•  

  Mirki z #automatyka #elektronika #majsterkowanie jest z problem z bramą osiedlową. W domu mam wyprowadzone dwa punkty do podłączenia domofonu. Jestem z nich jest pusty, tzn. „wisi” a na drugim jest domofon. Majster od kładzenia tynków uszkodził kabel domofonowy ten wiszący bez domofonu. Teraz jest tak, ze podobno ten stan powoduje to, ze po jakimś czasie brama wjazdowa przestaje działać z domofonu, np. wraca w połowie, sama sie otwiera, nie da sie jej otworzyć, No magia. Czy tłumaczenie majstra od bramy, ze to wina tego kabla wydaje sie być Ok? Foto w załączniku. Może po prostu „ciąć kabel” i będzie wszystko działać jak trzeba? Poradzicie coś? Ten sam domofon dla furtki działa poprawnie. pokaż całość

  źródło: IMG_2881.JPG

 •  

  Mireczki z tagu #stolarstwo #majsterkowanie czy da się i czy warto zawracać sobie głowę przerobieniem sofy wewnętrznej „salonowej” do takiej do użytku w ogrodzie? Czy jakoś sprytnie da się ja przerobić tak, żeby nie był jej straszny deszcz i wilgoć?

  •  

   Czy jakoś sprytnie da się ja przerobić tak, żeby nie był jej straszny deszcz i wilgoć?

   @ytyfy: da się, wszystko się da. Musiałbyś całkowicie ściągnąć obecne obicie, zaimpregnować korpus, wymienić gąbkę na nienasiąkliwą i obicie na wodoszczelne. Sam oceń, ile to pracy wymaga i czy masz ochotę się w to pierdzielić.

  •  

   @ytyfy
   @Jarek_P takie meble są zazwyczaj wykonane z płyty wiórowej i roznych innych wynalazków. Jak bardzo byś się nie starał woda i tak znajdzie drogę i wszystko zacznie szybko się rozsypywać. Lepiej sklecić coś na szybko z impregnowanego drewna konstrukcyjnego np.

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ytyfy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)