•  

  Witam szanowne grono ekspertów raz jeszcze. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wspomniałem już, że byłem dziś na spotkaniu z Mikołajem Sokołem w Krakowie na torze WRT Karting. Udało się zgarnąć autograf, cyknąć fotki, zamienić kilka słów. Bardzo się cieszę, że się tam wybrałem - żyję Formułą od lat, oglądam każdy trening, quali i wyścigi, więc spotkanie na żywo z Panem Nadredaktorem to był mus. :D Fajnie było powiedzieć Mikołajowi na żywo, że dla mnie to wzór jeśli chodzi o dziennikarstwo, wykonuje tytaniczną pracę i jest genialny w tym, co robi.

  Ludzi było sporo, udało mi się stanąć w miarę blisko, więc nie miałem problemu z wyłapaniem tego, co było mówione. Jednak osoby z tyłu mogły mieć mały kłopot. Sam organizator wspominał, że nie spodziewał się takiej frekwencji, ale liczy, że do ludzi z tyłu ten głoś jako-tako dociera. Najwięcej było fanów Red Bulla (w tym ja z bratem i różową, choć ona akurat jest rozdarta między RB i McLarenem ;d), potem Ferrari. Śmignęło też parę czapek McLarena, Alpine, Astona. Dało się też dojrzeć kilku ludzi z numerem 88 i czapką Alfy. Fanów Merca widziałem hmmmm... chyba dwóch? :D Był też ktoś z czapką Williamsa.

  Mikołaj wcześniej zrobił kilka kółek na torze gokartowym, a potem przyszedł już do nas na salę, by odpowiadać na pytania. Ta część trwała lekko ponad 2 godziny, pytań było sporo, a Mikołaj udzielał mocno wyczerpujących odpowiedzi, więc wszystkiego na pewno nie wymienię z pamięci. ( ͡° ʖ̯ ͡°) W każdym razie - z tego co widziałem, to całość była nagrywana, więc może za jakiś czas będzie można wysłuchać tego gdzieś w necie. ;) Podrzucę ciekawsze wątki poniżej.

  To tak - przewidywania na ten sezon jeśli chodzi o walkę o WDC. Tu Sokół daje nieco większe szanse Maxowi, głównie przez fakt, że RB prawdopodobnie będzie lepiej rozwijał bolid przez resztę sezonu, a sam Max jeździ nieco pewniej niż Charles i na ten moment ma po prostu delikatną przewagę.

  Padło pytanie o Viaplay - Mikołaj wymijająco powiedział, że należy się skupić na tym sezonie i oglądaniu F1 w Eleven, nic więcej nie może powiedzieć. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli #wiadomo

  Czy Lewis się zmienił, bo Susie Wolff twierdzi, że nie (?) - Tu odpowiedź była dość długa, ale w skrócie - tak, i tą zmianę po latach widzi chyba większość, ciężko jej w sumie nie zauważyć. Osoby z bliższego otoczenia Hamiltona też o tym wspominają, więc nie wiem do końca czemu Susie chce tak czarować rzeczywistość. Mikołaj fajnie to jednak ujął - jaki by Lewis nie był, to umiejętności nie można mu odmówić, bo 7 tytułów Mistrza Świata nie zdobywa się przypadkiem. I podpisuję się pod tym, mimo że nie jestem i nigdy nie byłem sympatykiem Lulu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Z kim Sokół najchętniej by się napił, i dlaczego byłby to Kimi. :D Potwierdził, że z Kimim z dawnych lat były gwarantowane grube imprezy, polecił też biografię Raikkonena i "Mechanika" Preistleya, są tam opisane różne smaczki. Co do samego Kimiego - Mikołaj mówi, że to nieśmiały człowiek, który żyje samymi wyścigami, ale nie cierpi kontaktu z mediami. Nie to, że to jakieś zaskoczenie ;d Sama forma kontaktu z mediami to jego sposób na radzenie sobie z tą stroną F1, za którą Fin nie przepada.

  Najsłabsze ogniwa w obecnej stawce F1. Bez dłuższego zastanawiania padła odpowiedź, że prym w tym zestawieniu wiedzie Kanada, mogąca się pochwalić aż dwoma nazwiskami na tej zaszczytnej liście. XD Jednak dodał też, że obecna stawka i tak jest bardzo mocna jeśli spojrzeć na to, jak to bywało w poprzednich latach. Nie jest źle. ;)

  Najbardziej przeceniany i niedoceniany kierowca. To było dość trudne pytanie, w sumie Mikołaj podtrzymał swoje zdanie sprzed sezonu 2021 i za niedocenianego uznał Sainza. Przeceniany, patrząc na ostatnie miesiące lub nawet już lata to BYĆ MOŻE Ricciardo, ale to tak delikatnie. ;d Na pewno oczekiwania są wobec niego wyższe. Do listy przecenianych Mikołaj nie dopisałby tu z kolei Vettela, mimo że można tak pomyśleć patrząc ostatnio na przebieg kariery Seba.

  Tak jak pisałem, część z pytaniami trwała około 2 godziny. Potem przyszła pora na autografy i zdjęcia, ustawiliśmy się w kolejce i trzeba było cierpliwie poczekać. Współczuję osobom z tyłu, bo kolejka była naprawdę spora i ludzie musieli pewnie długo czekać. Postałem około pół godziny i udało się w końcu dostać do redaktora. Cyknęliśmy razem parę fotek, zamieniliśmy parę słów. Mój brat zapytał, czy Sokół uważa, że Charles dojedzie w tym roku w Monaco w końcu, biorąc też pod uwagę dzisiejsze popisy w historycznym bolidzie. XD Mikołaj się śmieje, że może LEC pojechał tam dziś po to, żeby odhaczyć już rozwalenie bolidu w tym roku i dzięki temu uda się w końcu przejechać całe GP. Zobaczmy, zobaczymy :D

  Czekałem przez dwie godziny w trakcie pytań od widzów, czy ktoś zarzuci #powrutcontent i zapyta publicznie o najważniejszą sprawę, niestety nikt nie był takim spierdoxem. Jako posiadacz konta na zacnym portalu z papieżami i Koterskimi musiałem sam czynić honory i wziąć na siebie ciężar pytania, które na 100% nurtowało wszystkich zebranych na sali. Ba, pewnie większość przyszła tylko po to, trust me! Mianowicie - czy #wruci. Mówię - pół żartem, pół serio, mam jedno, krótkie pytanie - WRUCI? Porozumiewawcze spojrzenie między nami, krótki wdech Mikołaja, trochę posmutniał, trochę się zamyślił, ale odpowiedział zupełnie poważnie - sprawa jest skomplikowana, różnie bywa w motorsporcie. Jednak nie ma co porzucać nadziei, zawsze jakaś szansa jest i droga na pewno zamknięta nie jest. Ale tak, to by było bardzo trudne zadanie. Dało się wyczuć taki żal w głosie Mikołaja, a wokół nas przetoczył się ewidentnie wiatr niedokończonych spraw. Ale już na poważnie, żebym nie był posądzony o bycie odklejonym powrutowcem XD (swoją drogą lubię te wojenki na tagu, lurkuję wszystko codziennie w pracy, więc jestem na bieżąco. Doceniam też kunszt trollujących, niektórym to bardzo ładnie wychodzi). Czuć, że jakiś żal jest, ale czasu się nie cofnie. Na pewno Mikołaj i wielu z nas chciałoby zobaczyć Roba na torze, nie ma co się oszukiwać, ale to trochę życzeniowe myślenie. Drzwi nie są zamknięte, ale no - szeroko otwarte to też nie są. XD Na ten moment myślę, że można by tam wcisnąć kartkę papieru, ewentualnie dwie. Ręka raczej nie wejdzie. No ale zawsze coś, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Kończę ten wywód Mirasy, bo się lekko rozpisałem. Trzymajcie się, za godzinę świętujemy nadejście RAWE CEEK, więc będzie się działo w tym tygodniu! ;d

  #f1 #kubica #elevensports
  pokaż całość

  źródło: unnamed (1).jpg

 •  

  #gownowpis #mikroblog
  Hej chłopaki, właśnie jestem w tourne po Europie autostopem(ASR). Przejechałem przez Czechy, Austrię, i aktualnie zatrzymałem się we Włoszech. Jutro dotrę do punktu docelowego. Jakim jest Roma. Już nie mogę się doczekać. Aktualnie natrzaskane, 1600km. Jestem zmęczony, ale dumny. To moja pierwsza akcja, i trochu przeliczyłem się z czasem bo zakładałem że wszystko zamknie się w 2-3dniach, aktualnie jest ich 5. Jeżeli nigdy nie byliście w Weronie, to całym sercem polecam. To miasto jest tak piękne, że aż rozpłakałem się z wzruszenia. A co bedzie w Rzymie? No już chodzę z nogi na nogę. pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG20220504234614.jpg

 •  

  - A możemy popatrzeć? - padło z ust jednej z dziewczynek, a 12 par małych, innuickich oczek wlepiało się we mnie z nadzieją, że będą mogły zostać na hali.

  Po przybyciu do Ilulissat znalazłem w tutejszej szkole małą ściankę wspinaczkową, a że lepsze to niż nic, udało mi się wynająć halę sportową na dwie godzinki w tygodniu. Wczoraj był pierwszy raz, gdy tam poszedłem, a przede mną zajęcia piłkarskie na hali miały miejscowe dziewczynki i widok dwóch białych twarzy, ze zdecydowanie nieduńską i niegrenlandzką urodą, wyposażonych w plecaki z liną wzbudził w nich zainteresowanie - bardzo chciały więc zostać i zobaczyć, jaki będę miał pomysł na zamontowanie liny na łańcuchu pod sufitem.

  Pomysł miałem tylko jeden, po prostu wejść tam bez asekuracji, bo innego wyjścia nie było, ale zadanie nie wydawało się trudne, na ścianie było mnóstwo dużych chwytów. Kiedy zacząłem iść do góry, moja nowa grenlandzka widownia wstrzymała oddech i zamarła, a po szczęśliwym zahaczeniu liny i bezpiecznym zejściu na dół halę wypełniły oklaski, jakich w życiu bym się nie spodziewał :)

  Dziewczynkom jednak było mało, żadna nie ruszyła się z miejsca, aż w końcu padło pytanie, na które czekałem od początku. Jedna z nich podniosła nieśmiało rękę, pytając:

  - A czy mogę spróbować?

  W ten sposób zamiast na treningu prawie dwie godziny zleciały mi na asekurowaniu grenlandzkich dwunastolatek, odpowiadaniu na pytania "gdzie jest Polska", czy pełne zdziwienia "a czemu przyjechaliście na Grenlandię" i nauce podstawowych grenlandzkich słówek, ale lepiej tego czasu chyba nie dało się spędzić! Wszystkie weszły i zjechały bezpiecznie, było sporo emocji, dużo trzęsących się nóg, ale przede wszystkim masa radości i uśmiechu :)

  Pierwsza integracja z lokalsami zaliczona!

  ig

  Małe #pokazmorde #zwtravel

  #coolstory #grenlandia #podroze #podrozujzwykopem
  pokaż całość

  źródło: IMG-5172.JPG

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika zbigniew-wu

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.