JaNo85
Ogarnia ktoś co to za błąd? Pacjent Man tgx #ciezarowki
wronek89
#bekaztransa #ciezarowki #uk
W Wlk. Brytanii dość często mijam truck spotterow robiących zdjęcia ciężarówkom.
Cześć zdjęć można znalezc po wpisaniu swojego numeru rejestracyjnego w google.
Ja mam dwa zdjęcia. Drugie w komentarzu.
+32
FKSSM
no to niezła firma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ets2 #humorobrazkowy #heheszki #bekaztransa #ciezarowki
+10
PawelW124
#motoryzacja #samochody #carboners #ciezarowki #fiat #italiancars #forzaitalia

Iveco EuroStar z 17 litrowym silnikiem V8 – w swoim czasie niewiele ciężarówek mogło się z nim równać

Link do artykułu
+8
Wujaszek_Wania
A to leń patentowy nie chciało się z kabiny wychodzić... Niszczy drogi i morduje niewinne istoty! (╯°□°)╯︵ ┻━┻
#ciezarowki #transport #pracbaza #bekaztransa
+2
totalski
Hej potencjalni mistrzowie kierownicy z #prawojazdy i reszto ludu mirkującego :)

Jeśli cofanie na placu na nauce jazdy, albo tylko w między linie na parkingu sprawia wam trudność, to może chcecie spróbować czegoś innego? :)
Co powiecie na noc, oślepiające światło w szybę lub lusterka, do tego krętą, grząską, wyboistą i cholernie wąską trasę pełną przeszkód takich jak hałdy piasku, wystające studzienki, słupki, maszyny budowlane, wykopy, czy chociażby banalne geodezyjne paliki których nie wolno rozjechać? :) A bo pojeździłem sobie ostatnio na takiej budowie :)

Ok, zgoda, trochę #chwalesie bo cofanie po kilkaset metrów w takich warunkach sprawiło mi frajdę pomimo, że czasami włosy jeżyły się na głowie. Paru kierowców w firmie odmówiło tu pracy, albo zastrzegło, że pracują tylko do 16-17 (czyli do zmroku). Nie mniej parunastu innych jeździ cały czas, sobie radzi i za bohaterów nie uważa. Uczciwie też dodam, że aktualnie jeżdżę ciężarówką z dodatkowymi LEDowymi światłami cofania (co nie jest powszechne), a które naprawdę świecą. Coprawda tylko doświetlającymi przestrzeń z tyłu, ale i tak jest nieźle. Bo są i ciężarówki, które takie lampy mają także zaraz za kabiną, do oświetlania przestrzeni obok, ale jakoś sobie bohatersko jak dotąd radzę bez nich.

Jak by ktoś mógł zawołać @krabozwierz bo chyba nadal ma mnie na czarno, niech mi pokaże gdzie tu jest ten znak zakaz wjazdu pow 3,5tony którego wiosną tak bohatersko bronił i mnie za jego nieprzestrzeganie zwyzywał i zczarnolistował.
Pomimo że tłumaczyłem, że znak niebawem tak jak cała łąka pojedzie na wysypisko razem z ziemią z wykopu, a cała okolica zmieni się nie do poznania. Dalej mam tu nie wjeżdżać bo jakiś śmieszny znaczek stoi? Znaczy teraz to by parę metrów nad ziemią, na środku tego, a może tylko podobnego wąwozu wisiał :)

Na zdjęciu jedyna prosta na tych wykopkach i jedyne zdjęcie z tamtej roboty na którym coś poza szumami matrycy widać :)

#trzymaczkierownicy #pracbaza #budowa #ciezarowki #kierowcy #gorzkiezale i #heheszki
+8
Lelum--Polelum
O kurwa co się odkurwiło xDDDDDDDDDDD
Pomysłowe żaby załadowaly jeszcze tlące się śmieci na wywrotke i ona zajęła się na moich oczach xDDDDDD niezły sabotaż
#bekaztransa #francja #tir #ciezarowki #zycietruckera
+67
wezsepigulke
Nowa #scaniakroladafchuj #scania jest chujowa. Dziękuję za uwagę.

#ciezarowki #bekaztransa #zycietruckera
+4
romek3112
Czy ktoś się orientuje co to za kontrolka? Wóz strażacki Mercedes 1726
#motoryzacja #strazpozarna #ciezarowki #mechanikasamochodowa
+3
Messix
Ciaga ktos takie? Dobra robota czy syf?

#transport #ciezarowki #bekaztransa
totalski
natchniony komentarzem @Przemysluaw
niczym "grażyna wymądrzająca się nad Januszem usiłującym pierwszy raz w życiu uruchomić pralkę" jako człowiek z " karykaturalnie wybujałym ego" powymądrzam się dziś o wywrotkach trójstronnych.

W sumie to takie trochę #ciekawostki o #ciezarowki dla tych co nie wiedzą, a #zenada dla tych co wiedzą. Uwaga, wymądrzam się:

Zalety: podstawowa i oczywista: można wysypać bokiem. :) Nie wszędzie da się podjechać tyłem (pobocze wąskiej drogi), albo jest dość miejsca nad pojazdem (linie napowietrzne, konstrukcje).
Wady: mniej sztywna, więc gorzej znosi wysypywanie tyłem na nierównym podłożu, w narożnikach łatwiej przystaje przewożony materiał. Na stykach bocznych klap zwykle w mniejszym lub większym stopniu wydostaje się przewożony ładunek. Taka zabudowa więcej waży niż "rynna", więc zmniejsza (legalną :) ) ładowność

Wybór pomiędzy wysypem w tył, a w bok dokonuje się zwykle wyciągając w jednym miejscu jeden bolec, a w drugim wkładając inny. Próba podnoszenia z trzema bolcami = przypał, pogięta rama i skrzynia. Próba podnoszenia z tylko jednym włożonym bolcem zamiast dwóch = przypał, skrzynia wyleci z zawiasów i siebie albo coś uszkodzi. Często samochody używają wysyp boczny na tylko jedną ze stron o czym nie wszyscy nawet na budowach pamiętają organizując rozładunek. Czasem mają jeden siłownik do podnoszenia, czasem dwa obok siebie, ale to nic nie zmienia. :)

Na zdjęciu wersja na bogatości, bo z hydrobortą. Czyli całą albo częścią bocznej ściany w dół uchylanej z kabiny przy pomocy hydraulicznych siłowników. Tworząca po otwarciu o 90" taką półkę, a o prawie 180" ścianę - osłonę boku samochodu. Doskonały patent by wysypać z dala od samochodu. Bez podjeżdżania do samej krawędzi, albo by nie nawalić materiału na elementy pojazdu. Pół biedy jak to łatwy do sprzątnięcia piasek. Gorzej jak na błotniki, obrysówki i inne badziewie poleci np gruby gruz

Przy okazji: Nie każda zabudowa typu kanciak ma trójstronny wysyp. Umiejscowienie siłownika (za kabiną pod środkiem skrzyni) będzie pewnym ułatwieniem w rozpoznaniu typu :)

Chciałem jeszcze dorzucić z netu jakieś ładne ilustracje tematu, ale chyba mi sie abonament na gógla skończył, bo nic ciekawego nie znalazłem. Zawiedzionych proszę o wybaczenie. :)

Pytania?

pokaż spoiler ps jak byś @Przemysluaw tą cholerną instrukcję od pralki przeczytał, to by cię teraz dupa o wymądrzanie się tej jakiejś twojej grażyny nie bolała :)


#trzymaczkierownicy i oczywiście że jak zwykle #chwalesie
+9
ff_91
Kirgistan, wioska Sarybułak. Ciężarówka dodaje gazu, uciekając przed nadciągającym stadem owiec.

Podczas dwudziestu minut łapania stopa w tej wsi naliczyłem cztery ogromne stada zwierząt, pędzone samym środkiem głównej w tej części kraju drogi.

Kirgiscy kierowcy znoszą takie przeszkody ze stoickim spokojem – w końcu, jako przedstawiciele ludzkiego świata, są w tym kraju mniejszością. Według danych statystycznych w Kirgistanie mieszka 6 256 730 ludzi, podczas gdy owiec i kóz jest 6 077 775, koni – 481 329, krów – 789 796, bydła – 1 575 434, kur – 5 910 418, a świń – 52 169. Ponad dwa do jednego dla świata zwierząt gospodarskich.

pokaż spoiler [Źródło danych](http://www.stat.kg/ru/opendata/category/95/). Nie mam pojęcia, jaką różnicę kirgiska statystyka widzi pomiędzy krowami a bydłem. Podawałbym w wątpliwość także szczegółowość danych, zwłaszcza tych dotyczących drobiu. Nie ulega jednak wątpliwości, że zwierząt jest w Kirgistanie więcej niż ludzi, co rzuca się w oczy każdemu, kto tylko wyjedzie poza przedmieścia stolicy.


Opublikowałem dziś drugą część autostopowych wspomnień z Kirgistanu. Kto jest ciekaw płonącej wody, tego zapraszam tutaj :) A tutaj jest znalezisko.

#podrozefilipa -> mój tag

#podroze #ciekawostki #zwierzeta #autostop #azja #swiat #podrozujzwykopem #mojezdjecie #ciezarowki
+8
emcter
Stare czasy się przypominają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stara DK8 przed Augustowem.
Korek przed 7 km (。◕‿‿◕。)
#ciezarowki #podlasie #transport
+2
emcter
Może zrobić jak colega @Grzabek powiedział - 100 dań na stacjach/zajazdach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ponownie na zdjęciu śniadanie za 12 zł (。◕‿‿◕。)
Odkryłem że, na Orlenie takie bary nazywają się Stop Cafe Bistro i nie, to nie jest francyzobiorca co jest dużym szokiem i bardzo szanuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler Jajecznicy jest o wiele więcej tylko przykryta boczkiem ʕ•ᴥ•ʔ


pokaż spoiler Nie muszą być gorące, pokazuje tylko mój zachwyt XD

#zycietruckera #ciezarowki #pokazsniadanie
+81
emcter
Jestem zaskoczony jakością jedzenia w Orlenie przed Suwałkami.
Jest jakby wbudowany bar z dość niedużymi cenami.
Na zdjęciu śniadanie za 12 zł (。◕‿‿◕。)
#zycietruckera #ciezarowki #pokazsniadanie
+1244
lajsta77
Nie wchodzę na wyższe obroty bo odlecę. Te ciężarówki z wypożyczalni to niezłe graty #motoryzacja #carfotolajsta #ciezarowki
AnonimoweMirkoWyznania
#anonimowemirkowyznania
Czy wielu ludzi ktorzy pracuja jako zawodowo jako kierowcy bierze jednoczesnie leki #ssri na #depresja ?
czy to wam nie przeszkadza w #pracbaza ?
Jak skupienie podczas jazdy po lekach ?

#transport #ciezarowki #autobusy #taxi #bekaztransa #samochody #medycyna #lekarz #transblogasek

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
kuta_senator
Mirasy, potrzeba pomocy. Mój tata jest kierowcą ciężarówki i w pewien sposób utknął we Włoszech. Pojechał tam i firma kazała mu zostawić wszystko (samochód, bagaż itd.) i wrócić samolotem. Ma sobie opłacić bilet i jeszcze dotrzeć na lotnisko do Rzymu... Generalnie sytuacja bardzo słaba, bo ojciec nie zna ani włoskiego ani angielskiego, a ma pełno jakichś swoich gratów. Dokładnie znajduje się w tym miejscu co na zrzucie ekranu. Czy jest tu ktoś kto mógłby pomóc? Jakiś inny kierowca tira lub ma ktoś znajomego kierowcę który mógłby zabrać ojca stamtąd do Polski do Warszawy? W razie czego jesteśmy gotowi zapłacić za to. Bardzo proszę o jakąś pomoc, może ktoś coś... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#transport #tir #kierowcy #kierowca #pomocy #wlochy #wykopefekt #mirkoefekt #ciezarowki #transportciezarowy #potrzebnywykopefekt
+458
PLAN_B
#tir
#ciezarowki
#axor
#mercedes
#transport

Cześć, orientuje się ktoś do czego służy ten przycisk ? Jaką funkcję uruchamia? Mam go w axorze z 2013 roku.
+1
totalski
takie małe #heheszki z #pracbaza #kierowcy #ciezarowki na #budowa
#needforspeed #special #edition: #trzymaczkierownicy #tokiodrift, znaczy #taczka # drift :)

Normalnie taka robota to męczarnia, ale tu 2,5 dnia takiej katorżniczej :) pracy zleciało całkiem przyjemnie. przejechanych kilometrów wyszło jakieś 23, a średnie spalanie 239l/100km. Dobrze że nie tankuję tej taczki za swoje :) Ale to już takie trochę #gownowpis w #drogipamietniczku

#spamtagami #wincyjtagow

ps: jeszcze małe #glupiewykopowezabawy i #filozofietrzymaczakierownicy: jestem lepszy niż przeciętny #szybcyiwsciekli, bo 8x8 to więcej niż 4x4 :)
+9
Sepp1991
Czasami warto się przejechać czymś innym niż biurko ..
Ciekawe jaka osobówka ma taki patent jak wskaźnik zużycia okładzin( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #samochody #bekaztransa #ciezarowki
+9
camaro98
Ciężarówki i dostawczaki równie popularne teraz jak w 90. Ja zacznę poczciwy star 1142 jeździł w PRL jeździł w 90 jeździ teraz. Dziś jadąc do szkoły minąłem aż 3, możliwe że jest to jakiś specyficzny mikroklimat motoryzacyjny mojego zadupia ( ͡º ͜ʖ͡º) @oficer-prowadzacy #ciezarowki #motoryzacja #lata90 #glupiewykopowezabawy #transport #czarneblachy +149
robert5502
Ot taka Perełka transporu gnije sobie na parkingu w Valencinnes ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ciezarowki #bekaztransa #zycietruckera
+8
ReFree
#betonowoz #ciezarowki

O, takiego Kenwortha spptkalem na parkingu w Oslo
+10
Pokaż następne