zapijaczonydzony
Nawet w rozmowie z komornikiem należy podkreślić że studiuje się prawo

#heheszki #studentprawa #prawo
+6
Fix
#gif #policja #prawo Tam policja się nie pie.doli . +692
staryhaliny
Pozwolę sobie drugi wpis wrzucić w podobnym temacie:

#nieruchomosci #najem #wynajem #mieszkanie #prawo #bekazprawnikow

Nie wiem czy kogoś to w ogóle zainteresuje, ale trafiam na tyle błędnych i bzdurnych porad dotyczących najmu nieruchomości, że mi witki opadają. Aż chyba założę tag w tym temacie, bo nie mam gdzie pozbierać tych baboli.

Przykład
Artykuł w portalu eporady24.pl
Podnajem bez zgody wynajmującego
Data publikacji: 03.12.2013
link: https://www.eporady24.pl/podnajem_bez_zgody_wynajmujacego,pytania,18,124,8337.html
Autor: Tomasz Krupiński - Magister prawa, absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (studia ukończył z wynikiem bardzo dobrym) oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania projektami europejskimi. Radca prawny z siedmioletnim doświadczeniem zawodowym w obsłudze prawnej jednostek organizacyjnych oraz osób fizycznych. Specjalista z zakresu prawa rodzinnego oraz szeroko rozumianego prawa nieruchomości. Uczestnik programów ministerialnych dotyczących problematyki prawnorodzinnej. Od kilku lat doradza prawnie zarządom wspólnot mieszkaniowych oraz zarządcom nieruchomości. Posiada również uprawnienia zarządcy nieruchomości.

Czytelnik prosi o poradę prawną:

Wynająłem pewnej firmie lokal do prowadzenia działalności gospodarczej. Bez mojej wiedzy podnajęła ona obiekt innej firmie. W umowie jest zapis o zakazie podnajmu bez zgody wynajmującego. Czy mogę żądać eksmisji firmy, która podnajęła lokal?

Cytat z odpowiedzi prawnika:

Zgodnie z art. 668 K.c.: "Najemca może rzecz najętą oddać w całości lub części osobie trzeciej do bezpłatnego używania albo w podnajem, jeżeli umowa mu tego nie zabrania. (...)". Jak z wynika z powyższego, jeżeli umowa najmu nie zabrania tego najemcy, może on oddać rzecz najętą osobie trzeciej do bezpłatnego używania (np. w użyczenie) lub w podnajem. Zakaz oddawania przedmiotu najmu innym osobom powinien być wyraźnie wyartykułowany w umowie najmu. Naruszenie zakazu oddawania przedmiotu najmu innym osobom powoduje, że wynajmujący uzyskuje uprawnienie do wypowiedzenia najmu bez zachowania terminów wypowiedzenia (art. 667 § 2 K.c.).

Stan prawny:
Pan w ogóle nie zająknął się w swoim wywodzie o art. 688(2) kc, który szczegółowo (i inaczej niż dla najmu rzeczy!) reguluje te kwestię wprost - przepis ten wprowadzono nowelizacją z dn. 21.6.2001 (czyli miał 12 lat na zapoznanie się z jego treścią!):

Art. 688(2). Bez zgody wynajmującego najemca nie może oddać lokalu lub jego części do bezpłatnego używania ani go podnająć. Zgoda wynajmującego nie jest wymagana co do osoby, względem której najemca jest obciążony obowiązkiem alimentacyjnym.

Podsumowanie
Pytający miał co prawda w swojej umowie zapis o zakazie podnajmu, ale nawet jakby go nie miał, jego interes w tym zakresie chroni art. 688(2) kc i w mojej ocenie cały wywód prawnika i kluczenie w artykułach dot. najmu rzeczy, z całkowitym pominięciem przepisów dot. najmu lokalu, to jakiś zbędny bełkot i zaciemnianie rzeczywistości.

---

Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler obrazek z rozbitym dzbanem dla atencji
bartkx
Mam pytanie nt. reklamacji co do opłaty dodatkowej w ZTM. Wg. prawa mają 30 dni na odpowiedź, jeśli się spóźnia reklamacja staje sie uznana. Ale wg. niektórych liczy się data wysłania przez nich odpowiedzi (stempel), a wg. innych data doreczenia do mnie odpowiedzi. Co jest prawda?

przepraszam, wrzucam jeszcze raz

#prawo
yolantarutowicz
200 lat temu wynaleziono urządzenie, dzięki któremu więźniowie zamiast bezczynnie leżeć na pryczach napędzali siłą swoich mięśni różne maszyny.

Link do znaleziska: Więźniowie jako woły robocze

Interesujące? Dziękuję Ci za wykop! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#technologia #anglia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #starszezwoje #usa #wiezienia #prawo #przestepczosc #maszyny #maszynyboners
+15
maszjo
Dostałem odpowiedź z prokuratury odnośnie wpisu @CallMeTokio na wykopie nawołującego do podłożenia bomby pod mównicą Prezydenta RP na 11 listopada i wołam więc wszystkich zainteresowanych z poprzedniego wpisu
#afera #prawo #wykop #prokuratura
+871
kseroboy
Dzwonił do mnie w zeszłym tygodniu ex pracownik, którego rownież wywalil #januszebiznesu na kasę. Przestał płacić, wyzywał sie na pracownikach a nowa chata wybudowana.Wiecie jak sie skończyła sprawa ze zgłoszeniem przeze mnie piractwa? 60 tys. za jedna spółkę i 70 tys. za druga. Także nie opłaca sie być nie fair dla pracownika.
W skrócie: gościu wywalił mnie dyscyplinarnie za to, ze jestem chory na serce i trafiłem na l4. Szantaże, groźby, niewypłacanie kasy aż do kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, straszenie mnie, obrażanie. wiecej w tym wpisie Mirki nie dajcie sie proszę robić w konia! Z niewolnika nie ma pracownika #prawopracy #prawo #bekaztransa #poznan
+16
effzet
Mirki, jak bardzo jest to bullshit?
Z tego co wiem, to jest to regulowane ustawą? #prawo #mieszkanie #wynajem #kiciochpyta
brr1989
Urzędnicy zaprzeczają, ale prowokacje skarbówki są na porządku dziennym. Ile razy jechałem taksówką, chciałem dać taksiarzowi za fatygę (stał i czekał pod sklepem), to bał się przyjąć, nalegałem, nie przyjął kasy. Twierdził, że juz tak nalegali, dał się namówić i mandat 500zł.
Prowokacje w naszym kraju powinny być karalne (oprócz policji). Dobrze, że zwolnili tą naczelnik skarbówki, ale to za mało.
Nadszarpnęła strzępki zaufania do Państwa Polskiego. Naraziła państwo na stratę 1100zł kosztów procesu dla żarówki wartości 10zł (podatek wyniósłby 2zł).

Często chodzę do urzędu skarbowego, czasem zapłacić mandat, innym razem się tłumaczyć. Będę więc chodził teraz z kamerą w guziku.

#biznes #gospodarka #prawo #podatki
+5
Projekt_Inwestor
Sąd wydał wyrok. Angel Poland może budować pod Wawelem 5-gwiazdkowy hotel oraz apartamentowiec zlokalizowany w miejscu wyburzonego przedszkola.

Nie pomogły kolejne protesty mieszkańców, gdy wiosną br. odkryto na terenie nieruchomości średniowieczny cmentarz - a w nim 1609 ludzkich szczątków. Więcej o kontrowersyjnej budowie: https://www.wykop.pl/link/4683167/sad-wydal-wyrok-deweloper-moze-budowac-pod-wawelem/

#krakow #budownictwo #architektura #nieruchomosci #historia #prawo #afera #polska
+13
twojemulti
Siema mirki, złożyłem odwołanie od reklamacji ale nie jestem pewien czy dobrze. Odwołanie pomagał pisać rzecznik praw konsumenta, sporządził 3 kopie, 1 dla rzecznika, dla mnie i sklepu. Poszedłem złożyć odwołanie do sklepu, zostało przyjęte na mojej kopii jest pieczątka sklepu i podpis pracownika,ale również pracownik wydał mi zgłoszenie reklamacyjne o innym numerze. I pytanie czy to wezwanie będzie rozpatrywane, czy tak to się robi?Zdjęcie odwołania:
#reklamacja #pytanie #prawo
smutny_login
O GURWA
Od nowego roku tylko 20% kosztów poniesionych na samochód będę mógł wprowadzić jako koszt uzyskania przychodu (samochód prywatny do użytku służbowego). (╯︵╰,)

Pytanie - jest jakiś sposób żeby, jak w normalnych krajach, odliczać większy procent tych kosztów?

Bilety na UK jeszcze nie kupione ale kupić będę musiał( ͡° ʖ̯ ͡°)

#logikaniebieskichpaskow #przegryw #ekonomia #pytanie #prawo #pracbaza #ksiegowosc #jdg #przedsiebiorczosc
+1
sherkhaan
Lubię poczuć się jak dyrektor czasem xD

pokaż spoiler I mam nadzieję że żyje w dobrym przeświadczeniu że z prawnego punktu widzenia mogą sobie takie karteczki wsadzić głęboko (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#heheszki #prawo #jaworzno #zycienakrawedzi
+5
8848npm
Diagram prezentuje liczbę adwokatów w największych polskich miastach w oparciu o dane z Krajowego Rejestru Adwokatów i Aplikantów Adwokackich oraz dane Głównego Urzędu Statystycznego na dzień 04.05.2015 r.
(nie znalazłem nowszych danych)

#prawo #ciekawostki
+1
szkorbutny
Nikt nic nie skorygował , kłamstwo długo powtarzane stanie się prawdą po wzroście inflacji ? Zarobki jak w Belgi , Portugalia cieniasy
#zarobki #wynagrodzenia #polska #europa #wtf #niewiemczybylo #pieniadze #oszukujo #heheszki #reddit #mapy #prawo
https://www.wykop.pl/link/4323779/nie-zarabiamy-az-tak-kiepsko-na-tle-krajow-europy-zachodniej-jesli/
+2
Czartu
Mirki, mam pewien problem, miałem przekaz pieniężny i wypłaciłem pieniądze osobie nieuprawnionej do odbioru pieniędzy, było to 500zł, pieniądze odebrał ojciec adresata, oczywiście podpisał mi się pod tym. Minął prawie miesiąc, adresat złożył pismo, że chce dostać te pieniądze, a ojciec żadnych pieniędzy nie wziął i nic nie podpisywał. Teraz pytanie, czy da się coś z tym zrobić czy będę zmuszony oddać te pieniądze. Mam podpis z dnia 5.12 i wygląda prawie, że identycznie jak ten sprzed miesiąca. Dodam, że ojciec jest alkoholikiem i pieniądze te pewnie przepił, dlatego mówi, że nic nie odebrał. Tutaj podpis sprzed miesiąca, a w komentarzu z 5.12
#prawo #policja #afera #pocztapolska
+2
Kzaro
Jest sobie taka sytuacja: gościu ciągle parkuje na chodniku, pomiędzy dwoma miejscami dla niepełnosprawnych. Pewnie chce doglądać swoje autko z okna... Czy taka sytuacja jest zgodna z prawem czy nie ? Dołączam rysunek poglądowy jak to wygląda. Jasny szary chodnik, niebieskie miejsca dla niepełnosprawnych, ciemny szary zwykły parking. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pytanie #kiciochpyta #prawo #parkowanie
Projekt_Inwestor
Poznaliśmy zwycięski projekt zagospodarowania terenu pod nową siedzibę prokuratury w Gdańsku przy ulicy 3 maja. Choć konkurs urbanistyczno-architektoniczny został rozstrzygnięty to nadal nie wiadomo, co z realizacją inwestycji. Więcej o zaistniałej sytuacji tutaj.

#gdansk #trojmiasto #architektura #urbanistyka #nieruchomosci #skyscrapercity #skyscrapercitycontent #prokuratura #prawo
+3
Komfortowy
Mirasy mam #pytanie z #prawo.
Czy tak wręczone wypowiedzenie jest ważne prawnie ? w teorii mogę sobie wpisać każdą datę. Czy w razie wkroczenia na drogę sądową jestem w stanie coś ugrać?
OctoBear
Mirki nie minęły dwa tygodnie od zakupu a już but uszkodzony. Jest szansa na wymianę na gwarancji? Czy raczej uznają jako uszkodzenie mechaniczne? #zakupy #gwarancja #prawo
glxmsc
#afera #zakupy #prawo #tkmaxx #januszebiznesu #oszukujo
Drogie Mirki, dziś, podczas wizyty w TK Maxx, znalazłem kurtkę Michaela Korsa z ceną 62 zł (słownie sześćdziesiąt dwa złote). Oczywiście, że się zdziwiłem ceną, gdyż była to prawdziwa okazja. Gdy poszedłem do kasy usłyszałem od kasjerki, że cena prawdopodobnie jest nieprawidłowa i ona musi ją sprawdzić w systemie. Wróciła z informacją, że cena kurtki to 471 zł, a nie 62 zł. Jednak wg polskiego prawa sprzedawca zobowiązany jest do sprzedaży towaru po takiej cenie, jaka jest na metce. Próbowałem przekonać panią kierownik, że powinna mi sprzedać tę kurtkę w cenie jaka jest na metce, jednak odmówiła. Poprosiłem o odmowę na piśmie (patrz pic).
Teraz pytanie gdzie ich zgłosić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego co na szybko wyczytałem, kary za odmowe sprzedaży w cenie, którą jest podana na metce, są dość dotkliwe.

W komentarzu wrzucam zdjęcie metki na kurtce. Dodam, że była to jedyna cena na niej. Na zdjęciu widać, że metka jest oderwana, zdjęcie robiłem dopiero przy kasie, po oderwaniu jej przez pracownicę sklepu.
+322
erwerwerwer
Pragnę podzielić się z Wami swoim Prawem - może stanowić fundament funkcjonowania królestwa od podstaw. Jest banalnie proste - zawiera się w zaledwie 12 §. Dzielcie się komentarzami co myślicie na temat!

#prawo #prawnik
timix
#kiciochpyta bo #pytanie dotyczy #prawo
Wczoraj w nocy około 1.15 przeglądając tag #f1 dostałem wiadomości jak na obrazku, nagle, nie wiadomo skąd.
Po Facebooku widzę, że to jakiś gimnazjalista. Myślę, czy w poniedziałek nie przejść się na policję.
W przesłanych linkach jest sfastyka i ludzka zmasakrowana twarz no i groźby.
Szkoda byłoby, żeby kiedyś coś złego z niego wyrosło. Mam swoje lata, mam do tego dystans, ale z drugiej strony zdziwiłby się jakby zapukała do niego policja.

Co myślicie?
+1
wojna_idei
Znów powraca temat “obrazy uczuć religijnych”.

“Policja zabezpieczyła na potrzeby śledztwa prace artystów, które były wystawiane w olsztyńskiej Galerii Dobro. Śledczy rozważają powołanie biegłego, który oceni, czy prace obrażają uczucia religijne i znieważają symbol państwowy, jakim jest godło - podała prokuratura.”

“Aresztowano” dwa obrazy. Jeden przedstawiał orła białego stylizowanego na godło Polski z domalowanym wielkim penisem, a drugi przedstawią nagą kobietę wiszącą na krzyżu, również posiadającą kilka obszernych prąć.

Dwie sprawy:

1) W mojej prywatnej, osobistej ocenie, obrazy są odrażające. Jak najbardziej rozumiem, że wiele osób mogło poczuć intensywne negatywne emocje na widok wystawy, gdyż ewidentnie upadlają one symbole, do których większość osób w Polsce jest emocjonalnie przywiązana. Dlatego nie wątpię, że czyjeś uczucia mogły zostać urażone. Autorzy stwierdzili, że "tworząc wystawę, nie mieli na uwadze obrażania kogokolwiek". Przepraszam, ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć.

2) Tak jak już kilkakrotnie tutaj pisałem, angażowanie aparatu państwa i wymiaru sprawiedliwości do ścigania i karanie obrażonych UCZUĆ i wywołania negatywnych EMOCJI jest przejawem w najlepszym przypadku groteski, a w najgorszym głębokiej społecznej patologii. Prawna ochrona uczuć religijnych (i jakichkolwiek innych uczuć) z zasady nie może być funkcjonalnym przepisem, z uwagi na to, że uczucia bądź ich obraza są czymś z natury subiektywnym i nie możemy mówić o obiektywnej ocenie dokonanych szkód (tak jak można to zrobić np. w przypadku obrażeń fizycznych). Nie można penalizować zjawisk, których nie da się obiektywnie zweryfikować i oczekiwać, że nie doprowadzi to do nadużyć i patologii.

Więcej na ten temat pisałem przy okazji ukarania Jerzego Urbana za “obrazę uczuć religijnych” kilka miesięcy temu: https://www.facebook.com/wojnaidei/posts/776458472685662

I ponownie, ja nie wątpię, że wielu ludzi naprawdę poczuło się źle oglądając coś takiego. Po prostu zachęcam do zastanowienia się czy negatywne emocje (nawet te poważne) to coś co naprawdę wymaga interwencji aparatu władzy. I przy okazji przypominam, że każdy tego typu przepis może być (i np. w zachodniej Europie już jest) analogicznie wykorzystywany przez ludzi będących na światopoglądowym spektrum dokładnie po przeciwnej stronie od “urażonych katolików”. Jeśli ktoś domaga się prawnej ochrony własnych uczuć, to powinien być gotów na to, że wszyscy inni mogą zażądać tego samego. A przypominam, że w przypadku absolutnie każdej wypowiedzi, żartu, lub wyrazu artystycznego znajdzie się ktoś u kogo wywoła to “obrazę uczuć”.

#wojnaidei #polska #religia #prawo #ciekawostki #kultura
+8
AnonimoweMirkoWyznania
#anonimowemirkowyznania
Mirki, zawarłem umowę o dobrowolnym ubezpieczeniu zdrowotnym z NFZ - jak mogę przesłać deklarację ZUS ZZA przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS? Nie ma jej na liście dostępnych dokumentów, internetowe instrukcje zalecają aktywację ePłatnika, ale nie mogę tego zrobić (nie prowadzę działalności gospodarczej, więc nie mam żadnych podmiotów na liście).

Poratujecie jasną instrukcją? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #zus #epuap #nfz #prawo #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
+1
Twinkle
Mirki, pamiętacie zapewne mój wpis nt. znalezienia mojego przyjaciela po 6 miesiącach od zaginięcia? Wiele osób zarzucało mi wtedy atencję na jego śmierci... Teraz atencji jak najbardziej potrzeba. Pod tym linkiem jest reportaż, kilka miesięcy po znalezieniu ciała. Tutaj tekst skróconych rozmów z rodziną miesiąc przed znalezieniem ciała.Są w nim omówione podstawowe rzeczy zaprzeczające logice tego, co orzekła policja. Sprawę zakończono jako "samobójstwo". Oczywistym jest, że jako rodzina i przyjaciele Damiana się z tym nie zgadzamy. Najprostsze podważenia są w tym krótkim materiale, a niedopatrzeń jest o wiele więcej. A o innych nie wiem, czy wolno mi na tyle otwarcie mówić. W każdym razie chodzi o #wykopefekt.
Mama Damiana od długiego czasu bezskutecznie usiłuje wytoczyć drugą sprawę. Wszyscy jesteśmy pewni tego, że Damianowi odebrano życie. Policja jednak stara się zasunąć wszystko pod dywan. Jedyne czego chcemy to SPRAWIEDLIWOŚĆ. Wiemy, że nie wrócimy mu życia, ale chcemy sprawiedliwego wyroku. Jesteśmy pewni, że zrobiły to osoby trzecie i mogą to zrobić nie raz.
Czy jesteście w stanie pomóc w jakimkolwiek działaniu #policja innym niż ignorowanie? Nie mam pojęcia, jakieś programy pokroju Uwaga, Rutkowski? Coś, co pomoże w jakimkolwiek stopniu ruszyć drugi proces, porządnie przesłuchać świadków i dokładnie przeprowadzić śledztwo. Bardzo proszę o wyplusowanie w gorące. Wyrzucenie tego na główną będzie moim marzeniem.

Przepraszam za spam tagami, ale nie daje spokoju to mi, a co dopiero jego mamie, która wygląda jak wrak siebie, bo musi walczyć o swoje #prawo
#pytanie #kiciochpyta #kryminalne #kryminalistyka #suwalki
+209
gaz24wolga
Policyjny dozór za posiadanie czarnego prochu bez zezwolenia. Według zapewnień autora był także we władaniu odpowiedniej broni tym zasilanej.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=83&t=175151#p1846251
#bron #strzelectwo #prawo
+25
GregPelka
Mircy od #prawo, #przepisydrogowe i #policja. Help!
Capnęli mnie policjanci za przekroczenie prędkości. Późno wieczorem. Na łuku. Sami byli schowani tak, że nie było ich zupełnie widać z jezdni. Nie przyjąłem mandatu. I zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem.
Jak to w końcu jest z wymogami miejsca kontroli. Czy mogą 'suszyć' na zakręcie? I jak bardzo muszą być niewidoczni, aby sąd przyznał mi rację?

Mirko pomusz!
Arrivedrci
Jak od strony prawnej wygląda ta sytuacja kiedy zapłaciłam 100zł zaliczki na studniówkę a teraz okazuje się że jednak nie będę mogła na nią iść #studniowka #prawo #pytanie #pytaniedoeksperta
Mordschlag
podwyżka opłat aplikanckich w 2k19

W 2018 r. aplikanci adwokaccy i radcowscy płacili za szkolenie 5460 zł. Nieco więcej, bo 5565 zł nauka kosztowała aplikantów notarialnych. Najniższą opłatę wnosili natomiast aplikanci komorniczy - wynosiła ona 5250 zł.

W 2019 r. aplikanci adwokaccy i radcowscy zapłacą za szkolenie 5850zł. Kandydaci na komorników zapłacą 5625 zł. Najwięcej aplikacja kosztowałaby aplikantów notarialnych, bo 5.962,50 zł.

i do tego składeczki do izby.

dziękuje pan podwyższona minimalna krajowa- w sumie to nie lubie regularnego jedzenia i płacenia rachunków xD

#prawo #pracbaza
+4
tamto-to-tamto
Siema, jest tu na mikro taki cwaniak. Staram się mu coś wytłumaczyć, uświadomić, ale debil twierdzi że wie lepiej.
Kupił auto, nie zadbał o przedłużenie polisy OC, która nie przedłużyła się automatycznie, gdyż była pierwotnie zapisana na poprzedniego właściciela auta. Auto było prawie miesiąc bez OC. Jakie będą tego konsekwencję? Dostanie za jakiś czas wezwanie do zapłaty od UFG, na jaką kwotę? Czy jak je dostanie, to może liczyć na umorzenie kary, bo formalnie jest bezrobotny (on twierdzi że tak).

Dodaje zdjęcie kolegi.
#motoryzacja #samochody może trochę #prawo #pytaniedoeksperta
+1
Mordschlag
ciekawe kiedy to kurestwo stanie sie jebanym memem obrazującym płynność działania polskiego systemu np. sądownictwa?

#prawo #pytanie #heheszki
+7
syntetyczny94
Kupiłem dzisiaj w coffiku taki breloczek. Czy za posiadanie go w Polsce moge miec jakies problemy? #marihuana #prawo
pogop
Zakaz prowadzenia pojazdów- głupia wiara rządzących, że Polacy będą się stosować

https://www.wykop.pl/link/4667631/zakaz-prowadzenia-pojazdow-glupia-wiara-rzadzacych-ze-polacy-beda-sie-stosowac/ #mikroreklama

Lata funkcjonowania tego środka karnego nie nauczył jeszcze rządzących, że jego stosowanie jest totalnym kretynizmem. Ludzie z zakazami i tak jeżdżą i co więcej, tym bardziej w głębokim poważaniu mają inne przepisy-jak np. zakaz jazdy pod wpływem alkoholu. Jeden z wielu takich przypadków w artykule.

#polska #prawo #prawojazdy #samochody #motoryzacja #kierowcy
Watchdog_Polska
Kolejne spotkanie! Tym razem #poznan ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszamy na otwarte spotkanie z naszą prawniczką Paulą Kłucińską na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Porozmawiamy o prawie do informacji i działaniach Watchdoga.

Kiedy? Najbliższy poniedziałek (3 grudnia) o godz. 11.30., sala 125.

pokaż spoiler Pozdrawiamy mirka, który nas zaprosił i organizuje spotkanie.( ͡° ͜ʖ ͡°)


#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #uam
+15
Bartoxik
Czołem mirki
Od jakiegoś czasu mój sąsiad - robiąc na złość - magazynuje gnojówkę zaraz koło drogi - na wprost od mojej bramy wyjazdowej.
Byłem z tym problemem w urzędzie miasta i podobno nie da się nic z tym zrobić - ale wiadomo jak to z rzetelnością urzędników więc staram się wszystko sam zweryfikować.
Znalazłem jakiś przepis prawny który mówi iż gnojówka powinna być przechowywana w pojemnikach :
https://magazynbiomasa.pl/zmiany-przechowywaniu-nawozow-naturalnych

cytuję :
" Płynne i stałe nawozy naturalne należy przechowywać i składować w sposób zapobiegający przedostawaniu się odcieków do wód i gruntu przez okres, gdy nie jest możliwe ich rolnicze wykorzystanie. "

oraz że również są terminy stosowania nawozów :
http://iung.pl/dpr/images/terminy_stos_nawozow.jpg

Czy mogę prosić o pomoc ?
Ponadto sprawa dotyczy budynków w mieście a nie wsi oczywiście a sąsiad nie jest rolnikiem.

Załączam zdjęcie poglądowe :

#prawobudowlane #prawo #janusze #zalesie
+2
fenis
#prawodrogowe #prawo

Powiedzmy, że jest sobie blok mieszkalny, przy nim niewielka zatoka na parking i znak pic. rel. z dopiskiem: nie dotyczy mieszkańców bloku (bla bla). Komu i gdzie mogę podpierdolić notorycznie łamiących ten przepis i czy ewentualnie dowód w postaci fotki coś załatwi? Generalnie jakoś dramy nie robiłem, gdy nie miałem miejsca i musiałem z tobołami nadkładać 300 metrów drogi, ale dzisiaj jakiś chuj wyskoczył do mnie z łapami za zwrócenie uwagi, więc miarka się przebrała.
sphinxxx
Czy ktoś może mi wyjaśnić paragraf, którym podpiera się Konrad w trakcie przesłuchania w kontekście odmowy zeznań? Mówi o art. 188 par. 3 kodeksu karnego, który to artykuł po szybkim wygooglaniu jest o środowisku i paragrafów nie ma wcale...

#nielegalni #prawo
Chlopak_jak_z_plakatu
Murki czy takie praktyki są zgodne z przepisami #rodo?

A mianowicie wchodzac w strone standardowo wyskakuje teraz komunikat Polityki Prywatnosci. Wchodzac w (Ustawienia zaawansowane> przetwarzanie danych osobowych> pokaż liste naszych zaufanych partnerów> zmień ustawienia zaufanych partnerów) wyskakuje lista partnerów ok. 40 miejsc i nie da sie ich wyłączyć jednym kliknięciem, a jak chce je wyłączyć pojedynczo to z każdym wyłączonym miejscem od razu cofa mnie do początku ustawien (Ustawienia zaawansowane) przecież, żeby odhaczyć tych wszystkich partnerów w taki sposób musiałbym poświęcić kilkanaście minut. Czy takie praktyki są zgodne z prawem?

#rodo #pytanie #prawo
Pokaż następne