yamnichek_pyesio
Czy picie yerby przed snem/medytacją/rytuałem/transem spowodowało u was wzrost ilości świadomych snów lub co najmniej wzmocnienie wrażeń "zmysłowych" we śnie i klarowności i złożoności wizji, pogłębienia medytacji itp?

#yerbamate #swiadomesnienie #paranormalne #medytacja #nauka #sen #eksperymenty #okultyzm #szamanizm #yerba #yerbamatewykopclub
+2
tomosano
Macie problem z niemyśleniem podczas #medytacja ? Z radą przychodzi mistrz Suzuki.

Pozostaw otwarte drzwi wejściowe oraz wyjściowe. Pozwól swoim myślom przychodzić i odchodzić - po prostu nie podawaj im herbaty.

#zen #cytaty
+7
3..0
Mój pierwszy raz z kadzidełkami i trochę się cykam xD

#medytacja
+1
chilling
Mija mi dzisiaj rok codziennego medytowania. 365 dni, dzień w dzień, czy to deszcz, czy narkotyki, czy zmęczenie.
Z okazji takiej małej rocznicy postanowiłem podzielić się statystykami i wnioskami:

Przez ten czas spędziłem ponad 60h na medytacji. Średnio zatem medytuje trochę ponad 10 minut dziennie.
Najkrótsza medytacja jaką miałem trwała minutę, najdłuższa 30 minut. Czasami medytowałem 2x razy dziennie.

W czasie roku 2 razy zdarzyło mi się mieć poślizg - dwa razy z powodu bycia zabieganym wieczorową porą.
Korzyści? Jest ich mnóstwo, choć najsilniejsze efekty widoczne są po 2 tygodniach, 3 miesiącach i pół roku ciągłej pracy. Potem efekty są dosyć "standardowe" i nie ma już tak widowiskowych zmian.

Co osobiście uważam za bardzo ważną korzyść: spokój, opanowanie i (co zaskakujące) większa uważność życia. Dla wielu z was ten rok przeminął pewnie jak z bicza - dla mnie wręcz przeciwnie. Co dzień siadałem do medytacji i co dzień przechodziłem przez pewien proces zatrzymywania siebie - dzięki temu każdy dzień stawał się jakiś i nie ginął w odmętach mojej pamięci jako kolejny dzień, tydzień, miesiąc taki sam jak ostatni. Każdy dzień przynosił bowiem inne emocje (zarówno te w umyśle jak i w ciele) i przez to każdy z tych 365 dni był unikalny i miał swój charakter.

Zatem śmiało mogę powiedzieć, że był to wspaniały rok i nie zapomnę go nigdy.
A jeżeli ktoś chciałby też zacząć to polecam aplikacje: stop, breathe and think oraz filmik z panem Lightem Watkinsem, który uczy medytacji od 20 lat (od 23-ej minuty można spokojnie włączyć). No i można też pytać mnie, choć żadnych nauczycielem nie jestem (;

#medytacja #buddyzm #medytujzwykopem #2019
+23
Testuje_Toster
Kolega z pracy nawija, że medytacja odmieniła jego życie, ale nie potrafi wytłumaczyć co się zmieniło. On jest trochę dziwny, więc zapytam was. Co ta medytacja daje? Nie jest to żaden atak na osoby, które to robią, po prostu jestem ciekaw po co...
#medytacja
+2
Sercio
#medytacja

Wszystkim wam życzę miłego dnia :)
+15
tomosano
Najgorzej( ͡° ʖ̯ ͡°)
#medytacja
+192
Dreampilot
W listopadzie 2014 r. w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Scientific American" ukazał się artykuł autorstwa m.in. Richarda Davidson'a (współautora znanej na tagu medytacja książki "Trwała Przemiana") o badaniach nad medytacją.Wersja PDF artykułu w j.angielskim jest dostępna pod tym adresem:
https://centerhealthyminds.org/assets/files-publications/RicardMindSciAm.pdf
Ponieważ nie znalazłem nigdzie pełnego artykułu w j.polskim (nawet w wersji płatnej) w komentarzach zamieszczam zdjęcia wersji papierowej którą posiadam.Owocnej lektury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#medytacja #mindfulness #buddyzm #hinduizm #joga #psychologia #nauka
+59
Steph_King
Mirki i Mirabelki z racji tego, że koniec miesiąca a ja muszę zapłacić za treningi zdecydowałem się sprzedać moje książki.
Książki w dobrym uszanowanym stanie, na kilka nie znalazłem czasu więc stoją nieużywane.
/W komentarzu 2 kolejne zdjęcia/

Myślę, że przy zakupie kilku sztuk może być jakiś rabacik choć ceny i tak stosunkowo niskie,
Wysyłka na koszt kupującego - Najlepiej przez allegro

Także polecam i zachęcam do zakupu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ceny:
Osho (nieużywane) - 20 zł
Fitness dla duszy - 10 zł
Potęga teraźniejszości - 10 zł (nieaktualne)
Gdziekolwiek jesteś, bądź - 15 zł

Narzędzia tytanów (nieużywane) - 25 zł
4 godzinny tydzień pracy - 20 zł
Pewność siebie - 15 zł
Detoks umysłu 15 zł
Success and change - 20 zł

Koniec warty (nieużywane) - 20 zł
Kingi po 8 złotych jakby ktoś chciał uzupełnić kolekcje
Naval po 10 zł

pokaż spoiler Jakby ktoś był ciekawy to posiadam też dodatkowo kilka tytułów jak np. "Rusz głową - Tony Buzan", "Pudełko z guzikami gwendy".


pokaż spoiler Wołam #ksiazki #psychologia #medytacja #osho #umysl #produktywnosc #sprzedam #ksiazka #stephenking
+2
raj
#medytacja #zen #buddyzm #humorobrazkowy
Z fejsbuka Szkoły Zen Kwan Um :)
+21
rad_kop
Mężczyznami rządzi testosteron. To od niego zależą zachowanie, styl życia, zdrowie, a nawet wierność lub jej brak w związku. I oczywiście ochota na seks.

Od pewnego czasu zauważa się niepokojące zjawisko gwałtownego spadku poziomu testosteronu u mężczyzn młodych. Przyczyną jest duży stres wśród młodych.

Ostatnie 15 lat badań ukazało zmiany typu mężczyzn z niskim poziomem teścia we krwi. Obecnie są to zazwyczaj młodzi panowie, ambitni i żądni sukcesów. Duża część z tych ludzi już osiągnęła wysoki poziom życia w sferze materialnej. Stało się to jednak kosztem testosteronu i plemników, a zatem męskości. Nie licząc stresu i otyłości, wpływ na poziom testosteronu ma styl życia i zanieczyszczone środowisko.


Podnieść poziom testo można za pomocą diety bogatej w fitotestosteron.
Kalafior, brokuły, kapustę w różnej postaci , rzodkiew, brukselkę. Oczywiście dietę tę należy łączyć z aktywnością fiz. I umiejętnością panowania nad stresem, np. #mindfulness + #medytacja ( to już mój pomysł).

O terapii hormonalnej, pod nadzorem lekarza, można pomyśleć w przypadku; braku energii, utratą witalności i sprawności, spadku libido, braku aktywności życiowej, stanów melancholijnych, czy nawet depresyjnych.
_________________________
Na podstawię #ksiazki „testosteron klucz do męskości”, Ewy Kempisty – Jeznach

#wygryw #przegryw #niebieskiepaski #nauka #medycyna i #psychologia – hormony mają wpływ na kondycję naszej duszy
+10
raj
Cześć, mam dwa ogłoszenia dla osób zainteresowanych #medytacja #zen #buddyzm w #krakow .
1) Jeżeli ktoś chce porozmawiać na w/w tematy, zapytać o coś, czegoś się dowiedzieć (a nie udało mu się tego zrobić na niedawnej Nocy Świątyń :)), to będzie mnie można spotkać w najbliższą sobotę (6.10) w godz. 12-18 w bibliotece na ul. Rajskiej na akcji "Żywa biblioteka". Chętnie odpowiem na wszelkie pytania :).
2) W przyszłą niedzielę, 14.10, będzie szczególna okazja spotkać aż sześcioro mistrzów i nauczycieli zen naraz :). 14.10 o godz. 16:30 w muzeum Manggha jest spotkanie z okazji 40-lecia Krakowskiego Ośrodka Zen, na którym gościć będziemy właśnie wspomnianą szóstkę mistrzów z Polski i z zagranicy (plus dodatkowo mniszkę i mnicha nie będących mistrzami). Takiego zgromadzenia mistrzów jeszcze w Krakowie nie było i pewnie nieprędko się powtórzy, więc zachęcam do przybycia :). Poniżej wrzucam plakat imprezy.
Więcej informacji: http://www.zen.pl/krakow/40lat/
+12
raj
Mirki, jeszcze raz przypominam/informuję/zapraszam w najbliższą sobotę, 22 września, na "Noc Świątyń" do Krakowskiego Ośrodka Zen!
Ośrodek będzie otwarty od godz. 19:00 do 2:00. Można będzie porozmawiać i zadać pytania na temat #medytacja #zen #buddyzm , w planie jest też wykład "Podstawy nauki Buddy", warsztat wprowadzający do medytacji oraz od godziny 0:00 praktyka nocna - 108 pokłonów plus jedna albo dwie rundy medytacji (w zależności od tego, jakie będzie zainteresowanie i jak to ogólnie wyjdzie).
W "Nocy Świątyń" bierze też udział nasz ośrodek w Warszawie - tam wydarzenie odbywać się będzie od 18:00 do 22:00.
Program w #krakow: http://www.zen.pl/krakow/index.php?s=aktualnosci&f=noc_swiatyn
Program w #warszawa: http://www.zen.pl/event/noc-swiatyn-w-wu-bong-sa/
Ponieważ Noc Świątyń to akcja prezentująca świątynie różnych religii, taguję też #religia ...
+9
sledz
#medytacja
Medytacja vipassana w prostych słowach - sasana.pl

Miałem mały kryzys i powrót do pierwszych książek z których czerpałem wiedzę trochę pomógł to rozwiązać ( ͡º ͜ʖ͡º).

Cytat który wrzucam trochę ściągnął napięcia, bo zauważyłem że zacząłem dążyć do czegoś co osiągalne nie jest. Przynajmniej tak to interpretuję.
+9
budep
Prawdziwe zbawienie to wolność - od lęku cierpienia, rzekomego niedosytu czy niedoskonałości, a więc i od wszelkiego pragnienia, łaknienia, zachłanności i lgnięcia. Jest to wolność od przymusu myślenia, od wszystkiego co negatywne, a zwłaszcza od przeszłości i przyszłości jako potrzeb psychicznych. Twój umysł mówi ci, że nie zdołasz dotrzeć stąd - tam. Coś musi w tym celu się wydarzyć albo ty sam musisz stać się kimś lub czymś szczególnym, zanim osiągniesz wolność i spełnienie. Innymi słowy, umysł twierdzi, że potrzebujesz czasu - że coś musisz znaleźć, rozpracować, zrobić, osiągnąć zdobyć lub zrozumieć, zanim dana ci będzie wolność lub spełnienie. Czas wydaje ci się narzędziem zbawienia, choć w istocie jest największą przeszkodą na drodze ku zbawieniu. Myślisz, że nie możesz dotrzeć do celu, startując ze swojego obecnego miejsca w życiu, bo jesteś nie dość dobry, niedoskonały, podczas gdy tak naprawdę teraźniejszość to jedyny punkt wyjścia, który w tej podróży daje ci szansę powodzenia. "Cel" osiągasz bowiem, gdy uświadamiasz sobie, że już stoisz u celu.

Żyjesz samotnie, brak ci drugiej połowy? Potraktuj tę sytuację jako furtkę, wiodącą do teraźniejszości. Jesteś z kimś związany? To także pozwoli ci wniknąć w teraźniejszość. Nie istnieje nic, naprawdę nic, co mógłbyś zrobić albo osiągnąć, żeby stać się bliższym zbawienia, niż jesteś w tej oto chwili. Umysłowi, który przywykł sądzić, żę wszystko co ma jakąkolwiek wartość, znajduje się w przyszłości, prawda ta może się wydać niezbyt zrozumiała. Zarazem też nic, co kiedykolwiek zrobiłeś lub tobie zrobiono, nie stoi na przeszkodzie, żebyś zgodził się na to, co j e s t, i głęboko wniknął w teraźniejszość. Nie dokonasz tego kiedyś, później. Możesz to zrobić teraz albo wcale.

- Eckhart Tolle.

Na koniec jeszcze ciekawostka - w książce Potęga Teraźniejszości Tolle pisze, że bycie obecnym, medytacja, bardzo opóźnia proces starzenia się organizmu. Pada tam pytanie czy są jakieś naukowe dowody, na co Eckhart odpowiada "zacznij to robić to sam się nim staniesz". Jednak Tolle sam poszedł za własną radą, bo w wieku 70 lat wygląda jak na zdjęciu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#medytacja #zen #buddyzm #slowonaniedziele #duchowosc #rozwojosobisty
+11
Beckham
Mirki, jak zacząć medytować?

W ciągu ostatnich lat kilka razy robiłem podejście do medytacji, ale szybko się poddawałem. Po pierwsze miałem problem ze skupieniem się na tzw. "niemyśleniu" przez dłużej niż 30 sekund.

Jaki sposób dla początkujących polecacie? Napiszcie proszę jakieś wskazówki i triki, które Wam pomogły.

#medytacja #30dnibezprokrastynacji #zdrowie
+3
Freakz
Dzień 17/31

Czuję się trochę jak na początku, słabo. Odpłynąłem w myśli wiele razy, a powrót do teraz był wolny. Nie jestem z dziś zadowolony. Może to przez niedzielę, których to nienawidzę i dzień nasycony niemiłymi niespodziankami i stresem, ale jak to mówią mistrzowie " Jedyna zła medytacja to ta nieodbyta " oby się nie mylili. Dopiero teraz zacznie się prawdziwe wyzwanie jak rozpocznę nową pracę i tego czasu zrobi się na prawdę niewiele. Muszę wybrać z czego zrezygnować, tylko jeszcze nie wiem z czego. Fajnie, że weszło mi w nawyk ścielenie łóżka - taka prosta czynność a na prawdę robi różnicę. Jeszcze tylko popracować nad odkładaniem wszystkiego na miejsce.

Dziękuję za wasze plusy i komentarze pod wpisami, motywują do pracy! :D

#freakzmedytuje #freakz #30dnichallenge #30dnibezprokrastynacji #medytacja #nadtag
+17
Freakz
Dzień 16/31

Dzisiejsza 25 minutowa sesja uzmysłowiła mi, że muszę popracować nad pozycją i komfortem fizycznym, drętwiejąca noga jest chyba oznaką niewłaściwej ;p Po 16 dniach mam delikatny kryzys, dziś przysiadłem nie z chęci, a raczej ze świadomości, że to już czas i medytacja mogłaby przebiegać lepiej. Ale to jak we wszystkim, jest to zupełnie normalne. Czasami będzie gorzej i czasami nie będziemy zadowoleni, niemożliwym jest aby cokolwiek zawsze się udawało i trzeba to zaakceptować.

Nie wiem skąd bierze się takie mylne wyobrażenie czym jest medytacja, kiedyś sam też tak myślałem:

Eeee tam, medytacja jest nie dla mnie. Nie potrafię zatrzymać myśli.

No to bardzo dobrze, bo nikt tego nie potrafi. Medytacja to praca z myślami, emocjami i sobą, a nie walka czy obrona.

#freakzmedytuje #freakz #30dnichallenge #30dnibezprokrastynacji #medytacja #nadtag
+12
Freakz
Dzień 15/31

Dziś jest jakoś inaczej. Trochę trudno było się zabrać do dzisiejszej sesji, chociaż sama praktyka była owocna. Zauważyłem, że coraz więcej jest momentów " o znowu odpłynąłem ", nie trwają one już parę minut a raczej kilkadziesiąt / kilkanaście sekund. Ogólnie obserwując siebie na co dzień, to tak na prawdę ciągle gdzieś zamyślony, ciągle umysłem gdzieś indziej. Najczęściej jest to albo rozpamiętywanie przeszłości / wspominanie lub wyobrażanie przyszłości i analizowanie możliwych scenariuszów. A gdzie w tym rzeczywistość / teraźniejszość? Już chyba zaczynam rozumieć o co chodzi z byciem tu i teraz i wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, ale jednocześnie niesamowicie ciekawe.

Jadąc autobusem, spacerując ulicą staram się jak najmniej zaglądać w smartfona, nawet przestałem nosić słuchawki. Trochę takie poznawanie rzeczywistości na nowo. Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale na prawdę nie zwracamy na to uwagi na co dzień, każdy chce się odcinać od rzeczywistości tworząc niemożliwe scenariusze i rozczarowując siebie - to taka niekończąca się, samo nakręcająca karuzela (sami wiecie czego ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Zauważa się takie proste, miłe rzeczy jak zimniutki autobus w upalny dzień czy small talk z somsiadem w windzie i czerpie z tego przyjemność. Polecam :D

Może to nic odkrywczego dla większości z was, ale dla mnie tak. Ze skrajnego pesymizmu przeszedłem na umiarkowany optymizm z nutą realizmu, może do czasu aż stanie się coś złego... Nie wiem, zobaczymy ^^

pokaż spoiler Zaczynam gadać jak jakiś kołcz...


#freakzmedytuje #freakz #30dnichallenge #30dnibezprokrastynacji #medytacja #nadtag
+19
Freakz
Dzień 14/31

Dzisiaj medytowałem 15 minut po południu i 20 minut przed snem, a dalej mam ochotę na więcej, jednak pobudka o 6:00 sprawia, że nie mogę sobie na to pozwolić. Na prawdę owocna sesja, praktyka idzie mi dobrze i czuję postępy w technice mindfulness. Codzienna medytacja, codzienne słanie łóżka, a od wczoraj zacząłem codzienne czytanie książki. Kolejne elementy, nad którymi muszę popracować to organizacja czasu i więcej samodyscypliny idącej w tym kierunku.

Wiem, że jest takie psychologiczne pojęcie, którego nazwy na chwilę obecną zapomniałem. Polega to na początkowej fascynacji nauką czegoś nowego, kiedy to pierwsze efekty przychodzą łatwo i spektakularnie, a potem gdy postęp zwalnia i robi się coraz trudniej to chęci i motywacja spadają, a my sami często rezygnujemy. Istnieje podejrzenie, że to jest właśnie to co przeżywam w tym challenge'u.

Rano muszę załatwić pewne formalności, nawet nie wiem jak i czy się uda. W poniedziałek zaczynam nową pracę. Zdarzenia przyszłościowe, które powinny teraz przynosić mi sporo stresu... a mimo to nie przynoszą. Za dużo niepotrzebnie się martwimy. Nauka wyniesiona z medytacji znajduje zastosowanie w codziennym życiu.

#freakzmedytuje #freakz #30dnichallenge #30dnibezprokrastynacji #medytacja #nadtag
+54
m.....o
Czytam ostatnio różne książki i artykuły po polsku na temat wpływu i znaczenia buddyzmu we współczesnej psychoterapii (zwłaszcza nurtów dbt i cbt). Co jakiś czas, wiadomo, pojawia się termin uważność, który momentalnie kojarzy mi się po rosyjsku z takimi słowami:
внимательность, памятование, сосредоточение, осознанность, безмятежность.
Zwracam się do znawców rosyjskiego - jak przetłumaczylibyście na rosyjski słowo uważność? Jeszcze inne terminy?
#jezykiobce #rosyjski #psychologia #buddyzm #medytacja #zdrowie #trening
+5
Freakz
Dzień 13/31

Myślałem czy warto pisać coś mądrego, ale znowu znajdą się tacy którzy powiedzą, że to nudne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kolejny dzień codziennej medytacji, 20 minut odbyte. Na pewno od tego czasu wzrósł mój poziom pewności siebie. Ze spokojem podchodzę do trudnych wyborów (nie chodzi o wędlinę życia #pdk). Wciąż daleka droga, a ja obecnie nie czuję czy rozwijam się w kierunku medytacji prawidłowo. Muszę doczytać książkę, ciągle się obijam z jej czytaniem, a myślę że sporo by mi w tym pomogła. Mimo wszystko pozytywnie patrzę w przyszłość ;)

Jeżeli ktoś ciągle zastanawia się czy warto zacząć medytować, to TAK. To zaledwie kilkanaście dni, a na prawdę wyraźnie czuć pierwsze efekty.

#freakzmedytuje #freakz #30dnichallenge #30dnibezprokrastynacji #medytacja #nadtag
+31
Freakz
Dzień 12/31

Dzisiaj ponownie jak kiedyś spróbowałem tzw. medytacji prowadzonej przez Ajahn'a Brahm'a. Fajna sprawa, parę minut szukałem dogodnej pozycji i pomógł mi się skupić na odpowiedniej relaksacji co jest niesamowicie ważne. Po tych kilku minutach gdy był komfort fizyczny to reszta 30 minutowej sesji odbywała się na prawdę bardzo przyjemnie. To już ten etap kiedy na prawdę bardzo lubię to robić i mogę spokojnie siedzieć pół godziny i rozkoszować się każdą minutą. Ciekawe kiedy to minie...
Ciągle się uczę i codziennie testuje i sprawdzam jakieś nowości czy też sugeruję się waszymi radami. Kolejna pozytywna sesja za mną, a ja na nowo się zakochuję :D

#freakzmedytuje #freakz #30dnichallenge #30dnibezprokrastynacji #medytacja #nadtag
+13
Freakz
Dzień 9/31

Ależ dzisiaj umysł był nadzwyczaj spokojny, " monkey mind " dał odpocząć, niesamowicie przyjemnie mi się medytowało. Jedynymi dolegliwościami były te fizyczne, wciąż ciało nie jest przyzwyczajone do długiego siedzenia w takiej pozycji i plecy dają się we znaki. Na siłowni jest to dużo łatwiejsze ;p Mam nadzieję, że to się niedługo zmieni, bo chętnie bym posiedział dłużej, nie chcę jednak nabawić się jakichś dolegliwości aby potem móc normalnie funkcjonować. Kolejny krok naprzód, a ja czuję się świetnie :D

#freakzmedytuje #freakz #30dnichallenge #30dnibezprokrastynacji #medytacja #nadtag
+12
rad_kop
W maju b. roku ukazała się na polskim rynku książka, w której zostały zawarte najnowsze informacje dot. wpływu medytacji na nasz umysł i ciało.

Wspólna książka Daniela Golemana, autora bestsellerowej Inteligencji emocjonalnej, i kognitywisty Richarda Davidsona to owoc długoletnich badań nad wpływem medytacji na ciało, umysł i mózg.

Myślę, że wiedza zawarta w tej książce może okazać się silna bronią w walce z #depresja

#psychologia #ksiazki #mindfulness #medytacja
+12
Freakz
Dzień 8/31

Rzeczywistość, czym jest jest? To w czym żyjemy przecież. Sam tak myślałem, ale... ale powoli odkrywam, że to w czym żyjemy nie jest rzeczywistością, ale czymś w rodzaju przekłamanego odbicia tej rzeczywistości, zbyt mocno zniekształconego naszymi emocjami i zbędnymi myślami. A gdyby tak się częściowo uwolnić z tego bałaganu?

Tym razem dokładnie 17 minut, tyle było dla mnie idealne. Na początku znowu trochę paniki.

nie dam rady
za dużo tego
innym razem
to bez sensu


Nauczyłem się, że nie mogę z tym walczyć, należy po prostu obserwować jak coraz to nowsze myśli i emocje przychodzą... i odchodzą. Takie proste, a tak ważne. Czuję się lepiej ;)

#freakzmedytuje #freakz #30dnichallenge #30dnibezprokrastynacji #medytacja #nadtag
+14
Freakz
Dzień 7/31

Medytacja jakoś tak pozwala "czyściej" spojrzeć na pewne rzeczy. Patrzyć się na coś i na prawdę to widzieć nie odbiegając w wir myśli, nie jest to łatwe ale na prawdę się da! Dziś medytowałem na balkonie z otwartymi oczami obserwując rozbłyskujące burzowe niebo w oddali nad miastem. Ciągle się na tym przyłapuje, jak tracę czas na zbyt daleko wybiegające, zaśmiecone myśli, mało jest skupienia na tym na czym na prawdę powinienem. Przez to czas płynie jak oszalały, a w efekcie produktywność mocno spada. Co w całości odbija się na pogorszonej jakości życia. Te krótkie sesje to chyba tylko czas intensywnej nauki, którą to należy zastosować do reszty dnia - ale to tylko moje przypuszczenie, być może błędne. Chyba wciąż idę do przodu ^^

#freakzmedytuje #freakz #30dnichallenge #30dnibezprokrastynacji #medytacja #nadtag
+26
Tuff
55 minut #bieganie i 45 minut #medytacja
Teraz relaks głaskając kota :-)
Czasem się można dobrze poczuć (。◕‿‿◕。)
+13
Fostrzyk
#medytacja
Już całe dwa dni ćwiczenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najgorsze jest wydłużanie wydechu... ach te fajki
+2
chilling
Od 200 dni medytuje co dzień (: #medytacja +4
turbogrosik
...a tak mireczki siedzę przed kompem na krześle, rok zeszło zanim się nauczyłem i... już nie potrafię inaczej. Wygoda, stabilizacja, prosty kręgosłup, koncentracja.

bonus #ladnapani

#gownowpis #yoga #medytacja
+10
rozowyszlafrok
#art #piekno #medytacja #natura
Twórca nieznany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
+12
MatthewDuchovny
5/30

Wyzwanie 30 dni z Medytacją Transcendentalną. Po więcej informacji zapraszam do pierwszego wpisu.

20 minut medytacji. Było naprawdę bardzo spokojnie. Umysł wyciszył myśli i jest to takie fajne uczucie zmniejszanego ciśnieniaw głowie, napełnienie spokojem. Można chyba powiedzieć, że zaczynam nabierać jakiś rodzaj swojego rytmu. Gdy usłyszałem dźwięk zakończenia medytacji to siedziałem w ciszy jeszcze przez 3 minuty. Myślę, że jest to fajna rzecz, takie stopniowe wyjście. Następnym razem dodam sobie minutę zwykłej ciszy na początku.

PS Dodaję grafikę znalezioną w internecie z prostą instrukcją.

#30dnimedytacjitranscendentalnej #duchovnymedytuje #medytacja
+8
chilling
Pół roku medytacji, co dzień. Dzisiaj kolejne odznaczenie (: #medytacja +5
GoldMember
Uszanowanko Dziki.
Pozdrawiam cieplutko. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#mikrokoksy #oazaboners #medytacja xD
+25
tytanos
Czy istnieje możliwość, by pójść sobie na kilka miesięcy do klasztoru, odciąć się od świata itd.? Próbował ktoś? Ile trzeba za takie coś zapłacić?

Macie jakieś inne pomysły?

#pytanie #religia #podroze #podrozujzwykopem #pytaniedoeksperta #medytacja
+7
tomosano
Do not try to become anything.
Do not make yourself into anything.
Do not be a meditator.
Do not become enlightened.
When you sit, let it be.
When you walk, let it be.
Grasp at nothing.
Resist nothing.
If you haven’t wept deeply, you haven’t begun to meditate.


– Ajahn Chah

#buddyzm #medytacja
+7
chilling
Od 100 dni codziennie medytuje. #chwalesie #medytacja +13
chilling
90 dni z rzędu. #medytacja +7
Misiu90
Może mi ktoś powiedzieć jak medytować?

Wiem że mam się skupić na oddechu i obserwować myśli, nie opierać/wypierać/negować tylko obserwować to co się pojawia, wiem mniej więcej jak oddychać, dłuższy wydech, chwila aż naturalnie odpali mi się wdech, głęboko, bardzo powoli, kurwa co jeszcze muszę wiedzieć żeby nie zjebać i medytować poprawnie?

#medytacja #pytaniedoeksperta #buddyzm #wychodzimyzprzegrywu
+2
Danny33
Kawa zaparzona, czas na Lyncha :)
#ksiazki #czytajzwykopem #davidlynch #medytacja
+5
Koller
Medytacja mi dziś pomogła doraźnie w dobrej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Próbowałem sobie przypomnieć nazwisko dziewczyny, z którą rozmawiałem 2 lata temu i w sumie tylko raz je usłyszałem. Za cholerę nie mogłem skojarzyć. Usiadłem do medytacji, złączyłem się z mocą i pyk kurwa. Nagle olśnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam

#medytacja #oswiadczenie #truestory
+5
polejboniewyrobie
wlasnie dotarla do mnie pufa/poduszka do #medytacja ..smialem sie jak ziomek z pracy Wmowil mi ze slyszal ze jakis kolo tak sie wkrecil w sesje ze trwala trzy doby i umarl z odwodnienia( ͡º ͜ʖ͡º) +4
FlaszGordon
Legenda głosi, że po latach poszukiwań Wally odnalazł siebie.

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ciekawostki #humorobrazkowy #heheszki #gdziejestwally #medytacja
+11
sylwester-stallone
"Chodzę sam po lasach, docieram do różnych ruin.
Jest mi zimno, gdzie jest kasa, muszę ją przytulić."
#cytatywielkichludzi #przemyslenia #fotografia #medytacja #chillout #makelovenotwar #plecyboners #ladnapani
+20
tadocrostu
MIrki, czy takie wiszenie na drazku cos daje? Zdrowe to jest?
#drazek #podciaganiezwykopem #silownia #fitnessboners #joga #relax #medytacja
+3
StonedApe
Gibraltar zapłonął wczesnym niedzielnym popołudniem. Siła uderzenia na początku nie wydawała się mocna. Dym logował się do systemu powoli, dokładnie. THC przyległo do receptorów jak klucz nasadowy do śruby. Dziesięć minut później jestem tutaj. Nie jestem pewien czy na pewno minęło dziesięć minut. Czas zaczyna mi się rozciągać, jak miętowy kawałek gumy do żucia który łapiesz między zęby, chwytasz pomiędzy dwa palce i powoli naciągasz. Los…. [W tym momencie odpłynąłem w rytm Ethnic Bassu]

[25 minut później]

Wessała mnie medytacja. Miałem doświadczenie mistyczne. Taka medytacja jest rzadka, zdarza się raz na rok. Medytuję od pięciu lat (bez przechwałek, stwierdzam fakt) i miałem może z pięć takich doświadczeń. Satori otwiera i poszerza perspektywę. Kotara rzeczywistości podniosła się a ja wkroczyłem na nieznane tereny.

Myśli są jak lewitujące puste balony. Żaden balon nie ma dokładnego kształtu dopóki nie złapię go za sznurek i nie ściągnę w dół. Balonowa szarańcza wiruje mi nad głową, jest ich tyle jakby tornado uderzyło prosto w odpust. Stoję na piaszczystej planecie w kostiumie astronauty i oglądam te myśli jak kalejdoskop gwiazd.

Pisanie przychodzi mi naturalnie. Paluszki łapią alt jakbym grał na altówce (gram też na słowach).

Gdy szary beton spowija mój blask, muszę świecić mocniej. Czerwona aura musi się przebić przez kamień, cegłę, mgłę, smog. Blask serca który posprząta ulice. Gówno płynie ulicami, szczury wychodzą popatrzeć na blask Armagedonu. Zło skwierczy jak plaster bekonu na patelni. Nie zatrzyma mnie deszcz, nie porwie mnie wiatr. Zimne serca łamię jak lodołamacz. Dziękuje pustce że zrodziła mnie na nowo. Mam teraz ciało. Używam go słusznie. Doświadczenia mistyczne spisuje dla ludzi których oczy są wciąż zamknięte, mimo to że mrugają. Jeżeli doświadczysz człowieku kiedyś satori, zrozumiesz o czym mówię. Ty i ja jesteśmy niczym. Łączymy się w nicości, wracamy do źródła.

Teraźniejszość stała się domem z którego zbyt często wychodzę. Gdy ustaje osąd, gdy zwracam uwagę na dźwięki, zapachy, na ludzi, drzwi domu otwierają się z hukiem.

Jestem reżyserem mojego życia. To ja wybieram skrypt a potem staram się go odegrać najlepiej jak mogę. Wszechświat dorzuca do tego spektaklu swoją scenografię. Jestem reżyserem lecz to Kosmos jest właścicielem Teatru.

Bas w muzyce pozwala powrócić.

- Ape 26 Listopada 2017, +/- 11:40

#medytacja #narkotykizawszespoko #tworczoscwlasna
+3
Pokaż następne