•  

  Tl;dr: Mam problem z wyłączaniem komputera - muszę przytrzymać przycisk power aby się wyłączył. Historia trochę przydługawa ;)

  W wakacje poprzedniego roku kupiłem nowy monitor, a do niego między innymi kabel display port. Po podłączaniu monitora tym kablem komputer nie chciał się uruchomić - wciskałem przycisk power, na kilka sekund wszystkie wentylatory się włączały, diody zaświecały, a później power off. Chwilę później sam się włączał i ponownie - wentylatory on, diody on, power off, w kółko.

  Po kilku dniach wyczytałem, że jest to problem z kablem display port który kupiłem - posiada jakiś dodatkowy pin, który powoduje spięcie/zwarcie, whatever. Kilka linków jakby ktoś chciał poczytać:
  http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2957690/computer-restarting-display-port-plugin.html
  http://monitorinsider.com/displayport/dp_pin20_controversy.html

  Zmieniłem zatem kabel na hdmi i wszystko zaczęło działać cacy. Do momentu wyłączenia komputera... Od tamtego czasu, żeby wyłączyć komputer muszę przytrzymać przycisk power...
  Wyłączam system (nieważne czy to windows czy to linux), słyszę jak wszystko się wyłącza (monitor gaśnie, dyski się wyłączają) ale diody i wentylatory nadal pracują do momentu aż nie przytrzymam przycisku power.
  Restart komputera trwa dłużej (około 10s?), wyjście z biosu tak samo.

  Próbowałem kilkukrotnie przeczyścić cały komputer, powyjmować wszystko co zbędne żeby przetestować na "golasie", wymieniałem pamięci, grafę, zasilacz, odłączałem dyski, przestawiałem zworki, resetowałem bios, odpinałem power i "ręcznie" odpalałem kompa, ale dalej żeby wyłączyć muszę przytrzymać power. Płyta główna wizualnie nie posiada żadnych uszkodzeń, brak wybrzuszeń, itp. Windows nigdy nie rzucił BSODem.
  Teraz do sedna - czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i może coś poradzić, czy jedyne co pozostało to wymiana bebechów? ;) Jeśli konieczna będzie bebechów to może ktoś będzie chciał kupić mobo + proc + ram? :D

  Komputer już trochę wiekowy (nie kręcony, nie kopany):
  Procek: i5-3470
  Mobo: Asus P8B75-V
  Ram: 16 GB (1x 8GB + 2x 4GB)
  Grafa: GTX 1060 FE
  Zasilacz: Be Quiet 600W

  #pcmasterrace #komputery #pytanie #problem
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika wjt

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)