Castellano
Meteory. Klasztor w Grecji
foto: minogiannisvalantis
#fotografia #kosciol #grecja #castellanocontent - tag do obserwowania/czarnolistowania, gdzie wrzucam wg mnie ciekawe obrazki
+297
MagicPiano222
„To oni czynią świat lepszym miejscem. Zapewne nigdy nie słyszałeś o tych „herosach w koloratce” czy w habicie, nieznanych wspaniałych ludziach stanu duchownego. Poświęcili przyjemność życia a często i samo życie, aby służyć Bogu, Dobru i ludziom.”

Herosi w koloratkach i sutannach/

#kosciol #kosciolkatolicki #chrzescijanstwo #religia #historia #ciekawostkihistoryczne #polska #tradycja #ludzie #4konserwy
+6
Mooops123
#tablicerejestracyjne #blachy #watykan #bawaria #kosciol

Patrzcie co znalazłem na Bawarii :-) Watykańskie blachy
+2
whiteglove
Z Kościoła nie ma żadnego pożytku i plz niech nikt nie wyskakuje z "ostatnia ostoja chrześcijaństwaaaaa, bez kościoła będziesz mieć szariat!!!!1!1!". KK w tym kraju służy tylko do bogacenia się jego członków, korupcji polityków i wyciągania pieniędzy od wszystkich ludzi, WSZYSTKICH, nie tylko wiernych. Ogromna instytucja trzepiąca ogromne pieniądze pod przykrywką służby dobrej bozi, dobrze że ludzie są coraz mądrzejsi i nie nabierają się już na ten stek bzdur.

Jeszcze 15 lat temu gdybym powiedziała, że nie chrzczę dzieci, nie mam ślubu kościelnego to wiele osób wybałuszyłoby oczy ze zdziwienia, a dziś coraz więcej młodych ludzi nie ma z Kościołem kompletnie nic wspólnego poza sakramentami typu chrzest, komunia i czasami bierzmowanie, bo rodzice i otoczenie naciskało.

Moim zdaniem Kościół nie ma szans na powrót do takiej formy jak kiedyś. Coraz więcej ludzi będzie z niego odchodzić, myślę że za 15-20 lat zaczniemy przerabiać budynki kościołów na muzea i bary jak w Irlandii. A wiara nie zniknie całkowicie, sądzę że właśnie wróci do korzeni i będzie mało ludzi wierzących, ale będą to naprawdę wierzący, którzy studiują pismo, słuchają tych nabożeństw, biorą aktywnie udział w życiu wspólnoty itd.

#przemyslenia #wiara #kosciol #bekazkatoli #tylkoniemownikomu #neuropa #4konserwy #polska
+34
adam2a
Tylko bez żartów o księżach-pedofilach, bo wtedy będzie #papiezaobrazajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #paskigrozy #naglowkiniedoogarniecia #dzbanywiary #kosciol
+10
acenokumarol
No trochę niefortunnie
#kosciol #tylkoniemownikomu
+2
xandra
Biskup płocki Piotr Libera idzie do zakonu na pół roku. Wiadomo, że tuszował pedofilię abpa Paetza, tłumił lustrację w Kościele, o czym mówi inny ksiądz Isakowicz-Zaleski. Ja się pytam, czemu nie do więzienia?!? (╯°□°)╯︵ ┻━┻

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/bp-libera-uda-się-do-zakonu-ks-isakowicz-zaleski-tuszował-aferę-abpa-paetza-tłumił-lustrację/ar-AABxX68?ocid=SK2MDHP

#pedofilewiary #kosciol #tylkoniemownikomu #bekazkatoli
+88
spere
z wywiadu z psycholog Małgorzatą Szewczyk-Nowak, żoną prawnika Artura Nowaka, oboje wystąpili w #tylkoniemownikomu

Kiedy mąż pani powiedział?
– Byliśmy już od dawna małżeństwem. Zdecydował się w trakcie własnej terapii, gdy zrozumiał, że wiele złych rzeczy, które mu się w życiu przytrafiają, ma źródło w tamtych zdarzeniach z dzieciństwa.
Jego rodzina była bardzo religijna. Ojciec umarł, gdy Artur miał dwa lata, w domu nigdy się nie przelewało. Księża byli stawiani na piedestale. Kiedy ksiądz przychodził z kolędą, na stół wystawiało się wszystko, czego brakowało na co dzień. Dzieci cieszyły się z tych wizyt, bo gdy wyszedł, mogły pozjadać to, co zostało.
O tym, że jeden z tych księży go molestował, Artur opowiedział mi niespełna dwa lata temu. Swojej mamie nigdy. Wiedział, że tego nie zrozumie. Nawet moja rodzina dowiedziała się dopiero z filmu.
Dla niego „Tylko nie mów nikomu” było formą oczyszczenia. Nie wiem, jak zareaguje Kościół, ale dla mnie największą wartością tego filmu jest to, że ludzie wykorzystani seksualnie przez księży wreszcie wyraźnie usłyszą, że to, co im robili oprawcy, było złe. Że nie muszą się wstydzić.
Jak długo milczał Artur Nowak?
– Ponad 30 lat. Po drodze były alkohol, narkotyki, lata autodestrukcji.
W książce, którą razem napisaliście, „Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos”, jedna z osób wykorzystanych przez księży stwierdza, że psychika ofiar molestowania dojrzewa dopiero po 40. roku życia.
– Trzeba czasu, by ofiary zdały sobie sprawę z rozmiaru swojej krzywdy. Nie radzą sobie z normalnym życiem, popadają w uzależnienia. Przytrafiają im się próby samobójcze, depresje, zespół stresu pourazowego, zaburzenia odżywiania, zaburzenia lękowe. Cała gama. I wcale nie jest tak, że wchodzą do gabinetu psychologa i oznajmiają: „Molestował mnie ksiądz”. Zanim zdobędą się na wyznanie, muszą zbudować z drugim człowiekiem silną relację opartą na zaufaniu. A mają z tym gigantyczny problem, bo w dzieciństwie ich zaufanie zostało solidnie nadszarpnięte.
A potem trzeba otworzyć ranę i pogrzebać w niej, żeby zabliźniła się na nowo. To trudne i bolesne. Wielu pacjentów, gdy zaczynamy zbliżać się do sedna, odchodzi z terapii. Wracają dopiero po jakimś czasie, bardziej świadomi i zdeterminowani.
(...)

http://gazetawyborcza.newspaperdirect.com/epaper/viewer.aspx

#bekazkatoli #kosciol #religia #polska #psychologia #psychiatria
+8
binuska
Katolicki biskup ze zdziwieniem spogląda na prawosławną Staurotekę Lednicką Mieszka I wykonaną w Konstantynopolu, znalezioną przy jego pałacu na Ostrowie Lednickim.

#bekazkatoli #historiapolski #kler #kosciol #bizancjum #konstantynopol #mieszko #piastowie #heheszki #humorobrazkowy #fotohistoria #religia #slowianie #polska #katolicyzm
+6
uytx
To już gruba przesada XDDDD Ciekawe czy jak zgłoszę jakaś religijną imprezę, że obraża moje uczucia religijne to też ją odwołają
#bekazkatoli #katolicyzm #afera #bekazpodludzi #wiara #religia #kosciol #metal #muzyka #deathmetal
+17
Kazach_z_Almaty
Ostatnio jak wracałem w czwartek z #pracbaza zadzwonił do mnie taki jeden Maciek. Nie powiem, że się tego spodziewałem, nie gadałem z nim od końca liceum. Co tam anon hehe kope lat wbijaj do Gdańska odwiedzić mnie, nie widzieliśmy się tyle, pójdziemy sobie na piwko i poznasz fajnych gdańskich ludzi. Pomyślałem czemu nie, wybiorę się do wspaniałego ośrodka nauki, kultury, edukacji i obalania komuny, z którym związany jest sam Pan Prezydent Elektryk Lech Wałęsa. Zresztą i tak nie miałem innych planów, więc tym bardziej nie zastanawiałem się długo nad propozycją Maćka.

Nazajutrz w piątek poszedłem jak pierdolony pan życia do pracbazy z nastawieniem że już wieczorem będę hulał sobie w Gdańsku z gdańskimi kolegami. Odbębniłem swoje i pobiegłem na pociąg. Nagle zadzwonił Maciek i powiedział, że jest dzisiaj w Warszawie bo musi odwieźć żonę na jakieś kurwa wykłady australijskiego bioenergoetyka i może po mnie zahaczyć za godzinkę pod Centralnym. Pomyślałem, że lepiej być nie może, chuj tam z biletami na PKP, będę szybciej na miejscu, do tego będzie okazja żeby pogadać hehe. Wypłaciłem kilka stówek dla bezpieczeństwa z bankomatu, tyle się słyszy o tych ujemnych saldach w końcu. Spakowałem jakieś ubrania szybko i podjechałem pod miejsce gdzie się umówiliśmy.

Maciek podjechał nowym Lexusem i ból dupy mnie sparaliżował, bo mnie nie stać nawet na prawko a on popierdala nowym is za 200 tysięcy cebulionów xD Siemka anon hoho ale zmężniałeś od matury, co się nie odzywasz, patrz jakie auto kupiłem hehe stary ta skóra jest robiona z najbardziej unikalnego gatunku, do tego ma dziurki które odprowadzają pierdy czaisz co za technika. Kurwa chuj mnie to obchodzi xD Wrzuciłem torbę do tyłu i ruszyliśmy w stronę miasta stoczniowców. Atmosfera się rozluźniła bo pierdoliliśmy o przepitych weekendach w czasach liceum, wyrywanych loszkach, nowym albumie P08L3Mu i całe 4 godziny przegadaliśmy jak ziomki z lat szkolnych xD Nazajutrz mijamy już Elbląg, mijamy jakieś smrodzące kominy i jesteśmy prawie w Gdańsku. Anon teraz zamknij okno, będziemy mijać Orunię hehe.

Jako że Maciek okazał się taki hojny z transportem to i przyjął mnie do swojej kawalerki i posadził w salonie xD Zdrzemnąłem się na 2 godzinki i wyspałem się lepiej niż przez 4 lata w moim gównomieszkaniu po martwym wujku z łóżkami pamiętającymi Bieruta. Nastał wieczór. Umówiliśmy się w galerii bałtyckiej bo jeden kumpel o imieniu Paweł pracował w Media Markcie i zerwał się szybciej prosto z pracy do nas xD Potem doszedł jeszcze Norbert i Szymon, fajne ziomki, widać, że śmieszki pierwszorzędne. Podjechaliśmy do centrum i poszliśmy do jakiegoś gównoklubu. Trochę nas podpiło, a co gorsza Norbert miał silny łeb i ciągle zamawiał następne kolejki. Nie chciałem się stawiać bo nie chciałem wyjścć na słabiaka, chociaż Maciek wiedział o mojej niskiej lotności po alkoholu i się śmiał pod nosem jak udając pijaka poza kontrolo tracę kolejne cząstki ujemnej godności xD Gdy była chyba jakoś 2:00 ,postanowiliśmy przejść się po pięknym w nocy Dworze Artusa i odwiedzić tego słynnego Neptuna.

Byłem tak najebany, że zaczepiłem jakieś dwie loszki koło Neptuna xD One powiedziały, że właśnie jadą na domówkę i mogę się zabrać z nimi. Po alkoholu budzi się we mnie alfachad, król dynamicznego społeczniactwa, więc powiedziałem hehe no jasne że jadę z wami. Podjechał jakiś minibus i wsiedliśmy do środka, a tam w chuj ludzi i atmosfera jak w autokarze na wycieczce xD Gdańskie ziomki dokarmiały gołębie i nawet nie zauważyli, że uniezależniłem się jak Czarnogóra xD Nagle podjeżdżamy prawie że pod tą słynną Katedrę Mariacką, wybitny zabytek będący tym, czym Notre Dame było dla Paryża. Coś mi nie pasuje, gdzie one na tą domówkę idą? Loszki śmieszkują co ty anon taki podpity już, noc jest młoda xD zdziwisz się jak Sławek cię zakręci to ci wątroba wysiądzie xD

Myślę Sławek to imię patologii więc pewnie trafię na jakieś Karyno Party no ale trudno, może będzie spoko, i tak nie myślałem racjonalnie będąc już w tak zaawansowanym stadium upicia. Wysiadamy i idziemy po schodach, strasznie czysto, sterylnie wręcz. Wszędzie obrazy Jana Pawła II i Franciszka. Pukamy w drzwi, a tam otwiera nam taki śmieszkowy pan po 40-ce i mowi 'wbijajcie już bo Sławek odpala ekspress do kawy' xD Ooo co to za przybłęda, on jest z wami? Dawajcie go, Sławek go ochrzci xD Myślę co to za facet w takim wieku imprezuje z karynami, no ale okej xD Pytam się jak pijany bezpośredni jak ma pan na imie a on Tomasz, dla przyjaciół Szybki Pastor i zrobił ze mną miśka jak stary kumpel xD

Wchodząc po schodach tak się spociłem, że zeszło ze mnie trochę upojenia i zacząłem momentalnie łączyć wątki. Kurwa, no nie. Trafiłem na domówkę do jakieś kurwa plebanii, bo wszędzie obrazki święte, na krześle leży zdjęta sutanna, pod nim takie kapłańskie cichobiegi, a środek pokoju ma porozsuwane na boki krzesła jakby był on na codzień jadalnią. Teraz to jednak wielka kurwa dyskoteka, Karyny tańczą, jest tam chyba 30 osób, muzyka leci, wszyscy się śmieją i czują się dobrze, a ja się kurwa dalej czuję nieswojo bo wychowałem się w rodzinie katolickiej i moja wizja domu kapłańskiego była zupełnie inna. Wtedm nadeszło najlepsze.

Nagle słyszę ogromne kroki i wielki krzyk wszystkich na parkiecie SŁAWEEEEK JESTEŚ KRÓLU xD Myślę, że nareszcie się wszystko wyjaśni kto to kurwa ten Sławek. Tego się jednak nie spodziewałem, tłumy się rozsuwają a tam na środek wchodzi sam Metropolita Gdańska abp. Sławoj Leszek Głódź. Mój świat legł w gruzach, trafiłem na pijacką domówkę w kurii biskupiej.

Pośpiesznie podwinął rękawy i krzyknął GOTOWI NA MAŁE KAWKI ROBAKI xD? Po czym postawił na bocznym, podsuniętym pod ścianę stoliku jakieś 10 butelek najlepszej rosyjskiej wódki i zaczął wszystkim polewać. Trochę już był chyba przypity bo gdy zaczęło lecieć SKIBIDI to zaczął śpiewać i tańczyć jak te ruskie na teledysku. Nie wiedziałem, że taki on gibki jak na swój wiek, w telewizji wydawał się już podstarzały. Wszyscy klaskali i skandowali SŁAWEEEK TERAZ OBRÓT xD

Było chyba 4.00 nad ranem, gdy większość już leżała, muzyka była wyłączona, alkohol się skończył, a ja zgonowałem półprzytomny w sypialni biskupa z 12 innymi osobami bo jeszcze wypiłem 4 kolejki. Nagle otworzyły się drzwi i prosto na łózko skoczył arcybiskup rycząc niczym pijany stary NA BOMBĘ KURWA xD’ Nie wiedziałem, że taki wulgarny z niego człowiek. Kiedy wszystkich zgodnie z prawami fizyki zrzuciło z łózka na ziemię łącznie ze mną, każdy dalej kimał, a arcybiskup, a raczej SŁAWEK, zasnął jak niedźwiedź na zimę.

Obudziłem się o 11.00 kolejnego dnia z ogromnym bólem pleców, kapciem w mordzie, opuchniętą mordą, bez telefonu, pieniędzy i portfela. Poczułem po chwili natarczywe szturchanie przez arcybiskupa. EJ TY MŁODY SKOCZ DO SKLEPU BO ZARAZ NIE WYTRZYMIE' Myślę wątroba mu pada od alkoholizmu i pytam się kurwa po co a on JEDYNY TUTAJ KONTAKTUJESZ, LEĆ DO SKLEPU PO COŚ NA KACA xD Powiedziałem, że muszę już iść, a on na to LEĆ KURWA DO SKLEPU MÓJ ACTIMELKU i rzucił mi 10zł przed oczy. Zmieszany i przerażony wstałem z podłogi zataczając, wziąłem pieniądze i opuściłem sypialnię. Arcybiskup podszedł, otworzył mi drzwi i na pożegnanie powiedział TYLKO NIKOMU ANI SŁOWA, PO ACTIMELKI MÓJ ZACNY NACZELNIKU.

Za dychę wziąłem Ubera na dworzec, po czym pobiegłem czym prędzej na pierwszy lepszy pociąg. Gdańsk to dziwne miasto. A Maciek do dzisiaj się do mnie nie odzywa.

#pasta #kosciol #gdansk #heheszki #takbylo #bekazkatoli
+19
adam2a
Terlikowski podnosi rękę na Kościół #pdk

#ciekawostki #kosciol #pedofilewiary
+2
adam2a
W punkt. "Tylko nie mów nikomu" to nie jest cytat z księdza-pedofila, tylko ilustracja tej mentalności, przez którą ofiary milczały dziesięciolecia.

#polska #bekazprawakow #kosciol #pedofilewiary #dzbanywiary #neuropa #4konserwy #takaprawda
+260
Alex_Krycek
#tylkoniemownikomu #kosciol #katolicyzm #religia
Znana aktorka, która zasłynęła z głównych ról w filmach z gatunku komedii romantycznych, a także zdeklarowana katoliczka Meghan Vonsh o skandalach pedofilskich ukazanych w najnowszym dokumencie Sekielskiego:

Nie dajmy się zmanipulować ludziom, których jedynym celem jest oddalenie ludzi od naszej wiary, która jest jedyną nadzieją dla człowieka na wieczne zbawienie! Grzechy pojedynczych jednostek wśród duchownych nie świadczą o moralności całej instytucji kościoła, której tradycja przetrwała ponad dwa tysiąclecia!
Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. Nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni!
+7
whiteglove
A to, do czego to potrzebne Bogu? #pytanie #wiara #religia #kosciol #katolicyzm #pytaniedoeksperta +2
whiteglove
Po co Bogu takie coś? #pytanie #wiara #religia #kosciol #katolicyzm +10
Alex_Krycek
Daj plusa jeżeli mimo wszystko po ostrych atakach na polski kościół wciąż szanujesz polskich księży i biskupów!
#tylkoniemownikomu #katolicyzm #kosciol #religia
+8
kidi1
O taki wykop nic nie robiłem. Taki stan rzeczy mnie cieszy.
#kosciol #kosmos #religia #wykop
+161
spere
Kaczyński zgadza się na komisję ds. pedofilii. Postawił jednak pewien warunek

Jarosław Kaczyński ogłosił, że PiS warunkowo zgodzi się na powołanie komisji do spraw zbadania przypadków pedofilii. Jednak nie będzie to komisja badająca wyłącznie przypadki molestowania dzieci przez księży. PiS stawia konkretne żądania.

"PiS jest gotowe poprzeć komisję badającą przypadki pedofilii, ale nie tylko w kościele. Ani Nobel, ani Oscar nie obroni nikogo przed karą za tego typu przestępstwa - powiedział Prezes PiS" – napisała na Twitterze Beata Mazurek. Rzeczniczka PiS przytoczyła wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, która padła w piątek podczas spotkania przedwyborczego w Łodzi.
Można sądzić, że PiS chce powołać komisję, która zbada dokładnie wszystkie ujawnione w ostatnich latach przypadki pedofilii. Ile tego będzie? Pewnie nawet policyjne statystyki obejmują zaledwie część z tych ponurych historii. Wyłuskanie spośród nich tych dotyczących księży będzie niełatwym zadaniem.
Można sądzić, że PiS chce powołać komisję, która zbada dokładnie wszystkie ujawnione w ostatnich latach przypadki pedofilii. Ile tego będzie? Pewnie nawet policyjne statystyki obejmują zaledwie część z tych ponurych historii. Wyłuskanie spośród nich tych dotyczących księży będzie niełatwym zadaniem.

Można sądzić, że PiS chce powołać komisję, która zbada dokładnie wszystkie ujawnione w ostatnich latach przypadki pedofilii. Ile tego będzie? Pewnie nawet policyjne statystyki obejmują zaledwie część z tych ponurych historii. Wyłuskanie spośród nich tych dotyczących księży będzie niełatwym zadaniem.

https://natemat.pl/273093,kaczynski-zgadza-sie-na-komisje-ds-pedofilii-ma-dotyczyc-nie-tylko-ksiezy

#tylkoniemownikomu #kosciol #polska #bekazkatoli
+5
reett
Mapa pedofilii w polskim Kościele, opisane każde zdarzenie. sory za tagi ¯\_(ツ)_/¯
#tylkoniemownikomu #mapapedofilii #pedofilia #kosciol #polska #ciekawostki -.- #informacje LINK DO MAPY
+3
pogop
Prymas Polski: nie widzę ręki podniesionej na Kościół, o której mówi lider partii rządzącej

https://www.wykop.pl/link/4955905/prymas-nie-widze-reki-pdnisionej-na-kosciol-o-ktorej-mowi-lider-partii-rzadzacej/

- Musimy zmagać się i walczyć o to, żeby oczyścić Kościół z grzechu i przestępstwa - powiedział prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Jak dodał, "nie widzi ręki, która jest podniesiona na Kościół". - Jeżeli Kościół przeżywa dzisiaj różne trudności, to one mają służyć oczyszczeniu - ocenił.

#polska #kosciol #wiara #tylkoniemownikomu #sekielski #pedofilia #mikroreklama
+13
CacyIsBack
Polecam ta grupe na FB, w kontrze do #dziewczynybeztabu i w czasach #madka , a co najwazniejsze przy takim gownie jakim jest #kosciol #kosciolkatolicki

Nie faceci w sukienkach jako ojcowie, tylko prawdziwi Ojcowie, rozsądnie i mądrze.

Pozdro z fartem

pokaż spoiler Jestem narkomanem, nie mam dzieci, cpam psychodeliki i rzuciłem #alkohol i #alkoholizm i #papierosy


I taguje jeszcze #tylkoniemownikomu
+6
Antiax
Okładka Dziennika Gazety Prawnej na weekend.
#religia #kosciol #bekazkatoli #neuropa #tylkoniemownikomu
+33
Sepp1991
Fajny film warto zobaczyć.Teraz tematy Kościelne są modne
"Wątpliwość" - Meryl Streep i Philip Seymour Hoffman.
#film #sztuka #kosciol #katolicyzm #usa
+4
LubieDlugoSpac
Ci by się mogli wziąć za przypadki pedofilii w KK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oswiadczenie #kosciol #religia #katolicyzm #pedofilia #pdk
+2
szalony_baklazan
-Żadnych przeprosin za pedofilię
-Żadnych przeprosin za niewłaściwe słowa
-Żadnych przeprosin za cokolwiek
TYLKO ŚWIECKA KOMISJA KTÓRA ZBADA KAŻDY PRZYPADEK PEDOFILII W KOŚCIELE OD POCZĄTKU DO KOŃCA

Nie wymagajmy pustych słów. Wymagajmy konkretnych rozliczeń.

#pedofilia #pedofilewiary #tylkoniemownikomu #kosciol #mikromodlitwa #prawo #kosciol #bekazkatoli #katolicyzm
+64
grubson234567
Policja dostała rozkaz tropienia pokazów filmu Sekielskich

Policjanci z województwa pomorskiego mają informować komendę wojewódzką o wszelkich próbach publicznego odtwarzania "Tylko nie mów nikomu". Takie polecenie wydał komendant wojewódzki nadinsp. Jarosław Rzymkowski. Dotyczy to też innych komend w Polsce.

Komunikat brzmi tak:

„Panie i Panowie Dyżurni KMP i KPP woj. pomorskiego w Gdańsku

Zgodnie z poleceniem Komendanta KWP w Gdańsku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego polecam informować niezwłocznie o wszelkich doniesieniach n.t. odtwarzania filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskeigo 'Tylko nie mów nikomu' Dyżurnego KWP w Gdańsku. Dotyczy to odtwarzania zarówno w miejscach publicznych, jak i w klubach restauracjach itp.

Dyżurny KWP w Gdańsku”.

#polska #neuropa #tylkoniemownikomu #kosciol #policja #pedofilia
+175
M......k
#polska #kosciolkatolicki #kosciol #neuropa #bekazkatoli #dzbanywiary #tylkoniemownikomu

"Ojciec" Leon Knabit postanowił usunąć poprzedni post na swoim Facebooku, bowiem... zdecydował się obejrzeć dokument Sekielskiego.

pokaż spoiler XD


Taki obraz wasz - wiadomo kto :)

W pierwszy komentarzu poprzedni wpis Knabita

pokaż spoiler Szanuję jednak, że potrafił przyznać się do błędu.
+103
M......k
#polska #kosciolkatolicki #kosciol #neuropa #bekazkatoli #dzbanywiary #tylkoniemownikomu

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/o-rydzyk-o-filmie-tylko-nie-mow-nikomu-to-walka-z-kosciolem-obliczona-na-jego/15xnny1

O. Rydzyk o filmie "Tylko nie mów nikomu": to walka z Kościołem obliczona na jego zniszczenie

Nie usprawiedliwiamy niczego, ale trzeba mówić prawdę, że odsetek księży jest nikły - stwierdza zakonnik

XD

Pośrednio odnosi się do filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich, którym zarzuca wykorzystanie w realizacji dokumentu ukrytych kamer

Obrzydliwa jednostka.
+40
noitakto
Właśnie obejrzałem film „Ave, Satan?”. Polecam ten film wszystkim, ale zwłaszcza katolikom, szczególnie tym bojowo nastawionym do obrony „wartości chrześcijańskich”. Bardzo ładna cegiełka w dyskusji o granice absurdów, wolności słowa, oraz o tym, gdzie kończy się wiara, a zaczyna fanatyzm. #katolicyzm #wiara #kosciol #kosciolkatolicki #chrzescijanstwo #4konserwy #neuropa +4
Kerchak
Z racji tego całego szamba, które wylało po premierze #tylkoniemownikomu , chciałbym przypomnieć wszystkim, że Kościół to nie tylko pedofile, ultrakatole i debile. Są też ludzie mocno zaangażowani w Kościół, którzy mają normalne, zdrowe podejście do tego tematu. Polecam przeczytać.
#bekazkatoli #gownowpis #bekazprawakow #kosciol #niepopularnaopinia #pedofilia
+3
adam2a
Kiedy najpierw krytykujesz film jako antykościelny paszkwil, a dopiero potem go oglądasz:

#polska #kosciol #pedofilewiary #sekielski #tylkoniemownikomu #heheszki
+36
Baron_Al_von_PuciPusia
Populistyczna gonitwa za pedofilami <<< znalezisko
Czy dobrowolny seks 17-letniego chłopaka z jego 15-letnią dziewczyną powinien zostać uznany za przestępstwo, ścigany przez państwo i analizowany przez sąd? Po premierze filmu Sekielskiego zafundowano nam populistyczne postulaty, które obliczone są na uzyskanie poklasku, a nie na zmierzenie się z problemem.

(...) Problem dotyczy bardziej kwestii sprawności państwa, które nie tylko nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej edukacji chroniącej dzieci, miewa problemy z rozliczeniem, a na końcu nie potrafi zapewnić ofiarom odpowiedniej opieki. O tym należałoby pomyśleć, zamiast urządzać polityczną gonitwę w poszukiwaniu winnego.

#polska #prawo #tylkoniemownikomu #pedofilia #kosciol #neuropa
+8
DonBlazej
W całej sprawie dokumentu niemiłosiernie wkurwia mnie fakt, że arcybiskup Głódź swoją osobą hańbi nie tylko sutannę, ale również mundur żołnierza polskiego. Boli mnie to osobiście, bo mój ojciec i dziadek byli oficerami.
Głódź - generał dywizji Wojska Polskiego, k*** jego mać.

#tylkoniemownikomu #bekazkatoli #polska #kosciolkatolicki #kosciol #neuropa
+413
M......k
#polska #kosciolkatolicki #kosciol #neuropa #bekazkatoli #dzbanywiary

https://www.wykop.pl/link/4953235/plock-zarzut-profanacji-wizerunku-matki-bozej-dla-27-latki/

Można? Można XD

Policja przedstawiła zarzut, dotyczący profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, do której doszło w Płocku (Mazowieckie) pod koniec kwietnia, 27-letniej mieszkance Warszawy Annie P. To druga osoba, która usłyszała zarzut w tej samej sprawie.
+76
Pokaż następne