krsu
Ile pln za taki sprzęt panowie? :D
#komputery #pcmasterrace
erwerwerwer
MacBook Pro 13 i7 3,1GHz 16GB 512GB Iris 6100 2017

Czy ten ze zdjęcia - za i przeciw?
Obróbka filmów w full HD i produkcja muzyki.

Obecnie mam ThinkPada e450 byłem zadowolony, ale czas go już wymienić.

#laptopy #komputery #apple#apple #lenovo
WutkaBXL
Używa ktoś, podobnej w wyglądzie, ergonomicznej klawiatury? Mam tą ze zdjęcia, ale niedługo będzie miała z 4-5 lat, i chciałbym wymienić na nową. Nie wiem, czy brać znowu taką samą, czy może wziąć coś od konkurencji ?

Głównie do pracy, czasami jakieś gierki.

#klawiatura #klawiaturamechaniczna #komputery #pcmasterrace
oreze
Mam sobie taki kąkuter i się zastanawiam czy wsadzić tam w wakacje SSD 512GB (TB trochę za drogie):

i5-4670k
msi b85-g43
msi gtx 1070 gaming x
16gb ramu, pomieszane od Cruciala i chodzi na 1600mhz cl9
jakiś tam 1TB dysk od Seagate kupiony w 2015, osiągi w picrel
SPC Brutus M25

Oczywiście na SATA, nie mam hajsu na upgrade płyty i wymianę połowy kompa (i tak jeszcze minimum rok, może dwa lata).
Jest sens? Na dole mam wsadzonego Xonara D1, ale jeśli by się zmieścił to nie lepiej byłoby kupić coś szybszego z adapterem, i ewentualnie po upgrade wsadzić do nowego kompa?

#komputery #informatyka #ssd
Silku
Mirki z #informatyka #komputery czy jak chce dołożyć RAMu do lapka to muszę kupić identyczną pamięć jak ta na zdjęciu?
electroN
Mircy, mam problem z "cudownym" routerem od UPC (pic rel). Pomijając wszystkie inne wady tego dziadostwa, to ostatnio kopiowałem sporo danych na NAS'a ~1TB. O ile po kablu (komputer i NAS) leci względnie spoko (80-100MB/s) to w przypadku połączenia samego komputera po WiFi ac (NAS dalej po kablu) to jest katastrofa (~1MB/s). Testowałem zarówno na sieci 2,4 i 5GHz jest to samo. Komputer pokazuje prędkość połączenia po wifi na 433Mbit/s. Jeśli chodzi o samego neta to speedtest pokazuje prawidłową wartość, więc problem jest w przesyłaniu danych wifi<->LAN. Wie ktoś co może być powodem? #komputery #siecikomputerowe #sieci #upc #wifi
Dr_Manhattan
Żródło - fejsbook System32 Comics ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #humorobrazkowy #pasjonaciubogiegozartu #pc #komputery #konsole #pcmasterrace
+27
styfix
Komputer zużywa mi pełne 8GB RAMu, cały dysk i czasami 100% CPU podczas siedzenia na pulpicie. W menadżerze zadań nie ma programu który zużywa mi całe zasoby. Robię aktualnie skan kompa, ale wątpie żeby pomogło - format to ostateczność. Jakieś porady?
#pcmasterrace #komputery #komputer #pomocy #windows #windows10
AnimalMotherPL0
Glock 18 tylko że Glock 17, czyli błędy dotyczące broni w grach cz.3

Wrzucam drugi raz, bo linki nie działy, przepraszam xD

Mój tekst w żaden sposób nie odnosi się do wydarzeń w Ameryce, więc przeczyta go pewnie jakieś pięć osób (w tym dwie w całości), no ale trudno, co zrobisz, nic nie zrobisz.
Tym razem popełniłem tekst dłuższy niż dwa
poprzednie, zawiera też znacznie więcej linków do zdjęć. Jeżeli kogoś to złości czy odrzuca, najmocniej przepraszam, ale błędy które tu opisałem wymagały obszerniejszego opisu. Nie przedłużajmy już więcej, przejdźmy do mięsa.

Karabinków z rodziny AK jest cała masa. Mamy "oryginalne" wyroby produkcji Izhmash'a, czyli AKM, AKMS, AK-74 czy AKS-74U, ale i niemieckie kopie AKM i AK-74 (czyli MPi KM-72 i MPi AK-74N), odmiany jugosłowiańskie (Zastava M70 i M70B), wewnętrznie mocno usprawnione, ale jednak bazujące na AK produkty Czeskie (Sa Vz.58) czy Chińskie (Type 56) i wiele wiele innych. No generalne łapiecie o co chodzi, wszelkich kopii i broni bazującej na platformie AK jest zatrzęsienie. I gry mają z tym fantem pewien problem, najczęściej klejąc poszczególne części różnych odmian z których ostatecznie wychodzą naprawdę dziwne twory. Wbrew wszelkiej logice, chyba najczęściej widywaną wersją w grach jest pierwsza, seryjnie produkowana wersja karabinka AK (potocznie "AK-47", ale ja nie użyję tej nazwy, bo jej nienawidzę), w prawdziwym świecie zdecydowanej mniej popularna (czytaj: praktycznie niedostępna) niż najpopularniejszy AKM, który w tej konkretniej konfiguracji i pod tą konkretną nazwą występuje dosyć rzadko. Idealnym przykładem jest... Uwaga werble... <tururururu>... Call Of Duty: Modern Warfare (musicie być naprawdę zaskoczeni), wszystkie 4 części, nawet ta najnowsza. Oczywiście przykładów jest znacznie znacznie więcej ale na razie skupmy się (znowu) na CoD'ach. No więc oryginalne MW z 2007 roku przedstawia nam w miarę wierną kopię pierwszej wersji karabinku AK (nazywaną czasem AK Type 1)
AK Type 1: https://i.imgur.com/ANiRROt.jpg
AK z CoD4: https://i.imgur.com/3zcbdfS.jpg
Co ciekawe w Modern Warfare Remastered używamy faktycznego AKMu, zarówno z nazwy jak i z wyglądu. Rozpoznać możemy go po nowszej kolbie czy charakterystycznym urządzeniu wylotowym wyglądającym jak obcięte przez pijanego pracownika zakładu (idę o zakład, że tak właśnie było).
AKM: https://imgur.com/a/D7lilgA
AKM MW Remastered: https://i.imgur.com/yY4MZ2W.jpg

MW2 to hybryda na którą składają się:
- AK-74 (żebrowana pokrywa komory zamkowej, kolanko gazowe i przednie przyrządy celownicze)
https://i.imgur.com/t4xtFip.jpg
- Strzelba (!) Saiga 12 (urządzenie wylotowe)
https://i.imgur.com/JEf2xsd.jpg
- AK type 1 (frezowana komora zamkowa)
https://i.imgur.com/ExNrtnH.jpg
I jeszcze parę innych rzeczy jak łoże przednie produkcji Tapco czy adapter kolby od VLTOR ale to dodatki które można założyć do dowolnego AK więc pomińmy to.
Model z gry: https://i.imgur.com/LfOYxsH.png

W MW2 Remastered elementy AK-74 zmieniono na te z AKM, czyli nadal hybryda.

MW3 to również całkiem konkretny składak:
- AK-74 (żebrowana pokrywa, urządzenie wylotowe)
https://i.imgur.com/fGFiZIA.jpg
- AK Type 1 (blok gazowy i podstawa muszki)
https://i.imgur.com/QuIkED4.jpg
Model z gry: https://i.imgur.com/9bHa2QM.jpg

Trochę kuriozalnie, w najnowszym Modem Warfare mamy do czynienia z całkiem wierną i ładnie odwzorowaną wersją AK Type 1 (AKM byłby właściwszy). Oczywiście wszelkie modyfikacje komplikują sprawę i wychodzą wtedy różne przedziwne hybrydy, ale nie rozdrabniajmy się aż tak mocno.

Inny przypadek. W Rainbow Six: Siege mamy coś, co nazywa się "AK-74M" ale wcale nim nie jest, gdyż jest to AKM z kolbą i frontem produkcji ultramodnego Magpula. Rozpoznać możemy go po wcześniej wspominanej żebrowanej pokrywie, innym kolanku gazowym i co najważniejsze, magazynku zasilanym z amunicji 7,62x39 (AK-74 zasilany jest amunicją 5,45x 39).
https://i.imgur.com/3HHNlK5.png
Co interesujące, na komorze zamkowej możemy przeczytać "WASR-10". Wynikałoby z tego, że model został zaprojektowany na bazie Rumuńskiej, półautomatycznej wersji AK, co może nawet miałoby jakiś sens, tylko, że wcale go nie ma. Bo to nie jest WASR, możemy to rozpoznać bo braku pewnych szczegółów na komorze zamkowej, jak małe wgłębienie po prawej stronie broni.
https://i.imgur.com/Ag3fmwy.png

Żeby było jeszcze fajniej, aktualizacja "Burnt Horizon" zmieniło zasilanie AK na amunicję "5.45x39" ale nic więcej. Co oznacza, że obecnie w Siege mamy do czynienia z AKM zasilanym amunicą 5,45x39, co oczywiście nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Model z gry: https://i.imgur.com/X8jUuP2.jpg

W Ghost Recon: Wildlands mamy do czynienia z hybrydą AK Type 1 i niemieckiego MPi-KM 72. Zwróćcie uwagę na niemiecki selektor ognia oznaczony literkami "D" i "E" (w rosyjskich wersjach mamy "АВ" i "ОД"),
https://i.imgur.com/N1CcitB.jpg
nieco inaczej wyglądającą rurę bloku gazowego i inny montaż bagnetu.
https://i.imgur.com/ON0g46l.jpg
Model z gry: https://i.imgur.com/7sac2uH.png

Drobną pomyłkę mamy też w Far Cry 4. Broń nazwana "AK-47" <triggered>, faktycznie jest AK-103, czyli tak w skrócie AK-74 zasilanym z magazynków na amunicję 7,62x39.
https://i.imgur.com/66Lp0YF.jpg
Model z gry: https://i.imgur.com/U16o28f.png

Naturalnie gier miksujących różne modele ak jest dużo dużo więcej, ale nie chciałbym żeby to był teskt wyłącznie o AK. Przejdźmy więc do Battlefielda 4.

Battlefield 4 zasłynął naprawdę dużym wyborem broni, bo tych mamy imponujące 84. Ale pewne decyzje designerskie są... Naprawdę dziwne?
Chyba najdziwniejsza rzecz dokonała się przy implementacji karabinu wyborowego Kel-Tec RFB Hunter i wyborowej wersji karabinu SCAR-H. W przypadku RFB
na lufę nałożono szyny ris. I nie byłoby to nic dziwnego, wszak na coś trzeba tą latarkę czy laser założyć, ale... Ta szyna to nieco pomniejszony front produkcji Daniel Defense pochodzący z karabinku MK18 MOD 1, niepasujący do żadnej innej broni.
https://i.imgur.com/D9p7kuX.jpg
Istnieje dosyć podobnie wyglądająca konwersja do RFB, więc zapewne chciano zrobić coś co będzie wyglądać w miarę podobnie.
https://i.imgur.com/6H2MNz8.jpg
Przyznać jednak trzeba, że nawet z tym kompletnie niepasującym łożem wygląda to nienajgorzej.
https://i.imgur.com/34lk169.jpg
W mojej opinii lepiej niż niezbyt urodziwy oryginał.
https://i.imgur.com/u18gH1R.jpg

W SCAR-H SV mamy podobny case. Zacznijmy od faktu, iż nie ma czegoś takiego jak SCAR-H SV. Wyborowa wersja SCAR'a H nazwa się "SSR". "SV" to zapewne skrót od "Sniper Version"
https://i.imgur.com/QmoMNZ6.jpg
Wracając do błędu z RFB, tu również na długą lufę nałożono łoże MK18. Żeby było jeszcze lepiej, zrobiono to na odwrót, tyłem do przodu. Składane przednie przyrządy celownicze SCAR'a po prostu sobie przez to łoże przenikają.
https://i.imgur.com/30e1th4.jpg
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że MK18 w ogóle nie występuje w grze. Front najpewniej pochodzi z (Daniel Defense) DD MK18 wymodelowanego na potrzeby Medal Of Honor: Warfighter (część modeli i animacji broni z Warfightera zostało bezpośrednio przeniesionych do BF4)
https://i.imgur.com/h3jHGES.jpg

Kolejne cuda mamy w przypadku Beretty, model M9 wymodelowany jest prawidłowo.
https://i.imgur.com/T8nQmk5.jpg
Z kolei strzelająca seriami Beretta 93R to nic innego jak... M9 z charakterystycznym chwytem przed kabłąkiem spustowym. Po prostu do modelu M9 doczepiono ten chwyt i tyle, voila, już mamy 93R, I did it boss.
https://i.imgur.com/oMHkVO0.jpg
Nawet magazynek pozostał ten sam, mimo zwiększonej pojemności względem M9. Warto wspomnieć, że w Battlefieldzie 3 magazynek wymodelowany był wzorem przedłużonego magazynku oryginalnego 93R.
https://i.imgur.com/KDrpNAt.png

Kolejny cudak to automatyczny Glock 18. Brak wycięć w górnej części zamka sugeruje nam, że jest to wersja "18" a nie "18C".
https://i.imgur.com/5ZzJz1Y.jpg
No szkoda tylko, że wcale tak nie jest, gdyż jest to Glock 17 z "przyklejonym" selektorem ognia.
https://i.imgur.com/P3oGovw.jpg
Skąd wiem? Ano stąd, że animatorzy nie usunęli tylnych poprzecznych wcięć w zamku ułatwiających odciągnięcie go do tyłu czy po prostu przeładowanie broni.
https://i.imgur.com/rlV2rOQ.png
W realnym Glocku 18 w miejscu w którym znajduje się skrzydełko selektora nie ma nacięć, są przed i za skrzydełkiem. W BF4 animatorzy po prostu wzięli model Glocka 17 z Battlefielda 3 i dodali selektor ognia. Glock 18. I did it boss.
https://i.imgur.com/huXDQF5.jpg
Błędem jest też magazynek wymodelowany na płasko z gniazdem magazynka. Oznacza to mniej więcej tyle, że strzelający nie byłby w stanie wyjąć magazynek, no chyba, że wypadałby sam pod swoim ciężarem. Ale to i tak błąd, bo gdyby magazynek zaciął się w gnieździe, nie byłoby żadnej możliwości awaryjnego wyciągnięcia go.

Jeszcze malutka ciekawostka. Glock 18 czyli tak naprawdę Glock 17 z selektorem został prawdopodobnie został wymodelowany na bazie filmowej repliki strzelającej ślepakami. Zwróćcie uwagę na niewielką przerwę pomiędzy zamkiem a komorą nabojową, często właśnie tym szczegółem charakteryzują "blank fire guns".

Kolejnym przypadkiem jest półautomatyczna strzelba Benelli w BF4 nazwana M1014. Tak naprawdę jest to Benelli M4 Super 90 a tak zupełnie naprawdę, to jest to Benelli M1 mające przypominać M4 Super 90 które nazwane jest M1014 sugerujące, że to zupełnie inny model. Nic prostrzego, rozumiecie, prawda? No dobra, wytłumaczę to przy pomocy zdjęć.

https://i.imgur.com/u0wGd34.jpg
To jest M1014, wojskowa wersja zaprojektowana na zamówienie USMC, (United States Marines Corps) charakteryzująca się kozacką, składaną kolbą. Co interesujące, z dokładnie taką wersją mieliśmy do czynienia w BF3, tam nazwa M1014 była jak najbardziej prawidłowa. Dlaczego po prostu nie użyto tamtego modelu? Jak powiedział poeta: "chuj wie".

https://i.imgur.com/kw9QEtY.jpg
To jest M4 Super 90, niemal ta sama strzelba ale ze stałą kolbą. Jeżeli oglądaliście Johna Wicka 2 i pamiętacie scenę z Katakumb, to właśnie ta strzelba, tyle, że tamta była zmodyfikowana przez Taran Tactical Innovations (miała charakterystyczny dla TTI złoty zamek, w oryginale takiego bajeru nie ma).

To jest standardowe M1 Super 90: https://i.imgur.com/ewiVyuR.jpg

To jest M1 mające wyglądać jak M4 Super 90: https://i.imgur.com/0DqDWQU.jpg

A to model z gry: https://i.imgur.com/pJJak3I.jpg

Wyjątkowo interesująco wygląda też recykling mniejszych rzeczy, przykładowo, spora część broni w grze korzysta z standardowych przyrządów celowniczych CZ EVO 3.
https://i.imgur.com/NG8Z0qS.jpg
Mamy też coś takiego jak kompensator odrzutu z SIG'a P226 występujący jako domyślny model kompensatora w wielu pistoletach a nawet w... Rewolwerze Mateba Unica 6.
https://i.imgur.com/L447gld.jpg

Jest jeszcze kilka innych przypadków, jak cywilne wersje karabinków M4 i M16 czy hybryda FAMAS Valorisé i FAMAS'ów G1 oraz F1, ale i tak za mocno się już rozpisałem, nie znęcajmy się więcej nad wspaniałym BF4. Twórców można usprawiedliwić, bo tak duża liczba broni wymagała zapewne pewnych cięć ze względu na czas i koszty, czego wynikiem jest Beretta 93R wymodelowana na podstawie Beretty M9 czy recykling przyrządów celowniczych. DICE i tak odwaliło kawał doskonałej roboty, zdecydowana większość broni jest piękne wymodelowana i prawidłowio odwzorowana.

Ostatnią kwestią o której chciałbym na szybko wspomnieć jest obcinanie przyrządów celowniczych. Jeżeli używasz broni do rekreacyjnego strzelania czy strzelania sportowego, to jasne, możesz to uczynić, Twoja wola. Ale robienie tego w broni wojskowej/policyjnej jest wysoce nieswskazane. Wyobraźcie sobie sytuację, że wasz fancy Eotech EXPS3 (bardzo lubię Eotecha) zostaje uszkodzony a wy upierdoliliście muszkę w swoim MP5. W takiej sytuacji celowanie może być nieco utrudnione, no nie? Obecnie, niemal każda broń ma składane i odczepiane przyrządy celownicze, ale starsze konstrukcje takich bajerów nie mają. Najczęstszymi ofiarami obcinania muszki są MP5 (CoD: Modern Warfare 2019 i Ghosts), UMP (BF4, CoD: Modern Warfare 2/3) i M4/M16 (CoD4, CoD: Black Ops).
https://i.imgur.com/24onRUN.jpg

Tekst zrobił się strasznie długi, wspomniane w poprzedniej części błędy przy przeładowaniach i inne drobne rzeczy zostawię na część czwartą i pewnie ostatnią. Chyba, że wolicie krótsze teksty i w przypadku, gdy czwarta część wyjdzie mi tak masywna jak ta, rozdzielę ją na dwie części, wtedy ostatnią będzie część piąta. Mam nadzieję, że rozumiecie od co chodzi xD
Dajcie znać w komentarzach czy wolicie jedną dłuższą czy dwie krótsze części.

Poprzednie części:
Cześć 1: https://www.wykop.pl/wpis/49741999
Część 2: https://www.wykop.pl/wpis/49786271

#20gierwykopka #gry #komputery #konsole #technologia #ps4 #battlefield #callofduty #bron #xboxone #grajwgrypieknycyganie
+94
Prostozchin
Kabel skrętka RJ45 - 10Gbit/s cieniutki przewód od 8 do 34 zł

Kabel sieciowy kategorii 6A z maksymalną przepustowością do 10Gbit/s.
Porządnie wykonany i cienki kabel (tylko 2,8 mm)

#aliexpress #prostozchin #komputery #informatyka #siecikomputerowe #ugreen

pokaż spoiler https://pl.aliexpress.com/item/33028742882.html
xBodzio
Wiecie skąd tyle wykorzystania RAM'u mimo 16GB w komputerze? Mam wrażenie jakbym miał zaledwie 8GB.
#pomocy #komputery #informatyka
o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o
#microsoft #szkolenia #certyfikaty #komputery #it
Siedzę na dupie nic nie robię, to pomyślałem że zacznę sobie robić certyfikaty MS.
Chciałem podejść na samym początku do egzaminu Microsoft MTA, jak to zrobić ?
Na oficjalnej stronie microsoftu jest tylko opcja taka jak na ss.
Trzeba to ogarniać w jakiejś "oficjalnej" Poslskiej szkółce, i umawiać się z jakimiś januszami na konkretny termin?
PonySlaystationn
Mam problem z komputerem, zobaczcie jak wygląda oglądanie przykładowego streama na Twitch czy np. Facebook w 1080p. Co tu się odpierdziela? (╯°□°)╯︵ ┻━┻
Na innych przeglądarkach tak samo. Dodatkowo kiedyś komputer mi się włączał w 10 sekund i już można było działać, a teraz to trwa prawie minutę.

1080p https://gyazo.com/23f2e696047b603eec0ba13896cf958f

720p https://gyazo.com/be5b36ff672ac8548875da4b23b2e2dd

#pcmasterrace #komputery #windows10 #twitch
Litosciwy_Dyktator
Murki lutownica przysmazylem taśmę od klawiatury. Poszła jedna ścieżka. Da radę to czymś odratować?
#elektronika #komputery #laptopy
pandemiczna_mirabelka
Jakiś laptop do 1000, max1500 zł, mały (trochę mniejszy niż standardowy) i lekki żebym mogła go wszędzie zabrać, musi być w miarę szybki, bo na tym się kurwa pracować na dłuższą metę nie da, ma 5 lat. Aha, i musi być koniecznie biały, żeby fajna stylówa była. Sony vaio są fajne, ale chyba drogie. Gdzieś były takie zestawienia laptopów do konkretnych kwot, dacie linka, to sobie coś z niebieskim wybierzemy. Może być lekko porysowany z jakichś nadwyżek magazynowych, byle nieużywany, powystawowe też mnie nie interesują. Takie coś znalazłam, co myślicie? #laptopy #komputery #laptop #elektronika #pracbaza #pomocy #pytanie +3
SweetDreams
#komputery #informatyka #hardware #elektronika

Ktoś poleci jakiś przyzwoity oczojebny zasilacz? Chcę wymienić ten że zdjęcia. Moc wystarczy myślę 500 Watt. Fajnie jakby był modularny i pół-pasywny.
MeloN
Wczoraj zainstalowałem nowy dysk w kompie "Samsung 970 Evo Plus M.2 1000GB" na płycie "Asus MAXIMUS VII HERO" i wynik prędkości dysku w programie Samsung Magican jest mierny, wg progucenta to "Odczyt sekwencyjny do 3500 MB/s i zapis do 3300 MB/s" czy to wina kilkuletniej już płyty głównej?

#informatyka #windows10 #komputery
suqmadiq2ama
#oculusquest

Ktoś to potwierdzi czy jakieś voodoopierdolenie?
#pcmasterrace #komputery
NoNameNoIdeaNoLife
Zna ktoś jakąś lepszą kartę sieciową od tej, potrzebuję obsługi 5GHz i bluetootha (musi być na jednej karcie, bo drugie wejście pci e zasłania mi karta). Dodatkowo komputer stoi pod biurkiem, a ta antenkę mógłbym wyjąć spod biurka.
#komputery #windows #gaming #pcmasterrace #upgradepc #wifi #pc #komputer
wigr
Na którym z tych foteli chętniej usiedlibyście przed komputerem?
#kiciochpyta #komputery #pcmasterrace
+1
klossser
Konwersja plików muzycznych na mp3 w 2020 to jakieś nieporozumienie.

Chcę sobie przekonwertować kilkanaście utworów na mp3.
Sciągnąłem już z 10 programów i żadnym z nich nie mogę tego zrobić (wiem że można online, ale tu chodzi o zasady)

W jednym ograniczenie do 5 utworów w drugim dodaje jakiś znak wodny do pliku.

Ostatni raz robiłem to z 5 lat temu i nie było problemu. Odpalałem program i się konwertowało na MP3 bez żadnego kurwa problemu.

Chcę to zrobić na dysku więc sięgnąłem po moje 10 płyt Komputer Świat Niezbędnika z 2007 roku i mam nadzieję że gdzieś tu ukrywa się ten zajebisty darmowy program

#muzyka #zalesie #komputery
+3
o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o0o
Elo mirki z #it , #hosting , #komputery nwm może #programowanie też mi coś powie xD

Robię swoją pierwszą stronkę internetową na "poważnie".
I teraz tak, jak wyjebałem wszystko z serwera i zostawiłem jeden plik, po wejściu na moją domenę przez przeglądarkę (powiedzmy cipciusie.pl) wyświetla mi sie struktura plików na serwerze (dobrze myślę że to FTP XD ? ).
I teraz tak: Wiadomo jak zaraz tam wrzuce jakiegoś index.html to po wejściu na moje cipciusie.pl będzie mi się już wyświetlać strona. ALE na pewno istenieje możliwośc aby taki "gośc" strony jakoś sobie wszedł do tego trybu FTP?
Czy tak powinno być XDD ?? Tak to działa? W końcu suma sumarum to będzie publiczna strona, a więc i publicznie wszystko będzie dostępne. No ale nie wiem... Niezbyt to elegancki, żeby ktoś sobie przeglądał pliki na moim serwerze. Jak to zablokować? Żeby pliki na serwerze nie były dostępne w browserze ftp ?
Pan_Slon
Namęczyłem się trochę z tym USB 3.1 gen2 ale jest progres. Oba huby unitek okazały się wadliwe, jednak dystrybutor czyli Konsorcjum FEN z Poznania, wymienił mi to na własny koszt :)
Asmedia czyli producent kontrolerów USB jest mega upierdliwy i problematyczny, nie lubi się z układami Vialabs VL820 na których oparte jest huby od Unitek.
Amazon ma świetne kable z linii amazonbasic.
Elgato cam link 4K nie dziala z układami vl820 ale dobrze działa ze zwykłym hub usb3 na układzie GL3520 od gensyslogic.
Taniej, szybciej i lepiej kupić różne kable i przejściówki na amazon niż na aliexpress

Jeżeli macie jakieś kłopoty z hubami usb3.1 gen2 to pytajcie śmiało, znam chyba wszystkich producentów scalakow do takich urządzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Crystal disk mark podaje ponad 1020MB/s - Intel nvme oraz jmicron

#elektronika #ciekawostki #komputery
+3
stevemaster
Jeden z moich dysków HDD drastycznie zwolnił. Będzie jeszcze coś z niego? Zrobiłem scan i takie wypluło wyniki:

#hdtune #dyski #dysk #komputery #pc
krzyhhh
#komputery
piękny to był krasz, nie zapomnę go nigdy
+3
supra107
Mirki, błagam, pomóżcie bo ja zaraz oszaleję.

Cały czas szukam nowego telefonu. Wymagania są bardzo specyficzne:

-Ma to być telefon z Androidem, koniec kropka
-Ma być łatwo dostępny w polskich sklepach, kupowanie używek czy łażenie po lokalnych komisach odpada
-Musi mieć gniazdo 3.5mm, NFC, i gniazdo na karty SD
-Musi mieć sensowny rozmiar, aby móc korzystać z niego jedną ręką
-Wydajność ma być na tyle dobra, aby przy słuchaniu muzyki, przeglądaniu Internetu, oglądaniu YouTube'a, czy też korzystania z kalendarza, budzika, i innych standardowych aplikacji działał płynnie. Nie zamierzam na nim w nic grać
-Wydajność jak i działanie samego urządzenia nie powinno spadać wraz z ubiegiem czasu
-Maksymalna kwota to 2000zł

Przeglądałem już chyba wszystko, i jak na razie Nokia 7.2 jest najbliższy moim oczekiwaniom, ale recenzje na Internecie mówią dużo o problemach z tym telefonem i nie wiem już co mam myśleć. Znajdę w końcu coś lepszego?

#telefony #android #pytanie #komputery #informatyka
+1
Papieska_kremowka
Hej techniczne mirki, ostatnio w laptopie zaczeły pojawiać mi się paski martwych pixeli najpierw 1 a teraz juz 3, wiecie moze co jest tu winowajcą. Wymiana matrycy pomoże czy chodzi o coś innego? Nie za bardzo się znam ale laptopa rozkrecić potrafię pewnie dałbym rade samemu to wymienić. Ostatnio wymieniałem klawiature, ktos wpadł na genialny pomysł, że wymiana klawiatury=z rozebraniem całego laptopa xD
Nie polecam laptopow od Acera
#laptopy #elektronika #komputery #pytaniedoeksperta
WstretnyOwsik
#komputery

Taki zestawik ile warty ?

Na wszystkie podzespoły jest gwarancja (około 1 roku jeszcze) jedynie na kartę i obudowę nie mam, do zasilacza gdzieś mi się zapodział paragon, może go znajdę, do wszystkiego posiadam pudełka.
Komputer składa się :
Ryzen 5 2600, chłodzenie fortis 3, karta graficzna Zotac extreme edition (najmocniejsza z 1070), pamięć XPG sx8200 Pro 256GB, zasilacz SilverStone SX500-LG 80 PLUS Gold, Płyta główna msi B450I Gaming Plus AC, GB RAM Ballistix ddr4 2x8GB 3200mhz.
pikazo_02
Da radę usunąć to czarne coś? Aby móc normalnie zmienić literówkę?
#informatyka #komputery #kiciochpyta
+1
drimer98
Czołem miry, mam pytanie, razer ma fajne #klawiaturamechaniczna z podkładką coś ala poduszka. czy jest coś innego na rynku z taką podkładką, (najlepiej jakby był to mechanik) tylko nie świeci się jak psu jajca i nie kosztuje 500 zł? :)
#klawiatury #razer #komputery #pcmasterrace
Shewie
TIL: Deepcool w ramach RMA i wymiany bez zwrotu, wymaga od użytkownika by ten przeciął węże od chłodzenia wodnego.

Chyba mi padła płytka PCB w chłodzeniu bo wyswietla kolory jak chce a nie tak jak powinno.
Napisałem do Deepcoola, nagralem krótki filmik i napisali mi że 280mm już nie produkują, zaproponowali mi 240EX model na co sie nie zgodziłem, więc dali mi 360EX która ze wzgledu na koronę, zapasy są wyczyszczone praktycznie w całej europie - jak większości AIO.

Deepcool w ramach wymiany każe mi przeciąć rurki od chłodzenia :)
Ciekawe podejście.
Nie miałbym nic wysyłce im do naprawy no ale jak chcą bym oscentacyjnie komisyjnie zniszczył, so be it.

Ogólnie kapitalne podejście do klienta, rewelacyjne wręcz. Odpisują bardzo szybko na maile i szukają najszybszej linii do nawiązania kompromisu. Nie jak morele czy inne x-komy.

#aio #chlodzeniewodne #pcmasterrace #komputery #deepcool
glxmsc
Podczas uruchamiania systemu, po wybudzeniu wygaszonego ekranu i podczas ruszania klapą laptopa, na ekranie pojawiają się takie wzorki. Znikają one po jakiejś chwili od uruchomienia ale dalej są podczas ruszania klapą. Czy będzie tu potrzeba wymiana całej matrycy czy powinna wystarczyć wymiana taśmy?

#komputery #laptopy #serwispc
Blackhorn
Co tu się odpierdala cenowo? Jakim frajerem trzeba być żeby płacić w sklepie za kabelek 60 zł skoro na allegro taki sam kosztuje 20x mniej? #komputery +57
masiej
Co sądzicie o takim zestawie?
Mam problem z wyborem karty graficznej. Wybrałem cztery, która będzie najlepsza? Chyba, że zaoszczędzając na jakimś podzespole mogę wziąć jakaś inną lepsza?
Z tego co czytałem do tego procesora polecane jest kupno innego chłodzenia, ale póki co nie planuje podkręcania więc może za miesiąc bym dokupił. W planach mam również zaopatrzenie się w jakiś monitor 24/27 cale, 144 Hz, 1920 x 1080.

Budżet ~4000zl. Przeznaczenie: Internet, Photoshop, Warzone.

#pcmasterrace #pc #komputery #informatyka
bronkarus
Nie mogę się pozbyć wirusa z firmowego serwera NAS (Netgear ReadyNAS 102). Co jakiś czas pojawiają się 3 pliki (Photo.scr, Video.scr, AV.scr) i skróty do nich. Skanowałem już wiele razy programem antywirusowym (Gdata), wirusy były usuwane, a potem pojawiały się znów. Serwer jest widoczny w sieci (FTP), z tego co pobieżnie wyczytałem możliwe, że jest atakowany tą drogą. Macie jakieś propozycje na usunięcie tego wirusa?

#komputery #informatyka
vegetas
Po wylogowaniu z konta googla znikają ikonki widniejące obok wyników wyszukiwań, jest sposób na to żeby były widoczne na niezalogowanym?

#komputery #pytanie
+1
pokpok
@malypirat w dzisiejszym wpisie na mirko zażartował obrazkowo, ale zdaje się, że przeciętny wykopek nie zdaje sobie sprawy z historii jaka kryje się za tym zdjęciem dwóch portów ps/2...

Prawdopodobnie @malypirat też nie.

Uwaga teraz będzie pecetowa archeologia.

To co widać na zdjęciu to złącza myszy i klawiatury - złącza PS/2 opracowane przez IBM w 1987 roku.
Właściwie już rok później można było kupić komputery wyposażone w takie złącza. Sam byłem posiadaczem takiego pięknego Olivetti, które było produkowane od 88 roku i wyposażone w genialną klawiaturę (myślę, że nie ustępowała słynnej IBM Model M) na złączu PS/2.

W tym samym czasie funkcjonowały klawiatury na starym złączu DIN – tak się zdarza gdy wchodzi coś nowego. Najgorsze, że to trwało całe długie lata. Jeszcze pod koniec lat 90 (97-98) można było kupić płyty główne (NOWE), które miały wyłącznie stare złącze klawiatury.

I teraz w ten bałagan wjeżdża na białym koniu USB.

Wkrótce robi się totalny bałagan - jednocześnie funkcjonują równouprawnione klawiatury PS/2 i DIN5 + myszki na PS/2 i RS232. Funkcjonują przejściówki do myszek - w jedną i w drugą stronę oraz do klawiatur - też w obie strony. A do tego wchodzi nowość - USB. Zaczynają się pojawiać kolejne kombinacje przejściówek.

Serwisanci i informatycy mają totalnie przejebane.

Całe szczęście po kilku dobrych latach DIN5 wyszedł z użycia zupełnie, ale do tej pory, w takim np. x-komie jest w sprzedaży 208 płyt głównych zawierających złącze PS/2.

Co oznacza ten żarcik popełniony przez @malypirat? A no nic nie oznacza.
Po 32 latach złącze PS/2 wciąż jest w użyciu. Wciąż można kupić nowe komputery i klawiatury z taką wtyczką...

pokaż spoiler Na zdjęciu wspomniana klawiatura od Olivetti - świetny sprzęt - chyba najlepsza jakiej używałem. Żeby było zabawnie - ktoś ją wystawiło na allegro z zamontowaną dużą wtyczką - kompletnie porąbane.


#gruparatowaniapoziomu #pcmasterrace #usb #ps2 (hehe) #komputery #historia
+15
Plotyn
Takie coś mi się pojawia jak próbuje włączyć kompa, ktoś coś? #komputery #informatyka
supra107
Mirki, jak samemu ogarnąć zdejmowanie simlocka? Samsung GT-S5611, operator Orange.
#telefony #pytanie #komputery #informatyka zaryzykuję #android
ElManiure
Jaki filtr zaznaczyć przy wyborze płyty głównej na Morele aby móc kupić taki lub podobny dysk?

https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-970-evo-plus-500-gb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-mz-v7s500bw-4144146/

Czy taka płyta główna podejdzie?

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x570-a-pro-5938608/

Głównie chodzi mi szybkość ponad 3k zapisz/odczyt

#pytaniedoeksperta #pcmasterrace #komputery #dyski #plytaglowna
Kiczixx
Mirki sprzedam kartę graficzną MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB GDDR5 (550 zł cena do negocjacji). Karta jest w super stanie używałem jej w swoim komputerze ale sprzedaję ponieważ kupiłem lepszą kartę. Jest na nią rok gwarancji producenta. Nie podkręcałem jej ani nic nią nie kopałem. Kupiłem tą kartę 23.03.2019 w sklepie X-Kom w Częstochowie. Mogę wysłać za pobraniem

#pcmasterrace
#komputery
#sprzedam
#amd
+2
supra107
mirki, bo zaraz coś sobie zrobię z nerwów
nokia 7.2
czy warto brać czy nie
bo już tracę nadzieję na znalezienie smartfona dla siebie

#android #telefon #pytanie #komputery #informatyka
TwojStaryTwojaStara
Jaki dysk pod to złącze? Kiedyś przeczytałem że "w omenie złącze na dysk jest odwrócone i nie wszystkie dyski pasuja" nie rozumia¯\(ツ)
#laptopy #komputery #informatyka #komputer #gry #grykomputerowe
supra107
Mam pytanie. Ze wszystkich smartfonów które przejrzałem, obecnie chyba tylko Sony Xperia 10 II odpowiada moim wymaganiom, i pytanie mam takie. Czy warto brać ten smartfon jako opcję długoterminową? Chodzi mi o żywotność/optymalizację baterii, żywotność samych komponentów i (drugorzędnie) aktualizacje Androida.

#telefony #android #pytanie #komputery #informatyka
PurePC_pl
EHA: Technologiczne Trendy 2020 - Zagłosuj i wygraj laptopa!
TL;DR - Głosujecie w naszej ankiecie i możecie wygrać laptopa za 6500 zł.

Hej Mirasy - nadal siedzicie w domu, a stary komputer nie bardzo nadaje się do pracy czy nauki? Przydałby się nowy? Nie ma sprawy! Dobry sprzęt do oddania dla Was mamy! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wy wypełniacie nasza ankietę (30 zamkniętych pytań, całość zajmuje około 5-8 min), a my wśród osób, które to zrobiły mamy do oddania laptopa. Jakiego? Dowolnego w cenie do 1500 euro (około 6500 złotych) z wybranego sklepu w Polsce lub Europie. Marka, model, duży, mały, do grania, do pracy - wszystko leży w Waszych rękach. Oczywiście jak ktoś wygra i się nie zna, to pomożemy z wyborem.

GDZIE TA ANKIETA PANIE?! O tu:
https://www.surveygizmo.com/s3/5600655/EHA-2020-Poland

Głosowanie potrwa od dzisiaj do 20 czerwca 2020, ze zwycięzcą laptopa skontaktujemy się do 1 lipca 2020. By mieć szansę na wygraną prócz wypełnienia ankiety trzeba podać swój adres e-mail w ostatnim pytaniu (może być zupełnie świeży i utworzony na potrzeby ankiety). Posłuży on tylko do kontaktu ze zwycięzcą, nie zostanie wykorzystany do celów reklamowych czy przekazany dalej. Wygrana nie może zostać wymieniona na ekwiwalent pieniężny, wszystkie podatki opłaca grupa Parsec Media.

pokaż spoiler PS. Nawet nie trzeba być naszym czytelnikiem, my tego nie sprawdzamy! (✌ ゚ ∀ ゚)☞


#purepc #komputery #technologia #amd #intel #laptopy #pcmasterrace
+46
maniok
Wrzucam bo może ktoś skorzysta #komputery #laptopy #amso #rabat #zadarmo
arcio1
Szukam uchwytu biurkowego na 2 monitory (3,5kg + 5,5kg), problem w tym, że one wszystkie mają trzon 40cm, a teraz przy jednym monitorze podniesionym na maksa na uchwycie 40cm, przy prawidłowej postawie mam oczy na wysokości górnej krawędzi monitora zamiast na środku. Polecicie jakiś uchwyt, który pozwoli na podniesienie ekranu jeszcze wyżej (około 20cm)? Nic wyższego nie mogę znaleźć.

Picrel jak to u mnie w tym momencie wygląda.

#monitory #komputery
Pokaż następne