•  

  A propos tego Tweeta pana @wolskiowojnie

  Ciekawy jestem ile sam wielki pan ekspert zarabiał, zanim się wybił na wojnie, i zaczął kapitalizować zawiść społeczeństwa do takich ludzi jak #bartosiak czy #budzisz.

  Podejrzewam że sam rok temu zarabiał średnią krajową, a teraz patrzy na ludzi takich jakich on sam był z góry xD

  Typowy mentalny wśur który się dorobił xD

  #wolski
  pokaż całość

  źródło: Wolski.jpg

 •  

  W sprawie #wojsko #sluzbawojskowa

  Co za trepy ograniczone umysłowo, co ich zdaniem każdy robi w budowlance i na etacie i jak go miesiąc nie będzie to jego godziny pokryje inny Areczek....

  Hipotetyczne sytuacje:
  1. Masz małą JDG z jednym pracownikiem. ZUS płacisz sam. JPK VAT wysyłasz sam przez tę ich śmieszną stronę e-deklaracje. Idziesz w kamasze na miesiąc 5.12. Dostałeś wezwanie 25.11, więc czasu na ogarnięcie się mało. Znikasz nagle z życia. Wszystkie codzienne rutyny szlag w dupę, żona musi się ogarnąć. Pracownik? No ma wolne, bo bez Ciebie nie da rady - 33 dni urlopu, albo postojowe ku jego wkurwieniu albo chuj wie co ale pensja do zapłacenia będzie i wkurwiony pracownik, który może w miesiąc sobie uciec. Do tego musisz zapłacić ZUS do 15-tego. Nie dałeś rady? No cóż - odseteczki i pisma, że ja to nie płaciłem bo w wojsteczku byłem! Ale to nic. JPK VAT - jak nie złożysz to VATEUSZ naśle całą mafię na Ciebie. Karny mandat żaden problem! No i terminy. Powiedzmy, że do świąt miałeś termin i w umowie kary za niedotrzymanie terminu. Efekt? Wychodzisz z wojska, nie masz pracownika, nie masz pieniędzy i do tego ogromne długi. Ale ważne że PRZYSIĘGAŁEŚ! No ale co marudzisz - dostaniesz 3k brutto przecież! BACZNOŚĆ!

  2. Jesteś key-workerem w swoim januszexie - z racji, że nie jest to wielkie korpo to Twojej pracy nikt inny nie potrafi wykonać a poza tym masz żonę w ciąży z terminem na 15-go grudnia. Przychodzi list z powołaniem. Rzucasz robotę niedokończoną z dnia na dzień, Twój januszex tak bardzo rozjebany, janusz wkurzony a żona rodzi w samotności albo i nie, bo ze stresu dzieją się różne rzeczy. Wychodzisz z wojska i co zastajesz? Januszex z problemami, Janusz wręcza ci wypowiedzenie, dostajesz 3k żołdu mimo, że Twoja pensja jak na januszex była godziwa, nie wiesz co i jak z dzieckiem. Ale ważne że PRZYSIĘGAŁEŚ. BACZNOŚĆ!

  A co jak się nie zgodzisz?

  Olewasz wezwanie i żyjesz normalnie. Z dnia na dzień z dobrego człowieka stajesz się wrogiem ojczyzny. Wpada Żandarmeria by Cię zawinąć. Buntujesz się mówisz, że nigdzie nie idziesz i nie ma opcji bo masz plany. Żandarmeria wyciąga pałkę. Zaczynają Cię bić. Walczysz. Biorą paralizator, nie dajesz rady, padasz bezwładnie. Zakładają Ci kajdanki. Wiozą do WKU. Już masz problemy ale załóżmy, że jeszcze chcą pogadać. Mówisz że nie chcesz. Dlaczego? Bo praca? Bo rodzina? Bo żona?!

  GÓWNO NAS TO OBCHODZI! MARSZ DO WOJA!

  I tylko w tle ciche śmiechy. "Ale łajza nie facet", "Żona potrzebuje męża stanu a nie pizdy co ją za rękę w szpitalu potrzyma!", "Jaśnie Pan programista za 15 tysięcy! Złodziej! Niech się ciszy, że żołd dostanie a nie powinien z takim zaangażowaniem!", "Gmina ci wyrówna straty!", "Jak ruskie przyjdą to inaczej będziesz śpiewał".

  I cyk zamykają Cię na 33 dni a jak się nie spodoba to na 90. I potem drugie 90 od stycznia, bo czemu nie? W końcu trzeba zrobić z Ciebie żołnierza! Nie zdałeś ćwiczeń - można Ci pobyt przedłużyć. No a na koniec przysięga. Nie kochasz polski i mieszkasz tu bo rodzice Cię powołali na świat? PRZYSIĘGAJ! Nie chcesz? PRZESTEPCA! DO WIĘZIENIA!

  I cyk. Albo bankrut i dłużnik albo przestępca w więzieniu.

  FAJNIE CO?

  A #rozowepaski w tym czasie sobie pojadą na paznokcie, znajdą innego bolca na bzykanko albo po prostu zapomną.

  Ten kraj to mem!

  #oswiadczenie #boldupy #gorzkiezale #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Do osób co nie wystawili mordy poza te obsraną oborę państwa nadwiślańskiego znanego w świecie raczej pod nazwą polska.

  Często jak pracujesz dla Amerykanów bezpośrednio to mogą cie wypierdolic z dnia na dzień.

  Wyobraźcie sobie jak mówicie, że znikacie na 30 dni albo na 90 xD. Wiecie gdzie będzie wasz kontrakt? Odpowiem wam - w dupie. Spala się człowiek, żeby zbudować zaufanie z klientem, bo oni nadal patrzą na PL jak na biedaków z dzikiego kraju trzeciego świata, a teraz się okazuje, że mają w pełni rację xD

  #obowiazkowecwiczeniawojskowe #mamdosc #wojsko
  pokaż całość

 •  

  Możecie mnie uszczypnąć? Bo chyba żyję w jakiejś innej rzeczywistości. Inflacja 20%, żywność poszła do góry o 50%, opał nawet o 300% a benzyna kosztuje 7-8zł. Na wykopie ciągle płacz bo gospodarka niby jest w ruinie a polacy zarabiają średnio jakoś 4.5k czyli marne 950 euro na miesiąc.

  Tymczasem gdzie się nie spojrzę to aż kipi bogactwem. W galeriach tłumy ludzi kupujących jakieś drogie pierdoły, na parkingu stoją błyszczące, świeżo wypucowane na myjni ręcznej mercedesy, BMW AMG, tesle i wielkie SUVY audi. Same nowe roczniki 20-22 a takie auto kosztuję co najmniej 400k. W restauracjach ludzie ustawiają się w kolejkach aby tylko wejść i zjeść Kraftowy obiad za 100 zł i popić piwkiem za 25zł. Lekarze biorący 200zł za 15 minutowę gadkę mają terminy na za 2 tygodnie. Budowlańcy dalej mają terminy na za 2 lata i krzyczą sobie po 80k za remont kawalerki.

  A Ja się kurwa pytam skąd? Skąd do cholery Ci wszyscy ludzie mają tyle kasy? Ja jestem programistą, zarabiam dobrze(12k czyli 3 średnie krajowe) a i tak nie stać mnie na to wszystko.

  #inflacja #gospodarka #gastronomia #ekonomia #budownictwo #programista15k
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika yoda-komoda

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)