WielkaPesaNarodowa
apropo afery o przejazd kolejowy na głownej

pokaż spoiler furgalowi tez sie oberwało


#kolej #pkp
+6
piotreek88
Murki, spotkało mnie podobno najlepsze co mogło mnie spotkać w #opole

pokaż spoiler A tak serio, to nie, bo jedzie stary kibel, a Opole to fajne miasto


#pkp #pociagi
+8
towerme
Qwa mirki gdzie ja jestem???

pokaż spoiler #heheszki #pkp #podrozujzwykopem
+4
olkawilk86
Dobrze czasami przejechać się #pkp (ʘ‿ʘ) +4
frusio
Siema Mirasy, jestem aktualnie w podróży z Gdańska do Szczytna. Jadę pociągami PKP i muszę powiedzieć że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Pierwszy raz jadę 9d ponad dwóch lat. Pociągi czyste, nie spóźnione. Ale rozwalił mnie kibelek na dworcu w Olsztynie. Był naprawdę ładny, czysty i pachnący. Mogę polecić ta formę podróżowania ;) Na dole zdjęcie kibelka::
#pkp#pkp #podrozujzwykopem #olsztyn
+8
Mikodont
@Mikodont: Mirki! Niedawno spostrzegłem intrygującą rzecz, którą chciałem się z Wami podzielić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Animacja w tle była zawieszona (było koło 22 więc dedukuję, że całość była zawieszona od 4,5h), na pozostałych ekranach na tym peronie i na innych wszystko działało i nie informowało o pirackości systemu ;)
Aha, rzecz działa się na 4 peronie stacji Kraków Główny.

#pkp #pkpintercity #pkpfail #heheszki
+3
maxbor555
Trochę na szybko, wziąłem tylko kita bo ledwie zdążyłem... W niedzielę sobie odbiję w Skansenie w Chabówce na parowozjadzie :)

#hdr #mojezdjecie #kolej #pkp #parowozyboners #fotografia
+8
Jablkoskoczek
cóź za przyjemność wyciągnąć nogi w trakcie kilkunastogodzinnej podróży ahhh
#pkp #pzewozosob
+1
Artimeges
Ta prywatności w #intercity
#pkp
+4
Cymerek
Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zmylił... tusz do drukarki

Niebieskie ekrany, także te zamocowane na samej estakadzie przebiegającej nad ulicą Wielicką, nie podobają się Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków. Ten opiniował cały projekt i na etapie wizualizacji nie miał zastrzeżeń. W rozmowie z dziennikarzem Radia Kraków przyznał jednak, że na papierze kolory ekranów nie były tak intensywne. "Trudno było ten kolor ocenić dokładnie na etapie papierowych dokumentacji, ponieważ drukarka zawsze fałszuje troche kolory. Te powinny być nieco przyciemnione i wtedy inaczej będą odbierane. W tym momencie biją w oczy, widać je z wielu kilometrów, a przecież nie o to chodzi" - mówi. Janczykowski - pomimo tego, że zatwierdził już projekt - obiecał interwencję w tej sprawię w PKP PLK. "Jeśli zdążę przed urlopem" - zastrzega.

Cały tekst

Wraz z nową estakadą kolejową Krzemionki-Zabłocie w Krakowie pojawiły się niebieskie ekrany akustyczne. Mają przynieść ulgę uszom krakowian, jednak ich intensywna, niebieska barwa stała się torturą dla ich oczu. Kolory są zbyt intensywne nawet dla Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, jednak odpowiedzialne za inwestycję PKP PLK nie planuje ich zmieniać i podkreśla, że wszystko jest zgodne z zatwierdzonym już projektem.

Aktywiści z Zabłocia załamują ręce

"To dewastacja miejskiej przestrzeni za publiczne pieniądze" - tak o ekranach dźwiękochłonnych, które pojawiły się w związku z budową łącznicy kolejowej Krzemionki - Zabłocie w Krakowie, mówią miejscy aktywiści. Znajdują się na samej estakadzie kolejowej biegnącej nad ulicą Wielicką, ale także w rejonie Zabłocia, przy nowo wybudowanej stacji.

Zdaniem Michała Pałasza ze stowarzyszenia S.O.S Zabłocie - ich pstrokaty, niebieski kolor zupełnie nie pasuje do otoczenia. "Ja bardzo lubię kolor i każdy może lubić kolor niebieski, ale projektowanie przestrzeni wspólnej to zadanie odpowiedzialne. Wrzucenie takiego paska niebieskiego koloru, który kojarzy się tylko z workami na śmieci i Toi Toi'ami i z niczym się tutaj nie łączy, jest zanieczyszczaniem wizualnej przestrzeni" - uważa Pałasz.

Ekrany znajdują się między innymi nad przejściem podziemnym pomiędzy Podgórzem a Zabłociem. To oznacza, że co miesiąc ogląda je ok. 40 tys. turystów, którzy przechodzą tędy do muzeum im. Oschara Schindlera czy muzeum sztuki współczesnej MOCAK. "Będą się zastanawiać, kto pozwolił na to w stolicy polskiej kultury" - dodaje Pałasz.

"Pasują tu jak pięść do nosa"

Intensywny kolor ekranów dźwiękochłonnych przy nowo wybudowanej stacji kolejowej Zabłocie nie podoba się także mieszkańcom. Ci, których spotkał reporter Radia Kraków, nie mieli wątpliwości, że ich kolor zupełnie nie pasuje do otoczenia. "W tej przestrzeni nie jest to dobre rozwiązanie" - uważa jeden z nich. "Niebieski jest jednak zbyt ostry i nie współgra z otoczeniem. Powinien być delikatniejszy" - podkreślają inni mieszkańcy. Co ciekawe, dużo lepsze recenzje zbiera budynek nowej stacji kolejowej na Zabłociu, który wg krakowian jest "ciekawym, nowoczesnym budynkiem".

Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zmylił... tusz do drukarki

Niebieskie ekrany, także te zamocowane na samej estakadzie przebiegającej nad ulicą Wielicką, nie podobają się Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków. Ten opiniował cały projekt i na etapie wizualizacji nie miał zastrzeżeń. W rozmowie z dziennikarzem Radia Kraków przyznał jednak, że na papierze kolory ekranów nie były tak intensywne. "Trudno było ten kolor ocenić dokładnie na etapie papierowych dokumentacji, ponieważ drukarka zawsze fałszuje troche kolory. Te powinny być nieco przyciemnione i wtedy inaczej będą odbierane. W tym momencie biją w oczy, widać je z wielu kilometrów, a przecież nie o to chodzi" - mówi. Janczykowski - pomimo tego, że zatwierdził już projekt - obiecał interwencję w tej sprawię w PKP PLK. "Jeśli zdążę przed urlopem" - zastrzega.

Kolejarze zaskoczeni krytyką niebieskich ekranów

- Do tej pory nie mieliśmy żadnych informacji, które by wskazywały na to, że przedsięwzięcie nie jest realizowane zgodnie z oczekiwaniami tych, którym łącznica będzie służyła lub tych, którzy w jej okolicach mieszkają - dziwi się Miroław Siemieniec z PKP PLK. Dodaje także, że inwestycje, które są prowadzone w mieście - właśnie w trosce o miejską przestrzeń - są wcześniej opiniowane przez odpowiednich urzędników, w tym wypadku Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

- Inwestycja otrzymała wszystkie zgody na realizację tego typu przedsięwzięć i teraz jest na etapie realizacji - wyjaśnia Siemieniec. Czy możliwe jest - zgodnie z sugestiami Janczykowskiego - przyciemnienie ekranów? "Wcześniejsze uzgodnienia były na tyle preceyzyjne, żeby odcień, jakość i wielkość ekranów odpowiednio przystosować. Ich montaż już się zakończył, a my teraz robimy wszystko, aby od grudnia realizować w tym miejscu przejazd" - kwituje rzecznik prasowy PLK PLK.

Jest jeszcze szansa na dobrą zmianę

Przynajmniej na Zabłociu. Tak uważa Michał Pałasz, który przypomina, że wkrótce tor w tym miejscu będzie poszerzany w związku przebudową torów na linii Dworzec Główny - Płaszów. "Zostaną wtedy dobudowane dwa tory, po jednym w każdym kierunku, ekrany także zostaną przesunięte. To świetna okazja na zamianę ich na takie, które będą bardziej przyjazne dla oka. Może przezroczyste, może neutralne szare, a być może - skoro mamy problem ze smogiem - porośnięte bluszczem" - proponuje Pałasz, który ma nadzieje, że protesty aktywistów i mieszkańców w tej kwestii, dadzą do myślenia wykonawcom prac, które rozpoczną się w rejonie Zabłocia już kilka miesięcy.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/ekrany-akustyczne-na-zablociu-sa-zbyt-pstrokate-to-plastik-a-la-toi-toi/

#krakow #polska #przestrzenpubliczna #zikit #pkp
+5
Marcinowy
Pozdro z InterCity ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#podroze #pociag #kolej #pkp #herbata #intercity #jedzenie
+9
Igrekpl
Giełda pedalarzy z Niemiec pędzi a ty stój jak głupi chuj #niemcy #rower #pkp +1
BiesONE
Pierdolone #pkp kurwa, pierwsza klasa a gniazdka na 220V nie ma nawet no ja jebe co za syf #zalesie +159
crazy_drummero
Takie ogłoszenie w siedzibie PKP PLK :)

pokaż spoiler ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pkp
+5
metrom
Konduktor właśnie darował pani mandat, jechała z dwójką dość egzotycznych dzieci na ulgowych ale legitymacje mieli niemieckie, Pani (trochę taka ala "chcę rozmawiać z kierownikiem") zaczęła od darcia japy że jesteśmy w Unii ale konduktor klasa, sprowadził do parteru, wytłumaczył, pogroził palcem i poszedł, szacunek(。◕‿‿◕。)
#pkp #podroze #pociagi i trochę #logikarozowychpaskow
+44
madrzew
Dzieńdoberek! ( ͡º ͜ʖ͡º)
#heheszki #pkp #pasjonaciubogiegozartu
+565
Kaneczai
Czy tylko ja jak byłem mały bałem się pociągów, bo miały smutne miny?( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pociagi #pkp #gownowpis #nocnazmiana
+6
lavinka
#trainspotting #pkp #kolej #pociagi Będzie spam z linii S-Ł i CMK blisko krzyżówki.

Pierwszy - towarowy na S-Ł w kierunku wschodnim.
+8
Bogdan1986
Zdjęcia z kładki #pkp #kolej #pociagi +3
Majesty1928
Rok 2017, a w PKP nadal informacje tłumaczone tylko na ruski, francuski i niemiecki. No bo kto dziś używa jakiegoś angielskiego?
#pkp #ciekawostki
+39
Budo
Wnętrze angielskiego, nowego pociągu. Podoba się, czy nie? Na ekranach wyświetlane są stacje, stopień zapełnienia przedziałów, lokalizacja toalet i czy są pełne, czy nie oraz stan linii metra w Londku. Jak dla mnie na plus.
#komunikacjamiejska #pociagi #pociagiboners #pkp #transport #uk #anglia
+2
kianpraty
Kruci, co tu się odjaniepawliło ( ͡° ʖ̯ ͡°)?
Pozdrowienia z dworca w #jarocin
#pkp #piekloperfekcjonistow
+222
Czotojamam
No szykuje się podróż życia...
#pkp #regio #pociagi
+6
grafikulus
LINIA KOLEJOWA W OPARACH ABSURDU

W roku 1951 w Bieszczadach i na Sokalszczyźnie dokonano największej powojennej korekty granic Polski. Sowieci chcąc zagarnąć odkryte złoża węgla w okolicach Sokala (dziś Сокаль), wymusili na polskich władzach zmianę granic. Tak więc do Związku Radzieckiego trafiło bogate w węgiel zakole Bugu, a do Polski tereny z ubogą ziemią w Bieszczadach wraz z Ustrzykami Dolnymi. Wymiana odbyła się kilometr do kilometra. Polska oddała 480 km² i otrzymała 480 km².

W wyniku niezwykłej zmiany granic, fragment linii kolejowej Przemyśl-Zagórz, wybudowanej jeszcze za czasów Austro-Węgier, pozostał dalej w granicach Związku Radzieckiego. Podróżni jadący na trasie Przemyśl-Ustrzyki Dolne i dalej do Zagórza, musieli przejeżdżać przez terytorium ZSRR na odcinku długości ok. 35 km. To była również trasa popularnego pociągu wakacyjnego jadącego w Bieszczady, na trasie Warszawa-Radom-Przemyśl-Zagórz. W momencie przejazdu przez sowieckie terytorium, skład był ściśle pilnowany przez żołnierzy. W Niżankowicach (dziś Нижанковичі) wsiadało kilku sowieckich uzbrojonych żołnierzy wraz z psem, a w przedziale z kierownikiem pociągu jechał sowiecki oficer. Wszystko było pozamykane, a w przejściach stali pogranicznicy. Na szczęście w latach 80 można już było otwierać okna. Sowieccy towarzysze wysiadali dopiero w rejonie pasa przygranicznego w Smolnicy, gdzie pociąg z powrotem wjeżdżał na terytorium Polski. Na początku po zmianie granic, władze Polskie zdawały sobie sprawę z absurdalności zaistniałej sytuacji. Stalin próbował jeszcze coś zyskać w tym temacie i zaproponował przekazanie Polsce tego fragmentu terenu wraz z linią kolejową, za odpowiednią dopłatą w złocie. Polscy komuniści się na to nie zgodzili, a w roku 1953 zmarł Stalin i sprawa nie została już nigdy uregulowana. Po rozpadzie ZSRR pociąg kursował jeszcze dwa lata przez terytorium Ukrainy, również pilnowany. W obecnej chwili linia kolejowa na odcinku Przemyśl Bakończyce-Niżankowice jest rozkradziona.

#polska #historia #kolej #pkp #ciekawostkihistoryczne #prl
+144
ksaler
Profesjonalny przewóz rowerów w #pkpintercity Bilet na rower kupiony 3 tygodnie temu. Na miejscu okazuje się, że pociąg zajebany ludźmi, konduktorzy zdziwieni, że ktoś chce wejść z rowerem. Efekt taki, że rowery walają się w przejściach i pod kiblami. Ludzie wkurwieni, rowerzyści wkurwieni. Szkoda strzepic ryja, nic się w tej kurwie pkp od lat nie zmieniło. A potem lament, bo nikt nie chce koleją jeździć...

#zalesie #pkp #kolej #rower #rowery
+205
MorningPancake
podchodzę do automatu kupuję bilet na pociąg, wybieram ulgi a tam:

#pkp #tlk #podrozujzwykopem
+24
Pan3as
PKP oddaje, ciekawe jak z innymi roszczeniami ( ͡º ͜ʖ͡º)
#pkp #chwalesie #gownowpis
+1
PendzoncySzczypiorek
Tłumaczenie na wypadek braku młotka xD
#heheszki #pkp #tlumaczenie
AssLover
Pany, co się dzieje z Wrocławiem i okolicami, wszystko popozniane? Stoję w jakimś Żmigrodzie w drodze do Katowic, i mi tylko żyłka pulsuje XD
Na dodatek jakieś grube babsko wyciagnelo stupki na fotel i jebie. Kurwa mać.
Help

#pkp #pociagi #rozowepaski nie #heheszki
Krupier
Intercity coś mnie chyba chce robić w bambuko.

Chcę kupić bilet na bezpośrednią relację dla dwóch osób. I podczas rezerwacji na stronie nie mogę wybrać miejsc przy oknie, system automatycznie przydziela dwa miejsca od strony korytarza. Gdy zmienię, że chcę bilet dla jednej osoby to już miejsce można wybrać.

A co w tym najśmieszniejsze to gdy chcę kupić ten sam bilet przez Skycash dla dwóch osób to... bez problemu można wybrać miejsca przy oknie i takie też system przydziela.

Ktoś wie dlaczego tak jest, ewentualnie jak to obejść? Wolałbym mieć wydrukowany bilet, a nie w aplikacji. PKP póki co milczy.

Pic rel.
#pkp #intercity #kolej #pociagi
somatotropina
Podróż życia tylko z PKP Intercity. Prawie 10 godzin stania w miejscu. Idę odsypiać, dobranoc Mirki.
#pkp #zalesie
+19
jaroslaw-syrek
Serdeczne pozdrowienia środkowym palcem dla każdej osoby która tak robi. Nieważne czy to trawmaj/autobus/pociąg. Gardzę wami. Matka z dzieckiem i wózkiem. Zaraz przed fotelami jest specjalne miejsce dla wózków inwalidzkich i normalnych. Nie, bo ona musi... Straszy pan, który kulturalnie się zapytał czy można ten wózek trochę przesunąć usłyszał: "Spierdalaj dziadu, ja tak mogę bo mam dziecko"
#oswiadczenie #pkp #kolej #patologia #patologiazewsi #logikarozowychpaskow
+87
kpvWYYnUU4
Mirki, pociąg opóźniony o godzine. Czy warto walczyć z #pkp #intercity #ic o zwrot hajsu? +1
Sethus
Od 2 godzin jadę sobie pociągiem #pkp #tlk i jakoś nie przytrafiły mi się jeszcze takie przygody jal Wam, Mireczki i Mirabelki. Nikt w przedziale nie śmierdzi, nikt nie wywalił nóg na siedzenia, nikt nie dopierdala się do otwartego okna, nikt nie żre niczego śmierdzącego, żaden seba nie wali browara, po prostu przyjemna podróż.

#oswiadczenie
+4
mroz3
no jebane #pkp jak mam wybrac numer wagonu i miejsca jak tego nigdzie nie ma rozrysowanego

#kurwamac
+3
fra234
Miraski kochane, czy jesteście w stanie mi wytłumaczyć ten rozkład jazdy pociągu? Nie mam dużego doświadczenia z pkp, czy z tego rozkładu mam rozumieć że w Bydgoszczy jest doczepiany wagon a potem w Gdyni część wagonów jest odczepiana i przyczepiana do innej ciuchci? Czy jak będę siedział na tyłku na swojej miejscówce to dojadę do kołobrzegu?

#pkp #podroze #podrozujzwykopem
+1
grafikulus
Kilka miesięcy temu Inowrocławianie cieszyli się z oddania po remoncie dworca PKP. Prace trwały latami, z dużymi perypetiami. Niestety, wyremontowany budynek nie potrafił stawić czoła ulewie, która przeszła dziś (10 sierpnia) rano nad miastem. Woda zalała główny hall. Zniszczyła jego sufit, z którego zwisają obecnie kable. Wejście na dworzec i zakup biletów jest niemożliwe. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Źródło: Gazeta Pomorska #inowroclaw #pkp #kolej #dworzec #budownictwo #fuszerka #januszebudownictwa +8
niemamnaimiepszemek
Madka w trasie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pkp #patologiazewsi
+5
qvpnt
Wow, PKP ma nawet mydełko w toalecie
(。◕‿‿◕。) #zabijciemnie #pkp #podrozujzwykopem
+55
kpvWYYnUU4
#pesa #pesadart ? #pkp # koleje hej Mirki, właśnie jade z #jaworzyna-śląska do #warszawa Chyba dartem i jest całkiem znośne. Przede mna 5 godzin jazdy, planowany przyjazd 23:34 . Pozdrawiam ps: czy ktoś wie czemu tak długo?:(
matti05
Historia @balbezaur przypomniała mi moją niedawną przygodę z kolejami.

Wakacje spędzałem jeżdżąc trochę Interrailem, więc powrót do domu też oczywiście był pociągiem. Ostatnia wyprawa pociągiem zaczęła się w Colico z przesiadką w Mediolanie, Wiedniu i Breclav z finałem w Warszawie. Planowany czas ok. 25h.
Wszystko dobrze szło, pociągi na czas, przesiadki się zgrały, ale pociąg zbliżał się do polskiej granicy, więc włączyło mu się PKP xD Przed samą granicą (między Bohuminem a Zebrzydowicami) pociąg złapał 30 minut opóźnienia, w trasie po Polsce kolejne kilkadziesiąt minut i do Warszawy dojechał ponad godzinę opóźniony.
Niby 1h przy tych 25h całej podróży to nic, ale zrobione ponad tysiąc kilometrów i 20 godzin bez opóźnienia, a potem nasza wspaniała kolej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler Przez te kilka dnia jeżdżenia po Europie chyba raz było kilkunastominutowe opóźnienie.


pokaż spoiler Bonusowo wrzucam zdjęcie zrobione moim OP3T w trakcie przejazdu Bernina Express.


#interrail #pkp #pociagi #intercity #podrozujzwykopem #podroze #oneplus3t #fotografiamobilna #szwajcaria
+4
wujeklistonosza
Już w nim siedzę, boję się teraz, gdzie mnie wywiozą ?

#pociag #pkp #heheszki #pomocy
+859
bueno_
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pkp #heheszki
+2
Pokaż następne