krajowa
To teraz dzieci w podstawówce chodzą do szkoły na kacu ( ಠ_ಠ)
#patologia #dzieci #dzieciakichojraki #dzieciwpatosieci #podstawowka #pijanedziecko #szkolapodstawowa
+1
prosile
Do mnie też rogale dotarły (ʘ‿ʘ) Dzięki @MandarynWspanialy oraz @m__b za paczkę!
Rogale jadłem już w zeszłym tygodniu jak byłem w Poznaniu, więc te rozdałem współlokatorom z Malezji i Indii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niech wiedzą co to poznański rogal! Także obowiązki patriotyczne spełnione (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Przy okazji przypominam, że dzisiaj ostatni dzień w którym można zamawiać rogale z #rogalove
Smacznie zachęcam do tego! :D

#rogale #jedzenie #dzieciakichojraki
+4
Wieczna_Konkubina
bede go zjadł #rogalove #dzieciakichojraki #rogale
A w zasadzie już zjadłam. 1200 kcal zjedzone w szczytnym celu!
+1
Yankumiii
Mam i ja razem z @Waleczny_Kalafior (ʘ‿ʘ)

Oby były pyszne to jeszcze domówimy kilka (。◕‿‿◕。)

#wykopowapara #dzieciakichojraki #rogalove #rogale
+5
prosile
Licznik wskazuje 142 tysiące złotych :D Daje to około 9475 rogali.
Zakładając, że każdy rogal ważył 200 gramów daje to około 1,9 tony rogala (ʘ‿ʘ)
Dane mogą być trochę zakłamane, bo teraz do akcji włączył się Google Pay i podwaja kwotę wydaną na rogale jeżeli zapłacimy ich płatnością przy zakupie. Rogale można zamawiać do 17 listopada! !

#rogalove #jedzenie #dzieciakichojraki #pomagajzwykopem #foodporn
+3
MandarynWspanialy
Mam i ja. W końcu dotarły.( ͡º ͜ʖ͡º)
#rogalove #dzieciakichojraki #slodycze
+3
wykop
Cześć Wam, dobrzy Ludzie! (ʘ‿ʘ)

W myśl zasady, że wszystkim nie pomożemy, ale spróbować warto, mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość! A nawet dwie! Kwota, którą do tej pory przeznaczyliście na zakup rogali to aż 123 675 zł - to pierwsza dobra wiadomość! A przypominamy, że cały dochód ze sprzedaży rogali przeznaczony zostanie na budowę i wyposażenie nowoczesnej kliniki "Dzieciaki Chojraki", dzięki której najmłodsi pacjenci będą mogli w godnych warunkach pokonywać choroby nowotworowe! Ale zaraz, zaraz, nie jest to nasze ostatnie słowo, bo... I tu zaczyna się kolejna MEGA dobra wiadomość!

pokaż spoiler Lepiej usiądźcie...


Do akcji #rogalove dołączyło właśnie Google Pay! Kupujcie rogale płacąc z Google Pay, bo dzięki temu pomoc dla kliniki @DzieciakiChojraki będzie jeszcze większa - Google Pay dołoży do finalnej kwoty, którą zbierzemy, równowartość każdego zakupionego przez Was rogala, za którego zapłacicie tą metodą płatności! (。◕‿‿◕。)

Nic jednak nie wydarzyłoby się bez Was. To Wy jako pierwsi pomogliście nagłośnić temat zbiórki pieniędzy na budowę kliniki dla dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. Jesteście NAJLEPSI, wiecie? Dziękujemy Wam za to! <3

Link do strony: https://rogalove.pl/

#wykop #pomagamy #googlepay #dzieciakichojraki #wykopblog
+479
edicsson
5696 - 212 - 146 = 5 338

212 - kiedy na początku tygodnia napisał do mnie @radoslaw-szalkowski, że w sobotę będzie wyjeżdżał z Łodzi po pana @Mortal84, nie trzeba było mnie długo namawiać. Właściwie to nie trzeba było mnie wcale namawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) od słowa do kupienia biletów i zebrania Ekipy z Warszawy w postaci @rdza nie minęło zbyt długo czasu. Tak został skreślony mój tydzień w pracy z powodu mentalnej radochy z nadchodzącej wycieczki we wspaniałym towarzystwie.

W piątek wieczorem, tuż przed wyjazdem, odzywa się @fenter (później się okazuje, że to Mortal 2.0) z chęcią dołączenia. Ogarniamy szczegóły dojazdu pierwszą KM-ką do Warszawy i trzymamy kciuki, żeby 8 minut na przesiadkę wystarczyło.

Pobudka o 3:00, ogarnięcie śniadania i w drogę. W Łodzi wita nas @radoslaw-szalkowski i czekamy chwilę na @sim_co oraz @Zelazko_MPM. Chwilę po 7:00 ruszamy w drogę. Tuż za Łodzią wita nas mgła i klimatyczny wschód słońca. Po kilkunastu górkach trochę się uodparniam i nie płaczę, przed każdym <hehe> podjazdem. W jeździe pod wiatr motywuje mnie tylko to, że na 80km będzie punkt kulminacyjny wyprawy - Góra Kamieńsk - moja najwyższa jak do tej pory wspinaczka. Pod samą górą wpadam na pomysł odczepienia torby podsiodłowej, zawsze to 3kg mniej. Oczywiście towarzystwo mi nie wierzyło, że zostawię ją tak o w krzakach, jeszcze mnie dobrze nie znają #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam podjazd mimo wszystko poszedł mi lepiej niż się spodziewałam. Zamykając stawkę, z kilkoma przerwami dojechałam na szczyt i się zgubiłam… Na jednej, jedynej drodze.

W Kleszczowie, najbogatszej gminie w Polsce - czuć piniondz - spotykamy się z panem @Mortal84 i ruszamy oglądać Największy Wykop w Europie - podobno to tam pieką rogale na akcję #dzieciakichojraki. Odwiedzamy 2 punkty widokowe i kierujemy się w stronę wykwintnego obiadu w restauracji na M. Jadąc ze średnią około 30km/h na godzinę tak się zagaduję z @rdza, że dostaję kolki, która trzyma mnie aż do przerwy.

Po McDonaldzie kierujemy się zaliczając gminy do Łodzi. Całkiem przyjemnie jedzie mi się po ciemku. W okolicach Łasku robię się bardzo głodna, wyciągam z kieszonki ciastko i nie łapiąc kęsa na jakiejś dziurze je gubię… Na szczęście docieramy w idealnym czasie na pociąg i jeszcze przed Widzewem udaje nam się zahaczyć o McDonalds.

Dzięki wszystkim za cudowne towarzystwo, szczególnie pani @rdza za wspaniałe pogawędki. Jazda z wami to była ogromna przyjemność i czas minął niesamowicie szybko. Trudno nie wspomnieć o idealnie zaplanowanej trasie przez @radoslaw-szalkowski - absolutnie wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Do następnego!

144 - kiedy zaliczanie gmin wchodzi za mocno i nie wynaleziono jeszcze na nie szczepionki pakuję się do Lubartowa i wracam z południowym wiatrem podziwiając lubelskie krajobrazy. I cyk do 10k zostało mi jakieś 900km.

#rowerowyrownik #szosa #100km (nr 34) #200km (nr 4)
+39
MandarynWspanialy
Cóż... zadraszczam tym, którzy już dostali swoje rogale. Zamówienie poszło elegancko w poniedziałek. Wybrałem dostawę na dziś (sobota) w godzinach 9:00-14:00

I wszystko szło dobrze. Nawet dziś rano dostałem SMSa od DPD, że kurier ma paczkę i przyjedzie. Hurra!

Jest godzina 16:55. Nie przyjechał (╯︵╰,) nie napisał, telefonu nie odbiera. Wygląda na to, że rogalki będę jadł najwcześniej we wtorek, czyli już w stanie niepierwszej świeżości (╥﹏╥)
Tyle dobrego, że to akcja na szczytny cel i to łagodzi mój ból tyłka. Żałuję tylko, że nie dane mi będzie ich spróbować na świeżo, bo ponoć dobre.

#rogalove #dzieciakichojraki #zalesie #kurier
+1
Odczuwam_Dysonans
Oto i one! Rogale Świętomarcińskie już u mnie!
Jako, że to chyba mój pierwszy raz z "prawdziwymi" rogalami, to muszę napisać że są pyszne i sycące! Do kawki ideał! :D
Dzięki @m__b za tą akcję! No i szacun dla @DzieciakiChojraki oraz @prosile - za to, że Wam zależy!
Ale przede wszystkim chciałbym podziękować @Qzka za uznanie godnego mnie takiej formy gratyfikacji ;) i że w ogóle pomyślała żeby zrobić coś podwójnie dobrego w taki sposób :) i zapoznać mnie, Krakusa z najprawilniejszymi rogalami w kraju. Tak trzeba żyć!
Zastanowię się jeszcze komu, i również zrobię komuś taki prezent, bo w taki sposób pomaganie to sama, smaczna, przyjemność :) polecam wszystkim! I od razu dzień jest lepszy :)

#rogalove #dzieciakichojraki #pomagajzwykopem #rogale #jedzzwykopem #wykop
+4
Stamp
Ze względu na to, że 12 jest dniem wolnym...
Kupiłem pracownikom mojego małego biura rogale trochę wcześniej, bo wiecie, @m__b zaakceptował wysyłkę i powiedział, że były pyszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P.S. To najsmaczniejsze rogale jakie w życiu jadłem, bo były smaczne i pomagają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P.S. 2. Jakbym miał większy zespół, to bym kupił więcej, ale i tę ilość ledwo dojedliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wołam @prosile bo robi dobrą robotę... o taki wykop nic nie robiłem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#rogalove #rogale #dzieciakichojraki #pomagajzwykopem
+7
prosile
Stan 4 dni po rozpoczęciu akcji ʕ•ᴥ•ʔ

#rogalove #rogale #dzieciakichojraki #pomagajzwykopem
+4
prosile
Mały skrót tego co się działo #rogalove
kwota na godz 6:20 to 84 tys. (wczoraj 33 tys. 640 zł) !!
Santander kupił 1000 szt. rogali dla swoich procownikow
Miasto Poznań zakupiło 100 szt. rogali i rozesłało do innych polskich prezydentów miast
Inne: rogal od @Oskarek89 trafił do @kontri_pl który zrobił rozdajo i kolejny rogal trafi do @polik95
✋ @kuplende chce pomoc i napisze o akcji dla Dzieciaków Chojrakow na swoim forum w korpo
✋ @powsinogaszszlaja tez chce pomoc zbierając pieniądze i wpłacając na Dzieciaki Chojraki
Dzięki Wam wszystkim za to!

Jeżeli ktoś chce dostać rogala przed 11 listopada musi zakupić go przed 13:00 dzisiaj! www.rogalove.pl

#dzieciakichojraki #jedzenie #pomagajmywykopem #polska #poznan #prosilechoruje
+36
prosile
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak postanowił włączyć się w RogaLove. Miasto zakupiło już sto rogali, by rozesłać je do innych prezydentów polskich miast.
Szacunek panie Prezydencie!

#rogalove #poznan #polska #dzieciakichojraki #ciekawostki #jedzenie

pokaż spoiler Czytaj więcej: https://gloswielkopolski.pl/kupujac-rogala-swietomarcinskiego-mozesz-pomoc-fundacji-dzieciaki-chojraki/ar/13647639
+22
prosile
Już ponad 33 tysiące złotych dla @DzieciakiChojraki (。◕‿‿◕。)
#rogalove #poznan #jedzenie #dzieciakichojraki
+53
kontri_pl
Rogal od @Oskarek89 doszedł, kapuczina jest więc można konsumować. Dziękujemy szczególnie za miłą dedykację (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) No to teraz my wyślemy komuś rogala więc takie małe #rozdajo o piszcie szybko żebyśmy dziś mogli komuś zamówić

#wypok #oskarek89 #rogalove #rogale #dzieciakichojraki #heheszki #michau
+362
L3stko
Znalezisko o akcji #rogalove zostało zakopane. W sumie szkoda bo to ciekawa inicjatywa, ale padła ofiarą konfliktu pomiędzy użytkownikami serwisu a moderacją i administracją. Drogie mireczki, nie pozwólmy żeby ucierpiały na tym dzieci. Jeśli nawet nie zamówicie rogali, wpłaćcie chociaż drobny datek na ten szczytny cel. Ja już wpłaciłem.

#wykop #pomagajzwykopem #dzieciakichojraki
+6
wykop
Wykopowicze!

Jest zadanie - razem możemy zrobić coś fajnego, bezinteresownie pomóc innym! Damy radę?

Pamiętacie świetnie poprowadzone AMA ze Stowarzyszeniem Dzieciaki Chojraki? Marzeniem osób ze Stowarzyszenia jest budowa nowoczesnej kliniki dziecięcej, w której chore na raka maluchy, będą miały szansę - w godziwych warunkach - wrócić do zdrowia! Obecne, dość trudne warunki, opisał Wykopowicz @prosile w tym wpisie (╯︵╰,)

Razem możemy pomóc im zrealizować ten cel, sprawić, że dzieci chore na raka będą leczone w nowoczesnej klinice, a opiekujący się nimi rodzice, nie będą musieli spać pod ich łóżeczkami... Jak pomóc? Wystarczy, że zamówisz Rogala Marcińskiego: dla siebie, dla dziewczyny, dla przyjaciół, dla pracowników, może dla szefa? Cały zysk z akcji zostanie przeznaczony na budowę kliniki dziecięcej @DzieciakiChojraki która ma powstać w Poznaniu!

-----> Link do strony
-----> Link do znaleziska

#wykop #dzieciakichojraki #rogale #rogalove #poznan #wykopblog
+253
DzieciakiChojraki
@DzieciakiChojraki: Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w AMA z Dzieciakami Chojrakami. To było dla nas niesamowite przedsięwzięcie. Nigdy nie braliśmy udziału w takiej formie wywiadu.
Pytania były najcześciej zupełnie inne niż te, które zadają dziennikarze podczas standardowego wywiadu. Mamy już mizerne pojęcie o tym, co Was interesuje, co powinno być bardziej wyeksponowane w naszych komunikatach.
Dziękujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz statystyki ;)
Podczas AMA nasze konto zarejestrowało rekordowy ruch w tak krótkim czasie - ponad 200 transakcji na kwotę 16.592 PLN. Do tego stopnia wpłaty były lawinowe, iż blokowała się strona wpłat, o czym donosiliście nam, jednak niewiele mogliśmy z tym zrobić, po prostu było Was tak wielu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilkadziesiąt wykopowiczów polubiło nasz fb i dzięki temu mam nadzieję, że będziecie także na bieżąco śledzić, co u nas słychać - choć obiecujemy, że w miarę naszych wątłych możliwości postaramy się być z Wami także tutaj.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i prosimy dalsze trzymanie kciuków za budowę nowej Kliniki Onkologicznej.

#pomagajzwykopem #medycyna #charytatywnie #ama #chwalesie #dzieciakichojraki
+201
a__s
Mirki...

Jestem z Was niesamowicie dumna, naprawdę, aż miło było czytać to AMA. Zadawaliście fajne, ciekawe i bardzo merytoryczne pytania. Ale to nie wszystko! W trakcie AMA dokonaliście ponad 200 wpłat na konto Stowarzyszenia Dzieciaki Chojraki, na kwoty od 1 do 1000 zł! Jesteście najlepsi - dziękuję! (ʘ‿ʘ)

Pan profesor okazał się fantastyczną osobą, świetnym lekarzem i niezwykle skromnym człowiekiem. Takim ludziom warto pomagać w spełnianiu ich celów i marzeń, a marzeniem pana profesora jest rozbudowa kliniki onkologi dziecięcej. Ten projekt niesamowicie go pochłania i angażuje. Mam nadzieję, że to nie ostatnia nasza akcja na rzecz przyszłej kliniki Dzieciaków Chojraków! :-)))

Dobra, to jakie AMA robimy kolejne? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#wykop #dzieciakichojraki #ama #aswykopu
+284
wykop
Cześć Kochani,

LINK DO AMA: https://www.wykop.pl/link/4484701/ama-profesor-jacek-wachowiak-z-kliniki-onkologii-i-hematologii-w-poznaniu/

kilka tygodni temu Wykopowicz @prosile opublikował wpis, w którym informował o dość trudnych warunkach małych pacjentów dziecięcego oddziału onkologicznego w Poznaniu (╯︵╰,)

Wspólnymi siłami pociągnęliśmy temat dalej i zorganizowaliśmy dla Was AMA, w którym na Wasze pytania odpowie pan Profesor Jacek Wachowiak pracujący na co dzień w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu, a od 2003 roku także kierownik II Katedry Pediatrii UM w Poznaniu. Pan Profesor to nie tylko wspaniały lekarz i człowiek o wielkim sercu, to również osoba od lat zaangażowana w temat budowy nowoczesnej kliniki dla chorych dzieci, miejsca skutecznej profilaktyki i godnego pobytu dla dzieci i ich rodziców.

Wsparcia w AMA udzieli również Stowarzyszenie Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej @DzieciakiChojraki a także Wykopowicz @prosile który początkowo był pacjentem oddziału, a teraz wrócił tam - spełniając swoje marzenia - jako student medycyny! :-)

AMA odbędzie się 21 sierpnia 2018 roku o godzinie 12:00. Porozmawiamy o raku, o chorobie, o tym gdzie szukać wsparcia i pomocy, o tym co robić gdy zachoruje nasz bliski, o leczeniu, o małych pacjentach i walce jaką przyszło im stoczyć. Liczymy, że przygotujecie wiele ciekawych i merytorycznych pytań! Temat nie jest prosty, ale wierzymy, że AMA będzie niezwykle ciekawe!

#ama #wykop #bialaczka #rak #onkologia #dzieciakichojraki #wykopblog
+823
Pokaż następne