JakubWedrowycz
#wegiel #greenpeace #terroryzm #ekologia #gdansk

Ten węgiel z Mozambiku, co to zablokowali ekoterroryści w Gdańsku, to zakupili Czesi i miał jechać do Czech. Nie spodobało się Niemcom, że Czesi rozładowują węgiel w Gdańsku, a nie w Hamburgu, to wysłali do działania Greenpeace Polska, w którego zarządzie są sami Niemcy. Dobrze Niemcy dbają o swoje interesy.

¯\_(ツ)_/¯
+310
mack23
plusujcie moją teściową za recykling woreczków foliowych

#recykling #ekologia #tesciowa #opakowanie
+1
Baron_Al_von_PuciPusia
Będą lokalne końce świata <<< znalezisko
'To jest nasza odpowiedzialność, żeby zacząć naprawiać ten świat, bo jeśli tego nie zrobimy, to ostatecznie podążymy do piekła wspólnie. (...) - amerykańska popkultura wprowadziła destrukcyjne dla planety wzory konsumpcji, które niestety uległy rozpowszechnieniu.'

I ciekawe zagadnienie:

(...) Na zakończenie chciałbym zapytać, co sądzicie o debatowaniu z negacjonistami klimatycznymi? Szczególnie tymi głośnymi i agresywnymi jak Łukasz Warzecha, który lubi mówić o ekooszołomach i sekcie naukowców. Czy to ma sens, bo jest próbą nawiązania dialogu i przekonania drugiej strony, czy raczej niepotrzebnie nobilituje ludzi o antynaukowych poglądach?
AK: To zależy trochę od tego, na jakim etapie jesteśmy. Kiedyś był większy sens rozmowy, bo negacjoniści byli częściej zapraszani do mediów i tym samym częściej zwracano na nich uwagę. Wtedy osoby odwołujące się do wiedzy naukowej były siłą wchodzącą do mediów, już sam fakt pojawienia się w telewizji to był plus, bo można było popularyzować ustalenia nauki. Ale teraz, kiedy coraz więcej osób wie, co się dzieje z klimatem, to dalsze dyskutowanie z negacjonistami zaczyna tracić sens, bo stanowi dla nich nobilitację, stwarza fałszywe wrażenie, że są ważną stroną w dyskusji, podczas gdy opowiadają rzeczy niemające żadnego oparcia w rzetelnej wiedzy.


Rozmowa z Aleksandrą Kardaś, Marcinem Popkiewiczem i Janem Chudzyńskim

Aleksandra Kardaś
Fizyczka atmosfery, popularyzatorka nauki, współredaktorka strony naukaoklimacie.pl, autorka „Książki o wodzie”.


Marcin Popkiewicz
Fizyk jądrowy, dziennikarz, popularyzator nauki, autor m.in. „Świata na rozdrożu”, współredaktor strony naukaoklimacie.pl, prowadzi też portal ziemianarozdrozu.pl.


Jan Chudzyński
Związany z ruchem klimatycznym (Obóz dla klimatu). Bada wpływ interesów i idei ekonomicznych na środowisko i społeczeństwo.


Chociaż Warzecha ma tu za dużo atencji. Jego nazwisko pojawia się więcej niż raz. ¯\_(ツ)_/¯

#polska #klimat #ekologia #nauka #przyroda #ciekawostki
+3
cieliczka
Emisja dwutlenku węgla w stosunku do udziału w światowej populacji

3x - oznacza, że dane państwo emituje trzykrotnie więcej CO2 niż wynikałoby to z liczby jego mieszkańców

#infog #ciekawostki #gospodarka #globalneocieplenie #ekologia #mapporn #kalkazreddita
+77
kjut_dziewczynka
Właśnie wróciłam z wieczornego spaceru na tyly pewnego marketu. Niektóre z tych rzeczy nawet nie są przeterminowane

#freeganizm #chwalesie #ekologia #kapitalizm
+186
mateolinho
I tak się szykuje człowiek na te zimę #zima #zimonapierdalaj #ogrzewanie #ekologia
Zdjęcie zrobione na czyimś podwórku.
+1
nobrainer
Wykres przedstawiajacy globalne zużycie energii pierwotnej. To te pokaźne zielone, szare i czerwone bloki, odpowiednio ropa, węgiel i gaz.

Na niebiesko to hydro energia

Ten cieniutki pomarańczowy paseczek to energetyka jądrowa.

Ciemna pomarancza - to OZE.

Tak a propop o dyskusji o neutralności klimatycznej Polski, Europy i świata, gdzie zmuszą Nas do OZE- niemieckiej technologii

#dekarbonizacja #ekologia #ekonomia #energetyka #energia #atom
+2
majsterV2
Jest pewna legenda z mojej wsi że w miejscu po dawnej piaskowni gdzie ludzie odpadami dziurę zasypywali stał na brzegu biały fiat 125p przez 15lat po jakimś Panu który dawno odszedł.
Powybierali ludzie z niego części a następnie gdy przyszła pora rozrównać kupę śmieci to postanowili wrzucić je do dziury razem z tym fiatem.
Dałem wiarę w tą legendę bo widziałem tego fiata w dziecìństwie na brzegu dziury od zawsze aż do 2009r.
O ile te góry papy i innych odpadów syntetycznych wymieszanych z gliną są na tym pojeździe to pewnie za tysiące lat zupełnie innej ewolucji ludzie będą mieć z tego niesamowite znalezisko (kto wie czy on nie stanie się dla nich inspiracją) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler #urbanlegend #ciekawostki #przemyslenia #wies #prl #motoryzacja #fiat #nostalgia #kiedystobylo #ekologia
+4
tomosano
Przypominam, kolejne ofiary niebawem umrą w polskich(niedofinansowanych) szpitalach. Jedynym wyjściem jest ucieczka. Mózgi Polaków przesiąkają rakotwórczymi związkami, dlatego u władzy są tacy ludzie jakich widzicie. A tymczasem Janusze rozpalają najtańszym gównem przy 20 stopniach na zewnątrz..

Polska ma najgorszą jakość powietrza w UE

Mamy najgorszą jakość powietrza w Unii Europejskiej. Polska jest rekordzistą w emisji rakotwórczego benzo(a)pirenu oraz w czołówce emisji pyłów zawieszonych. Na szczycie klimatycznym w Katowicach trwa międzynarodowa debata na ten temat współorganizowana przez Najwyższą Izbę Kontroli. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z powodu zanieczyszczeń powietrza w Polsce rocznie umiera 46 tysięcy.

#polska
#oswiadczenie #smog #ekologia #chlewobsranygownem #zdrowie #gorzkiezale
+3
MK-Ultra
Jason deCaires Taylor - brytyjski rzeźbiarz, ekolog, fotograf podwodny, twórca pierwszego na świecie podwodnego muzeum (Grenada Underwater Sculpture Park na Karaibach) oraz organizacji non-profit stworzonej w celu ratowania raf koralowych (Cancun Underwater Museum w Meksyku). Nazywanie swoich podwodnych zbiorów muzeami tłumaczy: „It is named a museum for a simple reason. Every day we dredge, pollute and overfish our oceans, while museums are places of preservation, of conservation, and of education. They are places where we keep objects that have great value to us. Our oceans are sacred.”

Od młodości pracował jako wykwalifikowany instruktor nurkowania, nieobojętna była mu sztuka i ekologia, połączył te zainteresowania w jedno tworząc eko-sztukę. Taylor zyskał uznanie na całym świecie, bo nowatorsko scalił sztukę z ochroną życia podwodnego. Rozprasza on po morzach i oceanach rzeźby stworzone z nieszkodliwego dla ekosystemu wodnego betonu odpornego na korozje i o neutralnym pH, współpracuje więc z wodnymi stworzeniami - on daje im dom, one deformują i wieńczą jego dzieła. Posągi szorstką fakturą i licznymi otworami bardzo szybko przyciągają faunę i florę przeobrażającą szarość betonu w kaskadę barw. Rzeźby umieszczane są w ściśle selekcjonowanych miejscach tak by uniknąć kontaktu z silnymi prądami morskimi. Tylko około 15% dna morskiego ma wystarczająco solidne podłoże aby umożliwić rafom naturalne formowanie się. Sztuczne rafy są znakomitą alternatywą dla roślin i zwierząt wodnych, pomagają też naukowcom - mogą oni w sposób kontrolowany monitorować rozwój ekosystemu od samego początku. Nie brak też korzyści finansowych - turyści pod okiem rybaków i nurków chętnie odwiedzają podwodne muzea, co zaspokaja ich potrzeby obcowania ze sztuką, a także uświadamia o skali problemu jakim jest degradujący wpływ człowieka na środowisko.

Rzeźby są wiernym odwzorowaniem zwykłego, codziennego życia ludzi, a także pozytywnych i negatywnych rezultatów związku człowieka z naturą, jako symbole symbiozy ukazują obieg materii w przyrodzie, krąg życia, ciągłe odradzanie się i metamorfozy - betonowy człowiek z upływem czasu „kwitnie” przekształcając się w sztuczną rafę i odżywając na nowo. To żywy pomnik ewolucji, natura kolonizuje wytwór człowieka dokładając cegiełkę w tworzeniu sztuki dojrzewającej i nieustannie zmiennej jak pory roku. Taylor umieścił prawie 850 rzeźb na całym świecie.

[ładny, krótki film tematyczny]
[więcej informacji, więcej zdjęć (warto zajrzeć dla tych oblepionych koralowcami art-dziwadełek)]

#sztuka #sztukawspolczesna #art #rzezba #ciekawostki #ekologia #morze #globalneocieplenie

"Vicissitudes" (2007 r.) - dzieci różnych ras stojące w kole, trzymające się za ręce, co ma symbolizować ciągłość życia i asymilację żywych istot, ich współzależność i jedność
+68
MagicPiano222
"Dzierżawca gminnej oczyszczalni ścieków w gminie Dobra wylewał przez lata na grunt rolny miliony litrów nieoczyszczonych toksycznych ścieków spod wysypisk śmieci gminy Szczecin kasując z gminy Szczecin miliony złotych a lokalny Sąd orzeka: NIEWINNY!!"

Przyzwolenie na skażenie - jeśli układ chroni sprawcę

"Nie tylko w Warszawie doszło do wielkiego skażenia środowiska naturalnego. Miliony litrów nieoczyszczonych toksycznych ścieków spod miejskich śmieciowisk miasta Szczecina wylewanych było przez blisko 13 lat wprost na grunt rolny sąsiedniej gminy Dobra za przyzwoleniem lokalnych władz samorządowych, z wykorzystaniem infrastruktury opuszczonej jednostki wojskowej, powierzonej w opiekę Wójtowi Gminy Dobra. Do wód gruntowych i podziemnych spłynęły niewyobrażalne ilości trujących substancji, zaś sprawca – lokalny dzierżawca gminnej oczyszczalni w Redlicy czerpał z tego milionowe zyski kasując nienależne opłaty za nieprzeprowadzone ich oczyszczanie. Lokalny prokurator nie widział przestępstwa i trzykrotnie umarzał postępowanie."

#szczecin #dobraszczecinska #trucizny #scieki #polska #oczyszczalniasciekow #prawo #ekologia #mafia #afera #police #prawokarne
+8
Matpiotr
Ej, powiedzcie że to fejk
#brodnica #kaufland #srodowisko #ekologia
+710
drSin
#ekologia #plastik #morze

Zastanawia mnie jak to jest, że ludzie bardzo chętnie robią zdjęcia plastiku (czy innych śmieci) w morzu, lub na plaży a nikt nie pokwapi się aby schodząc z plaży wziąć ze sobą, choć jedną butelkę i zanieść do kosza. (bo to nie oni naśmiecili)
+6
duch_biszkopta
Stadion w Klagenfurcie, gdzie w 2008 reprezentacja Polski rywalizowała z Niemcami :D

Trzysta drzew zasadzono na austriackim stadionie piłkarskim w ramach ekologicznego projektu artystycznego, który ma rzucić światło na relacje człowieka z naturą i zagrożeniami dla środowiska.

Ta ogromna instalacja, zatytułowana „For Forest”, jest największą, jaka kiedykolwiek powstała w Austrii i można ją zwiedzać bezpłatnie od niedzieli do 27 października w mieście Klagenfurt.

#pilkanozna #klagenfurt #austria #ciekawostki #ekologia
+7
CudownyCzlowiek
#przegryw #tfwnogf #nauka #ekologia

Mnie to w sumie dziwi, że naukowcy są tacy głupi i dalej nie opracowali darmowej wolnej energii.

A wystarczyło by wziąć kobietę która ma dwie vajdżajny (są takie przypadki) i kolesia co ma dwa bydlaki (są takie przypadki). Spiąć ich w jedną parę.

Kiedy układ zamknięty zaczął by pracować, wiecie jaką sprawność energetyczną miały by takie dwa tłoki? Wolna energia dla wszystkich.
+2
ciagleloginzajety
Ale będą #gorzkiezale na temat naszej wsi kochanej
Dawno mnie to mierzi, ale przyatakuję mirko, bo znów jest jakiś wylew szamba do rzeki. Link do znaleziska @Drew :

https://www.wykop.pl/link/5117127/pilne-scieki-znow-trafiaja-do-czarnej-hanczy-trwa-ustalanie-przyczyn/

Ludzi denerwuje jak coś jest widoczne gołym okiem. Duży wylew czegoś do rzeki, duży pożar. Co z ludźmi, którzy nie są podłączeni do kanalizacji i wylewają szambo na pole? Uwierzcie mi, że takich ludzi jest masa. Wychowałam się na wsi i chciałabym tam żyć, ale nie wśród tych ludzi
Potem taki chłop stoi na bazarze i sprzedaje swoje ziemniaki. A jak "swoje" to przecież zdrowe, co nie?
Jeśli ktoś z Was kupuje jeszcze coś od rolników to radzę przestać. Świadomość ludzi w średnim wieku, którzy całe życie spędzili na wsi jest bardzo często zerowa. Piszę to, bo rzeka, w której pływałam jako dzieciak zmieniła się w ściek. Znam gościa, który szambem polewa swoje uprawy, jego sąsiada, który folie z kiszonek pali na podwórku a ma ponad 100 krów więc jest tego sporo i czuć to kilometry dalej. Inny wywozi śmieci na pole i to pali. Potem na tym samym polu pasą się krowy. Mleko sprzedawane jest oczywiście. Takich ludzi przecież też trzeba edukować i karać. Koniec gorzkich żali

Do sedna: chcę to wszystko zgłosić. Tylko gdzie?

pokaż spoiler #pytanie #ekologia #gownowpis #zalesie #kiciochpyta
+4
Bezglutenu
Władze warszawy puszczają propagande w ZTM o uroczystym otwarciu przez naczelnego szambelana, MOSTU PONTONOWEGO z rurociągiem awaryjnym w sobote. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #bekazlewactwa #bekazpo #tvnpo #ekologia natura #aferaszambowa #4konserwy

W ogóle Ekrany LCD w ZTM to totalna tuba propagandowa żenada po całości.
+10
Baron_Al_von_PuciPusia
PSP: Od 1 stycznia 2016 roku spłonęły 622 składowiska śmieci - 130 w tym roku <<< znalezisko
Patrząc od 2012 roku, liczba pożarów w poszczególnych latach wygląda tak - 2012: 75 pożarów; 2013: 82; 2014: 88; 2015: 126; 2016: 117; 2017: 132; 2018: 243. Z roku na rok, głównie od 2015 roku, problem narasta.

#polska #odpady #ekologia #przyroda #kolejnydzienbezpozaru #ciekawostki
+1
tomosano
Pytanie do mireczków z #niemcy a także globtroterów #podroze

Które niemieckie miasta są waszym zdaniem najładniejsze? W którym miejscu po drugiej stronie Odry żyje się najlepiej?

Jeśli chodzi o mnie to bardzo podobało mi się w Eisenach w Turyngii - piękne miasto z historią(miejsce narodzin Bacha), wspaniały rynek, wzgórza wokół miasto, średniowieczny zamek na wzniesieniu, bardzo zadbane, spędziłem tam kilka tygodni w październiku i czułem jak wszystko pachnie.. w żadnym innym mieście tak dobrze nie pachniało, zero spalenizny, zgnilizny, po prostu piękny zapach kwiatów, drzew, byłem w szoku. Ulice bardzo czyste w porównaniu chociażby do Berlina. Jak wróciłem później do Polski to nie mogłem oddychać - wszechobecny smród zatykał mi nozdrza. Od tego czasu jestem pod wielkim wrażeniem tego jak Niemcy dbają o swoje miasta, czuć to szczególnie wtedy, gdy zaczyna się jesień i okres grzewczy.

A wam gdzie się najbardziej podobało, gdzie emigrować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ekologia #jakoscpowietrza
+4
Zarzutkakke
Za około godzinę czasu te śmieci zostaną zasypane. Dorzucę jeszcze trochę od siebie.

pokaż spoiler Ze śmieciami jest tak na każdej budowie...


#budowa #ekologia #greenpeace #heheszki
+4
antek_akrobata
co 20 minut z Czajki wypływa objętość ścieków wystarczająca do wypełnienia basenu olimpijskiego

pytanie do ekspertów: skoro nieczystości ostatecznie wpłyną do Bałtyku, jaki będzie to miało wpływ na rybołówstwo?

Okres ochronny (dorsza) obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia. (...) Zakaz nie dotyczy małych łodzi, do 12 metrów długości, pływających do 12 mil morskich od brzegu.

W Gdańsku znajduje się jeden z większych portów rybackich... dlatego się zastanawiam... czy ta ilość ścieków będzie miała jakiekolwiek znaczenie? Ryby poławiane w Bałtyku są badane, ale wołowina z padniętych krów też trafiała na talerze...

KE w lipcu zabroniła połowów dorsza we wschodniej części Bałtyku do końca roku, ale co z innymi gatunkami ryb? Zwłaszcza, jeżeli czasami wolno łowić jedynie przy brzegu?

https://www.money.pl/gospodarka/w-baltyku-zabraknie-dorsza-jesli-nie-zamkniemy-morza-na-3-lata-nie-bedzie-co-lowic-6398640275605121a.html

#pytanie #warszawa #ekologia #geografia
+2
motaboy
Załatwiałem niedawno kwestię meldunku. Przez internet - ePUAP. Mijam już "user experience" tego narzędzia - jakie jest, takie jest. Niech będzie. Ale biurwy w urzędzie wyprodukowały z tej sprawy tak na oko 30-40 kartek wydruków (wydrukowały wszystko, co wypluł ePUAP - łącznie z XML'ami.

Wypełniłem, załączyłem umowę, odpisałem na dwie odpowiedzi i na koniec i tak zostałem poproszony o przyjście z oryginałem umowy. Generalnie więc ta usługa jest nic nie warta - i tak muszę z papierami w pysku biec do urzędu

Na koniec i tak załatwiły sprawę inaczej niż chciałem. Drzewo na ten papier zostało ścięte na próżno.

Wku^wiające jest dla mnie to, że nawet jeśli chcesz być "ekologiczny", to urzędy mają na ten temat inne zdanie. Na sranie obsługa elektroniczna, skoro i tak produkują kilometry akt do teczek? Takie hobby?

#ekologia #urzedasstory #epuap #zalesie
+4
JanNowak
Witam. Poniżej umieszczam zdjęcia zrobione przeze mnie godzinę temu w porcie w okolicach Płocka. Każde zdjęcie robione jest w innym miejscu (co kilka metrów).
#gownowpis #ekologia #warszawa #plock #afera #ryby #ptaki #wloclawek
+21
BobMarlej
Już wiem, dlaczego oczyszczalnia dostała nazwę od tego gościa, który słynął z humoru o sraniu, pierdzeniu i waleniu konia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#warszawa #czajka #ekologia
+4
obcx
#czajka #ekologia #warszawa #bekazlewactwa #neuropa
Ciekawe kiedy wszystkie obietnice wyborcze PO doplyna do Baltyku
+23
Bezglutenu
#bekazpo #tvnpo #bekazlewactwo #greenpeace #ekologia #katastrofabiologiczna to nie #heheheszki #patologiazmiasta #bekazpodludzi

Niezależni ekolodzy walczący o .... no właśnie o co... i kiedy? i dla kogo?
Poczułem się jak mieszkaniec Czarbobyla

#warszawa
+24
flashcoff
Skoro samoloty i statki znikają w trójkącie bermudzkim, to zacznijmy wrzucać tam śmieci i odpady radioaktywne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lasy i wieloryby uratowane

#heheszki #humorobrazkowy #bekazlewactwa #foliarze #neuropa #ekologia
+725
zgremek
Sztuka korporacyjnego myślenia w pięciu prostych krokach:

1. Zrób film z postacią Sztućka.

2. Sztuciek mówi dzieciom, że zabawką nie musi być droga lalka, bo uczuciem można obdarzyć dowolony przedmiot - nawet taki codziennego użytku.

3. Sztuciek mówi też, że wartość przedmiotu i jego znaczenie zależy od nas samych. To, co dla kogoś będzie śmieciem, dla nas może być skarbem.

4. Przy okazji Sztuciek tłumaczy, że nie zawsze trzeba mieć nową zabawkę prosto ze sklepu i że recykling jest spoko.

5. Promuj film plastikową figurką Sztućka w cenie 109 złotych od sztuki.
#heheszki #filmy #ekologia #kultura #spoleczenstwo
+608
Baron_Al_von_PuciPusia
Brak jakiejkolwiek polityki wodnej na przykładzie - Jaśminowy Staw/Szczecin <<< znalezisko
Jaśminowy Staw w Szczecinie nie posiada naturalnych dopływów. Okoliczna zabudowa mieszkaniowa od końca lat 90. zagęszczała się, a w tym czasie dokonano regulacji oczka i jego pogłębienia. Szczelna zabudowa osiedla spowodowała odpływ opadów do kanalizacji i całkowite wyschnięcie zbiornika.

Dopiero teraz pojawił się pomysł (ze strony RDOŚ i Magistratu, które to organizacje poproszono o radę i pomoc) skierowania rynnami deszczówki z dachów okolicznych budynków.

W międzyczasie zbiornik uzupełniano wodą z... wodociągów miejskich.

Rozumiecie, okoliczny teren zurbanizowano w typowy sposób - zabetonować i skanalizować, co odprowadza wodę daleko poza okolicę (jednocześnie kiedy wody jest za dużo, poza wydajność systemu kanalizacyjnego, zalewa ona zabetonowane ulice), a jednocześnie sprowadzano sezonowo wodę do tej właśnie okolicy.

Jaka stoi za tym logika?

#ciekawostki #polska #szczecin #urbanistyka #hydrologia #ekologia #przyroda
+9
BojWhucie
przykra sprawa, ale szokować taki widok może jedynie tych którzy nie mieszkali w Wawie przed 2012. W latach 90 wędkarze opowiadali sobie dowcipy:
- co złowiłeś?
- 2 podpaski i kondoma
Oby sytuacja została opanowana jak najszybciej nie ważne przez kogo, wojsko, czaskowskiego, papieża czy co tam jeszcze mamy w rezerwach #warszawa #neuropa #ekologia
+11
jogurcik666
Coś związanego z ostatnio poruszanym wątkiem dbania o naszą planetę

Z punktu widzenia wyższych formacji ekonomicznych społeczeństwa, uznawanie świata za prywatną własność poszczególnych osób wyda się zupełnym absurdem, tak jak uznanie za czyjąś prywatna własność człowieka. Nawet całe społeczeństwo, naród, czy wszystkie społeczeństwa razem wzięte nie mogą być właścicielami świata. Są tylko jego posiadaczami, użytkownikami, i jak dobrzy rodzice, muszą przekazać go przyszłym pokoleniom, w lepszym stanie.

~ Karol Marks

#antykapitalizm #ekologia #neuropa #cytaty
+22
rrdzony
Ziemkiewiczowi znowu risercz nie pyknął

#humor #humorobrazkowy #bekazprawakow #ekologia #ziemkiewicz
+164
DawajDawaj
Warszawa znów napędza gospodarkę kraju. XD Tym razem spowodowała masowe zakupy mieszkańców miast położonych przy dolnych odcinkach Wisły. Oto półki sklepowe w jednym z Płockich Kaufland-ów. Jeszcze wczoraj było tam pare tys litrów wody, dziś nie ma ani jednego. XD

#warszawa #plock #wisla #ekologia #awaria
+48
Fix
#wisla #warszawa #ekologia #natura #kosmos #zdjecia Specjalista Służby Leśnej z Nadleśnictwa Dobrocin, geomatyk, opublikował na swoim profilu TT zobrazowania satelitarne zrzutu ścieków do Wisły oraz przygotował wizualizacje porównujące obraz Wisły w rejonie zrzutu z dni 26 i 28 sierpnia 2019 roku

Zrzut ścieków do #wisly widoczny jest na najnowszych zobrazowania satelitarnych ️ #sentinel-2 #copernicus . Przygotowałem wizualizację przedstawiającą obrazy sat. z 26 i 28 sierpnia 2019 roku #wisla #czajka #trzaskowski #scieki pic.twitter.com/6esK2t0Kfn
— Kamil Onoszko (@Onosz) August 28, 2019
+4
jabolsy
Z racji awarii oczyszczalni ścieków poczyniłem memsa. Z wyrazami współczucia dla #gdansk

#warszawa #ekologia #kalowyincydent #heheszki #torun #bydgoszcz
+446
TheJaster
Pseudo ekolodzy.

Oczywiście że w dupie mamy bezpieczeństwo i lepiej aby tama we Włocławku w końcu pierdolnęła zalewając przy tym wiele fabryk. Już nawet nie ma co wspominać o ofiarach i zniszczonych terenach, bo po co.

No i co z tego że będzie można mieć kolejną elektrownię wodną produkującą czystą energię.

A tak poza tym to uregulowanie Wisły pozwoliłoby na przywrócenie na niej transportu wodnego który myślę że byłby znacznie bardziej ekologiczny od transportu drogowego.

I dodatkowa tama pozwoliłaby na większe zapobieganie klęskom żywiołowym - co jest ważne dla ratowania dużej ilości zagrożonych gatunków zwierząt.

No i wiadomo że wpłynęłoby to na rozwój Polski, a im bardziej rozwinięte społeczeństwo to tym bardziej jest ono chętne do życia w zgodzie z naturą.

pokaż spoiler ¯\_(ツ)_/¯


#natura #ekologia #ekoterrorysci #tama #4konserwy #neuropa
+1
snierzyn
Jesteś Warszawiakiem i zawsze chciałeś dbać o środowisko? Nie rób dziś kupy, weź Stoperan. #plock #wloclawek i #torun będą Ci wdzięczne.
#warszawa #polska #ekologia
+61
jogurcik666
Coś o skutkach dążenia do ciągłego wzrostu gospodarczego przez państwa na świecie

Drugą połowę zeszłego wieku w sferze ekonomicznej zdominowały dwa na pozór niepodważalne założenia, które wpłynęły głęboko na zachowania indywidualne i zbiorowe. Pierwsze brzmiało: PKB kraju stanowi panaceum na wszystkie problemy społeczne, jego wzrost oznacza, że wszystkie bolączki zostaną rozwiązane. Drugie – dążenie do szczęścia idzie łeb w łeb ze wzrostem konsumpcji. To przekonanie zrodziło bardzo dużo cierpienia i w sferze materialnej, i w duchowej, naruszyło też poważnie zasoby naturalne naszej planety.

~ Zygmunt Bauman

#antykapitalizm #cytatywielkichludzi #ekologia #neuropa #gospodarka
+22
tomosano
Kolarze, pedalarze, cykliści, ekolodzy, bojówkarze, hipisi... organizujemy nową akcję przed kolejną masą krytyczną - "Jeździsz spalinowym? Nie idę z Tobą do łóżka!" niech rower stanie się raz na zawsze synonimem zdrowia, prestiżu i ekologicznego luksusu! Widzimy się niebawem w czasie rowerowej blokady Wrocławia, pamiętajcie - moc pedałów jest z wami!

Wspieramy aktywnie i ekologiczne zachowania na drodze, miasta dla rowerów i deskorolkarzy, samochodziarze na autostrady. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#masakrytyczna #rower #ekologia #seks #polskiedrogi #oswiadczenie

pokaż spoiler PS wrzucajcie na fejsa, lajkujcie i udostępniajcie!
+6
Baron_Al_von_PuciPusia
20 lat negocjacji może pójść z dymem przez klimatyczne kłamstwa - umowa Mercosur <<< znalezisko
Wściekły z powodu pożarów Amazonii Emmanuel Macron nazwał prezydenta Brazylii, Jaira Bolsonaro, kłamcą i zagroził zablokowaniem umowy handlowej między UE a państwami Mercosur. Podobne stanowisko wyraża Irlandia i Finlandia, a problem z trwałością porozumień dostrzegają także Niemcy i Rada Europy.

#europa #brazylia #amazonia #pozar #ekologia #ciekawostki
+164
zalozylem_usunalem_powrocilem
Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich latach zmiany pod względem wylesiania przebiegały w dobrym kierunku. Myślałem, że wyglądało to gorzej, chociaż i tak chuj w dupę tym, co podpalają Amazonię #brazylia #ekologia +5
yolantarutowicz
WasteShark to zbudowany w Danii pływający dron zbierający śmieci oraz wodne chwasty. Stosowany jest już w kilku krajach na świecie.

Link do znaleziska: Pływający dron zbierający śmieci

Interesujące? Dziękuję Ci za wykop!

#drony #ciekawostki #statki #ekologia #technologia #startup #dania
+13
Razzish
Proszę poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale jeżeli chodzi o stężenie CO do atmosfery związane z pożarami w amazoni to troszkę lipa jest. Przyznam że nie interesował mnie ten temat, natomiast ostatnio bardzo popularne stały się zdjęcia które zrobiła NASA, czy, które można zobaczyć z darmowych aplikacji.
Dla porównanie po lewej CO wypuszczane przy pożarach w Amazonii. Po prawej natomiast dzień jak co dzień w Chinach XDDDDDDD

Dodam że Polska nie jest nawet na czarno, ma minimalne stężenie przy Chinach, a to u nas zamyka się kopalnie i walczy z przemysłem ciężkim.

#ziemia
#swiat
#polska
#amazonia
#pozar
#ekologia
+3
W4f3l3k
Prezydent Brazylii - Jair Bolsonaro podpisał rozkaz wysłania żołnierzy w celu walki z pożarami w Amazonii.

Teraz ogień musi sie poddać albo zostanie rozstrzelany!

#swiat #przyroda #natura #ciekawostki #wydarzenia #ekologia
+1
Pokaż następne