Kotolazik
nie przepadam za #rayangosling ale #film "First Man" mi sie zarabiscie podobal z nim w roli Armstronga, ta scena na poczatku jak sie odbil od atmosfery 9/10 . polecam na fanow #lotnictwo i #kosmos +35
IRONSKY_UAVTechnology
@IRONSKY_UAVTechnology: Szanowni Mircy, Szanowne Mirabelki spod tagu #drony #dronyironsky
ruszamy z naborem na dofinansowane szkolenia UAVO na operatora drona w zasięgu wzroku (VLOS) oraz poza zasięgiem wzroku (BVLOS). Dofinansowanie pochodzi ze środków unijnych z funduszu EFS.

➡ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O KONTAKT POD WPISEM WPISUJĄC "PROSZĘ O KONTAKT" LUB NA PW
➡DOFINANSOWANIE DLA CAŁEGO WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO #poznan
➡KURSY ZGODNE Z NOWYMI PRZEPISAMI, KTÓRE WCHODZĄ JUŻ 31 STYCZNIA 2019 #prawo #lotnictwo

✅Dofinansowanie obejmuje subregion poznański, koniński, leszczyński, kaliski, pilski, krotoszyński, ostrowski, kępiński, ostrzeszowski

✅Z dofinansowanych kursów mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą lub zatrudnione na umowę o pracę w jednym z powyższych subregionów.

✅Prowadzimy szkolenia weekendowe i w tygodniu, zapewniamy kompleksową obsługę i egzamin od razu po kursie. Nie musisz mieć swojego drona, ani doświadczenia z dronami, wszystkiego nauczysz się na kursie.

✅Do wyboru masz 3 dniowe szkolenie VLOS na operatora drona w zasięgu wzroku lub 5 dniowe szkolenie BVLOS na operatora drona poza zasięgiem wzroku operatora drona.

✅Jesteśmy ośrodkiem szkoleniowym @IRONSKY_UAVTechnology który posiada certyfikat z wpisem do Bazy Usług Rozwojowych prowadzonych przez Państwową Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

✅Miejsce i termin realizacji kursów z dofinansowaniem:
- Buk pod Poznaniem
- Luty 2019

‼Liczba miejsc oraz zapisów ograniczona‼

Nie wiesz co wybrać, masz pytania?
Merytorycznych odpowiedzi udzielą Nasi Instruktorzy dostępni od poniedziałku do piątku w godz 8:00 - 16:00 pod numerami
663 944 151 oraz 519 410 610
biuro@ironsky.pl
www.ironsky.pl
+3
bobok
https://www.facebook.com/MagazynLotnictwo/posts/2108063889236378

#lotnictwo
#samoloty
#bron

dla tych do nie mają FB

Wczoraj omawiając katastrofę samolotu z sekretarzem ONZ na pokładzie poruszyliśmy temat ogarniętego rebelią Konga. Po wycofaniu w czerwcu 1964 r. z terenu Konga wojsk ONZ sytuacja pozostawionych na tych ternach białych cywili była nie pozazdroszczenia. W kraju wciąż przebywało blisko 3000 misjonarzy, którym groziło niebezpieczeństwo i w związku z tym Belgia i USA postanowiły przeprowadzić szeroko zakrojoną akcję ratunkową i ewakuować tyle osób ile się da. Dlatego jesienią 1964 r. rozpoczęto kampanię lotów rozpoznawczych na bardzo małych wysokościach w celu ustalenia sytuacji misjonarzy w znanych lokalizacjach, lecz z którymi nie było żadnego kontaktu. W trakcie tych misji samoloty odrzutowe były narażone głównie na ogień ręcznej broni lufowej i czasem zdarzało się im przywieźć z takich lotów kilka przestrzelin. W pewnym momencie na jednym ze zdjęć wstrząśnięci analitycy odkryli całkowicie nowy rodzaj zagrożenia dla samolotów. Był to "pocisk ziemia-powietrze Mk. 1 Mod. 1 z naprowadzaniem manualnym na wyrzutni mobilnej". Celność tego pocisku oceniono jako dyskusyjną a rozrzut jako trudny do ustalenia. Problemem był fakt, że jak dotąd nie znaleziono skutecznej metody na przeciwdziałanie tego rodzaju broni. Problem ten został zreferowany w opisany powyżej sposób na odprawie przed byłym już prezydentem Harrym Trumanem przez gen. Marschalla Cartera (prezydent Johnson wprowadził zasadę okresowego powiadamiania byłych prezydentów o sytuacji na świecie). Po wysłuchaniu referatu generała Truman wtedy odpowiedział: "Jestem przekonany, że ktoś powinien doradzić pilotom by latali nieco wyżej. Wyobrażam sobie jaki wpływ na karierę młodego pilota US Air Force miałby wpis w aktach o zestrzeleniu za pomocą dzidy!".

Poniżej odtajnione przez CIA zdjęcie mężczyzny z ugrupowania Simba atakującego nisko przelatujący samolot dzidą!
+1
smartfony_org
Apple wydaje 150 milionów dolarów rocznie na loty w United Airlines. Codziennie rezerwuje też 50 miejsc w klasie biznes na loty do Szanghaju, czyli ponad 18 tysięcy w roku. Dane są (były) podobno poufne.
#apple #ciekawostki #lotnictwo #samoloty
+9
gumpa_bobi
Oni w tym Locie nie myślą? Dlaczego świadomie wybierają dłuższą trasę zamiast linii prostej? Przecież lecąc prosto z pewnością by zaoszczędzili kilka godzin lotu...

Tutaj przykład lotu Chicago - Kraków....

#bekazpodludzi #lot #lotnictwo
+384
27er
Su-22 przynajmniej do 2025 roku, oblatany w 1966 r :D czyli prawie 60 lat!
Ja wiem, że w samolocie można wszystko wymienić i teoretycznie wiek oblatania nie znaczy wszystkiego, ale jednak trochę to śmieszne :D
bo idąc tym tokiem, to pierwszy samolot braci Wright też miał skrzydła i stery itd.
Tym bardziej, że to będzie połowa czasu istnienia lotnictwa na świecie :D
Mimo wszystko kocham nasze Suki, z mordy wyglądają groźniej niż pedalskie ;) F-16 :D (ten wymoczek u dołu)
https://www.tvp.info/40838333/wojsko-chce-kupic-bomby-dla-samolotow-su22

#lotnictwo #polska #wojsko #su22 #ciekawostki
+7
NH35
1968. Modelka Daliborka Stojšić, reprezentująca Jugosławię podczas konkursu piękności Miss Universe 68, na tle myśliwca MiG-21F-13 Jugosłowiańskiego lotnictwa. #historiajednejfotografii #lotnictwo +23
mandrake13
Mircy, pytanie: czy on zrzuca paliwo, czy te słynne #chemtrails? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gołym okiem nie było widać, wyszło dopiero na zdjęciu #ciekawostki #samoloty #lotnictwo
DW: @Taiffun

pokaż spoiler EPKK 25/12/2018 12:00 czasu lokalnego
+1
CanisLupusLupus
Porucznik Audrey Michelon. Zginęła przedwczoraj razem z kapitanem Baptiste'em Chiriém w katastrofie Mirage'a 2000 w Jurze. Miała na koncie 97 lotów bojowych w Afryce.

#lotnictwo #francja
+14
konik_polanowy
40 lat temu...

11 stycznia 1979 roku po raz pierwszy oficjalne wzbiły się w powietrze śmigłowce Mi-24D z polską szachownicą Wydarzenie miało miejsce w 37 Pułku Śmigłowców Transportowych

#lotnictwo
+7
wigr
Gdzie się podziały tamte sterowce, które latały nad Warszawą (i innymi miastami) reklamując różne firmy?

Tu sterowiec Allegro.pl (2007):

#warszawa #sterowce #lotnictwo
+7
gumpa_bobi
Ja to tylko tutaj zostawię: od lądowania na rzece Hudson minie zaraz 10 lat. Jak ten czas zapieprza... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nyc #newyork #lotnictwo #truestory

pokaż spoiler zarazlatozleci.jpg
+11
IRONSKY_UAVTechnology
@IRONSKY_UAVTechnology: Już wkrótce zmiany w szkoleniach i przepisach lotniczych dotyczących dronów.
#drony #dji #prawo #lotnictwo
Więcej info w artykule. Będziemy informować na bieżąco jak informacje będą już oficjalne lub opublikowane jako ogłoszenie Prezesa ULC.
Latasz dronem? Śledź nasz tag #dronyironsky

Czytaj tutaj: http://ironsky.pl/zmiany-w-szkoleniach-dla-operatorow-dronow/
+2
konik_polanowy
Su-34 zyskał sobie na Zachodzie nieoficjalny przydomek Hell Duck (piekielna kaczka). Podobno to ze względu na charakterystyczny spłaszczony dziób

#lotnictwo
+6
Shewie
Widzieliście jakiego grubaska GE wyprodukowało ostatnio?
Niedługo będzie miał swój debiut w 777X, pierwsze loty ma już za sobą.
Absolutnie kolosalny. Silnik który zakończy erę samolotów 4 silnikowych na dobre.
Dwa takie są w stanie wyprodukować siłę ciągu większą niż 4 silniki Pratt & Whitney PW4000 zastosowane w Boeingu 747-400 spalając przy tym przeszło 34% mniej paliwa.
#aircraftboners #lotnictwo #ciekawostki #samoloty
+29
BreadPitt
LOT przechodzi już wszelkie levele bezczelności.

Przelot z Katowic do Gdańska z przesiadką w Warszawie - 744 PLN.

Przelot z Warszawy do Gdańska tym samym rejsem co przelot powyżej (po przesiadce) - 1559 PLN.

Czyl jak jesteś z Warszawy to jesteś #frajer i golimy cię podwójnie. Ja rozumiem algorytmy, opłacalność, model biznesowy, ale liczenie sobie podwójnie za ten sam lot, w ten sam dzień tylko, że jest się z Warszawy to czysyte skurwysyństwo.

Już nawet nie wspominam o tym gdzie leżą Katowice, a gdzie Warszawa.

Żeby nie było, że #boldupy to nie jestem z Warszawy i akurat ta sytuacja jest dla mnie korzystna. Co nie zmienia faktu, że taki zabieg jest maksymalnie bulwersujący.

#afera #podroze #lotnictwo #lot #warszawa #januszebiznesu
+10
konik_polanowy
Brytyjski nurek Grahame Knott ogłosił, że odnalazł zaginiony amerykański samolot C-130E Hercules, który wystartował 23 maja 1969 r. z bazy w Mildenhall.
50 lat temu samolot został ukradziony z płyty lotniska przez mechanika, sierż. Paula Meyera, który postanowił polecieć nim do USA by zobaczyć się ze swoją ukochaną żoną, za którą szalenie tęsknił. Jego wcześniejsza prośba o skierowanie do służby w Stanach została odrzucona przez dowództwo, więc postanowił działać na własną rękę. W nocy z 22 na 23 maja Meyer upił się w barze i został odprowadzony przez żandarmów do baraku żeby się wyspał. Zamiast zostać w łóżku Meyer wstał i zakradł się na płytę lotniska, gdzie wykorzystując wiedzę o samolocie i procedurze startowej uruchomił Herculesa. Wystartował zanim się ktokolwiek zorientował, że coś jest nie tak. Dopiero jak C-130 od dłuższego czasu był w powietrzu wysłano z nim pościg złożony z myśliwców F-100. Próbowano również negocjacji drogą radiową, a nawet połączono Mayera z przebywającą w Stanach żoną, która miała przemówić mu do rozsądku. Nic to nie dało i około 1,5 h od startu C-130 zniknął z radarów wpadając do Kanału La Manche. Na ogół sądzi się, że Mayer popełnił błąd w pilotażu czterosilnikowego transportowca, którego nigdy wcześniej nie pilotował (miał jedynie prywatną licencję pilota Cessny). Jednak oficjalny raport nie wskazuje na przyczynę katastrofy, co z biegiem lat zrodziło podejrzenia, że Hercules mógł zostać zestrzelony przez własne myśliwce!
Dzięki odnalezieniu wraku będzie się można wkrótce przekonać jak było naprawdę. Ekipa nurkowa zamierza wrócić na miejsce katastrofy na wiosnę tego roku, kiedy woda w Kanale jest bardziej przejrzysta i dokonać dokładnych oględzin szczątków maszyny, które na razie namierzono sonarem i zidentyfikowano podwodnym robotem z kamerą. Nurkowie raczej nie mają nadziei na natknięcie się na ciało Mayera, które najprawdopodobniej porwał silny w tym miejscu prąd morski. Żona Mayera wciąż żyje, ma obecnie 80 lat i została już powiadomiona o odkryciu wraku.


lotnictwo

#historia #lotnictwo
+11
konik_polanowy
74 lata, tyle czas minęło od oblotu tych samolotów

#lotnictwo
+6
Mit_o_chondriach
2 letnia Skoda Yeti używana na Lotnisku w Katowicach jako samochodu „Follow me” i jej przebieg #lotnictwo #ciekawostki #skoda #katowice +41
szumek
#uk z lotu ptaka ( ͡º ͜ʖ͡º)
#lotnictwo
+8
NowaStrategia
33 lata temu zmarł Jan Zumbach as myśliwski Dywizjonu 303, jeden z bohaterów bitwy o Anglię. Po wojnie wiódł niespokojny żywot. Zajmował się przemytem, był najemnikiem w Afryce, prowadził dyskotekę i restaurację.

33. rocznica śmierci Jana Zumbacha - zachęcam do wykopania

#mikroreklama #2wojnaswiatowa #historiapolski #drugawojnaswiatowa #lotnictwo #wojskopolskie #nowastrategia
+15
K0P3R
Tak się bawią na Zachodzie :)

#lotnictwo #samoloty
+9
myrmekochoria
Miniaturowy komputer pokładowy odpowiedzialny za nawigację w samolocie, 1960.

Strona

#smoczautopia - Tag do obserwowania. Przegląd przedmiotów z różnych muzeów czasem z dłuższym komentarzem.

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #artefaktnadzis #gruparatowaniapoziomu #lotnictwo #technologia #myrmekochoria
+41
konik_polanowy
31 grudnia 2018 r. doszło do nieplanowanego oblotu odbudowanego prototypu historycznego myśliwca XP-82 Twin Mustang. Podczas testów szybkiego kołowania dysponująca ogromną mocą maszyna zaczęła rozpędzać się nadspodziewanie szybko, dlatego pilot Ray Fowler w obawie, że nie zdoła wyhamować samolotu przed końcem pasa podjął decyzję o poderwaniu XP-82 w powietrze. Warto wspomnieć, że silniki prototypu Twin Mustanga produkują niemal 3x więcej mocy od jednosilnikowego P-51, a samolot waży tylko 1,5x więcej. W rezultacie XP-82 wykonał 5-minutowy lot w wysuniętym podwoziem i gładko wylądował. Oblot samolotu stanowił ukoronowanie 10,5-letniego projektu, który pochłonął 207 TYS. roboczogodzin! Maszyna stanowi własność prywatnej fundacji "B-25 Group".
Poprzedni lot prototypu XP-82 miał miejsce 14 grudnia 1949 r. Ostatni lot sprawnego F-82B z prywatnej kolekcji odbył się 10 października 1987 r. (samolot miał wypadek przy lądowaniu i został uszkodzony).


Obecnie na świecie zachowanych jest 5 Twin Mustangów, z tego jeszcze jeden jest remontowany do stanu lotnego.

#lotnictwo
+7
simpo
Mirki z #dcs , #symulatory oraz #lotnictwo!

Przypominam, że do 7 stycznia trwa zimowa wyprzedaż w sklepie DCS - warto skorzystać, wiele modułów jest do kupienia za 50% standardowej ceny.

Ze swojej strony zapraszam na najbliższe szkolenie podstawowe https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=283 organizowane przez polską społeczność DCS World - gildia.org lub na nasze piątkowe poligony https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=282 .

( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚Do usłyszenia!

#gildiaorg
+3
Shewie
#ciekawostki #lotnictwo #samoloty #podroze

Pasażerowie lotu #nh106 z Japońskiego lotniska Tokio Haneda wylecieli już w 2019r a wylądują w LAX (Los Angeles) w roku 2018.
Idealny sposób by porobić się dwukrotnie odliczając dwa razy do północy tego samego wieczora.
A mówią że podróż w czasie jest niemożliwa.
+23
creative1222
Wszystkiego dobrego w nowym roku dla Mirków spod tagów
#aircraftboners #lotnictwo i #samoloty

Latajcie nisko i powoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+13
creative1222
No i znowu DC-10 (。◕‿‿◕。)
#aircraftboners #samoloty #lotnictwo
+7
creative1222
Frankfurt z pokładu 747-100 (ʘ‿ʘ) - 1972
#samoloty #aircraftboners #lotnictwo
+12
krokodylek92
Mirki zainteresowane jak lot leci sobie w kulki ze swoimi klientami? Nie biorąc przy tym żadnej odpowiedzialności za to że ma ich w dupie. Witamy w polskich liniach lotniczych - płać i spierdalaj #afera #kiciochpyta #heheszki #lotnictwo #lot +1
RFpNeFeFiFcL
LOT ma 90 lat. Tak wyglądały pierwsze lata narodowego przewoźnika.

Historia LOT-u rozpoczęła się 29 grudnia 1928 roku.
Wtedy to z połączenia prywatnych przewoźników Aerolot, Aero oraz Śląskiego Towarzystwa Lotniczego powstały "Linje Lotnicze LOT".

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4718325/lot-ma-90-lat-tak-wygladaly-pierwsze-lata-narodowego-przewoznika/

Znalezisko dodał: @starnak

Coś fajnego nam umyka? Poinformuj mnie @RFpNeFeFiFcL lub @menypeny
Jeżeli chcesz obserwować osobny tag dla tych wpisów, obserwuj: #botpoziomu

Ten wpis to inicjatywa podnoszenia poziomu na wykopie przez wołanie do znalezisk o merytorycznych treściach.
Jest nas już ponad 500 osób.
Żeby dołączyć należy kliknąć na ten link https://mirkolisty.pvu.pl/list/1UH8sCyT1AtCCdXr nastepnie zalogowac sie swoim kontem wykop.pl i kliknąć dołącz w tej grupie.
Przepraszam jak trochę wymagające nie my to wymyślaliśmy.

#nauka #qualitycontent #gruparatowaniapoziomu #polska #historia #historiapolski #kultura #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #lotnictwo #samoloty #lot #rocznica
+49
myrmekochoria
Fotografia z wnętrza kokpitu porwanego samolotu w Diyarbakir, 13 października 1980 roku. Ostatecznie zginie jeden pasażer i 13 zostanie rannych.

#starszezwoje - blog ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #fotohistoria #lotnictwo #myrmekochoria
+30
misiek735
Mirki, dostałem na święta taki zestaw, ale się zastanawiam czy ja mogę tego używać zamiast normalnej plastikowej torebki z kosmetykami? Czy mnie zmuszą do przepakowania do tej torebki co mają na lotniskach?

#lotnictwo #podrozujzwykopem
+1
konik_polanowy
Ostatnie bojowe użycie CASA 2.111 (hiszpańska licencyjna wersja He-111) miało miejsce podczas wojny o Ifni. W jednostkach liniowych służyły do 1973 roku, a niektóre zostały użyte do kręcenia "Bitwy o Anglię" w 1969 roku.

https://pbs.twimg.com/media/Dvc57l0WkAAyaJE.jpg
https://pbs.twimg.com/media/Dvc5q6YWkAIaGDR.jpg

#lotnictwo #historia
+9
simpo
Czołem!
Grupy skupione w polskiej społeczności #dcs #gildiaorg w najbliższym czasie zapraszają na następujące wydarzenia:

Grupa Gildia DCS zaprasza na:
- [2018-12-14 20:00:00] "Gildiansky Range #28" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=265
- [2018-12-21 20:00:00] "Gildiansky Range #29" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=266
- [2018-12-27 20:30:00] "Terror War" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=261
- [2018-12-28 20:00:00] "Gildiansky Range #30" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=267
- [2018-12-29 20:30:00] "GILDIA COOP - WINTER EDITION 1" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=272
- [2018-12-30 20:30:00] "Strike at Kish Island" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=269
- [2019-01-03 20:30:00] "Winter Offensive 01" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=273
- [2019-01-10 20:30:00] "Winter Offensive 02" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=271

Grupa VFA-313 zaprasza na:
- [2018-12-10 20:00:00] "Egzamin końcowy do VFA-313" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=264
- [2018-12-20 20:30:00] "Cold Warrior v2" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=245
- [2019-01-06 20:00:00] "Carrier Ops Case I" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=274
- [2019-01-17 20:00:00] "RED FLAG" zapisy/szczegóły na https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=275

Zapraszamy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #lotnictwo #dcs #symulatory
+2
konik_polanowy
Bitwa (lotnicza) o Francję tym razem w formie obrazkowej

stosunek sił

klik

a tu sylwetki asów, zwróć uwagę na ostatniego, który służył dla rządu Vichy

#historia #lotnictwo
+8
binuska
Zdjecie satelitarne na ktorym widac opryski chemiczne nad Slaskiem i Wielkopolska.
#polska #slask #wielkopolska #fotografia #lotnictwo #chemtrails #chemitrails #geoinzynieria #pogoda #googleearth
+143
FlaszGordon
#samoloty #aircraftboners #lotnictwo [ #kawasaki #p1 ]
W ostatnio głośnym temacie japońskiego samolotu rozpoznania który był namierzany przez koreańskie systemy kierowania ogniem.
+7
FlaszGordon
#samoloty #aircraftboners #lotnictwo [ #grumman #x29 ]
W sumie to chyba powinno być też "nsfw" bo taki goły ten samolocik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+14
Ekspert_z_NASA
Solaris wygrał LOTowski przetarg na dostawę nowych maszyn do obsługi regionalnych połączeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaki kraj taki Airbus
#lotnictwo #aircraftboners #samoloty
+16
Pokaż następne