Człowiek kartofel. Nie ma go. Jest tylko głód i halucynacje z niedożywienia...

 •  

  ...i ten najmniejszy jest największym chadem między chadami. Chylę czoła! To jest Gość!

  źródło: FMstW3DWUAYbm5R.jpg

 •  

  Mirki i mirabelki. Poradźcie mi co zrobić.
  Szła sobie paczka do mnie. Niestety przez pocztę polską. Nadana priorytetem w czwartek 8.04
  ...do dzisiaj nie dotarła. Trochę zaniepokojony skontaktowałem się z człowiekiem, który ją wysyłał - sprawdził numer i... Paczka czeka w urzędzie! Jest! Szok i niedowierzanie! Dotarła 12.04!
  I teraz mam wkurw, bo: w poniedziałek byłem cały dzień w domu, a chujki nawet awiza nie zostawiły. Awiza brak, zero, null, nichts, nada...

  Idę jutro na pocztę kręcić dym. I pytanie jest takie - czy w tej sytuacji mam możliwość złożenia reklamacji? Żądania zwrotu kosztów za usługę, która nie została wykonana? Ja wiem, że to grosze, ale chodzi mi o zasadę...

  ...wkurw mocno, zwłaszcza, że czekałem na tę paczkę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  pokaż całość

 •  

  #teamsynology Phi! Rozwiązań jest mnóstwo!

  1. Zrzucam dane na NASa. Opakowuję NASa w folię bombelkową za 500+ zeta, wyciągam kieszonkową katapultę (noszę zawsze przy sobie!), wystrzeliwuję NASa w bezpieczną lokację, gdzie czekają moi ludzie.

  2. Wrzucam na NASa skrypt z rekurencyjnie forkowanym zapisem losowych znaków po 32B. Zgłaszam awarię NASa, co odsuwa ode mnie podejrzenia. Wychodzę. Mam dane.

  3. Kierując się wskazówkami jednego z najlepszych szpiegów w historii - niosę pomarańcze do kierownictwa i mówię, że przyniosłem pomarańcze. Wiem, że nikt mnie nie zatrzyma, przecież tylko przyniosłem pomarańcze. Wychodzę. Mam dane.

  4. Zabieram NASa ze sobą. Uciekam, po drodze "przypadkiem" porzucam NASa, może nie będą gonić. Uciekam. Mam dane.

  5. Odpalam jakiegoś Fuskera z parametrami +mem +meme i pozwalam mu skanować sieć i zasysać memy. Kiedy po mnie przychodzą staram się wyglądać jak idiota, bełkotać i ślinić się. Puszczają. Wychodzę. Mam dane.

  6. Łapię NASa, podnoszę nad głowę, biegnę do wyjścia wrzeszcząc "TO BOMBA! ZARAZ WYBUCHNIE!", nie zatrzymują. Uciekam. Mam dane.

  7. Odpalam na telefonie mirkobloga i siedzę scrollując, odpisując, trollując itd. Przychodzą po mnie. "No nieeee, szpieg nie korzystałby z mirko! Co za debil! Piwniczniak!". Wychodzę wpatrzony w telefon. NAS zostaje. Mam dane.

  8. Szyfruję całą zawartość NASa w ROT64. Stoję przy nim i przełączam losowe kabelki z marsową miną. Kiedy przychodzą po mnie, wrzeszczę, że przeszkadzają mi w pracy, a mamy włamanie i dane są zaszyfrowane! Uciekają w popłochu. IT rządzi! Wychodzę po 16 jak reszta pracowników, po drodze instalując Adobe Readera na losowych komputerach. Mam dane.

  9. Ubieram się w fartuch i zaczynam zmywać podłogę. NASa też myję mokrą szmatą. Zaczyna skwierczeć i iskrzyć, ale to nie moja działka. Kiedy przychodzą po mnie drę się, żeby nie włazili, bo tu już umyte i śladów narobią! Warczę pod nosem i patrzę na nich spode łba. Idę odnieść wiadro i umyć mopa. Wychodzę. Mam dane.

  10. Zrzucam dane na NASa. Ubieram się w poplamione i podarte ciuchy robocze, pakuję NASa do skrzynki narzędziowej, zarzucam ciężką wiertarę na ramię i wychodzę. W drzwiach zderzam się z tymi co po mnie przyszli. Językiem ogólnobudowlanym mówię, że mają przebicie na instalacji i kto im to tak spierdolił. I że pińcet złote się należy, bo ciężko było, ale zrobione. Wychodzę. Mam dane.

  ;)
  pokaż całość

 •  

  Taka mała chwila przemyśleń co do działania naszego wspaniałego kraju i systemów, które stworzył...

  Czy ktoś może mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie działają nasze wspaniałe systemy informacji o koronawirusie? Bo ja czegoś nie rozumiem...
  Było tak: zachorzałem sobie, umówiłem się na tzw. teleporadę, pogadałem z lekarzem, dostałem recepty i skierowanie na badanie w kierunku covida.
  ...już nawet nie powiem nic, że ganianie z gorączką do punktu pobrań wymazów nie należy do przyjemności i rzeczy łatwych.
  Ale ok, wymaz pobrany, leki mam, siedzę w domu i coś mnie naszło na sprawdzenie mojego tzw. "profilu pacjenta".
  Jak wół wstawiono - skierowany na badanie, ma siedzieć w domu na kwarantannie do czasu otrzymania wyników. Ok. Rozumiem to i całkowicie się zgadzam.

  ...dziś rano - budzi mnie jakoś po 8 domofon - młody człowiek pyta mnie jak mam na imię i nazwisko i czy jestem w domu. Tak, jestem w domu, właśnie mnie zbudziłeś, miałem w nocy gorączkę i kiepsko spałem. Dlaczego budzić o 8 rano?! I dlaczego o tej godzinie muszę się grabać z łóżka do domofonu kiedy wszystko mnie boli?! Noż...
  Nie powiem, głos w słuchawce był młody, bardzo uprzejmy, doradził, żeby w razie czego dzwonić na pogotowie, życzył zdrowia, pytał czy mam w razie czego kontakty do lekarza, pogotowia, mopsu, psychologa, czy mam zaopatrzenie itd. - ok, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i bardzo podbudowany podejściem. Jeśli to jakiś wolontariusz z mops albo ktoś z WOT - serio, kciuk w górę i kibicuję! Serio.

  Ale nie mogło być tak różowo, prawda?

  SMS z powiadomieniem. Wynik testu negatywny, nie mam covida, moja kwarantanna ulega skróceniu. Ok, super, nic tylko się cieszyć!

  No, kurwa nie.

  Jakiś czas potem przychodzi powiadomienie, że jestem na kwarantannie. I zaraz potem, że mam sobie ściągnąć aplikację monitorującą bo to obowiązkowe i obligatoryjne. Chuj już w to, że aplikacja nie budzi zaufania - można by się z nią pobawić w kotka i myszkę, ale chwila... sprawdziłem na swoim profilu pacjenta raz jeszcze, że mam info o tym, że jestem negatywny i nie mam kwarantanny. Więc o co biega?

  Ale nic to. Przychodzi kolejna wiadomość, że mój wynik testu jest gotowy na portalu pacjent.gov.pl
  ...chwila. Przecież znam już ten wynik, bo powiadomienie dostałem kilkanaście godzin wcześniej... WTF?!

  Więc do tej pory tak naprawdę nie jestem pewien, czy mam kwarantannę czy nie. Koronawirusa pewnie nie mam, choć czuję się cholernie do dupy i ledwo łażę - ale wychodzi na to, że to jakieś grypiszcze, przeziębienie, coś tam.

  Powiedzcie mi, jeśli ktoś jest na tyle mądry - jak można w dzisiejszych czasach tworzyć systemy wysyłające jakiekolwiek powiadomienia z kilkugodzinnym opóźnieniem?

  Wyobrażacie sobie 2FA? Kod do logowania dostajecie po paru godzinach.
  Przelew BLIKIEM? I kod po paru godzinach? A w międzyczasie odmowę transakcji? A potem potwierdzenie, że jednak poszło?
  Logowanie do jakiegokolwiek systemu z dwustopniową autentykacją?
  I KOD PO KILKU GODZINACH?!
  Ludzie! W jakim cholernym, popieprzonym kraju my żyjemy?!
  Jak to się dzieje, że systemy bankowe mogą obsłużyć kilkadziesiąt MILIONÓW podmiotów - firm, zwykłych ludzi?
  Jak to się dzieje, że np. STEAM czy EPIC potrafi obsłużyć KILKASET milionów użytkowników?
  ...a naszemu wspaniałemu państwu problem stanowi obsługa jakichś +/- 5 milionów którym robiono testy lub są na kwarantannie.

  I jeśli ktoś myślał, że to koniec - nie. To nie jest koniec. Nigdy w życiu.

  Według "portalu pacjenta" od 2008 roku nie byłem w szpitalu, nie miałem zlecanych badań, nic. Jestem okazem zdrowia. Widzę tylko zwolnienia i kilka wypisanych recept.
  A według systemu naszego wspaniałego e-obywatel nigdy się nie rozwiodłem!

  Kurwa żesz mać! W jakim kraju ja żyję!
  pokaż całość

  •  

   I przy okazji - jako, że wkurw po smsach, powiadomieniach w systemie i po tym jak to nie działa sięgnął zenitu, to pozwoliłem sobie wysłać zapytanie do:

   PS Sanepidu w Suwałkach
   WS Sanepid w Białymstoku

   Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach
   Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
   Komendy Głównej Policji w Warszawie

   Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku

   Centrum e-Zdrowia w Warszawie

   Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy

   Tide Software Sp. z o.o

   TakeTask S.A.

   ...razem 10, wszyscy są wymienieni jako dysponenci moich danych osobowych z racji tego, że jestem na kwarantannie. A zapytałem, kto jest odpowiedzialny za działanie systemu powiadomień. I z jakiej racji (przy 3 ostatnich) mają być dysponentami moich danych osobowych. Ciekaw jestem jaka będzie odpowiedź, o ile jakąś otrzymam.
   pokaż całość

 •  

  Panowie i Panewki!
  Jeśli ktoś gra w World Of Warships to wrzucam kody na bonusy.
  Może się komuś przydadzą.

  CREE-G5AZ8-U349M

  CREE-G5B9N-RARH8

  CREE-G5BKR-GC4B6

  CREE-G5BV4-8V2TV

 •  

  Drogie Mirki i Mirabelki...
  Wrzuciłem moją mordę na Tinder. Nie jestem piękny, ale po godzinie mam 5 par - trzy z nich już odpisały, kotwica zarzucona, pozostaje holować do brzegu.

  ...dlaczego to napisałem?
  Bo miałem konto z samym opisem, bez foto. Zero jakichkolwiek interakcji. Nul, nic, nichts.
  Wrzuciłem foto mojej mordy i... (ʘ‿ʘ) ...no urwał, niewiasty piszą same, odzywają się... Co jest grane?
  Dla mnie lekki szok.
  BTW - trzy powyżej 30 - ok, trzeba faceta, dwie 20 które mogłyby być moimi córkami jak bym się postarał... (40lvl here jak coś). Tatusia szukają, czy co?
  pokaż całość

 •  

  Mirki i Mirabelki - pytanie z rodzaju ciekawskich... GTA V - jakie stacje radiowe lubicie w tej grze? Pomijając możliwość wrzucenia własnej muzyki.
  Dla mnie Los Santos Rock Radio, Los Santos Classics, Pop non Stop i tak trochę Rebel.

  ...i jakoś tak słuchając tych "rozgłośni" gra się fajniej. I przyjemniej. ;]
  ...oczywiście nie mówię o własnej playliście wrzuconej do gry.
  Cholernie mi się podoba, że twórcy gry nie poszli na łatwiznę i skomponowali całkiem sympatyczny podkład do gry. Może nie taki jak w THPS2, ale... Fajne. Naprawdę nieźle się tego słucha.
  pokaż całość

 •  

  @wija: Hejo!
  Ja tak z całkiem oderwanej od rzeczywistości opowieści o królikach i świniakach podwodnych (。◕‿‿◕。) - jak się Jimi miewa?
  Ostatnie zdjęcie jakie widziałem było z wenflonem na uchu. To tak pomyślałem - a zapytam. Bo mam nadzieję, że jest ok i Jimi doszedł do siebie. :]
  Pozdrówka!

  Z. z rodziną i Czesławą Potężną (bo się pasie jak po prostu dziki świnek XD )

  •  

   @zaroowka to był mój mały najlepszy przyjaciel. Od 16 lat zawsze w domu był uszak, raz jeden, później dwa no i Dżimi.. teraz nie ma nikogo i jest tak pusto.. aż nie chce się wracać z pracy. Zawsze ktoś o 3 nad ranem rzucał miseczką z jedzeniem albo chodził po głowie. Ehh... (╯︵╰,)

  •  

   @wija: Smuteczeg mocno. Wiem jak to jest, bo sam mam zwierzaki dookoła. 3 koty i wsiniaczka zwanego morskim. Cholera, strasznie mi przykro.
   I głupio trochę, bo się tym pytaniem wrąbałem jak ruski czołg na 3 niemieckie Panthery, serio - przykro mi. Mam nadzieję, że Jimi ma swoje malutkie niebo, pełne marchefków i sałaty. (╥﹏╥)
   Pozdrawiamy z Czesławą. Przykro...

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Sprawa wygląda tak: mam sobie proc FX 8300 na płycie AsRocka 970 Pro3 R2.0, do tego 16GB pamięci Corsaira i inne badziewia upchane na płycie i w obudowie.
  Problem mam z chłodzeniem - mam (albo miałem) Arctic Freezer'a 13, spisywał się nieźle, ale padł wentylator. Kaputt! Na serio - szlag trafił płytkę, przynajmniej 3 elementy uległy spaleniu. Swoje lata miał.
  W efekcie wiatrak nie chodzi - nie kręci się, nie daje znaku życia i generalnie nie ma ochoty współpracować. Został sam radiator. Działa - w radiatorze nie ma co się zepsuć, więc... ;)

  I tu rodzi się pytanie: co lepiej - kupić cały nowy zestaw (radiator+wentyle) czy dołożyć do obecnego radiatora dwa wentylatory?
  Myślałem o dwóch wentylach AF Bionix w konfiguracji push-pull ze wspólnym sterowaniem PWM. Cena wyjdzie koło 120PLN z przesyłką (tak na oko).
  Czy do 120PLN znajdę pełny zestaw z dobrym i wydajnym wentylatorem? Jeśli tak to jaki? Pod AM3+ oczywiście.
  Ewentualnie jakie inne wentyle push-pull ze wspólnym sterowaniem? O montaż się nie martwię, części mogę dorobić.
  Jeszcze jedna ewentualność to wastawienie wentyli 120+140 - radiator AF13 jest szerszy z jednej strony...

  Nie ukrywam, że liczy się kasa - im taniej, tym lepiej. Wiecie, kiepska koniunktura, koronawirus, firmy zwalniają, takie tam.
  pokaż całość

 •  

  Nikt nie plusuje niezbalansowanych kabli do słuchawek wykonanych własnoręcznie...

  Czy niezbalansowane kable do słuchawek wykonane ręcznie dostaną plusa?

  ...a na serio - ot, moja konfekcja. Dwa wykonane dzisiaj (biały i żółto - czarno - biały). Reszta robiona wsześniej. Słuchawki też.

  #chwalesie #audio #audiovoodoo bez voodoo ;) #diy # pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1576716338301.jpg

 •  

  Mireczki i Mirabelki!
  Pytanie jest takie - czy ktoś ma może, albo wie skąd można ściągnąć ostatni, najnowszy tom Viriona A. Ziemiańskiego? Virion: Szermierz.
  ...chciałbym przeczytać zanim kupię, bo boję się trochę wtopy - ostatnio jak kupiłem Bramy Światłości Kossakowskiej okazało się tragiczne, niezjadliwe i straciło cały swój urok. Wtopiona kasa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  A ja dzisiaj zacząłem The Outer Worlds.
  Fajne to jest!
  I nawet na dość wiekowym moim sprzęcie gania aż miło. (。◕‿‿◕。)
  60fps leci bez lipy.

  #pcmr #gry#gry #grykomputerowe

 •  

  @SAVIO_multimedia: Hej! Mam pytanie...
  Czy jest opcja na zorganizowanie małego testu...?
  O co chodzi - chcę kupić klawiaturę od Was, jestem do tego przekonany, ale... Tempest na czerwonych, czy brązowych przełącznikach? Oto jest pytanie!

  ...chciałbym wypróbować i porównać obie. Stąd przyszedł mi do głowy pomysł.
  Zróbmy test - zapłacę za jedną (na druga mogę dać kaucję), ale podeślecie mi dwie - jedną na Red, drugą na Brown. (świetnie pomyślane, nie?). A ja je porównam i opiszę.

  ...żeby nie było - napiszę tekst porównawczy z waszymi Red, Brown i z moimi Red i Blue (mam Sharkona PureWriter na Redi RampageHydra na Blue).
  Po skończonym teście którąś klawiaturę odsyłam do Was ALBO robimy w waszym imieniu giveaway. Jedną (tę za którą zapłaciłem wcześniej) zostawiam sobie. Rozsądnie?

  Jeśli pomysł jest głupi, albo niepasujący do linii marketingowej - ok, zrozumiem. Ale tak mi wpadło do głowy. Ja będę mógł wybrać klawiaturę, wy dostaniecie recenzje.

  I przy okazji - chętny jestem do testowania i pisania opinii na temat słuchawek, bo... trochę mam w tym doświadczenia. Na chwilę obecną mam koło 12 sztuk nausznych i doświadczenie w testowaniu tegoż sprzętu. :)

  Pozdrówka

  zaroowka
  pokaż całość

  •  

   ...żeby nie było - napiszę tekst porównawczy z waszymi Red, Brown i z moimi Red i Blue (mam Sharkona PureWriter na Redi RampageHydra na Blue).
   Po skończonym teście którąś klawiaturę odsyłam do Was ALBO robimy w waszym imieniu giveaway. Jedną (tę za którą zapłaciłem wcześniej) zostawiam sobie. Rozsądnie?


   @zaroowka: możemy coś pomyśleć odezwij się do nas na PW :-) chociaż bardziej interesowałoby nas tego typu porównanie na YouTube :-) pokaż całość

  •  

   @Roszp akurat na tamtą trafiłem przypadkiem - sam popełniam różne DIY, więc byłem ciekaw. I o ile rozumiem zdjęcia z napraw sprzętu audio, tak duża część tematów nadaje się do kabaretu. Tak jak ten niedawny o brzmieniu kabli cyfrowych... ( ͡º ͜ʖ͡º)

   +: Roszp
  •  

   @zaroowka: Najlepsze w tym temacie było to, że znajomy elektronik się tam udzielał: pół branży pro audio u niego sprzęt robi, zapytał jakim filtrem jest ten kabel i dostał bana. Usunęli posta, a autor napisał potem, że to była idiotyczna sugestia xD
   W ogóle ten autor ma stronkę o audio gdzie właśnie testuje różne kabelki i cuda, kiedyś robił spotkanie o audiovoodoo. Pokazał ludziom kilka kabelków, a potem biegał z jonizatorem i pytał, czy słyszą zmiany xD pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Trochę szowinistycznie, ale... Pokażcie wasze świnie Mirki i Mirabelki!
  #pokazswinie

  źródło: 1567749864307.jpg

 •  

  Dochodzi 3, a ja do 6 rano muszę siedzieć w pracy. Kolejną noc z rzędu...
  Rano jeszcze zakupy po drodze do domu i... Nie wiem czy się położę, trochę rzeczy czeka do zrobienia. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  ...ale pocieszam się tym, że noc spokojna, nic się nie dzieje, więc poczytać przynajmniej mogę w spokoju.
  (。◕‿‿◕。)

 •  

  Cholera... Chyba rzucę tę pracę na infolinii dla samobójców. To już 14 przypadek, kiedy ktoś po rozmowie ze mną się zabił...
  A 11 osób dodzwoniło się przez pomyłkę... ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

 •  

  Ja może jakiś dziwny jestem, ale zawsze mi się wydawało, że większą powierzchnia styku daje większą transmisję prądu. A tu...

  #audiovoodoo

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1559506851510.jpg

  •  

   @zaroowka: ale mniej metalu działa euforyzująco na fraktale, zachęca je do tworzenia lekkich struktur. To co było dotychczas ciężkie i toporne traci swoją wagę stając się wyraźnie świeższe w odbiorze( ͡° ͜ʖ ͡°)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika zaroowka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)