wykoPAKA to zabawa dla użytkowników portalu wykop.pl polegająca na wymianie drobnych, personalizowanych upominków.

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Stalkowanie czas zacząć – właśnie rozlosowaliśmy pary drugiej edycji #wykopaka! Do udziału w zabawie w tym roku zgłosiło się 1342 uczestników, z czego 804 przeszło pozytywnie proces weryfikacji i to właśnie oni wzięli udział w losowaniu.

  Co dalej? Najważniejsze informacje otrzymaliście na PW. Na przygotowanie paczek macie czas do 19 grudnia (włącznie). Do tego dnia należy poprzez Panel Uczestnika wgrać zdjęcie weryfikacyjne i przejść proces weryfikacji. Termin wysyłki paczki mija dzień później. Wysyłkę należy potwierdzić poprzez wprowadzenie numeru przesyłki w zakładce Weryfikacja. Terminy są nieprzekraczalne! Nie zostawiajcie weryfikacji na ostatnią chwilę – możecie nie mieć później czasu na poprawę odrzuconych paczek!
  Czy można jeszcze zrezygnować? Uczestnicy, którzy wzięli udział w losowaniu nie mogą zrezygnować z dalszego udziału w zabawie. Nieprzygotowanie paczki będzie „nagradzane wpisem na Ścianie Wstydu. Szczególne przypadki losowe prosimy zgłaszać jak najszybciej – będą one rozpatrywane indywidualnie.
  Jak powinna wyglądać paczka? Zachęcamy do zapoznania się z paczkami z ubiegłego roku (tag #wykopaka – pod opisem tagu należy zmienić "autor" na "wszystkie"). Przygotowaliśmy również kilka inspiracji dostępnych na stronie głównej zabawy oraz FAQ. Pamiętajcie, że paczka musi być spersonalizowana pod odbiorcę i zawierać list (forma listu musi być zachowana).
  To co? Uda nam się w tym roku osiągnąć 100% wysłanych paczuch? (ʘ‿ʘ)
  Pozdrawiamy,
  Ekipa wykoPAKI
  pokaż całość

  źródło: baner_wykop.jpg.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Jakby ktoś przegapił to przypominamy, że do 1 grudnia trwa rejestracja do największej wymiany świątecznych paczek na Wykopie. W tegorocznej edycji wykoPAKI zarejestrowało się już ponad 1000 uczestników, z czego prawie 600 zostało pozytywnie zweryfikowanych. Pamiętajcie, że samo dołączenie do zabawy nie zapewni Wam udziału w niej. Aby wziąć udział w losowaniu par, należy poprawnie wypełnić wymagane dane oraz przesłać zgłoszenie weryfikacyjne.
  Po szczegóły zapraszamy do naszych poprzednich wpisów.
  Rejestracja -> https://wykopaka.pl

  Pozdrawiamy, ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Cześć Mirki I Mirabelki!

  Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie w temacie udziału kont firmowych i marek w #wykopaka. Otrzymaliśmy już od nich kilka fajnych zgłoszeń i zastanawiamy się co z tym zrobić. Są oni częścią naszej społeczności, Wasza aktywność pokazuje, że ich lubicie i wierzymy, że ich udział w naszej zabawie to nie tylko marketing i z przygotowanych przez nich paczuch będziecie naprawdę zadowoleni. Konta firmowe/marki podobnie jak zwykli uczestnicy muszą wypełnić swój opis tak, by możliwe było przygotowanie dla nich paczki. Jednocześnie przy weryfikacji paczek będziemy wymagać, by ich paczka była spersonalizowana na bazie opisu odbiorcy oraz zawierała list.

  Póki co rozważamy dwie opcje:
  1. opuszczenie ich do zabawy i traktowanie zupełnie tak jak zwykłych użytkowników i traktowanie ich w losowaniu tak, jak zwykłych uczestników.
  2. Dopuszczenie ich do zabawy, ale dorzucenie Wam do panelu uczestnika dodatkowej opcji "Chcę, by w losowaniu mojej pary wzięły udział również marki i firmy" (to pole można będzie edytować do 1 grudnia nawet po weryfikacji). Losowanie odbywałoby się nadal na zasadzie A->B->C, a wylosowanie konta firmowego nie byłoby równoznaczne z otrzymaniem od niego paczki, nadawca nadal pozostałby niespodzianką.

  Chcielibyśmy poznać Wasze opinie. Może macie inne pomysły?

  Pozdrawiamy, Ekipa wykoPAKI
  pokaż całość

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Do końca rejestracji i weryfikacji zgłoszeń do drugiej edycji wykoPAKA zostało już tylko 5 dni. Czym jest wykoPAKA? O tym nieco niżej. Najpierw chcielibyśmy Wam ogromnie podziękować za tak liczne uczestnictwo w zabawie. Już teraz mamy ok. 150 zweryfikowanych uczestników więcej niż przed rokiem.

  Sporo kontrowersji w tym roku wzbudziło wymaganie przynajmniej 50 wpisów na Mikroblogu do udziału w zabawie. Jest to warunek, z którego nie zrezygnujemy, chcielibyśmy jednak przybliżyć Wam ideę jaka stała za jego wprowadzeniem. Wyjaśnienie tego oraz innych wymagań znajdziecie w komentarzu.

  Jak pewnie część z Was zauważyła, od wczoraj powiadomienia z tagu #wykopaka nieco się uspokoiły. To dlatego, że tag ten stał się naszym tagiem autorskim. Jeśli nadal chcecie otrzymywać powiadomienia z tagu od wszystkich, musicie w ustawieniach konta zaznaczyć opcję "przysyłaj powiadomienia z tagów autorskich od innych osób niż autor".

  pokaż spoiler Swoją drogą @moderacja, przydałoby się takie ustawienie do każdego tagu z osobna lub lista wyjątków.


  pokaż spoiler Jeśli widziałeś/widziałaś nasz pierwszy wpis o starcie zabawy to dalszą część możesz śmiało pominąć.


  Czym jest wykoPAKA?
  wykoPAKA to zabawa dla użytkowników Wykopu polegająca na wzajemnej wysyłce świątecznych podarunków z listem oraz upominkami. Ty przygotowujesz paczkę dla kogoś, a ktoś inny przygotowuje paczkę dla Ciebie - to proste!

  Jak wziąć udział w zabawie?
  Przede wszystkim musisz spełniać wymagania. W tym roku od uczestników zabawy wymagamy przynajmniej półrocznego stażu na Wykopie i minimum 50 wpisów na Mirko (dla uczestników poprzedniej edycji obniżyliśmy limit do 25 wpisów). Jeśli spełniasz wymagania odwiedź oficjalną stronę zabawy, gdzie czeka na Ciebie przycisk „Dołącz do zabawy”. Zrezygnowaliśmy z problematycznego przepisywania kluczy. W tym roku do zabawy zalogujecie się prosto dzięki WykopConnect wykorzystując swoje wykopowe konta.

  Jakie są terminy?
  Terminy zabawy opublikowane są na stronie wykoPAKI.

  Ile to kosztuje?
  Nic! Udział w zabawie jest darmowy. Ponosisz jedynie koszt przygotowania i wysyłki paczki. Minimalna wartość paczki to ok 50zł, nie wliczając w to kosztów wysyłki.

  Jak losowane są pary?
  Pary dopasowywane są do siebie głównie na podstawie preferencji wysyłki i odbioru paczki. Uczestnicy zabawy łączeni są w pary na zasadzie A->B, B->C C->A, więc niezależnie od ilości uczestników każdy znajdzie swoją parę.

  Czy można zrezygnować z zabawy/nie wysłać paczki?
  Bez żadnych konsekwencji można zrezygnować z zabawy do momentu weryfikacji Twoich danych. Jeśli zrezygnujesz po weryfikacji lub nie wyślesz paczki trafisz na Ścianę Wstydu. Jest to publikowana lista osób, które zawiodły w poprzednich edycjach i w „nagrodę” zostały wykluczone z uczestnictwa w kolejnych edycjach. Pamiętaj, że dane do wysyłki udostępniamy Twojemu nadawcy dopiero po weryfikacji Twojej paczki, także nie wysyłając paczki nie otrzymasz również swojej.

  Co musi zawierać paczka?
  Jedyną rzeczą, której wymagamy jest list. Nie weryfikujemy jego treści, musi on jednak mieć formę listu, zatem np. karta pocztowa nie przejdzie. Reszta paczki to już Twoja inwencja. Pamiętaj, że paczka musi być spersonalizowana pod odbiorcę. Wykorzystaj przygotowany przez niego opis, a także porady zamieszczone w sekcji „Inspiracje” na stronie głównej zabawy. Przygotuj paczkę jaką sam/sama chciałbyś/chciałabyś dostać.

  Co nowego w tym roku?
  Oczywiście nowy wygląd strony. Prócz tego logowanie za pomocą konta na Wykopie oraz zwiększone wymagania dotyczące uczestnictwa w zabawie oraz minimalnej długości opisu. W tym roku po raz pierwszy możecie brać udział w zabawie jako uczestnicy i/lub jako wolontariusze. Wolontariusz to osoba, która w przypadku, gdy ktoś nie otrzyma przesyłki z winy nadawcy lub przewoźnika przygotuje zastępczą paczkę dla odbiorcy nie otrzymując nic w zamian. Można brać udział w zabawie tylko jako wolontariusz, tylko jako uczestnik lub jako wolontariusz i uczestnik jednocześnie. Mimo wszystko mamy nadzieję, że w tej edycji wolontariusze nie będą potrzebni, a wszystkie paczki dotrą do swoich odbiorców jeszcze przed Świętami.

  Jacyś organizatorzy?
  Organizatorami zabawy jesteśmy my: @chybaDapi oraz @dobry_programista, a w rozpatrywaniu zgłoszeń weryfikacyjnych pomagać nam będzie w tym roku @trusru. Podobnie jak w poprzedniej edycji również bierzemy udział w zabawie, ale nie możemy weryfikować swoich paczek ani paczek naszych nadawców. Nie wiemy także kto przygotowuje dla nas paczki – lubimy niespodzianki tak samo jak Wy :).

  W razie pytań i problemów jesteśmy do waszej dyspozycji pod tagiem #wykopaka oraz na PW.

  Zapraszamy do rejestracji i dziękujemy, że jesteście z nami!

  Ekipa wykoPAKI.

  No i tagi #wykopaka i #wykopoczta dla zasięgu.
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Mirki i Mirabelki!

  Wracamy do świata żywych - strona zabawy ponownie działa. Zainteresowanie zabawą było ogromne i w konsekwencji mało komu udało się do nas dobić. Próbowaliśmy podnieść limity jakie narzucał nam nasz hosting, niestety finalnie zostaliśmy zmuszeni do zmiany dostawcy usługi, co też uczyniliśmy. Mamy nadzieję, że od teraz wszystko pójdzie już gładko.

  Zapraszamy do poprzedniego naszego wpisu, gdzie zamieściliśmy szczegóły dotyczące zabawy.

  Pozdrawiamy - Ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

 •  

  Cześć Mirki i Węgierki!

  Słyszeliśmy, że nie możecie się doczekać naszej zabawy, więc jesteśmy! Z drobnym poślizgiem właśnie wystartowała druga edycja wykoPAKI. W tym wpisie zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje, ale zachęcamy Was również do zapoznania się z FAQ, które znajdziecie na stronie zabawy.

  Czym jest wykoPAKA?
  wykoPAKA to zabawa dla użytkowników Wykopu polegająca na wzajemnej wysyłce świątecznych podarunków z listem oraz upominkami. Ty przygotowujesz paczkę dla kogoś, a ktoś inny przygotowuje paczkę dla Ciebie - to proste!

  Jak wziąć udział w zabawie?
  Przede wszystkim musisz spełniać wymagania. W tym roku od uczestników zabawy wymagamy przynajmniej półrocznego stażu na Wykopie i minimum 50 wpisów na Mirko (dla uczestników poprzedniej edycji obniżyliśmy limit do 25 wpisów). Jeśli spełniasz wymagania odwiedź oficjalną stronę zabawy, gdzie czeka na Ciebie przycisk „Dołącz do zabawy”. Zrezygnowaliśmy z problematycznego przepisywania kluczy. W tym roku do zabawy zalogujecie się prosto dzięki WykopConnect wykorzystując swoje wykopowe konta.

  Jakie są terminy?
  Terminy zabawy opublikowane są na stronie wykoPAKI.

  Ile to kosztuje?
  Nic! Udział w zabawie jest darmowy. Ponosisz jedynie koszt przygotowania i wysyłki paczki. Minimalna wartość paczki to ok 50zł, nie wliczając w to kosztów wysyłki.

  Jak losowane są pary?
  Pary dopasowywane są do siebie głównie na podstawie preferencji wysyłki i odbioru paczki. Uczestnicy zabawy łączeni są w pary na zasadzie A->B, B->C C->A, więc niezależnie od ilości uczestników każdy znajdzie swoją parę.

  Czy można zrezygnować z zabawy/nie wysłać paczki?
  Bez żadnych konsekwencji można zrezygnować z zabawy do momentu weryfikacji Twoich danych. Jeśli zrezygnujesz po weryfikacji lub nie wyślesz paczki trafisz na Ścianę Wstydu. Jest to publikowana lista osób, które zawiodły w poprzednich edycjach i w „nagrodę” zostały wykluczone z uczestnictwa w kolejnych edycjach. Pamiętaj, że dane do wysyłki udostępniamy Twojemu nadawcy dopiero po weryfikacji Twojej paczki, także nie wysyłając paczki nie otrzymasz również swojej.

  Co musi zawierać paczka?
  Jedyną rzeczą, której wymagamy jest list. Nie weryfikujemy jego treści, musi on jednak mieć formę listu, zatem np. karta pocztowa nie przejdzie. Reszta paczki to już Twoja inwencja. Pamiętaj, że paczka musi być spersonalizowana pod odbiorcę. Wykorzystaj przygotowany przez niego opis, a także porady zamieszczone w sekcji „Inspiracje” na stronie głównej zabawy. Przygotuj paczkę jaką sam/sama chciałbyś/chciałabyś dostać.

  Co nowego w tym roku?
  Oczywiście nowy wygląd strony. Prócz tego logowanie za pomocą konta na Wykopie oraz zwiększone wymagania dotyczące uczestnictwa w zabawie oraz minimalnej długości opisu. W tym roku po raz pierwszy możecie brać udział w zabawie jako uczestnicy i/lub jako wolontariusze. Wolontariusz to osoba, która w przypadku, gdy ktoś nie otrzyma przesyłki z winy nadawcy lub przewoźnika przygotuje zastępczą paczkę dla odbiorcy nie otrzymując nic w zamian. Można brać udział w zabawie tylko jako wolontariusz, tylko jako uczestnik lub jako wolontariusz i uczestnik jednocześnie. Mimo wszystko mamy nadzieję, że w tej edycji wolontariusze nie będą potrzebni, a wszystkie paczki dotrą do swoich odbiorców jeszcze przed Świętami.

  Jacyś organizatorzy?
  Organizatorami zabawy jesteśmy my: @chybaDapi oraz @dobry_programista, a w rozpatrywaniu zgłoszeń weryfikacyjnych pomagać nam będzie w tym roku @trusru. Podobnie jak w poprzedniej edycji również bierzemy udział w zabawie, ale nie możemy weryfikować swoich paczeka ani paczek naszych nadawców. Nie wiemy także kto przygotowuje dla nas paczki – lubimy niespodzianki tak samo jak Wy :).
  W razie pytań i problemów jesteśmy do waszej dyspozycji pod tagiem #wykopaka oraz na PW.

  Zapraszamy do rejestracji i dziękujemy, że jesteście z nami!

  Ekipa wykoPAKI.

  No i tagi #wykopaka i #wykopoczta dla zasiegu.

  PS. Powiadomienia o starcie zabawy częściowo wyszły, ale ilość zapisanych osób nas zaskoczyła i API Wykopu nie wyrobiło :( Będziemy je ponawiać dla zainteresowanych, którzy jeszcze ich nie otrzymali, ani nie dołączą do zabawy.
  pokaż całość

  źródło: baner.png

 •  

  Kto z Was czeka na kolejną wykoPAKĘ? (^▽^)
  My też się nie możemy doczekać i od kilku miesięcy intensywnie pracujemy nad tym, żeby już za miesiąc wystartować z zapisami do drugiej edycji naszej zabawy. Startujemy 23 listopada, a dla wszystkich zapominalskich udostępniliśmy na stronie zabawy możliwość zapisania się na listę powiadomień. Do wszystkich zapisanych roześlemy przypomnienia tuż przed startem zapisów, a to wszystko po to, by nikt zainteresowany nie przespał tegorocznej wykoPAKI.
  Zachęcamy oczywiście do obserwowania nas i śledzenia tagu #wykopaka, gdzie będziemy was na bieżąco o wszystkim informować.

  PS. Potrzebujemy kilku zdjęć do galerii inspiracji. Wszystkich, którzy uważają, że ich ubiegłoroczna paczka była wyjątkowa, zapraszamy do podsyłania fotek otrzymany paczek na PW. Galeria będzie dostępna publicznie na stronie zabawy. Dzięki!

  Ekipa wykoPAKI
  pokaż całość

 •  

  Mirki i Mirabelki, chcielibyśmy jeszcze raz podziękować Wam za udział w Bożonarodzeniowej edycji #wykopaka!
  Mamy do Was ogromną prośbę. Chcemy kontynuować naszą zabawę w bieżącym roku, jednak chcielibyśmy, by kolejna edycja powstała razem z Wami, dlatego zapraszamy Was do wypełnienia ankiety uczestnika, która znajduje się na stronie zabawy pod adresem https://www.wykopaka.pl/panel/survey/ (wymagane logowanie jak do panelu uczestnika, jednak ankieta jest w 100% anonimowa). W ankiecie zawarliśmy pytania dotyczące organizacji zabawy, które pomogą nam obrać kierunek, w którym powinniśmy iść w kolejnych edycjach. Pamiętajcie, że obecność pytania w ankiecie nie oznacza, że zmiany, o które pytamy zostaną na pewno wprowadzone - póki co, chcemy poznać Waszą opinię. Ankieta nie jest obowiązkowa, ale będzie nam bardzo miło, jeśli weźmiecie w niej udział. Wszystkie pytania są opcjonalne i mogą zostać pominięte. Na końcu ankiety znajduje się pytanie otwarte, w którym możecie nam trochę narzucać, jeśli mamy coś za uszami ʕ•ᴥ•ʔ.

  Co słychać w wykoPACE 2018? Jakieś nowości na liście hańby?
  Otrzymaliśmy numery do śledzenia wszystkich paczek, zdecydowana większość została już dostarczona. W ramach wolontariatu wysłane zostały także paczki dla osób, które nie otrzymały swojej paczki z winy przewoźnika, lub nadawcy. Poinformowaliście nas o 3 przypadkach zagubionych paczek - zważywszy na okres świąteczny, jest to całkiem niezły wynik. Niestety w międzyczasie lista hańby powiększyła się o dodatkową osobą, którą jest @Szparag – otrzymał swoją paczkę od Mirka zza granicy, dla którego jednocześnie okazał się być nadawcą, jednak swojej paczki nie wysłał. Mimo próśb, nie dostaliśmy od niego do dziś numeru przesyłki. Dotychczasową listę hańby oraz podsumowanie zabawy znajdziecie w naszym poprzednim wpisie. Strona wykoPAKI w obecnej formie będzie działać do niedzieli 13 stycznia, następnie zablokujemy możliwość logowania i zgodnie z zapowiedziami usuniemy Wasze dane adresowe oraz zdjęcia weryfikacyjne.

  Kiedy wracamy?
  Ponownie zapraszamy do wypełnienia ankiety, w której pojawiło się pytanie o częstotliwość organizacji wykoPAKI. Jedno jest pewne, niezależnie od odpowiedzi - widzimy się ponownie jeszcze w tym roku! Już teraz bierzemy się do pracy, by kolejna edycja zabawy była jeszcze lepsza, a wierzcie nam, że pomysłów na usprawnienia i nowości nam nie brakuje. Obserwujcie nasze oficjalne konto zabawy oraz tag #wykopaka, by nie przegapić informacji o starcie kolejnej edycji, bo taryfy ulgowej dla spóźnialskich nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Dziękujemy, że byliście z nami! Do zobaczenia!
  Ekipa wykoPAKI - @chybaDapi i @dobry_programista
  pokaż całość

 •  

  Mirki i Węgierki!

  Oficjalnie zakończyliśmy główną część pierwszej edycji #wykopaka (ale ciągle monitorujemy Wasze przesyłki i będziemy reagować w przypadku niedoręczenia).

  Trochę statystyk
  Do zabawy zgłosiło się 451 osób, z czego pierwszy etap weryfikacji przeszło 297 osób i to właśnie oni wzięli udział w losowaniu par.
  Drugi etap weryfikacji przeszło 288 osób, czyli 97%. Oznacza to, że na niechlubną listę hańby trafiło 9 osób, przy czym jedna w trakcie zabawy rozpoczęła procedurę usuwania konta.
  W obu etapach rozpatrzyliśmy łącznie 873 zgłoszenia weryfikacyjne!
  Ze swoimi odbiorcami i nadawcami wymieniliście ponad 1800 anonimowych wiadomości. Rekordzista w swojej skrzynce zgromadził ponad 170 wiadomości.

  Lista hańby
  Oto osoby, które mimo licznych przypomnień nie zweryfikowały swojej paczki w wyznaczonym terminie, bez wyjaśnienia. Obecność na poniższej liście oznacza wykluczenie z kolejnych edycji zabawy. Odbiorcy paczek przygotowywanych przez wymienionych użytkowników zostaną poinformowania na PW o tym, kto przygotowywał dla nich paczkę.
  @dgjkasgr8yl3q, @Vladimir_Kotkov, @ogrod87, @Tomek3322, @dese, @tomaszpap, @kimono01, @iosnin, @twarzczlowieka
  https://media.giphy.com/media/Ob7p7lDT99cd2/giphy.gif
  W pięknym stylu, z telemarkiem na liście ląduje też @weglowy za trollowanie. wykoPAKA ma łączyć i sprawiać radość. Nie będziemy tolerowali tego typu zachowań. Paczka ma prawo się nie podobać, ale trzeba znać granice między zdrową krytyką a zwykłym chamstwem. Tego tu zabrakło.
  (https://www.wykop.pl/wpis/37546109/td-lr-1-napisz-posta-gdzie-oswiadczasz-ze-paczka-j/131805055/)

  Moja para się nie zweryfikowała
  Jeśli jesteś odbiorcą paczki – wybraliśmy już dla Ciebie nowego nadawcę. Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość. Twój nowy nadawca być może będzie chciał dopasować swoją paczkę do Ciebie.
  Jeśli jesteś nadawcą paczki – wybraliśmy już dla Ciebie nowego odbiorcę. Dołożyliśmy wszelkich starań, by przygotowane paczki pasowały również do zainteresowań nowych odbiorców. Niestety nie we wszystkich przypadkach było to możliwe.
  Szczegółowe informacje na temat m.in. terminów roześlemy za moment bezpośrednio do zainteresowanych osób.

  Nadal nie mam numeru do śledzenia paczki
  Część nadawców nadal nie uzupełniła numeru do śledzenia paczki. Dostajemy od Was informacje o opóźnieniach w wysyłce numerów przesyłek nadawanych przez Paczkomaty, dlatego na bieżąco monitorujemy sytuację i ciągle czekamy na brakujące numery. Na tę chwilę brakuje nam 22 numerów przesyłek. Termin na podanie numeru przesyłki upływa dziś o 23:59:59. W przypadku wysyłki Paczkomatami i braku numeru przesyłki lub osobistego przekazania paczki prosimy o kontakt na PW.

  Jak to? To już koniec?
  I tak, i nie. Teraz zajmujemy się organizacją drugiego etapu, czyli wysyłką paczek dla osób, których nadawcy zawalili. Cały czas czekamy też na potwierdzenia otrzymania paczki od Was. Odbiór paczki możecie potwierdzić w Panelu uczestnika w sekcji "Weryfikacja".
  Po zakończeniu drugiego etapu zaczniemy przygotowania do kolejnej edycji zabawy, która ruszy już… o tym zdecydujemy wspólnie po zakończeniu zabawy. Będziemy mieli też do Was kilka pytań dotyczących organizacji oraz przyszłości zabawy.

  DZIĘKUJEMY!
  Dziękujemy Wam za udział w pierwszej edycji wykoPAKI. Bez Was nie bylibyśmy w stanie nic zorganizować! Dziękujemy za zaufanie i zaangażowanie. Szczególne podziękowania dla @a__s, która zapewniła nam nieocenione wsparcie, pomoc.
  Dziękujemy i życzymy Wam spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech dziecięca radość towarzysząca Wam przy otwieraniu Waszej wykoPAKI nigdy Was nie opuszcza (。◕‿‿◕。)

  ~ @chybaDapi i @dobry_programista
  pokaż całość

 •  

  Mirki i Mirabelki!

  Właśnie zakończyliśmy losowanie par w pierwszej edycji #wykopaka. Do zabawy zgłosiło się 451 uczestników (WOW!), z czego w losowaniu udział wzięło 297 osób. Reszta nie zgłosiła się do weryfikacji lub jej nie przeszła.

  Każdy z Was (z wyjątkiem osób z zablokowanymi wiadomościami) otrzymał lub powinien w najbliższym czasie otrzymać na priv wiadomość z wynikami losowania (API Wykopu nawaliło – mimo zwiększonego limitu musimy wysyłać powiadomienia partiami).

  Informacje o Waszych odbiorcach (opis i link do profilu) znajdziecie po zalogowaniu na swoje konto na stronie zabawy w sekcji "Dane odbiorcy". Dane do wysyłki zostaną Ci udostępnione, gdy tylko Ty i Twój odbiorca zweryfikujecie wysyłaną przez siebie paczkę, o czym poinformujemy w kolejnej wiadomości.

  Pamiętajcie, żeby nie zdradzać dla kogo przygotowujecie paczkę, aż do momentu jej doręczenia - wszyscy lubimy niespodzianki. Jeśli chcecie, możesz za to podpisać się w dołączonym do paczki liście.

  W razie problemów możecie anonimowo skontaktować się zarówno z odbiorcami swoich paczek, jak i z osobami, która przygotowują paczki dla Was. Aby to zrobić, zalogujcie się do Panelu użytkownika i przejdźcie do sekcji "Anonimowe wiadomości.

  Na przygotowanie i wysyłkę swojej paczki macie czas do 20 grudnia. Nie zostawiajcie tego jednak na ostatnią chwilę, bo niewysłanie paczki oznacza wykluczenie z udziału z kolejnych edycji zabawy. Nie zapomnijcie o wysłaniu zdjęcia weryfikacyjnego przygotowywanej paczki. Zdjęcie powinno zawierać widoczną zawartość paczki wraz z listem i karteczkę z datą i nickiem odbiorcy przesyłki. Brak weryfikacji zdjęcia sprawi, że nadawca nie będzie mógł wysłać paczki do Was, a Wy zostaniecie wykluczeni z kolejnych edycji zabawy.

  Jak przygotować paczkę?
  Zacznijcie od przeczytania opisu swoich odbiorców. Dowiecie się z niego jakie mają zainteresowania, jak spędzają wolny czas, a czasem nawet czego nie lubią. Możecie też przejrzeć publikowane przez nich treści. Postarajcie się spersonalizować paczki tak bardzo, jak tylko to możliwe. Nie zapomnijcie do przesyłek dołączyć listu - często to on sprawia najwięcej frajdy. Możecie napisać w nim na przykład kilka słów o sobie, opisać przygotowaną paczkę, odnieść się do zainteresowań odbiorcy lub po prostu złożyć świąteczne życzenia.

  Zapraszamy też do obserwowania tagu #wykopoczta.

  Powodzenia i dzięki, że jesteście z nami! ʕ•ᴥ•ʔ

  pokaż spoiler Tak, organizatory też biorą udział. Nie nie wszyscy nas wylosowali. Nie, nie wiemy kto nas wylosował i nie będziemy weryfikowali paczek dla siebie (jest nas dwóch, wymienimy się) - lubimy niespodzianki (ʘ‿ʘ)
  pokaż całość

 •  

  Mirki I Mirabelki!
  6 grudnia to ostatni dzień zapisów na #wykopaka. Rejestrację zamykamy o 23:59:59, a już jutro rozlosujemy pary, które będą przygotowywać dla siebie świąteczne niespodzianki – o wynikach losowania poinformujemy was poprzez prywatną wiadomość, więc zachęcamy do ich odblokowania.

  Więcej informacji o akcji znajdziecie tym wpisie, a rejestrować możecie się na oficjalnej stronie akcji – wykopaka.pl.

  Zapraszamy do śledzenia tagu #wykopaka i życzymy wszystkim uczestnikom dobrej zabawy! ʕ•ᴥ•ʔ

  pokaż spoiler Licznik rejestracji zbliża się do 250 – dziękujemy!
  pokaż całość

  źródło: wykopaka_grafika.png

 •  

  Mirki i Mirabelki!
  Przypominamy, tym razem najoficjalniej jak potrafimy, że trwają zapisy do pierwszej edycji #wykopaka. Powoli dobijamy do pierwszej setki zarejestrowanych uczestników.

  Czym jest wykoPAKA?
  Jest to zabawa dla tych użytkowników portalu wykop.pl, którzy nie wyobrażają sobie Świąt bez wymiany drobnych podarunków z innymi Mirkami i Węgierkami. W oczekiwaniu na Wykopocztę (która jak głosi legenda #bendzie), zapraszamy Was do wymiany anonimowo przygotowywanych, personalizowanych paczek i listów, które przy odrobinie szczęścia powinniście otrzymać w okresie świąteczno-noworocznym.

  Czym nie jest wykoPAKA?
  Nie jest to impreza komercyjna. Nikt na tym nie zarabia. Nie jest to też konkurencja dla Wykopoczty, a jedynie jej alternatywa organizowana ze względu na jej nierozwiązane problemy organizacyjne.

  Lubię prezenty! Wchodzę w to!
  Super! To teraz skup się i podążaj za instrukcją:
  0. Przemyśl, czy dasz radę wywiązać się z zadania przygotowania paczki. To wielka odpowiedzialność – po drugiej stronie czeka Mirek lub Mirabelka.
  1. Wejdź na stronę zabawy: https://www.wykopaka.pl
  2. Kliknij przycisk „weź udział w zabawie” lub przejdź bezpośrednio do Panelu uczestnika (górne menu)
  3. Zaloguj się do zabawy z użyciem swojego wykopowego konta. Do logowania będziesz potrzebować kodu autoryzacyjnego. Przejdź do sekcji „Jak się zalogować?” poniżej ekranu logowania i zobacz, jak go wygenerować.
  4. Przejdź do sekcji „Twoje dane”, uzupełnij swój opis, który ułatwi nadawcy przygotowanie spersonalizowanej paczki, oraz podaj dane do wysyłki. Nie zapomnij zgłosić swojego profilu do weryfikacji (sekcja „Weryfikacja”).
  5. Informacje o odbiorcy Twojej paczki otrzymasz 7 grudnia po losowaniu par.
  6. Po przygotowaniu paczki zrób jej zdjęcie. Na zdjęciu powinna być widoczna zawartość paczki wraz z listem oraz karteczka z nazwą odbiorcy i aktualną datą. Zdjęcie weryfikacyjne dodaj w sekcji „Weryfikacja”. Po akceptacji Twoje dane trafią do nadawcy Twojej paczki, a Ty otrzymasz dane do wysyłki swojego odbiorcy.
  7. Po wysłaniu paczki nie zapomnij podać numeru przesyłki (ponownie sekcja „Weryfikacja”).

  Do kiedy mam czas?
  Czasu jest niewiele! Rejestrację i weryfikację uczestników zamykamy bezwzględnie 6 grudnia o godzinie 23:59:59. Pary rozlosujemy już dzień później – 7 grudnia. Do 20 grudnia czekamy na weryfikację i wysyłkę paczek. Nie zwlekajcie z tym jednak do ostatniej chwili, bo póki nie zweryfikujecie paczki, Wasz nadawca nie otrzyma waszych danych! Całą akcję podsumujemy w styczniu, gdy emocje nieco opadną.

  Każdy się bawi?
  Uczestnikami zabawy mogą być użytkownicy portalu wykop.pl, których staż na portalu wynosi nie mniej niż 6 miesięcy i nie mają aktualnie zbanowanego konta. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odrzucenia poszczególnych zgłoszeń do zabawy z podaniem przyczyny.

  Kończcie już, bo idę się zapisywać!
  Już kończymy! Zapraszamy do śledzenia tagu #wykopaka, pod którym pojawiać się będą informacje organizacyjne. Dodatkowo pod tym tagiem możecie pochwalić się otrzymanymi przesyłkami. Pamiętajcie, żeby do momentu otrzymania przesyłki nie zdradzać swojemu odbiorcy, że to dla niego przygotowujecie niespodziankę! Wybaczcie nam wszystkie niedociągnięcia – akcja powstała w mega ekspresowym tempie, ale dzięki temu możemy podtrzymać tradycję świątecznej wymiany prezentami.

  Gotowi? Zróbmy sobie Święta razem!
  pokaż całość

  •  

   @brednyk: nie podróbka, a alternatywa dla osób, które chciały wziąć udział w zabawie, ale nie doczekały się Wykopoczty. Wykopoczta nie ma monopolu na wysyłanie paczek, więc zamiast marudzić, że nie startuje, postanowiliśmy działać, żeby uratować sytuację. Jeśli Wykopoczta wróci, będziemy chcieli się dogadać tak, żeby terminy naszych zabaw nie pokrywały się.

   @january69: nikt nikogo nie zmusza do udziału w zabawie. Można również wybrać wysyłkę do Paczkomatu. Pamiętaj, że to działa w obie strony - jakiś Mirek dostanie Twój adres, ale również powierza Ci swój. pokaż całość

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  • więcej komentarzy (37)

Osiągnięcia (2)