rysiul86
Hej Mirki stworzyłem znalezisko w temacie dodruku pieniędzy, taka tam inicjatywa społeczna w celu zwiększenia świadomości. Z racji, że z powodu ciszy wyborczej ruch na wykopie mizerny, może jest szansa podratować poziom i wykopać ;)
znalezisko

#mikroreklama #gruparatowaniapoziomu #kryzys #ekonomia #wolnyrynek #korwin #gospodarka #pieniadze
+1
brrrbrrr
Będzie tak, że ta część społeczeństwa, która jest okradana, w końcu wyjedzie za granicę. Ci, którzy zostali ciągle mieli nadzieję na zmiany. Wreszcie zjemy gówno, przechyli się czara i wypierdolimy z tego chlewu. Kradnąca część społeczeństwa pogrąży się w inflacji i tsunami w gospodarce. Rządzący będą próbować to ratować i wprowadzą podatek katastralny, ale wcześniej do końca zarżną wszelkie przejawy przedsiębiorczości w kraju. Likwidacja liniówki, 30krotnego limitu ZUS, nowe daniny, np. "covidowa" w ramach "solidarności". Pieniędzy nie starczy, bo tak będziemy spierdalać, choćby wpław Odrą. Wtedy dowalą 1% katastru i stare baby zapłacą za 500 plus.
#polityka #gospodarka #ekonomia
+1
Scaab
Sytuacja na polskim rynku nieruchomości jest dramatyczna - janusze wykupują wszystko co się nie rusza, tzn mieszkania w miastach. Nieruchomości z dobra podstawowego stały się elementem spekulacyjnym - ich ceny rosną w nieskończoność a młodych ludzi którzy potrzebują gdzieś mieszkać nie stać na własne 4 kąty. Ceny mieszkań w Krakowie, Warszawie Wrocławiu i Trójmieście tak poszybowały, że aby kupić mieszkanie dla rodziny(80m2) trzeba być milionerem.

PIS z tym nic nie robi ale My - towarzystwo mieszkania dla wszystkich (MdW) postulujemy następujące zmiany:

1. Wprowadzenie podatku katastralnego (0% dla pierwszej, 2% dla drugiej, 10% dla trzeciej i kolejnej posiadanej nieruchomosci) - ma to na celu utemperowanie kasty januszy rentierów posiadających kilkanaście mieszkań na wynajem
2.Zakaz najmu krótkoterminowego dla turystów - powinni oni mieszkać w hotelach które zostały stworzone do tego celu
3. Podwyższenie stóp procentowych po poziomu gwarantującego zysk z lokal lepszy niż inflacja - nie może być tak że janusz woli kupić mieszkanie zamiast trzymać pieniądze na lokacie
4. Koniec z dziedziczeniem mieszkań - każdy powinien sam zapracować na własne mieszkanie, nie może być tak że jeden dostaje mieszkanie warte pół miliona za darmo od rodziny przez co jego sytuacja jest lepsza od specjalisty zarabiającego 10 tyś na rękę.

pokaż spoiler #nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #mieszkania #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia #gospodarka #takaprawda #bekazpodludzi #bekazpisu #neuropa #4konserwy #krakow #warszawa #trojmiasto #wroclaw #lodz #szczecin #polska
+20
brrrbrrr
Kraj jest w dupie, ale w tych wyborach chodzi o to, jak długo w tej dupie będziemy siedzieć. Czy będzie to następne 10 lat, czy też może 50 lat.
#polityka #gospodarka #ekonomia #wybory
+2
Baron_Al_von_PuciPusia
Sąd: Decyzja o budowie bloku węglowego w Ostrołęce C od początku była nieważna - co z odpowiedzialnością? <<< znalezisko
Z dniem 8 lipca 2020 roku wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu, stwierdzający nieważność uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy Enei z 2018 roku, stał się prawomocny. Uchwała ta dawała zgodę na budowę ostatniego polskiego bloku węglowego - Ostrołęki C. Z budowy i tak wcześniej zrezygnowano ze stratą 1 mld PLN dla państwowych spółek.

(...) „Z gorzką satysfakcją przyjmujemy decyzję sądu potwierdzającą, że uchwała zezwalająca na budowę bloku węglowego Ostrołęka C była prawnie nieważna. Decyzja o realizacji inwestycji od początku była błędna, na co wskazywaliśmy w pismach do Zarządu, zanim Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy przyjęło – jak potwierdził dzisiaj sąd – niezgodna z prawem uchwałę o budowie bloku Ostrołęka C. W międzyczasie budowa przyniosła Enei i Enerdze miliardową stratę. Kto za to odpowie? W dzisiejszych warunkach rynkowych projekty węglowe są spisane na straty i każdy, kto decyduje się w nie inwestować, naraża swoją firmę i jej akcjonariuszy na wielkie ryzyko” – mówi Ilona Jędrasik, kierowniczka projektu Polska Energia w ClientEarth.

#polska #prawo #energetyka #ostroleka #gospodarka #finanse
+8
Raf_Alinski
Bezrobocie i ubóstwo w Polsce

#ekonomia #gospodarka #statystyka #rafalinski
+3
chianski
Możecie podać polaczkowi argument, że PiS rozpierdolił trójpodział władzy. Polaczek nawet nie zrozumie co to. Powiecie polakowi, że PiS zrobił z TVP partyjną tubę propagandową za miliardy złotych, to powie, że TVN też manipuluje. Powiecie polaczkowi, że socjal w postaci kiełbasy wyborczej rozpierdala gospodarkę, powie że Tusk też kradł, a Kaczyński chociaż się dzieli. Dlatego mnie nie dziwi, że 3/4 z was, biedaki szkaluje TRZASKOWSKIEGO. Nie dziwi mnie to, ponieważ wiem że jesteście tylko biednymi cebulakami i całe życie schabowe z zasiłku. Nie znacie życia, wasze poglądy są rozjebane od 500+ i trzynastej emerytury. Nigdy nie mieliście okazji poznać prawdziwej polityki. Na widok libertarianizmu byście pewnie skakali i darli mordę jak te małpy w zoo. Kompozycja liberalno-demokratyczna, albo liberalno-socjalna to jedne z najlepszych poglądów jakie można posiadać. Prawdziwa eksplozja dla wyrafinowanych politologów.

W cywilizowanej i rozwiniętej Japonii, kiedy córka przyprowadza i przedstawia swojego wybranka rodzicom, ci wykonują test. Pytają o poglądy. Kiedy chłopak odpowiada nacjonalistyczne, albo powie że się nie interesuje polityką, to wiadomo że pochodzi z patologicznej rodziny. Test działa z dokładnością 100% i nawet WHO i ONZ przyznali, że u rodzin w których dominuje alkoholizm, narkomaństwo i kazirodztwo zawsze pojawia się niechęć do Donalda Tuska.

#polska #polityka #gospodarka #pasta #wybory
+13
SzitpostForReal
Dane sprzedażowe za 2q 2020 z raportów okresowych deweloperów. Widać już początki tąpnięcia w gospodarce.

https://stooq.pl/n/?f=1363643

#ekonomia #nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #gospodarka
+20
wilku88
21 podatków w dobie malejących wpływów budżetowych w otoczeniu światowego kryzysu gospodarczego kontra 34 podatki w dobie światowej koniunktury, rozdawnictwo i przejadanie rezerw zamiast odkładania na trudne czasy.
Dla mnie wybór byłby prosty.
#polityka
#wybory #konfederacja #4konserwy #neuropa #gospodarka #ekonomia
+9
saakaszi
Miriam Shaded twierdzi że Trzaskowski to opcja niemiecka, a Niemcy chcą przejąć Szczecin czy Śląsk które są drogocenne w złoża naturalne, dzięki którym możemy być majętni jak saudowie.
Dodatkowe Trzaskowski chce uczyć 6-latki masturbacji w szkole.
(-‸ლ)

#neuropa #bekazprawakow #polska #wybory #polityka #gospodarka #heheszki #konfederacja
+22
Projekt_Inwestor
Konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción podpisało dzisiaj kontrakt z GDDKiA, na projekt i budowę nowego odcinka S19. To 10 kilometrowy fragment trasy Via Carpatia od węzła Rzeszów Południe do węzła Babica. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie pierwszego w tej części kraju tunelu o długości 2 kilometrów. Prace potrwają 70 miesięcy i zakończą się w 2026 r. Koszt budowy przekracza 2,2 mld zł. Szczegóły tutaj

#polska #podkarpacie #rzeszow #drogi #infrastruktura #budownictwo #gospodarka #transport
+10
futurepoland
Porównując obu kandydatów to czym krócej do wyborów to tym więcej obiecują. Trzaskowski przelicytował już Dudę w obietnicach wyborczych. Weźmy pod uwagę sam pomysł 200 zł dodatku do emerytury za każde dziecko, który według różnych wyliczeń ekonomistów będzie nas kosztować od 20 do 30 miliardów rocznie, nie mówiąc już o innych jego zapowiedziach. Trzaskowski chce się przypodobać seniorom, którzy w większości głosują na PIS więc zadeklarował, że jako prezydent nie wetowałby 13. czy 14. emerytury nie wspominając o podnoszeniu wieku emerytalnego (gdzie sam zmienił zdanie na ten temat). Obaj kandydaci to populiści i obiecają wszystko byleby wygrać, jedyny aspekt który ich różni to światopogląd, ( #katolicyzm #narodowcy #lgbt ) #duda jest bardziej w prawo, #trzaskowski bardziej w lewo i w tej kwestii dokonałbym jakiegoś wyboru jeżeli ktoś jest jeszcze niezdecydowany. Pogląd na #gospodarka #ekonomia #finanse jest u nich taki sam, zmienia się jak wiatr zawieje w zależności od koniunktury i czasu.

#wybory #takaprawda #przemyslenia #polityka #polska #4konserwy #korwin #konfederacja #jkm #knp #bekazlewactwa #pieniadze #praca
+11
Tonari_Totoro
#polityka #gospodarka #ekonomia #bekazpisu #wybory #ruchosmiugwiazd
Ministerstwo Finansów nie chce wyjątkowo jak zawsze podawać danych o wpływach fiskalnych. Powód ? Mogą być niezgodne z opowieściami PAD i Vateusza przed wyborami
Proszę o wykopywanie !
https://www.wykop.pl/link/5595817/smierdaca-sprawa-dot-wplywow-z-vat-mf-nie-chce-podac-danych-przed-wyborami/
+31
Tobiass
Wołam @LazyInitializationException bo podobno Lublin miał najbardziej ucierpieć przez COVID xD
#gospodarka #statystyka
robert5502
Typowe "nie znam sie, to się wypowiem" w znalezisku o #transport Przy okazji obrzuce gównem, może coś przylgnie? Jeszcze okraszone filmem z zapchanym parkingiem, jak by to była wina kierowców, że nie mają gdzie zaparkować.
Dalej to już standardowe wysrywy: tiry na tory, zakazać wyprzedzania, niszczo drogi janusze, srajo do pojemnika..
I tak się żyje na tym wypoku.
Ręce nie mają gdzie opadać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zycietruckera #gospodarka #ciezarowki #przemyslenia #kierowcy
+1
niezebycos
Polska to dalej syf, ale duda się chwali że wzrosła pensja minimalna

plus minus dzisiaj tracimy 1000zł na 'życie' i podatki

#polityka #ekonomia #gospodarka #wybory
+2
ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl
Ciekawy artykuł o gospodarczych skutkach szwedzkiego podejścia do walki z koronawirusem.[eng].
Z gospodarczego punktu widzenia Szwecja nic nie zyskała na swoim luźnym podejściu do walki z SARS-CoV-2. Wiele wskazuje na to, ze straciła. W pierwszym kwartale miała nieco lepsze wyniki ale teraz sąsiednie kraje -Norwegia, Dania i Finlandia notują szybsze odbicie.
Obecnie ograniczenia w Szwecji są większe niż krajach sąsiednich.
Liczba ofiar jest większa od 6 do 12 razy niż w krach sąsiednich.
Gospodarka i tak oberwała, jeszcze mocniej niż jakby były obostrzenia.
Na odporność zbiorową nie ma co liczyć.
#kornawirus #gospodarka #wlasnafirma #ekonomia
+7
Raf_Alinski
Liczba emerytów / rencistów i zatrudnionych w Polsce (w mln).

#ekonomia #gospodarka #statystyka #rafalinski
+10
droetker4
Niszczenie złotówki w imię lepszej idei.

Nasza waluta to dobro narodowe. Polityka obecnego rządu dąży do jej zniszczenia. Tylko po to żeby ją iluzorycznie rozdać obywatelom. Jednych zwyczajnie okradając, drugim dając im ich własne pieniądze. Socjalizm w pigułce.

Wpis zainspirowany jest artykułem Business Insidera w którym cytowany był nasz kolega z wykopu. "Najlepszy znak, że inflacja rośnie szybko to to, że w bankomatach pojawia się bankomaty o nominale 500 zł" - pisze żartobliwie komentujący informację na jednym z forów. Porusza on ważne tematy w obliczu drugiej tury wyborów. Dlaczego oszczędności tracą na wartości i komu jest to na rękę?

Inflacja w czerwcu wróciła do poziomów sprzed pandemii(ostatni odczyt to 3.3%). Inflacja jest zdrowa tylko w jednym przypadku. Gdy prowadzi do wzbogacenia się ludzi i jest pokłosiem szybkiego rozwoju gospodarczego. To co aktualnie dzieję się w realnej gospodarce nie ma nic wspólnego z rozwojem. Dodrukowane 100 mld przez rząd to gaszenie pożaru. Pożaru za który zapłacą obywatele.

Ci którzy nie są statystycznym wyborcami PiSu. Ci którzy mają zabezpieczenie finansowe i oszczędności. Ci którzy zarabiając 10 czy 20 tysięcy złotych oddają najwięcej w podatkach i składkach. Na ich barkach spoczywa utrzymanie systemu emerytalnego . Dotknie to każdego z nas, także najbiedniejszych. Oni jednak nie będą tego rozumieć trzymając w dłoni zapomogę od państwa. Pieniądze które z każdym rokiem będą coraz żałośniejsze i mniej warte. Rosną ceny, spada oprocentowanie lokat więc oszczędności będą topnieć.

Zachęcam wszystkich do zgłębiania wiedzy finansowej i lepszego zarządzania swoim budżetem i majątkiem. Nie dajmy się okradać i reagujmy na szybko zmieniające reguły gry. Mądrze zbudowany portfel inwestycyjny spokojnie odrobi inflację, nawet z nawiązką. Dywersyfikacja i zrozumienie poszczególnych inwestycji gwarantuje większe bezpieczeństwo.

Tematem tego artykułu były znikające oszczędności. Jeśli chcesz rad w tym temacie od profesjonalisty napisz na priv.

#polityka #wybory #socjalizm #finanse #gospodarka #ekonomia #banki #oszczedzanie #inwestycje
+8
krytyk__wartosciujacy
W ramach Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju możemy do końca roku zobaczyć, coś, czego na świecie jeszcze nie było.. wzrost inwestycji do poziomu ponad 25 proc. PKB w 6 miesięcy!

Czaicie? Wywali poza skalę!

https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/plan-na-rzecz-odpowiedzialnego-rozwoju
#gospodarka #polityka #bekazpisu
+2
damyyann
Mirki najwyższej klasy ekspertami w kraju!

#gospodarka #polityka #pieniadze #ekonomia
+135
Tumurochir
https://www.facebook.com/niskieskladki/posts/1135852480134790

Henry Louis Mencken (1880 - 1956), amerykański dziennikarz, eseista, redaktor czasopisma, satyryk:

W demokracji, większość wysiłków wszystkich partii idzie na udowodnienie, że inne partie nie potrafią rządzić.

#cytatyns #tasroda #niskieskladki #gospodarka #wybory
+7
Tonari_Totoro
#polityka #ekonomia #gospodarka #mieszkanie #bekazpisu
Jak zapewne wielu z was słyszało z powodu kryzysu Lasy Państwowe mają problem ze zbyciem drewna ( ͡º ͜ʖ͡º)
Minister środowiska wpadł wiec na świetny pomysł żeby pozyskane z lasów drewno spalić (づ•﹏•)づ

https://krytykapolityczna.pl/kraj/ochrona-przyrody-wedlug-ministerstwa-srodowiska-spalmy-wiecej-drzew/

Jednocześnie jak dodać 2+2 i przeczytać że Państwowy Deweloper powołany przez rząd Polskie Domy Drewniane S.A. ma problem z budową domów z drewna żeby się mieścić w kosztach programu Mieszkanie+ bo "koszty jednostkowe surowców i gruntów wzrosły" to się człowiek zastanawia kto w Warszawie odpowiada za matematykę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Proszę zatem o wykopywanie znaleziska naświetlającego sprawę domów z drewna za pieniądze z programu które nie trafią do programu czyli o patologi PDD S.A i programie Mieszkanie+

https://www.wykop.pl/link/5592993/mieszkanie-i-31-domow-za-pieniazki-z-programu-do-sprzedazy-poza-programem/
+16
brrrbrrr
Dlaczego Polacy są biedni? Otóż okazuje się, że wcale nie są i gdyby kwota wolna od podatku była wyższa, zarabialiby tyle ile w Europie zachodniej. Dochodzą jeszcze absurdalnie duże składki ZUS (nie mylić z NFZ) i mamy efekty.
W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, jeśli czegoś nie zrobi się z PIT i ZUS, do tego czasu chyba należałoby emigrować do normalności. Nawet w malutkiej Estonii (brak na wykresie), kwota wolna wynosi 2000 euro.
Dlaczego tak się dzieje? Przez miliony pasożytów, które pracując w PRL za $20 miesięcznie, otrzymują teraz emerytury po $300 miesięcznie. Również przez przywileje emerytalne i budżetówkę, które rozpieprza publiczne pieniądze na bizantyjskie projekty typu ławka za 80 tysięcy złotych.

Niestety, Rafał wcale nie lepiej chce zrobić, bo kwota wolna w wysokości 8000zł rocznie to nadal splunięcie ludziom w twarz.

#polityka #gospodarka #podatki
+3
dopeboiYSL
Ostatnie 5 lat to najszybszy rozwój gospodarczy w historii Polski. Popatrzcie na ulice, ludzie chodzą uśmiechnięci, zarobieni, jedzą na mieście w najróżniejszych restauracjach, jeżdżą nowymi samochodami z salonu, mają własne mieszkania deweloperskie na strzeżonych osiedlach wykończone przez projektantów. Nikt nie chodzi już biednie ubrany, najniższa półka to jakaś Zara, a tak to wszyscy inni odjebani w Tommy Hilfigera, Polo, Lacoste czy nawet Gucci. A co było jeszcze nie tak dawno, za rządów PO-PSL? Na ulicy smutni, wkurwieni ludzie (jak ładnie podsumował w tamtym czasie testoviron), ubrani na rynku albo w lumpie, jeżdzący 20 letnimi passatami B5, stołujący się raz na pół roku w restauracji pokroju McDonalds. Trzeba być idiotą, żeby zagłosować teraz na PO.

#polska #przemyslenia #takaprawda #gospodarka #oswiadczenie #pieniadze #tvpis
+4
asd23434asd
Zastanawiałem się ostatnio dlaczego mój ulubiony banktomat PKO od kilku tygodni wypłaca samymi nowymi dwusetkami xD a tu słyszę że zaraz zacznie wypłacać po 500 xD

Ależ ten koronowirus musiał zniszczyć banknotów że nagle wszystkie wymieniają na nowe xD

#koronawirus #bekazpisu #gospodarka
+10
brrrbrrr
Polak później się dziwi, że ma niską emeryturę. Osobiście sądzę, że najlepsze co PO zrobiła dla emerytów, to podniesienie wieku emerytalnego. Niestety trafili na beton, bo najpierw trzeba zmieniać mentalność ludzi. Ile ja razy słyszałem, że PiS na ocalił, bo 60 letni dziadek nie będzie robił w kopalni, czy 65 letni dziadek nie będzie zapierdzielał na budowie. Na moje stwierdzenie, że miał xx lat na przekwalifikowanie się, wybucha furia. Dla Polaków nadal nie do pomyślenia jest zmiana pracy. Jedna firma > całe życie. To jest polski model. Mam w rodzinie górników na emeryturze, od 10 lat taki pierdzi w fotel, nic ze sobą nie robi, nie pracuje, bo uważa, że on już się napracował. Przed sobą ma dobre 30 lat życia.

NA WYKRESIE CHODZI O LATA
#polska #gospodarka #biznes #polityka #ekonomia #pieniadze
+5
mitatuyo
Czasy się zmieniają ale zusowska piramida finansowa zawsze ta sama. Tutaj boje Lema z siłami ciemności #zus #litreratura #historia #biznes #gospodarka +7
Projekt_Inwestor
Coraz bliżej budowy Południowej Obwodnicy Białegostoku, stanowiącej fragment S19 i międzynarodowej Via Carpatia. W przetargu na prace budowlane zgłosiło się 11 chętnych, najtańsza okazała się firma Turecka - Kolin Insaat, która zaoferowała 560,7 mln złotych. Budżet zamawiającego wynosi 713 mln złotych. Szczegóły tutaj

#polska #bialystok #drogi #infrastruktura #inwestycje #gospodarka #budownictwo
+16
sorek
Janusz Korwin-Mikke: Jak w jeden dzień oszczędzić miliard?

Tak więc ja nie idę na II turę wyborów (bo po co?). Ale rozumiem, że Państwo mi nie wierzycie, że to mała różnica, i daliście się wciągnąć w tę komedię. OK. Ja mam dobrze, bo nie pójdę głosować – ale mam propozycję dla najbardziej nawet zażartych wielbicieli PO i PiS-u.

#polska #polityka #ekonomia #konfederacja #gospodarka #korwin
+3
Projekt_Inwestor
Jutro rozpocznie się budowa Północnej Obwodnicy Krakowa, w ciągu drogi ekspresowej S52. Prace realizować będzie turecko-polskie konsorcjum firm Gulermak i Mosty Łódź. Budowa 15 kilometrowej trasy pochłonie 1,43 mld złotych, po jej zakończeniu, stolica Małopolski będzie posiadać tzw. ring, czyli pełną sieć obwodnic okalających miasto. Szczegóły tutaj

#polska #krakow #drogi #infrastruktura #gospodarka #transport
+61
Projekt_Inwestor
To już pewne, Budimex przebuduje stację kolejową Warszawa Zachodnia. Generalny wykonawca podpisał z PKP PLK umowę na realizację prac budowlanych. To największy projekt inwestycyjny w stolicy, który pochłonie 1,9 mld zł. Prace rozpoczną się już w sierpniu. Szczegóły tutaj

#polska #warszawa #budownictwo #gospodarka #infrastruktura #kolej #inwestycje
+7
brrrbrrr
Od niepamiętnych czasów co wybory mam nadzieję, że do władzy dojdzie liberalna gospodarczo partia. Zaraz po wyborach dostaję plaskacza na ryj i karawana jedzie dalej. Socjalne partie rozgrywają Polaków jak tylko chcą, a jedyną różnicą jest miłość do Niemiec lub USA, stosunek do kościoła lub lgbt. Polacy skaczą na tej gumie jak małpy cyrkowe.
Dlatego tym razem będę miał wyjebane i na wybory nie pójdę. Niezależnie kto wygra, jeśli po wyborach podniosą podatki, a estoński CIT będzie miał tak chujowe warunki, wypierdalam z tego kraju na #emigracja

#gospodarka #biznes #podatki #polska

#polityka
+3
jaroty
NO ALE MUSZTARDA TAŃSZA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Droższa produkcja mleka i oszuści, którzy powrócą do wyłudzenia daniny na obrocie śrutą sojową – takie mogą być nieoczekiwane skutki wejścia w życie najnowszych zmian podatkowych

https://forsal.pl/biznes/rolnictwo/artykuly/7764050,nowa-matryca-vat-ulatwi-zycie-oszustom-podniesie-ceny-na-mieso-i-mleko.html

#bekazpisu #polityka #gospodarka #ekonomia
+6
futurepoland
Głosuj na Trzaskowskiego, on zatrzyma rozdawnictwo PISu!

Trzaskowski: 200 zł dodatku do emerytury za każde dziecko!

pokaż spoiler (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)


#polska #polityka #wybory #konfederacja #korwin #knp #bekazlewactwa #ekonomia #pieniadze #gospodarka #4konserwy #finanse #praca
+34
Baron_Al_von_PuciPusia
Czego uczy czarny poniedziałek energetyki <<< znalezisko
22 czerwca nie było upałów, a mimo to polska elektroenergetyka pracowała na skraju swoich możliwości. Nieplanowane przestoje i usterki bloków energetycznych doprowadziły do spadku dostępnej mocy. Dostawy energii pozostały jednak stabilne m.in. dzięki importowi z zagranicy sięgającym 3 GW.

(...) Usterki dotknęły duże jednostki wytwórcze zapewniające ponad 1 GW mocy. Być może w dobie rosnącej niestabilności systemu i coraz częstszych, nietypowych zjawisk atmosferycznych system elektroenergetyczny potrzebuje więcej mniejszych jednostek wytwórczych, których usterka ma mniejsze oddziaływanie niż w przypadku dużych bloków?

#polska #energetyka #gospodarka #blackout #oze
+4
kipowrot
Takich babć Wam wszystkim życzę (。◕‿‿◕。)
#bekazpisu #4konserwy #neuropa #gospodarka
+34
futurepoland
Jaki Rafał jest każdy widzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #polityka #neuropa #4konserwy #wybory #bekazlewactwa #konfederacja #gospodarka #ekonomia #lgbt
+36
WiktorekS
1 listopada 2019 roku zmalal VAT na ebooki. Wedlug grupy szurow od #konfederacja #korwin itd., obnizka VATu powinna sprawic ze ceny pojda w dol, a ja bede mial wieciej kasy w kieszeni zeby pobudzic gospodarke.

Od tamtej pory ceny stanely w miejscu. Minal prawie rok od wprowadzenia obnizki a ceny sa na tym samym poziomie xD. Co sprawia ze zamiast miec wiecej kasy w gospodarce, to mamy mniej, bo zagraniczne wydawnictwa nie placa vatu i kase ktora nornalnie by zaplacili wyciagaja z Polski xD

Na skrinie sytuacja w ktorej ebook jest drozszy od ksiazki xDDD Chuj wam w dupe #woblink (dawajcie na pw jak chcecie dane do pozwu)

#ebook #ksiazki #czytajzwykopem #ekonomia #gospodarka
+9
Raf_Alinski
Kwartalny wzrost PKB w Polsce, Europie "Wschodniej" i "Zachodniej".

#ekonomia #gospodarka #statystyka #rafalinski
+209
przegryzam
Zamiast rozwijać własny przemysł zbrojeniowy kupujemy gotowe, drogie i wątpliwe pod względem użyteczności rozwiązania zza granicy.

Z oficjalnych danych uzyskanych przez Agencję Lotniczą Altair wynika, iż w 2019 nastąpił dramatyczny spadek poziomu polskiego eksportu specjalnego. W 2018 wysłaliśmy za granicę broń, amunicję i wszelkie produkty specjalnego przeznaczenia obronnego, podlegające procesowi licencjonowania o oficjalnej wartości 486,9 mln euro. Natomiast bilans 2019 na tym polu zamknął się kwotą ok. 390 mln euro.

Aby właściwie ocenić skalę de facto upadku zdolności eksportowych naszej zbrojeniówki powiedzmy, że sąsiednia Białoruś w 2018 przekroczyła pułap miliarda USD, uzyskanych z eksportu specjalnego (te wynik miał zostać powiększony w 2019), mała Serbia zbliżyła się w tym czasie do miliarda euro, a Szwecja osiągnęła wówczas 1,2 mld USD.

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=30887

Na zdjęciu: demonstrator 6-kołowego niszczyciela czołgów – wersja KTO Rosomak pokazana podczas MSPO w 2017 – efekt współpracy polskiej zbrojeniówki z przemysłem izraelskim.

#polska #wojsko #przemysl #gospodarka #geopolityka
+5
Pokaż następne