albartosz
Japierdole, patrzcie jakiego byka wyszczałem
#chwalesie #zalesie #medycyna
WyzionietyDuch
Pomóżcie zrozumieć czemu na depresję lekarze zawsze wypisują leki oparte o wychwyt zwrotny serotoniny? Dlaczego nigdy nie słyszałem by ktoś dostał leki na wychwyt zwrotny dopaminy skoro takowe są. Chodzi o to, że Polska jak zwykle w średniowieczu i nie są tu dopuszczone czy o co kaman. Albo jakie są wytyczne do przepisania takich leków?

#depresja #medycyna #lekarz #psychiatria #psychiatra #leki #pytanie
+1
SamWieszK0t
Czytam sobie artykuł o apeirofobii i jest wzmianka o "typach osobowości wymagajacych nadmiernej kontroli nad własnym życiem". Co to oznacza? W sensie że jak ktoś ma taki typ osobowości to musi być ciągle uważnym żeby nie odwalić czegoś głupiego? Jaki jets przykład takiej osobowości?
#psychologia #psychiatria #medycyna #pytaniedoeksperta
latexlover
#wiagra #leki #medycyna #farmacja

Słuchajcie mnie - wziąłem 2 dni temu coś ala viagrę kupioną w sieci na Allegro. Wcześniej brałem MaxOn czy jakiś tam Permen z apteki i było wszystko OK, nic mi nigdy nie było. Teraz zaprykowałem to świństwo z Allegro i chuj stoi już 2 dzień, a głowa chce mi pęknąć, słyszę piszczenie w uszach i ogólnie czuje się jakbym miał za sobą tygodniową orkę pola. Iść do lekarza czy poczekać jeszcze jeden dzień? Trochę się cykam, co mam powiedzieć? Że wziąłem coś na postawienie masztu czy udać głupa?

Czytam opinie na forach i grupach dotyczące tego leku i ludzie piszą, że łeb na drugi dzień boli niemiłosiernie, ale u mnie to już 3 doba wchodzi ze wzwodem i bólem wszystkiego (╥﹏╥)
+3
Oaken_arm
FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) - charakterystyczne rysy twarzy: małe oczy, wyjątkowa cienka górna warga, gładka powierzchnia skóry między nosem a górną wargą, mały obwód głowy i rozmiar mózgu. Zdjęcie przykładowe poniżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) #bekazpisu #medycyna #bekazprawakow #neuropa +76
BigKahunaDick
Wielu lekceważy kluczową dla długotrwałego związku kwestię ćwiczenia przez kobietę mięśni Kegla. Spora część kobiet (zwłaszcza p0lek) jest leniwa i nie potrafi ćwiczyć systematycznie. Po urodzeniu dziecka i i upływie kilku lat niestety kobiety przestają czuć w sobie normalne, standardowe penisy. Powtarzam wam:im mocniej kobieta czuje faceta tym mocniej go kocha. Wraz z zanikiem czucia w pochwie zanika też uczucie, którym was darzyła. Its over. Pilnujcie dziewczyny by ćwiczyły (co najmniej 1000 zacisków dziennie) , bo skończycie jak były mąż znanej piosenkarki Adele. Pewnie powiecie, że powody rozstania były inne, ale ja wiem swoje. W komentarzu jej obecny partner...
#przegryw #blackpill #dickpill #wagina #ciaza #pochwa #mokebe #mokebiary #adele #muzyka #medycyna #zdrowie #seks #zwiazki #takaprawda #niebieskiepaski #rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #plodnajulka #p0lka #takbylo
+47
Datex
#medycyna #lekarz #chirurgia

Powie mi ktoś co to jest?
ziumbalapl
Ten moment kiedy nie wiesz czy wybuchnąć śmiechem, czy złapać się za głowę...wypuśćcie mnie z tej symulacji xDDDD

#bekazprawakow #neuropa #bekazantyszczepionkowcow #heheszki #rakcontent #medycyna #koronawirus
+64
theromanpolan
KEK tak jak pisałem poprzednio , maski powodują niedotlenienie , co jest potwierdzone naukowo ( ͡º ͜ʖ͡º)
i nawet niepełnosprawni umysłowo tego nie ukryją ( ͡º ͜ʖ͡º)

Przeprowadzone w ciągu półtora roku badanie obejmujące 19504 krwiodawców wykazało, że długotrwałe stosowanie masek twarzowych przez krwiodawców może prowadzić do przerywanego niedotlenienia i w konsekwencji do wzrostu masy hemoglobiny.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8152240/

Co się dzieje, gdy hemoglobina jest podwyższona?

Wysoki poziom hemoglobiny powoduje, że organizm wytwarza zbyt wiele czerwonych krwinek, powodując, że krew jest gęstsza niż zwykle. Może to prowadzić do zakrzepów, zawałów serca i udarów. Jest to poważny stan trwający całe życie, który może być śmiertelny, jeśli nie jest leczony.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/318050

Czy hemoglobina jest częścią układu odpornościowego?

Podczas gdy przenoszenie tlenu jest ich podstawową funkcją, hemoglobina i wolny hem biorą również udział we wrodzonej odpowiedzi immunologicznej.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6108441/

brawa dla moderacji XDDDD

#koronawirus #koronadebile #heheszki #moderacjacontent #medycyna #bekazcovidian
+10
Hektorrr
Rentgen czaszki Jeffa Masdera, osoby, która przeżyła bliski strzał z shotguna w głowę ale której tylna część czaszki została prawie całkowicie oddzielona od reszty ciała.

Jeff przeżył tylko dlatego, że mózg został w przedniej części głowy.

Lekarze przytwierdzili czaszkę z powrotem a pacjent przeżył.
Obecnie Jeff żyje zupełnie normalnie w małym miasteczku w stanie Wissconsin a którego nazwy nie chce mi się już wymyślać.

#medycyna #ciekawostki #zdrowie #bron
+527
kapazgon
Ile szczepionek jesteś w stanie przyjąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler #polityka #gospodarka #covid19 #koronawirus #szczepienia #medycyna
AnonimoweMirkoWyznania
#anonimowemirkowyznania
Mieszkam w niskim, kilkupiętrowym bloku wybudowanym w okolicach 2005 roku. Mamy ogrzewanie miejskie i prąd (brak gazu) oraz wentylację grawitacyjną - powietrze dostaje się kratkami wentylacyjnymi do wspólnego komina, którym ma uchodzić na zewnątrz. Niestety, czasami czuję zapachy od sąsiadów (np. ze smażenia cebuli), przez co wnioskuję, że występuje tzw. cofka. Mam stale minimalnie uchylone okna, ale to zjawisko i tak od czasu do czasu się pojawia.

Wraz z rodziną bardzo mocno izoluję się przed koronawirusem - mam bliskich z grup podwyższonego ryzyka i bardzo chcę uniknąć infekcji, nawet, jeżeli będzie to oznaczać naszą indywidualną izolację. Ponieważ omikron bardzo szybko i sprawnie infekuje, zatkałem wszystkie kratki wentylacyjne w swoim mieszkaniu (kuchnia, łazienka, schowek), nie chcąc złapać wirusa z powietrzem z mieszkań innych sąsiadów (skoro 50% zakazi się w ciągu 2 miesięcy, w moim pionie prawie na pewno ktoś zachoruje).

1. Czy to, co zrobiłem, jest bezpieczne? Dlaczego tak/nie? (Na wszelki wypadek mam czujnik dymu i tlenku węgla)

2. Czy z medycznego punktu widzenia takie postępowanie redukuje lub eliminuje ryzyko infekcji, a jeśli tak, to orientacyjnie z ilu do ilu %?

Uprzedzając pytania czy potencjalne złośliwości: nie narzucam innym siłowo szczepienia/paszportów (izolacja to nasz indywidualny wybór), szybko i rzadko przechodzę przez wspólną klatkę schodową w maseczce, by wyrzucić śmieci, pracę i zakupy ogarniam zdalnie. Bardzo proszę o poważne odpowiedzi, to dla mnie duże źródło obaw o zdrowie najbliższych. #pytanie #koronawirus #omikron #covid19 #medycyna #budownictwo #wentylacja #mieszkanie #sasiedzi

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ec84e3f7bdff000a9316cf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
+3
qbat7
Zobaczcie,na fb mają już odtrutkę na szczepionkę. Przepis przekazywany od jednej pani domu do drugiej. Sprawdzone źródło. Jesteśmy uratowani ( ͡° ͜ʖ ͡°) #covid19 #szczepienia #szury #medycyna +4
ZarazCieZjem
Słyszeliście?
Bolek ledwo dycha. Wincyj dawek, wincyj....

#koronawirus #polska #zdrowie #bekazlewactwa #bekazcovidian #szczepienia #medycyna #wydarzenia
+142
gracilis
Większość tego nie wie, ale wynagrodzenie rezydentów w szpitalu jest ustalone w rozporządzeniu i można sobie to sprawdzić i nie jest to żadną skrywaną tajemnicą. Jest tylko jedna kwota zasadnicza i nie ma żadnych dodatków za wysługę lat, krótkie nogi czy ch... na czole.
Rezydentura trwa od 5 do 6 lat(czasami dłużej).

To tak w kwestii tego, ze żaden lekarz nie pracuje za 24zł brutto miesięcznie.

Taki syf spowodował że coraz większe dzbany to studiują, bo jak ktoś jest ogarnięty to wybierze IT albo Finanse, gdzie jest porządek, a umiejętności są odpowiednio wyceniane, a debil pójdzie na medycynę, bo jest Oskarkiem Deweloperskim i zwyczajnie starzy zasponsorują mu studia na prywatnej uczelni. Na tych studiach króluje lans, a to wszystko że mało kto normalny na to chce iść. Czy to mój problem? Nie, zupełnie. To wasz problem, bo to bananowe towarzystwo chce mieć prosta pracę, gabinety med. estetycznej, a nie stać na bloku, internie, geriatrii albo z pretensjonalnymi rodzicami. Państwo w stanie rozkładu. Dużo zdrowia życzę

#medycyna #polska #lekarz #zdrowie #szpital #medycyna #bekazpisu
+7
gracilis
Dobra chłopaki i dziewczyny, jednak będziecie musieli jeździć po domach i ich wszystkich badać. Także ku chwale ojczyzny xD Powodzenia zrobić 30 takich wizyt domowych w ciągu dnia i jeszcze 40 w przychodni obrobić. Terminy do rodzinnego na przyszły miesiąc. Bądźcie zdrowi!

#medycyna #polska #lekarz #zdrowie #szpital #medycyna #bekazpisu
+15
mbasasello
Właśnie pozbawiono ludzi w tym kraju dostępu do lekarza rodzinnego
#medycyna #poz #lekarz
+107
AnonimoweMirkoWyznania
#anonimowemirkowyznania
Cześć. Czy mogę bezpiecznie łączyć seronil -SRRI i rupafim - lek antyhistaminowy? Leczę się psychiatrycznie, a ostatnio laryngolog wypisał mi Rupafim na infekcję zatok. Co prawda nie wspominał o jakimś konflikcie między tymi lekami (a mówiłam mu o tym, że biorę seronil) i nie ma o tym w ulotce. Ale z tego co rozumiem to dość ciężki lek działający bezpośrednio na mózg, a ja już ostatnio miałam spory problem z powodu nieodpowiedniego połączenia SRRI. Dlatego wolę teraz dmuchać na zimne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#medycyna #psychiatria #leki #farmacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61eaa016f7bdff000a92e398
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
kjjbox
#omikronwrosji

1. Rosja jest krajem o niskim współczynniku wyszczepienia
2. Rosja jest krajem, którego służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia

Statystyki z Rosji pokażą, czy to szczepionki są tak skuteczne na Omikrona, czy też Omikron sam z siebie jest tak łagodny.

2022-01-21, infekcje (pierwsze z lewej) idą w górę (49 513), zgony (pierwsze z prawej) stoją (~700).

//
#pdk #szczepienia #koronawirus #covid19stats #medycyna #zdrowie #pieniadze #ciekawostki #rosja
+1
YacaFisalu
Sporo wykopków przy okazji psuedopandemii przekonało się jak zaślepieni i beznadziejni są różnego rodzaju eksperci medyczni będący na usługach koncernów farmaceutycznych. Przypominam że on to samo głosił już od dawna. Na tym polega bycie pionierem, jak masz rację dzień przed wszystkimi to przez 24 godziny uchodzisz za szura.
#koronawirus #medycyna #zdrowie
+12
covid_duck
188 mln dawek!
Tyle zakontraktowała Polska.
Oficjalnie informacja o ilości Zakontraktowanych/zakupionych bezzwrotnie dawek szczepionek
188 mln dawek!
#koronawirus #szczepienia #covid19 #medycyna
+84
covid_duck
Generał dywizji Wojska Polskiego, szef Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie prof. Grzegorz Gielerak.

Musimy pamiętać o tym, że to nasza odporność decyduje o tym, jaki będzie przebieg zakażenia. Dysponujemy dobrze udokumentowanymi danymi, że pacjenci przyjmujący w odpowiedniej dawce witaminę D – osiągający jej stężenie na poziomie co najmniej 50 nanogramów na mililitr, znajdują się w tzw. grupie "zero śmiertelności". Przyjmujesz dużą dawkę witaminy D i jesteś chroniony przed śmiercią. Czy to takie trudne? Róbmy to masowo.

https://pulsmedycyny.pl/gen-gielerak-o-pandemii-w-polsce-w-kazdej-kolejnej-fali-popelniane-sa-podobne-bledy-1139056
#koronawirus #cowid19 #wczesneleczenie #medycyna #witaminad3
+5
Fix
#azja #medycyna #heheszki #gif Leczenie hemoroidów w Chinach. +3
duxrm
Waterproof Breathable Cute Cartoon Band Aid - 100 szt.
Cena z VAT: 2,85 $
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka
#duxrm

pokaż spoiler #plaster #dzieci #medycyna #zdrowie
Strahl
W medycynie nie ma niczego, czego nie ma.

Facet stwierdził, że potrzebuje karetki dopiero wtedy, kiedy z powodu odmy podskórnej nie mógł już otwierać oczu i był to jego główny problem. A, no i w klatce piersiowej trochę bolało.

#medycyna #ciekawostki #radiologia
+9
Callisto44
Podpowiedzcie proszę, czy w Internetowym Koncie Pacjenta na gov.pl pojawiają się wizyty tylko na NFZ? U mojego syna w tej zakładce jest wykazana prywatna wizyta w poradni laryngologicznej za którą zapłaciliśmy 180 zł. Ale dosyć często korzystamy z prywatnych wizyt u specjalistów, których tam nie ma (np z wykupionego pakietu medycznego)...
#medycyna #przychodnia #nfz #lekarze
MateuszHadeusz
Dobra jestem lekko zdenerwowany na serwis znanylekarz.pl
Leczyłem się izotekiem od 5 miesiecy i napisalem do lekarza o recepte. Zrobilem badania, nastepnie je. Zaznacze jeszczę, ze umowiony bylem ponad miesiac temu z tym lekarzem na 17 na wizyte online. Zjawilem się, piszę do niego na czacie - 0 odpowiedzi, wysylam maile - 0 odpowiedzi. Patrze pozniej i co? Zostalem zgloszony przez tego lekarza, ze nie bylo mnie na wizycie XD
Dopiero jak napisalem ponownie na maila, zeby to wyjasnic, ze co jest kurde co mnie zglaszasz to odpisal, zebym wyslal badania. Powiedzialem, ze doślę je na następny dzien. Lekarz sie zgodzil i powiedzial, ze wtedy wypisze recepte. No wyslalem mu te badania, pisalem z 10 razy i nic..
Chcialem to zglosic w serwisie, ale pacjenci tam maja gowno do gadania i nawet nie ma opcji zglaszania lekarzy, albo jakiejkolwiek pomocy ze strony serwisu zeby wyjasnic to z lekarzem, albo otrzymac zwrot pieniedzy. No trudno napisze chociaz negatywna opinie i co?.. zostala odrzucona przez moderatora XDDDD No i najlepsze, ze teraz mam powoli nawrot trądziku. Nie polecam tego gowno serwisu. Jest spoko jak wszystko jest w porzadku, ale jak lekarz odwali to nie mozecie nic zrobic, ja w ten sposob stracilem 140zł za wizyte, ktora w zasadzie sie nie odbyla.
#zalesie #afera #medycyna #izotek #tradzik
+7
fundacjawosp
❤️ 59. Konkurs Ofert był pierwszym całkowicie poświęconym zakupom sprzętu dla ratowników medycznych.

❤️ Urządzenia za 9 217 450 zł trafią do 212 karetek typu S w 89 stacjach pogotowia ratunkowego.

❤️ W najbliższym czasie planujemy uzupełnić zakupy o torby ratownicze pediatryczne z wyposażeniem.

#medycyna #ratownictwo #ratownikmedyczny #ratownictwomedyczne #karetka #konkurs
+351
Ksemidesdelos
ej troche sie wyłączylem ze sledzenia pandemii, jak to 5 fala? ta jesienno-zimowa ktorą mamy przecież jest czwarta

i jak to 140 tys zachorowan? polowa ludzi w polsce zaszczepionych, kilka milionow przechorowalo i prognozują rekordy zakazen kilka razy wieksze niz w poprzednich falach?

#koronawirus #bekazpisu #medycyna #polska #nieczaje
+5
covid_duck
Bardzo ciekawe dane, ciekaw jestem jak będzie wyglądało to zestawienie z danymi z poprzedniego roku.

Kilkanaście dni temu zamieściłem analizę spadków liczby hospitalizacji chorób układu krążenia w 2020 r.
Teraz analogiczne wyniki dla chorób układu oddechowego (JGP-D).
Bogaty materiał do dyskusji, analiz i wniosków na przyszłość. Zwłaszcza wniosków...


pierwszy komentarz pod tweetem

Ja natomiast nie zajmuje się zawodowo analizą medyczna (brak wykształcenia), ale dostrzegłem wzrost % grup m.in. z dofinansowaniem z tytułu c19:
JGP: D16, D18, D37E, D37F, D46, D50, D52, E53G, U08, U08.9, U09, U09.9.


Jak zwykle ostatnio: dziwna koincydencja ?

https://twitter.com/Marek39556099/status/1483557862513254402?s=20
#koronawirus #statystyka #medycyna #szpital #ministerstwozdrowia #sluzbazdrowia #nfz #covid19 #covid19
+2
Qba1996
Czy podczas którejkolwiek epidemii w historii ośrodki zdrowia w ten sposób izolowały się od ludzi? #historia #medycyna #koronawirus #covid19 +247
AnonimoweMirkoWyznania
#anonimowemirkowyznania
Hej, mam taki problem że mam lekko niesymetryczną twarz. Wszyscy wiedzą jak bardzo symetria jest ważna. Z jednej strony pod okiem mam zanik tkanki tłuszczowej i można powiedzieć że ta strona jest okej, zawszę mogę to wypełnić kwasem. Niestety z drugiej wyglądam jak pyzaty bobas albo ktoś z bólem zęba. Z profilu fatalnie to wygląda. Trzech laryngologów i dentysa oglądał i nic nie znalazł. Przegroda nosowa w normie. Macie jakieś inne pomysły jakie badania mogę sobie zrobić lub co może mi dolegać?
#przegryw #medycyna #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e732e5f7bdff000a92a7f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
+2
janusz-cebula
Uderzyłem się tydzień temu dużym palcem u nogi i takie coś wyskoczyło. Zejdzie samo? Prawy palec dla porównania.
#medycyna #zdrowie #lekarz
ProElo
dziś dostałem skierowanie :> operacja za 3tyg :) troszkę stres jest :< ale mam już serdecznie dość problemów z oddychaniem gdy mam zapchany nos bądź zatoki...
#septoplastyka #zdrowie #medycyna #lekarz #oswiadczenie #zabieg #laryngologia
+2
czeskiNetoperek
Śmiertelność na covid w Szwajcarii, z podziałem na grupy zależne od stopnia zaszczepienia.

#nauka #medycyna #statystyka #bekazszurow
+69
mlattari68
Niedobór witaminy D z czasem może prowadzić do fatalnych konsekwencji!

Witamina D, która w rzeczywistości jest prohormonem, bierze aktywny udział w regulacji stężenia zarówno wapnia, jak i fosforu we krwi. Umożliwia prawidłowe wchłanianie się wapnia w jelitach. Ogranicza wydalanie tego pierwiastka z organizmu wraz z moczem. Ułatwia to przedostawanie się odpowiednich ilości wapnia do tkanki kostnej, przez co staje się ona mocniejsza i odporniejsza na uszkodzenia.

#zdrowie #medycyna #ciekawostki

https://zdrowepasje.pl/zdrowie/witamina-D/witamina-d-niedob%C3%B3r-witaminy-d-objawy-i-choroby
+291
gocha_34
Co to jest właściwie ? Czy to powód do niepokoju ? Może guz ? Powinnam coś z tym zrobić ? #weterynarz #medycyna #choroby #zwierzaczki #vet #weterynaria #powiklania #penis #pies +7
picasssss1
Hmm 5 fala a tylko 3 szczepienia, rząd jest niepoważny jakiś
#koronawirus #medycyna #zdrowie
+8
covid_duck
Wskaźnik śmiertelności z powodu zakażenia COVID (IFR) według wieku.
Najnowsze badanie John PA Ioannidis i Cathrine Axfors, grudzień 2021, medRxiv.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.07.08.21260210v2
#koronawirus #medycyna #nauka #badania #covid19 #covid19stats
+20
fundacjawosp
W ramach Programu Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków:

▪️ Przebadano 261 765 wcześniaków
▪️ Fundacja wyposażyła 21 wyspecjalizowanych ośrodków zajmujących się leczeniem retinopatii w najnowocześniejszy sprzęt laserowy - fotokoagulatory laserowe.
▪️ Wzrok uratowano 11 088 wcześniakom.

#medycyna #wzrok #wczesniak #oczy
+5
Pokaż następne