Wpadłem na chwilę, popatrzeć, poobserwować psyche innych :x

 •  

  Cześć, zastanawiam się nad kupnem laptopa(づ•﹏•)づ na studia. Dostałem się na inżynierię produkcji na PK i nie jako wiąże swoją przyszłość z projektowaniem w CADzie, drukiem 3d i elementami fotogrametrii jak typ co odbudowuje Polskie Porsche u Mikiciuka. Szukam czegoś nowego w budżecie do 3.3k. Wpadł mi w oko Ideapad jednego z Mirków z i7 9750h i 16gb ramu ale chcę się poradzić was z tagu #komputery #pc #pcmasterrace na co zwrócić uwagę przy kupnie. Z góry dzięki i pzdr! pokaż całość

 •  

  Witam Mirki i Mirabelki w ten niedzielny wieczór. Mam pytanie, warto iść na ath? Jak z dostaniem sie i atmosferą?
  #bielskobiala #studbaza #mechanikaibudowamaszyn #kiciochpyta #inzynieria #inzynier

  •  

   @lukaszw_ byłem tam na informatyce.
   Niektórzy wykładowcy (chętnie bym podał nazwiska, ale RODO i te sprawy ;)) byli bardzo dobrzy, ogrom ich wiedzy mi imponował i robili wszystko, żeby nam tę wiedzę dobrze przekazać. Niestety była ich garstka, przez całe studia może ze czterech bym takich mógł wymienić.
   Potem była cała masa takich, którzy po prostu przychodzili, niby uczyli, a tak naprawdę mieli wywalone, chcieli tylko odbębnić dniówkę i wrócić do domu. Oni kiepsko uczyli, kiepsko tłumaczyli zagadnienia, po zajęciach trzeba było ten sam temat jeszcze raz przeanalizować, żeby się czegoś konkretnego dowiedzieć.
   Ale najgorsi i tak byli ci, którzy nie dysponowali wystarczającą wiedzą w temacie z którego próbowali nauczyć. Np. był jeden taki wykładowca z programowania, którego jeden kumpel z mojej grupy (mózg niesamowity, skończył studia rok przed czasem) co chwilę poprawiał, bo tamten się cały czas mylił i rzadko mu się cokolwiek kompilowało, a jak już skompilowało to nie działało jak należy. W dodatku potrafił 5 minut po rozpoczęciu zajęć zamykać drzwi na klucz i nie wpuszczać spóźnialskich, bo go strasznie denerwowali. Na nic było tłumaczenie, że mają pociąg o takiej godzinie i nie dadzą rady zdążyć, a poprzedni jedzie dwie godziny wcześniej - zamykał drzwi na klucz i wpisywał nieobecności, pomimo tego że tamci stali po drugiej stronie i się dobijali. Takich przykładów mógłbym mnożyć wiele.

   Może i niektóre kierunki są lepsze, ale informatyka za moich czasów bardzo kulała. Automatyka i robotyka oraz budowa maszyn podobnie, bo kumple mi opowiadali sytuacje z tych kierunków, a i wykładowców mieliśmy wielu tych samych.
   pokaż całość

  •  

   @Kaczorra: To co mogli powiedzieć studenci 100 lat temu? W czasach gdy profesorowie tylko omawiali temat, jaki należy samemu zgłębić w książkach. Wiem jak wyglądają zajęcia u gości, którzy mają wywalone. Dają temat do zrobienia i student odwalając byle jak dostaje dst. Nikt tym studentom nie broni robić porządnie i nawet z tak prowadzonych zajęć czerpać wiedzę (i zawsze są tacy w grupie).

   Do gostka od zamykania po 5 minutach, to pewnie już nie uczy, albo jacyś myślący studenci poszli na skargę do dziekana, bo nie słyszałem by ktoś teraz tak robił. A po 15 minutach, prowadzący ma prawo wpisać nieobecność. Jak się nie podoba, to można zmienić grupę i mieć w innych godzinach zajęcia. Jeśli koledzy nie umieli czegoś takiego ogarnąć, to może nie powinni mieć żadnego dyplomu. Już nie mówiąc, że nie wiem skąd Ci koledzy byli, że pociąg jechał z taką przerwą.

   Mimo wszystko część prowadzących daje na inf. tak wysoki poziom, że połowa osób ma pracę jeszcze przed obroną inżynierki, co wcale nie jest normą na tym poziomie. Na innych uczelniach taki poziom zatrudnienia jest dopiero na magisterce.

   Wiem jak wygląda informatyka na większości uczelni w Polsce i wszędzie studenci narzekają, że uczy się ich jakiejś przestarzałej wiedzy. Każda uczelnia ma jakieś przedmioty robione na dobrym poziomie i akurat na ATH te przedmioty to głównie właśnie programowanie w technologiach .NET i to na takim poziomie, jak na żadnej innej uczelni.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (16)

 •  

  Witam Mirabelki i Mirki , z racji tego że jestem maturzystą sezon 2k19 to pora wybrać jakąś uczelnie, zdecydowany jestem na mechanikę i budowę maszyn. Mieszkam nie daleko Zatora(Energylandia raptem 5 min rowerkiem) i gdzieś tam logicznym wyborem jestAGH bo blisko autem/busem/pociągiem ale znajomi namawiają mnie na Politechnikę śląską i nie wiem co z tym fantem zrobić( ͡° ʖ̯ ͡°). Obecni studenci tych uczelni weźcie doradźcie mądrze
  #agh #polsl #studbaza #mechanikaibudowamaszyn #mechanika #krakow #gliwice #studia
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika wtokarz

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)