MartinoBlankuleto
Syn zwykłego kamieniarza z warszawskiej Pragi. Po śmierci ojca przejmuje odpowiedzialność za utrzymanie rodziny, jednocześnie studiując biologię na Uniwersytecie Warszawskim. Za działalność patriotyczną władze carskie skazują go na zesłanie do Mitawy. W 1917 roku zakłada Komitet Narodowy Polski, którego działalność sprawia, że po wojnie naród polski jest traktowany jako jeden z jej zwycięzców. W międzyczasie Uniwersytet w Cambridge nadaje mu honorowy tytuł doktora. 29 stycznia 1919 roku na sali zwierciadlanej w Wersalu, wśród najpotężniejszych ludzi ówczesnego świata, wygłasza przemówienie dotyczące granic odrodzonej Rzeczpospolitej i konieczności uznania jej niepodległości przez wszystkie państwa. Mówi łącznie przez 5 godzin, najpierw po francusku, następnie sam tłumaczy swoje słowa na angielski. Szanujesz, plusujesz. #marszniepodleglosci #swietoniepodleglosci #4konsewy #historia #ciekawostkihistoryczne +629
Cumak69
Nie zdziwie się jak jacyś debile pojawia się w godzinę W z taką flaga z ewidentną intencją w stronę zebrania wpierdolu przy błyskach fleszy, żeby zagraniczne media mogły pisać głosami naszych jakże bezstronnych korespondentów, że faszyzm podnosi łeb.

#4konsewy
+3
sanglier
Czacie, jaki byłby ból dupy prawactwa z całego świata jakby Volkswagen wypuścił kolejną generację VW Polo Harlekin?

#lgbt #neuropa #4konsewy #motoryzacja #bekazlewactwa #bekazprawakow #volkswagen
+274
TypowyRobert
Witam. Chciałbym to napisać do wszystkich ludzi którzy nie rozumieją idei marszy odbywających się w Polsce. Zachodzi bowiem błędne założenie, iż to marsze są powodem agresji ze strony skrajnej prawicy.

Nie, nie są one przyczyną agresji , ale skutkiem wieloletniej dyskryminacji osób LGBT które nie miały nigdy głosu i teraz dzięki internetowi, mediom społecznościowym mogły podzielić się swoimi problemami z innymi podobnymi ludźmi i w końcu wyjść na ulice w formie Marszu Równości.

Kiedyś takim ludziom szybko zamykano usta i zastraszano, teraz kiedy są oni bardziej otwarci to i opozycja stała się bardziej agresywna i zdesperowana, niestety na niekorzyść społeczności LGBT, bo pod milcząca zgodą obecnego rządu.

Jednakże wieże, że wielu ludzi którzy "nie stoją po żadnej stronie barykady" zauważą że jedna barykada to otwarta furtka z napisem "Zapraszamy" a druga to kamienny mur z żelaznymi wrotami z zakazem wejścia. Tyle w temacie dziękuje.

#lgbt #neuropa #4konsewy #marszrownosci #przemyslenia #
+73
troszkuschudlem
Kornel Filipowicz,
wiersz z tomu "Powiedz to słowo", 1984
#wiersz #literatura #polska #wolnosc #4konsewy #socjalizm
+9
Zarzadca
Chłopak i dziewczyna! Normalna polska rodzina. Stop dewiacjom propagowanym prze KK.

#bekazkatoli #bekaznarodowcow #onr #bekazprawakow #religia #katolicyzm #bekazreligii #katolicyzm #mikromodlitwa #mirkomodlitwa #neuropa #4konsewy .ru
+33
liberalnysernik
Amerykański Kościół Episkopalny chce wspierać osoby transseksualne. Tymczasem polskie środowiska katolickie w najlepsze plują na osoby LGBTI i próbują zabraniać im upominania się o swoje prawa. Przepaść cywilizacyjna.

#neuropa #4konsewy #bekazkatoli #bekazprawakow #lgbt #chrzescijanstwo
+68
Zarzadca
W poniedzialek mecz BOLZGA-narod wybrany przez Boga (zwani Izraelem)

Hehe ten osobnik kiedyś był księdzem katolickim, oficjalnym przedstawicielem żyda Jezusa na ziemi.

#urojeniaprawakoidalne #bekazkatoli #bekazprawakow #bekaznarodowcow #4konsewy .ru #neuropa
+64
Gilgamesz69
Kukiz dopiero po wyborach się domyślił że do ludzi trzeba mówić prosto xD #polska #kukiz #4konsewy +3
Qba1996
Czy to jest przyznanie się do prowadzenia brudnej kampanii przeciw wrogiej opcji politycznej? #pis #po #wybory2019 #wybory #propaganda #sakiewicz #tvpis #konfederacja #neuropa #4konsewy #japierdole +38
R2D_Z_Chicago
A jak wam mówiłem to - leciały
@komio dzięki za pomoc w trollingu i do zobaczenia w nowy życiu.

xdxdxdxdxdxdxd ale dziś musi mieć pieczeń z dzika buhahhhgaaa

A ty moderatorku co mi posty kasowałes mozesz skoczyć

#konfederacja #bekazprawakow #4konsewy #heheszki
+4
MartinoBlankuleto
"Narodowy dzień upamiętnienia zniesienia niewolnictwa" #4konsewy #bekazlewactwa #kolorowaagitacja #heheszki +53
Please_Remember
Wtedy się z niej śmieliśmy, teraz okazało się ze była wizjonerką #bekazpisu #bekazewszystkiego #4konsewy +13
Pokaż następne