jmuhha
Zauważyłem, że z tindera korzysta wiele osób z niższych warstw społecznych.

Łatwo jest tam znaleźć np. dziewczynę z socjologii, prawa, kulturoznastwa czy administracji. A prawie nie można znaleźć kobiety z medycyny. To oznacza, że przyszłe lekarki się szanują (czyli nie zakładają aplikacji takich jak tinder)

#tinder #prawo #badoo #rozowepaski
saakaszi
Sąd umorzył postępowanie wobec Kaji Godek za słowa że geje chcą adoptować dzieci żeby je molestować i gwałcić, według sądy osoby pozywające nie udowodniły że są gejami.
(-‸ლ)

#neuropa #bekazprawakow #afera #bekazkatoli #polska #prawo #gorzkiezale #wykopefekt #japierdole #lgbt #homoseksualizm
+197
saakaszi
Kierowniczka ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sieci handlowej IKEA, która zwolniła pracownika po zamieszczeniu przez niego na forum intranetowym cytatów z Biblii odnośnie uśmiercania osób homoseksualnych, usłyszała zarzut za ograniczanie praw pracowniczych ze względu na wyznanie.

Rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Zaznaczył, że z materiałów śledztwa wynika, że decyzja o zwolnieniu pokrzywdzonego była wynikiem "arbitralnych ocen" i "uprzedzeń" przedstawicielki pracodawcy względem pracownika. "Analiza intranetowych wpisów pokrzywdzonego, oparta na ekspertyzie biegłego, nie potwierdziła stawianych przez pracodawcę tez, jakoby cytaty z Biblii miały naruszać zasady współżycia społecznego lub +wykluczały inne osoby+ zatrudnione w IKEA" - wyjawił prokurator.

Żyjemy w kraju w którym medalami odznacza się osoby które publicznie rozważają wysadzanie budynków i zabijanie lekarzy. Teraz będą bronieni również ci którzy nie widzą niczego złego w zabijaniu innych ludzi, pod warunkiem że umotywują to wyznawaną przez siebie religią.

Pełne cytaty z byłego pracownika na skanie poniżej:

biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich

ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1479627,ikea-lgbt-biblia-zarzuty.html
#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #prawo #polska #gorzkiezale #oswiadczenie #homoseksualizm #lgbt
+183
Rabke
#prawo #nauka #polityka #bekazpisu #ciekawostki #wybory #4konserwy #neuropa

Nieco wiedzy dla niedouczonych pisowskich trolli oraz innych.
+3
Achon100
I kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawojazdy #samochody #motoryzacja #kierowcy #prawo #autostrady
+8
Kjedne
Początkowo chciałem śmiać się z #4konserwy , że przez złe prawa człowieka już tego nie robimy, ale potem przypomniało mi się stanowisko #neuropa apropo aborcji.

Zapraszam do ankiety i dyskusji, czy wg was powinno się przymusowo sterylizować osoby niepełnosprawne umysłowo ?

#ankieta #kiciochpyta #prawo #medycyna #filozofia
EpicElion
Znajomy sprzedał kumplowi pistolet z Czech ( coś 9mm/amunicja PAK ) trzy dni później,kumpel się odezwał ze dopiero wrócił z dołka ( 48h ) bo po pijaku straszył+położył na glebę kilka osób :D miał dostać sankcje na 3 miesiące ale zapłacił coś ponad 3k i go wypuścili a sprawa leci do sądu,co może grozić osobie która mu to sprzedała? oczywiście bez zezwolenia.
#bron #prawo #heheszki
AnonimoweMirkoWyznania
#anonimowemirkowyznania
Czesc. Z tej strony różowy pasek bez wiedzy o przepisach.

Prowadzę jednoosoba firme
Mam taki problem odnośnie #tarczaantykryzysowa w skrocie:

Dostałam na koncie praca.gov.pl do podpisania umowę pozyczki bezwrotnej na 5tys. Czas do podpisu 14 dni, a potem po tym czasie będzie uznane za podpisane, nawet jeśli tego nie zrobię.
Nie zdążyłam tego podpisać, ale pieniądze na koncie były juz mi przesłane dużo wcześniej po 3 dniach od tego momentu gdy wysłali mi umowę do podpisania elektronicznego

. Najważniejsze pytanie : Żeby pożyczka była bezwrotna to trzeba w ciagu 3 miesiecy od daty jej udzielenia złożyć wniosek o jej umozenie.

Jaka datę uznać za dzień udzielenia ?
Dzień przysłanie mi umowy do podpisania, czy dzień kiedy dostałam pieniądze na konto? Czy dzień po 14 dniach od wysłania umowy, gdy wedle tego co napisali po 14 dniach bez odpowiedzi umowę uznaje się za podpisaną.

Proszę o pomoc specjalistów z tagow: #bank #kredyty #prawo #firma #dzialalnoscgospodarcza

Pozdrawiam ekipę mirkowyznań !

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ecd0cc3b940832ef250e991
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
+2
teka82
I tacy oto “eksperci” gardłują w TVN o łamaniu Konstytucji i uczą nasze dzieci na Uniwersytetach...

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #afera #bekazlewactwa #tvn
+8
zajete1
Hej, babcia w tajemnicy poszła do salonu Orange po nowy telefon, bo stary jej się zepsuł, a nie chciała robić rodzinie problemu. Do domu przyszła z abonamentem 50 zł miesięcznie + 7 zł za telefon na dwa lata. Nie była zbytnio świadoma co podpisała, bo cały czas powtarzała, że ma telefon za 7 zł miesięcznie, ciężko było ją uświadomić, że razem z nim podpisała 50 zł abonament.

Abonament zawiera nielimitowane rozmowy i SMSy w kraju i zagranicą i 15 GB internetu. Telefon, który dostała nawet nie ma dostępu do przeglądarki. Od razu stwierdziłem, że to jest jawne oszustwo, a salon (który ma na drzwiach "znak jakości pomocy seniorom"...) przedstawił w rozmowie wszystko tak, że myślała tylko o telefonie. Konsultant obsługujący seniora, proponując mu takie warunki z takim telefonem był w pełni świadomy, że babcia (i każdy inny człowiek) nie wykorzysta w 1% potencjału tego abonamentu.

W salonie spotkałem tego samego konsultanta, uważał, że nie jest psychologiem, żeby stwierdzić czy ktoś jest świadomy tego co mówi czy nie. No to mu uzmysłowiłem, że wszystko wskazywało na to, że babuszka nie jest świadoma całej umowy. Gdy konsultant zakumał, że jednak wszystko wskazuje na to, że ją podpuścił stwierdził, że ani on ani kierownik nie może z tym nic zrobić i muszę złożyć reklamację.
Dzisiaj dostałem odpowiedź od Orange, że reklamacja została odrzucona, a umowę może anulować tylko kierownik salonu. Wychodzi na to, że Orange umywa ręce tak samo jak konsultant w salonie i odprawiają mnie od drzwi do drzwi.

Na umowie widnieje adres e-mail mojej babci. Konsultant w trakcie mojej wizyty w salonie przyznał, że wymyślił ten adres e-mail na potrzebę tej umowy, bo babcia nie posiadała własnego i nazwał go "roboczym adresem e-mail". Nie wiem czy coś takiego jest legalne, po prostu szukam czegokolwiek, żeby podważyć tą umowę.
Chciałem jechać do rzecznika spraw konsumentów ale przez koronawirusa jest zamknięte i nie odbiera telefonów, wyślę jeszcze e-mail z opisem.

Mam świadomość, że babcia nie powinna w ogóle tam jechać sama, ale po prostu szukam ratunku, bo dla niektórych to nie są kokosy, ale dla mnie i babci płacenie 50 zł miesięcznie przez dwa lata za coś, z czego tak naprawdę nie korzystamy jest sporym kosztem.

Spotkał się ktoś z podobną sytuacją, jest w ogóle jakakolwiek szansa na anulowanie bądź wypowiedzenie tej umowy bez żadnych kar?

Mega się rozpisałem, mam nadzieję, że ktoś to chociaż przeczyta a byłbym wdzięczny za jakikolwiek komentarz odnośnie sprawy. Pozdrawiam Mireczki, Mirek w potrzebie.

#prawo #oszukujo #orange #prawokonsumenckie #pomocy
+965
Watchdog_Polska
Na Sprawdzamy jak jest wjechała kolejna porcja odpowiedzi gmin dotyczących przekazania danych wyborców Poczcie Polskiej bez podstawy prawnej. Jeśli macie chwilę, zapraszamy do wspólnego oznaczania odpowiedzi.
Z poprzednią paczką dokumentów (1/3 wszystkich gmin) uporaliście się niesamowicie szybko, w nieco ponad dobę. (ʘ‿ʘ)
Dzięki wielkie!

Poprzedni wpis: https://www.wykop.pl/wpis/49589263/na-sprawdzamy-jak-jest-ruszyla-nowa-kampania-pomoz/
Więcej: https://siecobywatelska.pl/wydane-dane/
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #grywalizacja #sprawdzamyjakjest #wybory #pocztapolska #samorzad #samorzady #gminy #gmina
+109
Kapitalista777
Twitterowicz dla beki wkleił przypadkowe paragrafy, pisząc m. in. że Duda złamał prawo lotnicze... A Matczak i Sadurski dostają orgazmu XDDDD To musi iść w gorące, nawet na POwskim Wykopie XDD

#polska #heheszki #humorobrazkowy #prawo #bekazpodludzi #bekazlewactwa #polityka
+29
Kapitalista777
Potwierdzenie, że w 1998 r. wybierany po raz pierwszy na zasadach Konstytucji RP z 1997 r. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego ani nie uzyskał większości głosów Zgromadzenia, ani Zgromadzenie nie podjęło odrębnej uchwały w sprawie przedstawienia kandydatów

Źródło: twitter.

#polska #prawo #4konserwy #bekazlewactwa
+4
saakaszi
Prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek z Uniwersytetu Śląskiego odniósł się do przesłuchania studentów przez policję i prawników Ordo Iuris w sprawie Ewy Budzyńskiej, która na swoim wykładzie posługiwała się antynaukowymi treściami mówiąc min. o antykoncepcji, którą zrównała z aborcją. To studenci wnieśli skargę na wykładowcę. Według uczelni działania policji i Ordo Iuris to ingerencja w jej autonomię i nie ma do nich żadnych podstaw.

Z głębokim zaniepokojeniem odbieramy podejmowane przez organy ścigania przesłuchiwanie studentów, którzy zdecydowali się wnieść skargę na budzące ich sprzeciw treści zajęć prowadzonych przez Panią dr hab. Ewę Budzyńską. Skarga ta stanowi przedmiot postępowania prowadzonego przez niezależną komisję dyscyplinarną UŚ, zgodnie z obowiązującymi w tym względzie przepisami. Nie ma żadnych podstaw, aby wątpić w rzetelność i bezstronność działań tej komisji. Czynności organów ścigania podejmowane w czasie, gdy toczy się nadal postępowanie przed organami uczelni, są odbierane przez wielu członków wspólnoty naszego Uniwersytetu, jako ingerujące w autonomię funkcjonowania jego organów. Powinny one realizować powierzone im przez prawo zadania w sposób nieskrępowany, z poszanowaniem zasad wolności słowa, autonomii uczelni oraz podstawowych wartości, jakie szanowane winny być w Uniwersytecie. Władze uczelni nie mają formalnej możliwości udziału w czynnościach procesowych organów ścigania, jednakże uważnie obserwują sposób ich prowadzenia oraz należyte respektowanie praw i wolności uczestników tego postępowania. Każdy członek wspólnoty naszej uczelni może liczyć na wszelkie dostępne i zgodne z prawem formy wsparcia i pomocy.

https://us.edu.pl/komunikat-prorektora-ds-ksztalcenia-i-studentow/

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #policja #prawo #polska #4konserwy #nauka #aborcja
+496
projektjutra
150 km/h na drodze szybkiego ruchu w Norwegii= bezwarunkowe więzienie.
W Norwegii na drogach szybkiego ruchu obowiązuje 90 km/h, nawet przy idealnych warunkach wystarczy pojechać tam 150 km/h i w przypadku złapania przez policję czy fotoradar/odcinkowy pomiar (, a o to nie trudno, bo jest ich mnóstwo) na pewno pójdzie się do więzienia- jest to kara bezwarunkowa oraz obowiązuje także dla obcokrajowców. Minimum 18 dni, nie raz jednak wiele miesięcy.
Za niższe przekroczenie prędkości są prace społeczne, a za jeszcze niższe np. wielotysięczne mandaty (np. ponad 5000 zł w przeliczeniu).
Przy tym wszystkim obowiązują jednocześnie punkty karne oraz odbieranie prawa jazdy- najczęściej na parę lat. Prawo jazdy jest odbierane przez policję na miejscu i nie można kontynuować podróży, należy zostawić auto w miejscu zatrzymania. Co więcej- policja może zabrać prawo jazdy (jednak tylko do 14 dni), gdy ma jedynie podejrzenie popełnienia wykroczenia, które może skutkować zabraniem prawa jazdy, nie musi mieć na to dowodów w danej chwili.
Gdy jednak przekroczenie prędkości jest bardzo duże to sprawa może znaleźć się w sądzie i można stracić prawo do prowadzenia pojazdów w Norwegii na całe życie- takie przypadki zdarzają się co jakiś czas, np. ostatnio tak się stało, że ktoś jechał 120 km/h po prostej drodze przy ograniczeniu 40- 2,5 miesiące więzienia i stracił dożywotnio prawo jazdy.
Oczywiście limity są różne na różnych drogach, na autostradzie prawo jazdy traci się od 141 km/h lub 150 km/h (tam jest limit 100-110 na autostradach), a więzienie jest od 156 i 175. W mieście do więzienia idzie się od 96, a prawo jazdy na wiele lat traci się od 76.
Więcej można poczytać na stronie pewnego Norwega, który opisuje też mandaty w całej Europie.

http://www.speedingeurope.com/norway/

#norwegia #policja #prawo #polityka #ciekawostki #samochody #transport #motoryzacja
+10
trogatelnaya_raduga
Chwila, chwila, to jaka jest teraz minimalna stawka? jak to jest mozliwe? XD
#pracbaza #prawo
+1
Kuno_lis
Właśnie kilka dni temu minęło 6 miesięcy po zakończeniu okresu próby, ostatniego czwartego wyroku. Dzisiaj wystąpiłem o zaświadczenie o niekaralności przez internetowy system E-KRK. Gdy je dostanę będę mógł się ubiegać o pracę w bardziej prestiżowych firmach a nie dziad transach aby dostarczać wam bułki jeszcze lepszej jakości.
Błędy młodości
#prawo
#tir
#zycietruckera
+4
Frank_Underwood
Szanowni Państwo, z dniem dzisiejszym autorytarna władza przejęła ostatnia ostoje praworządności, wolności, i gwaranta sprawiedliwości. Złość, zrezygnowanie, niemoc. To uczucia jakie się dzisiaj we mnie kłębią. Sprzedaliśmy demokracje za 500 zł. Lata wojen, zaborów, tyle przelanej krwii. Dla Polaka to jest warte 500 zł. Ten naród nie zasługuje na wolność, i nigdy na nią nie zasługiwał. #polityka #neuropa #prawo #4konserwy +847
preditio
Mam już rok telewizor i wczoraj zauważyłem w 3 punktach ekranu jakieś "robaczki", złoże rękojmie w rtv euro agd gdzie kupiłem i nie chciałbym naprawy ew. zwrot gotówki albo nowy telewizor bo to może się powtórzyć, mam jakieś szanse?
#technologia #telewizja #telewizory #prawo #pytaniedoeksperta
Watchdog_Polska
Wiele już w tym temacie padło słów, ale afera w Trójce - Programie 3 Polskiego Radia pokazuje w mikrokosmosie, jak brak jawności i przejrzystości procedur prowadzi do nadużyć. O tym i naszej liście "jawnościowych" przebojów dziś na naszej stronie: https://siecobywatelska.pl/felieton-same-szlagiery-afera-w-trojce-a-jawnosc/
__
#prawo #watchdogpolska #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #trojkapolskieradio #trojka
+62
Kempes
#prawo #polityka #bekazpisu #bekazlewactwa #dobrazmiana #pis #polska

No Du*a, co to wy tam kiedyś neobolszewiku gadaliście?
+16
Kempes
#polityka #prawo #bekazpisu #bekazlewactwa #dobrazmiana #pis #polska

Nastepne upolitycznienie niezależnego urzędu przez neobolszewię PiS...
+52
rbk17
#kodeksdrogowy #drogowka #prawo #sopot #policja #fotoradary #pytanie

W 2012 w Sopocie wprowadzono ograniczenie prędkości dla rowerów do 10 km/h, już nie mówiąc jakie to absurdalne skąd rowerzyści mają wiedzieć ile jadą - liczniki nie są obowiązkowe? Bardziej mnie nurtuje czy prezydent miasta ma takie kompetencje aby kreować własny kodeks drogowy i ograniczać rowerzystów czy kierowców jak mu się podoba, zgodne to jest w ogóle z prawem?

https://sopot.naszemiasto.pl/ograniczenie-predkosci-w-sopocie-po-rowerzystach-czas-na/ar/c4-1556533
+3
piwuch
Ludzie obudźcie się! Czy na foliarstwo jest jakiś paragraf? Takie maile (służbowa skrzynka) rozsyła brygadzista. Wcześniej był tylko zięba ale od tej kwarantanny chyba mu się pogarsza.
#foliarze #prawo #teoriespiskowe #koronawirus
+3
Kapitalista777
Trzaskowski w jednym tweecie pisze o poważaniu konstytucji oraz poszanowania. A konstytucja mówi wprost, że prezydent wybiera I prezesa SN z pięciu kandydatów, którzy uzyskali największe poparcie w Zgromadzeniu Ogólnym.

Nie pierwszy raz "obrońcy konstytucji" z PO, w imię partykularnych interesów, wycierają sobie swoje antydemokratyczne mordy tym aktem prawnym.

Wrzucam, bo działacze PO z #neuropa.RU wam tego raczej nie pokażą.

#polska #prawo #4konserwy #bekazlewactwa #lewackalogika #patologiazewsi #polityka
+10
Watchdog_Polska
Dziś ruszyły terminy sądowe i sądowoadministracyjne zamrożone 31 marca 2020 r.!
Przez prawie dwa miesiące urzędy były dosyć nieprzewidywalne - czasem udzielały odpowiedzi na wnioski, czasem pouczały o wstrzymaniu biegu terminu na czas epidemii, a czasem po prostu nie odpowiadały. Teraz wszystko powinno wrócić do normy.
Jeśli wysłaliście wniosek o informację publiczną i czas jego realizacji upłynął tuż przed zamrożeniem terminów, w poniedziałek spodziewajcie się odpowiedzi.
Więcej: https://informacjapubliczna.org/news/ruszaja-zamrozone-terminy/
__
#prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #ciagniemywladzezajezyk #prawo #koronawirus
+44
lucjusz_m
Nie byłym taki pewien, co do tego jak będą się zachowywać sądy w sprawach mandatów za niezakrywanie twarzy i na jakich przepisach będą się opierać. Tak się składa, że w przyszłym tygodniu będę odwiedzał czytelnie akt w sądzie w Szczecinie. Pani odpowiedzialna za umawianie terminów powiedziała, że aby wejść do budynku sądu, to obowiązkowa jest maseczka na twarz i rękawiczki.

Patrzcie jak wyglądają najnowsze zarządzenia sądów w Szczecinie

Sąd apelacyjny : https://www.szczecin.sa.gov.pl/funkcjonowanie-sadu-w-okresie-od-dnia-21-maja-2020-r-do-odwolania,new,mg,150.html,596

Powołują się właśnie na rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 roku.

Na rozprawę wejść mogą wyłącznie osoby z osłoną na usta i nos (maseczka jednorazowa lub wielokrotnego użytku, odzież lub część odzieży, kask ochronny, przyłbicą w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Osłonę twarzy można zdjąć jeżeli tak zarządzi prowadzący rozprawę (szczególnie w celu potwierdzenia tożsamości).

No i co, według prezes Beaty Górskiej (z nadania Ziobry) - rozporządzenie obowiązuje i to w taki sposób, że jak ze względow zdrowotnych nie możesz zaktywać ust i nosa, to musisz nosić przyłbicę!

Czyli – stan zdrowotny nie pozwala na zakrywanie twarzy i nosa, ale nie posiadasz przyłbicy, to blokują ci prawo do sprawiedliwego procesu w tym kraju.

A jak to wygląda w sądzie rejonowym w Szczecinie?

Tutaj nie powołują się na rozporządzenie z 16 maja, ale na art.54 ust. 2 - Prawo o ustroju sądów powszechnych.

Musisz a) zakrywać twarz i nos bez względu na stan zdrowia b) poddać się pomiarowi temperatury c) poddać sie dezynfekcji.
Wszystko to pod rygorem niewpuszczenia do sądu i odebrania ci prawa do procesu, czytania akt itd.

#prawo #koronawirus #policja
+1
szkorbutny
W następstwie globalnego krachu giełdowego partia Hitlera przekroczyła próg wyborczy, wprowadzając w 1930 roku do Reichstagu 107 deputowanych i stając się jednym z czołowych ugrupowań w kraju. Po kolejnych, już zwycięskich wyborach, Hitler został 30 stycznia 1933 roku powołany na kanclerza Rzeszy, natychmiast rozpoczynając demontaż instytucji demokratycznych i zawieszając prawa obywatelskie.
https://ciekawostkihistoryczne.pl/leksykon/adolf-hitler-1889-1945/
#historia #kryzys #ciekawostki #ekonomia #polityka #wojna #polska #hitler #kaczynski #prawo #demokracja #iiiwojnaswiatowa #niemcy
+1
Mr_andrzej
@Mr_andrzej: Hej Miraski! Mam pytanie do ekspertów z tagów #prawo #koronawirus #polityka Czy spotkanie w restauracji osób widocznych na zamieszczonej fotografii spełnia wymogi reżimu sanitarnego i przepisów powszechnie "obowiązującego" prawa? +3
ArnoldZboczek
Jak to jest z tym #prawo #koronawirus bo się pogubiłem - można już sobie tak siedzieć z nieznajomymi legalnie przy jednym stoliku w restauracji czy trzeba mieć specjalne przywileje? #pytanie #covid19 +16
projektjutra
Prędkość maksymalna na autostradach w krajach Europy.
Tylko Polska i Bułgaria ma tak wysoki limit na autostradach (140 km/h) w całej geograficznej Europie. Jednocześnie te dwa kraje przodują w liczbie śmiertelnych ofiar wypadków, których jest wielokrotnie więcej w porównaniu do krajów takich jak np. Holandia, Wielka Brytania czy Szwecja.
Niedawno Holandia, ze względów ekologicznych i dla bezpieczeństwa, ograniczyła prędkość maksymalną na autostradach ze 130 km/h do 100 km/h. W Polsce pewnie byłby wielki krzyk, a jeszcze przed wprowadzeniem przepisów znajomi mi Holendrzy mówili- "no co? będzie 100 to będziemy jeździć 100".
Holendrzy to bardzo przepisowi kierowcy, niemal nikt nie przekracza prędkości, ale fotoradary są wszędzie i to najczęściej nieoznakowane, nawet co kilometr się zdarzają, jak i odcinkowe pomiary. Każdy cent "zarobiony" przez fotoradar jest publikowany na stronie internetowej i wykazane jest na cele budowy czy poprawy jakości jakiej drogi idzie.

#motoryzacja #samochody #prawo #transport #policja #polityka #holandia #ciekawostki #bezpieczenstwo #europa #mapa
+3
konfident007
BARDZO PROSZE O POMOC !!!
witam, mam pytanie do studentow prawa. kiedys dostalem mandat od policji ale go nie zaplacilem. wobec tego zadzialal naczelnik urzedu skarbowego i wszedl mi na konto bankowe, ktorego i tak nie uzywam. dodam, ze na konta bankowe w innych bankach mi nie weszli. nie wiem czemu akurat wybrali te konto i tylko te konto ale to malo wazne. we wczesniejszych latach rowniez lapalem czesto i gesto mandaty (okolo 20 lacznie) ale nigdy ich nie placilem i nigdy nie bylo wejscia skarbowki na konto. po prostu wiele lat minelo i cisza. to pierwsze takie zajecie i temu jestem w szoku. no moze kiedys co najwyzej raz czy dwa ze zwrotu podatku troche wzieli se za te mandaty ale to tylko za max 2 mandaty moze. a o reszcie zapomnieli. pytania brzmia:

1>czy jesli nie zaplace tej kary to moze wkroczyc sad i zamienic to na zapewne okolo tydzien wiezienia? (25 zl stawka dzienna)

2>kiedy to zajecie egzekucyjne sie uniewazni? za 20 lat czy wczesniej? a moze dlugi wobec urzedu skarbowego nie traca waznosci nigdy?

3>do kiedy mam zaplacic by uniknac puchy? wejscie na konto bankowe bylo 4ego lutego tego roku.

4> czemu urzad skarbowy nie wszedl mi na pensje z pracy? mam umowe o zlecenie jakby co.

#patostreamy
#danielmagical #prawo #studbaza #studia #studentprawa #mandat #policja #skarbowka #urzadskarbowy
+2
Watchdog_Polska
Na Sprawdzamy jak jest ruszyła nowa kampania! Pomożecie?
Pamiętacie naszą mapę gmin, które przekazały dane wyborców Poczcie Polskiej bez podstawy prawnej? Wciąż nad nią pracujemy:
1. Tam, gdzie odpowiedzi były niejednoznaczne (żółte znaczniki na mapie), czyli wiedzieliśmy, że gmina na razie nie przekazała danych, ale nie było pewności, co będzie później, bo odpowiedziano np., że gmina analizuje sytuację prawną, albo zażądała od Poczty Polskiej uzupełnienia wniosku - posłaliśmy prośby o doprecyzowanie odpowiedzi.
2. Wysłaliśmy przypomnienia do gmin, które w ogóle nie odpowiedziały.
3. Na gminy, które odpowiedziały, że przekazały dane wyborców przed 9 maja, czyli przed wejściem w życie ustawy, co było niezgodne z prawem, sukcesywnie składamy doniesienia do prokuratury.

Odpowiedzi z urzędów wciąż spływają. Wiele osób z Was pytało nas jak odpowiedziała ich gmina, porównywało odpowiedzi z informacjami z lokalnych źródeł, wskazywało pomyłki. Teraz możecie pomóc zebrać wszystkie dane, czytając z nami odpowiedzi z urzędów na Sprawdzamy jak jest.
Z góry dziękujemy!
Więcej informacji o kampanii: https://siecobywatelska.pl/wydane-dane/
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #prawodoinformacji #grywalizacja #sprawdzamyjakjest #wybory #pocztapolska #samorzad #samorzady #gminy #gminy
+409
ejakulat_w_mordzie
znalezione w necie. co sadzicie o sloikach? ja sie zgadzam z tym napisem. bardzo denerwuja mnie te soliki w wielkich mistach, ktore odbieraja prace lokalsom a na swieta wyjedzaja na wioche. czesto w przypadku kobiet wiaze sie to ze zdziczeniem obyczajow, kiedy to taka #p0lka urywa sie z lancucha i spod kurateli rodzicow i w np na warszawskiej Mazowieckiej udostepnia swoja tzipke komu popadnie, najczesciej chadom i mokebe. nie wspominajac juz o korkach, budowaniu ciagle nowych osiedli i ogolnym tloku.
sloiki - won do siebie. jakie jest wasze zdanie?
#warszawa #wroclaw #krakow #gdansk #poznan #torun #katowice #polska #patologiazewsi #patologiazmiasta #prawo #motoryzacja
+19
uhauha
#rower #rowery #prawo
Hej.
Kto ma pierwszeństwo w takiej sytuacji?
Rower na ścieżce rowerowej czy samochód?
Wiem mam talent. ;)
+1
szkorbutny
Słoiki muszą nauczyć się jeździć komunikacją miejską i wszystko będzie w porządku (✌ ゚ ∀ ゚)☞
#sloiki #warszawa #komunikacjamiejska #parking #samochody #prawojazdy #motoryzacja #patologiazewsi #tablicerejestracyjne #prawo #patologiazmiasta
+392
Watchdog_Polska
Od kilku dni z czołówek gazet nie schodzi temat majątku żony ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Rok temu mieliśmy podobną sprawę dotyczącą premiera Mateusza Morawieckiego – jego żona kupiła po preferencyjnej cenie działkę od Kościoła, a w zeznaniu majątkowym premiera nie było po niej śladu. Zaraz, zaraz, czy między jednym a drugim wydarzeniem nie powstała ustawa regulująca jawność majątków rodzin polityków?
Odpowiedź znajdziecie w komentarzu na naszej stronie: https://siecobywatelska.pl/manipulacje-wokol-jawnosci-majatkow-rodzin-politykow/
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #polityka
+65
ostiumUrethraeExternum
Tak z ciekawości, bo na Łykopie już sprawa ucichła, Łykopki znalazły sobie lepsze zabawki na jednodniowe afery.

Co z tym młodym kolesiem z Konina, który został postrzelony w plecy bo biegł z nożyczkami w kierunku policjanta? Samobójstwo? Czy może jednak te nożyczki miały mikroładunki wybuchowe, a koleś miał stopy w drugą stronę, dlatego biegał placami do przodu? Bo sprawa już całkiem ucichła, a przez jeden, czy tam dwa dni afery Łykopki chciały komisariaty podpalać.

#policja #polska #prawo
+25
Prokrastynant
Cześć mirasy. Miałem kolizję i chce się upewnić ze słusznie dostałem mandat. Jechałem droga i skręciłem w lewo w wjazd do posesji. Po chodniku jechał rowerzysta, wyłonił mi się zza autobusu i uderzył mi w auto. Nie miał prawa jechać po chodniku, a po drugiej stronie miał ścieżkę rowerowa. Doszło do kolizji, auto firmowe więc wezwana policja. Ja mandat 250 i uznany winnym kolizji, rowerzysta sto za jazdę po chodniku. Wjeżdżałem tam powoli ale nie było szans go zauważyć bo był za autobusem i walnął mi w okolice przedniego prawego koła uszkadzając też lakier na błotniku. Czy warto z tym iść do sądu? Nie czuje się winny, zawsze staram się przewidywać co się stanie na drodze, we wjazd też wjeżdżałem powoli.
#polskiedrogi #policja #prawo #prawojazdy #wypadek #samochody
+4
tabarok
Myślicie że to parking przed jakimś ośrodkiem zdrowia, centrum rehabilitacji? Skąd że znowu. To parking przed nowo powstałym blokiem w mojej okolicy, na foto cały parking dla nowopowstałego budynku... Chęć obejścia minimalnej odległości miejsc parkingowych od mieszkan na parterze, miejsca dla niepełnosprawnych są wyłączone z obostrzeń. #budownictwo #deweloperka #prawo +2
smackthatazz
Hejka Mirki, mam pytanie dotyczące trochę kwestii #prawo trochę #silownia xD

Mianowicie troche ponad tydzień przed wprowadzeniem obostrzeń wykupiłem 3 miesięczny karnet na siłownie w pewnej znanej sieci w Poznaniu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kilka dni po wprowadzeniu obostrzeń wstawili posta na facebooku, że przedłużą każdemu karnet o okres w którym nie można uczęszczać na siłkę.
No ale kurde, kupiłem karnet na dany okres czasu i tylko w tym okresie chciałem korzystać z tej usługi. xD
Napisałem do nich maila że halo halo chciałbym prosić o zwrot pieniędzy, na drugi dzień dostałem taką odpowiedź <picrel>

Stąd moje pytanie, czy można to jakoś jeszcze ugryźć czy sprawa przegrana? 3 stówki piechotą nie chodzi, a nawet jak mi przedłużą ten karnet to już dawno nie będę mieszkał w Poznaniu xD
+3
serek_heterogenizowany
kopiowanie opisu opony to kradzież własności intelektualnej?

#prawo #pytaniedoeksperta
Rhimdir
Będę wybierał się za granicę i chciałbym zabrać ze sobą rower, i tak się zastanawiam nad zakupem takiego bagażnika na hak tylko czy jeśli przełożę rejestrację z tyłu samochodu do tego bagażnika to był by git czy może konieczne jest wyrobienie 3 tablicy jesjestracyjnej. Czasu dużo mi do wyjazdu nie zostało dlatego się pytam.
#samochody #prawo#prawo #prawiejaktilke
+1
nadmuchane_jaja
#prepaid #prawo #pieniadze #operatorzy #ipfon

Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda sprawa telefonów typu VoIP (np. u operatora IPFON) i zwrot środków z kont, które utraciły ważność? Kiedyś czytałem, że operatorzy prepaid mają obowiązek zwrócić środki, które zostały na nieaktywnych kontach. Ktoś, coś?
Pokaż następne