Gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby od tego!

 •  

  Kolego pracował przez rok w firmie transportowej, gdzie szefem jest typowy Janusz (tzn. minimalna zasadnicza, obchodzenie limitu pracy kierowców poprzez przerzucanie ich na busy kategorii B, godziny pracy nie mające nic wspólnego w tymi zapisanymi w umowie, samochody nienadające się do jazdy, ...wiele innych).

  W pewnym momencie uszkodził sobie nogę (niedziałający wózek widłowy i wszystko nosił ręcznie) i poszedł na L4 i zdecydował że odchodzi z pracy. Wypowiedzenie dwa tygodnie, więc do pracy już nawet nie wracał.

  Został jednak wezwany do firmy pod pozorem podpisania ostatnich papierów. I dostał taki papierek jak w załączniku, czyli do zapłacenia ma 7k. Podstawą do tej kary jest dokument, który załączę w komentarzu. Kolega z tych, którzy dają się łatwo zastraszyć i słysząc że jak nie podpisze to będzie miał do zapłaty całą sumę, czyli 14 050 zł, od razu podpisał.

  Janusz sam powiedział, że zrobił to przez to że kolega go zostawił "na lodzie".

  Jak dla mnie coś tu śmierdzi - z jakiej racji kumpel ma płacić za karę nałożoną na firmę? Co z tym zrobić?

  #prawo #bekaztransa #transport
  pokaż całość

 •  

  Ile bym musiał zapłacić za ubera z Spodka na ul.Medykow ?
  #uber #katowice

 •  

  Uwielbiam młodych maszynistów, jeżdżą super i super z nich ludzie. Tych co srają ogniem o każdy kilometr i minute to nie polecam.

  A stop, ja dziś nie o tym. Kochani moi, w końcu po kilku dniach wracając do domu mam jeszcze trochę (bo 33%) baterii. Muszę to wykorzystać by podzielić się z wami kilkoma spostrzeżeniami.

  Osoby ze #slask - kiedy jezdzicie pociągami między miastami typu Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Katowice to patrzcie na jaką kategorie pociągu macie bilety. Większość z was zasuwa na Regionalnych albo Śląskich, a wsiadanie do pośpiechów, w których od dziś zacząłem wystawiać wam bilety/wezwania skończy się utratą pieniędzy.

  Słyszeliście o nowym pomyśle Unii na darmowy przejazd w przypadku opóźnienia ponad 120 minut? PKP PLK jest w trakcie opracowywania tajnego planu na taką okazję dzięki której pociągi już nigdy nie będą opóźnione. Spytacie jak to? W nowym rozkładzie jazdy na każdej trasie pociągów ma zostać dodana nowa przerwa na postój techniczny, która będzie wynosić kilkadziesiąt minut dzięki czemu pociąg będzie mógł zniwelować opóźnienie!

  pokaż spoiler to oczywiście w pewnej części żart, ale możliwy do zrealizowania


  Dziś po raz kolejny miałem wizytę rewizorów na pociągu. Czasem nie wiem co gorsze - pasażerowie, utk czy rewizorzy. Każde z nich potrafi popsuć humor tworząc problemy, których nie ma. Bo co zrobić gdy puściłem Panią, która jedzie na bilecie regionalnym jedną stacje i nie ma pieniędzy na bilet na pośpieszny? Bo Pani w kasie tak sprzedała. Są tacy co dowaliliby jej te 162,50/650, ale są i tacy Sziszole.

  Do głowy przychodzi mi tylko cytat pewnego Pana Mariusza: "Kiedy chcesz mieć miękkie serce to musisz mieć naprawdę twardą dupe."

  W sytuacjach konfliktowych niektórzy próbują przekupić mnie uśmiechem, inni groźbami, inni skargami. I to chyba będzie temat na następny wpis.

  A na koniec mam do was pytanie, by zaangażować was w dyskusję.

  Dlaczego ludzie w dawnych czasach potrafili odnaleźć swój wagon, swoje miejsce, swój pociąg bez wszechobecnych komunikatów i tabliczek z trasą pociągów, a teraz gdy na każdych drzwiach mamy podany numer wagonu, relacje, a na dworcach są wygłaszane komunikaty pojawia się setka pytań dokąd jedziemy, który wagon, czy to pociąg przez Pyskowice nie są w stanie sobie poradzić?

  Dziś trochę bardzo chaotycznie ale jestem wykończony. Trzymajcie kciuki bym sobie wypoczął. Miłego weekendu.

  #sziszucontent
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1537449736890.jpg

 •  

  Park, łaka a najlepiej jeziorko gdzie mozna sie poopalac w okokicy Gliwic?

  #slask #gliwice #opalanie #pytanie #wakacje #katowice

 •  

  Wykopki moje drogie (。◕‿‿◕。)

  Co polecacie w Katowicach do zobaczenia? Mam ograniczony czas na zwiedzanie, a jestem tutaj pierwszy raz za dnia (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  #katowice #podroze #zwiedzajzwykopem

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika zeusAmadeusz

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)