adam2a
Kiedy trzynasta pensja wchodzi za mocno:

#polska #bekazprawakow #neuropa #heheszki #rakcontent #nauka #energetyka
+9
wasiuu
Zajebiste są te stacje, takie polskie. Zawsze morda mi się śmieje, gdy widzę szyld -----MOC JAKOŚĆ ZYSK ------- ZIEMNIAKI MARCHEW CEBULA------ xD
#polska #polak #gownowpis
+5
Projekt_Inwestor
Nowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej w #warszawa z pozwoleniem na budowę. Wyłoniony w przetargu wykonawca wybuduje na Placu Defilad budynek Muzeum o całkowitej powierzchni prawie 20 tys. mkw. Co sądzicie o tym projekcie?

Więcej na jego temat znajdziecie tutaj.

#sztuka #architektura #urbanistyka #design #polska #ciekawostki #muzeum #kultura
lubiekaszezeskwarkami
Osz q...a imbir w polsce buhahhaa.
Jak wykopkom tlumacze, że w PL są śmieci nie jedzie to grad minusów.

To jestem w krainie uśmiechu i szukam ryżu tylko śmieci znalazłem, połówki, ćwiartki ziaren pomieszane z całymi.

#uk #polska #gotujzwykopem
+2
Projekt_Inwestor
W #krakow powstaną mieszkania wzdłuż Bulwarów Wiślanych. Riva Verona zlokalizowana będzie w Starych Dębnikach, przy ulicy Madalińskiego.

Co sądzicie o tej inwestycji? Więcej informacji tutaj.
#urbanistyka #architektura #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #polska #design #skyscrapercity #skyscrapercitycontent
+2
MarianoaItaliano
Kopcimy węglem od początku członkostwa w UE a dopiero teraz im się przypomniało że łamiemy przepisy? xD Dobrze że 10-15 lat temu nie było tych czujników powietrza bo by chyba skalę wyjebało.

Nawiasem mówiąc - wolałbym żeby te rzekome 4 miliardy kary poszło w infrastrukturę ciepłowniczą, większy odsetek indywidualnych podłączeń do miejskiej sieci ciepłowniczej i możliwość podłączenia do sieci gazowej bo z tym jest krucho nawet w miastach. Nie wiem jak wy ale ja wolałbym nawet zapłacić trochę więcej żeby nacisnąć guzik i mieć ciepło i ciepłą wodę w kranie - bez dymu, bez pilnowania pieca, bez wywalania popiołu.

#smog #ue #ogrzewanie #polska
+12
Tobiass
Lublin już coraz częściej odchodzi od stereotypu miasta Polski B.
#lublin #polska
+4
pogop
#podpowiedzigoogle Taka sytuacja w google w trybie incognito...

#polska #internet #ciekawostki
+3
Permanent-Travel
Historia dowodzi, że Niemcy i Polacy pakują się w konflikty nawet w dziedzinach z pozoru typowo pokojowych… Mówiąc o wojnie mamy zwykle na myśli konflikt militarny, religijny, gospodarczy, informacyjny, psychologiczny, cybernetyczny, lub też po prostu hybrydowy. Sąsiedzka zażyłość Niemiec i Polski pokazuje tymczasem, że można pójść jeszcze dalej! Zachęcam do zapoznania się z historią prawdopodobnie jedynego takiego konfliktu w dziejach światowej turystyki! Miał on miejsce w czterech pierwszych dekadach XX wieku a do historii przeszedł pod nazwą "wojny na pędzle".

Link do znaleziska: Polsko-niemiecka "wojna na pędzle" - konflikt, jakiego świat nie widział

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski).

Dodatkowe tagi: #turystyka, #podroze, #beskidy, #geografia, #podrozujzwykopem, #gruparatowaniapoziomu, #ciekawostki, #ciekawostkihistoryczne, #iiwojnaswiatowa, #polska, #niemcy, trochę też #iirp i #prl.
+105
j777
to co powiecie na powyższą idee konstrukcji piecyka do drewna na podajnik grawitacyjny?
#ogrzewanie #budownictwo #dom #polska #mieszkanie #warsztat #budujzwykopem #ciekawostki
+45
Projekt_Inwestor
Czy są tu jacyś chętni na warszawski apartamentowiec z widokiem na Pałac Kultury i Nauki? Złota 44 wystawiła na sprzedaż 600-metrowy penthouse zlokalizowany na 52 piętrze. Apartament dosłownie chmurach.

Więcej informacji o niecodziennej ofercie znajdziecie na naszej stronie tutaj.

Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4177707/warszawski-penthouse-na-sprzedaz-najwyzszy-w-europie-z-widokiem-na-pkin/
#warszawa #polska #pkin #pieniadze #bogactwo #nieruchomosci #design #mieszkanie #dom #architektura #ciekawostki
+44
Lukardio
Man nadzie że niebawem Dziennik tv spadnie na 3 miejsce

#polska #tvpis #neuropa #4konserwy #statystyka #tvn #polsat
+11
Projekt_Inwestor
Apartamentowiec na wodzie... a dokładniej na Wyspie Pomorskiej. Tak swoją inwestycję opisuje deweloper odpowiedzialny za Marinę III we Wrocławiu. Nasza najnowsza fotorelacja z budowy tutaj.

Obiekt składać się będzie z dwóch brył, które posadowione zostaną na jednej wspólnej płycie parkingowej i niemal w całości zajmą powierzchnię wyspy.

Co myślicie o tym projekcie?
#wroclaw #architektura #urbanistyka #design #skyscrapercity #skyscrapercitycontent #budownictwo #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #polska #ciekawostki #fotografia
+24
lubiekaszezeskwarkami
Polska wiocha ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja p..e 1 dzień w Polsce i spodziewałem się bogactwa rozwoju a tu z Warszawy do Białegostoku drogi nawet nie ma.
osz q..a jego mac 3,6h 180 km

Jutro to dopiero będzie

#uk #polska #bekazpodludzi
willazwyciescow
Brukiew- dlaczego tego nie jesz? Warto zacząć!
Czy wiesz, że ziemniaki to obce, nieeuropejskie warzywo? Pochodzi z Ameryki Południowej, zawiera rakotwórczą solaninę (sztuki o zielonej skórce) i jest stosunkowo kaloryczne (porównując np. z brukwią).
Brukiew natomiast to prawdziwie europejskie warzywo. Pochodzi z Europy, prawdopodobnie ze Skandynawii lub Rosji, dlatego zwane jest po angielsku Swede (Szwed).
Nim Hiszpanie przywieźli do Europy ziemniaki brukiew była masowo jedzona w Europie i do dziś często ją się je na północy Europy.
W Polsce rzadko, a szkoda bo to bardzo smaczne (lekko słodkie) warzywo, 2 razy mniej kaloryczne od ziemniaków i zawierające bardzo dużo antyrakowych związków i zdrowe. Można jeść na surowo, pieczone, gotowane, robić surówki, pure itd.
Polecam fińską zapiekankę z brukwii- Lanttulaatikko, bardzo dobra.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak dobre, łatwe w uprawie, niedrogie i zdrowe warzywo jest tak słabo dostępne w Polsce, ale jak poszukacie na dużym targu warzywnym to powinniście je dostać.
Brukiew jest łagodna w smaku, w przeciwieństwie do rzepy, która jest dość ostra, ale też dobra.

#warzywa #rolnictwo #zakupy #zdrowie #gotowanie #kuchnia #biedronka #ciekawostki #biologia #polska #nauka #dieta #szwecja
+3
Polska5Ever
Co ten Śląsk to ja nie xD
W Rybniku na dworcu zamiast normalnych płytek czy tam kostki jest rozsypany węgiel XD

reszta w komentarzu

#slask #pkp #polska #heheszki
+429
putinn
W październiku zeszłego roku miałem najgwałtowniejsze hamowanie awaryjne w życiu. Pijany kierowca wyjeżdżając ze stacji benzynowej pod prąd zmusił mnie do puszczenia dymu z opon, a gościa jadącego za mną do postawienia cysterny gazowej bokiem na dwóch pasach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po 4 kilometrach drogi i rozmowy z Panią dyspozytor z numeru 112 zatrzymałem gościa pierwszy, podczas próby wyciągnięcia kluczyków ze stacyjki gość ruszył i trochę mnie poturbował, nie wytrzymało kółko spinające kluczyki.
Trzy kilometry dalej udało mi się go zmusić do zatrzymania, zablokowałem mu drogę ucieczki samochodem w który zresztą uderzył podczas kolejnej, tym razem skutecznej próby wyciągnięcia kluczyków.

Ubezpieczalnia zwleka z wypłatą ponieważ "Ciągle toczy się postępowanie pozwalające ustalić kierującego pojazdem" - nic dziwnego, policja która przyjechała na miejsce zastała niecodzienny widok związanego sznurkiem za ręce i nogi gościa. Chyba to wpisali w notatkę XD

Dostałem list z którego wynika, że mogę się pojawić w sądzie na rozprawie jako oskarżyciel posiłkowy. Czy jeśli się pojawię, jest szansa na załatwienie degeneratowi większej odsiadki? Miał już odebrane uprawnienia i sądowny zakaz prowadzenia pojazdów. W chwili pierwszego badania wydmuchał 3,4 promila, po 20 minutach podczas drugiego badania wzrosło do 3,6.

Mogę mieć problemy za związanie gościa sznurkiem do czasu przyjazdu policji? W aucie było ich dwóch, drugi tak samo pijany, jednak ciężko mi było ich utrzymać jednocześnie. Nie chcę wyjść na nietolerancyjnego sadystę ( ͡º ͜ʖ͡º) #czujedobrzeczlowiek

Pic rel.

Muszę kiedyś podjechać do pobliskiego sklepu i podziękować ekspedientce która na moją prośbę zadzwoniła na policję podając adres pod którym byliśmy oraz przyniosła sznurek do rozwieszania ubrań XD

pokaż spoiler #policja #polska #polskiedrogi #alkohol #prawo #prawojazdy #kiciochpyta #patologiazewsi
+1612
enforcer
No i prawidłowo, niech sobie tę swoją propagandę w dupe wsadzą
#polska #usa #zydzi
+7
Bezsprzecznie
Mirki, Mirunie,

Co się w tych lasach odjaniepawla, to ja nawet nie... Myśliwy upolował - nie, nie dzika. Nie rowerzystę i nie mistrza świata w psich zaprzęgach. Nie dom i nie traktor.

pokaż spoiler Rower.
Kurwa, rower!


Link do znaleziska

#mikroreklama #polska #ciekawostki #ekologia #dobrazmiana #natura #cosieodjebalo
+3
Metiu1231
To jest właśnie POCZTA POLSKA KURWA XD Wysłałem CV i dokumenty do Urzędu gdzie nabór był do 19.02.2018, dzisiaj patrzę a dostaję smska, że paczka doszła 21.02.2018 (czyli dzisiaj) XD Nadałem wszystko priorytetem, a nie zgadniecie ile to szło xDD Jutro idzie skarga, komuś czkawką się odbije nieróbstwo. Kto normalny zostawia AWIZO w Urzędzie?
#tojestwlasniepolskakurwa #pocztapolska #polska #pracbaza #paranoja
+6
Sepp1991
I co klimat jest.
Te zwycięstwa socjalizmu zawsze chwytały mnie za serce ...

#prl #polska #historia #czolgi i #wojskopolskie #ekologia
+16
Lukardio
No to czas na ankiete

Twoje zdanie na temat związków partnerskich u osób hetero i tej samej płci

#polska #wykop #pytanie #ankieta #lgbt #adopcja #neuropa #4konserwy #homoseksualizm #zwiazki
woytas
Jezusie panie, co sie porobiło, sprzedajo Boga na kilogramy...
Tera mogo otwierać sklepy w niedziele na legalu.
#heheszki #humorobrazkowy #polska
+4
Projekt_Inwestor
Firmy Strabag i Strabag Infrastruktura Południe złożyły najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Lasy Janowskie – Zdziary (część szlaku Via Carpatia). Budowa drogi o długości ok. 9,3 km potrwa 34 miesiące i będzie kosztować 236 mln zł.

Tekst tutaj
#polska #drogi #viacarpatia #budownictwo
+3
Projekt_Inwestor
PKP Remontuje dworce również w małych miejscowościach, jak ten w Zgorzelcu, który zostanie gruntownie zmodernizowany. Prace budowlane poprowadzi firma Berger Bau Polska. Koszt inwestycji wyniesie ok. 7 mln zł netto.

Szczegóły tutaj
#polska #kolej #dworzec #pkp #budownictwo
j777
co o tym myslicie
#polska
+3
blekitny_orzel
Jestem tu tylko dlatego, że mam urlop :) Jest 14 a ja kończę 5 piwo i nikt mi nic nie może zrobić. I odkryłem takie coś więc spędziłem czas produktywnie. Zgłosiłem to już. Obejrzyjcie i oceńcie sami. Ja nigdy, bez kitu nie będę antysemitą. Nie dam się upodlić.

#zydzi #izrael #msz #polityk #propaganda #propagandalevelultragoebbels #polska #patriotyzm #urlop #piwo #420 #geopolityka #pis #holocaust #germandeathcamps #rudermanfamilyfoundation
+10
MalyBiolog
Bezrefleksyjne posłuszeństwo jest zarazą naszych czasów.

Chciałbym serdecznie polecić każdemu wywiad z profesorem Dolińskim, który powtórzył eksperyment Milgrama w Polsce. Dłuższy tekst, który warto przeczytać na raz.
Jak ktoś ma awersję do GW to w powiązanych jest mirror. Fragmenty i tagi poniżej.

"Mieliśmy człowieka z tzw. ciemnego zaułka. Miał ok. 50 lat, tatuaże po szyję. Wyglądał dość groźnie, ale nie był agresywny. Z dużym wahaniem wciskał kolejne przyciski i bardzo szybko przestał. Stwierdził, że uderzanie prądem kogoś, kto popełnia błędy przy uczeniu się, jest zwyczajnie głupie". Rozmowa z prof. dr. hab. Dariuszem Dolińskim, który razem z dr. Tomaszem Grzybem powtórzył słynny eksperyment Milgrama w Polsce.

- Typowa reakcja była raczej taka: "Może to i była najgorsza godzina w moim życiu, ale ona mnie zmieniła. Pokazała mi, jak łatwo mną manipulować i skłonić do złego". I to jest wartość eksperymentów Milgrama, o której często się zapomina, że one realnie pomogły zmienić ludzi na lepsze.

Natomiast zdarzały się osoby kompletnie bezrefleksyjne, które mówiły, kiedy przyszło do procedury odkłamania: "Ale ja w ogóle nie wiem, o co panu chodzi! Co w tym złego? Kazał pan wciskać, to wciskałem". Takie rozmowy były szczególnie trudne, bo nie sposób było się odwołać do jakiegoś kodu moralnego.

- W Centrum Historii Psychologii na Uniwersytecie Akron w USA. Przy wejściu do sali, w której zostało umieszczone, zainstalowano tabliczkę z informacją, że zwiedzających uprasza się o to, by doszli do eksponatu tylko po jednym kolorze kafelków (kafelki na podłodze mają dwa kolory - czarny i biały). Większość osób podporządkowuje się tej instrukcji, wykonując jakieś wygibasy. Na miejscu wita ich kolejna tabliczka: "Dlaczego właściwie to zrobiłeś?".}

PROF. DR HAB. DARIUSZ DOLIŃSKI - specjalizuje się m.in. w psychologii zachowań społecznych, w psychologii emocji i motywacji. Razem z dr. Tomaszem Grzybem powtórzył eksperymenty Milgrama w Polsce. O ich wynikach można przeczytać w książce "Posłuszni do bólu. O uległości wobec autorytetu w 50 lat po eksperymencie Milgrama" (wyd. Smak Słowa)

#polska #nauka #psychologia #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #ciekawostki #mikroreklama
+44
saakaszi
O_O srogo..
Ziemowit Kossakowski to ten "słynny" dziennikarz TVP który napisał tekst że rezydenci jedzą kanapki z kawiorem, w nagrodę za swe nierzetelne wypociny został zawieszony.
#wojsko #tysiacurojenniezaleznychmediow #neuropa #4konserwy #polska #rakcontent
+145
Tobiass
Zielone miasto Białystok.
#smog #bialystok #polska
+4
szuwarek
Armagedon!!! Klęska żywiołowa!!! Nie wychodźcie z domów!!! Kłiiii... minus dzieśynć w nocy!!!
Pic rel prognoza pogody na noc z 1/2.02.2012
ZIMA JEST TO MUSI BYĆ ZIMNO! Takie jest odwieczne prawo natury!
#pogoda #zima #mroz #polska
+11
kumulonimbus
W sumie podoba mi się to zdjęcie
#polska #fotografia #niemoje #heheszki #polskosc
+10
Lukardio
Odsetek pracowników administracji publicznej w ogólnej liczbie pracowników biurowych:

#polska #mapy #europa #mapporn #gospodarka #pracbaza #ciekawo
+35
RicoElectrico
Wiele razy widziałem tę rycinę, ale nie rozumiem - skąd odwrócona litera Z? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.atticus.pl/?pag=poz&id=57521
#polska #historia
+1
r4faello
oto co napisał znajomy - polski żyd - we fejanku #polska #europa +1
r4faello
( ͡° ͜ʖ ͡°) Żydowska retoryka #europa #polska Mateusz Majman jest żydem a jego ojciec ogarnął mu gównoprace w organizacji żydowskiej w szwecji. +2
rbk17
#patriotyzm #islam #imigranci #polska #swiat

Dawno nie było. To akurat na facebooku moi znajomi z USA między sobą udostępniają, sami znaleźli bez mojej interwencji, miłe to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+5
uppss
A ci dalej o olimpiadzie w Polsce. Najpierw niech zrobią obiekty, trasy i ogarną sportowców, a za 20-30 lat mogą się starać o igrzyska, nawet samemu.

#olimpijskiwpierdol #polska
Kruchevski
#pogoda #lubelskiobserwator #zima #mroz #polska

SPODZIEWANE OCHŁODZENIE - KOLEJNE INFORMACJE

Streszczenie: Z powodu rozbudowującego się silnego układu wysokiego ciśnienia z centrum nad Skandynawią, nad obszar Polski w ostatnich dniach miesiąca spłynąć może wyjątkowo mroźne powietrze. Wyraźne ochłodzenie rozpocznie się prawdopodobnie w trakcie nadchodzącego weekendu i może potrwać nawet do końca miesiąca. Najsilniejsze spadki temperatur mogą odnotować mieszkańcy wschodniej i południowej Polski gdzie słupki mogą pokazać nawet -15 / -20 stopni. Mroźniejsza aura rozpocznie się już jutro. W ciągu dnia temperatury mogą oscylować na poziomie -4 / -5 stopni i do około -8 / -10 stopni w nocy.

Informacje o rzekomej bardzo mroźnej końcówce tygodnia pojawiały się w mediach już półtorej tygodnia temu. Tematowi potencjalnego ochłodzenia zacząłem przyglądać się kilka dni wcześniej. Teraz, gdy dostępne dane uzyskane z modeli prognostycznych zaczynają się stabilizować, można w końcu powiedzieć trochę więcej o nadchodzących mrozach, bo fakt, że nadejdą jest już niemal pewny.

Główną przyczyną nadchodzących mrozów będzie sprzyjająca ku temu przemiana w polu barycznym. Analizując mapy synoptyczne widać w ciągu następnych kilkudziesięciu godzin postępującą rozbudowę rozległego wyżu z głównym centrum ośrodka ulokowanym nad północną Skandynawią. Maksymalne ciśnienie w układzie może wzrosnąć do poziomu powyżej 1050 hPa ! Doskonale to widać na mapach wyliczeń modelu GFS opracowanych przez serwis Wxcharts. Widać, że wyż swoim zasięgiem obejmie znaczną część Europy jednocześnie tworząc silną blokadę dla głębokich układów niskiego ciśnienia ulokowanych nad Atlantykiem przez co nie mają one żadnej możliwości dotarcia wg głąb lądu – jest to zjawisko tzw. blokady strefowej cyrkulacji atmosfery.

http://wstaw.org/m/2018/02/20/overview_120.jpg

Na kolejnych dwóch grafikach naniosłem własne objaśnienia, abyście mogli lepiej zrozumieć ciąg przyczynowo skutkowy jaki będzie miał miejsce już za kilka dni :

http://wstaw.org/m/2018/02/20/GFSOPEU06_102_1.png
http://wstaw.org/m/2018/02/20/ico_tkboden_na_108.png

W tym miejscu warto także spojrzeć na prognozowaną anomalię temperaturową na nadchodzący okres synoptyczny. Z poniższej grafiki wynika, że temperatura na wysokości 2m pod koniec miesiąca może być niższa od średniej nawet o -12 / -14 stopni.

http://wstaw.org/m/2018/02/20/2mtemp_anom_198.jpg

Skoro omówiliśmy już przyczyny nadejścia zmian pogody skupmy się teraz na przysłowiowym „własnym podwórku”. Początek zmian w pogodzie odczujemy stopniowo już jutro, kiedy masa powietrza z północy zacznie stopniowo „wlewać się” nad obszar Polski, co dobrze obrazuje grafika rozkładu temperatury na poziomie 850 hPa (wyliczenia modelu globalnego GFS)

http://wstaw.org/m/2018/02/20/850temp_030.jpg

W nocy z środę na czwartek wyraźniejsze spadki temperatur pojawią się przede wszystkim na północnym wschodzie Polski, gdzie prognozowany jest mały stopień zachmurzenia. W ciągu dnia zarówno jutro jak i w kolejnych dwóch dniach spodziewać się należy umiarkowanych spadków temperatur w ciągu dnia na poziomie -4 / -6 stopni na wys. 2m oraz okolice -7 / -10 (lub niżej, w zależności od zachmurzenia)

Jednak kulminacyjna faza spływu głównego rdzenia chłodnego powietrza rozpocznie się najprawdopodobniej w trakcie nadchodzącego weekendu, kiedy to temperatury na wys ok. 1,5 km nad poziomem gruntu mogą osiągać poziom -18 / -22 stopni. Masa ta obejmując obszar większości Europy może pozostać nawet do końca tego miesiąca. Wyliczenia (wciąż niepewne) dotyczące długości zalegania chłodnej masy powietrza nad Polską (okres 24 luty – 01 marzec) :

http://wstaw.org/m/2018/02/20/PMLzeHEOGa.gif

Teraz najważniejsza kwestia. Z jakimi spadkami temperatur możemy mieć do czynienia oraz jakie regiony mogą być najbardziej dotknięte przez mróz ? Sprawa tutaj nie jest taka oczywista, gdyż bardzo ważną rolę jak i nie kluczową ma stopień zachmurzenia. W przypadku zalegania dużych pokładów chmur, wypromieniowanie ciepła będzie ograniczone co automatycznie przełoży się na mniejsze spadki temperatur. Jeśli natomiast nad obszarem kraju dojdzie do wyraźnych rozpogodzeń to pojawią się znaczące spadki temperatur. Jakie ? Nie można wykluczyć przypadków poniżej -20 stopni. Ponieważ fala chłodnego powietrza zacznie wyraźnie wkraczać w weekend i może trwać w ostatnim tygodniu lutego, na dzień dzisiejszy nie można oszacować z jakim zachmurzeniem możemy mieć do czynienia (zbyt odległy termin do poprawnej oceny) , co pozwala w tej chwili na wyznaczenie tylko przybliżonego zakresu temperatur. Podejrzewam jednak, że obecność tak silnego wyżu może przyczynić się jednak do dominacji bezchmurnej aury nad większością kraju.
Sprawdźmy teraz przykładowe prognozy minimalnej temperatury wyliczanej przez model ECMWF (podkreślam jeszcze raz, że rzeczywiste temperatury mogą się różnić od prognozowanych ze względu na obecność / brak zachmurzenia )

Noc z soboty na niedzielę :
http://wstaw.org/m/2018/02/20/de_model-de-310-1_modez_2018022000_96_643_148.png
Noc z niedzieli na poniedziałek :
http://wstaw.org/m/2018/02/20/de_model-de-310-1_modez_2018022000_120_643_148.png
Noc z poniedziałku na wtorek :
http://wstaw.org/m/2018/02/20/de_model-de-310-1_modez_2018022000_144_643_148.png

Jak widać wyraźniejsze spadki temperatur prognozowane są przede wszystkim dla wschodniego i południowego pasa Polski. Pomimo prognozowanych temperatur -12 / -14 z doświadczenia wiem, że rzeczywista wartość może być o kilka stopni niższa. W przypadku podtrzymywania prognoz najprawdopodobniej to właśnie w tych obszarach kraju będzie można odnotować znaczące spadki na poziomie -15 do -20 stopni ( przypadków poniżej -20 nie można wykluczyć ) W pozostałych częściach Polski spadki temperatur najprawdopodobniej również będą znaczące, kształtując się w przedziale od -10 do -15 stopni.

Ocieplenie ? Jest to kwestia póki co ciężka do poruszenia. W perspektywie dalszego czasu ochłodzenie powinno ustąpić, ale ciężko oszacować kiedy to nastąpi.. być może w pierwszym tygodniu marca. Do tematu wyraźnego ochłodzenia na terenie naszego kraju będę wracał wielokrotnie. Z pewnością dłuższy wpis pojawi się tuż przed weekendem, gdzie wg. prognoz właśnie wtedy zacznie się spływ najzimniejszych partii powietrza.

______________
Regularne wpisy pojawiają się również na mojej stronie FB. Spodobało się ? Obserwuj mnie także tutaj : https://www.facebook.com/LBLStormchaser/
+452
nobrainer
Tak! To jest ten cudowny Polski banknot!
-można go ukraść komuś i nic.Jak jesteś roztargniony , to jesteś uniewiniony.
-można za niego kupić całą kamienicę wartą kilka milionów w stolicy dużego europejskiego kraju.
-możesz z nim wyjść na zakupy i generalnie wracasz z nimczym.
Taki to banknot.

#prawo #polska #sadownictwo
+9
Smakoshh
No i co wy polacy możecie zaoferować polkom z tymi kartoflanymi gębami i smrodem najtańszych fajek oraz browara z japy?. Wcale się nie dziwię polkom że wybierają erasmusow czy Żydów jak ja, my mamy klasę i ten smyk do robienia pieniędzy, czyli skill o którym statystyczny polski facet może pomarzyć. Przypatrzcie się dobrze zdjęciu poniżej, bo wy polacy nigdy nie będziecie tak wyglądać.
#polakicebulaki #polakibiedakicebulaki #polska #rozowepaski #bekazpodludzi
+15
Pokaż następne