diarrhoea
Mircy korzystające z #milesandmore ile punktów za jeden lot dostaliście najwięcej?
To w końcu zależy od ceny czy jak?
#lotnictwo #lot #latanie
+3
Baron_Al_von_PuciPusia
Mi-24 z Inowrocławia na ćwiczeniach odzyskiwania personelu APROC 2018 <<< znalezisko
Za DGRSZ: 'komponent lotniczy z 56 Bazy Lotniczej (56BLot) w Inowrocławiu uczestniczył w kursie standaryzacyjnym odzyskiwania personelu (Air Centric Personnel Recovery Operative Course APROC-18), który odbył się w bazie lotniczej Gilze-Rijen w Holandii.' Odgrywały tam rolę eskorty, obok m.in. AH-64.

Szczególnie polecam filmy z powiązanych.

Zdjęcie za:
https://www.flickr.com/photos/n-bphotography/41597331145/

#zainteresowania #wojsko #lotnictwo #aircraftboners #mi24 #aproc2018
+10
beee
Uwaga oficjalny komunikat JEST CHUJOWO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#warszawa #lotnictwo #burza
+56
zolty_lisc
#okecie #lotnictwo taki ch... nie ląduje +5
BiesONE
Ale że bombardiera miał problem z podwoziem? Dziwne. #lotnictwo #samoloty +6
Wojtasinski
Nie ma to jak na 12000m wysokości pędząc 800km/h być na bieżąco z meczem. Nasze centrum operacyjne dba o nas :)
#mecz #pilkanozna #mundial #lotnictwo #samoloty #aircraftboners
+52
Baron_Al_von_PuciPusia
Afganistan: Black Hawki nie tak dobre jak Mi-17? <<< znalezisko
Wprowadzenie śmigłowców UH-60A Black Hawk w miejsce wyprodukowanych w Rosji Mi-17 może obniżyć zdolności transportowe afgańskiego lotnictwa wojskowego. Taki wniosek przedstawia sporządzony dla amerykańskiego Kongresu raport inspektora generalnego Departamentu Obrony dotyczący działań Stanów Zjednoczonych w Afganistanie w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Czytając Bloomberga można dowiedzieć się, że sam zakup był mocno lobbowany przez prawodawców ze Stanu, gdzie maszyny są budowane.

(...) In fiscal 2017, after heavy lobbying by lawmakers from Connecticut, where the Black Hawk is built, Congress appropriated $814 million to deploy 159 of them over time. The Mi-17 is being phased out in Afghanistan, from about 47 today to 12 by December 2022.

Zdjęcie za: http://alert5.com/2018/06/15/pentagon-inspector-general-says-afghanistans-uh-60s-are-not-as-capable-as-the-mi17/

#swiat #usa #afganistan #wojsko #lotnictwo #blackhawk
+5
simpo
Czołem #dcs #bms #symulatory #lotnictwo! Zapraszam na dwa kolejne wydarzenia w kalendarzu Gildia DCS (http://gildia.org):
- luźne otwarte latanie (zapraszamy wszystkich to spotkanie w celu wspólnej nauki oraz ćwiczeń) https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=113
- misja fabularna https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=114

Do usłyszenia! ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
+6
Baron_Al_von_PuciPusia
Mapa drogowa francuskich Sił Zbrojnych dotycząca rozwoju użytkowanych śmigłowców. Warto przyswoić i zapamiętać, ponieważ prostuje pewne niezrozumienie dotyczące głównie śmigłowców Caracal. Chociaż te informacje są znane i tym bardziej dziwi jak wiele kłamstw narosło w okół tych śmigłowców.

Po pierwsze należy zauważyć, że śmigłowce Caracal będą używane we Francji przynajmniej do roku 2035. Najpewniej dłużej, bo gdyby miało być inaczej to w planach przed 2035 powinno się znaleźć następce. Śmigłowce przejdą 'upgrade' za około dekadę.

Nowy śmigłowiec, H160M nie jest następcą, jak sugerowano m.in na wykopie, Caracali. To nie ta kategoria wagowa.

Unifikacja floty, głupcze! Kilka typów śmigłowców zastąpionych jednym? Jak widać można. To ogólnoświatowy trend.

Źródło: https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=149461951&postcount=55176

#wojsko #lotnictwo #neuropa #4konserwy #caracal
+17
byferdo
Pierdzielę, nie lecę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#flightradar24 #lotnictwo #samoloty
+4
jarezz
Bombowce F-117 przed wylotem na Bliski Wschód, gdzie podczas operacji Pustynna Burza miały swój spektakularny debiut bojowy.

#lotnictwo #samoloty #aircraftboners
+10
ixem
Lotnictwo w polskiej Policji, naprawdę tak wygląda???
Czy to jakiś żart?
10 helikopterów złom? I to na całą Polskę?

http://www.policja.pl/pol/kgp/glowny-sztab-policji/47520,Lotnictwo-w-Policji.html

#policja #lotnictwo #heheszki #smieszne #pytanie #pytaniedoeksperta
+5
motaboy
To jest chyba, k*, jakiś żart... "Profesjonalizm" pełną gębą. #lotnictwo #podrozujzwykopem
Woolf
Heritage flight, 100-lecie RAF Cosford.
#lotnictwo #aircraftboners #mig29
+11
Baron_Al_von_PuciPusia
A-10C na drogowym odcinku lotniskowym w Estonii - film <<< znalezisko
W ramach tegorocznej edycji manewrów „Saber Strike” amerykańskie samoloty szturmowe A-10C Thunderbolt II po raz kolejny na przestrzeni kilku lat pojawiły się w Estonii. Nieodłącznym elementem ich wizyty były starty i lądowania w warunkach zbliżonych do bojowych – na wyłączonym z ruchu fragmencie autostrady w północnej części kraju i nieużywanym poradzieckim lotnisku.

(...) Jednym z obecnych był A-10C w okolicznościowym malowaniu z okazji stulecia jednostki. Inspiracją dla specjalnego wyglądu maszyny były barwy 107. Eskadry z czasów inwazji w Normandii, gdy latała ona na myśliwcach rozpoznawczych F-6B Mustang. Przed wizytą nad Bałtykiem samolot ten brał udział w obchodach 74. rocznicy D-Day, jednej z największych operacji w czasie drugiej wojny światowej.

Zdjęcie za: https://twitter.com/TheAviationist/status/1006853023841341440

#europa #zainteresowania #lotnictwo #wojsko #estonia
+8
beQuick
@beQuick: W dniu 12.06.1920 r. (lub 13.06) załoga balonu obserwacyjnego w składzie ppor. Bronisław Lubański oraz ppor. Marian Trawiński została zaatakowana przez samolot bolszewicki. Polscy aeronauci odpowiedzieli ogniem z karabinu maszynowego. Podczas walki jedna z serii wystrzelonych przez ppor. Lubańskiego trafiła nieprzyjacielską maszynę w silnik. Samolot został tak poważnie uszkodzony, że pilot musiał awaryjnie lądować. Była to prawdopodobnie jedyna zwycięska walka polskiego balonu z samolotem wroga podczas wojny polsko-bolszewickiej.

Foto. Balon obserwacyjny typu Caquot wykorzystywany w latach 1919-1920. (samolotypolskie.pl)

#100lecielotnictwawojskowego #historia #ciekawostki #lotnictwo #samoloty #iirp #wojsko #wojskopolskie #lotnictwoiirp #baloniarstwo
+17
mhnxo
Jeżeli jesteście przekonani, że nic Was dzisiaj nie zaskoczy to z Rzeszowa można bezpośrednio doleciec do Nowego Jorku xD
#lotnictwo #podroze #usa #rzeszow
+10
wojtuswww
Pytanie januszowe. Lece na skandynawię do rodziny mam tam rzeczy więc tylko podręczny, po drodze chce zajrzeć do znajomych, bo będzie impreza itd. Chce wziąć do bagażu podręcznego jakieś rzeczy na grila. Czy takie żeberka przejdą, oczywiście sos będę miał osobno a mięso jest w oryginalnej foli. #lotnictwo #bagazpodreczny
uirapuru
To zdjęcie mojego dziadka, gdy służył podczas wojny w Anglii. Był mechanikiem. Wiecie może co to za samolot za nim?

#lotnictwo #drugawojnaswiatowa #iiwojnaswiatowa #historia #fotografia
+32
kubapoz
Mirki, takie jest #kiciochpyta Mianowicie czy można sobie tak o te nasze szachownice malować? Czy to nie jest aby chronione jakoś jak flaga? #polska #bekaztransa #pytanie #transport #lotnictwo #wojsko
beQuick
@beQuick: 13.06.1900 r. w Nochowie urodził się Władysław Bartkowiak, sierż. pil. WP. Po wybuchu Powstania Wielkopolskiego w grudniu 1918 r. wstąpił w szeregi oddziałów powstańczych. Został przydzielony do 3 Eskadry Wielkopolskiej, następnie zgłosił się do Szkoły Pilotów w Ławicy. Był jednym z pierwszych dyplomowanych pilotów wojskowych w odradzającym się Wojsku Polskim. Został również wyróżniony jako najlepszy uczeń i pilot Ławickiej szkoły (za co otrzymał od gen. Dowbor-Muśnickiego złoty zegarek podczas uroczystości wręczenia dyplomu pilota).

W połowie 1919 r. Władysław Bartkowiak w składzie 14 EW (przemianowana z 3 EWlkp.) wyruszył na Front Litewsko–Białoruski. W trakcie wojny polsko – bolszewickiej Bartkowiak wyspecjalizował się w lotach szturmowych na niskich pułapach, podczas których skutecznie zwalczał piechotę bolszewicką. Podczas lotów bojowych wykonywał fotografie nieprzyjacielskich pozycji, będące cennym źródłem informacji. Wraz z ppor. obs. Józefem Klicze stanowili zgrany duet i wykonywali najbardziej niebezpieczne zadania operacyjne. Dwukrotnie zdarzyło się, że musiał lądować przymusowo z powodu awarii za linią frontu. Za każdym razem, pomimo ostrzału i grożącego niebezpieczeństwa, udawało mu się dokonać niezbędnych napraw, poderwać samolot do lotu i wrócić do eskadry. W trakcie służby wykonał ponad 100 lotów bojowych. W dniu 8.05.1920 r. do lotu bojowego wystartowały dwa rozpoznawcze samoloty typu DFW C V. Załogę jednego z nich stanowił plut. pil. Władysław Bartkowiak oraz sierż. obs. Kazimierz Szczepański. Rozpoznawcze płatowce z 14 EW otrzymały osłonę w postaci dwóch myśliwskich SPAD-ów VII z 19 EM. Podczas lotu lotnicy pogubili się w gęstych chmurach, w wyniku czego rozpoznawcze DFW pozostały bez wsparcia myśliwców. W trakcie powrotu z misji samolot Bartkowiaka i Szczepańskiego został zaatakowany przez dwa bolszewickie Nieuporty. Pomimo zdecydowanej przewagi przeciwnika, polskiej załodze udało się powrócić szczęśliwie na lotnisko.

Rozkazem Ministra Spraw Wojskowych L. 2145 z 1922 r. przyznano mu pośmiertnie tytuł i odznakę pilota za czas służby w Wojskach Lotniczych. Za działalność i okazane na froncie męstwo został odznaczony Srebrnym Krzyżem Orderu Wojennego Virtuti Militari nr 8129 oraz Polową Odznaką Pilota.

#100lecielotnictwawojskowego #historia #ciekawostki #lotnictwo #samoloty #iirp #wojsko #wojskopolskie #lotnictwoiirp #piloci
+7
klosek00
Mirki co to może być? Wystartowało z Warszawy nad ranem i od godziny lata nad Soczi na 2500m przy 133km/h (to nie nasi piłkarze, nasi lecą chyba nr: LOT7521)
#lotnictwo
+4
WyrwalemChwasta
Fajnie gdzieś musi być na niebie. W Łasku jeszcze rok bez Jastrzębi.
#sdr #rtlsdr #adsb #lotnictwo
+2
Wernher_von_Braun
Wiozę Was do pracy, na wakacje, na spotkania z rodziną. Żebyście mogli sobie razem jeść śniadania ze świeżych bułek, wędlin itd.

#pracbaza #lotnictwo #bekaztransa
+119
szymoker
Mirki z #dcs #symulatory #lotnictwo #gry! W czwartek o godzinie 20:30 kolejne wydarzenie w grupie gildia.org krótka misja fabularna w formie połączonej operacji powietrznej wraz z kontrolą ATC/AWACS- jednocześnie operują myśliwce (F/A-18, F-15, M2000), szturmowce(A-10, Su-25T) i śmigłowce Mi-8, próbując powstrzymać niebezpiecznego watażkę przed zniszczeniem tamy i zalaniem kilku miasteczek w Gruzji! Jest także miejsce dla początkujących pilotów, a także dla tych latających na darmowych maszynach Su-25T, których zapraszam w szczególności, społeczność jest otwarta. Zapisy: https://forum.gildia.org/gildia/event?mid=110 , całe forum, wraz z wymaganiami (ważne!): https://forum.gildia.org/viewforum.php?f=22 +6
Mr--A-Veed
W mediach cisza, a tymczasem już weszła ustawa o CPK

Dla wielu temat Centralnego Portu Komunikacyjnego to jeszcze sfera odległych planów rządu. A tymczasem - na dniach uchwalono Ustawę o CPK, która reguluje kwestie budowy CPK i organizacji tego przedsięwzięcia. Ciekawe, że w mediach jakoś o tym cisza.

https://www.wykop.pl/link/4357933/w-mediach-cisza-a-tymczasem-juz-weszla-ustawa-o-cpk/

#mikroreklama
#polska #transport #ciekawostki #lotnictwo
+9
Ka4az
Co się w Krakowie dzieje? Tyle samolotów krąży nad domem #lotnictwo #krakow #samoloty #flightradar24
Piezoreki
Mi-24, wściekłe, w chuj agresywne. Saber Strike 2018 w Chełmnie.

#militaria #wojsko #lotnictwo #chelmno
+18
Aquoss
Dobrze widzę, Mi-24, zwany latającym czołgiem? :) #lotnictwo #wojsko #smiglowce +3
beQuick
@beQuick: W dniu 10.06.1919 r. oblatując we Lwowie myśliwiec SPAD (Societe Anonyme pour L'Aviation et ses Derives) VII śmierć poniósł ppor. Mieczysław Garsztka. Przyczyną katastrofy było zerwanie się płótna z prawego skrzydła. W niektórych źródłach tragiczny wypadek pil. Garsztki datowany jest na dzień 8.06.1919 r.

Za nadzwyczajne męstwo i wybitne czyny bojowe w lotnictwie polskim został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari nr 8135 i Polową Odznaką Pilota.

#100lecielotnictwawojskowego #historia #ciekawostki #lotnictwo #samoloty #iirp #wojsko #wojskopolskie #lotnictwoiirp #piloci #katastrofalotnicza #lwow
+6
p10trek
Taką sukę udało się złapać dziś w #malbork
#fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna #lotnictwo #aircraftboners
+34
LM317T
Ale fruwa!
#lotnictwo
+7
pizzabhoy
W końcu doszedł! Chyba trochę go ponoszę na bransolecie zanim wymienię na NATO :) #zegarki #lotnictwo +10
wigr
Rząd kupi ziemię pod CPK w dwóch lokalizacjach - lotnisko będzie jedno

Chcemy kupić ziemię pod CPK w dwóch lokalizacjach, które będą objęte badaniami środowiskowymi - poinformował w czwartek w Wiskitkach pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild.

#mikroreklama #samoloty #lotnisko #lotnictwo #dobrazmiana #rzad #4konserwy #neuropa #bekazpisu
+6
piotr-zbies
Te Super Pumy czekają już na wysyłkę na Ukrainę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #ukrainamilitaria #militaria #militaryboners #aircraftboners #lotnictwo
+16
wiorekogorek
Piloci Luftwaffe podczas gry w karty. II Wojna Światowa, Afryka.
Samolot w tle to Messerschmitt Bf 109E-3 w wersji "tropikalnej" (możliwe, że się mylę, jak ktoś się zna niech poprawi).
Zdjęcie koloryzowane.

#historiajednejfotografii #zdjeciazwojny #fotografia #lotnictwo
+10
radiowoz_konie_policjanci
#lotnictwo #bekazpodludzi #heheszki

Byłem dziś na egzaminie językowym w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w Warszawie. Po egzaminie czekamy na wyniki kolegów na ławeczkach przed budynkiem, nagle w recepcji jakiś hałas, szarpanina, krzyki - ogólny rozpierdol. Przyglądamy się co się tam odpierdala, słyszymy że ktoś wzywa policję. Co się okazało? Jakiś szympans postanowił, że na egzaminie na licencję pilota będzie korzystał ze ściąg, na czym go przyłapali. Teraz policja, skoro to egzamin państwowy to pewnie jakiś rodzaj wykroczenia, no i nie wiem na jaki okres dostanie zakaz podchodzenia do egzaminu xD

I teraz powiedzcie mi - jaką intelektualną amebą trzeba być, żeby chcieć latać samolotem/śmigłowcem i ściągać na egzaminie z wiedzy, która może uratować życie tobie lub innym? Nie pojmuję. A gnoja nawet mi nie żal, niech gnije.
+3
Nahcep
Ktoś tu mi nad głową kilometry wyrabia xD #warszawa #lotnictwo +1
pan-audytor
Z Pragi do Katowic lecę przez... Gdańsk? :D #flightradar24 #lotnictwo +1
Pokaż następne