•  

  Poleci ktoś jakąś fajną klawiaturę do 400 zł? Mam teraz microsoft 900 desktop, nie jest najgorsza, ale ostatnio spędzam przy niej bardzo dużo czasu i zaczyna mnie męczyć.

  Słyszałem, że do takich dłuższych sesji lepsza jest mechaniczna i znalazałem Keychron K2 v2. Jest coś lepszego? Warto iść w mechaniczą #klawiatura do #programowanie? Raczej nie chciałbym nic bardzo gamingowego

  I jeszcze jedno, blue switche - podobno bardzo głośne, myślałem raczej o brown, wspólokatorzy mnie znienawidzą, czy jakoś ujdzie?
  pokaż całość

  •  

   @poloq: Od siebie polecam zainteresować się Microsoft Sculpt Ergonomics (choć troszeczkę może przekraczać twój budżet - ceny jak i opinie znajdziesz np. tutaj, jest też sporo recenzji z prawdziwego zdarzenia w internecie). Korzystałem z takiej przez ok 6 miesięcy i po ok. dwóch tygodniach przyzwyczajania się widać sporą różnicę w wygodzie i prędkości pisania.

   +: poloq
  • więcej komentarzy (12)

 •  

  W ramach nauki microserwisow chciałem napisać dwa serwisy które że sobą rozmawiają (wymieniają dane). Jak to się robi w produkcyjnych warunkach, wszystko odbywa się po reście (rest template / webflux) czy może przy użyciu Kafka/rabbit Mq. I jakie są benefity używania kafki zamiast zwykłej komunikacji po http? #java #spring

  +: bbkon, math3
  •  

   @Di4bllo: Obie formy komunikacji są wykorzystywane, a wybór metody jest podyktowany konkretnym przypadkiem użycia - polecam poczytać więcej na temat komunikacji synchronicznej i asynchronicznej (dobrym punktem startowym mogą być następujące wątki: pierwszy oraz drugi).
   Ogólnie rzecz biorąc, komunikacja asynchroniczna sprawdzi się tam, gdzie nie ma potrzeby blokowania się w oczekiwaniu na wynik zapytania/requestu lub też czas oczekiwania na wynik jest bardzo długi (tzn. long running operations).
   Kolejki są jedną z metod komunikacji asynchronicznej pomiędzy komponentami w oparciu o pattern producer-consumer - producenci publikują wiadomości/zdarzenia na kolejkę, z kolejki natomiast czytają konsumenci. Co to daje? - Tempo publikowania wiadomości/zdarzenia i konsumowania jest niezależne (w szczególności - w trakcie publikowania wiadomości może nie istnieć jeszcze żaden konsument!). Dodatkowo, kolejki umożliwiają komunikację na zasadzie 1:n (przykładowo - wiadomość o dokonaniu zakupu w sklepie internetowym może zostać wysłana jednocześnie do wielu "typów" konsumentów - do systemu fakturowania, magazynu i tak dalej).
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

Osiągnięcia (1)