowani w stronę 2D / Unity, ja tymczasem bawię się 3D i UE4. I wiem co większość z was pomyśli: to jest dwudniowy game jam, nie ma sensu pchać się w Unreal Engine, lepiej zrobić prostą grę w Unity / Godot. O ile jeszcze w naukę innego silnika mogę zainwestować, to jedyne zastosowanie jakie widzę dla siebie w 2D to tworzenie interfejsu. Nie ciągnie mnie do tworzenia gier 2D. I tutaj pojawia się problem, bo nie chcę być piątym kołem u wozu lub tworzyć gry samemu. Właśnie dlatego rozważam wzięcie udziału w jamie, ale w innym mieście. Jak bardzo elastyczny jest podział na grupy i czy taka decyzja ma sens?
  No i trzecie pytanie pewnie nie da mi miarodajnych odpowiedzi, bo te zależą głównie od osobistego doświadczenia. Ale ciekawi mnie czy ktokolwiek, kto brał udział w GGJ później przekształcił nabyte znajomości w stworzenie jakiegoś większego projektu, czy było to co najwyżej na zasadzie "od jamu do jamu".

  #gamedev #globalgamejam
  pokaż całość

  •  

   Odpowiem na podstawie tego co jest w Krakowie.

   1. Co do sprzętu to generalnie przychodzi się ze swoim laptopem. PC-ów proszą, żeby nie przynosić, bo dużo prądu, choć niektórzy i tak przynoszą. Choć na KrakJamie raz była jedna sala gdzie udostępnili PC-ty i można było używać, ale to było tylko jeden raz.

   2. "to jest dwudniowy game jam, nie ma sensu pchać się w Unreal Engine" - co za różnica jaki silnik, niektórzy (mniejszość) robi w Unrealu. Najprościej spojrzeć na listę gier która powstała w poprzednim roku. Większość jest w Unity, bo większość ludzi potrafi Unity, a nie dlatego, że Unity lepsze. Wystarczy, że znajdziesz jednego kompana, który zna Unreal + jeden grafik 3D i możecie robić grę 3D.

   3. Jak wpadniesz na taki fajny pomysł, że może z tego warto zrobić produkt to oczywiście, że można go przekształcić, a raczej zrobić wszystko od nowa). Ja większość swoich prototypów z GameJamów wrzuciłem na moją stronę domową/portfolio, przydało mi się to raz w rekrutacji, więc tak czy inaczej, uważam, że warto.

   4. A to w tym roku w ogóle będą się odbywać stacjonarnie? Ja dostałem takiego maila:

   `GGJ 2021 Will be Online
   The Global Game Jam organisation has decided that the forthcoming GGJ edition in January 2021 will be held as an online jam from 27 to 31 January.

   We feel strongly that given 2020’s pandemic and the resulting uncertainty about what lies ahead in the coming months, we must prioritise the health and safety of our jammer community above all other concerns.

   We hope you’ll join us in our excitement to embrace this unique challenge, which we all hope will be true only for 2021 and that we will be able to resume our traditional on-site format in 2022 and beyond.

   We will be working closely with core volunteers, ROs and SOs over the next few weeks to pin down the details and rules we will be working to for this new event format.

   If you have been an organiser in the past, please check into the GGJ Slack to be part of the conversation. More news for jammers coming soon.`
   pokaż całość

  •  

   Prawdopodobnie ten zapis się tyczy poprzednich lat i jest prawdziwy.
   Pewnie niedługo ogłoszą to co dostałem w mailu. Mail jest z 15 września.

   Byłem 4 razy z rzędu, ale jak teraz ma być online to nie zamierzam brać udziału, cały fun polegał na tym, żeby być na miejscu i zrobić coś na miejscu przez 48h i żeby później inni uczestnicy pograli w twoją gierkę i żeby zobaczyć inne gierki. + Można poznać kogoś ciekawego.

  • więcej komentarzy (5)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika wesoly_grabarz

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)