Sepia
Zupełnym przypadkiem przeczytałam taką #ciekawostki ...

Otóż obecny prezes firm Siemens i Maersk, członek zarządu firm Allianz i SAP, oraz członek rady powierniczej World Economic Forum, niejaki Jim Hagemann Snabe, karierę zaczął w 1990 roku, w wieku 25 lat, jako stażysta w SAP. W czasie tego stażu musiał chyba naprawdę dawać z siebie wszystko, bo już po roku został "Consulting Manager" dla duńskiego SAP. Ale mało tego. W 1994 roku, po zaledwie 4 latach pracy zawodowej (w teorii), był już prezesem duńskiego IBM! Zawrotna kariera. Następne lata to kalejdoskop jego sukcesów, prezesur, zarządów itp. w firmach ze światowej czołówki różnorodnych branż. Szokujące! Ale żadnej tajemnicy w tym nie ma, bo wszystkie swoje sekrety i sztuczki biznesmen ten wyjawił w swojej książce coachingowej "Marzenia i detale"... Wśród "biznesmenów" wiązanych z World Economic Forum więcej jest takich zawrotnych karier, to tylko przykład. Na szczęście to nie nasza działka, gdyż nam szaraczkom multimilionerzy i miliarderzy związani z World Economic Form obiecali już przecież, że nie mając złamanego grosza też można być szczęśliwym. Tylko dlaczego oni nie chcą tego sprawdzić na sobie?

#biznes #ekonomia #gospodarka #pieniadze #wef
+7
Zuben
Jak to jest że cena prądu u nas i u naszych sąsiadów na giełdzie spadła do w miarę normalnych poziomów a w reszcie Europy dalej utrzymuje się na rekordowych poziomach?

#ekonomia #gospodarka #energetyka #polska #niemcy
astri
20.10.1803 Senat USA zatwierdził największą transakcję nieruchomości w historii świata. Za 15 mln $ kupiono 2,14 mln km² (obszar zaznaczony na mapie).

#usa #nieruchomosci #ciekawostkihistoryczne #swiat #gospodarka #ciekawostki #historia #francja
+5
Raf_Alinski
Piotr Patkowski: "Polacy zbyt dużo piją i palą co może być katastrofalne w skutkach. Dlatego nie mamy wyjścia i musimy podnieść akcyzę na alkohol i wyroby tytoniowe".

#ekonomia #gospodarka #statystyka #bekazpisu #papierosy #rafalinski
+6
Poldek0000
Skąd państwo ma kasiorkę?
#gospodarka #polska #ciekawostki
+2
staryalejary11
Koszt obsługi długu rośnie w ogromnym tempie, rolowanie już nie będzie takie proste. Co to oznacza? Wyższe podatki na początek, potem trzeba będzie oszczędzać. Pozdrawiam tutaj greckich emerytów.

"Od początku pandemii dług publiczny wzrósł o ponad 350 mld zł i na koniec pierwszego półrocza 2021 roku przekroczył 1,4 bln zł."

#ekonomia #gospodarka #pieniadze #inflacja #polska
+8
mickpl
Oh shit, here we go again. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #koronawirus #ekonomia #gospodarka #mamyto
+8
juzwos
Ile własności tyle wolności
tak się powinno rządzić i w domu i w państwie

to samo jest na wyższych szczeblach - gmina, województwo, państwo

ostatnio było, jak to jakieś gminy czy coś nie dostaną kasy bo coś tam LGBT nie chcą czy coś - mecenas płaci, mecenas wymaga - to jest to samo co mówi szef tylko w większej skali

jesteś pod kreską to będziesz tak tańczył jak ci będą grać i tu nie ma miętkiej gry, państwo będzie ci się kazać szczepić bądź nie, wychowywać dzieci tak lub inaczej, to jeść a tego nie (Sylwia Spurek)

dlatego DOCHÓD GWARANTOWANY to zakładanie sobie obroży na szyję

#takaprawda #pracbaza #gospodarka #ekonomia #pieniadze #ludzie #spoleczenstwo #polska
+18
CipakKrulRzycia
#polityka #finanse #gospodarka
#bekazpisu Ojtam. Co najwyżej weźmie Morawiecki pożyczkę z Chin na 500+
+48
Baron_Al_von_PuciPusia
Co dalej z drogą wodną E-70? Nasuwają się pytania o opłacalność <<< znalezisko
Drugi z paneli I Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku dotyczył przyszłości drogi wodnej E-70, która łączy Bydgoszcz z Odrą, biegnąc przez samo centrum Bydgoszczy. Powrót barek z towarami wymagałby poszerzenia tylko w samym centrum koryta Brdy o 10 metrów, co wiązałoby się z wyburzeniami nabrzeży, dlatego ten wariant nawet nie jest traktowany na poważnie.

#polska #rzeki #bydgoszcz #ekonomia #gospodarka
+7
mickpl
Ci ludzie odpowiadają za politykę monetarną tego kraju.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #inflacja #ekonomia #gospodarka #pieniadze
+110
Raf_Alinski
Wskaźniki płac realnych, nominalnych i cen.

#ekonomia #gospodarka #statystyka #rafalinski
+5
MaddoxX1911
Węgry. Stopy w górę o 0,3 p.p. => +1,8% (prognoza +1,8%)

Już są x2 niż przed covidem
Poprzednie:

pokaż spoiler https://www.wykop.pl/wpis/59951741/wegry-stopy-w-gore-o-0-3-p-p-gt-1-5-prognoza-1-5-h/

#czechy #wegry #nieruchomosci #gospodarka
+13
nowyjesttu
Młody Ted Kaczyński- amerykański terrorysta zwany unabomberem, profesor matematyki, ma IQ 167, ma polskie pochodzenie ze strony ojca i matki, aktualnie odbywa karę dożywocia w więzieniu w USA. Sprzeciwiał się postępowi technologicznemu, pozostawił karierę zawodową i żył w leśnej chacie, zostawił po sobie manifest opisujący głównie sprzeciw wobec postępu technologicznego i żądanie ochrony środowiska naturalnego.
Tacy inteligentni, zdesperowani ludzie jak on są dyskryminowani przez głupią większość (czego przykładem jest bydło konsumpcyjne czyt. większość społeczeństwa) niekiedy tak bardzo, że popycha ich to do takich czynów jakich dokonał Ted. W społeczeństwie kretynów inteligentni ludzie powinni dostawać odszkodowanie za życie w tak zj...anym świecie.

#ciekawostki #terroryzm #ekologia #usa #polska #przyroda #polityka #swiat #technologia #gospodarka #filozofia #ludzie #inteligencja
+3
PiccoloGrande
Diesel w hurcie w Orlenie po 6,07 PLN brutto za litr.
Także za 1-2 tygodnie ze strony PiS wleci jakaś gorąca wrzutka o LGBT albo aborcji tak aby znów wszyscy skoczyli sobie do gardeł, a w tym czasie 6,50 na słupku wjedzie jak w masełko.

pokaż spoiler W tabeli są ceny netto, trzeba doliczyć 23% VAT.


#inflacja #bekazpisu #paliwo #orlen #motoryzacja #lgbt #gospodarka
+90
klamkaodokna
Dlaczego aktualnie inflację definiuje się jako wzrost cen? Dawniej jej definicją była ekspansja podaży pieniądza, co zresztą wynika z samej nazwy. Trochę bolą oczy od czytania o inflacji na wybranej grupie produktów, np. na jedzeniu. Wzrost cen to nie inflacja. Wzrost cen to skutek inflacji.

Discuss

#inflacja #ekonomia #gospodarka #finanse #pieniadze
(źródło - Webster's Dictionary z 1913r. Żadna z tych trzech definicji nie wspomina nic o cenach)
+2
Raf_Alinski
Płaca minimalna brutto w wybranych krajach w przeliczeniu na benzynę.

#ekonomia #gospodarka #statystyka #rafalinski
+9
xdrcftvgy
Inflacja bazowa 4.2%

#inflacja #gospodarka #gielda
+8
nowyjesttu
Wykup sobie działkę w fińskim lesie!
Fundacja Penttiego Linkoli- jednego z najsłynniejszych Finów umożliwia zostanie honorowym właścicielem działki w wybranym fińskim lesie. Link do jego fundacji: https://luonnonperintosaatio.fi
Na zdjęciu Pentti Linkola, który w okolicach Sääksmäki spędził ogromną część życia żyjąc prawie bez dostępu cywilizacji.
Przyrodnik, filozof i radykalny ekolog, ornitolog i rybak. Uważał, że demokracja to pomyłka, popierał dyktaturę. Jeden z jego braci, fiński żołnierz, zginął podczas Wojny Kontynuacyjnej między Finlandią, a ZSRR.
Linkola twierdził, że tylko radykalne zmiany mogą powstrzymać zniszczenie środowiska naturalnego.
Dzieła Linkoli, np. Toisinajattelijan päiväkirjasta (Z dziennika dysydenta), bardzo emocjonalnie opisują degradację środowiska naturalnego jakiej był świadkiem.
Pentti Linkola spędził wiele dni podczas podróży po lasach całej Europy, był zachwycony starymi lasami w Niemczech, natomiasy lasy fińskie uważał za jedne z najbardziej zniszczonych w Europie (chociaż Finlandia ma największą lesistość w Europie). Uważał, ze fińskie lasy to bardzo gospodarcze lasy gdzie drzewka mają grubość ręki. Gdy WWF napisał, że fińska gospodarka leśna jest jedną z najbardziej ekologicznych w Europie Linkola powiedział, że już nigdy nie wpłaci nic na rzecz tej organizacji sugerując jej działanie pod wpływem lobby wycinającego lasy.
Pentti Linkola założył Luonnonperintösäätiö (Fińska Fundacja Dziedzictwa Naturalnego), która za zebrane datki wykupuje hektary fińskich lasów, by przywrócić ich naturalny stan bez wyrębu i ingerencji człowieka.
Działał w Ruchu Koijärvi- radykalnie ekologicznym fińskim ruchu politycznym. Jego poglądy były jednak zbyt radykalne dla Fińskiej Partii Zielonych.
Popierał zamachy terrorystyczne w celu ochrony środowiska naturalnego. W 2007r. gdy został zapytany czemu sam nie zostanie terrorystą odpowiedział, że brakuje mu możliwości i odwagi.
Zmarł we śnie, w swojej chacie 5 kwietnia 2020 roku w wieku prawie 90 lat. Niektórzy członkowie fińskiego rządu złożyli kondolencje i docenili jego działania.
Pentti Linkola znany jest ze swoich słynnych słów: "Wszystko co człowiek rozwinął przez ostatnie 100 lat powinno zostać zniszczone.", które dają bardzo do myślenia.

#finlandia #ekologia #przyroda #las #ciekawostki #europa #polityka #nauka #fundacja #pomoc #zwierzeta #swiat #historia #klimat #literatura #pomoc #ekosystem #gospodarka #technologia
Hebanowy_Krol
Masło po 4 złote w czerwcu tego roku. Dzisiaj jaka cena masla uwzględniając promocje?

#ekonomia #gospodarka #polityka
wakxam
Jeszcze chwila a zaczniemy być druga Koreą Północną przez inflację, ludzie się przesiądą na rowery, samochodni będą jeździć jedynie ludzie z kasą przy kieszeni, po 22 latarnie będą wyłączane a jedynie stolica będzie oświetlona, żeby kupić bochenek chleba będziemy stać w kolejkach (znów) z torbą pieniędzy bo przecież znów będziemy milionerami, a jak obywatele się wkurwią to rząd wyjedzie za granice bo kolejna partia która będzie przy władzy będzie miała za zadanie wysprzątać cały burdel... Czasem mam wrażenie że historia zaczyna zataczać koło i znów zaczynamy się cofać do czasów komunizmu... #polska #ekonomia #heheszki #swiat #gospodarka +7
rafal-heros
Silownie plenerowe, symbol przepierdalania kasy podatnika w tym gownianym kraju.

Dziadek po ustawie Wilczka jako rolnik zaczal produkowac trumny. Za zarobioną kase kupul maszyny, ciagniki postawil budynki gospodarcze chcial sobei kupic pierwsze auto w zyciu. Pozniej nastaly czasy Balcerowicza z podatkami i biurokarscją na wzór zachodu. Dziadek ktory wystawial wczesniej fakture i notowal tylko w zeszyt zamknal biznes bo przestraazyl sie biurokracji.

Terez co druga zlotowka w Polsce przechodzi przez rece urzednika, on decyduje a nie Ty na co 50% twojego wynagrodzenia bedzie wydane.

#gospodarka
#krajzdykt
#chlewobsranygownem
+247
AloneShooter
Wyjaśnijmy to ostatecznie, bo branie i głosowanie za likwidacją to nie hipokryzja, a chwilowa optymalizacja w drodze ku normalności ( ͡° ͜ʖ ͡°) 500+ to drogi szajs, kosztujący pracujących miliardy rocznie.

#bekazpisu #ankieta #500plus #neuropa #4konserwy #gospodarka
+2
Raf_Alinski
Produkcja i konsumpcja papierosów na mieszkańca w Polsce w tys. szt.

#ekonomia #gospodarka #statystyka #papierosy #rafalinski
+7
nutka-instrumentalnews
i jak tam gotowi na #nowylad ? licho nie śpi..

po prostu duzo sie dziać będzie..

#ekonomia #polska #gospodarka #polityka #finanse #pieniadze
DawajMacha
Ceny paliw PL vs DE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gospodarka #bekazpisu
+3
lakukaracza_
W 2022 roku rząd w ramach walki z drastycznymi podwyżkami cen energii elektrycznej, planuje przeznaczyć na dopłaty około 1,5 miliarda złotych.

Nowy dodatek do rachunków za prąd ma objąć gospodarstwa domowe, których miesięczne dochody nie przekraczają 1563 zł w gospodarstwie jednoosobowym oraz 1115 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Wsparciem mogą również zostać objęte osoby samotnie zamieszkujące domy jednorodzinne w małych miejscowościach i na wsiach, które korzystają z pomocy społecznej, a także pozostałe osoby pobierające zasiłki. Dopłaty mają również przysługiwać rodzinom wielodzietnym w trudnej sytuacji dochodowej.

Właśnie w takich chwilach mam ochotę przenieść się za granicę Czeską do której mam 10min drogi. Ja już serio nie wytrzymuje psychicznie tego socjalizmu, idę łyknąć tabsa bo mną trzepie.

#neuropa #energetyka #gospodarka #polska
+55
Okoproroka
Chyba czas przejść na frutarianizm #gus #ciekawostki #gospodarka +2
Fan_Morawieckiego
Jak to jest, że socjal i 500+ powoduje, że Polacy masowo nie pracują?
#bekazpisu #bekazprawakow #ekonomia #gospodarka
+3
Sekularyzacja
Zielone - system emisji pakietów
Niebieskie - podatek węglowy
Żółte - rozważany system emisji

Jak widać Rosja i USA mają kompletnie wywalone, w tym cała Afryka, Indie, a także kraje takie jak Australia, Korea Południowa czy Japonia (tylko podatek węglowy). Czekam, aż któryś kraj UE się wyłamie i wysra na handel emisjami.
Oczywiście kalifornijskie lewactwo musiało się wyłamać ;)

#gospodarka #ekonomia #energetyka #podatki
+8
Just_Piotrek
Rok temu tu zrobiłem wykresik z tych danych ale wszyscy to mieli w dupie, pewnie tak jak i ten post. Historia toczy koło. Oj kurwa toczy.
#polska #gospodarka #jestwdupie #prl #neuropa #4konserwy
+2
CipakKrulRzycia
#bekazpisu #polityka #polska #finanse #ekonomia #gospodarka
#bekazprawakow Wystarczy odciąć prawaków od koryta i kurka z kasą a zaczynają normalnie, i z sensem mówić
+454
Pokaż następne