•  

  Hej murki znające się na #elektronika, mam pytanko, może ktoś zna odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°) ! Mam słuchawki do telefonu z mikrofonem (ASUS), które nie działają i nowe go jacka TRRS 3.5 mm, problem w tym, że po odcięciu kabla ukazały mi się kolory 5ciu kabli, których się nie spodziewałam (miedziany, czerwony, niebieski, złoty, czarny, zielony), czy jest jakiś sposób na sprawdzenie który kolor odpowiada za który kanał (oprócz przykładania do baterii 9v i słuchania "trzasków")? Mogę założyć, że ten miedziany to masa do lewego i prawego? Odcięta oryginalna końcówka była zalana w plastiku, więc nie miałam możliwości sprawdzić, jak oryginalnie to szło.
  #elektronika #kiciochpyta
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: P_20160927_193452.jpg

  •  

   @jutrosiepowiesze: To z baterią gdzieś widziałam w interetach, ale jakoś nie ufam takim sposobom, dlatego pytam. Dzięki za odpowiedź i protipa z opaleniem. P.S. jestem amatorem, dlatego pytam. Miłego dnia!

  •  
   P......y

   0

   @januszsranusz: Weź starego jacka (albo nowego), wsadź do kompa, ustaw sobie w regulacji głośności prawy albo lewy kanał tylko, włącz jakąś muzę i podłączaj po kolei kabelki parami do tych styków, które odpowiadają za ten aktywny kanał. W google masz schemat wtyka minijack, która blaszka odpowiada za który kanał.
   Druciki są w emalii więc trzeba opalić/ostrugać.

  • więcej komentarzy (7)

Popularne tagi januszsranusz

Osiągnięcia (2)