•  

  Niesamowita statystyka: Messi zdobył w ciągu 12 lat najwięcej bramek, drugi Ronaldo, który wykonał - uwaga- około 1000 strzałów więcej

  A to przecież to ten drugi jest przez niektórych uważany za lepszego egzekutora

  #mecz #pilkanozna #fcbarcelona

  •  

   nie wiem jak obiektywnie mozna pisac o wyzszosci portugalczyka nad messim

   @hora_curka: nie wiem jak można obiektywnie pisać o wyższości Argentyńczyka nad Ronaldo...
   Wstawienie statystyk dotyczących jednego aspektu i na tej podstawie decydowanie o wyższości jednym nad drugim to jak uważanie matematyki jako dziedziny naukowej łatwej po sprawdzianie z dodawania...

   Zbyt wiele czynników wpływa na sukces jako piłkarza. Do tego duża część z nich jest płynna i okresowa. Czyli, w zależności od tego jaki przedział czasowy wybierzesz z historii, tak ocena wyższości piłkarza nad drugim w konkretnym kryterium będzie się różnić.

   I dlaczego akurat wybrałeś takie statystyki? Dlaczego nie wybrałeś na przykład wyższości piłkarza jako lidera, którym Messi bez wątpliwości nie jest tak dobrym jak Ronaldo? Albo obronę tytułu ligi mistrzów jako lidera jedynego zespołu piłkarskiego w historii?

   Percepcjs zmienia wszystko, więc trochę pokory zanim kolejnym razem będziesz oceniał wątpliwą, subiektywną "wyższość" piłkarza nad innym.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (46)

 •  

  tldr;

  pokaż spoiler analiza dzisiejszej sytuacji mężczyzn na rynku matrymonialnym oraz opcje i możliwości dla przegrywów


  Denerwuje Cię to, że kobiety najczęściej kierują się hipergamią i wybierają bardziej atrakcyjnych mężczyzn od siebie?

  Masz dość wkładania w siebie czasu i energii w każdym aspekcie życia, które nie przynoszą żadnych efektów w postaci zainteresowania płcią przeciwną?
  Nie możesz znieść tego, że ktoś nie musi robić nic, by móc doświadczać coś o czym Ty możesz jedynie pomarzyć przez ograniczenia, czynniki środowiskowe lub okoliczności, na które nie miałeś wpływu?
  Tego, że żeby osiągnąć zauważalny progres w dziedzinie życia, którą chcesz poprawić - Ty musisz włożyć masę wysiłku i czasu, a ktoś osiąga to z palcem w dupie?
  Masz dość tego, że kobiety są często bezwzględne w kalkulacji zysków i strat w przypadku decydowania się na potencjalny związek? Że nie przeszkadzają im podwójne standardy w wymaganiach i doborze partnerów?
  Czy w końcu nie doprowadza Cię do szału fakt, że przez wzrost stosunku mężczyzn do kobiet w Polsce (obecnie na 100 kobiet przypada 106 mężczyzn w wieku (0-14 lat); 105 mężczyzn (15-24 lat); 102 mężczyzn (25-54 lat), bardziej szczegółowe dane co powoduje że kobiety mają możliwość większej podaży mężczyzn przez co same są dobrem deficytowym, co daje im możliwość do podnoszenia swoich wymagań i stawiania warunków? Dysproporcje te im większe, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia wojny

  Teraz zastanów się nad tym, bez względu na to jakiej płci jesteś. Czy to jest sytuacja pożądana dla społeczeństwa i cywilizacji? Czy rosnąca liczba sfrustrowanych odrzuconych i rozżalonych mężczyzn, którzy po kolejnych nieudanych próbach pogłębiają swój beznadziejny stan psychiczny potargany przez konfrontację i zderzenie się z rzeczywistością z goła odmienną od tej przedstawianej w powieściach i opowieściach, na podstawie których uczono ich, że najważniejsze jest wnętrze i wartości jakie reprezentują czyny?
  Kobiety oceniają 80% mężczyzn jako nieatrakcyjnych, pokazuje analiza wykonana przez OkCupid.
  Co raz częściej można natknąć się na komentarze przychylne powstaniu wojny lub słynne "betauprising". Są to pierwsze oznaki rozpaczy i badania reakcji pozostałych "poszkodowanych" aktualnym stanem rynku matrymonialnego.

  A więc co z tym zrobić?

  Przede wszystkim na początek zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Kobiece wybory kierowane są podświadomym instynktem przetrwania i sprowadzenia na świat potomstwa, które będzie miało duże szanse na sukces za swojego żywota i dużą szansę na dalszą reprodukcję.
  A teraz zastanówmy się: Czy gdybyś był kobietą, chciałbyś poświęcić część swojego życia na wychowanie potomstwa ryzykując przy tym swoją pozycję na rynku zawodowym, narażając się na zatrzymanie lub nawet cofnięcie swojej kariery zawodowej i być zdanym w dużej mierze na opatrzność swojego partnera, który byłby niepewnym siebie zakolastym manletem o niewyprostowanej sylwetce, cechującym się pesymizmem, bojaźliwością, nie wychodzącego z inicjatywą, bojacego się brać odpowiedzialność za swoje życie, a co dopiero innych, z wąskimi i niespołecznymi zainteresowaniami, które nie rozwijają go społecznie, nie dbającego o swoje ciało i prezencję?

  Biorąc pod uwagę jakie to miałoby skutki dla waszego potomstwa, to tak średnio. Kobiety nie są winne temu, że kierują nimi instynkty, które swoją drogą dają nam przetrwanie od jakiś 200 tysięcy lat. Kalkulacja kobiet jest wpisana w ich naturę. Inaczej musiałyby ponosić konsekwencje wychowania potomków, którzy mieliby problemy na każdej płaszczyźnie życia, począwszy od społecznych po zawodowe na międzypłciowych kończąc. Wychowanie dziecka to jedna z najbardziej obciążających inwestycji w życiu, więc nie bez powodu staramy się optymalizować w tym przypadku zwiększając szanse na łatwiejszy rozwój i wychowywanie potomka, który ma większe szanse na sukces na różnych płaszczyznach życia.
  No dobra, ale co z tymi którzy są odrzucani lub uznawani za niewartych do przekazywania genów dalej przez lokalne kobiety? (w innych rejonach świata wciąż mogą być uważani za atrakcyjnych)

  Dostępne opcje dla przegrywów

  A więc jakie mamy opcje w tej grze zwanej życiem?
  A. Akceptacja naszego losu i wegetacja z rosnącą frustracją, zgorzkniałością, wzrostem ryzyka na zachorowanie na depresję przez brak wystawienia się na naukę nowych rzeczy i brak stymulowania mózgu w celu tworzenia nowych połączeń neuronowych, itd., ale usprawiedliwianie się i tłumaczenie sobie stanu w jakim się znajdujemy losem, niefortunnym zbiegiem okoliczności, złymi genami, problemami z przeszłości, itd.
  B. Podjęcie próby stopniowej poprawy ważnych dla nas aspektów życia, które małymi kroczkami z czasem zaczną być dla nas akceptowalne, a być może nawet satysfakcjonujące (szansa na to wzrasta wraz z sumiennością pracy nad tymi aspektami). Z czasem można dokładać kolejne dziedziny życia, które chcielibyśmy poprawić, co może dać nam efekt w postaci harmonijnego wzrostu jakości naszego życia co przekładać się może na nasz awans w hierarchii społecznej, bardziej wyregulowane emocje przez produkowane hormony w naszym mózgu, co może dać podwaliny na kolejne próby pracy nad kolejnymi dziedzinami życia, zbliżając się co raz bardziej do normalności, zwiększając szansę na otworzenie się przed nami kolejnych możliwości, w których możemy w końcu poczuć się spełnieni, a po drodze być może uda nam się przy okazji nawiązać bardzo wartościowe relacje, które bardzo dobrze wpłyną na nasze samopoczucie i stan emocjonalny.

  Opcja A jest dość kuszące w obecnym momencie, ale daje marny efekt długoterminowo. Opcja B zakłada poświęcenie teraźniejszości na rzecz ciężkiej i być może żmudnej pracy, ale na rzecz prawdopodobnie o wiele lepszej przyszłości. Jako obiektywny gracz, który miałby dokonać wyboru grając postacią w grze "Matrix", jaką decyzję podjąłbyś dla swojego bohatera?
  Ktoś może powiedzieć, co to za różnica. I tak kiedyś umrzemy. Owszem, ale przez resztę dni nie.

  Ale co z przyszłymi pokoleniami? Lekarstwem na te problemy może być inżynieria genetyczna

  Wyobraźmy sobie świat, w którym każda nowo narodzona osoba ma zapewnione perfekcyjne funkcjonowanie wszystkich zmysłów. Geny te gwarantują, że osoba ta będzie mierzyć 175-180 cm w przypadku kobiet i 185 - 190 cm wzrostu w przypadku mężczyzn. Oczywiście można również uwzględnić wyjątki dla potrzeb sportowych.

  Każda osoba ma w genach zapisane informacje o tym, że będzie się dobrze rozwijać, zarówno będzie miała zdrowe, gęste włosy, brak szansy na łysienie lub zakola, predyspozycje do rozwoju muskulatury i inne cechy, które świadczyć będą o ich atrakcyjności (mężczyźni silnie zarysowane linie szczęki, kobiety delikatne rysy twarzy z dużymi oczami i małymi nosami).
  A więc nie będzie grupy opresjonowanej. Każdy będzie się rodził z takimi samymi szansami na start, z takim samym zestawem genów. Nie będzie dyskryminacji ze względu na wzrost, geny, twarz.

  Wyobraźcie sobie świat, w którym nie ma przegrywów, bo nie mogą już swojego lenistwa zrzucić na geny w stylu "płaku płaku jestem brzydki, mam chujową mordę, nic nie poradzę na to że loszki to coorvy i mnie nie chcą"
  Teraz liczy się tylko kompetencja i praca nad sobą. Będziesz leniwy i nie będziesz o siebie dbał jedząc niezdrową żywność nie dbając o aktywność fizyczną? To będziesz przystojny, ale gruby, zwiększając prawdopodobieństwo na choroby związane z układem krążenia i pogorszenie się cery.

  Każdy będzie ponosił konsekwencje za swoje czyny i odpowiedzialność za swoje życie. Każdy będzie świadomy, że to od niego samego zależy kim będzie, bo miał takie szanse.
  Nie będzie dyskryminacji i hipergamii, bo wszyscy będą 9/10. Mogą być lekkie dysproporcje w preferencji typu kolor oczu, włosów, kształt ust, rysy twarzy, itp. ale to drobne niuanse mające na celu urozmaicić i różnić od siebie grupy ludzi.
  Od tej pory kobiety i mężczyźni dobierają się ze względu na to jakie mają wnętrze. Czym się kierują i jak bardzo kompetentnymi osobami są. Świat idealny można by powiedzieć.
  Kto wie, czy za niedługo, być może jeszcze za naszego życia nie będziemy świadkami pierwszych idealnych potomnków za sprawą CRISPR

  #przegryw #rozwojosobisty #wzrost #depresja #tfwnogf #zwiazki #nauka #rozowepaski #niebieskiepaski
  pokaż całość

  +: Perkele93, Rewolucjonista_przegrywu +5 innych
  •  

   @zlote-golabki-winiego: uwielbiam taką prostą, płytką, niekonstruktywną krytykę. W tej na przykład brak świadomości kontekstu do jakiego to powiedzenie mogłoby się odnosić. Mianowicie koncepcji człowieka jako jednostki niestałej względem czasu. A więc zmieniającej się. Zarówno mogącej rozwijać się w różnych dziedzinach, realizując swój potencjał w pewnych dziedzinach życia, jak i zmieniającej się w postaci starzenia się, wegetacji, tracąc czas i obserwując marnowanie swojego potencjału bezpowrotnie, co wprowadza w stan wegetacji.

   Więźniowie akurat mają doświadczać tego drugiego jako ponoszenie konsekwencji za swoje czyny, które były niezgodne z obowiązującym na danym terenie prawem. Dlatego jedyne co im pozostaje to uświadomienie sobie jak dużą cenę muszą za to zapłacić, bo zmarnowany potencjał ludzki jest bezcenny.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Gdy ktoś pokazuje mi swojego nowego gówniaka xD
  #heheszki #madki #humorobrazkowy

  +: kot_gagarina, Smutny_memiarz +631 innych
 •  

  Logika ekologów ( ͡º ͜ʖ͡º)

  1. Przyleć na zlot klimatyczny w Katowicach.
  2. Zamieszkaj w Krakowie.
  3. Wypalaj paliwo na dojazdy Kraków - Katowice - Kraków.

  Jako bonus, irytuj tubylców którzy stoją w korkach, ponieważ autostrady są blokowane na przejazd oficjeli.

  #ekologia #katowice #krakow

  •  

   Tak, wszystko zostało wykupione, a na dodatek bazy noclegowe znacząco podrożały, jak to przy takich okazjach. Zwykły człek raczej nie byłby chętny za nocleg nawet 500% standardowej ceny za noc, dlatego np. studenci czy szaraczki przerzucili się na Kraków, a i część delegatów i tutaj się znalazła, bo Katowice naprawdę są biedną bazą noclegową.

   Poza tym w szczycie uczestniczyło aż 18 000 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo, ułamek z tego nocował, ale nic dziwnego, że i Kraków udało się sparaliżować (w końcu to prestiżowa baza noclegowa i okolica).

   @czar_Pekla: Jak to jest, że jakiś głupi turniej Intela przyciąga 18 000 ludzi i nie ma problemu?

   Aglomeracja Śląska ma 2 mln osob, i nie ma miejsca dla 18 tys osob z zewnątrz?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (25)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika zexan

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)