wykoPAKA to zabawa dla użytkowników portalu wykop.pl polegająca na wymianie drobnych, personalizowanych upominków.

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Kolejna, czwarta edycja wykoPAKI dobiega końca. Wszystkie paczki zostały już zweryfikowane, czekamy na nadanie ostatniej przesyłki i monitorujemy przesyłki, które jeszcze nie dotarły do odbiorców.

  Chcielibyśmy podziękować Wam za udział zarówno w tej, jak i wszystkich poprzednich edycjach zabawy oraz zaangażowanie. Bez Was nie byłoby wykoPAKI. Razem stworzyliśmy społeczność, bez której Święta na Wykopie nie byłyby takie same 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

  Przypominamy o możliwości wypełnienia anonimowej ankiety (dostępna w Panelu Uczestnika), w której możecie podzielić się z nami swoimi odczuciami, przemyśleniami i sugestiami dotyczącymi tej oraz kolejnych edycji zabawy.

  Kiedy wystartuje kolejna edycja? Jakie będą wymagania? Czy w ogóle się odbędzie? Tego jeszcze nie wiemy, ale zachęcamy do obserwowania tagu #wykopaka oraz oficjalnego konta zabawy, gdzie poinformujemy Was, jak tylko zapadną decyzje. W lutym na stronie zabawy pojawi się formularz, który umożliwi Wam zapisanie się na powiadomienia o ewentualnym starcie kolejnej edycji.

  Strona zabawy będzie dostępna do 31 stycznia włącznie, następnie zostanie wyłączona, a Wasze dane, jeśli nie zdecydowaliście w ustawieniach, że mają zostać zachowane, zostaną usunięte.

  Na koniec zapraszamy do zapoznania się ze statystykami tej edycji, które przygotowaliśmy dla Was w formie infografiki (grafika w pełnym rozmiarze).

  Pozdrawiamy,
  Ekipa wykoPAKI w składzie @chybaDapi, @dobry_programista, @Shyvana i @trusru

  #wykopaka #pelniaksiezyca
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: wykopaka.pl

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Punktualnie o północy zamknęliśmy możliwość przesyłania zdjęć weryfikacyjnych paczek. Na tę chwilę pozytywnie zweryfikowanych zostało 97.8% paczek. Jest to wynik porównywalny do poprzedniej edycji. Wciąż czekamy na zgłoszenia 2 uczestników, dla których z przyczyn organizacyjnych termin weryfikacji został wydłużony (nadawcy zostali o tym poinformowani).

  Przypominamy, że termin wysyłki paczek upływa 21 grudnia o 23:59.

  Do osób, których pary się nie zweryfikowały wkrótce roześlemy na PW informacje o tym co dalej.

  Póki co Ściana Wstydu powiększyła się o 13 osób. 11 z nich nie podjęło w ogóle próby weryfikacji, a 2 osoby nie wróciły w terminie do ponownej weryfikacji po odrzuceniu.

  Dokładne statystyki tej edycji opublikujemy, podobnie jak rok temu, 6 stycznia.

  Pozdrawiamy, ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: wykopaka.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Czas na przygotowanie i weryfikację paczek dobiega końca. Zostało ostatnie 10 godzin! Na zgłoszenia czekamy tylko do północy.

  Aktualnie mamy zweryfikowanych 93% paczek i ciągle czekamy na 47 zgłoszeń.

  Pamiętajcie również o terminie nadania paczki, który mija 21 grudnia (23:59).

  Pozdrawiamy, ekipa wykoPAKI
  #wykopaka

  źródło: wykopaka.jpg

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Przed nami ostatnie dni weryfikacji paczek. Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do niedzieli 19 grudnia do 23:59.
  Do tej pory pozytywnie zweryfikowanych zostało ponad 520 paczek. Wciąż czekamy na zgłoszenia weryfikacyjne ok. 150 paczek. Nie zostawiajcie weryfikacji na ostatnią chwilę. Wszystkie paczki wysłane w terminie zostaną zweryfikowane, jednak w razie odrzucenia weryfikacji może nie być już czasu na poprawę!
  Pamiętajcie, żeby nie pakować paczek przed akceptacją! Nie zapominajcie o karteczkach weryfikacyjnych z aktualną datą i loginem ODBIORCY oraz o listach/wiadomościach do odbiorcy.

  Pozdrawiamy, ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: zostaly_2_dni.jpg

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Na przygotowanie paczek został już tylko tydzień! Weryfikację zamykamy 19.12.2021 (23:59).
  W najbliższych dniach spodziewamy się dwukrotnego wzrostu liczby zgłoszeń weryfikacyjnych, w związku z czym czas oczekiwania na decyzję może się wydłużyć. Warto wysłać weryfikację wcześniej, żeby mieć czas na ewentualne poprawki.
  Pamiętajcie też, żeby nie pakować paczki zanim zdjęcie nie zostanie zaakceptowane.
  Jak aktualnie prezentują się statystyki?
  - rozpatrzone zgłoszenia weryfikacyjne: 314 (69 w lite, 245 w plusie)
  - pozytywnie zweryfikowane paczki: 261, czyli 38% wszystkich (60 w lite, 201 w plusie)
  - odrzucone weryfikacje, oczekujące na poprawę: 9
  - paczki zweryfikowane za pierwszym podejściem: 233
  - największa liczba prób weryfikacji jednej paczki: 4
  - paczki możliwe do nadania (zweryfikowany odbiorca i nadawca): 112
  - nadane paczki: 70
  - odebrane paczki: 23
  - średni czas oczekiwania na weryfikację: 03h 13m 58s

  Pozdrawiamy – ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: wykopaka_ostatni_tydzien_weryfikacji.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Czas na przygotowanie i weryfikację paczek nieubłaganie zbliża się do końca. Połowa za nami. Do tej pory pozytywnie zweryfikowaliśmy niemal 23% wszystkich paczek (w porównaniu do 26% w analogicznym czasie w poprzedniej edycji).
  Czas na weryfikację paczek upływa 19.12.2021 (23:59). Nie czekajcie jednak do samego końca, ponieważ termin ten, podobnie jak w przypadku rejestracji, jest nieprzekraczalny.
  Wysyłając zdjęcie do weryfikacji pamiętajcie o zasadach, którymi należy się kierować robiąc zdjęcie weryfikacyjne. Pamiętajcie też, żeby nie pakować paczki zanim zdjęcie nie zostanie zaakceptowane.
  Jak aktualnie prezentują się statystyki?
  - rozpatrzone zgłoszenia weryfikacyjne: 193 (39 w lite, 154 w plusie)
  - pozytywnie zweryfikowane paczki: 158 (33 w lite, 125 w plusie)
  - odrzucone weryfikacje, oczekujące na poprawę: 6
  - paczki zweryfikowane za pierwszym podejściem: 139
  - największa liczba prób weryfikacji jednej paczki: 4
  - paczki możliwe do nadania (zweryfikowany odbiorca i nadawca): 57
  - nadane paczki: 32
  - odebrane paczki: 6
  - średni czas oczekiwania na weryfikację: 03h 09m 48s

  Pozdrawiamy – ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: wykopaka_polowa_za_nami.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki.

  Zaczynają spływać do nas pierwsze zdjęcia weryfikacyjne paczek, dlatego chcielibyśmy Wam przypomnieć, jak powinno wyglądać poprawnie wykonane zdjęcie.

  1. Na zdjęciu musi być widoczna karteczka z loginem ODBIORCY oraz aktualną datą.
  Dlaczego? Ponieważ zdarzały się przypadki, kiedy uczestnicy próbowali się weryfikować zdjęciami paczek z ubiegłych lat.
  2. Na zdjęciu musi być widoczny, w zależności od formuły, list lub wiadomość do odbiorcy. Nie wymagamy, żeby była widoczna cała treść, jednak widoczny fragment musi umożliwiać stwierdzenie, że list/wiadomość spełnia wymagania (zwłaszcza w formule plus, że list jest faktycznie listem).
  Dlaczego? Ponieważ co roku zdarzają się próby weryfikacji pustych kartek lub jednego zdania zamiast listu.
  3. Zdjęcie musi ukazywać elementy paczki PRZED pakowaniem.
  Dlaczego? Ponieważ co roku dostajemy kilka zdjęć weryfikacyjnych paczek po zapakowaniu w ozdobny papier. Ze smutkiem musimy je odrzucać, ponieważ takie zdjęcie nie umożliwia nam sprawdzenia czy paczka spełnia wymagania zabawy.
  4. Ułożenie przedmiotów musi umożliwiać ich identyfikację.
  Dlaczego? Podczas weryfikacji szacujemy wartość paczki, a także sprawdzamy czy nie zawiera ona przedmiotów wykluczonych przez odbiorcę oraz (w formule plus) czy zawiera ona spersonalizowane elementy. Zdjęcie zawartości w kartonie lub przedmiotów ułożonych jeden na drugim nie umożliwia weryfikacji!
  5. Zdjęcie musi być wykonane w dobrej jakości.
  Dlaczego? Podobnie jak wyżej – zbyt ciemne, prześwietlone lub rozmyte zdjęcia nie umożliwiają identyfikacji przedmiotów oraz weryfikacji paczki.

  Dodatkowo w polu „Dodatkowe informacje dla weryfikującego” możecie opisać zawartość paczki oraz na czym polega personalizacja, jeśli nie jest ona oczywista lub bazowaliście na dodatkowych informacjach (innych niż opis).
  Poprawnie wykonane zdjęcie oraz dodatkowe informacje to gwarancja szybszej weryfikacji. Pamiętajcie, że w tym roku mamy do zweryfikowana 678 paczek, więc Wasza współpraca przy weryfikacji jest bezcenna.
  Więcej informacji znajdziecie w naszym FAQ: https://wykopaka.pl/faq#verification-photo-info

  Pozdrawiamy – ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: www_wykopaka_pl.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki.

  Niespodzianka! Właśnie rozlosowaliśmy dla Was pary w tegorocznej edycji wykoPAKI! W losowaniu wzięło udział 679 osób.

  Swoje pary znajdziecie na naszej stronie w Panelu Uczestnika. Zarówno z nadawcami jak i z odbiorcami możecie się skontaktować poprzez Anonimowe Wiadomości.

  Podobnie jak w ubiegłym roku, na stronie „Twoja para” możecie anonimowo ocenić opis swojego odbiorcy i opcjonalnie podzielić się krótkim komentarzem. Ocena i komentarz nie będą udostępnione odbiorcy. Będą one widoczne tylko dla organizatorów oraz moderatorów i posłużą dopracowaniu standardów weryfikacji tak, żeby z roku na rok poziom zabawy rósł.

  Na przygotowanie paczek macie czas do 19 grudnia włącznie i w tym czasie musicie je zweryfikować. Pamiętajcie, że co roku, mimo próśb, wiele osób zostawia weryfikację na ostatni dzień, co oznacza, że mimo naszych starań weryfikacja może się przedłużyć i może nie być już czasu na poprawę paczki w razie odrzucenia.

  Na wysyłkę paczek czekamy do 21 grudnia włącznie i jest to maksymalna data nadania paczki, a nie wygenerowania listu przewozowego.

  Po otrzymaniu paczek nie zapomnijcie pochwalić się nimi pod tagiem #pokapake.

  Pozdrawiamy – ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: www_wykopaka_pl.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Punktualnie o północy zamknęliśmy rejestrację oraz weryfikację do czwartej edycji wykoPAKI i rozpoczęliśmy prace nad losowaniem par, które poznacie już w poniedziałek (jeśli nasze Elfy nie zastrajkują). Godzina publikacji par nie jest znana. O wynikach poinformujemy Was poprzez PW.
  W kolejnym etapie weźmie udział o 27% więcej uczestników niż w III edycji.
  W oczekiwaniu na losowanie, przygotowaliśmy dla Was statystyki podsumowujące tę część zabawy w porównaniu do ubiegłego roku.

  Dziękujemy, że kolejny rok jesteście z nami.
  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI.
  #wykopaka

  PS. Na tym etapie nie ma już możliwości weryfikacji dla niezweryfikowanych.
  pokaż całość

  źródło: received_864607404238355.png

 •  

  Mirki i Mirabelki
  To już ostatnie 2 godziny na rejestrację i weryfikację zgłoszenia do tegorocznej edycji wykoPAKI!
  Pracujemy na pełnych obrotach, żeby weryfikacja trwała jak najkrócej, jednak nie możemy zagwarantować, że każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone przed północą. W przypadku odrzucenia możecie nie mieć już czasu na poprawę, dlatego przed wysłaniem zgłoszenia upewnijcie się, że opis zawiera kilka różnych punktów zaczepienia dla nadawcy oraz nie jest zbyt ogólnikowy.
  Na zgłoszenia czekamy tylko do 23:59:59. Po tym czasie nie będzie już możliwości dołączenia do zabawy.
  Pozdrawiamy, ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: www_wykopaka_pl.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  To już ostatni dzień na zgłoszenie do udziału w tegorocznej edycji wykoPAKI oraz na weryfikację. Możliwość rejestracji i weryfikacji zamykamy już dzisiaj o 23:59:59.
  Wszystkie zgłoszenia wysłane w terminie zostaną przez nas rozpatrzone, jednak jak co roku apelujemy - nie zostawiajcie weryfikacji na ostatnią chwilę! Ostatniego dnia spodziewamy się większej liczby zgłoszeń, dlatego też czas weryfikacji może się wydłużyć. Pamiętajcie, że w razie odrzucenia Waszego zgłoszenia, możecie nie mieć już czasu na jego poprawę.

  Do tej pory rozpatrzyliśmy 723 zgłoszenia weryfikacyjne, z czego 533 zostało zaakceptowane. W ubiegłym roku w losowaniu par wzięło udział 535 uczestników, co oznacza, że w tym roku niemal na pewno przebijemy ten wynik (ʘ‿ʘ)

  Jak wyglądają statystyki po dzisiejszym dniu?
  * wśród pozytywnie zweryfikowanych mamy 158 uczestników formuły lite i 375 plusa
  * 20% uczestników to różowe paski, 74% niebieskie
  * pozytywnie zweryfikowaliśmy uczestników z 5 krajów
  * w formule lite odrzucone weryfikacje to 22%, w plusie to 27%
  * średnia długość opisu w formule lite to 1042 znaki, natomiast w formule plus 2565 znaków
  * średni czas weryfikacji zgłoszeń wynosi aktualnie 06h 26m 39s

  Pozdrawiamy - ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: www_wykopaka_pl.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Minęła już prawie czwarta doba weryfikacji. Do końca zostały już tylko tylko 2 dni. Możliwość rejestracji i weryfikacji zamykamy 27 listopada o 23:59.
  Do tej pory rozpatrzyliśmy 592 zgłoszenia weryfikacyjne, z czego 429 zostało zaakceptowane.
  Jak wyglądają statystyki po dzisiejszym dniu?
  * wśród pozytywnie zweryfikowanych mamy 121 uczestników formuły lite i 308 plusa
  * 23% uczestników to różowe paski, 72% niebieskie
  * pozytywnie zweryfikowaliśmy uczestników z 5 krajów
  * w formule lite odrzucone weryfikacje stanowią 25%, w plusie 28%
  * średnia długość opisu w formule lite to 992 znaki, natomiast w formule plus 2541 znaków
  * średni czas weryfikacji zgłoszeń wynosi aktualnie 06h 44m 08s

  Pamiętajcie, żeby nie zostawiać weryfikacji na ostatnią chwilę. Ostatniego dnia spodziewamy się większej liczby zgłoszeń, dlatego też czas weryfikacji może się wydłużyć. Nie będzie możliwości ponownej weryfikacji zgłoszeń odrzuconych po upływie terminu.

  Pozdrawiamy - ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Drugi dzień weryfikacji za nami. W dwie doby udało nam się zweryfikować 280 zgłoszeń, z czego 200 pozytywnie.
  Kilka statystyk:
  * wśród pozytywnie zweryfikowanych mamy 42 uczestników formuły lite i 158 plusa
  * 28% uczestników to różowe paski, 68% niebieskie
  * pozytywnie zweryfikowaliśmy uczestników z 5 krajów. Najdłuższa możliwa trasa paczki to aktualnie 6982 km.
  * w formule lite odrzucone weryfikacje to 25%, w plusie to 29%
  * średnia długość opisu w formule lite to 1015 znaków, natomiast w formule plus 2645 znaków

  Formuła plus wymaga od uczestników większego zaangażowania. Opis przygotowany do tej formuły musi umożliwiać personalizację paczki. Im więcej punktów zaczepienia dasz swojemu nadawcy, tym będzie mu łatwiej przygotować paczkę.
  Pamiętaj, że jeden czy dwa punkty zaczepienia mogą okazać się niewystarczające, szczególnie, jeśli interesujesz się czymś specyficznym, o czym nadawca może nie mieć pojęcia. W swoim opisie napisz, jak spędzasz wolny czas, co sprawia Ci przyjemność, jakie dokładnie gry lub seriale lubisz. Każda wskazówka jest na wagę złota. Górny limit znaków jest naprawdę wysoki, dlatego nie bój się rozpisywać.

  Pozdrawiamy - ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

  +: trusru, P..........l +46 innych
 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Po niespełna 24 godzinach od startu #wykopaka mamy pierwszą setkę zweryfikowanych uczestników. Szybkie statystyki dotyczące zweryfikowanych:
  * w formule lite na tę chwilę weźmie udział 16 osób, natomiast w plusie 84
  * 27 uczestników to różowe paski, a 67 osób to niebieskie paski
  * średnia długość opisu w formule lite to 822 znaki, natomiast w formule plus 2519 znaków
  * gdyby losowanie paczek odbyło się teraz, paczki powędrowałyby do trzech krajów
  * w formule lite odrzucone weryfikacje to 36%, w plusie to 22%

  Głównym powodem odrzuceń był zbyt ogólny opis. Starajcie się unikać ogólników. Jeśli lubicie np. sport, warto wspomnieć o tym, czy tylko go oglądacie, czy może też uprawiacie oraz jakie dyscypliny Was interesują. Jeśli grywacie w planszówki, nadawcę może zainteresować lista Waszych ulubionych pozycji lub chociaż kategoria/klimat gier, które lubicie najbardziej.
  Używanie ogólników to jeden z minusów, na który najczęściej wskazywaliście w ocenach opisów Waszych par w ubiegłym roku.

  Pozdrawiamy - ekipa wykoPAKI
  pokaż całość

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Lubicie świąteczne prezenty? My też, dlatego z radością ogłaszamy, że rejestracja do 4 edycji wykoPAKI właśnie wystartowała! Zapisy potrwają do 27 listopada włącznie.
  wykoPAKA to największa w Polsce akcja świątecznej wymiany upominków organizowana przez użytkowników Wykopu, dla użytkowników Wykopu.
  Jak dołączyć? To proste! Zarejestruj się do zabawy na stronie wykopaka.pl wypełnij dane o sobie, zgłoś się do weryfikacji i poczekaj na losowanie par, które odbędzie się 29 listopada.
  Na przygotowanie paczek macie czas do 19 grudnia włącznie, a na wysyłkę do 21 grudnia.
  W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwie formuły zabawy - lite i plus, które różnią się od siebie wymaganiami do startu oraz wymaganiami dotyczącymi przygotowanych paczek.
  Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź FAQ na naszej stronie, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie najpopularniejsze pytania.
  Pozdrawiamy, ekipa wykoPAKI w składzie @chybaDapi, @dobry_programista, @Shyvana, @trusru
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: zapisy_na_www_wykopaka_pl.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Zapisy do kolejnej edycji wykoPAKI startują już 21 listopada (szczegóły w TYM wpisie). Jeśli nie chcecie przegapić rejestracji, na naszej stronie w menu znajdziecie zapisy na przypomnienia PW.

  Jeśli chcielibyście sprawdzić czy spełniacie już wymagania niezbędne do startu zarówno w formule lite jak i plus, przygotowaliśmy dla Was specjalny formularz, gdzie wystarczy podać swój login z Wykopu, by po chwili zobaczyć czy i jakie braki musicie nadrobić do startu rejestracji.

  Czekamy na Was - Ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: wykopaka.png

  •  

   tl;dr: próbujcie w mniej popularnych godzinach.

   Mirki i Mirabelki, wiemy, że formularz bardzo często nie odpowiada. Problem leży po stronie komunikacji z API Wykopu, przez które pobieramy informacje o ilości Waszych wpisów. Zasypaliście nas masą zapytań o wymagania.
   Do tej pory dostaliśmy zapytania o wymagania dla niemal 5000 unikalnych użytkowników (dla większości wielokrotnie). Po dwóch dniach ruch na stronie jest nadal bardzo duży (każdej godziny dostajemy próbujemy weryfikować Wasze wymagania ok. 700 razy) i niestety API Wykopu przy takich ilościach zapytań przestaje nam odpowiadać. Jesteśmy w kontakcie z Wykopem, żeby ustalić przyczynę i wyeliminować ten problem. Po naszej stronie od wczoraj wprowadziliśmy masę usprawnień i optymalizacji, jednak na niewiele się one zdały, bo problem nie leży prawdopodobnie po naszej stronie.
   Zachęcamy do sprawdzania wymagań w godzinach późnowieczornych oraz porannych, kiedy zainteresowanie jest dużo mniejsze. Wrócimy do Was z kolejnym wpisem, kiedy razem z Wykopem rozwiążemy już ten problem.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (180)

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Wyobrażacie sobie Święta bez prezentów? My też nie, dlatego oficjalnie ogłaszamy, że za niespełna miesiąc, 21 listopada startują zapisy na tegoroczną wykoPAKĘ. Rejestracja potrwa do 27.11 (włącznie).
  Jeśli nie chcecie przegapić zapisów, obserwujcie tag #wykopaka oraz nasze konto. Na stronie zabawy, w menu, przygotowaliśmy dla Was zapisy na przypomnienia PW o starcie zabawy.

  Jakie wymagania będą obowiązywać w tym roku?
  To zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°). W tym roku przygotowaliśmy Wam do wyboru dwie formuły - lite oraz plus, które będą różnić się wymaganiami dotyczącymi startu, jak również przygotowanych paczek. Każdy uczestnik może zdecydować, w której z nich chce się bawić.

  Wymagania do udziału w formule lite:
  - minimum 25 wpisów na Mirko (liczone do dnia startu rejestracji)
  - minimum 6 miesięcy stażu na Wykopie
  - opis ułatwiający personalizację, minimum 500 znaków

  Wymagania dotyczące przygotowania paczki w formule lite:
  - wartość paczki minimum 50zł
  - paczka nie może składać się wyłącznie z produktów spożywczych
  - list jest wymagany bez długości minimalnej, może mieć formę kartki pocztowej/życzeń
  - personalizacja nie jest wymagana, jest za to mile widziana i mocno sugerowana

  Wymagania do udziału w formule plus:
  - minimum 50 wpisów na Mirko (liczone wszystkie wpisy do dnia startu rejestracji)
  - minimum 10 wpisów z tego roku (liczone od 1 stycznia br. do dnia startu rejestracji, max. 1 na dzień)
  - minimum 6 miesięcy stażu na Wykopie
  - opis umożliwiający personalizację, minimum 1000 znaków

  Wymagania dotyczące przygotowania paczki w formule plus:
  - wartość paczki min. 100zł
  - paczka nie może składać się wyłącznie z produktów spożywczych
  - list jest wymagany, wymagana jest forma listu
  - personalizacja jest wymagana i powinna stanowić większą cześć paczki

  Reszta zasad oraz przebieg zabawy pozostają bez zmian. Ściana wstydu pozostaje współdzielona dla obu formuł.

  Dlaczego wprowadzany dwie formuły?
  Formuła lite to nasza propozycja dla osób, które nie chcą dokładnie się opisywać, chcą zostać zaskoczone lub po prostu chcą otrzymać świąteczny prezent i nie zależy im na personalizacji. To także szansa dla wszystkich, którzy nie spełniali wymagań dotyczących ilości wpisów. Formuła plus to nic innego jak dotychczasowa wykoPAKA, z delikatnymi zmianami. Minimalna wartość paczki została podniesiona ze względu na odczuwalną inflację oraz zgodnie z sugestiami, jakie dostaliśmy w ankiecie podczas ubiegłej edycji, natomiast wymaganie 10 wpisów z tego roku to odpowiedź na sugestie, że trudno stalkować odbiorców posiadających wpisy wyłącznie sprzed kilku lat.

  Mamy nadzieję, że proponowane zmiany przypadną Wam do gustu i wpłyną pozytywnie na zadowolenie z uczestnictwa w tegorocznej wykoPACE.

  Do zobaczenia 21 listopada!

  Pozdrawiamy, ekipa wykoPAKI

  PS. Przypominamy, że organizatorami zabawy są użytkownicy Wykopu, niezwiązani bezpośrednio z Wykopem oraz niezwiązani z Wykopocztą i paczką z pietruszką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  źródło: różnice dwie formuły.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!

  Trzecia edycja wykoPAKI powoli dobiega końca. Domykamy ostatnie już tematy związane z tegoroczną zabawą, a jednocześnie zaczęliśmy prace nad kolejną edycją, która standardowo już wystartuje w listopadzie. Chcielibyśmy wszystkim uczestnikom podziękować za udział w zabawie i Wasze zaangażowanie. Bez Was nie byłoby wykoPAKI.

  Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj następuje rozstrzygnięcie konkursu na najwyżej plusowany wpis #pokapake. Zwycięską parą, zdobywając do chwili publikacji tego wpisu 1622 plusy, zostaje @rumapark oraz jego nadawca @niepowtarzalny-dwa. Gratulujemy! Ze zwycięzcami skontaktujemy się poprzez PW.

  Przy okazji chcielibyśmy podzielić się z Wami garścią statystyk, tradycyjnie już, w formie infografiki.

  Na koniec chcielibyśmy zaprosić Was do obserwowania naszego profilu oraz tagu #wykopaka, jeśli jeszcze tego nie robicie, aby nie przegapić kolejnej edycji. Strona zabawy będzie dostępna do 31 stycznia, następnie zostanie wyłączona, a Wasze dane, jeśli nie zdecydowaliście w ustawieniach, że mają zostać zachowane, zostaną usunięte. Wymagania do kolejnej edycji, jak również datę jej rozpoczęcia podamy niezwłocznie po ich ustaleniu.

  Przypominamy o ankiecie, którą możecie wypełnić wchodząc do Panelu Uczestnika, a która pomoże nam w planowaniu i organizacji kolejnej edycji zabawy. Ankieta jest anonimowa, a wszystkie odpowiedzi są opcjonalne, jednak zachęcamy do odpowiedzi na jak najwięcej z nich.

  Pozdrawiamy i do zobaczenia w kolejnej edycji,
  Ekipa wykoPAKI w składzie @chybaDapi, @dobry_programista, @Shyvana i @trusru.
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki,

  w sobotę zakończyliśmy weryfikację paczek w ramach 3 edycji wykoPAKI. W tym roku w zabawie udział brało 535 osób, z czego paczki przygotowało rekordowe 98.7% (528 osób). Dla porównania w ubiegłym roku było to 95%. Pomimo trudnej sytuacji, jaka w tym roku wszystkich nas spotkała, zdecydowanej większości udało się przygotować paczki, a co ważne, niewielu uczestników zostawiło to na ostatnią chwilę. Dzięki temu ostatnie dwa dni weryfikacji minęły spokojnie i w miarę sprawnie, a Wy mieliście czas na ewentualne poprawki po odrzuceniu.

  Jeśli o odrzuceniach mowa, to średnia ilość podejść do weryfikacji jaką potrzebowaliście w tym roku wyniosła 1,23 (vs. 1,42 rok temu), z czego trzech rekordzistów potrzebowało aż 4 prób. Najpopularniejsze powody odrzutu to kolejno: brak poprawnie wypełnionej karteczki weryfikacyjnej (50), brak personalizacji (46) oraz brak listu (43).

  pokaż spoiler Pamiętajcie, że niektóre odrzuty zawierały więcej niż jeden powód odrzucenia, więc realna liczba odrzuconych wniosków jest mniejsza od sumy powyższych.


  Niestety, również w tym roku Ściana Wstydu powiększyła się o nowe osoby. Zachęcamy do zachowania kultury w dyskusji nad tymi przypadkami. Pamiętajcie, że mimo wszystko wykoPAKA do końca powinna przebiegać w radosnej, świątecznej atmosferze i naszym celem jest łączenie ludzi, a nie pogłębianie podziałów.

  Czekamy na paczki wysyłane w ramach drugiej tury, dla par osób ze Ściany Wstydu.

  Podobnie jak w ubiegłych latach, chcielibyśmy Was poprosić o wypełnienie ankiety, w której możecie podzielić się z nami swoimi przemyśleniami z tej edycji zabawy i dzięki temu wpłynąć na kierunek jej dalszego rozwoju. Ankietę znajdziecie w Panelu Uczestnika lub pod linkiem: https://wykopaka.pl/panel/survey. Ankieta jest anonimowa, a wszystkie pytania opcjonalne. Zachęcamy do odpowiedzi na jak najwięcej pytam, bo każda odpowiedź pomoże nam przygotować jeszcze lepszą edycję.

  Więcej statystyk opublikujemy w podsumowaniu po zakończeniu drugiej tury, 6 stycznia. Piszcie w komentarzach jakie statystyki ciekawią Was najbardziej, a postaramy się je uwzględnić.

  Pozdrawiamy - ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Mirki i Mirabelki!
  Została ostatnia godzina na weryfikację Waszych paczek. Do tej pory zweryfikowało się pozytywnie ponad 97% uczestników, czekamy na ostatnie 14 zgłoszeń. Pamiętajcie, żeby przy weryfikacji w odpowiednim polu wskazać z czego wynika personalizacja, tzn. w jaki sposób paczka nawiązuje do odbiorcy – to ułatwi weryfikację i może pomóc nam w podjęciu pozytywnej decyzji, a w ostatnich minutach może to być szczególnie ważne.
  Równo o północy formularz weryfikacyjny zostanie zablokowany, a osoby, które nie zostały zweryfikowane trafią na Ścianę Wstydu.

  Pozdrawiamy – ekipa wykoPAKI

  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: godzina.png

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Przypominamy, że z końcem jutrzejszego dnia upływa czas na wysłanie zdjęcia weryfikacyjnego – po tym czasie formularz weryfikacyjny zostanie zablokowany. Pamiętajcie, że w razie negatywnej weryfikacji możecie nie mieć już czasu na poprawę, a terminy są nieprzekraczalne, dlatego warto dokonać weryfikacji najszybciej, jak to możliwe!

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka

  źródło: weryfikuj_sie_szybciutko.jpg

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  W tym roku chcemy zachęcić Was nie tylko do tworzenia wyjątkowych paczek, ale również do chwalenia się otrzymanymi przesyłkami. Tag #wykopaka jest od zeszłego roku tagiem autorskim, a w konsekwencji domyślnie obserwujący otrzymują powiadomienia tylko od nas, dlatego zapraszamy Was do dzielenia się swoimi paczkami pod tagiem #pokapake.

  Zgodnie z zapowiedzią, organizujemy dla Was konkurs, w którym zarówno nadawcę, jak i odbiorcę zwycięskiej paczki nagrodzimy kartami podarunkowymi o wartości 50zł do wykorzystania na Allegro.

  Dlaczego nagradzamy nadawcę i odbiorcę? To proste! Nadawcę, ponieważ bez niego nie byłoby tak wspaniałej paczki, a odbiorcę, bo sposób jej prezentacji jest równie ważny, jak zawartość.

  Co trzeba zrobić aby wygrać? Przede wszystkim trzeba być uczestnikiem aktualnie trwającej edycji wykoPAKI. W konkursie udział biorą wpisy odbiorców, będące prezentacjami otrzymanych w zabawie paczek. Wpisy muszą być opublikowane na tagu #pokapake i nie mogą zawierać tagów mających na celu zwiększenie zasięgu (np. rozdajo). Z konkursu wyłączone są wpisy, których wydźwięk wskazywałby, że nagrodzenie nadawcy byłoby niezasadne. W przypadku, kiedy nadawcą lub odbiorcą zwycięskiej paczki byłby organizator lub moderator zabawy, zobowiązujemy się przekazać przypadającą mu nagrodę na wybrany cel charytatywny, przy jednoczesnym zachowaniu prawa do nagrody dla jego pary. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 stycznia.

  Więcej informacji znajdziecie w regulaminie konkursu.

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: download_20201205_194425.jpg

  •  

   Ktoś już to chyba sugerował wcześniej - głosowanie na paczki tygodnia, czyli zamiast tych np. 500 paczek do przejrzenia, byłoby 50
   @karololo: w takim rozwiązaniu osoby z początku miałyby mniejszą konkurencję, bo w pierwszym tygodniu przychodziło mniej paczek, więc nadal niesprawiedliwe.

   żeby Wasz skład przyjął jakieś kryteria i wg nich ocenił paczki, wybrał np. top 10 i wtedy głosowanie na top 1 już z użytkownikami.
   Celem konkursu, jak już @dobry_programista pisał wyżej, jest zachęcenie uczestników nie tyle do robienia lepszych paczek, co do publikowania fajnych relacji z ich otwierania, bo wiele osób w zeszłym roku było zawiedzionych, że odbiorca się nie pochwalił, nie odezwał i nie wiedzą nawet czy się podobało. Także rozwiązanie, w którym to my wybieramy paczki trochę mija się z celem i uważam że jest jeszcze mniej sprawiedliwe.

   Weź jeszcze pod uwagę to, że post, który dostał mało plusów, mógłby dostać ich więcej, gdyby był wrzucony w innym czasie
   To prawda. Ale każdy może opublikować wpis w dowolnym terminie, który uważa za najlepszy.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (49)

 •  

  Mirki i Mirabelki,

  Minęły zaledwie trzy dni od losowania, a wielu z Was ma już prawie gotowe paczki. Pojawiły się też pierwsze zgłoszenia weryfikacyjne.

  Pamiętajcie, że pozytywna weryfikacja Waszej paczki to połowa sukcesu. Dane wysyłkowe swojego odbiorcy uzyskacie dopiero po pozytywnej weryfikacji zarówno Waszej, jak i jego paczki.

  Aby uzyskać pozytywną weryfikację paczki, musicie za pośrednictwem Panelu Uczestnika wysłać zdjęcie paczki, spełniające wszystkie niezbędne wymagania:
  - zdjęcie musi być zrobione przed pakowaniem (!) zarówno w papier ozdobny, jak i do pudełka
  - na zdjęciu muszą być dobrze widoczne wszystkie elementy paczki
  - na zdjęciu musi być widoczny fragment listu (kartka pocztowa to nie jest list)
  - minimalna wartość paczki to 50zł bez kosztów wysyłki
  - paczka musi być spersonalizowana zgodnie z zainteresowaniami odbiorcy
  - na zdjęciu weryfikacyjnym musi być widoczna aktualna data oraz login ODBIORCY
  Zdjęcia, które nie spełniają tych wymagań będą odrzucane, zatem szkoda czasu na próby z nadzieją, że „może nie zauważą” ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Na Wasze weryfikacje czekamy do 19 grudnia włącznie. Powodzenia!

  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Mirki i Mirabelki,
  Jak idą przygotowania paczek? W tym roku widzimy, że losowanie par przebiegło wyjątkowo dobrze i większość Was jest zadowolona ze swojego odbiorcy. Mamy nadzieję, że przełoży się to również na wyjątkowe pomysły.
  Jeśli jest to Wasza pierwsza edycja i nie wiecie, jak powinna wyglądać paczka, albo nie macie pomysłu na prezent dla swojej pary, zajrzyjcie na naszą stronę www.wykopaka.pl, gdzie na dole przygotowaliśmy dla Was galerię inspiracji. Paczki z ubiegłych lat możecie też odszukać na tagu #wykopaka.
  W razie problemów, nie bójcie się prosić o radę na naszym tagu – z pewnością znajdzie się ktoś, kto podrzuci kilka pomysłów. Pamiętajcie, żeby nie zdradzać, kto jest Waszym odbiorcą!
  Pozdrawiamy – Ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki.

  Udało się! Rozlosowaliśmy dla Was pary w tegorocznej edycji wykoPAKI! W losowaniu wzięło udział 535 osób (2 pozytywnie zweryfikowane zrezygnowały przed losowaniem).

  Swoje pary znajdziecie na naszej stronie w Panelu Uczestnika. Zarówno z nadawcami jak i z odbiorcami możecie się skontaktować poprzez Anonimowe Wiadomości.

  W tym roku na stronie „Twoja para” możecie anonimowo ocenić opis swojego odbiorcy i opcjonalnie podzielić się krótkim komentarzem. Ocena i komentarz nie będą udostępnione odbiorcy. Będą one widoczne tylko dla organizatorów oraz moderatorów i posłużą dopracowaniu standardów weryfikacji tak, żeby z roku na rok poziom zabawy rósł.

  Na przygotowanie paczek macie czas do 19 grudnia włącznie i w tym czasie musicie je zweryfikować. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę. Ten rok jest nieprzewidywalny, a terminy są nieprzekraczalne. Pamiętajcie, że co roku, mimo próśb, wiele osób zostawia weryfikację na ostatni dzień, co oznacza, że weryfikacja może się przedłużyć i może nie być już czasu na poprawę paczki w razie odrzucenia.

  Na wysyłkę paczek czekamy do 21 grudnia włącznie i jest to maksymalna data nadania paczki, a nie wygenerowania listu przewozowego.

  Po otrzymaniu paczek nie zapomnijcie pochwalić się nimi, tagując #pokapake. Odbiorca i nadawca najwyżej plusowanej paczki pod tym tagiem otrzymają od nas karty podarunkowe o wartości 50zł każda, do wykorzystania na Allegro. W zabawie biorą udział tylko wpisy odbiorców naszej zabawy. W przypadku, kiedy w zwycięskiej parze będzie któryś z organizatorów lub moderatorów zabawy, przekażemy równowartość wygranej przez nas nagrody na wybrany cel charytatywny. Ogłoszenie wyników 6 stycznia 2021r wraz z ostatecznym podsumowaniem zabawy.

  Pozdrawiamy – ekipa wykoPAKI
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: lh3.googleusercontent.com

  +: NagiMiecz, w....e +102 innych

Osiągnięcia (3)