LubieDlugoSpac
pokaż spoiler SPOILER


Pamiętam, jak pierwszy raz oglądałem Planetę Małp z 1968 i jakie wrażenie wywarła na mnie ta scena ...
#oswiadczenie #film #filmy #planetamalp
+123
kre-dens
Lubie #planetamalp, ale bardziej szanuje te starsze produkcje z lat 70tych.
#danielmagical #patostreamy #zabkens #film
+65
jestem_legenda
#film zagadka, ktoś pomoże?
#planetamalp
+1
Kacci99
To niezła Europa ( ͡º ͜ʖ͡º)
#nosaczsundajski #polak #planetamalp
+34
Perla_Export
Nie wiem czy to celowo, czy zbieg okoliczności, ale ostatnio w Pulsie Biznesu koleś miał stylówę jak dr Zaius z Planety Małp z 1968 r. xD

#planetamalp #pulsbiznesu #heheszki
+4
czlapka
Gdy szef w Reichu Cię opierdoli

#polak #niemiec #planetamalp #nosacz #heheszki
+15
FruwajonceKrupnioki
Mam pretendenta na Amerykanina( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

#planetamalp #malpynarodowe #polak #ukrainiec #heheszki #spismalp
+35
MIXSRT
Szympans Ham przywitany przez dowódcę załogi krążownika USS Donner po udanym locie w kosmos.

#zwierzeta #planetamalp #szympansy #kosmos #kosmonauta #ufo
+8
CacyIsBack
Ale bym wyladowal w przyszlosci na Planecie Małp i spotkał tam Nove (Linda Harrison)

pokaż spoiler Ciekaw jestem co z nia Taylor przez rok czasu robil.


#starefilmy #figuraboners #buziaboners #staragwiazdakina #ladnapani #planetamalp
+19
malpiawyspa
#czytajzwykopem #ksiazki #planetamalp #pierreboulle
Byłam pogromczynią. Prezentowałam numer z dwunastoma orangutanami. Co za wspaniałe zwierzęta. Dzisiaj siedzę w ich klatce w towarzystwie innych artystów z naszego cyrku.
+6
D.........r
#planetamalp #film #filmy
Planeta małp spis 35 Filmów :

Planeta Małp ( 1968)
W podziemiach Planety Małp (1970)
Ucieczka z Planety Małp (1971)
Podbój Planety Małp (1972)
Bitwa o Planetę Małp (1973)
1974
Escape From Tomorrow
The Gladiators
The Trap
The Good Seeds
The Legacy
Tomorrow's Tide
The Surgeon
The Deception
The Horse Race
The Interrogation
The Tyrant
The Cure
The Liberator
Up Above the World So High
1975-76
Flames of Doom
Escape from Ape City
The Unearthly Prophecy
Tunnel of Fear
Lagoon of Peril
Terror on Ice Mountain
River of Flames
Screaming Wings
Trail to the Unknown
Attack from the Clouds
Mission of Mercy
Invasion of the Underdwellers
Battle of the Titans

Planeta Małp (2001)
Geneza planety małp (2011)
Ewolucja planety małp (2014)
+4
D.........r
Seria #planetamalp to straszna kicha.
Jest już chyba około 30 filmów w tym uniwersum zrobionych.
+1
Sad_Statue
Krótka #recenzja Dawn of the Planet of the Apes. Po wincyj zapraszam do śledzeniu tagu #ssocenia

Pewnie narażę się tutaj fanem, ale trudno byłoby mi wymyślić coś głupszego w swoich podstawowych założeniach niż pomysł jaki stoi za serią "Planeta Małp". W rzeczywistości, mimo takich, a nie innych założeń, oryginalny film to kawał naprawdę dobrego Sci-Fi, którego końcówkę do tej pory wymienia się w przeróżnych rankingach najlepszych zakończeń i twistów.

Nowa iteracja pod tytułem Rise of the Planet of the Apes z 2011 miała ciężkie zadanie, bo musiała nam wyjaśnić jak właściwie do tego doszło, że inteligentne małpy przejęły władzę nad światem. Jako że, o czym już wspominałem, same założenia marki uważam za co najmniej głupawe, niczego po tym filmie się nie spodziewałem. I chyba dzięki temu jako tako mi się to oglądało. To był nawet strawny film, choć pełen wad i generalnie przynudzający. Oceniłbym na taką szkolną tróję, nie odradzając seansu, ale też nie polecając jakoś szczególnie.

Tym bardziej nie oczekiwałem niczego po omawianej tutaj kontynuacji i być może dlatego właśnie Dawn of the Planet of the Apes tak mi się spodobało. W moich oczach jest dużo, dużo lepszym kawałkiem kina niż część poprzednia. Byłem zaskoczony, jak dobrze przemyślany i takoż zrealizowany jest ten film. Powiem więcej - nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że dałoby się z takich założeń fabularnych wycisnąć więcej i zrobić to poważniej, jednocześnie nie wpadając w niezamierzoną śmieszność.

Jak na blockbuster, jest to produkcja całkiem przemyślana, niewywołująca co chwilę odruchu zasłonięcia twarzy z zażenowania, co niestety często ma miejsce w przypadku produkcji o podobnym budżecie. Nie ma tutaj ciągłej akcji i wybuchów (choć oczywiście sporo się tego znajdzie, ale w rozsądnych proporcjach z resztą). Mamy za to naprawdę sporo niezłych dialogów, dramatu i po prostu klimatu. Szczególnie ciekawe są momenty, gdy obserwujemy małpy. Ich społeczność przywodzi na myśl motywy z Ojca chrzestnego, serio. I ogląda się to z zaciekawieniem. A same stworzenia są zadziwiająco ciekawymi bohaterami, jak na postacie, których komunikacja jest dosyć ograniczona. Każda ważniejsza małpa ma konkretny charakter i charakterystyczny wygląd. Na przyjemność z oglądania ich poczynań wpływa nie tylko scenariusz, lecz też ogólnie świetne efekty. Największe wrażenie robi ich przywódca - Caesar. Odgrywający go Andy Serkis (kolejny raz) odwalił niesamowitą robotę. Trochę gorzej jest z wątkami ludzi, ale że większość kręci się wokół interakcji z małpami, są jak najbardziej strawne.

Lubię czasem obejrzeć odmóżdżający blockbuster. Tak po prostu. Wiem, że to głupie, pełne dziur i przepełnione naiwnością oraz wybuchami historyjki. W tym wypadku jednak, mamy do czynienia z wysokobudżetowym filmem, który (biorąc pod uwagę podobne produkcje) jest naprawdę niegłupi. Jeżeli ktoś się zraził na pierwszej części, polecam mimo wszystko zapoznać się z Dawn of the Planet of the Apes. Nie jest to film, który będziemy pamiętać latami, lecz ma swoją duszę i zwyczajnie to kawał porządnego, wysokobudżetowego kina, które przy okazji nie robi z widza idioty. Oczywiście jest sporo głupotek, mniejszych lub większych, ale zdecydowanie nie wpływają negatywnie na odbiór filmu. Tak było przynajmniej w moim wypadku, jak już pogodziłem się z konwencją.
#opinia #film #planetamalp #scifi #postapokalipsa
+5
petarda
Wiecie, że Linda Harrison, która zagrała Nove w #planetamalp (1968) wystąpiła również w remake z (2001)? Zagrała tam epizod, kobietę w klatce.

#film
+6
Koller
Obejrzałem ewolucję planety małp. Pierwsza część jednak chyba lepsza. Ale te małpy kostiumowe były fajniejsze w tych starszych częściach
Za to ten małpiarz jest spoko :D
http://static.diffen.com/uploadz/c/c5/orangutan--1.jpg
Wódki bym się z nim napił.

Gary Oldman jakoś nie poszalał za specjalnie.
Ciekawostka:

Koba to był pseudonim Józefa Stalina w młodości, w czasach konspiracji i walki z caratem. Wziął się
od gruzińskiego Janosika/Robin Hooda. Ciekawe, czy twórcy specjalnie nawiązali do Stalina. Może
to też być zapowiedź stworzenia "imperium zła" przez Kobę jeśli przeżył walkę z Cezarem. ;)

z filmwebu

#kino #film #planetamalp
+5
tmsz
1240 - 1 = 1239

Pierre Boulle
Planeta małp
S-F

Jeśli chcemy poczytać francuskie sci-fi, to mamy do wyboru albo pioniera gatunku, Juliusza Verne, albo Bernarda Werbera i jego mrówkowe historie. Pomiędzy tymi dwoma panami była właściwie tylko Planeta małp.

Ulysse Merou, młody dziennikarz, korzysta z niebywałej dla swojej kariery okazji i wyrusza w kosmiczną podróż ze swoim mentorem, prof. Antille (i z jakimś trzecim nieistotnym gościem). Szybko okazuje się, że profesja głównego bohatera jest wlaściwie nieistotna. Na planecie Soror ciężko znaleźć warunki do pisania reportażu. Wiecie dlaczego, więc nie będę już się rozpisywać. Każdy widział czy to któryś ze starych, czy nowych filmów.

Książkę polecam jako klasyk, który każdy fan #scifi powinien znać. Nie jest długa, rozdziały są ledwie kilkustronicowe. Boulle ma bardzo zwięzły styl, przez co powieść jest do połknięcia w jeden wieczór. Planetę małp rekomenduję też uczącym się #francuski. Średniozaawansowany powinien spokojnie wystarczyć.
#bookmeter #planetamalp #scifi
+4
LubieDlugoSpac
Rok 1967, Linda Harrison na planie filmu " Planeta Małp "
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#planetamalp #ladnapani #ladnenogi #nogi
+18
infoodboga
Jak wrażenia po filmie?
#planetamalp
+4
S......n
Byłem wczoraj w kinie na "Ewolucji planety małp". Może jako fan zarówno starych filmów, jak i "Genezy..." jestem mało obiektywny, ale według mnie film jest świetny. Zwłaszcza małpie postacie - cudo. Niesamowite, że postacie w dużej mierze stworzone w komputerze potrafią wywołać więcej emocji niż "ludzcy" aktorzy. Żeby nie zdradzać za dużo z fabuły napiszę tylko, że tak świetnego czarnego charakteru jak w "Ewolucji..." dawno nie widziałem.
Ktoś wcześniej pisał na mirko, że film nie wymaga znajomości "Genezy..." - niby to prawda, ale i tak polecam zobaczyć, wtedy "Ewolucja..." wywoła całkiem inne emocje - głownie względem małpich postaci, które stanowią tu łącznik między filmami.

Jeszcze trochę pytań/uwag do tych, którzy już film oglądali (uwaga spoilery!):

pokaż spoiler Według chronologii następny film powinien być bezpośrednim remakiem oryginalnej "Planety małp" z 1968. Jak myślicie jak do tego podejdą? Raczej nie zaserwują tej samej fabuły, bo to nie byłoby nic ciekawego - już każdy wie, że planeta na której wylądują astronauci (ten wątek raczej pewny - po co by o nich wspominali w "Genezie...") to Ziemia, więc zaskoczenia nie będzie. Myślę, że prawdopodobne jest, że małpy jakoś opanują pozostawioną przez ludzi technologię ("światła") i USA rządzone przez małpy będzie bardziej rozwinięte niż w oryginale. Jeszcze pozostaje kwestia reszty świata, gdzie ludzie przetrwali w małych grupach - tam nie ma inteligentnych małp, więc ludzie pewnie dadzą radę się jakoś odbudować. Co myślicie?


pokaż spoiler Jeszcze trochę fajnych (według mnie) smaczków z filmu:
- wiedzieliście (pewnie tak), że Koba został nazwany jednym z pseudonimów Stalina - chyba już w pierwszej części planowali, że będzie on czarnym charakterem :P
- nie wiem czy zauważyliście, ale film zaczyna się i kończy prawie identycznie - kamera skupiona jest na oczach Cezara
- pomijając to, że cała końcowa scena jest świetna, to przypomina ona strasznie końcową scenę "Genezy..." - tam też wszystkie małpy oddały pokłon Cezarowi


#film #filmy #kino #planetamalp
+3
Pokaż następne