•  

  Cześć,
  Mam pytanie do Mirków spod #remont #budownictwo a w szczególności #hydraulika

  Szykuję się do remontu kawalerki w bloku z lat 50/60' i chciałbym zmienić położenie zlewu - na przeciwległą ścianę, nie więcej niż 1,5m w bok. Ale nie wiem, jak doprowadzić wodę oraz spływ do pionu. Czy możliwe jest poprowadzenie rury fi40* w posadzce? Czy kucie w podłodze nie naruszy konstrukcji budynku? W końcu chcąc uzyskać spad 2% na odległości 1,5m, musiałbym uzyskać głębokość bruzdy 7cm już przy samym pionie. Czy te 7cm to nie za dużo?

  Dla lepszego zobrazowania załączam obrazek - na żółto jest aktualne położenie zlewu, w czerwonym miejscu jest pion, a ja chciałbym to przerzucić na miejsce zaznaczone zielonym prostokątem i ewentualnie poprowadzić instalację w podłodze wzdłuż pomarańczowej linii przez całą szerokość korytarzyka (wymiar 1,41m)

  Jest to wykonalne czy raczej mogę zapomnieć? Są jakieś inne sposoby na doprowadzenie spływu do pionu z tego miejsca? Może obkucie dookoła całego pokoju? Niewielka wylewka?

  Będę wdzięczy za jakiekolwiek opinie i porady.

  *znajomy budowlaniec mi powiedział, że od biedy fi40 wystarczy zamiast fi50, bo i tak syfony są na tyle, a zawsze to 1cm głębokości zaoszczędzone.
  pokaż całość

  źródło: kuchnia.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika wez_to_na_klate

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)