•  

  pokaż spoiler @Scorpjon: @Maaska: @dendrofag: @Xtreme2007: @Brzytwa_Ockhama: @meres: @Mis_Kudlacz @NoMercyIncluded
  @trevoz , @brtk122 @Kris_Gravedigger , @agaja , @Jakupek @LiShang @Zgredek_K , @Brzytwa_Ockhama , @Wstaw_tu_login , @piotria , @ShinpuTokubetsu , @Emigrant1 ,, @masakraman , @magenciorek , @Elementary , @Liwiia , @nordsjelland , @Znawca_Bigosu , @Graf_Spee ,


  pokaż spoiler @Wstaw_tu_login, @k0ar45z, @Jakupek, @Maaska, @LiShang, @Znawca_Bigosu, @piotria, @Scorpjon, @Opotiki, @layla__, @Hans_Landa, @Liwiia, @k8lin, @nvmm, @radar42, @Xtreme2007, @Elementary, @agaja, @brtk122, @Mis_Kudlacz, @Sindarin, @yourgrandma, @the_olson, @Lodzu, @trevoz, @Maaska, @Brzytwa_Ockhama, @przeczytalemregulaminserwisu, @vinyl87, @meres, @Tino, @Jarema_CP, @Zgredek_K, @ShinpuTokubetsu, @Mr-Slimak, @kamilm119, @Kris_Gravedigger, @magenciorek, @Ohjeny, @nordsjelland, @l3szczuable @UMBEMBA, @masakraman, @johnitoo @dendrofag @yourgrandma: @Emigrant1:


  #mirkomodlitwa #mikromodlitwa #naukowcywiary #chrzescijanstwo #katolicyzm

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!!

  Jak niektórzy z Was wiedzą, jakiś czas temu prosiłam o modlitwę i wsparcie duchowe w trudnej sytuacji. Mając na utrzymaniu 2 bezdomnych, w tym dziewczynę lat 19 potrzebującą drogich leków i przystępującą do egzaminów płatnych 170zł od sztuki (razy 11 plus koszt korepetycji kilka razy w tygodniu) i dwa koty, straciłam mieszkanie. Pomimo miesięcznego okresu wypowiedzenia, w dodatku w okresie największych wydatków przed świętami wielkanocnymi. Był taki moment, że byłam całkowicie pewna, że zwierzęta skończą w schronisku a my na bruku. Czułam potworny żal do właściciela mieszkania, z którym miałam wcześniej bardzo dobre kontakty.

  Ale Jezus Zmartwychwstał :) Okazało się, że właściciel mieszkania zachorował na Alzheimera (w wieku 45 lat, gdy ta choroba ma znacznie cięższy przebieg niż w późniejszym), musiał sprzedać mieszkanie by zostawić pieniądze rodzinie, a znalazł kupca na teraz. Moje problemy przy jego wydały mi się mniejsze, zrobiło mi się nawet wstyd, że tak źle o nim myślałam.Co więcej udało mi się znaleźć dobre mieszkanie, 10 metrów większe od poprzedniego (łącznie około 80metrów), z dwoma balkonami, gdzie wysiałam mnóstwo różnych roślin i bardzo ładnym, dużym ogrodzonym ogrodem, gdzie mogę wychodzić z kotkami.). Jest lepiej niż było. Załączam zdjęcie jednego z kotków przed przeprowadzką :)

  Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i modlitwę, sytuacja ułożyła się najlepiej jak mogła. pokaż całość

  źródło: e43e021caf1fc4de4bced92997c77429.jpeg

 •  

  Z cyklu "dlaczego każda napotkana kobieta instynktownie trzyma sie ode mnie z daleka"

  #przegryw #p0lka #logikaniebieskichpaskow

  źródło: Screenshot_2019-03-09-22-03-50.png

 •  

  Od kilku lat męczą mnie codzienne koszmary. Nie ogladam horrorów, nie wystawiam sie celowo na podobne bodźce. Mimo wszystko są. Był etap, że dosłownie bałam się spać. Może ktoś lubi takie historie i bedzie z tego pożytek.

  Gdy wyjrzalam przez okno zobaczylam rodzinę schowaną w worki i przypietą do ogromnego szarego ogiera, który zabrał ich na wycieczkę. Był naprawdę duży, w kłębie miał przynajmniej 4 metry. Oni tego nie widzieli. Gdy juz byli w domu i koń odchodził, stanęłam przy szybie. Nie mógł mnie widzieć. Mimo to gdy zniknął z widoku już po chwili uderzył łbem w szybe przy której byłam. Otworzyłam ją żeby go nie denerwować, bo i tak by ją wybił. Spytał mnie o numer telefonu, gdy podałam fałszywy chwycił mnie zębami za ubrania i zaczął przyciągać do siebie. Żeby sie uwolnić zrzuciłam wszystko poza bielizną i pobiegłam do kuchni. Ciotka była oburzona moim strojem, wstydziłam się powiedzieć prawdę. Zaczęła robić mi wykład a jednocześnie z kuchni widac bylo migające na zewnatrz żółte światełko. Mój kuzyn patrzył w nie zauroczony. Mówił, że musimy tam iść bo ona go woła. Gdy zaczęło sie zbliżać okazało się, że był to ten sam potwór ktory woził moją rodzine. Ten chłopak zupelnie tego nie dostrzegał, mówił o tym jak o swojej ukochanej. Ciocia stwierdziła, że muszę już wracać do siebie a jej syn pobiegł mnie pakować (?? Albo przynieść rzeczy co bardziej prawdopodobne) po drodze spadł mu duży krążek z napisami w dziwnym jezyku. Były na nim namalowane miedzy innymi stwory podobne do ogromnego ogiera będące kurierami wożącymi ludzi do demona rządzącego akurat światem. Szybko jednak wrócił go odebrać. Gdy wyszłam na dwór zamiast samochodu czekał na mnie transport na potworze z okna. Kuzyn wsiadł razem ze mną. Całą drogę rozmawiał z ogierem, jednak im dłużej to trwało, tym bardziej uśmiech schodził z jego ust. Lecielismy nad jakąś wodą w której było pełno różnych stworów. Tak dużo, że dosłownie ocierały się o siebie podczas pływania i wydawały takie straszne, skrzeczące dźwięki. Mialy długie, obrzydliwe macki i troche przypominały gigantyczne ośmiornice. Mój wspolpasazer który w prawdziwym życiu wychowywał się jako moj brat praktycznie, spojrzał na mnie, po czym wyjął z plecaka ten talizman i skoczył z nim do tej wody. My polecieliśmy zaraz za nim, mój wierzchowiec bił sie z całą zagrają ale nie miał żadnych szans wygrac, przez co wszyscy zginelismy rozszarpani na kawałki kilka metrow pod lodowatą wodą. Czułam ogromną ulgę. pokaż całość

  +: H................s, sukion-goldberg-iii
 •  

  Miliony ludzi na świecie marzą o tym by móc mieć dziecko. Mężczyźni płacą surogatkom, kobiety płacą za invitro, ogromne pieniądze idą na różnych lekarzy i medykamenty. Wiele ciąż kończy się przed czasem poronieniem, niekiedy kobiety są zmuszone urodzić siłami natury martwe już dziecko. Gdy już się uda kosztem zdrowia kobiety i przy często ogromnym stresie u mężczyzny, niekiedy dziecko jest niepełnosprawne lub umiera przed rodzicami w różnych okolicznościach.
  Tysiące ludzi rokrocznie rozpoczyna procedurę adopcyjną, bo dziecko jest ich największym marzeniem i chcą przelać na nie całą swoją miłość.

  Ale nie, jak nie ma moich genów to ja nie chce, wyrzuć to Karolina, albo inaczej nie wychodź z domu z tym wyślizgiem z p...

  Gdyby ktoś się zastanawiał nad ilością nielegalnych aborcji w kraju to warto pamiętać, że to tutaj wzięcie na siebie odpowiedzialności za dziecko to frajerstwo i kobieta jest karana za to, że tatuś (w znacznej większości przypadków wcale nie chad) uciekł.

  #przegryw #januszpol @janusz_pol #zalesie

  PS nie, nie mam dziecka ale bardzo bym chciała. Gdyby mój chłopak był samotnym ojcem traktowałabym jego potomstwo jak swoje biologiczne. Widocznie jestem betakimśtam.
  pokaż całość

  •  

   @Ohjeny: Mężczyźni płacą surogatkom bo chcą mieć swoje dziecko bez psychicznej partnerki. Nie muszą bawić się w rozwody i walkę o widzenia z dzieckiem. Surogatka urodzi dziecko, zrzeka się praw do niego i taki facet sam swoimi zasobami dziecku zapewnia świetlaną przyszłość.

   +: Linuksiarz1, m.....2
  •  

   Gdyby ktoś się zastanawiał nad ilością nielegalnych aborcji w kraju to warto pamiętać, że to tutaj wzięcie na siebie odpowiedzialności za dziecko to frajerstwo i kobieta jest karana za to, że tatuś (w znacznej większości przypadków wcale nie chad) uciekł.

   @Ohjeny: No to niech nie kobieta nie udostępnia swojej pochwy byle komu. To tak jakbym ja miał pretensje, że ktoś wpuszczony do mojego domu mi coś ukradł i uciekł.

   PS nie, nie mam dziecka ale bardzo bym chciała. Gdyby mój chłopak był samotnym ojcem traktowałabym jego potomstwo jak swoje biologiczne.

   @Ohjeny: To, że Ty się na coś zgadzasz nie znaczy, że można tego wymagać od mężczyzn i na odwrót. Samotny ojciec, a samotna matka to również jest dość poważna różnica.
   pokaż całość

   +: m.....2
  • więcej komentarzy (4)

 •  

  @Ohjeny:
  Dzień 4 i 5.
  #101dobrychuczynkow przed wigilią.

  15. Wymiana opon w samochodzie z którego czasem korzystam
  16. Zaproponowanie koleżance darmowych lekcji tańca
  17. Wypranie i wymiana pościeli u współlokatorki
  18. Wpuszczenie czystych bezdomnych na klatkę by mogli się ogrzać
  19. Napisanie miłych wiadomości do krewnych
  20. Podczas jazdy wpuściłam każdego pieszego i każdy pojazd który chciał się włączyć do ruchu
  21. Wysłanie koleżance paczki z rzeczami dla dziecka
  22. Kupienie ulubionych jogurtów dla współlokatorki
  23. Zamiana miejscami w kolejce z osobą, która się śpieszyła.

  Łk 5,1-11 Cudowny połów ryb i powołanie Apostołów
  Słowa Ewangelii według świętego Łukasza
  Gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret, zobaczył dwie łodzie stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.
  Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: „Wypłyń na głębie i zarzuć sieci na połów”.
  A Szymon odpowiedział: „Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci”.
  Skoro to uczynił, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na wspólników w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.
  Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: „Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny”.
  I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali: jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona.
  Lecz Jezus rzekł do Szymona: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”.
  I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim.

  Oto słowo Pańskie
  pokaż całość

 •  

  Dobry wieczór ludziom dobrej woli, jak również tym zagubionym wśród zła i ciemności.
  ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  #101dobrychuczynkow przed wigilią
  Dzień 2 i 3 :)

  3. Zadzwoniła do domofonu moja dobra znajoma, prosząc o zrobienie jej zakupów. Przyjechala do stolicy z małego miasta i niestety w domu zostawiła pieniądze przez kłótnie z chłopakiem. On twierdził, że już dał jej kasę na zakupy, ona zarzekała się, że jeszcze nie. On ma ją za kłamcę a ona została w trudnej sytuacji.
  4. Pomogłam niepełnosprawnemu zjechać ze swojego mieszkania przez cały blok do taksówki. Przy okazji dostałam od niego ulubione czekoladki- lindt lindor, a on ode mnie moją ulubioną książkę- "nie opuszczaj mnie" Kazuo Ishiguro.
  5. Ponownie spotkałam tę samą dziewczynę, podwiozłam ją na dworzec i pożyczyłam kurtkę, bo strasznie zmarzła przez tę wycieczkę.
  6. Zrobiłam swoim kitku labirynt z kartonów po catz best.
  7. Kupiłam breloczek przekazując dochód na biedne dzieci i zostawiłam napiwek kelnerowi.

  8. Pomogłam dziewczynie w Empiku znaleźć produkty których szukała. Przez moją miłość do książek dobrze znam ten polski sklep, więc łatwo poszło. A czemu akurat mnie poprosiła? Bo miałam na sobie niebieską bluzę i czarne spodnie, jak pracownicy.
  9. Przytrzymałam obcej osobie windę aż weszła do budynku i wsiadła. (Są jeszcze dwie inne)
  10. Dałam cukierki 5 losowym osobom
  11. Pomogłam kobiecie wyjechać z parkingu
  12. Zrobiłam kolejny tatuaż z henny za darmo
  13. Złapałam psa z ciągnącą się za nim smyczą, który wyrwał się właścicielowi.
  14. Skomplementowałam pracownicę sklepu zoologicznego, miała naprawdę piękne szkła kontaktowe.

  Nie notuje tego w trakcie dnia, jednak jest w miarę chronologicznie.

  Ciekawostka. Gdy ostatnio jechałam tą taksówką co chłopak z pkt 4, taksówkarz za biedę w tym kraju obwiniał rząd. Co jego zdaniem powinien zrobić? Dodrukować pieniądze, by starczyło dla każdego. Przysięgam na zdrowie moich kitku, tak mi powiedział. Takich ekonomistów nam trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wolno idzie, ciekawe, czy mi się uda (⌒(oo)⌒)
  pokaż całość

  źródło: 20181213_214341.jpg

 •  

  Postanowiłam zrobić 101 dobrych uczynków w tydzień, czyli do wigilii. Może kogoś to zainspiruje i w grudniu ten kraj stanie się miłym miejscem :) Nie będę notować tego co robię w ramach bycia streetworkerem i pomocy osobom wykluczonym społecznie, zbyt łatwo by poszło :)

  1. Zrobienie koleżance za darmo tatuaży z henny
  2. Znalezienie współlokatorce całkiem niezłej drewnianej szafy, przyniesienie jej do jej pokoju, naprawienie zamknięcia i oklejenie białą okleiną (dołączam zdjęcie)

  #101dobrychuczynkow
  pokaż całość

  źródło: 20181213_224447[1].jpg

 •  

  Czaicie? P0lki, bo to takie szmaciury, ruchają się! Wcale nie jest tak, że na każdą kobietę w seksie przypada statystycznie jeden mężczyzna i pytanie kobiet i niekobiet da podobny wynik.

  Gdy #przegryw wejdzie za motzno.

  źródło: 2018-12-09 03_21_09-Window.png

 •  

  Chyba już wiem, skąd te wszystkie eksperymenty społeczne na tinderze. Przegrywki po prostu nie rozumieją najważniejszej kwestii- osoby twierdzące, że najważniejszy jest charakter i te lecące na wygląd to niekoniecznie te same kobiety. Dlaczego Asia lat 28 z Warszawy, mężatka i matka trójki dzieci jest wyzywana od p0lki po tym, jak Kamila lat 22 z Gdańska umówiła się na seks z przystojnym mężczyzną?

  @Polkopsky , do Ciebie też piszę :)

  Początkowo planowałam notować sobie wszystkie ważne komentarze, ale jest ich zbyt wiele i nie chcę też pokazywać palcem ich autorów. Jeśli sumienie pozwoliło im zwrócić się w ten sposób do drugiego CZŁOWIEKA, to nic już ich nie zmieni.
  Oto co można przeczytać na mikroblogu praktyczne każdego dnia:
  -dziewczyna uprawiająca seks się ku#wi
  -dziewczyna stawiająca zdjęcia w bieliżnie (nie mówiąc o aktach) to kur@a
  -dziewczyna, której chłopak lub mąż jest obcokrajowcem to kur@a
  W zasadzie wszystkie kobiety nimi są. A nie, nie kobiety. Loszki i maciory. Obrzydliwe. Co śmieszniejsze kilka z tych osób udziela się pod tagiem uwaga uwaga... Mirkomodlitwa (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  "1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata."

  5 zdań. Gdyby każdy je przyswoił świat byłby pięknym miejscem.

  I właśnie stąd bierze się wasza samotność. Życie w społeczeństwie to nie tylko pary, to także przyjaźnie i inne znajomości. Wygląd nie ma żadnego znaczenia na poziomie znajomych do wspólnych wypadów, a Wy nie macie nawet tego. Ciężko zjednywać sobie ludzi będąc do nich wrogo nastawionym, wytykając im każdą słabość lub inność i mając wiecznie ponury wyraz twarzy.

  Proponuję więc inny eksperyment. Spróbujcie być dla kogoś dobrzy bezinteresownie przez tydzień. Życzcie mu dobrze, bądźcie mili, uśmiechajcie się do tej osoby. Zobaczycie, jakie to łatwe i przyjemne. Nawet, jeśli następnego dnia nie ściągnie majtek i nie wypnie się w waszą stronę jak chyba część z Was oczekuje.

  PS już śpieszę z odpowiedzią na najważniejsze pytanie. Tak, jestem ładna. Miałam dwóch chłopaków, jeden był o głowę niższy, drugi mojego wzrostu (175cm). Nigdy nie miało to dla mnie znaczenia.
  pokaż całość

  •  

   @gwiezdny_wodnik: "Kolejne pytanie, czy dla Ciebie niski facet może być atrakcyjny w taki sposób że chciałabyś uprawiać z nim seks? Domyślam sie że nie "

   Już pisałam. Miałam w życiu dwóch chłopaków, oboje niżsi ode mnie. Jeden o głowę czyli dosyć niski (ja mam 175). Nie jestem w stanie Ci udowodnić, że jako partnera na całe życie szukam kogoś dobrego i inteligentnego, a osoba atrakcyjna to raczej partner na jedną noc. Oczywiście widzę, że w klubach i na tinderze przystojni mężczyźni mają pierwszeństwo , ale wśród znanych małżeństw z dziećmi (udanych) bardzo często widzę nieatrakcyjnych mężczyzn. Dla mnie związanie się z kimś ze względu na twarz czy wzrost to jakiś niewyobrażalny poziom abstrakcji, przecież NIC, ale to absolutnie NIC co chce z nim robić nie wymaga tego wyglądu. Chcę, żeby ktoś potrafił mnie pocieszyć, żeby pamiętał o moich urodzinach, szanował mnie i miał takie same poglądy na najważniejsze sprawy. A Oskarki mające 10 kobiet na imprezie nadal po imprezie są sami. Jeśli komuś zależy tylko na seksie i nie ma wyglądu to pozostaje roksa.

   Znam wielu bardzo atrakcyjnych mężczyzn z którymi rozmowa jest istną katorgą. I znam wielu nieatrakcyjnych mężczyzn z którymi rozmowa jest istną katorgą. Od obojga uciekam w takim samym tempie strusia pędziwiatra.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (28)

 •  

  Pamiętacie dzieci neo wyginające się w rytm crazy froga? Wie ktoś kto to był? Kim są teraz, co się z nimi stało?

Osiągnięcia (1)