Pasjonat broni palnej i militariów, omc-inż. Zadeklarowany wolnościowiec-agnostyk, który lubi pofilozofować, poracjonalizować i powizualizować nawet więcej niż troszkę ;-) a oprócz rpg-ów, sci-fi i strzelanek jara się ścieżkami muzycznymi oraz muzyką epicką i elektroniczną

 •  

  Ludzie i tak obwinią Tuska za stan Polski, a jak nie, to nawet nie ruszą się na ulicę pokazać co im nie pasuję, bo po co? I tak ktoś ośmieszy protest, ktoś na nim zarobi, ktoś przemianuje go na polityczną walkę i tak w kółko-Polak Polaka przypilnuje by nie wychylił się z szeregu.

  Ostatnio jak obserwuję ludzi w terenie, to widzę nerwy, złość, widzę też podział Polaków, ale tych pisowskich jest mniej, na szczęście. Jest wylewanie złości na poboczne tematy, bo te główne wymagają większych jaj, większej mobilizacji, większej chęci lepszego jutra, zrozumienia, że nawet jak teraz ciebie coś nie dotyka, to dotknie.

  Kwestia czasu, a udawanie kogoś radzącego sobie, bo sprytnie oszukuję rząd, to jest zwykłe tchórzostwo, a nie spryt, prawdziwy twardziel stawia czoła problemom, a nie kombinuje jak od nich uciec bokiem, bo one i tak zostaną i urosną jeszcze bardziej bez kontroli i hamulca.

  Mam nadzieje, że ludzie przemyślą, wstaną pewnego dnia rano i powiedzą dość, dość kuhwa kombinowania, czas żyć normalnie i oczekiwać to za co się płaci w podatkach, jak ludzie zazdrościli celebrytom, że szczepią się poza kolejnością, to czemu nie są teraz źli na rządzących, że za podatki Polaków sobie układają prywatne miejscówki?

  Przecież są tacy cwaniacy, co każdą złotówkę liczą i w sklepach pilnują by towar był czysty, sprawny i nowy, bo za to płacą - tak samo płaci się podatki i ma się gównianą służbę zdrowia, drogi i usługi itd. etc.

  #polityka #bekazpisu #dobrazmiana #protest #rozkminy
  pokaż całość

  źródło: comment_1630864585maM8l3Vxs2K40KPtl57Fbo.jpg50100808389126984720

 •  

  ...dlaczego czasem jednak warto zostać przy rozwiązaniach opartych na uproszczonej elektronice nie podłączonej do żadnych sieci (nie tylko 5G), czy wręcz na elektrotechnice i układach mechanicznych ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #technologia #hakerzy #elektronika #internet #komiks

  źródło: media.discordapp.net

  +: moll
 •  

  CHOĆ LEPIEJ ICH NIE ŁĄCZYĆ, TO JEDNAK-CO BROŃ PALNA I SUBSTANCJE ODURZAJĄCE MAJĄ ZE SOBĄ WSPÓLNEGO?

  Doszedłem do ciekawego spostrzeżenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Otóż jeśli jakiś człowiek JEDNOCZEŚNIE opowiada się za fundamentalną reformą przepisów o broni i amunicji, w duchu ich liberalizacji i deregulacji (z dekryminalizacją "nielegalnego" posiadania broni włącznie (。◕‿‿◕。)...

  ...oraz popiera traktowanie miękkich narkotyków i psychodelików na równi z tytoniem i alkoholem, ich bezkompromisową legalizację do użytku rekreacyjnego i terapeutycznego. (づ•﹏•)づ

  To właściwie zawsze jest on spoko równym gościem (⌒(oo)⌒) Czy wy też to dostrzegliście? Jest to ciekawy filtr światopoglądowy. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Pozwalający zadziwiająco szybko odsiać dupków i mentalnych niewolników, lubiących-trzymać-i-być-trzymanym-krótko-na-smyczy, zawsze-wiedzących-lepiej lewaków, centrozamordystów i prawaków! ヽ( ͠°෴ °)ノ

  Typków jawnie lub też podświadomie lubujących się w odbieraniu ludziom wolności, i znęcaniu się nad ich podmiotowością w imię swoich wydumanych doktryn. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Choć media głównego ścieku i gro mentalnych szmatogłowców czy innych socjaluchów-solidarniuchów lubi przypisywać obu tym rzeczom w rękach prywatnych atrybuty iście terrorystyczno-kryminalne, to jednak i one są dla ludzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  I koniec końców jednak ogółem także i w innych aspektach polityczno-społeczno-ekonomicznych po prostu opłaca się popierać ludzi, którzy to rozumieją i akceptują. Jak ktoś sam pojmuje, że wolność jest wartością samą w sobie! 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

  #polityka #przemyslenia #narkotykizawszespoko #bron #wolnosc #libertarianizm #narkotyki
  pokaż całość

  źródło: media.istockphoto.com

 •  

  KORONAWIRUS-ARIZONA: STUDENTÓW NIE MOŻNA ZMUSZAĆ DO MASEK I SZCZEPIEŃ (rp.pl, 16 czerwca br.)
  ___
  "Gubernator Arizony, Doug Ducey, podpisał rozporządzenie stanowiące, że studenci korzystający ze stanowego systemu edukacji wyższej nie mogą być zmuszani do otrzymywania szczepionki na COVID-19 lub przedstawiania dokumentów świadczących o zaszczepieniu.

  Rozporządzenie stanowi też, że studenci nie mogą być zmuszani do testów na COVID-19 lub noszenia masek, aby móc uczestniczyć w nauce. 

  - Szczepionki działają, zachęcamy mieszkańców Arizony do ich brania. Ale to wybór i tak musi pozostać - powiedział Ducey.

  - Publiczna edukacja jest prawem publicznym, płacą za nią podatnicy. Musimy sprawić, by nasze uniwersytety stanowe były dostępne dla studentów, by ci mogli wrócić do uczenia - dodał."
  ■■■
  ARIZONA DREAM (hoplofobia.info, 26 maja 2014)
  ___
  "{...} W reakcji na polityczną ofensywę rozbrojeniową administracji Billa Clintona Arizona wprowadziła u siebie w roku 1994 prawo zezwalające cywilom na publiczne noszenie załadowanej broni w ukryciu.

  Wraz z wejściem w życie nowych przepisów każdy mieszkaniec stanu z czystą kartoteką policyjną, który ukończył 21 lat, po uiszczeniu opłaty urzędowej w wysokości $60, pobraniu odcisków palców i odbyciu 8-godzinnego treningu połączonego z egzaminem teoretycznym, otrzymywał z marszu licencję i mógł swobodnie poruszać się po terytorium “The Grand Canyon State” z rewolwerem w torebce albo z pistoletem wciśniętym za pasek od spodni i zasłoniętym połami koszuli.

  Przed rokiem 1994 podobne praktyki były bezwzględnie zakazane; ukrywanie broni uchodziło historycznie za postawę niehonorową.

  W odróżnieniu od niektórych dziennikarzy, wieszczących zagładę totalną (krew spływającą rynsztokiem, strzelaniny o wolne miejsca parkingowe), Richardson i Goddard starali się trzymać emocje na wodzy i nie epatować wyborców scenami z horrorów. Goddard w ogóle okazywał szczególną niechęć wobec wszelkich pomysłów liberalizacji. W wywiadzie udzielonym “The Arizona Daily Star” z 22 sierpnia oświadczył bez ogródek: 

  Zawetowałbym ustawę legalizującą ukryte noszenie broni podpisaną przez Symingtona.

  Skaczemy do przodu o szesnaście lat. Jest 29 lipca 2010 roku, Arizona jako pierwsza mocno zurbanizowana jurysdykcja w USA likwiduje wymóg posiadania licencji na noszenie broni ukrytej, ustanawiając w swoich granicach rzeczywistość prawną, która nazywa się potocznie “Constitutional Carry” i jest wiernym odczytaniem konstytucyjnej klauzuli, że “prawo do noszenia broni nie powinno być naruszane“.

  Od teraz każdy 21-letni obywatel stanu może dźwigać przy sobie nieograniczoną liczbę oręża: bez zezwolenia, bez konieczności zaliczenia kursu obsługi broni, wreszcie, bez weryfikacji przeszłości kryminalnej. Oto co zakomunikował nasz stary znajomy, Terry Goddard, gdy ważyły się losy uchwały deregulacyjnej:

  Postulowana ustawa wprowadzi drastyczne i bardzo niebezpieczne zmiany do stanowych przepisów. Obecne uregulowania działają dobrze, odkąd zostały wdrożone w 1994 roku. (…)

  Zezwolenie wszystkim posiadaczom broni na noszenie jej w ukryciu narazi na zwiększone ryzyko funkcjonariuszy policji oraz stworzy zagrożenie dla społeczeństwa.

  Z okazji przeforsowania nowelizacji najcięższe działa wytoczył jednak waszyngtoński think tank Violence Policy Center. Kristen Rand, dyrektorka ds. legislacyjnych w szeregach VPC, uraczyła wtedy publikę takim aksjomatem:
   

  Czyste szaleństwo. Kasacja obowiązku sprawdzania niekaralności u osób chcących nosić broń poza domem to dosłownie wyrok śmierci dla pracowników policji, członków rodzin i przechodniów na ulicy.

  Dodatkowo w roku 2009 republikańska gubernator, Janice Kay Brewer, złożyła parafkę pod rozporządzeniem zezwalającym na wnoszenie broni palnej do barów i lokali gastronomicznych serwujących alkohol, a nieco wcześniej jej poprzedniczka na tym stanowisku, Janet Napolitano z Partii Demokratycznej, usankcjonowała noszenie broni na terenie parków miejskich.

  Na przestrzeni lat 1994-2015 zagregowany wskaźnik przestępstw z użyciem przemocy zmalał o 48% w relacji do roku bazowego (703 → 367); wskaźnik przestępstw przeciwko mieniu (czyli włamania, kradzieże aut i podpalenia) spadł o 58% (7221 → 3008); średnia zabójstw uległa redukcji o 61% (zaliczając w ostatnich pięciu latach zjazd do wartości 6.4 → 4.1, tj. najniższej udokumentowanej historycznie w kronikach), natomiast wskaźnik napaści z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia skurczył się o 54%.

  Puenta – nie wydarzyło się nic, co antycypowało panoptikum pomylonych proroków. Nie było strzelanin na parkingach przed sklepami Krogera, a krew zabitych cywilów nie rozlała się po chodnikach."

  #bron #koronawirus #covid19 #wolnosc #libertarianizm #usa #przypadekniesadze
  pokaż całość

  źródło: i.pinimg.com

 •  

  Ostatnio tak się zastanawiałem-co takiego wierzący i praktykujący widzą w tych wszystkich rytuałach i wyznaniach wiary? Jaki jest w tym wszystkim sens?

  Czy tak naprawdę od początku "klepane" jest to wszystko automatycznie, czy ktoś tam jednak próbuje to nawet "po swojemu wierzącemu", swoją drogą analizować? Dochodzić do jakiejś tam wewnętrznej logiki, spójności w poglądach? |૦ઁ෴૦ઁ| ( ಠ_ಠ)

  Przecież chyba każdemu średnio ogarniętemu i wykształconemu człowiekowi powinno to się tak uczciwie, na trzeźwo i obiektywnie wydawać dziwne! To wszystko! Te obrazki, sentencje, głoszone hasła, zestawienia pojęć itp itd. ᄽὁȍ ̪ őὀᄿ

  Jakby ktoś kto zatrzymał się w rozwoju (pod kamieniem) w czasach "przedpotopowych"; usiłował jakieś ówczesne odpowiedniki "kultury podtekstów i skojarzeń" utrwalać na zupełnie nieadekwatnym/nieprzystającym, współczesnym gruncie i języku kultury. (✿ ͟ʖ✿)

  Stawiającym (tym obecnym) na inną logikę, inny sposób wyrażania się...taki jakby bardziej konkretny, rzeczowy i docelowy ᄽὁȍ ̪ őὀᄿ jak na czasy post-industrialne i post-modernistyczne przystało ¯\_(ツ)_/¯

  I jeszcze odsądzał od godności i moralności, oskarżał o degenerację i zepsucie, z góry odmawiał racji osobom, które w tym sensu żadnego nie dostrzegają. I nie boją się o tym mówić oraz tego demonstrować! ヽ( ͠°෴ °)ノ

  #przemyslenia #ateizm #religia #wiara #racjonalizm
  pokaż całość

  źródło: 500_500_productGfx_f99c361ef40d39241177d90952036977.jpg

  •  

   @Paczek_w_masle: ale to chyba jednak za mało jest. Tak jak dajmy na to taki kierujący pojazdem, który był zmęczony i co nieco popił bo był też w towarzystwie...ale akurat "główny ciężar" stłuczki był spowodowany tym, że zmagał się z ciężką niestrawnością, i jeszcze panowały wyjątkowo złe warunki na ciasnych uliczkach.

  •  

   @wygolony_libek-97: Odpowiedź bardzo stronnicza, bo z mojego punktu widzenia:

   Ostatnio tak się zastanawiałem-co takiego wierzący i praktykujący widzą w tych wszystkich rytuałach i wyznaniach wiary? Jaki jest w tym wszystkim sens?

   Zaspokajają potrzebę emocjonalną, nie racjonalną: oczarowania i fantazjowania.

   Czy tak naprawdę od początku "klepane" jest to wszystko automatycznie, czy ktoś tam jednak próbuje to nawet "po swojemu wierzącemu", swoją drogą analizować? Dochodzić do jakiejś tam wewnętrznej logiki, spójności w poglądach? |૦ઁ෴૦ઁ| ( ಠ_ಠ)

   Zapewne ludzie, którzy ostatecznie świadomie wybrali swoje poglądy. Tacy, którzy nie chcieli gotowca, tylko sami poświęcili czas na ukształtowanie swojego zdania.
   Zwykle mowa o duchowieństwie, ale nie tylko.

   Przecież chyba każdemu średnio ogarniętemu i wykształconemu człowiekowi powinno to się tak uczciwie, na trzeźwo i obiektywnie wydawać dziwne! To wszystko! Te obrazki, sentencje, głoszone hasła, zestawienia pojęć itp itd.

   No nie wiem, ja kompletnie inaczej się czuję, gdy świadomie wybieram coś kompletnie nowego i na daną chwilę ezoterycznego, a gdy mam z tym czymś np. kilka lat doświadczenia. Mowa nawet o takich trywialnych sprawach jak... wprowadzenie się do nowej okolicy i nieznajomość jej. Ja lubię fantazjować i mam poczucie odbywającej się przygody, gdy zwiedzam coś nowego, czego się nie da powiedzieć, gdy robię to samo po raz setny.
   To samo czułem, gdy po raz pierwszy zostałem sam sobie szefem firmy i przejąłem odpowiedzialność terminowego płacenia haraczu. Niby przykra sprawa, ale ta świadomość, że odkrywam na własną rękę, jak ten nieludzki system działa i co można z nim robić, to jest ciekawe.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  SOCJAL+ I SKUTECZNOŚĆ KUPOWANIA SOBIE PRZYCHYLNOŚCI...A CZEKOLADA OD NIEMCA

  Tak właściwie to już twórcy filmu "Wróg u bram", z (jak na ironię) roku utworzenia partii pissowców, dobrze ukazali to jak można złapać ludzi w zasadzkę. I omamić ich, przekabacić rozdawnictwem w zamian za poparcie. ᄽὁȍ ̪ őὀᄿ

  Był tam taki rosyjski biedachłopiec na posyłki, który zdradzając towarzysza Zajcewa ujawniał informacje na temat jego poczynań i snajperskiej taktyki jego głównemu antagoniście. Wybornemu, doborowemu i wytrawnemu armijnemu niemieckiemu strzelcowi-oficerowi.

  W zamian za to dostawał on od niego tabliczki równie wybornej czekolady, która nawet mnie (jako chłopcowi wychowywanemu w nieporównywalnie lepszych czasach ( ͡° ͜ʖ ͡°) wydawała się kusząca.

  W jednej ze scen ów niemiecki oficer zadał mu pytanie w stylu-dlaczego tak właściwie to robisz dla mnie?

  Wtedy ten chłopiec zaczął mu schlebiać, że pomaga ponieważ niemcy są tacy wielcy i wspaniali, i mają tak świetnie ogarnięte siły które w końcu pokonają wojska stalina (czy coś w tym stylu ( ͡€ ͜ʖ ͡€).

  A on mu na to, że nie-pomaga mu ponieważ dostaje on od niego czekoladę. Którą lubi ¯\_(ツ)_/¯

  Znamienne jest to, że w późniejszych scenach ostatecznego pojedynku między wrogimi sobie stronami, to ów snajper-offizier bezwzględnie wykorzystał tego naiwnego chłopca w łachmanach jako ścierwo na przynętę. Aby w końcu i po jego trupie osiągnąć swój własny cel.

  #bekazpisu #dobrazmiana #rozkminy #polityka #500plus
  pokaż całość

  źródło: i.pinimg.com

 •  

  CNOTA EGOIZMU...CZYLI POZYTYWNIE O RACJONALNYM EGOIZMIE

  "{...} Doktryny altruistyczne często pytają: „czy należy narażać swe życie, aby pomóc tonącemu, zakochanemu, wiszącemu nad przepaścią, atakowanemu przez psy?”.

  Opierając etykę na takich pytaniach odmawiamy sobie samym szacunku albowiem pytamy nie „jak żyć?” ale „jak poświęcać życie”, odmawiamy innym szacunku traktując ich jak żebraków stale skomlących o pomoc, przedstawimy ponurą wizję świata pełną klęsk, prezentujemy senną moralność rozważając sytuacje, w których możliwe że nigdy się nie znajdziemy, zapominając o kształtowaniu innych zasad moralnych.

  Zatem pomoc innym jest centralną pozycją tej etyki, niszczy to pojęcie autentycznej dobrej woli i życzliwości, zaprzecza możliwości korzystania z istnienia innych ludzi, mówi, że cenić kogoś znaczy poświęcać siebie samego.

  A jak powiedzieliśmy wcześniej poświęcenie jest ofiarą wartości wyższej w imię niższej, najcnotliwszy byłby w tym przypadku ktoś, kto rezygnuje ze swych wartości, wyrzeka się ich, zdradza je, zaburza ich hierarchię. Racjonalna zaś zasada postępowania mówi: nie poświęcaj się, działaj zgodnie z własną hierarchią wartości.

  Dobrą ilustracją tego, co powyżej jest przykład dotyczący miłości bądź przyjaźni – uczuć całkowicie egoistycznych. Miłość jest odpowiedzią na wyznawane przez nas wartości w osobie kogoś innego, a obcując z tym kim innym doznajemy całkowicie egoistycznej radości z istnienia tej osoby, nie ma innego szczęścia w miłości niż egoistyczne.

  Pojęcie „bezinteresownej miłości” jest wewnętrznie sprzeczne bo zakłada obojętność wobec tego, co nad życie cenimy. Gdy nasza żona jest śmiertelnie chora i wydajemy na je leczenie cały majątek, nie spełniamy w ten sposób ofiary, nie poświęcamy się, kobieta w tym przypadku jest wartością najwyższą i bez niej nasze życie zostałoby pozbawione sensu, zatem dla wartości wyższej-żony jesteśmy w stanie porzucić, zniszczyć wszystkie wartości niższe.

  Żona jest gwarantem naszego szczęścia, pieniądze nie, życie bez żony jest stokroć gorsze niż to bez pieniędzy ale z żoną. Gdyby jej mąż uratował dzięki swym pieniądzom dziesięć innych kobiet, które były w cięższym niż jego żona stanie, a na żonę już by mu pieniędzy nie starczyło, w świetle etyki altruistycznej jego postępowanie byłoby ocenione bardzo pozytywnie, lecz cóż z tego skoro on sam straciłby sens życia.

  Działania na rzecz innej osoby, podjęte dla niej ryzyko, wysiłek muszą być proporcjonalne do wartości tej osoby dla naszego szczęścia. Jeśli tonie przyjaciel i ktoś nieznajomy, wiadomo, że ratować będziemy przyjaciela, jeśli żona to jesteśmy w stanie oddać za jej życie własne życie bo cóż ono znaczyłoby bez niej.

  Wartości się zdobywa i utrzymuje własnym wysiłkiem, własnym wysiłkiem osiąga się szczęście-moralny cel życia, kto nie ma odwagi po nie sięgnąć ponosi moralną winę. Pomagając tym, których kochamy nie zapominamy o sobie ani nie poświęcamy się-jesteśmy po prostu wierni własnym przekonaniom i wartościom.

  Jednak na taką pomoc i uczucie trzeba zapracować sobie własnymi zaletami, nie można kochać każdego i każdemu pomagać. Nie znaczy to wcale, że innym się nic nie należy, otóż należy się im szacunek i dobra wola o ile nie przestaną przez swe postępowanie być warci tego, należy się im również pomoc w sytuacjach krytycznych.

  Inni są w stanie osiągać te same wartości co my, są w stanie dać nam wiele z siebie samych i już choćby przez to są dla nas wartościowi. Wcale to jednak nie znaczy, że nasze życie jest wymienne z życiem innych, stanowi ono wartość pierwotną i wartość wszystkiego innego zależy od tej wartości.

  Możemy je narażać pomagając nieznajomym w sytuacjach krytycznych-pożary, trzęsienie ziemi, miłość, katastrofy okrętów, ale w normalnych warunkach narażanie go czy poświęcanie własnych interesów po to by nieustannie ratować innych z opresji jest w gruncie rzeczy rezygnacją z własnych pragnień, z własnego szczęścia."

  #filozofia #przemyslenia #ankieta #rozowepaski #niebieskiepaski
  pokaż całość

  źródło: preview.redd.it

  +: D.........................n, Drakii

  Czy po przeczytaniu tego twój stosunek do egoizmu uległ poprawie?

  • 4 głosy (30.77%)
   jeszczejak
  • 0 głosów (0.00%)
   tak
  • 3 głosy (23.08%)
   nie
  • 6 głosów (46.15%)
   już uprzednio był on pozytywny ;-)
  •  

   @Der_Liebhaber_der_Lebkuchen: jest tylko jedna mała, maciupcia-choć istotna różnica między praktykami abuzywnymi w kolektywizmie i egoizmie.

   W egoizmie w kręgu zasad cywilizacji łacińskiej, to każda jednostka sama dla siebie jest swoim władcą i panującym. Zaś w kolektywizmie jednostki są ledwie trybikami podległymi jakiemuś rządzicielowi czy "zbiorowej osobowości" w postaci szczytu hierarchii, i jej uwspólnionych dążeń.

   Poza tym skoro uzależnia to szczęście i kładzie wszystko na tak niewielkie szanse, to znaczy to, że jest to tego warte.

   Tak samo jak jest warte ratowanie własnego życia, podejmowanie desperackich prób ucieczki z dokonującej się na pokładzie katastrofy-pomimo tego, że twoje szanse na uratowanie się są obiektywnie nikłe, i właściwie to patrzysz na początek swojego końca.
   pokaż całość

  •  
   D.........................n

   0

   Komentarz usunięty przez moderatora

  • więcej komentarzy (1)

 •  

  Ależ to się "białe kruki" przy sprzątaniu makulatury sprzed ledwie paru lat trafiają ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyrzucić czy zostawić aby porównać z szykowanym ponoć projektem MSWiA?

  #bron #romb #bronpalna #broniarze

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: rSaved4592165433093086543.0

 •  

  Ale tak pół żartem...skoro jedno z popularniejszych polskich przysłowi głosi, że tam gdzie dwóch polaków to nawet-ponad-dwie opinie.

  A jakoby prawie każdy napotkany na ulicy krajan gdyby się go zapytać jakich rządów by oczekiwał ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──to by odparł, że takich w których to on sam będzie rządził. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #anarchokapitalizm #polska #polityka #memy #heheszki pokaż całość

  źródło: comment_1627826014LZfjmEGaqB1ObfPCD7JfXo.jpg58907637648686648720

 •  

  Ale za jedno czołową wierchuszkę pissowską muszę pochwalić-podobnie jak obrzydziła ona patriotyzm i jakiekolwiek poświęcanie się dla tego kraju i tej łojszczyzny-podobnie też obrzydziła ona ludziom przepisy prawa.

  Pissowcy w swojej bezczelności i arogancji dobitnie udowodnili, że prawo stanowione przez państwo to w praktyce nic innego jak cudza opinia podparta przymusem.

  Tylko tyle i aż tyle! ヽ( ͠°෴ °)ノ

  A kiedy ludzie, którzy tego prawa muszą przestrzegać są fizycznie i mentalnie rozbrojeni (╯°□°)╯ a więc skutecznie pozbawieni niezależnych, oddolnych możliwości wszczęcia buntu ( ͡° ʖ̯ ͡°)つ──to jest to jak zaproszenie do ich rypania, ruchania i cynicznego uzurpowania sobie!

  #gorzkiezale #bekazpisu #dobrazmiana #prawo #akap #libertarianizm
  pokaż całość

  źródło: media.discordapp.net

 •  

  JAK MYŚLICIE-CZY FILOZOFIA OBIEKTYWIZMU JEST NAJWŁAŚCIWSZYM WYBOREM DLA WOLNOMYŚLICIELSKIEJ INDYWIDUALNOŚCI?

  {zakładając, że owa indywidualność stawia na rozum, logiczne poznawanie i jednocześnie nie jest przesiąknięta kolektywizmem}

  Ayn Rand mówi, iż celem etyki jest stworzenie kodeksu etycznego określającego właściwe wartości i zainteresowania, jest ukazanie, że dbałość o własny interes jest sednem moralnego bytowania człowieka, że działający musi być zawsze beneficjantem działania kierującym się racjonalnym interesem, a jego działanie oceniamy odwołując się wyłącznie do wcześniej wspomnianego kodeksu. Interes człowieka nie jest wyznaczany przez kaprysy, musi zostać odkryty i osiągnięty dzięki zasadom racjonalności. „Atak na egoizm to atak na godność własną człowieka: oddać pierwsze, to oddać i drugie”.

  Dla Rand moralność to zbiór wartości określających cel i bieg życia człowieka, którymi ten kieruje się działając. Etyka odkrywa i definiuje ów kodeks. Dotychczas traktowano ją jako sferę kaprysów, sferę irracjonalną stąd i niemożliwość stworzenia racjonalnego, obiektywnego kodeksu etycznego.

  #ateizm #racjonalizm #filozofia #ankieta #swieckiepanstwo #agnostycyzm
  pokaż całość

  źródło: interviewmagazine.com

  Czy obiektywizm jest optymalnym wyborem ideowym?

  • 6 głosów (30.00%)
   jeszczejak
  • 3 głosy (15.00%)
   tak
  • 11 głosów (55.00%)
   nie
 •  

  O TYM, CO Wielce Czcigodna AYN RAND POWIEDZIAŁABY NA TEMAT HORD KARAKANA I ICH, A TAKŻE I INNYCH (NIE)RZĄDÓW:

  "W społeczeństwie moralnym, oni są przestępcami, i ustawy są pisane aby chronić cię przed nimi. Ale kiedy społeczeństwo przez ustanowione prawo uprawnia przestępców i łupieżców, ludzi którzy używają siły aby zająć dobra rozbrojonych ofiar-pieniądze stają się pomstą dla ich twórców. Tacy łupieżcy wierzą, że bezpiecznym jest rabowanie bezbronnych ludzi, kiedy przepchnęli prawo aby ich rozbroić. Ale ich grabież staje się magnesem dla innych łupieżców, którzy dostają to od nich tak jak oni to dostali. Wtedy wyścig się posuwa, nie do najzdolniejszych w tworzeniu, ale do tych najbardziej bezwzględnych w brutalności. Kiedy siła jest normą, zabójca wygra nad kieszonkowcem."

  _____*___
  "Nie ma sposobu aby rządzić niewinnymi ludźmi. Jedyną moc, którą ma każdy rząd to stosowanie sankcji na przestępcach. Więc, kiedy nie ma wystarczająco wielu przestępców, rząd ich tworzy. Ogłasza on bycie przestępstwem tak wiele rzeczy, że niemożliwe dla ludzi staje się aby żyć bez łamania praw. Kto chce naród praworządnych obywateli? Co w tym jest dla kogokolwiek? Ale po prostu wydaj rodzaj praw, które nie mogą być ani przestrzegane, ani egzekwowane ani też obiektywnie interpretowane-i tworzysz naród przestępców-a wtedy wyzyskujesz na poczuciu winy."

  _____*___
  "Pieniądze nie kupią szczęścia dla człowieka, który nie ma pojęcia czego chce; pieniądze nie dadzą mu kodeksu wartości, jeśli wymigał się on wiedzy o tym co cenić, i nie zapewnią mu one celu, jeśli wymknął się on przy wyborze tego czego szukać. Pieniądze nie kupią inteligencji dla głupca, lub podziwu dla tchórza, albo szacunku dla niekompetentnego. Człowiek który próbuje kupić umysły lepszych od niego aby mu służyli, ze swoimi pieniędzmi zastępującymi jego osąd, kończy stając się ofiarą gorszych od niego. Ludzie inteligencji opuszczają go, ale oszuści i oszustwa przychodzą gromadzić się do niego, przyciągani przez prawa których on wciąż jeszcze nie odkrył; że żaden człowiek nie może być mniejszy niż jego pieniądze."

  #bekazpisu #polityka #dobrazmiana #cytaty #obiektywizm #przemyslenia
  pokaż całość

  źródło: proudproducers.com

 •  

  Ehhh...zapoznając się już z samymi fragmentami "Atlasu zbuntowanego" Ayn Rand nabieram pewności, że gdyby tylko ludzie w polsce szerzej znali (i na fali amerykanizacji byliby bardziej uwrażliwieni) na filozofię obiektywizmu, i na dosłownie dokonującą się na naszych oczach powieść... (╯︵╰)

  ...to może, może hordy karakana oraz dostawione do nich kolektywne komuchy nie zaszłyby, ani nie tryumfowałyby dzisiaj aż tak wysoko. Dołując przy tym ludzi przedsiębiorczych, kreatywnych i niezależnych. ( ͡° ʖ̯ ͡°)_ノ⌐■-■

  A tak to-jest jak jest. Amerykanizacja i otwarcie na wolny rynek i liberalizm okazało się być właściwie równie powierzchowne i wyjałowione co polski ludowy katolicyzm.ヽ( ͠°෴ °)ノ Ale dla tych co potrafią obserwować i myśleć-nieco treści, aby potwierdzić moje zdanie:

  "Pieniądze nie kupią szczęścia dla człowieka, który nie ma pojęcia czego chce; pieniądze nie dadzą mu kodeksu wartości, jeśli wymigał się on wiedzy o tym co cenić, i nie zapewnią mu one celu, jeśli wymknął się on przy wyborze tego co szukać. Pieniądze nie kupią inteligencji dla głupca, lub podziwu dla tchórza, albo szacunku dla niekompetentnego. Człowiek który próbuje kupić umysły lepszych od niego aby mu służyli, ze swoimi pieniędzmi zastępującymi jego osąd, kończy stając się ofiarą gorszych od niego. Ludzie inteligencji opuszczają go, ale oszuści i oszustwa przychodzą gromadzić się do niego, przyciągani przez prawa których on wciąż jeszcze nie odkrył; że żaden człowiek nie może być mniejszy niż jego pieniądze."
  _____*___

  "Kiedy dostrzegasz, że handel jest robiony, nie przez zgodę, ale przez przymus-kiedy widzisz, że aby wytwarzać, musisz uzyskać zezwolenie od ludzi którzy niczego nie wytwarzają-kiedy widzisz, że pieniądz płynie do tych, którzy zajmują się nie towarami, lecz przysługami-kiedy dostrzegasz, że człowiek staje się bogatszy przez łapówkarstwo i wyciąganie niż przez pracę, a twoje prawa nie chronią ciebie przed nimi, lecz ich przed tobą-kiedy dostrzegasz, że korupcja jest nagradzana a uczciwość staje się samopoświęceniem-możesz wiedzieć, że twoje społeczeństwo jest stracone."

  ~Francisco d'Anconia do Bertrama Scudder'a

  #bekazpisu #nowylad #dobrazmiana #polityka #obiektywizm #cytaty #takaprawda
  pokaż całość

  źródło: 3.allegroimg.com

 •  

  Ehhhh...ta australia i ta nieprzebrana głupota normickich ludków niepotrafiących ogarnąć, iż Wolność jest wartością cenną samą w sobie:

  ● Po 1996: "Hurraaa! Ci australijscy politycy z miękkimi serduszkami pokonali u siebie problemy z przemocą z bronią i dostępem do niej! Wystarczyło tylko skokowo kolanem przeforsować nowe (nie)porozumienie nakładające drakońskie prawa o broni."

  Bez żadnych konsultacji i ustaleń z osobami objętymi regulacjami, oczywiście. I pomijając to, że tendencja spadkowa w statystykach strzelanin była widoczna na długo przed wprowadzeniem nowych praw. (-‸ლ)

  A sami posiadacze broni zostali potraktowani wyjątkowo obrzydliwie przedmiotowo-łącznie z wywłaszczaniem pod przymusem czy "ulotkami marketingowymi" opisującymi gwałty. Do jakich dochodzi w więzieniach, do których to oni trafią, jeśli nie zdadzą broni (po skazaniu nawet na rok za wydumane z dupy "przestępstwo" jej dalszego posiadania (・へ・)

  ● Po 2020: "Tsooo!!! Dlaczego w tej australii jest taki terror przy tych koronawirusowych restrykcjach!? Dlaczego tamtejsza policja tak brutalnie traktuje nawet starszych i nie wadzących nikomu ludzi? Dlaczego tamtejsi politycy udają, że nie ma absolutnie żadnego problemu, i jeszcze przepychają kolejne, iście orwellowskie obostrzenia!? O borze o kuhwa!"

  #takaprawda #bron #koronawirus #covid19 #australia #wolnosc #bekazpodludzi
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Drodzy właściciele, pasjonaci i użytkownicy broni palnej ( ͡º ͜ʖ͡º) jeśli wy również (podobnie jak ja ( ͡~ ͜ʖ ͡°):

  • potraficie z pamięci przywoływać parametry czy nazwy i wizerunki różnych modeli broni palnej, a także ich wersji; i nawet nie mając jej w rękach zademonstrować poprawny chwyt i übertaktyczne manewry (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  • również dostrzegacie, że lepiej jest nie mieszać lewacko-interwencjonistycznych pomysłów w aspekcie jej posiadania, i ogółem w kwestiach dostępu do niej (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ bo to właśnie głównie socjaliści (zwłaszcza ci gospodarczy (╯°□°) na całym świecie sprawiali i sprawiają, że nie można w wielu miejscach mieć fajnych rzeczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  • a przy tym wszystkim nie chcecie być kojarzeni ani też nie jesteście jakimiś prawackimi teologicznymi fundamentalistami, z rodzaju tych którzy bez ceregieli wplątują broń palną w prikazy konserwowych "autorytetów" i dziedzictwo żyda na patyku (czy inną postać fantastyczno-religijną ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  To może libertarianizm jest właśnie dla was (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ może już jesteście libertarianami-nawet jak sami o tym jeszcze nie wiecie. (⌒(oo)⌒)

  #bron #bronpalna #broniarze #strzelectwo #libertarianizm #libertarianie
  pokaż całość

  źródło: RDT_20211009_1036254282162701574826512.jpg

  +: klepcio_ex3me, Niedobry +5 innych
 •  

  "Gdyby konserwatyści naprawdę wierzyli w wolność osobistą, jak bez końca twierdzą-i gdyby używali obu połówek swoich mózgów-wtedy byliby libertarianami. Zamiast tego, niweczą siebie i swoją sprawę przez ciągłe tworzenie jednego fałszywego powodu za drugim, aby pozbawiać innych ludzi ich wolności."

  ~Lester Neil Smith III

  #cytaty #4konserwy #konfederacja #konserwatyzm #korwin #libertarianizm #wolnosc pokaż całość

  źródło: media.discordapp.net

  •  

   @wygolony_libek-97: Trzeba by najpierw wiedzieć, jaki konserwatyzm miał na myśli autor. Bo sam konserwatyzm to jedynie trzymanie się kurczowo jakichś zasad - ale każdy może mieć te zasady inne.

  •  

   @crazy_wolf: nie jakichś a konkretnych - konserwatyzm to nurt tylko jednej cywilizacji i konkretnego paradygmatu, rozpoczęty w konkretnym czasie historii tej cywilizacji jako nurt kontrrewolucyjny. Różnice między kosnerwatystami są tylko na płaszczyźnie sporu o to jak bardzo można odorać świat bo od oświecenia tych rewolucji większych lub mniejszych które zniszczyły kulturę, mentalnosc, system wartości, strukturę społeczną oraz ustroje było setki a konsekwencje nawet tych pierwszych rewolucji i ich zatrute owoce musimy znosić dziś.

   Chociażby czytając takie farmazony jak OPa.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Libertarianizm nie jest po prostu jedną z wielu ideologii politycznych, czy światopoglądów, które można sobie wybrać wedle preferencji.

  Libertarianizm to jedyna spójna logicznie filozofia polityczna, oparta na racjonalnej etyce ludzkiej natury.

  Jej fundamentem jest ZASADA NIEAGRESJI -"Wolność twojej pięści jest ograniczona bliskością mojego nosa".

  Jak nietrudno zauważyć, każda inna ideologia przeczy zasadzie nieagresji. Sankcjonuje przemoc instytucjonalną, w wykonaniu przedstawicieli PAŃSTWA.

  Funkcjonariusz państwa znajduje się ponad prawem. Może rabować, atakować, porywać i zabijać. A TY nie możesz się przed tą agresją bronić.

  Jedyne, na co Ci pozwalają to wybranie sobie co 4 lata nowego oprawcy. Twoje prawa i wolności zanikają natomiast z roku na rok.

  Taki system ostatecznie musi upaść, gdyż jest sprzeczny z naturą. POLITYKA DEMOKRATYCZNA jednak wcale do tego nie doprowadzi! Jest daremna.

  W polsce nie ma znacznej liczby libertarian. Mamy za to (ⴲ﹏ⴲ)/ #korwin ( ̄෴ ̄)
  _____
  Saluth o/o/o/(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ Potęgi blask (libertarian true metal)

  #filozofia #polityka #rozkminy #libertarianizm #wolnosc #akap
  pokaż całość

  źródło: libertaranismexplained_465_742_int.jpg

  •  

   @Jah00: a kto ustala wladze? przeciez np demokratyczny akt wyboru wladzy prze wiekszosc jest forma agresji na mniejszosci, która była w opozycji.

   Bo przykład który podałeś o ulicy itd to wręcz przeciwność libertarianizmu. Jesli prawo wlasnosci wedlug doktryny jest prawem naturalnym i naruszenie mojej wlasnosci jest aktem agresji - to kazde prawo ktore wymusza na mnie porzucenie mojego majatku na rzecz dobra ogółu nawet jesli jest moralnie uzasadnione jest sprzeczne z ideologia.

   Dlatego wciąż nie zgadzam się z autorem orginalnego wpisu, że libertarianizm to najbardziej racjonalna i etyczna przez postulowanie nieagresji. Libertarianizm wywala się na pierwszym lepszym moralnym dylemacie - bo niestety praktycznie, każda interakcja miedzyludzka jest w pewnym stopniu grą w której jedna ze stron traci, żeby druga mogła coś zyskać. Libertarianizm jest prosty, ale to wcale nie jest jego zaleta, a wręcz główna wada. Opiera się też na bardzo utopijnych dogmatach.

   Więc z najbardziej niedorzecznych ideologi to libertarianizm może stanąć w parze z komunizmem.
   pokaż całość

  •  

   @prezeskuliziemskiej: Libertarianizm nie ustala władz, to władze wprowadzają libertarianizm. Libertarianizmowi jest wszystko jedno jaka władza go wprowadzi. Wybór władz, które szanują wolność nie jest aktem agresji, nawet jeśli ktoś tej władzy nie chce. Widzę, że fałszywe demokratyczne dogmaty masz głęboko zakorzenione i stąd problemy w zrozumieniu.

   Bo przykład który podałeś o ulicy itd to wręcz przeciwność libertarianizmu.

   @prezeskuliziemskiej: Nie jest to przeciwność, tylko w tym przypadku nie da się go skutecznie wprowadzić. Libertarianizm nie jest dogmatem tylko zasadą, którą należy się kierować zawsze kiedy to jest możliwe. Tutaj jest to niemożliwe, bo nie da się powiązać agresora z ofiarą. Sama agresja jest też na tyle niewielka, że nie jest opłacalne jej sankcjonowanie. Przykład z samochodami jest dobry, bo np. mamy 100 000 samochodów i 200 000 mieszkańców w mieście. Każdy samochód zwiększa zanieczyszczenie powietrza i powoduje pogorszenie zdrowia wszystkich mieszkanców o jakiś ułamek procenta. Teoretycznie część mieszkańców bez samochodów może pozwać tych z samochodami i logicznym byłoby zakazać wszystkim jeżdżenia. Wtedy jakość życia wszystkich znacznie się pogorszy, ceny pójdą w górę, nie będzie można nic szybko załatwić. Więc nie warto tego zakazywać, bo korzyści przewyższają straty. Ale to są wyjątkowe sytuacje, które dotyczą wspólnych obszarów, których nie da się podzielić i które nie mogą podlegać własności. Tak jest z wodą, powietrzem i przyrodą, czyli głównie dotyczy to ochrony środowiska. We wszystkich innych przypadkach idee libertariańskie można zastosować z powodzeniem, nie warto więc z nich rezygnować. No bo znasz jeszcze jakieś inne wyjątki, gdzie libertrianizm nie miałby zastosowania? Ja mogę jeszcze wymienić obronność i politykę międzynarodową, gdzie jednostki muszą podlegać wyższemu celowi obrony granic i obrony interesu państwa przed innymi państwami. Tak musi być dopóki na całym świecie nie zapanuje libertarianizm. No ale to tylko te dwa wyjątki od reguły, innych nie ma.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (24)

 •  

  Czy tylko ja mam wrażenie, że autor tej piosenki coś przekłamał? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo jednak o wiele bardziej prawdopodobne w polsce i na świecie jest, że to #niebieskipasek będzie libertariański.

  A ginoosobniczka zaś będzie czerwona, państwowo-opiekuńczo nastawiona. Ewentualnie będzie wycofaną z polityki deklarowaną centrystką. ᶘᵒᴥᵒᶅ

  #rozowepaski #libertarianizm #libertarianie #socjalizm #antykapitalizm pokaż całość

  źródło: youtu.be

 •  

  Ostatnimi czasy irytuje mnie to, że po zamieszkach w stanach zjednoczonych w ubiegłym roku, i tegorocznym kompromitującym wycofaniu się z dosłownie "zasranej" bojowcami i odchodami pustyni, wielu komentatorów i dziennikarzy propaguje pogląd, że okres jankeskiej dominacji na świecie dobiega końca.

  I ogólnie, że nadchodzi okres przesilenia, przetasowań i jakiś zupełnie nowych światowych porządków-gdzie nie będzie już tak jak w czasach premiery "Starship Troopers", jak w latach 90. |૦ઁ෴૦ઁ|

  Zdają się oni przy tym zupełnie ignorować fakt, że to właśnie USA jak gdyby "wynalazły" czasy współczesne. A amerykańska "soft power" epatowała na cały świat już od czasów przedwojennych-na baaardzo długo zanim tacy japończycy czy koreańczycy postanowili wykorzystać własny kulturowy potencjał. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  To właśnie w tym kraju powstało coś na kształt harmonijnego połączenia cywilizacji łacińskiej z kosmopolityzmem. Ze wszystkimi tego skutkami w międzynarodowych trendach kulturowych, wszelakich standardach światowych, wzorcach rozwiązań technicznych czy wreszcie w świecie nauki i współpracy międzyludzkiej; robienia biznesu i wymiany dóbr materialnych i intelektualnych.

  Nawet język urzędowy USA zdołał zdominować jeszcze bardziej glob niż jego odmiana z imperium brytyjskiego-tak iż amerykanizmy są wszechobecne w dzisiejszym języku angielskim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  Ba! Nawet powszechnie znane i kojarzone na świecie określenia slangowe z języka angielskiego pochodzą właśnie z amerykańskich gett i lokalnej gwary subkulturowej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Nie wspominając już o tym jak wiele mocno wkomponowanych w życie codzienne rzeczy i elementów, i określeń miało właśnie swój początek czy też udoskonalenie do obecnej formy w amerykańskiej kulturze i produkcji masowej. W tamtejszej kulturze technicznej i cywilizacji za jej złotych czasów.

  To wszystko sprawia, że nawet jeśli obecnie mówi się o tym, iż "amerykański sen" to tylko taki trik marketingowy, a życie w tym kraju jest przereklamowane, i wcale nie znowuż takie rozpieszczające ani dopieszczone...

  ...to wciąż raczej takie powiększające swoje wpływy chiny nie mają równie "fajnej" odpowiedzi na północno-amerykańską spuściznę z okresu swojego trymufowania. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  Podobnie jak rosja czy inne kraje dalekowschodnie-te cywilizacje mają zupełnie inne alfabety i są ogółem bardziej hermetyczne, zauważalnie "trudniejsze" do kulturowej i globalnej dominacji. ヽ( ͠°෴ °)ノ

  A i tamtejsi mieszkańcy i koledzy po fachu tych po drugiej stronie pacyfiku raczej nie próbują wynajdywać tego samego na nowo. Od dawna kopiują oni, i bez żenady wzorują się na wzorcach i rozwiązaniach zaczerpniętych bezpośrednio z juesej (tudzież jeszcze z wcześniejszych czasów francuskiej dominacji na świecie ( ̄෴ ̄).

  Jak chociażby chińsko-ludowy przywódca rządu otaczający się ochroniarzami, z których to jeden nosi się oficjalnie zakajdankowany do skórzanej walizki zawierającej kody nuklearne i komputer sterujący. 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

  #usa #geopolityka #przemyslenia #polityka #swiat #kultura
  pokaż całość

  źródło: sfanytime-images-prod-http2.secure2.footprint.net

 •  

  Oglądając krążacy ostatnio po zajęciu Kabulu przez talibów mem z afgańskim "astronomem" obserwującym niebo przez ppk wpadłem na pewien pomysł ( ͡º ͜ʖ͡º)

  A co gdyby zrobić taki mobilny polowy teleskop naramienny? Coś na kształt właśnie takiego zestawu wyrzutni z przeciwlotniczym pociskiem kierowanym. (ʘ‿ʘ)

  Który w rurze mieszczącej pocisk z głowicą naprowadzającą miałby układ optyczny. Na chwycie ze spustem zaś miałby podstawowe przyciski konsoli sterowniczej.

  W miejscu baterii zasilającej i układu odpalania pocisku miałby instalację elektryczno-elektroniczną z panelem do sterowania. I do tego na antenie/uchwycie z przodu byłoby miejsce na dwójnóg/trójnóg.

  A sam obserwator patrzyłby przezeń za pomocą przesuniętego do góry na bok ukladu pryzmatycznego lub monokularu z transmisją obrazu. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #astronomia #astrofoto #pomysl #fantazjewykopowiczow #teleskop
  pokaż całość

  źródło: demotywatory.pl

 •  

  [20 lat temu, gdzieś nad bałtykiem...]

  Pilot z włoską licencją turystyczną, cały na biało bił właśnie wśród morsko-niebiańskich przestworzy swoje życiowe rekordy w długości przelotu.

  Aby umilić sobie wysiłek, i nie paść z powodu grubo przekroczonego czasu pracy w kabinie, zaciągał się on obficie dymem ze swoich ulubionych szlugów. W powietrzu poza tym unosił się zapach ciastek, a na wolancie, przełącznikach i gałkach dało się zauważyć cukier-puder.

  Miał wyraźnie wywalone na napis "NO SMOKING" biało na czerownym widoczny na panelu przyrządów. W końcu przecież ustawił sobie prosty otwór nawiewowy w górnym rogu owiewki wprost na swoją rzułtą mordę. Licząc, że tym sposobem dym papierosowy rozwieje się.

  A on wiedząc, że jak się wie co to jest odpowiedzialność to i nawet palić w kokpicie można (jeszczejak!) uspokajał się tym, że przecież zapalone szlugi trzyma na swojej specjalnej papieskobiałej popielniczce. I z poprawkami na kołysanie wiatru utrzymuje równiutki lot poziomy, aby nic się od nich nie zapaliło.

  ____W TYM SAMYM CZASIE [okolice pewnego aeroklubowego lotniska na wybrzeżu]___

  Rodzimy przedsiębiorca na dorobku przechadzał się po lotniskowym asfalcie przygryzając wąsa i zgrzytając zębami.

  Próbował uzmysłowić sobie czy ten któremu lekką ręką zawierzył swojego najdroższego Pipera dotrzyna słowa, i pojawi się cały wraz z maszyną zdatną do lotu. I to mniej więcej w nieubłagalnie dobiegającym końca skalkulowanym szacowanym czasem przybycia-ETA.

  To było nawet i wówczas, w jako-tako ustatkowanym polskim kapitalizmie prawdziwe cacko. Gdzie nawet ci rodzimi biznesmeni, co to ironicznie drwiąco się pytali "a ile to kosztuje, bo może bym to kupił?" i się przechwalali czego materialnego i niematerialnego to by oni nie kupili za swoje pieniądze-byli zszokowani jego ceną.

  Jemu samemu swojego najdroższego Pipera Archera ledwie udało się zarejestrować na polskich znakach. Oficjele w polskim ULC długo kręcili nosem na pewne braki w papierach certyfikacyjnych i gąszczu dokumentacji przeglądowej.

  W końcu-po namowach, prośbach i biletach NBP zgodzili się na czasowe jego zarejestrowanie, pod pewnymi specjalnymi warunkami. I jeszcze na odchodnym (na)dali temu samolotowi takie dziwnie daleko posunięte w kolejności alfabetycznej znaki boczne-GMD.

  Ehhhh...pomyślał sobie. Ale cóż, jest. Musiał tylko teraz znaleźć jakiś sposób, aby w miarę przyoszczędzić na i tak już poważnie nadszarpniętym budżecie, i dopełnić wymogów. Ale przecież trzeba było ten samolot jakoś przebazować na drugą stronę atlantyku.

  Tam, gdzie mieściły się full-wypas zakłady tej firmy, wraz z przyległym lądowiskiem, kołowiskiem i całą fabryczną infrastrukturą.

  Na szczęście zgłosił się do niego sam, z własnej inicjatywy pewien gościu spragniony latania. Nie przypatrywał mu się za bardzo ale wyglądał nieco jak ten papież z telewizji.

  Pokazywał mu te swoje zagraniczne włoskie papiery licencyjne, z wpisami i ocenami o dziwo jak najbardziej adekwatnymi do pełnego operowania na tym typie maszyny.

  Papiery jak papiery-dużo tekstu bez zdjęcia posiadacza, z samymi stricte urzędowymi notami. Toteż i pamięci zbytnio do twarzy tajemniczego zawadiackiego wynajmującego nie miał-poza wrażeniem, że gdzieś już taką mordę widział.

  Nie dał się długo przekonywać. Jak gościu sam do niego wyszedł z taką akurat propozycją-tak mu odstąpił tego PA-28. Na dżentelmeńską umowę najmu. W końcu i on jako przedsiębiorca ziemi, tej ziemi, czuł się dobrze w polskim kapitalizmie.

  I skoro w tej łameryce za publiczne słowo honoru czy za długi w grze w karty można dostać na własność całe ranczo z chatą-to przecież na takiej formalności jaką jest czasowe użyczenie statku powietrznego dopuszczonego do ruchu powietrznego także i tam wg. ICAO można sobie darować papieru.

  Ale teraz żałował tej swojej durnowatej naiwności. Co on sobie wtedy myślał! Ale wciąż miał nadzieję, że jednak jego noszący się cały na biało wynajmujący w końcu się pojawi. W końcu ten jego samolot to był jak to ci bogatsi rozpieszczeni biznesmeni to zwą-projektem.

  Poważnym projektem. Którego powodzenie powierzył komuś, kto jednak zdawał się być godnym poważnego zaufania. I nawet układał się z nim bardziej gładko niż z największymi wazeliniarzami w jego firmie.

  Przecież taka okazja, aby w zamian za pokrycie kosztów podróży móc sobie darmo narobić godzin na takiej maszynie. Tyyyyle nią przelecieć mając ją do swojej dyspozycji-zdarza się równie rzadko co ktoś, kto wychodzi jej naprzeciw do kogoś, kto akurat kogoś takiego do zrobienia czegoś za siebie samego poszukuje.

  #opowiadanie #samoloty #lotnictwo #2137 #papiez #wykopobrazapapieza
  pokaż całość

  źródło: sp-gmd-aircraft.jpg

 •  

  [20 lat temu, pewne niewielkie lotnisko dla GA w okolicach obszaru NY]

  Federalny Zarząd Lotnictwa po bezprecedensowym uziemieniu wszystkich rejsowych i prywatnych statków powietrznych wreszcie odwołał okólnik z dnia zamachów 9/11. Po wojskowych myśliwcach dozorujących przestrzeń również nie ma śladu. Wszystko powoli wraca do normy...

  ...jednakże gdzieś pośród sznuru odlatujących małych typów maszyn z cywilnymi oznaczeniami, kryje się jedna. Nowiutki tegoroczny Piper, III wcielenie Strzały.

  A na jego pokładzie ktoś, kto zdołał się niedawno z innego pokładu niezauważenie w porę, cały na biało i podczepiony pod białą czaszę spadochronu, ewakuować przed pewną śmiercią w zderzeniu z elewacją wieży.

  Nawet największe tuzy-bystrzaki z agencji federalnych, które to na systematach bezpieczeństwa i prowadzeniu dochodzeń zjadły zęby, nie spodziewają się kto właśnie teraz (gdy są tak pochłonięci ogarnianiem zaniedbanych przed laty ludzkich źródeł informacji wywiadu) równie niepostrzeżenie niewinnie ogłasza wieży początek swojego zgłoszonego jak gdyby nigdy nic planu (od)lotu.

  Tylko jakiś przypadkowy kontroler przyjmujący rozpiskę, aby przekazać go dalej swoim kolegom z kontroli obszaru zdziwił się, że taki mały samolot zamierza przelecieć przez takie bezkresne i odludne przestrzenie nad atlantykiem.

  Nawet pomimo tankowania do pełna. Sprzętu surwiwalowego do warunków arktycznych na pokładzie czy nadajników ratunkowych nie zaznaczył. Dziwne. Wyposażenie naburtowe też takie ledwie podstawowe do lotów nocnych i korzystania z jakże cennych pomocy przy lądowaniu na tych ledwie kilku pasach dostępnych na całej jego trasie przez atlantyk.

  No i to włosko-łacińsko brzmiące imię i nazwisko wraz z numerem telefonu z prefiskem kierunkowym do watykanu. I jeszcze ta nietypowa numeracja licencji pilota z prefiksem "No."- od "numero" zapewne.

  #opowiadanie #lotnictwo #2137 #cenzopapa #jp2
  pokaż całość

  źródło: IMG_1145(1).jpg

 •  

  [Sprzedany do Francji] Piper PA-28R Arrow III o znakach rejestracyjnych Sierra Papa Golf Mike Delta ( ͡° ͜ʖ ͡°) nadaje się do lotów nocnych na przyrządach o #2137

  #samoloty #samolotyboners #jp2 #papiez

  źródło: 426972291.jpg86135778654635991360

  •  

   @y0ss4r14n: w sumie to operowanie przepustnicą w małych cessnach i tecnamach też aż tak bardzo nie jest używane. Do robiegu jest pełne otwarcie, a w czasie lotu jest ono niewiele zmniejszone.

   Co do tej niebieskiej dźwigni to dziwne, bo jest ona nazywana "prop RPM" co by sugerowało liniową zależność między ustawieniem kąta śmigła a jego osiąganymi obrotami w czasie przy stałej pozycji mieszanki i przepustnicy.

   Co do tych bardziej zaawansowanych wskaźników to także już i w małych tecnamach ma się je podobnie rozbudowane na panelu po prawej.

   Ale z tego co opisujesz wynika, że choć linie lotnicze starają się ciąć koszta szkolenia już przyjętych załóg latających jak tylko można, i zastępować loty szkoleniowe w powietrzu czy nawet na "pełnym" symulatorze innymi formami przygotowania; to jednak ich kierownictwo chciałoby już dostawać takiego pilota ponad-turystycznego, co to jedynie czym się będzie różnić jego praca od dotychczasowej praktyki to większą masą i rozmiarami maszyn.

   A co do lepszych osiągów to już nawet i te dość proste samoloty turystyczno-rekreacyjne, choć nie wymagają uprawnień typu complex, to jednak są oferowane już i z cyfrową awioniką, dopieszczonym wnętrzem (pomimo względnie niewielu przełączników/kontrolek) i aerodynamicznymi gondolami-owiewkami mocowanymi na stałe do kółek stałego podwozia.
   pokaż całość

  •  

   A czy ten mały skok to sprawia, że choć posuw maszyny w locie jest mniejszy, to jednak lepiej się moment obrotowy śmigła "indukuje na" jego ciąg?

   Coś jak zależności między siłą nośną a oporem stawianym przez skrzydła przy przestawianiu powierzchni sterowych?

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Kiedy masz wolny wybór na wolnym rynku, z dobrowolnością zawierania umów-czy brać dziewczynki z warkoczykami czy bez warkoczyków.

  #2137 #cenzopapa #libertarianizm #rzultamorda #zoltasila

  źródło: media.discordapp.net

 •  

  O ile jestem w stanie zrozumieć narzekania także i polskich posiadaczy broni na dość powalone w regulacjach lokalnych i hoplofobicznej polityce miasta jak Nowy Jork czy Waszyngton...

  ...to jednak to jechanie po całym stanie Kalifornia, czy wręcz sugerowanie, że w takiej post-feudalno-socrealistycznej polszy strzelcy i właściciele broni na nabój scalony mają jakoby lepsze warunki uważam za grubą przesadę. (-‸ლ) ( ಠ_ಠ)

  Owszem-tamtejsze regulacje stanowe mają swoje bzdurne limity i obostrzenia. Restrykcje "kazuistyczne" i sofizmatyczne jeśli chodzi o pewne typy broni i amunicji, warunki jej trzymania, dopuszczania na rynek kalifornijski czy nabywania. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Ale uważam, że sam tamtejszy "rdzeń" prawa o broni jest ciekawym przykładem połączenia "wolnoamerykanki", z pewną dozą obiektywnie liberalnych jak na warunki ogólnoświatowe regulacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Za którymi także i polscy właściciele i użytkownicy broni chętnie by poszli gdyby mieli wybór...

  ...bo któż by się nie zgodził na system, w którym choć czegoś na wzór polskich pozwoleń na broń nie ma, to jednak przed jej zakupem (jeśli nie miało się wcześniej żadnego służbowego przeszkolenia ani nadanych uprawnień) trzeba zapisać się na komercyjny kurs.

  Na którym to kursie szkoleniowym (za pomocą dostarczanych przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości materiałów dydaktycznych ( ̄෴ ̄) nauczane są niezbędne zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią, podstawy jej obsługi i strzelectwa czy elementy prawa stanowionego i warunków dokonywania transakcji oraz przechowywania i transportu broni palnej.

  Gdzie po przejściu takiego kursu bezpieczeństwa można już kupić broń (w tym przypadku krótką) od ręki w sklepie. Bez odgórnie limitowanych wedle uznania promes-kartek jak na towary reglamentowane za PRL-u. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Bez udawania zawodnika czy innego zrzeszonego kolekcjonera. Bez udowadniania, że nie jest się wielbłądem, czy jakimś bezobjawowym schizofrenikiem czy innym psycholem. └[⚆ᴥ⚆]┘ Bez spowiadania się organom policyjnym ze swojej historii pasji i po co tyle czego chcesz (vide katowickie WPA ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  Przy czym z poszanowania twoich wolności obywatelskich, w tym prawa do prywatności, to dane o sprzedaży przechowywane są "normalnie" na miejscu, u licencjonowanego dilera. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  A do centralnych rejestrów trafia jedynie rekord-informacja o tym, że dana osoba w danym dniu dokonała transakcji przez danego sprzedawcę. I pomyślnie przeszła telefoniczne/internetowe sprawdzenie na "czarnych listach".

  (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

  #usa #bron #bronpalna #rozkminy #liberalizm #strzelectwo
  pokaż całość

  źródło: s3-media4.fl.yelpcdn.com

 •  

  Na tym świecie prawie na wszystko trzeba mieć uprawnienia.

  Prawo jazdy, karta rowerowa, karta pływacka, karta rybacka, legitymacja łowiecka, legitymacja ratownika wodnego, kurs pierwszej pomocy, kurs BHP, kurs wózka widłowego. Nie będę wspominać o leczeniu, nauczaniu, opiece nad dziećmi czy osobami starszymi.

  Dosłownie na wszystko w tym życiu trzeba mieć uprawnienia, ukończone studia, (prze)szkolenie zawodowe albo kursy kwalifikacyjne.

  Ale nie-dajmy głosować każdemu. Niech każdy decyduje o przyszłości tego kraju, całego państwa.

  Niech nawet zramolały impotent intelektualny albo dorosły cymbał, który jest funkcjonalnym i ekonomicznym analfabetą (współ)decyduje o naszej przyszłości; i ma równe prawo wyborcze w wyborach powszechnych i proporcjonalnych, bo „chodzi o idee”.

  Wprowadzić egzaminy (przed)wyborcze i odsiać kałmuków stepowo-mentalnych, którzy nawet nie wiedzą jaki jest program partii, na którą głosują.

  #takaprawda #wybory #bekazpisu #bekazpodludzi #polityka #przemyslenia
  pokaż całość

  źródło: scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net

 •  

  A tak właściwie to dlaczego w lotnictwie ratowniczo-medycznym czy do transportu międzyszpitalnego nie stosuje się samolotów-pionowzlotów?

  (czy to tych górnopłatów z obracanymi gondolami silników czy też jakiś odrzutowych a'la Learjet, z dodatkowymi dolnymi sprężarkami czy przekierowaniem ciągu silnika do lotu pionowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Przecież to wydaje się być lepszym wyborem niż takie helikoptery. Co to nie mogą wykonywać w fazie przelotu lotu poziomego, przez co i zasięg operacyjny jest mniejszy i zużycie paliwa większe.

  A przy tym przestrzeń dla medyka, paramedyka i pacjenta jest dość ciasna, i sam dostęp do pacjenta znacznie utrudniony.

  A taki pionowzlot mógłby przecież mieć dość przestronny przedział ładunkowy z rampą ogonową. I wnętrze z miejscem do wsunięcia nawet niejednego poszkodowanego.

  A przy tym mieć warunki i wyposażenie zbliżone bardziej do takiego ambulansu samochodowego, z kilkoma miejscami na odsuwane siedzenia przy oknach po drugiej stronie.

  I dodatkowo do startu i lądowania potrzebowałby niewiele więcej miejsca niż śmigłowiec HEMS. A przy tym mógłby ze znacznie odleglejszych "terenów przygodnych" transportować pacjentów bezpośrednio przed SOR (a nie żadne tam kombinowanie z awionetkami sanitarnymi lub przylatywaniem z karetką pogotowia na pokładzie na pobliskie lotnisko ( ̄෴ ̄) czy między szpitalami.

  #samoloty #lotnictwo #ratownictwomedyczne #ratownictwo #lpr #pytanie
  pokaż całość

  źródło: d3lcr32v2pp4l1.cloudfront.net

  +: g........o
  •  

   @rosomak94: tyle, że znowu w tym heli jest naprawdę mało miejsca. Tak, że trzeba wszystko z pacjentem, przygotowanie zrobić przed odlotem bo jak się coś w trakcie wydarzy to zbyt ciasno jest na podejmowanie działań. W przeciwieństwie do takiego płatowca-ambulansu.

  •  

   A tak właściwie to dlaczego w lotnictwie ratowniczo-medycznym czy do transportu międzyszpitalnego nie stosuje się samolotów-pionowzlotów?

   @wygolony_libek-97: Hmm, AW609 jest kilkukrotnie droższy w zakupie od EC135, do tego przez skomplikowaną konstrukcję jest droższy w serwisie, a przez swoje gabaryty spala też więcej paliwa niż EC. Jeżeli EC wystarczy wielkością do pierwszej pomocy medycznej i transportu do szpitala, to po co kupować takie AW? pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  Jak myślicie (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞ czy byłoby fizycznie możliwe skonstruowanie takiego wzorowanego na SR-71 "samolotu kosmonautycznego" do małego transportu pasażerskiego, który to:

  • Miałby przednie boczne bardziej ukośne/zwężające się (deltoido-przechodzące (ʘ‿ʘ) krawędzie spływu i pojedynczy środkowy pionowy ster ogonowy z promu kosmicznego (zamiast pary sterów kierunku i "wyrównanych krawędzi tnących" w oryginale);

  • W sylwetce swej czerpałby wzorce z myśliwców V generacji jeśli chodzi o zwieńczenie dziobu/ukształtowanie dna kadłuba oraz jeśli chodzi o szerokie z boku i wąskie od czoła skrzydła;

  • Miałby bardziej obłe/podłużne i walcowate (jak w starszych wersjach rolls-royce) gondole silników odrzutowych, które mogłyby w pewnych fazach lotu działać jak rakietowe (z zachowanym "stożkiem natarcia" i o podobnej budowie co silniki w Blackbird);

  • Którego silniki byłyby napędzane głównie "czystym" wysokosprężonym propanem-butanem, z (po)bocznymi instalacjami do przechowywania i mieszania "dopalających" tlenków azotu, jak i hydrazyny czy wodoru;

  • We wnętrzu kadłuba mógłby pomieścić kilka rzędów foteli (w tym przednią parę dla pilotów) oraz zbiorniki ze sprężonym powietrzem/rezerwuarem i koncentratorem tlenu (używanego przez pasażerów ubranych w skafandry ciśnieniowe, jak i silniki na najwyższych pułapach);

  • Byłby w stanie osiągać pułapy wysokości i prędkości względem otoczenia przewyższające dokonania Concorde'a;

  • Do którego wchodziłoby się przez górne włazy (będące właściwie odsuwanymi do wewnątrz "oknami" umieszczonymi na suficie części pasażerskiej, z biegnącymi dalej aż do ogona symetrycznymi rzędami zaokrąglonych prostokątnych szyb)

  ° z możliwością kontrolowanego rozhermetyzowania kabiny i odbycia spaceru w przestrzeni (będąc przypiętym do sztywnego węża-rurki aparatu oddechowego (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) lub oddania skoku ze spadochronem przed rozpoczęciem fazy zniżania.

  <Dynatron-The Legacy Collection.mp3 leci puszczone w tle> ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  #samoloty #lotnictwo #kosmonautyka #technologia #fantazjewykopowiczow #koncepty
  pokaż całość

  źródło: media.s-bol.com

  •  

   @Polanin: czyli jeśliby chcieć coś takiego zbudować to trzeba wszystkie butle nabić przed odlotem? A i tak mógłby być to samolot balistyczny-szybujący z osiągniętego pułapu "kosmicznego" po wyczerpaniu paliwa w fazie wznoszenia.

  •  

   czyli jeśliby chcieć coś takiego zbudować to trzeba wszystkie butle nabić przed odlotem? A i tak mógłby być to samolot balistyczny-szybujący z osiągniętego pułapu "kosmicznego" po wyczerpaniu paliwa w fazie wznoszenia.

   @wygolony_libek-97: Nie. Przecież Ci napisałem. Zobacz jak wygląda wahadłowiec i jak wygląda taka "butla". To kompletnie nie ta skala. Tak jakbyś rozważał budowę samochodu elektrycznego o zasięgu 10 000 km na jednym ładowaniu i się pytał czy te dwa akumulatorki to naładują się w trakcie jazdy wiatraczkiem czy trzeba je naładować przed wyruszeniem w drogę. pokaż całość

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Chyba znalazłem idealne ujęcie socjalistki czy innej hoplofobki, i jej fantazji odnośnie broni palnej w rękach prywatnych...a zwłaszcza w rękach osób prawicowo gospodarczych ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #bron #bronpalna #hoplofobia #socjalizm #lewica #rozowepaski

  źródło: streamable.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika wygolony_libek-97

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)