Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Nieprzyjęcie mandatu za brak maseczki w sklepie - ciąg dalszy: Wpis1, Wpis2

  Na początku marca dostałem listem poleconym wyrok nakazowy w którym wymierzono mi karę grzywny w wysokości 300 zł i zasądzono 30 zł opłaty sądowej oraz 70 zł tytułem zryczałtowanych wydatków postępowania. Łącznie: 400 zł.

  Na wyrok złożyłem sprzeciw, który w ciągu 7 dni od otrzymania wyroku wysłałem listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Sprzeciwu w żaden sposób nie argumentowałem - składam sprzeciw i tyle.

  Wczoraj przyszło zawiadomienie o terminie posiedzenia w przedmiocie umorzenia postępowania, co tak naprawdę oznacza, że sprawa zakończy się pomyślnie. W pierwszym komentarzu zrzut krótkiej rozmowy z moim kolegą - prawnikiem.

  Gdy przyjdzie mi pismo z umorzeniem, popełnię podsumowujący wpis, bo na jesień historia może znów się powtórzyć i może komuś się to przyda.

  #koronawirus #maseczki #covid19 #policja
  pokaż całość

  odpowiedzi (103)

 • avatar

  Nadal z tego kisne xDD #koronawirus

  odpowiedzi (39)

 • avatar

  Mam pytanie. Mój różowypasek pracuje na umowie o pracę i właśnie złożyła wypowiedzenie z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Żadnej umowy lojalnościowej nie podpisywała. Janusz chce zwrotu 20k za szkolenia i zainwestowanie w sprzęt na którym miałaby pracować. Czy roszczenia Janusza są zasadne? Dołączam zdjęcie umowy którą podpisała #praca #prawo

  odpowiedzi (75)