•  

  #anonimowemirkowyznania
  Znam rodzinę, w której istnieje przemoc, matka znęca się nad dorosłą córką, znęcała się nad nią całe życie fizycznie i psychicznie, dziewczyna jest wrakiem człowieka, ciężko z nią w ogóle porozmawiać, duka tylko jak robot i ma totalne rozkojarzenie. Na pewno nie jest zdolna do samodzielnego funkcjonowania, nie pracuje, nadal mieszka z matką, ojcem i częścią rodzeństwa. Matka biła ją od dziecka, wyzywała od szmat, kurew, mówiła, że nie jest jej córką, ogólnie najpodlejsze obelgi i bije ją nadal choć ta ma 20 parę lat. Innym dzieciom też się czasem obrywało, ale nie na taką skalę. Ta dziewczyna traktowana jest jak jakaś czarna owca od małego dziecka. Co może zrobić, by jej realnie pomóc?
  - gdzie to zgłosić, czy można anonimowo?
  - jak wygląda procedura po takim zgłoszeniu, czy wystarczy takie zgłoszenie, by matka została umieszczona w areszcie i dalej nie zagrażała córce? A może córka ma szansę na jakiś ośrodek pomocy oraz wsparcie psychologiczne?
  - co jeśli u ofiary pojawi się syndrom sztokholmski i zacznie bronić matkę, a reszta rodziny także zaprzeczy?
  - gdyby matka trafiła do psychiatryka/więzienia, reszta rodziny bez niej by mogła wreszcie normalnie funkcjonować, jest na to szansa?

  Proszę o wypowiedź osoby, które mają pojęcie o tego typu sprawach. Będę wdzięczny.

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  pokaż całość

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania idź na policję i złóż zawiadomienie o znecaniu. Anonimowo też można, ale różnie to mogą potraktować i możliwe, że nic nie zrobią konkretnego i klepna odmowę wszczęcia, zwłaszcza jesli rodzina nic nie potwierdzi i nie bedzie dodatkowych dowodów (zeznań sąsiadów, śladów po jakichś interwencjach wcześniej). Jeśli twoja wersja zostałaby solidnie potwierdzona to matka moglaby dostać środki zapobiegawcze, niekoniecznie areszt, tylko wolnosciowe np dozór, nakaz opuszczenia lokalu. Jakieś ośrodki pomocy pokrzywdzonym przemocą istnieją, trzeba poszukać w okolicy. pokaż całość

Osiągnięcia (1)