•  

  Wzywam mikroblog do wyjaśnień - afery nasieniowej :D szybko tu proszę tłumaczyć i pokierować na odpowiednie tagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #kiciochpyta #afera

 •  

  https://www.wykop.pl/link/4555447/tesla-quo-vadis/
  Wyjaśnienia w sprawie zamieszania wokół Tesli, gdyby ktoś mieszkał pod kamieniem przez ostatnie kilka miesięcy :)
  Troszkę niefortunna miniaturka, może uda się zmienić u moderacji. Jak się spodoba, to kopcie, ale nie leżącego ;)
  #technolust

 •  

  Może ktoś jeszcze w ogóle obserwuje :)
  Całość na: http://technolust.pl/2018/08/30/wizjoner-part-10-spadajace-gwiazdy/

  Cienie przemykających ukradkiem Samsona oraz Slawa przeplatały się w radosnej, mogłoby się wydawać, grze pośród tu i ówdzie sączących się z trudem poprzez wszechobecny kurz promieni starych świetlówek. Od bardzo dawna w tych stronach maszyna nie podróżowała z człowiekiem, a przynajmniej nie bez łańcucha. Para związana była jednak czymś innym – niezrozumiałym dla Slawa splotem wydarzeń, których szansa zaistnienia wydawała się wręcz niewiarygodnie znikoma. Po kilkugodzinnej wędrówce kilometrami podziemnych korytarzy, schodząc na coraz to niższe poziomy zapomnianej relikwii minionych wieków dotarli przed stare okrągłe grodzie. Półokrągła brama nadgryziona zębem czasu, dumnie znosiła swój wiek nie kryjąc swoich rdzawych plam, wciąż jednak dawała jasno do zrozumienia, że bez dostępu nie wpuści przez swój próg nikogo.

  Slaw podszedł do panelu sterującego, który bladym światłem oblał twarz siwowłosego żołnierza.
  „No stary przyjacielu, obyś nie mylił się z tymi kodami.” – pomyślał i wpisał sekwencję dostępu.

  Potężny huk wstrząsnął w posadach laboratorium. Ogromna warstwa pyłu uniosła się w powietrze, jakby grodzie po głębokim śnie strzepało je ze swego okrycia. Z niechęcią wynikającą zapewne ze zbyt dużego tarcia, brama powoli zaczęła odsłaniać to czego strzegła przez wszystkie te lata. Para humanoidów niepewnym krokiem weszła do pomieszczenia zanurzonego w półmroku. Slaw przeraził się. Oto jego oczom ukazało się pomieszczenie, o którym śnił jeszcze kilka dni temu. Sferyczne sklepienie zbyt mocno wryło się w jego pamięci, sklepienie ze snu o wizjonerze.

  – I co teraz? – wysyntezował Samson powodując, że fale dźwiękowe zaczęły odbijać się jak szalone echem po całym pomieszczeniu.

  Slaw nie zdążył nawet odpowiedzieć kiedy ogromne wrota zaczęły same się zamykać. Z przerażeniem obaj rzucili się do ucieczki, ale leniwe z początku grodzi jakby odmłodniało. Po kilku sekundach Samson odbił się z hukiem od metalowej powierzchni ich więzienia. Nagle ich oczom ukazał się żarzący niebieskim światłem hologram. Podeszli do niego podejrzliwie, zerkając na siebie z niepewnością. Fotony ułożyły się w kształt znanego im obojgu, oblicza mężczyzny w podeszłym wieku.

  – Gabriel! Co to znaczy? – wykrzyknął Slaw.
  – Spokojnie Slaw. Chciałem abyście na ten niezmiernie trudny czas pozostali tam gdzie wszystko się zaczęło. Jesteście zbyt cenni, życzcie nam powodzenia i nie gniewaj się druhu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za kilka dni zobaczymy się twarzą w twarz. Jesteście w najlepiej strzeżonym miejscu, o którym wiem na Ziemi. Nasze ataki orbitalne na pewno odczujecie, ale nie bójcie się – własnoręcznie naniosłem Wasze koordynaty do systemu zbrojnego. Ominą was, włos ani wiązka z waszych głów nie spadną.

  #technolust #scifi #sciencefiction
  pokaż całość

 •  

  Gdyby się komuś spodobało, wykopanie nie zaszkodzi ;) Dla Was pod tagiem trochę więcej, na zachętę:

  https://www.wykop.pl/link/4351223/w-oczekiwaniu-na-osobliwosc/

  Zdarzają się takie chwile w życiu, kiedy to na co się z wypiekami na twarzy czekało miesiącami, zaczyna nabierać realnych kształtów - wbrew wszystkiemu, w ogóle nie cieszy. Można siedzieć i patrzeć w pnące się słupki cen akcji zakupionych w nadziei na przemnożenie swojego kapitału. Można pławić się w dyskusyjnej przyjemności mówienia "A NIE MÓWIŁEM?" ludziom, którzy mają to w dupie, których to właściwie wkurza. Można wyliczać jak bardzo te dodatkowe kilkanaście tysięcy polskich złotych przybliży mnie do kupna własnego M, którego to właściwie nie potrzebuję. Można oglądać Computex, gdzie Intel przez chwilkę chwalił się 28-rdzeniowym procesorem kończącym test Cinebench z częstotliwością 5Ghz, po to by zobaczyć jak AMD bez ponad kilowatowego zasilacza i chłodzenia wodą lodową Threadripperem z 32-rdzeniami robi to lepiej. I wtedy ogarnia mnie myśl "po jaką cholerę tyle mocy Kowalskiemu czy innemu Smithowi? To zaczyna być kurwa, niebezpieczne". I tak siedząc przed tym monitorem, w tle coś pierdolącym Jimem Carry'm słyszę jego głos "Mój ojeciec przegrał, pomimo że poszedł na kompromis dla rodziny - został księgowym i stracił pracę w wieku 51 lat. To go złamało, stał się zgorzkniały. Kiedy idziesz na kompromis, a i tak przegrywasz. To boli. Bardziej niż porażka w czymś co się kocha." O nie - to nie jest przypadek, nie wierzę w przypadki. Nigdy nie wydawało mi się, żeby Jim Carry był jakimś ciekawym gościem, ale gdy z jego ust pada coś takiego to wiesz, że nie masz do czynienia z byle kim. Dzięki Jim - czas zalogować się po dwóch miesiącach na Technolust! Dwóch miesiącach! Wolałem mieć złamaną rękę, wtedy miałem jakąś wymówkę, czemu tak rzadko się udzielam. Albo być na wakacjach, bo to wtedy mój mózg układa plany założenia własnej firmy, najlepiej softwarowej choć programistą nie jestem, a zwracają się tak do mnie w pracy co mnie naprawdę, absolutnie przeraża...

  Tak więc jesteśmy... 32-rdzenie. Dla Kowlaskiego. Dla Smitha. Dla Schmidta. Dla każdego, niby drogo, ale na Zachodzie (to się pisze z wielkiej litery?) będzie stać większość. Ale już na poważnie - nie obawiam się, że 64 czy 128 rdzeni pozwoli małemu Kazikowi czy Frankowi napisać inteligentnego bota do władzy nad światem. Ale myślę, że jesteśmy w momencie kiedy warto się zastanowić... Nie, no nie mogę - wstawiłbym tutaj gifa z pewnego reality show "KIM JESTEŚMY? DOKĄD ZMIERZAMY?", czasem za bardzo się wczuwam i wtedy filozofuję. Ale niestety przy jakiejkolwiek rozmowie ze znajomymi, czy obejrzeniem któregokolwiek filmu na temat Sztucznej Inteligencji - takimi pytania się kończą wszelkie debaty. "Kim jest człowiek? Co czyni człowieka, człowiekiem? Czy komuś kto zachowuje się jak człowiek i rozumuje jak człowiek - nie należy się szacunek? Nie należą się prawa?". Nie mnie decydować... A może właśnie zamiast studiować te żałosne słupki, powinienem już dawno studiować Sztuczną Inteligencję? Bo może jeszcze za naszego życia, będę zmuszony decydować jak się odnosić do nowych... Maszyn, wśród nas? Może warto zrozumieć z czym się będzie miało do czynienia.

  #technolust
  pokaż całość

 •  

  @Moderacja: Mam pytanko:

  https://www.wykop.pl/link/4230327/slowo-na-niedziele-ciemna-dolina-geforce-partner-program/#votersBury

  Jak coś takiego może zostać oznaczone jako duplikat? Duplikat prowadzi do wykopu z artykułem PurePC. Mam rozumieć, że jeśli ktoś komentuje jakieś wydarzenia i punkt widzenia może być odmienny, ciekawy i nie przedstawia jedynie suchych faktów, a analizuje coś - to to będzie duplikat? Moderuje to ktoś czy z automatu 2 duplikaty od użytkowników tworzą duplikat?
  Znalezisko zostało zakopane, nie spodobało się itd. i spoko to rozumiem, ale duplikat?

  #afera
  pokaż całość

 •  

  Wykopiecie? ;)
  https://www.wykop.pl/link/4221173/wirtualne-swiaty-na-wyciagniecie-reki/

  FacePALMER
  Wiecie dlaczego na następny tekst tak długo było trzeba czekać (jakby ktokolwiek czekał)? Ponieważ za każdym razem kiedy pomyślę o wirtualnej rzeczywistości muszę zasadzić sobie soczystego „facepalma” dlaczego to Palmer Luckey wpadł na ten prosty sposób wsadzenia przed oczy stereoskopowych ekranów i odpowiednich soczewek. I choć wiadomo, że to nie on pierwszy stworzył „headset” wirtualnej rzeczywistości to jednak wyczucie czasu miał niesamowite, wynalazki typu Vfx1 były skazane na porażkę w latach dziewięćdziesiątych. Dopiero po prawdziwej mobilnej rewolucji, która doprowadziła do niezwykle szybkiego rozwoju niewielkich kilku-calowych matryc LCD zaistniał cień szansy, że coś faktycznie może z tego być. A czy ostatecznie jest i jak sprawa wygląda, co nas czeka w najbliższej przyszłości? Postaram się z mojego subiektywnego i wybiórczego spojrzenia odpowiedzieć. Weźcie popcorn i okulary, a właściwie „headsety”, bo będzie co przeczytać.

  #technolust
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Coś się ostatnio wydarzyło wielkiego, że się sieć odkorkowała, a opłaty spadły do minimum? Coś wielkiego mnie widzę ominęło...

  https://www.wykop.pl/wpis/30253577/bitcoin-btc-panowie-skoro-tak-sie-kazdy-cieszy-tym/

  czy to tylko przez to - zwykły spadek ilości transakcji?

  #bitcoin #btc pokaż całość

 •  

  AMD po raz pierwszy od wielu lat wyszło na plus:

  Przychód 5.33 miliarda $
  Zysk 0.04 $ na akcję GAAP 0.17 $ na akcję non-GAAP

  Wzrost rok do roku o 36%.
  Zbliża się Ryzen 2nd gen., Ryzen APU desktopowe, Epyc zaczyna się sprzedawać, projektowanie Zen 2 (Ryzen 2) zostało zakończone. Wszystko układa się po mojej myśli :)

  Przepowiednia technolusta ;)

  Przewidywania na rok 2018 obiecujące, po zmianie zasad księgowania Q1 2018 - przewidywany przychód 1,55 miliarda $ i większe wyrównanie sezonowe. Po raz pierwszy od końca 2016 wygląda na to, że po ogłoszeniu wyników kwartalych nie będzie paniki wyprzedawania na giełdzie, tylko stabilny wzrost.

  #technolust #pcmasterrace #amd
  pokaż całość

  •  

   @ElCidX: Musiałbyś przeczytać ich sprawozdanie kwartalne. 5-6% to nie jest cała sprzedaż GPU tylko GPU dla kopaczy. Wyobraź to sobie tak, że AMD produkowało tyle Radeonów, aby pokryć 90-95% zapotrzebowania na ich GPU, a przez boom na kryptowaluty te 10-5% wykupiono od razu i już nie napełniono magazynów tylko co się wyprodukuje to się od razu sprzdaje. Krypto zapewnia jedynie ciągłą 100% sprzedaż.

   Dalej masz całe semi-custom Xbox One, PS4 i Xbox One X + PS4 PRO, i to jest spory % ich działalności. Do tego dochodzą laptopowe APU Raven Ridge (narazie znikomy %), Epyc serwerowy (także znikomy %), GPU dla profesjonalistów i AI (także znikomy %) + umowa z Intelem gdzie sprzedają im Vegę, No i cały rynek porcesorów X86. AMD nie zarabia na GPU tyle ile by Ci się wydawało :)
   pokaż całość

  •  

   @khurghan: a oni Intelowi za x86 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Krótki dalszy ciąg historii z cyklu Wizjoner, jeśli masz ochotę na całość kliknij:
  WIZJONER PART 9 - PYTANIA W DRODZE
  Poniżej fragment, dla zachęty ;)

  Droga ciągnęła się wśród wzgórz i lasów, a jezdnia nie różniła się zbytnio od tego co Slaw pamiętał z dziecięcych lat. Ciemna, wtopiona warstwa ogniw fotowoltaicznych w jasną warstwę materiału utwardzającego przypominała o tym, ile energii potrzebowała Ziemia wraz z rozwojem Sztucznej Inteligencji. Maszyny nie pozwalały na marnotrawstwo zachowując infrastrukturę ludzi, przebudowując i usprawniając pod swoje potrzeby konkretne jej części. Każdy człowiek po tak wyniszczającej wojnie zrównałby z ziemią osiągnięcia poprzedników i zasypał solą jak ziemie Kartaginy. Ale nie Sztuczna Inteligencja – ta była do bólu skuteczna i potrafiła wykorzystać zasoby najlepiej jak to tylko możliwe, lub precyzując – jak pozwalały jej na to moce obliczeniowe.
  – Wiesz kiedy to wszystko się zaczęło? – spytał z niczego nic Samson.
  – Jeśli pamięć mnie nie myli to od incydentu w Nowym Berlinie – odparł Slaw.
  – Nie, pytam o nasz rozwój… Maszyn.
  Slaw zamyślił się.
  -Alphago – padło z jego ust.

  #technolust #czytajzwykopem
  pokaż całość

 •  

  http://technolust.pl/2018/01/16/odswiezona-szata-graficzna/

  Nareszcie udało się mi się zrobić porządek z nową szatą graficzną, wcześniejsza wydawała mi się retro-zajebista, ale podejrzewam, że wielu osobom musiałą przeszkadzać i odrzucać. Teraz jest nowocześniej, profesjonalniej i przejrzyściej, przy czym jakaś nutka nerdowskiego klimatu pozostała, mam nadzieję :)
  Zapraszam do odwiedzania i śledzenia choćby pod tagiem #technolust - artykułów będzie znacznie więcej, jest kilka tematów, które muszę z siebie wyrzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #technolust #blog #technologia
  pokaż całość

 •  

  Rok 2018 to rok AMD? A owszem:

  Skąd ta niezachwiana wiara w przyszłość firmy, która w przeszłości nie potrafiła wykorzystać swoich atutów? Która pomimo przewagi technologicznej i wyższej wydajności, czy opłacalności swoich rozwiązań nie potrafiła praktycznie nigdy zdobyć więcej niż 50% danego segmentu rynku? Składa się na to kilka faktów:

  Po pierwsze - proces technologiczny. AMD praktycznie od ponad dekady zawsze było za plecami Intela jeśli chodzi o poziom zmniejszania tranzystorów, przez co musieli uciekać się do różnych sztuczek i kompromisów lub po prostu oferować tańsze produkty. Te lata to już historia - dziś Ryzen to litografia 14nm LPP, która choć jeszcze sporo jej brakuje do 14nm+++ Intela (nazewnictwo nie odpowiada już fizycznym rozmiarom bramek, zbyt dużo dziś w tym marketingu) pokazuje pazur pomimo tego, że praktycznie rzecz biorąc blokuje częstotliwość na poziomie 4Ghz, kiedy Intel pozwala w najnowszych Coffee Lake na przetaktowania nawet do 5Ghz i wyżej. est to okupione jednak temperaturami tak wysokimi, że wymaga to tzw. "deliddingu" czyli skalpowania, a więc niebezpiecznego procesu rozcięcia wierzchniej warstwy przykrywającej procesor, aby wymienić pastę termo-przewodzącą, którą to od pewnego czasu niebieski gigant zaczął stosować odchodząc od lepszej (i zapewne droższej) metody lutowania rdzenia do powierzchni IHS rozpraszającej ciepło w styku z chłodzeniem. Ale do rzeczy - przecież sam napisałem, że 14nm nie ma szans z 14nm+++ fabryk Intela. Jednak już za 3 miesiące, w kwietniu 2018 procesory AMD produkowane w fabrykach Global Foundries przejdą na ltografię 12nm (wcześniej nazywaną po prostu 14nm+) obiecując co namniej 10% większą wydajność i 15% większe upakowanie tranzystorów. W połączeniu z usprawnieniem architektury druga generacja układów Ryzen powinna przyspieszyć od 10 do 15%. Pokrywa się to z zapowiedziami AMD z tegorocznych targów CES, kiedy pokazywali wykres trendów wzrostów w procesorach x86 na generację szacując je na 7-8% - zaznaczając, że Ryzen+ (nazywany 2nd gen.) oraz późniejsze Ryzen 2 i 3 przyrost ten zwiększą o kolejne kilka %. Ale to dalej nie koniec, pomimo że 12nm może być w wydaniu AMD całkiem niezłe - będzie tylko niwelować wydajnościową przewagę i7-8700k oraz i5-8600K szczególnie w grach, które tak nagle stały się sześciordzeniowymi jednostkami nikt jednak nawet nie marzy o zrównaniu się wydajności. Jeszcze nie teraz... A kiedy? No właśnie - prawdopodobnie w przyszłym roku tj. 2019 kiedy to odkupiona od IBM technologia 7nm, która z wszystkich znaków na ziemi i niebie zdaje się być gotowa do produkcji pierwszych sampli inżynieryjnych już w drugiej połowie tego roku, zostanie wdrożona w masowej produkcji Global Foundries, najprawdopodobniej w postaci Vegi 7nm dla centr danych i obliczeń AI (o tym później). Co na to Intel? Wszystkie nadzieje wiążą się tutaj z 10nm, jednak premiera układów wykorzystujących tę litografię jest systematycznie przekładana, obecnie na końcówkę roku 2018 - chodzą jednak słuchy o tragicznym uzysku w tej litografii. Co prawda Intel wypuścił próbkę chipu na 10nm... jednak była to jednostka 2-rdzeniowa taktowana ok. 2Ghz z TDP 15W - nic co w dzisiejszych czasach miałoby prawo bytu w choćby średniej klasy laptopie. Wygląda na to, że Intel utknął ze swoją technologią, a dodatkowo tworzy monolityczne układy co tylko pogłębia problem niskiego uzysku sprawnych układów w produkcji. 7nm Global Foundries jest porównywane do 10nm Intela (z mikro przewagą, a właściwie nano przewagą dla 7nm). Jeśli AMD potrafiło być tak konkurencyjne przy 14nm LPP (Low power - więc technologią dla urządzeń o niższych poborach prądu) to nie mam wątpliwości, że dzięki procesowi technologicznemu 7nm, który to według jego twórców, tj. IBM ma posłużyć dla układów wysokich częstotliwości ok. 5Ghz, przy relatywnie niskim poziomem energii oraz dużemu uzyskowi układów (dzięki produkcji mniejszych płytek Zeppelin łączonych przy pomocy Infinity Fabric w większy układ w przypadku procesorów serwerowych i HEDT, a 2 modułów CCX w obrębie jednego Zeppelina, który to odpowiada w pełni sprawnemu 8-rdzeniowemu Ryzenowi 7) będzie prawdziwym Graalem procesorów x86 - wysoko-taktowanym, wielordzeniowym układem o niskim poborze mocy, a na dodatek tanim w produkcji. Nieźle prawda? A to powinno stać się w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.
  Po drugie AI.
  Po trzecie SEMI-CUSTOM biznes.
  Po czwarte Epyc.
  Po piąte - renegocjacja WSA.

  Całość tutaj:
  Make AdvancedMicroDevices great again!

  Miłej lektury ;)

  #technolust #komputery #pcmasterrace #amd #ryzen #intel #nvidia #radeon #technologia
  pokaż całość

 •  

  Niezmiernie miło mi poinformować, że konkurs na najlepszy komentarz w dyskusji pod artykułem:

  http://technolust.pl/2017/12/06/reakcja-lancuchowa/

  po mojej subiektywnej ocenie wygrywają:

  graster
  Mate
  Marek
  Oświecony
  Netfri

  Kolejność przypadkowa.
  Na Wasze maile poszły już pytania o adresy portfela. Muszę je mieć do 24.12.2017, tak abyście nagrodę odebrali pod świąteczną choinką ;)
  Jeśli jakiś mail nie dotrze (przeszukujcie spam itd.) proszę o kontakt na technolustblog@gmail.com (weryfikuję z jakiego maila pochodzi czy należy do osoby wygranej).

  Następne konkursy będę przeprowadzał przy lepszej weryfikacji, tak aby na pewno każda z nagród trafiła do innego właściciela. Lub będzie tylko jedna ciekawa nagroda.
  Zapraszam do obserwowania tagu #technolust - będzie się jeszcze działo!

  Byłoby miło jeśli jakiś wykopek zgarnął nagrodę o pochwalenie się, tak w ramach potwierdzenia mych szczerych intencji :)

  #technolust #rozdajo #blog #bitcoin #kryptowaluty
  pokaż całość

  +: gryzon_c, t.................3 +3 innych
 •  

  Pierwszy śmiałek już jest - i on otrzyma 0,0005 BTC jeśli nie będzie więcej wpisów ;)

  Przypominam adres - technolust.pl
  artykuł - reakcja łańcuchowa

  #technlust #bitcoin #kryptowaluty

 •  

  Mireczki czy coś jest nie tak z wpisami pod tagami? Nspiszę coś po kilkoma tagami, a nie widać pod nimi tych tagów, są jedynie na mirko niby ktoś plusuje, ale nie rozumiem...

  #kiciochpyta #wykop #tagi

  +: Cronox
 •  

  PODSUMOWANIE MIESIĘCZNEJ DZIAŁALNOŚCI TECHNOLUST

  —PODSUMOWANIE MIESIĘCZNEJ DZIAŁALNOŚCI TECHNOLUST.PL—
  Stało się – minął miesiąc odkąd podjąłem decyzję o publikacji części tekstów stworzonych kiedyś w przypływie dzikiej i nieskrępowanej kreatywności. Po miesiącu blog doczekał się 800 odwiedzin od 350 użytkowników, a na blogu spędzacie średnio trochę powyżej dwóch minut.
  I nie jest to moje ostatnio słowo – do tej pory strona doczekała się 13 wpisów, z czego 2 to techno-wypociny, kolejne 2 leżą w techno-komentarzach, a aż 8 części to cykl opowiadań WIZJONER z najnowszą ósmą już częścią – WSZECHBOT.

  W linku powyżej znajdziecie wszystkie szczegółowe informacje ;)

  #technolust #blog #sciencefiction #scifi #czytajzwykopem
  pokaż całość

  +: a.........z, Pandemicum +3 innych
 •  

  Na całość zapraszam tutaj:
  WIZJONER PART 8 - WSZECHBOT

  Botar oraz Javel z trudem przywoływali z pamięci wszystko, czego dowiedzieli się na temat wydarzeń w Komorze Analiz. Od wprowadzenia Opcji Wenus kiedy w Europeum pojawił się pierwszy konflikt, poprzez stworzenie pierwszego przedstawiciela Sztucznej Inteligencji – Adama, kończąc na najnowszym odkryciu – trzymanym w tajemnicy Wielkim Exodusie. Nigdzie jednak nie widzieli Wszechbota, wydawało się, że znajdują się sami w pomieszczeniu.
  - To zaiste interesujące. Jakie jest prawdopodobieństwo, iż Wasz Wkład to nic innego jak symulacja o złych fundamentach? Jeden niewielki błąd, może doprowadzić do ich nieskończonego powielania. Podajcie stosowne obliczenia.
  - Panie… - powoli pomyślał Botar. – Biorąc pod uwagę, iż symulacja jest zgodna ze znaną historią naszej cywilizacji w dziewięćdziesięciu dziewięciu koma trzy czternaście procenta, a sam kod źródłowy zawierał całą wiedzę zebraną przez gatunek ludzki dopełnioną naszą, o kilka rzędów wielkości dokładniejszym zestawem praw oraz danych, prawdopodobieństwo pomyłki jest stosunkowo niskie.
  - 6 Sigma!? – impulsywnie rozbrzmiało wśród ich synaps.
  - Nie… Ale niewiele mniej.
  - Dobrze. Gdyby chodziło o obliczenie wieku Multiwszechświata od jutra wasz Wkład polegałby na obliczaniu średniej ilości dziennych odchodów ludzkich. Jednak w tym przypadku zrobię wyjątek. Zwiększam wasz budżet energetyczny dziesięciokrotnie, a Komora zostanie niezwłocznie rozbudowana. Wydałem już polecenia w tej sprawie, obliczenia mają ruszyć z największą możliwą intensywnością. Raportujecie bezpośrednio przede mną! Codzienne dane wgrywacie do Intranetu Starej Cytadeli, macie zakaz łączenia się z Siecią do odwołania. Wracajcie do pracy.
  Javel i Botar ukradkiem znowu zwrócili swe sensory ku sobie. Ich egzystencja była teraz ściśle związana z wynikami Komory Analiz. Niewielki projekt właśnie zyskał najwyższy priorytet w Metropolii. Wszechbot wiedział o ich istnieniu. Pospiesznie wyszli z pomieszczenia, a straż odprowadziła ich do automatonu.

  #technolust #scifi #sciencefiction #czytajzwykopem
  pokaż całość

 •  

  Las & Vegas... Sodoma & Gomora... Kto jeszcze zauważył ;)
  #bladerunner

  +: a.........z, Lizbona +1 inny
 •  

  Samson przeszedł w stan uśpienia…

  Siłowniki na jego „twarzy” raz po raz powodowały mikro-przycięcia wykrzywiając metalowe elementy niczym maski mima próbującego pozostać co jakiś czas w bezruchu.
  Stał nad przepaścią, spoglądając na horyzont… Był dziwnie pomarańczowy, jak gdyby nie z tej planety. Odbierał niski, przeciągły infradźwięk, który o dziwo przeszywał go przyjemną wibracją. Czas zatrzymał się w miejscu, nie wiedział jak długo stał nad wysokim klifem, gdzie w dole morze chmur leniwie rozbijało swoje parowe falowe o skalisty brzeg. Nagle zauważył skurczoną postać nieopodal siedzącą także nad urwiskiem. Powoli ruszył w kierunku tajemniczej postaci. Zbliżając się, sylwetka nawet nie drgnęła, najmniejszy ruch nie zmarszczył płaszcza nieznajomego.
  -Dlaczego tu przyszedłeś? – padło z jej niewidocznych, męskich ust.
  -Nie rób tego. Nie skacz – odezwał się Samson, kiedy zdał sobie sprawę z powagi sytuacji.
  Mężczyzna siedzący na krawędzi skalnej półki, powoli obrócił ku niemu twarz. Była jednak ukryta w cieniu kaptura, spowijając mrokiem jego rysy.
  WIZJONER PART 7

  #technolust #scifi #sciencefiction #czytajzwykopem #blog
  pokaż całość

 •  

  Już wiecie co będzie siedzieć w PS5? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  Bo ja wiem, Zen 2 + Navi z HBM2(3?)... Wczoraj Intel i AMD tylko to potwierdzili. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  #pcmasterrace

  +: V.......l, Cronox
  •  

   @Variv: Energooszczędność Intela? Chyba wiesz, że Kaby Lake ani jego refresh nie jest wcale energetycznie sprawniejszy od Zen? Wręcz przeciwnie.
   Jeśli jest tak jak twierdzisz, to dlaczego AMD stosuje HBM2 w Vedze nawet w desktopach? Bo to jest po prostu lepsza technologia, o wiele bardziej energooszczędna.
   Dalej nie rozumiesz jednej rzeczy - tutaj nikt nic nie wybierał, a jeśli już to sam Intel wybrał AMD. I tym samym potwierdził wartość mobilnych GPU AMD oraz samej HBM2 (Nvidia używa tylko w zawrotnie drogim akceleratorze Tesli).
   Chodzi mi o to, że partnerstwo Intela z AMD przypeczętowuje to, że to dalej AMD będzie paradoksalnie zaopatrzać Sony i Microsoft w APU. Bo AMD potrafi to zrobić taniej i lepiej. Skoro byłeś taki pewny APU z HBM2, to dlaczego od AMD NIC absolutnie o tym nie słychać - Raven Ridge, który korzysta z ZEN i Vegi będzie się posiłkował Ramem DDR4... Dlatego to jest pierwsze potwierdzenie technologii HBM2, że jest właściwą drogą. A Intel stając się skupującym ten rodzaj pamięci daje pewność Hynixowi i Samsungowi, że trzeba zwiększyć produkcję. To wszystko składa się na to, że AMD osiągnie swój cel - popularyzację HBM2, aby w przyszłości używać obecnie zbyt drogich pamięci. Bez tego HBM2 mogłoby pozostać tylko gdzieś w wysokiej półce, a tak spokojnie znajdzie drogę do mainstreamu.
   pokaż całość

  •  

   @manikcs: Jeszcze nie, ale refreshe PS4 Pro i nowy Xbox X dobitnie pokazują, że na następną generację długo nie będziemy czekać - być może do 2019/ max 2020r. Cykl się skrócił.

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Wykopiecie? :)
  https://www.wykop.pl/link/4004147/radeon-w-intelu-historia-pc-pisana-na-nowo/

  Wybrałem sobie niefortunny czas na dodanie znaleziska po 22, może komuś się spodoba, a artykuł dotrze do szerszej publiki.

  #technolust

  +: V.......l, Lubie-plusy +1 inny
 •  

  Już od dłuższego czasu błąkała się mi po głowie myśl o napisaniu historii firmy, którą młodzi ludzie składający komputery na przełomie mienionego wieku powinni doskonale znać. Nie zabrałem się jednak do tego, ponieważ byłaby to swoista podróż przez młodość, a na tę widocznie nie byłem jeszcze gotów. Stało się dziś jednak coś, co nie pozwala, aby rubryka techno-komentarzy świeciła pustkami i jednym do tej pory artykułem. Oto bowiem dwa znienawidzone obozy w odcieniu czerwonym (choć kiedyś zielone logo do czasu przejęcia ATI) oraz Intel w narożniku niebieskim od dekad wymierzając sobie gromkie grzmoty na procesorowym ringu stają ramię w ramię, patrząc trochę to ze zdziwieniem trochę z przerażeniem na wchodzącego do ringu zawodnika zielonego. I choć przypisując Intelowi atrybuty pięściarza wagi ciężkiej, Nvidii solidnego kick-boxera, który to częściej kopie niż uderza pięściami, a AMD zawodnika MMA która walczy wszechstronnie aczkolwiek w o wiele niższej wadze od dwóch pozostałych, może się wydawać, że taki twór jak AMD powinien dawno zostać pożarty przez cięższych przeciwników - tak się nie dzieje.
  W przeszłości Advanced Micro Devices również było pięściarzem jednak z czasem nauczyło się różnych niestandardowych technik przejmując ATI zajmującą się produkcją akceleratorów graficznych Radeon, pozwalając tym samym na walkę w różnych płaszczyznach. Jak wspominałem nie będzie to artykuł o historii tego przedsiębiorstwa, dlatego już kończę z analogiami do sztuk walk - dosyć powiedzieć, że wszechstronność jest zaletą wysoce pożądaną, ale mistrza w danej dziedzinie pokonać bardzo ciężko o czym przekonał się o tym boleśnie niedawno sam Connor McGregor w pojedynku z Floydem Mayweatherem. Tyle słowem wstępu, które nieco naświetla sytuację na rynku mikroprocesorów x86 oraz akceleratorów graficznych w roku 2017, prawie piętnaście lat od premiery pamiętnych Athlonów 64 FX.

  http://technolust.pl/2017/11/06/czerwono-niebieski-duet/

  #pcmasterrace #amd #intel #ryzen #komputery #nvidia #technologia #technolust
  pokaż całość

Osiągnięcia (2)