FruwajonceKrupnioki
Mircy jade właśnie #pkp bo wracam z uczelni i przycebuliłem 7 zeta na bilet, pewnie niedługo przyjdzie kanar, a jeszcze mamy jechać 15 minut do mojej stacji, co robić? +1
Projekt_Inwestor
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za 330 mln zł za modernizację linii Chabówka – Zakopane, w praktyce oznacza to krótsze podróże pociągiem z Krakowa do Zakopanego. Szczegóły całej inwestycji znajdują się tutaj.

Czekacie? Będziecie korzystać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pkp #kolej #podroze #polska #ciekawostki #krakow #zakopane #pociagi
+6
ofczy
To zapraszam. Jedziemy.

#pkp #polska
+1
gumpa_bobi
Proszę, bilet na jutro na #pendolino Warszawa - Śląsk w cenie 49,00 PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pkp #intercity #kolej #taniepodrozowanie #pkpintercity

pokaż spoiler a w sumie w tej relacji Warszawa - Sosnowiec mamy 16 pociągów dziennie, z czego 7 to ekonomiczne IC z czasem jazdy 2:30-3:30
+1
Ratriczek
Żeby trochę śniegu paralizowalo cały ruch pociągów

pokaż spoiler No chyba ich coś jebie


#warszawa #pkp
+1
Producent_CO2
Do czego służy ten przedmiot?
#pkp #pociagi #pytaniedoeksperta
+1
LeifEriksson
Pociągi popierdoliło! Awaria linii średnicowej i wszystkie pociągi opóźniene
#pkp #warszawa #gorzkiezale
+3
AmolfKikler
Mircy, co się odjebao. Jade grzecznie pendolino i nagle mnie przycisnęło. Kulturalnie idę sobie do toalety załatwiam się słuchając muzyczki wstaje chce spuścić wodę a tam informacja na drzwiach, że toaleta nie działa. Kto normalny umieszcza informacje o nie działającej toalecie od wewnętrznej strony. Tym bardziej że siedzisz bokiem do drzwi
( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pkp #pendolino #podroze #gownowpis
+5
niemiec
Obiekt fapowania mikoli ( ͡° ͜ʖ ͡°) z pociągiem "Pomorzanin" z Gdyni do Wrocławia, zbliża się do Długołęki. Zdjęcie moje #kolej #pkp #intercity #pociagi #pociagiboners #fotografia +16
vornikor
What the...
#pkp #kolej #polska
+1
Kryspin013
Co za kretyn pisał ten system?!

#pkp #kolej #gorzkiezale
Kion
Eks kjuz mi
#heheszki #pkp
+7
ponton
Koniec problemów z Gamami na Podkarpaciu

Lokomotywy Gama Pesy obsługujące pociągi z Rzeszowa nie będą się już psuć, bo ich tam nie ma.

xD

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/koniec-problemow-z-gamami-na-podkarpaciu--86195.html

#pesa #pkp #kolej
+19
adrael
FlixBus mnie nieco zrobił w wała z weekendem w Budapeszcie, bo odwołał połączenie i spędzę 3h w środku nocy w Brnie. Aaaaa, myślę, sprawdzę PKP, przecież tyle lat minęło, taki postęp, konkurencyjność, wiecie, rozumiecie.

30 min sprawdzania, pociąg znalazłem, ceny nie. Dowiedziałem się tylko, że "podróż w obie strony już od 46 euro" (nadal 3x drożej). I klikam w wielki knefel "Sprawdź" i taki kwiatek jak na screenie. Odechciało mi się.

PKP, InterCity, PKP Perony, PKP Wagony, PKP Szyny, PKP Trakcja, PKP Infrastruktura, PKP Krajobraz i ile tam macie jeszcze spółek: robicie to źle. I dlatego nadal będziecie kurwą transportu. Ale kto by się przejmował, przecież i tak wszyscy się na to zrzucą.

#pkp #transport #weekend #urlop #kolej #pociagi #jebacpkp #tojestkurwadramat
+1
Miedzyzdroje2005
5 z 20 Dartów wyłączonych z ruchu...

Od poniedziałku kilka pociągów obsługiwanych na co dzień składami Dart prowadzonych jest składami wagonowymi. Jak tłumaczy PKP Intercity, przyczyną jest kumulacja wyłączeń awaryjnych po zdarzeniach losowych.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł „RK’, jeden z Dartów jest od wielu miesięcy wyłączony z ruchu po najechaniu na wycięty kawałek szyny, natomiast pozostałe wyłączone są z następujących powodów: konieczność wymiany szyby czołowej; wypadek na przejeździe; konieczność wymiany pantografu oraz konieczność wymiany sprężarki w lodówce. Nie wiadomo jeszcze, kiedy do ruchu wrócą przynajmniej dwa składy – bo taka liczba umożliwi wykonanie rozkładu jazdy – ale powinno się to stać jeszcze w tym tygodniu.

#1000defektowpesy #pociagi #pkp #pkpintercity #pesadart #pesa
+7
Projekt_Inwestor
Wraca stacja Warszawa Główna. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przywrócenie ruchu kolejowego i obsługi pasażerów na dworcu nieczynnym od 1997 roku. Więcej o planowanej modernizacji tutaj.

Będziecie korzystać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wykop: https://www.wykop.pl/link/4209799/wraca-dworzec-warszawa-glowna-pkp-plk-s-a-podpisaly-umowe-o-wartosci-81-mln-zl/
#pociagi #kolej #ciekawostki #warszawa #polska #podroze #pkp
+7
Kakaladze
No to ruszamy w podróż o poranku, czas wracać do siebie. Na szczęście jestem sam w przedziale :D.
(Zdjęcie niestety się rozjechało, ale za to pociąg wygląda jakby fajnie pędził)

#pkp #pkpintercity #podrozujzwykopem
+7
sembsa
#pkp właśnie jadę do Warszawy #gownowpis
Mcy7880
Mamy tutaj miłośników fiatów? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #chwalesie #kolej #pkp +6
vomar
Końcowa stacja go chyba będzie exit? xD
#komputery #pkp #heheszki
+9
Bratkello
Ludzie zrezygnowali z komedii za którą zapłacili.

#pesa #pesadart #intercity #pkp #pesacwel #wroclaw
+11
Paniol
Takie tam z Gdyni ( ͡° ͜ʖ ͡°) 09.03.2018

#pkp #gdynia
+13
Wynoszony
Jak co piątek, gdy wracam pociągiem do domu, mogę się spodziewać że będzie tłoczno, bo studenci wracają na weekend na chate. Za to nie mogłem się spodziewać że #madka mnie wychuja xD

Wsiadam do pociągu (polregio do Chojnic) na stacji wrzeszcz, sporo ludzi już w środku, ale wbijam i widze wolne miejsce tylko zajete rzeczami. Pytam; wolne? (Wiem jak debil) i kobietka ktora siedzi z dzieckiem mowi ze zajęte. Ludzie napierają z tyłu, to mowie aha i ide dalej. Po chwili uświadamiam sobie że nie jest zajęte przez kogoś kto poszedł do WC, tylko babka zajeła komuś miejsca. A sie wkurzylem. Rozumiem że można komuś zająć miejsce, ale jak jest miejsc wystarczająco dla wszystkich. Nie cofnełem sie już do niej mimo ze mialem #boldupy

Na nastepnej stacji w głównym

madka z dzieckiem krzyczą i pukają do łojca który stoi wśród tłumu. Łojciec wszedł do pociagu ale z racji że mial duzy bagaż, a ludzi multum, to sobie stał przy wejsciu. A miejsce czekało na niego.

Nastepnym razem nie daruje i zmusze do ustąpienia w takiej sytuacji. Tu nie chodzi o to że tak bardzo mi zależało na siedzeniu, ale ktokolwiek mógłby tam usiąść, ale nie osoba dla której mam zajętą miejscówkę która jest nie wiadomo gdzie. xd

Ehh na zdjeciu widac kawałek tego miejsca wolnego/zajętego
#gorzkiezale #madki #pkp #trojmiasto #pociagi #podrozujzwykopem
+5
maselniczkowy
KASY
KASY
KASY
KASY

pokaż spoiler KASY

#heheszki #poznan #pkp
+14
Projekt_Inwestor
Możliwość przejazdu większej liczby pociągów oraz nowy przystanek, zwiększający dostępność do kolei, to podstawowe efekty planowanej budowy trzeciego toru między Poznaniem Głównym a Poznaniem Wschodnim. Czy zmniejszy to ilość opóźnień?

Więcej o modernizacji na poznańskiej kolei tutaj.

#poznan #kolej #transport #pociagi #pkp
+3
xbonio
#pkp #programista15k #itgraduate

https://bilet.intercity.pl/eic_js/zakup_biletu_plugin.js

var ODCINEK = {
PIERWSZY : 1,
DRUGI : 2
};

oraz

BilDodatkoweService().czyNieWybranoCalegoPrzedzialuDlaPsa()
+17
Pierre_Nietzsche
bileciki do kontroli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pkp #heheszki
+11
Fitoplankton
#pkp #intercity #ic Jest w stanie ktoś zrozumieć o co chodzi w tym komunikacie? LINK To najbardziej nieczytelne co w życiu czytałem.

Zakładając sytuację pociągu Wwa Zach -> Centralna -> Wschodnia i dalej - wystartuje ze wschodniej pojając pozostałe 2 stacje?
xWhyDuck
Jadę właśnie pociągiem, cały zajebany nawet nie ma gdzie usiąść. Stoję między wagonami, przychodzi konduktor, sprawdza bilet i proponuję bym usiadł w 1-klasie bo i tak prawie pusta. Dziękuje Pan konduktor. #pkp #podroze #truestory +17
gumpa_bobi
Kopuła dworca kolejowego Warszawa Zachodnia.

#kolej #pkp #warszawa #estetyczneobrazki

@getrekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+6
niemiec
W czasie Euro2012 PKP Intercity okleiło swoje lokomotywy w barwy narodowe krajów biorących udział w tej imprezie. Na zdjęciu EP09-026 we włoskich barwach prowadzi EC "Polonia" z Warszawy do Villach. Moje zdjęcie pojawiło się we włoskim magazynie Tutto Treno ᕦ(òóˇ)ᕤ (w komentarzu).
#pkp #kolej #pociagi #pociagiboners #fotografia
+8
nietypowykopek
Taka sytuacja z soboty. Byłem na dworcu PKP we #wroclaw odebrać dziewczynę z pociągu. Przyszedłem 10 minut wcześniej. Krążąc między peronami zauważyłem starszego pana który schodząc po schodach stracił przytomność i runął prosto na taśmę bagażową (tą pomagającą wnieść bagaże na górę schodów). Widział to też pewien chłopak. Chłopak zajął się staruszkiem, ja pobiegłem po pomoc. Na całym dworcu, od wyjścia z peronów z jednej strony aż do wyjścia na miasto z drugiej nie spotkałem nikogo z obsługi - ani ochroniarzy, ani sprzątaczy, ani sokistów. Było zimno, pewnie pili kawkę w kantynach. Pobiegłem do kasy biletowej i zgłosiłem sytuację kasjerce. Kasjerka nie miała pojęcia co zrobić, a największym jej zmartwieniem było pytanie czy to był 4 czy 5 peron - nie byłem pewien. Olałem ją i pobiegłem z powrotem do dziadka. Kiedy podszedłem dziadek schodził ze schodów, już sam, i znowu zaliczył parkiet. Podniosłem go z dwoma starszymi kobietami. Twarz zakrwawiona, dziadek nie bardzo ogarnia. Ubrany był elegancko, nie capił wódą. Spytałem go czy pił. Powiedział że owszem, przedwczoraj i wczoraj, ale wytrzeźwiał. Stwierdził że ma pierwszą grupę inwalidzką i problemy z błędnikiem. Odprowadziłem go na krzesła przy peronie z którego miał jechać dalej, na miejscu miał się nim zająć znajomy.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Otóż po mojej interwencji NIKT z pracowników dworca nie zainteresował się dziadkiem. Nie przyszedł nawet ochroniarz sprawdzić co się dzieje. Podejrzewali że kolejny pijak? Powinni przybyć i go pogonić. Mam do nich o to żal. Rozumiem że po pierwszym upadku chłopak odszedł, bo dziadek go zapewniał że wszystko będzie z nim ok, ale moim zdaniem to pracownicy dworca są odpowiedzialni w takich wypadkach. A wykazali się całkowitym brakiem zainteresowania, totalną znieczulicą. Ja dziadka zabezpieczyłem i poszedłem odebrać dziewczynę, ale nie wiem jak ta historia się skończyła. Krew na twarzy pociekła bo dziad wbił sobie noski od okularów w nos - nic groźnego.

#pkp #kolej #truestory #not #coolstory #zycie
+24
mikson123
Dziś przypada szósta rocznica katastrofy kolejowej pod Szczekocinami
#ciekawostki #kolej #pociagi #pociagiboners #pkp
+26
Logart
Ktoś w pociągu takie coś zostawił. Powinienem się bać?

#pkp #pkpintercity #pociagi
+6
PPL_
Po co na dworcu takie NFC ? Odczytałem i tylko "PKPCP193" ? Jakieś tajne kody ? Ochroniarz skanował sobie, więc czemu ja nie mogę ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#pkp #nfc #niewiemjaktootagowac
+2
Michael-Knight
Niby regio a o wiele lepszy niż nie jeden intercity. Każdy siada gdzie chce, nie ma upośledzonego systemu jak w intercity
#pkp
+16
Kokapetl
Dawno nie jeździłem TLK-ą, dobrze że w przedziałach ciepło
#pkp
+2
weglowy
Nie wiem jak w innych częściach kraju kolej sie reprezentuje ale malopolska w tej kwestii rządzi. Czysto, ciepło, Wi-Fi, nic sie nie tłucze nic nie szarpie. #kolej #pociagiboners #pkp #pociagi #malopolska #krakowkrakow #tarnow +18
rosomak94
Mirki dajcie plusa na pocieszenie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mój pociąg miał odjechać pół godziny temu, a nadal stoimy na stacji i zaczyna zalatywać chłodem w środku ( ͡° ʖ̯ ͡°) -15° w nocy i im rozjazdy pozamarzały
#zalesie #pkp #zielonagora
+6
maciekawski
Dawno nie jechałem w takich cudownych warunkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pkp +1
Kabaneiiirooo
Nawet Tu????
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#danielmagical #gural #pkp #patostreamy
+12
LucLac
CZY DA SIĘ JAKOŚ WYŁĄCZYĆ TE POJEBANE FARELKI W STARYCH KMKACH?
#pkp #kolej #pociagi
Pokaż następne