wykoPAKA to zabawa dla użytkowników portalu wykop.pl polegająca na wymianie drobnych, personalizowanych upominków.

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Trzecia edycja wykoPAKI powoli dobiega końca. Domykamy ostatnie już tematy związane z tegoroczną zabawą, a jednocześnie zaczęliśmy prace nad kolejną edycją, która standardowo już wystartuje w listopadzie. Chcielibyśmy wszystkim uczestnikom podziękować za udział w zabawie i Wasze zaangażowanie. Bez Was nie byłoby wykoPAKI.

  Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj następuje rozstrzygnięcie konkursu na najwyżej plusowany wpis #pokapake. Zwycięską parą, zdobywając do chwili publikacji tego wpisu 1622 plusy, zostaje @rumapark oraz jego nadawca @niepowtarzalny-dwa. Gratulujemy! Ze zwycięzcami skontaktujemy się poprzez PW.

  Przy okazji chcielibyśmy podzielić się z Wami garścią statystyk, tradycyjnie już, w formie infografiki.

  Na koniec chcielibyśmy zaprosić Was do obserwowania naszego profilu oraz tagu #wykopaka, jeśli jeszcze tego nie robicie, aby nie przegapić kolejnej edycji. Strona zabawy będzie dostępna do 31 stycznia, następnie zostanie wyłączona, a Wasze dane, jeśli nie zdecydowaliście w ustawieniach, że mają zostać zachowane, zostaną usunięte. Wymagania do kolejnej edycji, jak również datę jej rozpoczęcia podamy niezwłocznie po ich ustaleniu.

  Przypominamy o ankiecie, którą możecie wypełnić wchodząc do Panelu Uczestnika, a która pomoże nam w planowaniu i organizacji kolejnej edycji zabawy. Ankieta jest anonimowa, a wszystkie odpowiedzi są opcjonalne, jednak zachęcamy do odpowiedzi na jak najwięcej z nich.

  Pozdrawiamy i do zobaczenia w kolejnej edycji,
  Ekipa wykoPAKI w składzie @chybaDapi, @dobry_programista, @Shyvana i @trusru.
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki,

  w sobotę zakończyliśmy weryfikację paczek w ramach 3 edycji wykoPAKI. W tym roku w zabawie udział brało 535 osób, z czego paczki przygotowało rekordowe 98.7% (528 osób). Dla porównania w ubiegłym roku było to 95%. Pomimo trudnej sytuacji, jaka w tym roku wszystkich nas spotkała, zdecydowanej większości udało się przygotować paczki, a co ważne, niewielu uczestników zostawiło to na ostatnią chwilę. Dzięki temu ostatnie dwa dni weryfikacji minęły spokojnie i w miarę sprawnie, a Wy mieliście czas na ewentualne poprawki po odrzuceniu.

  Jeśli o odrzuceniach mowa, to średnia ilość podejść do weryfikacji jaką potrzebowaliście w tym roku wyniosła 1,23 (vs. 1,42 rok temu), z czego trzech rekordzistów potrzebowało aż 4 prób. Najpopularniejsze powody odrzutu to kolejno: brak poprawnie wypełnionej karteczki weryfikacyjnej (50), brak personalizacji (46) oraz brak listu (43).

  pokaż spoiler Pamiętajcie, że niektóre odrzuty zawierały więcej niż jeden powód odrzucenia, więc realna liczba odrzuconych wniosków jest mniejsza od sumy powyższych.


  Niestety, również w tym roku Ściana Wstydu powiększyła się o nowe osoby. Zachęcamy do zachowania kultury w dyskusji nad tymi przypadkami. Pamiętajcie, że mimo wszystko wykoPAKA do końca powinna przebiegać w radosnej, świątecznej atmosferze i naszym celem jest łączenie ludzi, a nie pogłębianie podziałów.

  Czekamy na paczki wysyłane w ramach drugiej tury, dla par osób ze Ściany Wstydu.

  Podobnie jak w ubiegłych latach, chcielibyśmy Was poprosić o wypełnienie ankiety, w której możecie podzielić się z nami swoimi przemyśleniami z tej edycji zabawy i dzięki temu wpłynąć na kierunek jej dalszego rozwoju. Ankietę znajdziecie w Panelu Uczestnika lub pod linkiem: https://wykopaka.pl/panel/survey. Ankieta jest anonimowa, a wszystkie pytania opcjonalne. Zachęcamy do odpowiedzi na jak najwięcej pytam, bo każda odpowiedź pomoże nam przygotować jeszcze lepszą edycję.

  Więcej statystyk opublikujemy w podsumowaniu po zakończeniu drugiej tury, 6 stycznia. Piszcie w komentarzach jakie statystyki ciekawią Was najbardziej, a postaramy się je uwzględnić.

  Pozdrawiamy - ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Mirki i Mirabelki!
  Została ostatnia godzina na weryfikację Waszych paczek. Do tej pory zweryfikowało się pozytywnie ponad 97% uczestników, czekamy na ostatnie 14 zgłoszeń. Pamiętajcie, żeby przy weryfikacji w odpowiednim polu wskazać z czego wynika personalizacja, tzn. w jaki sposób paczka nawiązuje do odbiorcy – to ułatwi weryfikację i może pomóc nam w podjęciu pozytywnej decyzji, a w ostatnich minutach może to być szczególnie ważne.
  Równo o północy formularz weryfikacyjny zostanie zablokowany, a osoby, które nie zostały zweryfikowane trafią na Ścianę Wstydu.

  Pozdrawiamy – ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: godzina.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Przypominamy, że z końcem jutrzejszego dnia upływa czas na wysłanie zdjęcia weryfikacyjnego – po tym czasie formularz weryfikacyjny zostanie zablokowany. Pamiętajcie, że w razie negatywnej weryfikacji możecie nie mieć już czasu na poprawę, a terminy są nieprzekraczalne, dlatego warto dokonać weryfikacji najszybciej, jak to możliwe!

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka

  źródło: weryfikuj_sie_szybciutko.jpg

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  W tym roku chcemy zachęcić Was nie tylko do tworzenia wyjątkowych paczek, ale również do chwalenia się otrzymanymi przesyłkami. Tag #wykopaka jest od zeszłego roku tagiem autorskim, a w konsekwencji domyślnie obserwujący otrzymują powiadomienia tylko od nas, dlatego zapraszamy Was do dzielenia się swoimi paczkami pod tagiem #pokapake.

  Zgodnie z zapowiedzią, organizujemy dla Was konkurs, w którym zarówno nadawcę, jak i odbiorcę zwycięskiej paczki nagrodzimy kartami podarunkowymi o wartości 50zł do wykorzystania na Allegro.

  Dlaczego nagradzamy nadawcę i odbiorcę? To proste! Nadawcę, ponieważ bez niego nie byłoby tak wspaniałej paczki, a odbiorcę, bo sposób jej prezentacji jest równie ważny, jak zawartość.

  Co trzeba zrobić aby wygrać? Przede wszystkim trzeba być uczestnikiem aktualnie trwającej edycji wykoPAKI. W konkursie udział biorą wpisy odbiorców, będące prezentacjami otrzymanych w zabawie paczek. Wpisy muszą być opublikowane na tagu #pokapake i nie mogą zawierać tagów mających na celu zwiększenie zasięgu (np. rozdajo). Z konkursu wyłączone są wpisy, których wydźwięk wskazywałby, że nagrodzenie nadawcy byłoby niezasadne. W przypadku, kiedy nadawcą lub odbiorcą zwycięskiej paczki byłby organizator lub moderator zabawy, zobowiązujemy się przekazać przypadającą mu nagrodę na wybrany cel charytatywny, przy jednoczesnym zachowaniu prawa do nagrody dla jego pary. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 stycznia.

  Więcej informacji znajdziecie w regulaminie konkursu.

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: download_20201205_194425.jpg

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Ktoś już to chyba sugerował wcześniej - głosowanie na paczki tygodnia, czyli zamiast tych np. 500 paczek do przejrzenia, byłoby 50
   @karololo: w takim rozwiązaniu osoby z początku miałyby mniejszą konkurencję, bo w pierwszym tygodniu przychodziło mniej paczek, więc nadal niesprawiedliwe.

   żeby Wasz skład przyjął jakieś kryteria i wg nich ocenił paczki, wybrał np. top 10 i wtedy głosowanie na top 1 już z użytkownikami.
   Celem konkursu, jak już @dobry_programista pisał wyżej, jest zachęcenie uczestników nie tyle do robienia lepszych paczek, co do publikowania fajnych relacji z ich otwierania, bo wiele osób w zeszłym roku było zawiedzionych, że odbiorca się nie pochwalił, nie odezwał i nie wiedzą nawet czy się podobało. Także rozwiązanie, w którym to my wybieramy paczki trochę mija się z celem i uważam że jest jeszcze mniej sprawiedliwe.

   Weź jeszcze pod uwagę to, że post, który dostał mało plusów, mógłby dostać ich więcej, gdyby był wrzucony w innym czasie
   To prawda. Ale każdy może opublikować wpis w dowolnym terminie, który uważa za najlepszy.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (49)

 •  

  Mirki i Mirabelki,

  Minęły zaledwie trzy dni od losowania, a wielu z Was ma już prawie gotowe paczki. Pojawiły się też pierwsze zgłoszenia weryfikacyjne.

  Pamiętajcie, że pozytywna weryfikacja Waszej paczki to połowa sukcesu. Dane wysyłkowe swojego odbiorcy uzyskacie dopiero po pozytywnej weryfikacji zarówno Waszej, jak i jego paczki.

  Aby uzyskać pozytywną weryfikację paczki, musicie za pośrednictwem Panelu Uczestnika wysłać zdjęcie paczki, spełniające wszystkie niezbędne wymagania:
  - zdjęcie musi być zrobione przed pakowaniem (!) zarówno w papier ozdobny, jak i do pudełka
  - na zdjęciu muszą być dobrze widoczne wszystkie elementy paczki
  - na zdjęciu musi być widoczny fragment listu (kartka pocztowa to nie jest list)
  - minimalna wartość paczki to 50zł bez kosztów wysyłki
  - paczka musi być spersonalizowana zgodnie z zainteresowaniami odbiorcy
  - na zdjęciu weryfikacyjnym musi być widoczna aktualna data oraz login ODBIORCY
  Zdjęcia, które nie spełniają tych wymagań będą odrzucane, zatem szkoda czasu na próby z nadzieją, że „może nie zauważą” ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Na Wasze weryfikacje czekamy do 19 grudnia włącznie. Powodzenia!

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Mirki i Mirabelki,
  Jak idą przygotowania paczek? W tym roku widzimy, że losowanie par przebiegło wyjątkowo dobrze i większość Was jest zadowolona ze swojego odbiorcy. Mamy nadzieję, że przełoży się to również na wyjątkowe pomysły.
  Jeśli jest to Wasza pierwsza edycja i nie wiecie, jak powinna wyglądać paczka, albo nie macie pomysłu na prezent dla swojej pary, zajrzyjcie na naszą stronę www.wykopaka.pl, gdzie na dole przygotowaliśmy dla Was galerię inspiracji. Paczki z ubiegłych lat możecie też odszukać na tagu #wykopaka.
  W razie problemów, nie bójcie się prosić o radę na naszym tagu – z pewnością znajdzie się ktoś, kto podrzuci kilka pomysłów. Pamiętajcie, żeby nie zdradzać, kto jest Waszym odbiorcą!
  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki.

  Udało się! Rozlosowaliśmy dla Was pary w tegorocznej edycji wykoPAKI! W losowaniu wzięło udział 535 osób (2 pozytywnie zweryfikowane zrezygnowały przed losowaniem).

  Swoje pary znajdziecie na naszej stronie w Panelu Uczestnika. Zarówno z nadawcami jak i z odbiorcami możecie się skontaktować poprzez Anonimowe Wiadomości.

  W tym roku na stronie „Twoja para” możecie anonimowo ocenić opis swojego odbiorcy i opcjonalnie podzielić się krótkim komentarzem. Ocena i komentarz nie będą udostępnione odbiorcy. Będą one widoczne tylko dla organizatorów oraz moderatorów i posłużą dopracowaniu standardów weryfikacji tak, żeby z roku na rok poziom zabawy rósł.

  Na przygotowanie paczek macie czas do 19 grudnia włącznie i w tym czasie musicie je zweryfikować. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę. Ten rok jest nieprzewidywalny, a terminy są nieprzekraczalne. Pamiętajcie, że co roku, mimo próśb, wiele osób zostawia weryfikację na ostatni dzień, co oznacza, że weryfikacja może się przedłużyć i może nie być już czasu na poprawę paczki w razie odrzucenia.

  Na wysyłkę paczek czekamy do 21 grudnia włącznie i jest to maksymalna data nadania paczki, a nie wygenerowania listu przewozowego.

  Po otrzymaniu paczek nie zapomnijcie pochwalić się nimi, tagując #pokapake. Odbiorca i nadawca najwyżej plusowanej paczki pod tym tagiem otrzymają od nas karty podarunkowe o wartości 50zł każda, do wykorzystania na Allegro. W zabawie biorą udział tylko wpisy odbiorców naszej zabawy. W przypadku, kiedy w zwycięskiej parze będzie któryś z organizatorów lub moderatorów zabawy, przekażemy równowartość wygranej przez nas nagrody na wybrany cel charytatywny. Ogłoszenie wyników 6 stycznia 2021r wraz z ostatecznym podsumowaniem zabawy.

  Pozdrawiamy – ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Punktualnie o północy zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do udziału w zabawie. W drugim etapie udział weźmie 537 uczestników. Przygotują oni paczki, które powędrują do 8 różnych krajów.
  W pierwszym etapie rozpatrzyliśmy 726 zgłoszeń weryfikacyjnych, z których większość (426) zostało zaakceptowanych za pierwszym razem. Drugiej próby potrzebowało 89 osób, za trzecim razem udało się to 17 osobom, a 5 rekordzistów potrzebowało 4 prób.
  W losowaniu par udział weźmie 418 uczestników z niebieskim kolorem paska i 103 z paskiem różowym (16 nie ma żadnego koloru) i 3 marki/firmy.
  Co dalej? Od kilku godzin całą ekipą przygotowujemy karteczki z Waszymi nickami, z pomocą których przeprowadzimy losowanie #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) Losowanie odbędzie się już w tę niedzielę, ale ze względu na złożoność tego procesu, nie podajemy konkretnej godziny.
  O wynikach losowania poinformujemy Was w kolejnym wpisie oraz poprzez PW. Pary będą dostępne w panelu uczestnika na naszej stronie. W tym roku przygotowujemy dla Was małą niespodziankę, ale więcej zdradzimy w kolejnym wpisie ( ͡º ͜ʖ͡º).

  Pozdrawiamy, ekipa wykoPAKI.

  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: podsumowanie_etapu_rejestracji.jpg

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Z opóźnieniem, jak co roku, ale już jesteśmy i spieszymy Wam ogłosić, że Święta czas zacząć! Właśnie nastał ten długo wyczekiwany przez was moment, w którym startujemy z trzecią edycją wykoPAKI. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące zabawy oraz infografikę przedstawiająca zasady zabawy, która będzie przydatna szczególnie nowym uczestnikom. Więcej dowiecie się na naszej stronie internetowej.

  Czym jest wykoPAKA?
  wykoPAKA to zabawa dla użytkowników Wykopu, która polega na sprawianiu innym przyjemności! Podstawowym założeniem tej zabawy jest przesyłanie sobie nawzajem paczek z listem oraz upominkami przez uczestników zabawy. Ty przygotowujesz paczkę dla kogoś, a ktoś inny przygotowuje paczkę dla Ciebie - to proste!

  Jak wziąć udział w zabawie?
  Przede wszystkim musisz spełniać wymagania. W tym roku od uczestników zabawy wymagamy przynajmniej półrocznego stażu na Wykopie i minimum 50 wpisów na Mirko (liczone do dnia zapowiedzi zabawy, tj. 15.11.2020). Jeśli spełniasz wymagania odwiedź oficjalną stronę zabawy, gdzie czeka na Ciebie przycisk „Dołącz do zabawy”.

  Jakie są terminy?
  Terminy zabawy opublikowane są na stronie wykoPAKI.

  Ile to kosztuje?
  Nic! Udział w zabawie jest darmowy. Ponosisz jedynie koszt przygotowania i wysyłki paczki. Wymagana minimalna wartość paczki to 50zł, nie wliczając w to kosztów wysyłki.

  Gdzie znaleźć więcej informacji o tej zabawie?
  Sprawdź poniższą infografikę, zajrzyj na naszą stronę internetową, a w szczególności do FAQ i Regulaminu zabawy. Jeśli nadal masz pytania, zadaj je pod tagiem #wykopaka

  Jacyś organizatorzy?
  Organizatorami zabawy jesteśmy my: @chybaDapi oraz @dobry_programista, a w rozpatrywaniu zgłoszeń weryfikacyjnych pomagać nam będą w tym roku @Shyvana i @trusru. Podobnie jak w poprzedniej edycji również bierzemy udział w zabawie, ale nie możemy weryfikować swoich paczek ani paczek naszych nadawców. Nie wiemy także kto przygotowuje dla nas paczki – lubimy niespodzianki tak samo jak Wy :).
  W razie pytań i problemów jesteśmy do waszej dyspozycji pod tagiem #wykopaka oraz na PW.

  Zapraszamy do rejestracji i dziękujemy, że jesteście z nami!

  Ekipa wykoPAKI.

  No i tagi #wykopaka i #wykopoczta dla zasięgu.
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: wykopaka.pl

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Odliczanie czas zacząć! Oficjalnie od trzeciej edycji wykoPAKI dzieli nas już tylko tydzień. Rejestracja startuje 22 listopada, punktualnie o północy i potrwa do 27 listopada, do godziny 23:59.

  Jeśli jeszcze nie wiecie czym jest #wykopaka, to odpowiedź znajdziecie w pierwszym komentarzu pod tym wpisem.

  W tym roku, żeby wziąć udział w zabawie, należy spełnić takie same wymagania jak rok temu, tj. min półroczny staż na Wykopie (na chwilę startu), brak bana (w toku zabawy) oraz minimum 50 wpisów na Mikroblogu (liczone do chwili publikacji tego wpisu, bez obniżonego progu dla uczestników poprzednich edycji). Nie ma możliwości warunkowego uczestnictwa, bez spełnienia wymagań. Wyjaśnienie wymagań również znajdziecie w pierwszym komentarzu.

  O starcie zabawy przypomnimy Wam jeszcze w kolejnym wpisie, dlatego zachęcamy do obserwowania naszego profilu oraz tagu #wykopaka.

  Do zobaczenia za tydzień!
  Ekipa wykoPAKI
  pokaż całość

  źródło: start.jpg

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Od ostatniej edycji #wykopaka wiele się zmieniło. Świat stanął na głowie, a wszystkim nam przyszło odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Życie i zakupy przeniosły się do sieci, kontakty międzyludzkie zostały mocno ograniczone, a dodatkowo ciągle wisi nad nami widmo lockdownu. W tym trudnym czasie nie wyobrażamy sobie świętowania Bożego Narodzenia bez wymiany upominków, dlatego od wielu tygodni pracujemy intensywnie nad kolejną edycją. Już niedługo ogłosimy termin startu i szczegóły tegorocznej zabawy, a już dziś, w odpowiedzi na liczne pytania, informujemy, że warunkami koniecznymi do startu w wykoPACE będą, podobnie jak w zeszłym roku, minimum pół roku stażu i brak bana na Wykopie oraz przynajmniej 50 wpisów na Mikroblogu.
  Pozdrawiamy i do usłyszenia niebawem!
  Ekipa wykoPAKI
  pokaż całość

  •  

   @Bigbluee: w zeszłym roku średnia wpisów dla uczestników wyniosła ponad 500. To 10x więcej niż wymagane minimum, a udział w zabawie wzięło ponad 800 osób, także warunek jest jak najbardziej do spełnienia. Dodatkowo w ankiecie po zakończeniu zabawy uczestnicy wskazywali na to, że wymóg ten powinien zostać utrzymany, a niektórzy sugerowali nawet jego zwiększenie.
   Każde wymaganie dla kogoś, kto go nie spełnia, będzie wymaganiem z dupy. Pytanie tylko jak brak wymagań przełoży się na ilość i jakość paczek.
   pokaż całość

   +: kt13
  •  

   Naprawde uwierz mi ze mikroblog nie jest czyms co powinno okreslac osobe
   Ludzie pracują, maja rodziny, obowiqzki od rana do wieczora. Czytaja wykop, czeasem skomentują, zaplusują, podzielą się czyms czym warto sie podzielic o czym inni moga nie wiedziec. Nie siedzą na mikroblogach.


   @Bigbluee: od ostatniej edycji wymagania się nie zmieniły. 50 postów na pół roku to jest 0,3 posta na dzień.
   Jak się komentuje, plusuje i dzieli po powrocie z pracy to napisanie choćby "miłego dnia" innym użytkownikom wykopu raz na 3 dni jest wykonalne. Już nie mówiąc o dzieleniu się osiągnięciami, hobby, historiami, ciekawostkami itd.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (100)

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Druga edycji wykoPAKI dobiega końca. Chcielibyśmy wszystkim Wam podziękować za udział w zabawie! Cieszymy się, że kolejny raz byliście z nami. Dziękujemy za wszystkie dobre słowa i motywację do działania – bez Was tej zabawy by nie było! Ta edycja była rekordowa pod każdym względem, dlatego przygotowaliśmy dla Was infografikę, na której przedstawiliśmy najciekawsze statystyki (grafika w pełnej rozdzielczości)

  Aktualnie monitorujemy wszystkie paczki, z którymi zgłosiliśmy nam problemy. W razie odrzucenia reklamacji będziemy potrzebować pomocy wolontariuszy, z którymi będziemy się kontaktować poprzez PW.

  Strona zabawy będzie dostępna do końca stycznia. Po tym czasie dostęp do panelu uczestnika nie będzie możliwy. W tym roku udostępniliśmy Wam opcję zachowania swoich danych do kolejnej edycji, dzięki czemu ponowne wypełnienia opisu oraz danych wysyłkowych nie będzie konieczne. Zgodę na zachowanie danych możecie wyrazić w panelu uczestnika w zakładce „Twoje dane”. Brak takiej zgody spowoduje usunięcie wszystkich danych uczestnika wraz z początkiem lutego. Pamiętajcie, że zachowanie danych nie zobowiązuje do uczestnictwa w kolejnej edycji.

  Podobnie jak w zeszłym roku, chcielibyśmy kolejną edycję zabawy przygotować razem z Wami. Na wszystkich, którzy w tej edycji wysłali swoje paczki, w panelu uczestnika czeka zakładka „Ankieta”, w której zadaliśmy Wam kilka anonimowych pytań dotyczących przyszłości zabawy. Żadne pytanie nie jest obowiązkowe, możecie więc odpowiedzieć tylko na wybrane, choć każda dodatkowa odpowiedź będzie dla nas bardzo cenna.

  Na koniec chcielibyśmy podziękować @a__s za pomoc w promocji zabawy oraz w walce z technicznymi zawiłościami integracji wykoPAKI z Wykopem.

  Do zobaczenia w kolejnej edycji!

  Pozdrawiamy,
  Ekipa wykoPAKI w składzie @chybaDapi, @dobry_programista oraz @trusru

  #wykopaka
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: wykopaka.pl

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Dzisiaj mieliśmy zamieścić podsumowanie tegorocznej edycji wykoPAKI, jednak ze względu na to, że nie wszystkie tematy związane z zabawą udało się zamknąć i wciąż wyjaśniamy status kilku paczek (a co za tym idzie Ściana Wstydu nadal zostaje otwarta), podjęliśmy decyzję o przesunięciu podsumowania na najbliższy weekend. Do 12 stycznia włącznie zamieścimy wpis ze statystykami tej edycji oraz udostępnimy Wam ankietę dotyczącą przyszłości zabawy, dzięki której będziemy mogli tworzyć wykoPAKĘ razem.
  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Właśnie przed chwilą przydzieliliśmy nowe pary dla osób, których nadawcy lub odbiorcy zawiedli. Pary zostały dobrane tak, by maksymalnie pasowały do przygotowanych przez nadawców paczek, jednak niestety, nie we wszystkich przypadkach było to możliwe.
  Wysłaliśmy Wam powiadomienia o dokonanych zmianach. Nowe pary są już widoczne dla nadawców w Panelu Uczestnika, a odbiorcy otrzymali informację kogo szukać na Ścianie Wstydu.
  **Ściana Wstydu została zaktualizowana.** Prócz 35 osób, które nie przygotowały paczek lub nie przeszły w określonym terminie weryfikacji, na liście pojawiło się również dwóch uczestników, których bardzo chcieliście tu zobaczyć: nadawca paczki z używanymi przedmiotami oraz "pechowy" odbiorca "śmieci". Nie tolerujemy zachowań, które psują naszą zabawę.

  pokaż spoiler Pamiętajcie o zachowaniu chociaż odrobiny kultury, obrażanie się nie jest najważniejszym elementem tej zabawy.


  Pozdrawiamy - Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Mirki i Mirabelki!
  Zgodnie z zapowiedziami w niedzielę mieliśmy opublikować nowe pary dla osób, które nie wysłały oraz nie otrzymały swoich paczek. Chcemy, by nowi odbiorcy byli jak najlepiej dobrani do przygotowanych już paczek, dlatego prosimy Was o jeszcze chwilę cierpliwości, ponieważ wciąż dogrywamy z potencjalnymi parami szczegóły dotyczące możliwych zmian w sposobach dostawy/odbioru. Jeśli się to nie uda, będziemy musieli przeorganizować pary, które już dobraliśmy, dlatego póki co wstrzymujemy się z ich publikacją. Informacje o nowych parach oraz o terminach pojawią się jeszcze dzisiaj, a wraz z nimi – aktualizacja ściany wstydu.
  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Zgodnie z zapowiedziami z poprzedniego wpisu otworzyliśmy dodatkowe okienko weryfikacyjne, które potrwa przez najbliższe 2 godziny (do 20:00). Jeśli z powodu problemu z logowaniem nie udało Ci się wysłać zgłoszenia (lub zostało ono odrzucone), nie zwlekaj. To ostatnia szansa!

  Przypominamy też, że czas na wysyłkę został rozszerzony do końca niedzieli.

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Za nami długa i bardzo pracowita noc. Weryfikacja trwała non-stop do wczesnych godzin porannych. Mamy dla Was kilka najważniejszych statystyk (na bardziej szczegółowe przyjdzie jeszcze czas) oraz dwie ważne informacje dla osób zarówno zweryfikowanych, jak i tym niezweryfikowanych.

  Z 804 uczestników, którzy wzięli udział w losowaniu par, weryfikację paczek przeszły 764 osoby. W przypadku jednego uczestnika trwają jeszcze wyjaśnienia, natomiast 17 paczek zostało odrzuconych i nie zostały one poprawione.

  Niestety przez ostatnie godziny (a nawet dni) weryfikacja była mocno utrudniona – Wykop API sprawiło dużo problemów nie pozwalając Wam logować się na stronie zabawy. Problem nie leży po naszej stronie i na tym etapie zabawy nie byliśmy w stanie tego w żaden sposób obejść, ale doskonale rozumiemy Wasze poirytowanie tą sytuacją i dlatego, mając sygnały o tym, że niektórym z Was nie udało się zalogować i wysłać zdjęcia weryfikacyjnego, podjęliśmy decyzję o otworzeniu dzisiaj w godzinach 18:00-20:00 dodatkowego okienka czasowego, w trakcie którego wszyscy, którzy nie przeszli jeszcze weryfikacji będą mogli to zrobić.
  Dodatkowo słuchając Waszych próśb oraz uwzględniając powyższe, postanowiliśmy wydłużyć termin wysyłki paczek do niedzieli włącznie.

  Mój odbiorca się nie zweryfikował, co teraz?
  Poczekaj, może zrobi to dzisiaj, w dodatkowym okienku czasowym – to ostatnia szansa na wysyłkę paczki w obecnej formie. Jeśli tego nie zrobi, do końca tygodnia otrzymasz od nas informację o nowej parze, którą postaramy się dopasować tak, żeby miała w miarę możliwości podobne zainteresowania co poprzedni odbiorca.

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki.

  To ostatnie 10 godzin na weryfikację! Wciąż do zweryfikowania zostało ponad 120 paczek, dlatego jeśli bierzesz udział w zabawie i jeszcze nie zweryfikowałeś/łaś swojej paczki – nie zwlekaj! Z każdą chwilą kolejka do weryfikacji robi się coraz dłuższa. Jeśli Twoje zgłoszenie weryfikacyjne zostanie odrzucone, możesz nie mieć już czasu na poprawę. Brak weryfikacji oznacza wpisanie uczestnika na Ścianę Wstydu i wykluczenie z kolejnych edycji zabawy!

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki.

  Na weryfikację Waszych paczek w tegoroczne #wykopaka zostało już TYLKO 35 GODZIN! Wciąż do zweryfikowania zostało ponad 200 paczek, dlatego jeśli bierzesz udział w zabawie i jeszcze nie zweryfikowałeś/łaś swojej paczki – nie zwlekaj! Z każdą chwilą kolejka do weryfikacji robi się coraz dłuższa. Jeśli Twoje zgłoszenie weryfikacyjne zostanie odrzucone, możesz nie mieć już czasu na poprawę. Brak weryfikacji oznacza wpisanie uczestnika na Ścianę Wstydu i wykluczenie z kolejnych edycji zabawy!

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  +: B....q, carving85 +79 innych
 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki.
  Mamy dla Was dwie informacje.
  Pierwsza, której zupełnie nikt się nie spodziewał: na weryfikację zdjęć zostało już tylko 48h! Terminy są nieprzekraczalne, a im później wyślecie zgłoszenie weryfikacyjne, tym większa szansa na to, że w razie odrzucenia nie będziecie mieli czasu na poprawę, co nagradzamy wpisem na Ścianę Wstydu i bezterminowym wykluczeniem z kolejnych edycji zabawy.

  Druga informacja: w ostatnich dniach obserwujemy problemy z #wykopapi przez co niektórzy z Was mogli nie otrzymać powiadomień o Anonimowych Wiadomościach lub o statusie weryfikacji. Problem dotyczy niewielkiej grupy osób, jednak właśnie przed chwilą ponowiliśmy wysyłkę tych wiadomości. Jeśli w międzyczasie zmienił się Wasz status weryfikacji lub odczytaliście Anonimową Wiadomość – zignorujcie te powiadomienia. W razie kolejnych problemów będziemy ponawiać wysyłkę na bieżąco.

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Na przygotowanie i weryfikację paczek zostało już tylko 5 dni. W tej chwili mamy zweryfikowanych ok. 250 paczki. Niestety już teraz wiemy, że nie wszyscy, którzy wzięli udział w losowaniu, wyślą swoje paczki – w takich przypadkach Ściana Wstydu jest na bieżąco aktualizowana, a my jesteśmy w kontakcie z nadawcami celem przekierowania ich paczek i utworzenia nowych par tak, żeby nikt nie został bez swojego prezentu.

  Pamiętajcie, że termin weryfikacji paczek mija 19 grudnia o 23:59, a dzień później mija termin wysyłki i podania numeru przesyłki na stronie zabawy. Podane terminy są nieprzekraczalne dlatego nie zostawiajcie weryfikacji na ostatnią chwilę, bo w razie problemów np. z Internetem czy w przypadku odrzucenia zdjęcia możecie nie mieć już czasu na poprawę. Spodziewamy się, że mimo to wiele zgłoszeń wpłynie w ostatniej chwili, dlatego też nie możemy Wam również zagwarantować, że zgłoszenia będą rozpatrywane natychmiastowo. Jeśli zdjęcie zostanie odrzucone po terminie, nie będzie możliwości jego poprawy, co skutkować będzie wpisaniem nadawcy na Ścianę Wstydu.

  Przypominamy również, że paczki muszą spełniać minimalne wymagania, tj: wartość minimum 50zł, spersonalizowana zawartość oraz list, którego przynajmniej fragment powinien być widoczny na zdjęciu. Zdjęcie powinno być na tyle dobrej jakości, a elementy paczki tak ustawione, żeby możliwe był ich zidentyfikowanie podczas weryfikacji.

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: terminy.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Stalkowanie czas zacząć – właśnie rozlosowaliśmy pary drugiej edycji #wykopaka! Do udziału w zabawie w tym roku zgłosiło się 1342 uczestników, z czego 804 przeszło pozytywnie proces weryfikacji i to właśnie oni wzięli udział w losowaniu.

  Co dalej? Najważniejsze informacje otrzymaliście na PW. Na przygotowanie paczek macie czas do 19 grudnia (włącznie). Do tego dnia należy poprzez Panel Uczestnika wgrać zdjęcie weryfikacyjne i przejść proces weryfikacji. Termin wysyłki paczki mija dzień później. Wysyłkę należy potwierdzić poprzez wprowadzenie numeru przesyłki w zakładce Weryfikacja. Terminy są nieprzekraczalne! Nie zostawiajcie weryfikacji na ostatnią chwilę – możecie nie mieć później czasu na poprawę odrzuconych paczek!
  Czy można jeszcze zrezygnować? Uczestnicy, którzy wzięli udział w losowaniu nie mogą zrezygnować z dalszego udziału w zabawie. Nieprzygotowanie paczki będzie „nagradzane wpisem na Ścianie Wstydu. Szczególne przypadki losowe prosimy zgłaszać jak najszybciej – będą one rozpatrywane indywidualnie.
  Jak powinna wyglądać paczka? Zachęcamy do zapoznania się z paczkami z ubiegłego roku (tag #wykopaka – pod opisem tagu należy zmienić "autor" na "wszystkie"). Przygotowaliśmy również kilka inspiracji dostępnych na stronie głównej zabawy oraz FAQ. Pamiętajcie, że paczka musi być spersonalizowana pod odbiorcę i zawierać list (forma listu musi być zachowana).
  To co? Uda nam się w tym roku osiągnąć 100% wysłanych paczuch? (ʘ‿ʘ)
  Pozdrawiamy,
  Ekipa wykoPAKI
  pokaż całość

  źródło: baner_wykop.jpg.png

  •  

   @iamjul: Rejestracja do zabawy została już zamknięta. Zapraszamy w następnej edycji.

  •  

   @bimbadil: do tej pory w tej edycji udało nam się zweryfikować ponad 200 paczek. Serio uważasz, że uwzięliśmy się na Ciebie i za punkt honoru sobie postawiliśmy, żeby akurat Twojej paczki nie przepuścić? W dwóch edycjach zweryfikowaliśmy pozytywnie już ponad 500 paczek, śmiało możemy zatem powiedzieć, że mamy doświadczenie w tym co robimy. Akceptując daną paczkę bierzemy niejako odpowiedzialność za to, że odbiorca będzie zadowolony z zawartości. Jeśli mamy wątpliwości co do tego - zgłoszenie odrzucamy i uwierz, że zdecydowana większość nadawców wykazuje trochę dobrej woli, stosuje się do naszych wskazówek i przechodzi weryfikację przy następnym zdjęciu. Głupi, mogli przecież wybrać ścieżkę wojenną i udowodnić nam, że to oni mają rację, prawda? pokaż całość

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Jakby ktoś przegapił to przypominamy, że do 1 grudnia trwa rejestracja do największej wymiany świątecznych paczek na Wykopie. W tegorocznej edycji wykoPAKI zarejestrowało się już ponad 1000 uczestników, z czego prawie 600 zostało pozytywnie zweryfikowanych. Pamiętajcie, że samo dołączenie do zabawy nie zapewni Wam udziału w niej. Aby wziąć udział w losowaniu par, należy poprawnie wypełnić wymagane dane oraz przesłać zgłoszenie weryfikacyjne.
  Po szczegóły zapraszamy do naszych poprzednich wpisów.
  Rejestracja -> https://wykopaka.pl

  Pozdrawiamy, ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Cześć Mirki I Mirabelki!

  Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie w temacie udziału kont firmowych i marek w #wykopaka. Otrzymaliśmy już od nich kilka fajnych zgłoszeń i zastanawiamy się co z tym zrobić. Są oni częścią naszej społeczności, Wasza aktywność pokazuje, że ich lubicie i wierzymy, że ich udział w naszej zabawie to nie tylko marketing i z przygotowanych przez nich paczuch będziecie naprawdę zadowoleni. Konta firmowe/marki podobnie jak zwykli uczestnicy muszą wypełnić swój opis tak, by możliwe było przygotowanie dla nich paczki. Jednocześnie przy weryfikacji paczek będziemy wymagać, by ich paczka była spersonalizowana na bazie opisu odbiorcy oraz zawierała list.

  Póki co rozważamy dwie opcje:
  1. opuszczenie ich do zabawy i traktowanie zupełnie tak jak zwykłych użytkowników i traktowanie ich w losowaniu tak, jak zwykłych uczestników.
  2. Dopuszczenie ich do zabawy, ale dorzucenie Wam do panelu uczestnika dodatkowej opcji "Chcę, by w losowaniu mojej pary wzięły udział również marki i firmy" (to pole można będzie edytować do 1 grudnia nawet po weryfikacji). Losowanie odbywałoby się nadal na zasadzie A->B->C, a wylosowanie konta firmowego nie byłoby równoznaczne z otrzymaniem od niego paczki, nadawca nadal pozostałby niespodzianką.

  Chcielibyśmy poznać Wasze opinie. Może macie inne pomysły?

  Pozdrawiamy, Ekipa wykoPAKI
  pokaż całość

Osiągnięcia (2)