GrochenMochen
HEHE JAG TO BYŁO? WYSTARCZY NIE KRAŚĆ?
Wiecie co jest najgorsze, że nie ważne jaki rząd czy ludzie odpowiadający na najwyższym szczeblu za zarządzanie, monitorowanie, audyt i kontroling finansami nie są w stanie tak naprawdę do zera wyeliminować każdego błędu. Widzimy to na przykładzie luki VAT, gdzie margines już został osiągnięty i nie ważne co się będzie dziać te pieniądze na obecną chwile nie będą w stanie zasilić budżetu.
A co robi telewizja i szanowny Pan Kaczyński? W nic tylko wciskają ludziom, że to poprzedni obóz władzy kradł te pieniądze dla siebie i swoich ludzi, i teraz cudownie stać rząd na wszystko, ja jeszcze rozumiem typowych januszy czy polske B gdzie te osoby nawet jakby im się wytłumaczyło po macoszemu jak wygląda cały mechanizm to oni nie byliby w stanie tego zrozumieć i nie zmieniło by to ich światopoglądu.
Ale najbardziej wkuriwa mnie, że "normalna" część społeczeństwa, którzy popierają obecną władzę, jest wstanie to sprawdzić i zrozumieć cały mechanizm, to oni mają w dupie i przyjmują ogólno założoną teze, że to złowieszcze PO-PSL kradło dla Niemiec a Tusk uciekł przed TS do Brukseli. No kurwa normalnie XD.
Najlepsze jest to, że to się tyczy również innych typowych sytuacji, za które rozlicza się tamtą władze jak np OFE, Amber gold, itp itd.
#bekazpisu #polityka #ekonomia
+6
mlyn-wodny
koniec rynku pracownika ¯\_(ツ)_/¯

#heroes3 #pracbaza #gospodarka #ekonomia
+33
mlyn-wodny
Chińczycy odwalili to perfekcyjnie, bez jednego wystrzału cała Europa pogrąża się w recesji, a w USA mamy zaczątki wojny domowej. Żeby nie było - Rosja też jest w czarnej dupie, a Indie są następne w kolejce. Jedynym krajem, który najmniej ucierpiał są właśnie Chiny, które ogarnęły epidemię pierwsze i teraz mają wolną rękę w rozdawaniu kart

pokaż spoiler #usa #chiny #bartosiak #maxkolonko #geopolityka #rosja #koronawirus #ekonomia
+549
mus_tang
POTĘŻNA TARCZA OSTROŻNIE ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ekonomia #gospodarka #praca #pracbaza #tarczaantykryzysowa
+15
Raf_Alinski
Siła nabywcza średniej płacy netto w porównaniu do USA w latach 2000-2019.

Źródło: Eurostat

#ekonomia #gospodarka #statystyka #rafalinski
+8
laphroig
Najbardziej ruchaną w Polsce grupą społeczną są ludzie, którzy nieźle zarabiają.

Obecna kwota będąca II progiem podatkowym oraz oprocentowanie (32%) zarobków powyżej tej kwoty nie zmieniło się od 11 lat. Tymczasem pensja minimalna brutto w 2009: 1276zł, a w 2020: 2600zł, a więc ponad dwukrotnie.
Skumulowana inflacja 2009-2020 wyniosła około 17.5% (link CPI?)

#konfederacja #4konserwy #bosak #podatki #ekonomia #bekazlewactwa
+3
Tumurochir
https://www.facebook.com/niskieskladki/posts/1109236326129739

Friedrich August von Hayek (1899 - 1992), jeden z najbardziej wpływowych ekonomistów austriackiej szkoły ekonomii, przeciwnik interwencjonizmu państwowego i zwolennik liberalnej doktryny gospodarczej, laureat Nagrody Nobla w 1974 roku:

Wolność oznacza nie tylko, że człowiek ma zarówno możliwość wyboru, jak i niesie jego brzemię; oznacza także, że musi on ponosić konsekwencje swoich czynów, otrzymywać za nie pochwały lub spotykać się z potępieniem. Wolność i odpowiedzialność są nierozerwalne.

#cytatyns #tasroda #niskieskladki #gospodarka #ekonomia #wolnyrynek #wybory #korwin
+9
ChickenDriver
Czego te durne januszexy nie czają?

Dają 4/5 pensji by zassać hajs z rządu na pensje. Spada im wydajność, wzrastają koszta wytworzenia (koszty stałe nie dzielą się na 4/5 nagle) a pracownicy mają mniej kasy.

Pracownicy mają mniej kasy = mniej wydają = inny januszex ma mniej = mniej zapłaci swoim = oni mają mniej i tak kółko się kręci aż trafia do owego januszexu, który przyciął na pieniądzach i on sam ma mniej.

Co za spierdolony naród, który nie rozumie jak to działa. Dziś płacisz mniej a za pół roku sam zarabiasz mniej.

#pracbaza #biznes #januszebiznesu #oswiadczenie #ekonomia
+26
mlyn-wodny
Czy ktoś może mi to ku$wa wytłumaczyć?

1. Deficyty biją rekordy
2. Branża lotnicza leży
3. Branża gastronomiczna leży
4. Branża turystyczna leży
5. Rekordowe bezrobocie 25% w USA
6. Zamieszki największe od ponad 20 lat

A S&P po prostu leci sobie w górę?

Co tu się ku$wa dzieje???

#ekonomia #protest #usa #gospodarka #koronawirus
+4
1950M
#deweloperka #mieszkaniedeweloperskie #ekonomia #flipmieszkania #wynajem #biznes studenty i ukraincy wracajo?( ͡° ͜ʖ ͡°) +2
Grancan
@Grancan: Krąży ostatnio temat stworzenia w Polsce sieci państwowych sklepów. Tak skojarzyło mi się, że dzisiaj mija 73 rocznica uchwały, podjętej w związku z tzw. Bitwą o handel.
Według Wikipedii:
W tym celu 2 czerwca 1947 uchwalono trzy ustawy:

w sprawie zwalczania drożyzny i nadmiernych zysków w obrocie handlowym,
o obywatelskich komisjach podatkowych i lustratorach społecznych,
o zezwoleniach na prowadzenie przedsiębiorstw handlowych i budowlanych.


Właścicielom sklepów, którzy zawyżali ceny, groziło do 5 lat więzienia[

Działania te spowodowały to ogromne trudności w zaopatrywaniu ludności w towary codziennego użytku, gdyż przez cały czas likwidowano o wiele więcej prywatnych placówek niż powstawało nowych - "uspołecznionych", które były nieefektywne.

A teraz pytanie na wyobraźnię, inteligencję i kreatywność w skojarzeniach. Co może mieć wspólnego poniższe zdjęcie z państwowymi sklepami?
#handel #gospodarka #ekonomia #zakupy
+3
Scaab
PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe do poziomu minimum 5% i wprowadzić podatek katastralny. Sytuacja na rynku nieruchomości jest w polsce dramatyczna- janusze masowo wykupują mieszkania "pod inwestycję" przez co młodzi polacy nie mają gdzie mieszkać. Spróbujcie sobie coś kupić od dewelopera - 90% jest wykupiona już przed wbiciem łopaty.

Spekulanci już tak podwyższyli cenę metra kwadratowego, że przeciętnego polaka nie stać nawet na jedną trzecią mieszkania. Rząd powinien coś z tym zrobić bo będzie tylko gorzej, rośnie nam nowa kasta rentierów którzy będą w posiadaniu 90% lokali na rynku i będą doić resztę społeczeństwa.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #krakow #krakowpopierdolilo #nieruchomosci #gospodarka #ekonomia #mieszkania #bekazpisu #pracbaza
+15
Grandek
Jeżeli pis jest zdolny zajechać nawet tak dobrze prosperujące firmy jak stadnina koni w Janowie, to można się tylko zastanawiać, co się stanie z kioskami Ruchu, które już teraz dobrze nie prosperują.

#neuropa #bekazpisu #gospodarka #polityka #orlen #ekonomia
+51
bledny
Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ani cud, ani katastrofa – rok rządów Zełenskiego

Pierwszy rok Zełenskiego mijający 20 maja można uznać za czas trudnej nauki, jak funkcjonuje polityka w praktyce. Udowodnił swoim krytykom, że ani nie jest marionetką Kołomojskiego, ani też nie jest skłonny do zdrady interesów narodowych na rzecz Rosji. Udało się także uchwalić kilka kluczowych ustaw, które mogą pozytywnie i trwale zmienić życie polityczne i gospodarcze kraju. Przyjęty model rządzenia okazał się jednak mało efektywny wobec szans, które stwarzał zakres uzyskanej władzy. Komentarz Ośrodka Studiów Wschodnich.

#ukraina #rosja #swiat #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #ekonomia
#mikroreklama
+7
Scaab
Sytuacja na polskim rynku nieruchomości jest dramatyczna - janusze wykupują wszystko co się nie rusza, tzn mieszkania w miastach. Nieruchomości z dobra podstawowego stały się elementem spekulacyjnym - ich ceny rosną w nieskończoność a młodych ludzi którzy potrzebują gdzieś mieszkać nie stać na własne 4 kąty. Ceny mieszkań w Krakowie, Warszawie Wrocławiu i Trójmieście tak poszybowały, że aby kupić mieszkanie dla rodziny(80m2) trzeba być milionerem.

PIS z tym nic nie robi ale My - towarzystwo mieszkania dla wszystkich (MdW) postulujemy następujące zmiany:

1. Wprowadzenie podatku katastralnego (0% dla pierwszej, 2% dla drugiej, 10% dla trzeciej posiadanej nieruchomosci) - ma to na celu utemperowanie kasty januszy rentierów posiadających kilkanaście mieszkań na wynajem
2. Zakaz najmu krótkoterminowego dla turystów - powinni oni mieszkać w hotelach które zostały stworzone do tego celu
3.Podwyższenie stóp procentowych po poziomu gwarantującego zysk z lokal lepszy niż inflacja - nie może być tak że janusz woli kupić mieszkanie zamiast trzymać pieniądze na lokacie
4. Koniec z dziedziczeniem mieszkań - każdy powinien sam zapracować na własne mieszkanie, nie może być tak że jeden dostaje mieszkanie warte pół miliona za darmo od rodziny przez co jego sytuacja jest lepsza od specjalisty zarabiającego 10 tyś na rękę.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #mieszkania #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia #gospodarka #takaprawda #bekazpodludzi #bekazpisu #neuropa #4konserwy
+6
pietrek3121
Póki co na Google wzrost wyszukiwań dla haseł "Zasiłek" i "Rejestracja Urząd Pracy". Sierpień, wtedy będzie wiadomo na czym stoimy. Pozostaje nam czekać, kupić potrzebne rzeczy póki pieniądze są coś warte* i trzymać się jakoś przez najbliższe kilka lat.

* Normalnie w kryzysie przychodzi deflacja, ale teraz trwa masowy dodruk pieniędzy, który będzie skutkował niestety inflacją. Rządzący mają nadzieję tym ruszyć gospodarki (ludzie mają zacząć wydawać oszczędności w obawie przed spadkiem wartości pieniądza i napędzić zatrzymane rynki), ale to się nie uda.

#kryzys #kryzys2020 #ekonomia
+1
D_R_O_Z_D
Zapraszam do nowego raportu z rynku klasyków :D
Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/5530145/przeglad-ogloszen-z-ciekawymi-samochodami-z-ostatnich-dni-raport-nr-423/
Lista: https://mirkolisty.pvu.pl/list/yv15TtO3o89oXQZF (która jak się popsuła - tak nie działa)
Offfficjalny Tag: #zdzismoto
Zapraszam!!!
#samochody #carboners #youngtimer #oldtimery #ekonomia #ciekawostki #samochodyzusa #biznes #inwestycje #januszebiznesu

Raport 424 jest już napisany, ale jeden ze zDzisiów się zachorował a tylko on zna tajemny sposób wrzucania danych na stronę... Dlatego chwilowo dostały go tylko te osoby, które mają nasz newsletter (wrzuciliśmy do niego linki), dlatego jak komuś zależy to niech podeśle mi mejla - usiądę jeszcze dziś (albo jutro rano) i roześlę w drugiej turze :D
+3
niekibicujepilkarzom
Nie lubisz płacić swoim pracownikom, prawda? Za każdym razem masz poczucie, że kosztuję Cię to... trochę za dużo. Ale jest na to nowy sposób. Tarcza antykryzysowa 4.0. W 5 minut wypełniasz formularz i masz pracownika tańszego nawet o połowę.

#bekazpisu #polityka #ekonomia #heheszki
+12
Wykopowiedz
Wg Polskiego Instytutu Ekonomicznego jak zarabiasz więcej niż 1500 zł to należysz do klasy średniej, a jak 4500 to już klasa wyższa. xD
#przegryw #ekonomia #polska #klasasrednia
+42
kropek00
Czasy się zmieniają, a Pan Hubert zawsze w komisjach ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tylko inflacja wystrzeliła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#milionerzy #heheszki #ekonomia
+3
AnonimoweMirkoKazania
Porównanie zarobków i benefitów wynikających z pracy w sieci McDonald's w Danii i USA w 2020. Kwoty podane w brutto. #ekonomia #pracbaza #europa #usa +109
mateo_p
Czy to ten pisowski cud gospodarczy o którym opowiada pinokio, którego zazdroszczą nam m.in. Niemcy (przypominam - 4 największa gospodarka świata)

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pis #bekazpisu #morawiecki #sasin #energa #ekonomia #polityka
+5
ZlowrogiJanusz
Właśnie się dowiedziałem, że rząd planuje otwarcie SIECI PAŃSTWOWYCH SKLEPÓW SPOŻYWCZYCH XXDDD Czy Jarek z Mateuszkiem juz zupełnie oszaleli?

Ludzie LUDZIE ja Was błagam, co to kurwa ma być? To jest jak w tym memie o okularach koszmaru w komentarzu poniżej XXXDDD

Rozumiem, że teraz rząd za nasze pieniądze z podatków państwo będzie dotować losowe produkty, sztucznie manipulując ich cenami?

pokaż spoiler Ja jestem zdruzgotany. To jest tworzenie jawnej nieuczciwej konkurencji, zabronionej przez prawo UE.


pokaż spoiler Jedną z form nieuczciwej konkurencji jest kartel. Kartel w uproszczeniu to porozumienie dużych firm w celu np. obniżenia cen danego produktu przez dany okres czasu, tak aby poźniej podwyższyć ceny 2-3x po tym jak zabiją małe firmy konkurencyjne.


pokaż spoiler Rozumiem, że rząd to będzie taki super kartel za miliardy z podatków. Ja to widzę w ten sposób - isnieje segment produkujący i sprzedający maseczki. Rząd wchodzi na rynek i dotuje maseczki przez rok, bo akurat Mati potrzebuje tego przez taki okres. Male firmy upadają, bo nie daja rady produkowac. Po roku zostaja 2-3 duze firmy, rząd wychodzi z rynku ogłaszając sukces z #tvpis a duże firmy podnoszą ceny jak chcą.


pokaż spoiler #neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #ekonomia #koronawirus
+17
chud
Mirki, jak to jest, że podobno w Niemczech są ujemne oprocentowania na koncie? Czyli za to, ze trzymam 100 tys. euro, to bank mi jeszcze zabiera 20 euro miesięcznie? To dlaczego ktoś nie trzyma tego w gotowce??
#bank #banki #ekonomia #gospodarka #pieniadze
laphroig
Dlaczego złotówka tak szybko i stabilnie rosła aż do 2008? I dlaczego w 2008 tak tąpnęła? To samo się wydarzyło w kursie pln-usd.

#ekonomia
k1fl0w
A wy już dostaliście swoje 19,90 xD

#polityka

pokaż spoiler #heheszki #neuropa #4konserwy #polska #koronawirus #ekonomia
+36
piaskun87
Rachunek od Państwa za 2019 rok
"Łącznie wydatki publiczne w roku 2019 były o 443 zł wyższe od dochodów. W rezultacie dług publiczny w przeliczeniu na jednego mieszkańca wzrósł do poziomu 27 537 zł i był o 264 zł wyższy niż w 2018 roku.
W 2020 roku wydatki znów wzrosną, ale dochody spadną..."
http://www.dlugpubliczny.org.pl/

pokaż spoiler #gospodarka #ekonomia #bekazpisu #neuropa #polityka
+7
Emperor_Sheev_Palpatine
Mirki i Mirabelki!
Wszystkich zainteresowanych tematyką polityki, historii i nie tylko (na poważnie i na wesoło) chciałbym zaprosić na serwer Discord "Polityka+Historia”. Jest to jeden z największych discordowych serwerów o tematyce okołopolitycznej w Polsce.Posiadamy pomocną administrację i moderację,szeroki wybór ról, botów, kanałów tematycznych, kanałów głosowych, oraz aktywne community. Zapraszamy!
https://discord.gg/kgeNp5u
#discord #polityka #historia #ekonomia #debata #pis #konfederacja #lewica #razem #duda #biedron #bosak #wyboryprezydenckie2020 #koronawirus #covid19 #socdem #antykapitalizm #korwin #4konserwy #4kuce #neuropa #sejm #po #libertarianizm #anarchokapitalizm #konserwatyzm #nacjonalizm #liberalizm #prawica #neoreakcja #filozofia #wybory
janrouter
No zajebiście. Jedziemy do zera.

#banki #pieniadze #polityka #ekonomia
Radek41
Ku... ale mnie bawią te wszystkie płaczki

Płaku płaku, NBP obniżyła stopy! Płaku, płaku, oprocentowanie lokaty poniżej inflacji

No i co w związku z tym? Z drzewa się urwaliście? Przecież dokładnie o to chodzi w #ekonomia. Kasa ma trafić na rynek i go pobudzić po koronawirusie. Wszyscy mają wyskakiwać z kasy, aby inwestować, a ci którzy kasy na inwestycje nie mają mają brać kredyty i pobudzać #gospodarka.

Ale z kim na wykopie o tym rozmawiać na poziomie? Z pryszczatymi 15-latkami, którzy nie mają 1000 zł z komunii gdzie "zainwestować"? Większe straty będą, jak wpadniemy w turbo recesję, niż że stracicie 5 zł na lokacie.

"Inflacja" wywali? No tak, lepiej żeby była deflacja. Bo wtedy za te same pieniążki więcej moglibyście sobie kupić, tak? Taka wasza logika. Ha tfu na wszystkich "ekspertów".

#polska #finanse #pieniadze #oszczedzanie #nbp #banki #bekazpodludzi #nieruchomosci
+11
wojtas_mks
Odnosząc się do wpisu @na-spokojnie. Ogarnijcie mechanizm:
- UE de facto pożycza nam kilkadziesiąt milionów złotych emitując obligacje unijne
- UE nakłada na nas nowe podatki, aby częściowo spłacić te zobowiązania - bo nie będzie nas stać aby oddać

Rozbudowujemy fiskalizm i to na poziomie UNIJNYM. Tych podatków nijak nie zmienimy już nigdy sami. Odejścia od obligacji unijnych i dalszego zadłużania nas przez UE (co samo w sobie jest skandaliczne!) też pewnie już nie będzie. I jak Bosak mówi, że to kretynizm i równie dobrze sami możemy sobie tą kasę pożyczyć to się #neuropa zjeżdża i go krytykuje. W dodatku Bosak zaznacza, że my W OGÓLE nie powinniśmy się dalej zadłużać, a co dopiero uzależniać od Unii Europejskiej w tym zakresie. I co? No jak tak można xDDD

Bosak to jedyny głos rozsądku w tym szaleństwie, że hura, dostaniemy pieniądze! To mniej więcej tak jakby ktoś wam rzucił 100 000 zł na stół, coś tam kazał podpisać, a na koniec skopiował dowód żeby móc brać kolejne pożyczki w waszym imieniu. Wy podjarani, bo JEST KASA i można wydać (。◕‿‿◕。) A co potem? A co to #neuropa obchodzi xDDD

#konfederacja #korwin #4konserwy #polityka #ekonomia
+25
readme
Gdyby nie działania rządu, mielibyśmy tutaj drugie Włochy!
pic rel
#gospodarka #ekonomia #koronawirus #oswiadczeniezdupy
+67
Boruciak
Dzień dobry wykop. Mam ćwiczenie z ekonomiki by ocenić opłacalność inwestycji. Wyszło mi, że nie jest opłacalna, ale dostałem jeszcze polecenie w mejlu treści: ,,Proszę przyjąć graniczną stopę zwrotu równą stopie podanej w temacie i ocenić czy IRR jest większe czy mniejsze i co z tego wynika''. Problem w tym, że nie wiem jak tę stopę graniczną przyjąć, w którym miejscu. Niech ktoś pomoże, bo czuję się jak debil xd

#studia #ekonomika #ekonomia
refreshmaker
Nie ma żadnego dodrukowywania pieniędzy! To wszystko są pomówienia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polska #ekonomia #gospodarka #gielda #nbp #bekazpisu
+317
Tumurochir
https://www.facebook.com/niskieskladki/posts/1103842960002409

Murray N. Rothbard (1926 - 1995), amerykański ekonomista, profesor ekonomii, historyk oraz teoretyk polityczny:

Zbrodnia jest zbrodnią, agresja jest agresją, bez względu na to, jak wielu obywateli godzi się na takie praktyki. W pojęciu większości nie ma nic świętego. Tłum dokonujący samosądu stanowi przecież większość na swoim terenie.

#cytatyns #tasroda #niskieskladki #gospodarka #ekonomia #wolnyrynek #wybory #korwin
+4
Snuffkin
Now kiss ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będą to chyba jedne z trudniejszych rzeczy, przez jakie przechodziłam, ale spróbuję. Wykształcenia ekonomicznego nie mam, ale przynajmniej wiem, że płacę podatki, a to już podobno coś ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#ksiazki #heheszki #ekonomia #gospodarka #czytajzwykopem
+18
mookie
Hej @Bankierpl wasze dzisiejsze manipulacje o sytuacji kredytów hipotecznych są tak perfidne, że aż głowa boli.

Tracicie resztki RiGCzu, jakie mieliście kiedyś na wykopie.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #zalesie #mieszkanie #ekonomia #bankierpl #bekazpodludzi #gospodarka #kredyt
+166
Zapaczony
Ciekawostka:

Jeżeli zarabiałbyś 180 tysięcy dolarów dziennie przez ostatnie 2020 lat, nadal miałbyś mniej pieniędzy*, niż dzisiejszy majątek Jeffa Bezosa.

*ponad 15 miliardów mniej, musiałbyś pracować kolejne 216 lat, aby się z nim zrównać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ekonomia #pieniadze #ciekawostki
+110
TerapeutyczneMruczenie
Przyszły miks energetyczny Polski - determinanty, narzędzia i prognozy

Na dynamiczne zmiany polskiego miksu energetycznego wpływają przede wszystkim trzy czynniki: presja regulacyjna ze strony Komisji Europejskiej, zmiana myślenia biznesu międzynarodowego upatrującego szans w transformacji niskoemisyjnej oraz rozwój technologiczny, powodujący spadek cen energii ze źródeł odnawialnych. Przedstawiając ambitnie sformułowane projekty transformacji, Polska może wywalczyć bardzo dużą część z zapowiedzianych przez Ursulę von der Leyen 100 miliardów euro z Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji na zielone inwestycje – mówi Aleksander Szpor, kierownik zespołu energii i klimatu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

To rynek na podstawie regulacji, a nie państwowi inwestorzy, będzie decydować o miksie energetycznym.

#energetyka #polska #gospodarka #ekonomia #oze #energetykajadrowa
+4
RegularJohnny
To, że Konfederacja nie jest partią wolnościową to już chyba wszyscy, którzy nie są wyznawcami Korwina, zrozumieli. Natomiast krew mnie zalewa, gdy wykopki nibyliberałowie mówią no, co prawda światopoglądowo się nie zgadzam, ale podoba mi się ich pomysł na gospodarkę, bo niskie podatki.

Wiem, że na frazę niskie podatki niektórzy mają z miejsca mokro. Nie bądźmy jednak naiwni. Ich program gospodarczy to jest jakieś populistyczne horrendum. Według wyliczeń "Rz", trzy największe postulaty tj. likwidacja PIT, składek ZUS i akcyzy to 300 mld złotych, powtarzam 300 mld złotych - około 1/3 dochód państwa! Dla porównania, koszt całego programu socjalnej Lewicy miałby wynosić ok. 66 mld. Jako źródło finansowania, Konfederacja wskazuje w programie jakieś pierdolety o ograniczeniu biurokracji, liczby urzędów, korupcji i marnotrawstwa. Takie głodne kawałki może wciskać kuc-licealista pałujący piwlera do kompilacji z masakrami Korwina, a nie partia, która poważnie myśli o Polsce.

Program Konfederacji jest poza jakąkolwiek skałą oceny - mówi dr Aleksander Łaszek w przytaczanym artykule "Rzepy". Kim jest Łaszek? Pewno jakiś lewak. No prawie, to główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju, organizacji założonej przez naczelnego liberała RP Balcerowicza. Skończmy te brednie wychwalające program gospodarczy tej partii, bo to jest żenada nie mniejsza niż ich postulaty światopoglądowe.

#polityka #neuropa #4konserwy #konfederacja #ekonomia
+174
Pokaż następne