•  

  Szanuję różowe, które mają androida, i nie dają się ugiąć presji społecznej, że japko i prestiż, tylko ajoes. Tym bardziej, jeśli potrafią to uargumenotwać, że na przykład andro lepsze, bo na przykład możesz łatwiej zgrywać pliki. Niestety takich różowych spotkałem jak dotąd zero, naprawdę, nigdy nie widziałem różowej z androidem, to jest coś nieprawdodpobngo, jak marketing potrafi wyprać ludziom, a zwłaszcza różówym mózgi.
  #przegryw
  pokaż całość

 •  

  Mircy mam pytanie, otóż kolejna moja koleżanka jest zaręczona z chłopakiem, inna niedawno wyszła za mąż, obydwie "spoważniały" już tak nie żartujemy jak kiedyś - nie mam tu na myśli jakichś grubych akcji, a takie zwykłe fajne żartobliwe rozmowy. Dodam, że one są w moim wieku +/- 25 lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  Czy tak się dzieje zawsze gdy w grę wchodzi ślub? Przecież to, że mają nową biżuterię nie powinno w tak dziwny sposób wpłynąć na ich charaktery - czy to jest to "zmienianie się po ślubie"? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  Może wiecie o co z tym chodzi, albo sami tego doświadczyliście ( ಠ_ಠ)

  #gorzkiezale
  #kiciochpyta
  #zwiazki
  #psychologia
  pokaż całość

 •  

  Właśnie obczaiłem, że ktoś przyjebał w przód mojego auta. Musiało się to stać na parkingu w robocie. No to cyk, odpalam monitoring. Okazało się, że to laska z którą pracuje XDD Jako że zdarzenie widziało kilka osób no to biegusiem wysiadła z auta i z powrotem wbiegła do budynku, weszła do mnie niby wspomnieć o paru detalach z roboty. Ot taka dywersja dla świadków, że poszła zgłosić, a nie od razu odjechała z miejsca zdarzenia XDD Tak się składa, że będę się z nią widział dopiero w ostatnich dniach sierpnia. Właśnie zabezpieczyłem nagranie z kilku kamer. Ciekawe czy się przyzna :D
  Ja jebie no co te baby mają we łbach? Naprawdę myślała, że to nie wyjdzie na jaw? XDDDD
  #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

 •  

  Witam. Opiszę dokładnie sprawe z brakiem numeru VIN na nadwoziu mojego auta.

  Kupiłem auto z styczniu tego roku z przeglądem ważnym do 4.12.2018 roku ( ostatni przegląd robiony 4.12.2017 ). Więc pojechałem na stacje diagnostyczną. Tam diagnosta poprosił o dowód i zaprosił na kanał. Wjechałem. Zrobił co musiał i na koniec stwierdził, że sprawdzi jeszcze numer VIN nadwozia. Najpierw chciał zobaczyć na ścianie grodziowej, a później kiedy go tam nie znalazł pod nogami pasażera gdzie także nic nie było. Myśleliśmy, że VIN jest zardzewiały lub pod brudem, ale nic z tego. Czysta blacha tak jakby ktoś wyszlifował i przykładnie zamaskował takowe miejsca ( Mazda ma tylko w tych dwóch nabity ). Więc diagnosta zaprosił mnie do biura i wyjaśnił wszystko.
  Stwierdził, że w tej sytuacji powinien zatrzymać dowód i wezwać Policje. Jako, że zna mnie i na tej stacji pracuje mój kuzyn oddał mi dowód i polecił wrócić do domu i wyjaśnić sprawe z poprzednim właścicielem.
  Ja jeszcze na parkingu przy stacji zadzwoniłem do tego właściciela i według niego na ostatnim przeglądzie numer VIN był spisany z tabliczki znamionowej przy amortyzatorze i to wystarczyło. Oczywiście była dalsza dyskusja z tym panem gdzie zaproponował, odkupienie auta. Dałem mu także tego diagnoste do telefonu i wytłumaczył mu tą sytuacje.
  Po wszystkim pojechałem do blacharza który tydzień wcześniej robił mi konserwacje podwozia ( facet z 40 letnim stażem ) żeby spróbować poszukać tego VINu. Niestety nic nie znaleźliśmy mimo uporczywych poszukiwań. Blacharz stwierdził, że nawet jeśli to była jakaś robota blacharska to ten numer przed zrobieniem czegokolwiek powinień zostać zgłoszony do rzeczoznawcy i on powinien napisać wniosek do Wydziału Komunikacji i oni po udokumentowaniu sprawy nadali by VIN i zezwolili na przebicie na nowo. Polecił mi jechać na stacje i porozmawiać z tym diagnostą. Tak też zrobiłem. Pan diagnosta oczywiście zgodził się z tym, ale w tym przypadku nie ma żadnej podstawy do przebicia VIN na nowo bo ów procedura byłaby możliwa gdyby istniał chociaż ślad po starym numerze VIN, a tu takiego nie ma. Dostałem od niego numer do dwóch rzeczoznawców i oni potwierdzili tylko słowa tego diagnosty.
  Wraz z kolegą przeglądałem papiery tego auta i znalazłem papierek od ostatniego przeglądu. Zadzwoniłem na stacje gdzie był robiony i porozmawiałem z chyba właścicielem tego. On stwierdził, że  zorientuje sie  sytuacji i oddzwoni. Tak też zrobił. W rozmowie uparcie twierdził, że wystarczy złożyć wniosek do Wydziału Komunikacji i oni to załatwią ( oczywiście to bzdura bo taki wniosek może złożyć tylko rzeczoznawca ).

  Później dzwoniłem do Okręgowej Stacji Kontroli, ASO Mazda i prawnika zajmującego się takimi sprawami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, żeby spróbować ugody z poprzednim właścicielem i odebrać określoną przez siebie sume lub sprawe zgłosić na Policje bo bardzo prawdopodobne, że tamta stacja lub diagnosta przymkneli oko lub popełnili błąd i podbili przegląd który nie powinien być podbity.

  Teraz mam dwie opcje. Dogadywać się z tym właścicielem ( koleś próbował się wymigać, ale jak mu jasno przedstawiłem sprawe to zmiękł ) i napisać rozwiązanie umowy z powodu nie możliwości przejścia przeglądu technicznego lub poprostu sprawe zgłosić na Policje.

  Ktoś, coś w temacie ?

  #motoryzacja #prawo
  pokaż całość

  +: yourij, p.............z +64 innych
  •  

   @Major_Kogz: ale przejebana sprawa. Ale o co dokładnie toczyła się sprawa w sądzie?
   Ale poza tym, można przecież wystąpić o nadanie nowego numeru nadwozia ponieważ oryginalny utraciłeś w wyniku naprawy blacharskiej auta. Sam przechodziłem przez to, diagnosta na stacji nabił mi nowy numer vin na ramie ponieważ poprzedni był niewidoczny.

  •  

   @Major_Kogz:
   Ale co zostało umorzone? Sprawa przeciw sprzedawcy ze wprowadził cie w błąd czy co? A jakieś ukryte wady towaru itp? Żyjemy w takim tekturowymi państwie że serio nie ma sposobu żeby to załatwić? Byłeś u jakiegoś prawnika?
   Moze Stowarzyszenie Prawo Na Drodze ci pomoże? Napisz do nich.
   w aucie jest vin raczej w kilku miejscach i w żadnym nie masz ?
   U mnie nie było całkowicie widocznego numeru. Ale to była terenówka i numeru nie było na ramie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (174)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika zbulbersowany

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)