AnonimoweMirkoWyznania
#anonimowemirkowyznania
Leżałem po operacji, kazali iść do pokoju badań, mała kolejka, ale bardzo źle się czułem, jakoś poszło, już miałem wchodzić, ale nagle na oddział przyszedł ten Pan, oczywiście przyjęty do pokoju z lekarzami przede mną, z godzinę tam siedział.
Nie był pacjentem, widocznie jakaś konsultacja (szpital praski - dokładnie budynek za nim, okulistyka warszawa.)

#lekarze #zalesie #takbylo #polska #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ed013230054036b426bc7eb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
+2
nutka-instrumentalnews
Mirki co myślicie o tej idei zbierania deszczówki w beczkach, tradycyjny zbieracz dużo marnuje

a tutaj 1. rynia z podwójnym spadkiem jeden mniejszy woda szybiej płynie, drugi mniejszy - do przelewu

2. beczka i spieralna "opona" z rozlewaniem, u góry beczki pokrywka a woda spływa po środku..

myślicie, że przejdzie,woda to teraz złoto w polu
#polska #ogrodnictwo #ciekawostki #wies #fizyka
#rolnictwo
Amatorro
Sasin chwali się, jak dobrze radzą sobie z kryzysem w porównaniu z platforma XD.
#polityka #polska #kryzys
+7
Rino91
Miraski, jeśli macie chęć, można wstawić na Google Maps opinie domu Kaczyńskiego. Kto chetny do podzielenia się swoimi wrazeniam ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

#polityka #neuropa #4konserwy #polska #bekazpisu #warszawa #zoliborz
+7
Radek41
Ku... ale mnie bawią te wszystkie płaczki

Płaku płaku, NBP obniżyła stopy! Płaku, płaku, oprocentowanie lokaty poniżej inflacji

No i co w związku z tym? Z drzewa się urwaliście? Przecież dokładnie o to chodzi w #ekonomia. Kasa ma trafić na rynek i go pobudzić po koronawirusie. Wszyscy mają wyskakiwać z kasy, aby inwestować, a ci którzy kasy na inwestycje nie mają mają brać kredyty i pobudzać #gospodarka.

Ale z kim na wykopie o tym rozmawiać na poziomie? Z pryszczatymi 15-latkami, którzy nie mają 1000 zł z komunii gdzie "zainwestować"? Większe straty będą, jak wpadniemy w turbo recesję, niż że stracicie 5 zł na lokacie.

"Inflacja" wywali? No tak, lepiej żeby była deflacja. Bo wtedy za te same pieniążki więcej moglibyście sobie kupić, tak? Taka wasza logika. Ha tfu na wszystkich "ekspertów".

#polska #finanse #pieniadze #oszczedzanie #nbp #banki #bekazpodludzi #nieruchomosci
+5
michelney
Nie ma to jak odrzucić ofertę laptopów bo są za duże o kilka mm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#komputery #przetargi #polska
+1
maxyking
człowiek płaci 3k co semestr, żeby dostawać takie prezentacje
szkoda strzępić ryja kurwa
#polska #pwr #studbaza
+18
starypijany123
Gdzie mieszkasz?
W Windzie

XD

pokaż spoiler #mapporn #polska #warmia lub #mazury (wybaczcie, nie odróżniam)
+4
JAn2
Maciej Świrski to taki typek, który wyprowadził z Polskiej Fundacji Narodowej kilkaset milionów złotych (pamiętacie pewnie milion na album o Janie Pawle II czy 10 milionów na dwa rejsy jachtem, które miały promować Polskę, a które się nie udały, czy kilkadziesiąt milionów na promocję Polski w USA, które to poszły na utrzymanie tabunu znajomków, w tym całej rodziny Chodakiewiczów i pupila Antoniego, niejakiego Jannigera, a której jedynym namacalnym śladem było konto na Twitterze oraz kanał na Youtube] mające KILKUDZIESIĘCIU followersów, na którym łamaną angielszczyzną zachwalano Polskę ilustrując to np. zdjęciami Słowacji ze stocka - i tak co rok ponad 100 mln). W końcu smród od Świrskiego walił tak okrutny, że nawet w PiS to czuli, więc go usunięto ze stanowiska wiceprezesa PFN, a ten wrócił do swojej Reduty Dobrego Imienia i dalej się pasie na publicznych pieniądzach, bo ta utrzymuje się tylko z rządowych dotacji, np. z MSZ. No więc za publiczne pieniądze Świrski ze świtą oglądnęli i przeanalizowali, rzekomo, 500 produkcji Netfliksa (bardziej prawdopodobne, że spisali komentarze z Filmwebu) "pod względem wpływu na transmisję PL kodu kulturowego", będą tam czarnoskóre Elfy z Wiedźmina i inne perełki.

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #4konserwy #bekazpisu #dobrazmiana #wybory #polityka #polska
+3
JAn2
Niech lepiej nie kusi losu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #4konserwy #bekazpisu #dobrazmiana #wybory #polityka #polska
+47
wiem_wszystko
Witam. Zapraszam do śledzenia tagu #rozdaniepisu
Od początku istnienia tagu a więc od 21.05.2020 roku średnio dziennie rozdano 113 000 000 złotych w ramach programu 500+. Na dzień dzisiejszy 27.05.2020 daje łączną kwotę 904 000 000 złotych

O co chodzi?

Jak wiemy aktualnie jednym z programów socjalnych jest 500+. Korzysta z niego 6,8 mln dzieci a więc co miesiąc wypływa z budżetu państwa 3 400 000 000 złotych a więc dziennie daje to średnio 113 000 000 złotych. Są to niebotyczne pieniądze, które znikają, których nie ma i które rodzinom NIC nie dają. Są to liczby. A więc chodzi o wyśmianie całego systemu i pokazanie jak pieniądze można by spożytkować lepiej z powiedzmy zyskiem społecznym.

28.05.2020
Robiąc wpis o schroniskach dla zwierząt ze zdziwieniem odkryłem, że bardzo trudno znaleźć aktualną ilość schronisk dla zwierząt w Polsce. Ostatnia łatwo dostępna informacja pochodzi z 2013 roku i mówi o tym, że w Polsce było wtedy 173 schroniska dla zwierząt (można oczywiście ściągnąć jakieś dziwne excele z strony głównego weterynarza). No więc na potrzeby dzisiejszego wypominania rozdawnictwa przyjmiemy ze w 2020 roku działa 150 schronisk dla zwierząt (myślę, że ich liczba maleje ze względu na postępującą urbanizację). Dzisiaj rozdano 113 000 000 złotych na nic. No więc sprawdźmy jaką kwotę otrzymałoby każde schronisko dla zwierząt gdyby pieniądze te nie były trwonione na daremno. 113 000 000/150 schronisk daję nam astronomiczną kwotę 753 333 złotych na schronisku. Aż sam nie dowierzam, że tyle pieniędzy można by rozdysponować z jednego dnia 500+. Sprawdziłem tak z ciekawości jak wyglądają zbiórki na zwierzaki. Znalazłem taką stronę polubioną przez 108 tys. (!) ludzi: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/. Przeprowadzono na niej prawie 19 tysięcy zbiórek i przekazano 46 mln złotych. Screen w załączeniu. A więc jak łatwo policzyć 18 tysięcy zbiórek to prawie 1/3 wywalanych pieniędzy w błoto z 500+ dziennie. JEDNA TRZECIA Z JEDNEGO DNIA 500+. Rzygać się chce.

Podsumowanie:

7 dni 500+ - każde dziecko do 8 klasy dostaje tablet
5 dni 500+ - każdy maturzysta dostaje kurs prawa jazdy
8 dni 500+ - każde nowo narodzone dziecko otrzymuje wózek za 2400 zł.
2 dni 500+ - każdy pierwszoklasista otrzymują wyprawkę szkolną dobrej jakości
121 dni 500+ - każdy zatrudniony na UOP i zarabiający poniżej średniej krajowej dostaje bon turystyczny na 1000 złotych.
47 dni 500+ - każdy Polak i Polka w wieku produkcyjnym dostaje buty do biegania za 200 złotych.
36 dni 500+ - każdy Polak i Polka w wieku produkcyjnym dostaje dostaje test na przeciwciała sars cov-2 za 150 zł.
1 dzień 500+ - każde schronisko dla zwierząt w Polsce otrzymuje 753 333 złote na działanie i ratowanie zwierząt

365 - 227 = 138 dni zostało do rozdysponowania.

Zapraszam do kolejnego wpisu w następnych dniach:)

#rozdaniepisu #bekazpisu #polityka #500plus #polska #tvpis #psy #koty #schroniskodlazwierzat
+3
FundacjaZnajdzPomoc
#telefonzaufania dyżur mode #on
17:00-20:00
0 800 220 280
jesteśmy dla Was z bezpłatną konsultacją psychologiczną. Wystarczy odrobina odwagi :)

Jeśli widzisz ten wpis, czujesz się źle psychicznie - z jakichkolwiek przyczyn - pamiętaj, że połączenie nic Cię nie kosztuje i zawsze możesz się rozłączyć. Może być tak, że nie otrzymasz takiej pomocy, jakiej potrzebujesz lub jakiej się spodziewasz, ale na pewno będzie tak, że ktoś spokojnie, bez oceniania Cię wysłucha. Powie Ci też co sądzi jeśli o to spytasz. Czasami to wystarczy, żeby wziąć chwilę oddechu, ulgi, nabrać trochę perspektywy.

Nie czekaj aż Twoje #problemy urosną tak, że nie będziesz umial sobie z nimi poradzić. Nie myśl czy są wystarczająco duże czy są wystarczająco ważne, moze ktoś inny bardziej potrzebuje.. jeśli czujesz się źle to po prostu zadzwoń.

Możecie do nas również wysyłać wiadomości #prv - natomiast prosimy o wyrozumiałość w kwestii odpisywania, odbieramy równocześnie telefony i nie zawsze będzie mozliwość odpisać od razu.
#depresja #smutek #dol #samotnosc #niepokoj #stres #zlemi #pomoc #psycholog #polska #przegryw #rozowepaski #niebieskiepaski
+22
Czajna_Seczen
Wykopiecie? :)

Znalezisko -> Poznań – stolica Wielkopolski [stare zdjęcia] - Od XIX wieku, przez międzywojnie i trudny czas okupacji, aż po PRL i lata 90 w kolorze. Oto, jak zmieniał się Poznań na przestrzeni dekad. Pierwszy zakład cukierniczy Goplany, hejnał odgrywany na uszkodzonym piętrze ratusza, wyścig Fiatów „Maluchów” – oto ciekawy przegląd dziejów miasta!

Na zdjęciu: produkcja niemieckojęzycznych znaków z nazwami ulic, które miały zastąpić dotychczasowe, polskie. Rok 1939 (fot. Bundesarchiv, Bild 183-E11777 / CC BY-SA 3.0).

#polska #poznan #wielkopolska #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #nauka #liganauki #swiatnauki #qualitycontent #gruparatowaniapoziomu #fotohistoria #mikroreklama
+5
zapomnialemhaslo
xDDDD
nie dosc ze klamia to jeszcze nieudolnie, a jak Donald sie im dobierze do dupy to beda plakac
#polityka #polska #twitter
Kempes
#polityka #bekazpisu #bekazlewactwa #pis #dobrazmiana #polska #heheszki #neuropa #4konserwy.ru

Wstane z kolan narodowe-spożywczaki powstań! (。◕‿‿◕。)

PiS to komuna Bis!
+99
tytek121
Gdzie my kur... żyjemy ?
#polityka #polska #bekazpisu
+528
NaczelnyWoody
Przetłumaczę na dzisiejsze realia xD

Chłopi polscy niezadowoleni z sieci 5G.
Tegoroczna ostra pandemia koronawirusa wyrządziła chłopom polskim wielkie szkody, niszcząc szare komórki oraz zdolność do prawidłowej oceny jakości źródeł informacji.
Zastanawiając się nad przyczyną pandemii chłopi polscy czytając podejrzane strony www o bioenergoterapii doszli do wniosku, że wszystkiemu jest winna sieć 5G, ponieważ ich zdaniem technologia 5G pomaga w transmisji koronawirusa.
Niektórzy chłopi polscy twierdzą, że maszty 5G przeciągają koronawirusa i dlatego zaczęli masowo podpalać maszty 5G.
Kampania "anty5G" przyjmuje na wsi polskiej (i nie tylko) bardzo groźne rozmiary.


#koronawirus #5g #bekazpodludzi #patologiazewsi #plus #teoriespiskowe #polska #humorobrazkowy #heheszki #foliarze
+11
jogurcik666
Ten mem z każdym rokiem staje się prawdziwszy
#polityka #polska #neuropa #bekazprawakow #takaprawda
+13
UchoSorosa
Całą winę za brak wyborów 10 maja 2020 roku ponosi opozycja. Minister Sasin oraz premier Morawiecki nie są winni.
Cała wina spada na opozycję i to oni powinni zapłacić 68 milionów wraz z ustawowymi odsadkami za organizację wyborów.

#polityka #4konserwy #neuropa #wybory #polska
OPOZYCJA:
+58
TerapeutyczneMruczenie
Raport Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej PTPiREE „Energetyka. Dystrybucja i przesył”, przedstawiający dane na temat podsektora przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej w 2019 roku.

Raporty dla ostatnich lat:
2019 2018 2017 2016 2015

#energetyka #elektroenergetyka #oze #polska #gospodarka
+10
NaczelnyWoody
Możemy się śmiać z pokolenia januszów i grażyn i że stare babe j***ć prądem etc, ale tak patrząc szerzej młodzi wcale są nie lepsi xD
Ja rozumiem, że jest gigantyczna różnica między karpiem którego opierdzielisz w minutę przy kolacji a towarem luksusowym - GTA w którym spędzisz pół życia na online no ale bez przesady xD

#bekazpodludzi #janusze #grazynacore #polakibiedakicebulaki #polak #polska #gtaonline #gtav #starebabyjebacpradem #humorobrazkowy #lidl #promocje
+4
Kempes
#polityka #bekazpisu #bekazlewactwa #pis #dobrazmiana #polska #heheszki #neuropa #4konserwy.ru #szczecin

I jak tam sprawuje się ten produkt WSTANEJ Z KOLAN NARODOWEJ myśli technicznej to wy szczujnio polityczna @tvp_info wiecie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
+32
Armo11
Kurwa mać, prawie jak w Korei Północnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #polska
+20
ajwi
Juź widzę jak jeden wujek z drugim po flaszeczce będą przestrzegać zasad ( ͡º ͜ʖ͡º) ale pociąg może gdzieś dojedzie... XD #polska #wesele #heheszki #koronawirus +10
Xianist
ONET: "Jak rząd przepłacał za testy na koronawirusa, a zarabiała firma związana z PiS. Kilkadziesiąt milionów złotych polski podatnik przepłacił na handlu testami na koronawirusa z udziałem rządu i powiązanej z PiS firmy. Kiedy premier Morawiecki zakazywał sprzedaży środków ochrony osobistej na aukcjach internetowych, aby nie dopuścić do spekulacji, poznańska firma Argenta sprzedawała rządowi tureckie testy nawet sześć razy drożej niż kupowała je u producenta. Rząd ignorował tańsze testy z Polski."

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-polska-rzad-przeplacal-za-testy/lqmcpcx

#polska #koronawirus #neuropa #diagnostyka #polityka
+22
jacku
#polandballstats 2020/05/28 10:56:27
czerwono = szybki wzrost zakażeń
3 największe skupiska wirusa to: #katowice #warszawa #wroclaw

pokaż spoiler legenda:
fioletowe = bez zmian
zielone = nieoficjalni ozdrowieńcy, każdy ma swoją ikonkę np. górnik = śląskie
dane z województw są przypisane do miast
#koronawirus #polandball #mapy #polska #pracbaza
+8
Poro6niec
{Słońcesław z oddziału Białych Wojów Swaroga}

Zawsze rozbraja mnie zarzut lewactwa odnośnie zamordyzmu czy pogardzania szeroko rozumianą wolnością ze strony prawicy. Wbrew propagandzie neuropy, Polacy to naprawdę tolerancyjny kraj. Nikt nikomu do łóżka nie zagląda. Wolność Tomku w swoim domku.
Problem zaczyna się wtedy, gdy Tomek, w tym przypadku tęczowy i zboczony, wychodzi na ulicę aby zamanifestować cały pakiet swoich cielesnych dolegliwości, gorsząc przy tym normalną tkankę społeczną. Nie, tutaj już nie można mówić o wolności, co najwyżej o brutalnym narzucaniu ideologii lgbt reszcie obywateli.

#oswiadczenie
#polska
#4konserwy
#bekazlewactwa
#bekazlgbt
+14
Kingside
Śmieje się z Ciebie , z twojej rodziny , z twoich znajomych i z kraju w którym żyjesz .

He he

#tvpis #polska
+2
Cryptonerd_io
https://5gbioshield.com/

Chrońcie się przed falami 5 gie!
polecam goronco
xDDDDD

Polka właścicielką firmy, myśl techniczna w narodzie stronk.

pokaż spoiler https://www.bbc.co.uk/news/technology-52810220


#koronawirus #5g #foliarze #polska #uk #anglia #wielkabrytania #zagranico
+16
Pokaż następne