•  

  W starożytnej Grecji Sokrates był szeroko znany ze swojej mądrości. Pewnego razu ten wielki filozof spotkał swojego znajomego, który biegł właśnie do niego by mu coś powiedzieć: 
  - Sokratesie czy ty wiesz, co właśnie usłyszałem o jednym z twoich studentów?
  - Zaczekaj chwilę - przerwał mu Sokrates - zanim mi to powiesz chciałbym, byś przeszedł pewien test. Nazywa się testem "Potrójnego filtru" 
  - Potrójny filtr? 
  - Dokładnie - kontynuował Sokrates - Zanim powiesz coś o moim studencie, spróbujmy przefiltrować to, co chcesz moi powiedzieć. 
  - Pierwszy filtr to prawda. Czy upewniłeś się, że to co słyszałeś o moim studencie jest w 100% prawdziwe? 
  - No nie, właściwie to tylko to słyszałem... 
  - Dobrze, czyli właściwie nie wiesz czy to jest prawda czy fałsz...Przejdźmy do filtru drugiego, filtr dobroci. Czy to, co chcesz mi powiedzieć jest czymś dobrym? 
  - Raczej nie, właściwie to coś przeciwnego
  - Czyli chcesz mi powiedzieć o nim cos złego, nie wiedząc nawet czy to jest prawda. 
  Mężczyzna potrząsnął ramionami z zawstydzeniem a Sokrates kontynuował: 
  - Nadal możesz pomyślnie zdać ten test, bo mamy trzeci filtr: użyteczności. Czy to co chcesz mi powiedzieć o moim studencie jest dla mnie użyteczne? 
  - Nie specjalnie. 
  - Zatem - podsumował Sokrates - jeżeli chcesz mi powiedzieć coś, o czym nie wiesz czy jest prawdziwe, ani dobre ani też użyteczne dla mnie... To po co mi to w ogóle mówić? 
  Mężczyzna poczuł porażkę i był zawstydzony. 
  To jest powód, dla którego Sokrates był uważany za najwybitniejszego filozofa i darzony takim wielkim szacunkiem. 
  To również wyjaśnia, dlaczego nigdy się nie dowiedział, że Platon posuwał jego żonę.

  #heheszki #humor #byloaledobre
  pokaż całość

 •  

  Tworzę Grę o Mirko Każdy kto skomentuje, będzie miał własne powitanie (pierwsze wejście do gry). Jakby ktoś dał plusa, to będę bardzo wdzięczny, plusujący też będą mieli swoje własne powitanie (pierwsze wejście do gry).
  Witajcie Mirki i Mirabelki, dzisiaj zacząłem pracę nad pobocznym projektem, do pobocznego projektu, będzie, to gra "Mirkowanie", czyli Mirko Clicker. Tutaj pragnę nadmienić, iż będę ją tworzył na równi ze swoim drugim projektem (space shooter). Oba projekty, planuje wypuścić jeszcze przed końcem roku, opcjonalnie po nowym roku. Na pewno testy będą jeszcze w tym roku. Mirkowanie będzie prostą grą, ale zarazem pełną odniesień do Wykopu, w grze będzie występować masa różnych żartów, wydarzeń związanych z Wykopem, będą dwie waluty "atencja" i "forsa". Będą też ryzykowne akcje, takie jak zagrywki Bednarza2000, pasta o serwerowni, plusboty, afera z moderacją. Na ten moment mam ogólny zarys gry, pracuje nad grą, działa "proste" tworzenie postaci, możemy wybrać płeć (jak wybierzemy kobietę i będziemy robić #pokazmorde), to się plusy będą sypać, w grze będzie pełno takich smaczków, dodatkowo, używając naszego nicku z Wykopu, jako postaci w grze, będziemy mieli specjalne perki (na bazie naszej aktywności, będą one ukryte, tylko kilkadziesiąt osób), kilkaset osób będzie miało unikatową informację przy pierwszym starcie gry, ot takie detale społecznościowe :-} Będziemy mogli być osobą bez konta, zielonka, pomarańczą, bordo, a nawet platyną. Szczerze to nie wiem czy będzie zainteresowanie taką grą, jest ona specyficzna, tak więc, nie spodziewam się jej dużej popularności. W razie pytań, proszę pytać.

  Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
  Lista <--- Zapraszam (Wołanie do statystyk z moich gierek, premier moich gier, beta/alpha testy, bez spamu, jest to lista wołania, wystarczy się zapisać).
  Gra posiada też własny tag #donislawmirkowanieclicker <-- obserwuj

  Facebook
  Twitter

  Zapraszam też do sprawdzenia moich innych gier:
  Moje Inne Gry

  Gatunek: Idle/Clicker
  IAP : NIE
  Reklamy: Tak (nagroda za reklamę, jedna reklama na pełen ekran, co 10-15 minut), brak specjalnego balansu pod reklamy, brak limitacji zysków.
  Platformy: Android(Google Play, Amazon Store)/WebGL (Kongregate, może inne strony). Nie będzie IOS (jest za drogi).
  Języki w grze: Angielski, polski.
  Grafika/Dźwięki: Zakupione, CC0.
  Sposoby zapisu: Zwykły, tekstowy (kopiuj, wklej, na wiele platform), Google Service (tylko Android, tablet i telefon).
  Rankingi/Medale: Tak i tak.
  Waga (szacunkowo): Mniej niż 20Mb. Gra powinna pójść na każdym telefonie, Android 4.1+.

  Przepraszam za jakość gifu, był on robiony z wersji gry na Windows, coś program popsuł wygląd. Na pocieszenie dodam, iżgra lepiej brzmi, niż wygląda( ͡° ͜ʖ ͡°). Gra nie będzie mieszać języka polskiego z angielskim :-} Część ekranu jest ucięta na gifie, poleca ktoś jakiś program do nagrywania gifów (Windows)?

  #donislawdev #gamedev #wykop #glupiewykopowezabawy #heheszki #humorobrazkowy
  pokaż całość

  GIF

  źródło: media.giphy.com (294KB)

 •  

  @xerx3: Mirki czy jak mam ustawiony język polski na netflixie to wyświetlają mi się nieprzetłumaczone seriale czy musze zmienić język ? #netflix

 •  

  Mirki spod znaku #filozofia potrzebuję pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°) (mam nadzieję że dobrze trafiłem)
  Mogę niedokładnie to opisać ale wierzę że ktoś zrozumie.
  Mamy prawdę którą poznaliśmy za pomocą określonych/dostępnych narzędzi, z czasem mamy lepsze narzędzia przez co mamy nową prawdę / prawdę absolutną.
  Czytałem to we wpisie pewnego mirka, na pewno nie ujalem tego tak dobrze jak on, ale on chyba to skasował bo przeszukalem mirko wzdłuż i wszerz a ciekawi mnie jak się nazywa ten nurt/myśl/metodę/podejście (nie znam się na terminologii, przepraszam).
  Będę ogromnie wdzięczny jeżeli ktoś będzie w stanie mi to podrzucić bądź nakierowac gdzie tego szukać/komu się o to pytać.
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika xerx3

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.