•  

  Mireczki, wiem, że jeszcze mnóstwo czasu do ferii, ale w sumie zaczynam się już zastanawiać nad jakimś wyjazdem na narty, bo... nigdy nie jeździłem na nartach i chciałbym tego spróbować razem z #rozowypasek.
  Marzą mi się Alpy, ale tam pewnie mega drogo, dlatego prosiłbym o jakieś polskie bądź zagraniczne, sprawdzone przez was miejscówki, bądź oferty z jakichś biur podróży oraz o protipy na co zwracać uwagę przy poszukiwaniach, żeby nie zostać wydymanym i jak się nie zabić podczas nauki. Chciałbym wydać jak najmniej, gdyż studenciaki here i już teraz wolałbym mniej więcej wiedzieć ile na taką przyjemność będę potrzebował kasy.

  #narty #urlop #alpy #gory #zima #podroze #podrozujzwykopem #pytanie #kiciochpyta
  pokaż całość

  +: nelf, Gexp
  •  

   @LAG5: Rozważ kilka lekcji z instruktorem. Poza ścisłym sezonem i poza najpopularniejszymi stokami to wydatek który się zwraca. Młody sprawny człowiek powinien po 2-3 godzinach z instruktorem być w stanie zjechać z każdej niebieskiej trasy. Nauka samemu czy z kumplem raz że wyrobi złe nawyki, dwa - wyjdzie drożej. Trzeba płacić za sprzęt, za wyciągi, a drepczesz w miejscu. Przy dzisiejszych taliowanych nartach wystarczy załapać podstawy i śmigasz. Ja jeżdżę od dziecka a moja żona zaczynała jako dorosła od zera. Po trzech godzinach z instruktorem w Spytkowicach (mały stok z wyciągiem krzesełkowym 60km od Krakowa) jeździła samodzielnie. Teraz śmiga i jeszcze nabija się z mojej, jak mówi „techniki na dziadka” czyli kolanko przy kolanku. Powodzenia Mirku bo narty to jedyny sens zimy. pokaż całość

  •  

   karpacz szkoła nauki jazdy i snowboardingu, mozesz tam nawet ciuchy wypozyczyc instruktorzy to profesjonalisci, ale polecam snowboard wg mnie daje wiecej radosci z jazdy i jest mniej awaryjny jesli chodzi o urazy

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Mirki jakieś uk sklepy online z ciuchami męskimi? Bo na amazonach i ebayach nigdy nie wiadomo co się trafi. Chciałem kupić ramoneskę, kurtkę dżinsową z futrem w środku i parę innych pierdół kupić skoro już tu jestem, bo jednak tu można trochę taniej dorwać niż w naszych zarach i innych sklepach.

  #sklepyinternetowe #uk #modameska #pytanie #kiciochpyta pokaż całość

 •  

  Zamawiam coś z dhgate.com i stronka sama przelicza mi kwotę w dolarach na złotówki i potem ściąga z mojej karty Revolut kwotę w PLN zamiast w USD, mimo że po kursie Revoluta wyniosłoby mnie to 5 zł taniej. Co z tym zrobić, aby dhgate zostawiło mi kwotę w USD i ściągało należność z karty właśnie w tej walucie?

  #dhgate #aliexpress #revolut #pytanie #kiciochpyta pokaż całość

 •  

  Co, gdybym chciał kupić w UK sprzęt elektroniczny (używany interfejs audio oraz Iphone) i przywieźć go potem do Polski?
  Interfejs wart jest jakieś 350-400 zł, byłby w oryginalnym pudełku, ale jest używany. Iphone już nowy, wartość ~1200 zł. Czy będzie trzeba zapłacić od tego jakieś cło/podatek? Jak to wygląda?

  #uk #podroze #podrozujzwykopem #iphone #apple #prawo #kiciochpyta #pytanie pokaż całość

 •  

  Marzyłem zawsze, żeby nauczyć się grać na klawiszach. Za dzieciaka trochę grałem, a różnego rodzaju gitary mi się znudziły, mimo że nadal kilka posiadam. Jakie pianino cyfrowe polecacie na początek?
  Nie chcę wydawać miliona monet, bo nie wiem czy to nie będzie jakaś chwilowa zachcianka. Chciałbym zmieścić się w 1200 zł, choć wiem, że będzie raczej ciężko. Oczywiście może to być sprzęt używany. Zależy mi na pełnej klawiaturze, żeby klawisze były dobrze wyważone. Nie znam się za bardzo na parametrach takich instrumentów, więc mile widziane także rady odnośnie tego, na co zwracać szczególną uwagę.

  #pianino #keyboard #instrumenty #muzyka #pytanie #kiciochpyta
  pokaż całość

  •  

   m audio keystation 88

   @DanteMorius: Faktycznie spoko opcja. A gdybym dokupił do tego Alesis iO2 Express, to hulałoby to? Bo w sumie już dawno myślałem nad tym interfejsem audio.

  •  

   @DanteMorius: jeśli trafi się na tego typu okazję, instrument w dobrym stanie w cenie połowy nowego, to wszystko będzie dobre. Ale w dalszym ciągu poważnie bym się zastanawiał, czy wydając całkiem spore pieniądze, nie lepiej kupić coś, czego już raczej nie będzie się chciało wymieniać. Ten 88 pro ma dość słabe opinie wśród pianistów, z tego co czytam. Nawet ten m-audio hammer, który ma o wiele lepszą klawiaturę, wysiada przy pianinach cyfrowych. pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Siedzę w uk. Co zrobić, żeby jebany google pokazywał mi wyniki z polskimi stronami, a nie z tymi jebanymi brytyjskimi, bo zaraz dostanę kurwicy. Wpisuję coś po polsku, chcę wynik po polsku, mam. A za 2 sekundy przeskakuje na uk.
  Szukam czegoś w sklepie. Wyniki z odnośnikami do sklepów w uk. Nosz ja pierdolę...

  #google #kiciochpyta #pytanie

 •  

  Idę od jesieni na studia. Z jednej strony się cieszę, bo dopiero na 24 lvl ogarnąłem się z tym i dostałem się tam, gdzie chciałem.
  Ale mam obawy, bo szkoła to był najbardziej zjebany okres mojego życia. Gimnazjum, masa przypałów, nie lubiłem się uczyć, zawsze minimum 2 zagrożenia na semestr i na koniec i od 2 klasy paru chujków mnie gnębiło. Wagarowałem.
  W technikum gnębiono mnie jeszcze bardziej. Trafiłem do mega patologicznej klasy, z której spierdoliłem po semestrze do innego technikum, gdzie miałem ziomków z gimnazjum. Ale tam się praktycznie nie pojawiałem. Wagarowałem dobre 2-3 miesiące. Potem powtarzałem klasę w zawodówce i to też nie było to. Rzuciłem i to. W końcu skończyłem jakąś zaoczną licbazę zaczynając od początku, co zajęło mi 4 lata, bo rozwiązali mi w trakcie klasę, bo się ludzie wykruszyli i znów byłem w dupę, a przenieść się nie mogłem.
  Długo się ociągałem ze studiami, bo nie wiedziałem nawet co chcę robić w życiu, co studiować.
  O ile żadnego gnębienia na studiach się nie obawiam, tak jakoś mam obawy co do różnych konfliktów, obgadywania za plecami, że profesorowie będą chujami (chociaż słyszałem o nich same dobre słowa), że znów coś mnie zniechęci.
  Nie jestem jakimś spierdoxem, który nie ma znajomych i nie potrafi się odnaleźć w grupie, ale gimnazjum i szkoła średnia strasznie obrzydziły mi naukę i jak pomyślę, że będę musiał znów codziennie chodzić, siadać w salach i się uczyć, udzielać, odpowiadać, przedstawiać jakieś projekty, to się cykam. Ktoś miał podobną fobię, obawy i jakoś się z tego wyleczył?

  #studia #studbaza #licbaza #szkola #nauka #gorzkiezale #przegryw
  pokaż całość

Osiągnięcia (2)