jpktraders
W najnowszym podsumowaniu tygodnia oczywiście dump and pump na Doge w wykonaniu Elona Muska, S&P wprowadzający indeksy oparte na krypto, niechęć górników do sprzedaży BTC i spora chrapka ze strony funduszy. Standardowo również kolejne firmy/państwa zgłaszające chęć adopcji technologii Blockchain.

1. S&P wprowadza cyfrowe indeksy rynkowe oparte na Bitcoinie i Ethereum

S&P Dow Jones Indices uruchomił trzy indeksy oparte na kryptowalutach, indeksy rynku cyfrowego S&P. Po pierwsze, indeks S&P Bitcoin Index (SPBTC) naturalnie opiera się na wynikach Bitcoina (BTC). Po drugie, indeks S&P Ethereum (SPETH) jest oparty na Ethereum (ETH). Tymczasem indeks S&P Cryptocurrency MegaCap Index (SPCMC) śledzi wyniki zarówno BTC, jak i ETH. Jednak jest również ważony dodatkowo kapitalizacją rynkową.

Celem indeksów kryptograficznych jest śledzenie wydajności aktywów kryptograficznych. W szczególności te notowane na dobrze znanych i przejrzystych giełdach. Są to takie, które spełniają kryteria minimalnej płynności i kapitalizacji rynkowej. Deklarowanym celem indeksów, według S&P DJ, jest „zapewnienie przejrzystości na wschodzącym rynku kryptowalut”.

-----------

2. Bank Centralny Gruzji rozważa uruchomienie CBDC

Bank centralny Gruzji, Narodowy Bank Gruzji, ogłosił, że rozważa uruchomienie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). W ogłoszeniu omówiono motywy rozważań, a mianowicie, że jest to skuteczniejszy środek płatniczy i będzie wspierać integrację finansową. W zapowiedzi czytamy, że cyfrowa wersja gruzińskich lari (GEL) pomoże odblokować wartość modeli biznesowych i pobudzić gospodarkę narodową. W tym celu opracowała swoją strategię w oparciu o wytyczne Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) dla CBDC

-----------

3. Dogecoin zalicza gwałtowny spadek. Wszystko przez show Elona Muska

Po programie “Saturday Night Live”, którego gospodarzem był Elon Musk, kurs dogecoina spadł o prawie 30 proc. Szef Tesli żartował z kryptowaluty i nazwał ją “szwindlem”.

-----------

4. Elon Musk wystrzeli DOGE-1 w kosmos.

Firma Geometric Energy Corporation (GEC) ogłosiła dzisiaj misję DOGE-1 na Księżyc – pierwszy komercyjny ładunek księżycowy w historii, opłacony w całości za pomocą DOGE – wystartuje na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9.

-----------

5. Wieloryby kupują ogromne ilości ethereum

Analitycy firmy Santiment twierdzą, że wraz z osiągnięciem przez ethereum nowego ATH na poziomie 3598 USD (CoinMarketCap), wieloryby na dobre rozpoczęły proces akumulacji kryptowaluty.

-----------

6. Badanie Mastercard sugeruje, że wśród konsumentów rośnie potrzeba krypto płatności

Z badania Mastercard New Payment Index wynika, że cztery na dziesięć osób (40%) z Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku planuje używać kryptowalut w przyszłym roku. Wśród nich szczególnie wyróżniają się millenialsi. Takim mianem są określane osoby urodzone między rokiem 1982 a 2000. Ponad dwie trzecie z nich (67%) woli korzystać z kryptowalut niż z gotówki. Ponadto, 77% millenialsów jest zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat kryptowalut. 75% z nich stwierdziło, że jeśli lepiej zrozumieją cyfrowe waluty, zaczną z nich korzystać. MasterCard stwierdził, że pomimo wysokiego poziomu zainteresowania konsumentów kryptowalutami, nadal musi ciężko pracować, aby zapewnić konsumentom wybór, ochronę i zgodność z przepisami.

-----------

7. PayPal może rozważać uruchomienie własnego stablecoina

PayPal rozważa możliwość uruchomienia własnego stablecoina. Według aż czterech źródeł, spółka prowadzi rozmowy w tej sprawie z wieloma deweloperami stabilnych monet. Jednym z deweloperów, który prowadzi rozmowy z PayPalem jest blockchainowa firma Ava Labs. Póki co nie wiadomo jednak, których innych twórców protokołów gigant płatności zaprosił do współpracy przy rozwoju stablecoina. Anonimowy rzecznik PayPala powiedział:

-----------

8. eBay rozważa opcję płatności kryptowalutami

Prezes eBay, Jamie Iannone, powiedział, że platforma zakupowa rozważa nowe opcje płatności dla klientów. Jedną z nich są kryptowaluty. Według Iannone, firma e-commerce bada również sposoby wykorzystania niewymiennych tokenów (NFT).

-----------

9. Przewodniczący SEC działa na rzecz ochrony inwestorów kryptowalutowych

Gary Gensler, przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), na przesłuchaniu domowym związanym z incydentem cenowym GameStop, wezwał do wprowadzenia większej liczby regulacji w celu ochrony aktywów kryptograficznych. Gensler powiedział podczas zeznania, że jest to ważny obszar do dalszej analizy. Przewodniczący oświadczył, że chciałby współpracować z Kongresem USA w zakresie ochrony inwestorów, oszustw nazewniczych i manipulacji na rynku jako głównych problemów. Uważa, że to Kongres powinien zainicjować regulacje dotyczące klasy aktywów.

-----------

10. Coinbase pozwala klientom z USA na zakup krypto przez PayPal

Coinbase pozwala teraz klientom z USA kupować kryptowaluty za pomocą PayPala. Dokładniej, klienci z USA mogą korzystać z kont bankowych i kart debetowych powiązanych z PayPal, aby kupować kryptowaluty na Coinbase i doładowywać portfel Coinbase w USD. Według platformy, dodanie PayPal w opcjach płatności sprawia, że kupowanie kryptowalut jest znacznie prostsze i szybsze. Użytkownicy mogą bowiem natychmiast finansować swoje zakupy kryptowalutowe za pomocą usług giganta płatności.

-----------

11. Rynek NFT spada po gorącym pierwszym kwartale

Popularność NFT wzrosła w ciągu ostatniego roku, co znalazło odzwierciedlenie w gorączkowym charakterze rynku NFT w pierwszej połowie 2021 roku. NFT to unikalne tokeny cyfrowe, których nie można zastąpić niczym innym. W przypadku handlu kryptowalutami podzielnymi, można je dzielić i wymieniać, NFT są jedną stałą i niewymienną częścią. Korzystają z oferowanej funkcji inteligentnego kontraktu do przechowywania dodatkowych informacji.

-----------

12. Górnicy bitcoin nie chcą sprzedawać. Instytucje kupują kolejne BTC o wartości 620 mln USD

Inwestorzy instytucjonalni kupili w ostatnim czasie kolejne bitcoiny za kwotę 620 milionów dolarów. W tym samym czasie górnicy bitcoin odmówili sprzedaży swoich cyfrowych monet. Wiele wskazuje na to, że presja sprzedażowa na bitcoina spada. Dane w tym zakresie podała firma CryptoQuant, odnosząc się do wskaźnika stablecoinów przechowywanych na giełdach i zachowania górników. Jednocześnie inwestorzy instytucjonalni zachowują znaczne części aktywów.

-----------

13. Południowokoreańscy górnicy mogą odliczyć koszty prądu od podatku

Koreańscy inwestorzy zaangażowani w wydobycie kryptowalut już niedługo mogą cieszyć się znaczącą ulgą podatkową. W 2022 r. wejdzie w życie system opodatkowania walut cyfrowych, który pozwoli im odliczać od podatku koszta energii.

-----------

14. Nowy Jork rozważa 3-letni ban na kopanie kryptowalut
Ustawa mająca na celu „wstrzymanie” wydobywania kryptowalut na trzy lata w Nowym Jorku została przekazana stanowej komisji ds. ochrony środowiska 3 maja. Propozycja ma na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

-----------

✅ Wszystkie linki do newsów dostępne na https://jpktraders.pl/gornicy-fundusze-elonmusk/

❤️ Działamy non-profit i za nasze analizy/artykuły nie pobieramy opłat jeżeli uważasz, że warto wesprzeć nasz wysiłek możesz możesz jeszcze bardziej zmotywować lajkiem na sm

#bitcoin #kryptowaluty #blockchain #jpktraders #prawo #ethereum #biznes
+6
Watchdog_Polska
Przez dzisiejszą rocznicę, a wcześniej długi weekend, przepadł nam odrobinę #poniedzialekzwyrokiem. Ale nie myślcie, że zapomnieliśmy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś na tapet bierzemy odpowiedzialność karną za nieudostępnienie informacji publicznej, o której mowa w art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Pamiętajcie, że takimi sprawami NIE zajmują się sądy administracyjne, do których można złożyć skargę na bezczynność organu lub decyzję odmowną w sprawie udostępnienia informacji. Sprawami karnymi zajmują się sądy powszechne i o tym w analizowanym wyroku WSA w Łodzi.
Więcej: Odpowiedzialność karna za nieudostępnienie informacji.

Wołam:

pokaż spoiler @Bielecki @wykopowicz_z_kobierzyna @syn_kolezanki_twojej_starej @Sababukin @wcale_mnie_tu_nie_bylo
@SpalonyHeretyk @adam-dobrawy @Croises @PanHeniek45 @MandarynWspanialy @iPhoneMaster
@Ipsy @login-jest-zajety @matkaPewnegoMirka

__
Wspieraj jawność! Zostań darczyńcą Watchdoga: www.patronite.pl/watchdog. Dziękujemy!
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
+163
bojesiewody
Mireczki szanowne. Czy znacie jakąś firmę/kancelarię/grupę niekoniecznie przestępczą, która zajmuje się kradziejami zdjęć z internetów?
Handluje ja sobie spożywką. Generalnie ilość stockowych zdjęć artykułów, które sprzedaję, oscyluje w okolicach zera. Czasami coś się pokaże, ale zwykle jedyne zdjęcia jakie można sobie kupić to jabłka i gruszki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znajdź żelatynę w proszku na stocku. :P
W związku z tym po prostu kupiłem aparat, różne badziewia do zdjęć bezcieniowych (bo Alledrogo wymaga na biały tle), program do edycji fotografii, itd., itp.
I wszystko pięknie. Zdjęcia wyszły jakie wyszły, jedne lepsze, inne gorsze, bo jednak nie mam o tym zielonego pojęcia, ale po próbach i błędach w PejntSzopProCośtam jakoś to wygląda. Żadna wartość artystyczna, ot zdjęcia mąki czy innych galaretek.
Po jakimś czasie zdjęcia zaczęły się indeksować i się zaczęło. Założyłem sobie z ciekawości konto na COPYTRACK - mają całkiem skuteczną wyszukiwarkę. Dosłownie dziesiątki trafień. Nawet już pomijając strony z Rosji i Ukrainy. Zacząłem nawet dostawać oferty katalogowe od dostawców, gdzie znajdywałem swoje fotki. :T
I teraz tak. COPYTRACK nie działa totalnie. Wysyłanie wezwań do zaprzestania naruszania praw autorskich działa tak mniej więcej w 30% (większość po prostu temat olewa). Nawet nie liczę już, że ktokolwiek mi zapłaci za moją pracę, chujki nawet na bombelki z domów dziecka nie chcą przelać, a tego żądałem w wezwaniach. PhotoClaim od pół roku też cisza (chociaż raz dzwonił gościu z Czech, że chce się dogadać, a ja głupi odesłałem go do tego papugi z PhotoClaim i cisza). Czasami z nudów zadzwonię sobie do danej firmy i zwykle słyszę wypowiedziane na jednym oddechu "Ooooo, wie Pan, co to Pan Krzysiu jest od komputerów, to on te zdjęcia dodaje. Ale to z Internetu było za darmo ściągnięte przecież chyba.".
Ktoś coś?
(odnośnie zdjęcia to Pan usunął zdjęcie zanim zdążyłem przeliterować na głos OBOŻEOKURWAZARAZWYJDEZSIEBIE ( ͡° ͜ʖ ͡°))
#zalesie #prawo #prawoibezprawie #fotografia #stock
+1
fren-
wg #prawo wolno mi se ukrasć #wilk małegoz lasu i se udomowić?
#pies
+4
Caracas
Zastanawialiście się kiedyś co dostaje więzień opuszczający zakład karny (utrzymywany przez cały pobyt w więzieniu z naszych podatków).
Pewnie nie bo niby co miałby dostać( ͡° ͜ʖ ͡°) A nie zaraz... Podsumujmy co można wywnioskować z grupki na FB dla rodzin osób osadzonych:


-Za każdy rok spędzony w więzieniu równowartość 700zl

-Pomoc mieszkaniowa (opłacone mieszkanie na pół roku z mediami) padały nawet informacje o roku

-Pomoc zaopatrzeniowa na zakup (lodówki, pralki itp)

-Bony żywieniowe (tu padają różne sumy nie będę Wam podnosił ciśnienia)

-Dodatek w wysokości 450zl (jednorazowy)

-Pomoc w znalezieniu pracy

A wy jak tam? Płacicie kredyty/wynajem serio?
Żarty można żyć z MOPS-u i gotówa się należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#praca #polska #pis #pracbaza #prawo #ciekawostki
+122
Watchdog_Polska
10 maja 2021 r., w rocznicę nieodbytych wyborów prezydenckich publikujemy raport z kampanii #wydanedane
ℹ 23 kwietnia 2020 r. Poczta Polska wystosowała do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wniosek o udostępnienie jej spisów wyborców. Nie było podstawy prawnej, by przekazywać te dane, ponieważ nie przyjęto jeszcze ustawy nakładającej na Poczta Polska obowiązek organizowania wyborów prezydenckich (które ostatecznie przeprowadzono w innej formie i innym terminie). Wspólnie sprawdziliśmy, ile gmin przekazało Poczcie Polskiej te dane bądź zamierzało to zrobić mimo braku stosownych przepisów.
- Czy urząd gminy przekazał Poczcie Polskiej Twoje dane?
- Jak do tego doszło?
- Jakie kroki podjęliśmy w stosunku do gmin, które udostępniły dane wyborców?
- Co na to wszystko prokuratury i sądy?
Odpowiedzi znajdziecie w raporcie.

Wołam:

pokaż spoiler @Bielecki @wykopowicz_z_kobierzyna @syn_kolezanki_twojej_starej @Sababukin @wcale_mnie_tu_nie_bylo
@SpalonyHeretyk @adam-dobrawy @Croises @PanHeniek45 @MandarynWspanialy @iPhoneMaster
@Ipsy @login-jest-zajety @matkaPewnegoMirka


I osoby, które w zamierzchłych czasach zapisały się na mirkolistę SJJ:

pokaż spoiler @Borsuq @szampon_ziolowy @Replica @dimmun @laza @Piekny_Maryjan @bartoof
@Pjongjanska_ferma_zolwi @k1fl0w
@Tom_Ja @idealistka @Dr_Killjoy @Marcinox

__
Wspieraj nas regularnie! www.patronite.pl/watchdog
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #sprawdzamyjakjest #wybory
+2195
Dwep
Mirki takie formularze reklamacyjne mają racje bytu? Kupiłem półośkę do samochodu na allegro, która jest wadliwa. Sklep do przyjęcia reklamacji wymaga podania Vinu samochodu, miejsca montażu, stanu licznika, numeru silnika. Czy mogę olać ich protokół reklamacyjny a dołączyć swoje pisemko reklamacyjne z tytułu rękojmi? Półośkę wymieniłem sam, bo to prosta sprawa, a ewidentnie strzela przegub.
#allegro #motoryzacja #prawo
Creatyvny
Pytanie do #prawo #dzialka #administracja #geodezja #geodeta #pytanie #pytaniedoeksperta

Mianowicie, tak jak na obrazku, w planie zagospodarowania przestrzennego przez działkę 196/4 i kilka innych przebiega droga która jest dopiero w planach (i chyba na zawsze tylko w planach pozostanie). Działka jest rolna, teraz pytanie jak najłatwiej przekształcić tę działkę na budowlaną?

Wnioski o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego są odrzucane, ponieważ "w planie jest droga i nic nie można zrobić", z tym, że działka ma 4500m2 a droga zajmie ile? 200? Do kogo się zwrócić najlepiej o pomoc? Ponieważ to do niczego nie podobne żeby 4500m2 działki nie można ruszyć przez 100 czy 200m2 drogi ( ͡° ʖ̯ ͡°). Czy opcja podziału działki na dwie części, jednej wielkości powierzchni potrzebnej na drogę a drugiej w pozostałej wielkości wchodzi w grę? Aby gmina nie mogła zbyć wniosku po raz kolejny ze względu, że działka jest przeznaczona pod budowę drogi widmo?
BrakPomysluNaNick
Kuhwa nie zaglądałem do skrzynki a tam dwa awiza o piśmie z sądu. xD Sprawdziłem numer przesyłki i nadana w Szczecinie, to znaczy że tamtejszy sąd coś ode mnie chce?
#prawo #sad #pocztapolska
AnonimoweMirkoWyznania
#anonimowemirkowyznania
Mam, a raczej miałem studenta na zleceniu, który do wykonywanej pracy korzystał z nielegalnego oprogramowania. Czy można go jakoś dojechać?
Czy w przypadku zlecenia okres wypowiedzenia na 2 miesiące jest faktycznie nielegalny?

#dzialalnoscgospodarcza #firma #prawo #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6097d3d2fe0977000b8ae9bd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
+31
PAST
Ale ktoś wyczesał p o t ę ż n e g o cocka. Bo wybaczcie, ale takie coś nie jest godłem i nie jest nawet podobne, bo korona odleciała dla orła, zamiast na głowie jego być. W ustawie o godle i symbolach państwowych jest napisane, między innymi, że orzeł ma koronę na głowie zwróconej w prawo. Tutaj i głowy, ani tym bardziej korony na rzeczonej nieistniejącej głowie nie widzę. Co powiedzą na to legalisci? Czy to godło czy ściema? #prawo #olx #godlo #orzelbialy #narodowcy #patriotyzm #onr #humorobrazkowy #sniesznypiesek (tagi dobierane przy pomocy maszyny losującej totalizatora sportowego)
Dutch
Dużo zamieszania narobiła wczoraj nowelizacja rozporządzenia dot. maseczek. Po pobieżnej lekturze można odnieść wrażenie, że nic się nie zmieniło. Tak nie jest. O maseczkach mówi par. 25 rozpo. Jego zasadnicza część (ustęp 1 - jedynka z kropką i punkty po niej) pozostaje bez zmian. Dopisano natomiast ust. 2 (tekst w prostokącie na obrazku).

Ustęp ten rzutuje na ust. 1, tj. poprzedzające go zapisy (strzałki). I oznacza, że żaden z nich nie będzie miał zastosowania, jeśli miejsce akcji toczy się na otwartym powietrzu. Zatem (wreszcie!) coś się zmienia - znika obowiązek noszenia masek na ulicy, cmentarzu, czy leśnym parkingu.

Konfuzja jest zrozumiała, bo konstrukcja przepisu jest myląca i nieprzejrzysta. Aka potworek legislacyjny. Nie jest to z całą pewnością legislacja staranna - ta powinna być jednoznaczna i klarowna. Najlepiej dla laika, a tym bardziej dla każdego policjanta, ekspedientki w Żabce albo pani starszej na spacerze z psem. A nie jest. Łatwo przegapić ust. 2.

Takie ujęcie prawotwórcze prowadzi też do zabawnych myślowych absurdów - jeśli uda nam się znaleźć Pocztę albo Urząd Pracy w formie pikniku na łące, to obowiązku maseczkowego nie ma. Podobnie w pociągu bez dachu. Obowiązek istnieje za to na zadaszonej promenadzie albo zadaszonej (szkłem?) ulicy. Naturalnie to przykłady mocno abstrakcyjne i nieżyciowe. To co istotne, to że w praktyce znika obowiązek maseczkowy w newralgicznych miejscach życia codziennego - na drodze, miejskim placyku, w międzyzdrojskiej Alei Gwiazd itp..

Skąd zatem taki koszmarek? Można sie tylko domyślać. Być może rząd chciał iść po linii najmniejszego oporu i nie dzielić np. parkingów na "otwarte" i "zamknięte". Opcja druga - rząd testuję żabę, by moc jednym ruchem myszki wykreślić ustęp 2 i przywrócić maski na wolnym powietrzu. Na to wskazywałoby też ograniczenie czasu obowiązywania regulacji do 5 czerwca ("to tylko 3 tygodnie").

Rodzi się tez pytanie co to znaczy "na otwartym powietrzu". Czy np. świetnie wentylowany parking bez ścian na poziomie 0 w galerii handlowej (jak w warszawskim GalMoku albo gdyńskiej Rivierze) jest "na otwartym powietrzu", czy nie? Definicji legalnej najpewniej nie ma, więc trzeba się będzie posiłkować wykładnią językową/słownikową/funkcjonalną. A może i jest, np. w Prawie budowlanym - niech ktoś lepiej obeznany w temacie się wypowie.

Podsumowując, koszmarka należy mimo wszystko ocenić pozytywnie. Wektor jest słuszny. Chociaż idzie niewystarczająco daleko, bo szmaciane talizmany powinny być zniesione dawno i wszędzie. Dodatkowe ryzyko stwarza jego "tymczasowa" konstrukcja.

TL;DR od 15 maja możesz śmiało zdjąć maseczkę na otwartym powietrzu.

#prawo #koronawirus
+18
saakaszi
Frédéric Vermylen, administrator firmy coworkingowej Topos w Brukseli która wynajmowała lokale dla Ordo Iuris, zdecydował się na zakończenie współpracy z polskimi fundamentalistami religijnymi, krótko po tym zaczął otrzymywać telefony oraz e-maile z pogróżkami.

https://www.wykop.pl/link/6096091/dzialalnoscia-ordo-iuris-w-brukseli-interesuje-sie-biuro-ds-sekt/najlepsze/

#neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow #prawo #religia #belgia #aborcja #4konserwy #konfederacja
+237
mobutu2
Ława przysięgłych.

Po trzech tygodniach międzynarodowego skandalu, w którym Czesi oskarżyli Rosję o atak terrorystyczny, stało się oczywiste, że nie otrzymamy żadnych dodatkowych dowodów. Więc czy w tej sprawie są dla Pana wystarczające dowody, aby stwierdzić, że była to rosyjska dywersja?

#czechy #kryminalistyka #prawo #pytanie #ankieta
kinlej
Czy jacyś znawcy #prawo mogliby się wypowiedzieć? Znajomy mieszka na parterze w kamienicy przy ulicy i dziś wychylał się przez okno i pił piwo. Przechodzący partol #policja chciał mu dać mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym argumentując że głowa i ręka z piwem były poza obrębem okna, już na ulicy. Znajomy się z nimi kłócił mówiąc że środek ciężkości ciała znajdował się jeszcze w mieszkaniu. Nie przyjął mandatu. Jak w kodeksie karnym definiuje się "przebywanie" gdzieś osoby, czy chodzi o jej głowę, środek ciężkości czy może stopy? (To ostatnie chyba nie bo gdyby zrobił platformę na której by leżał na zewnątrz ze stopami w mieszkaniu to trudno powiedzieć żeby znajdował się w mieszkaniu) +3
antarhei
Słuchajcie, mam takie pytanie - jesteśmy grupą motocyklową, założoną dla funu, nic oficjalnego, żadnego statutu, zarządu itp. Znajomy dostał telefon od http://www.borntoride.pl/ , że używamy ich elementów, logo zastrzeżone, mamy to zmienić. Mają rację? Mamy powyrzucać bluzy i zmienić logo czy mogą nas w pompkę pocałować? Nasze logo na dole, podobieństwo jest, ale nic nie było zgapione podczas tworzenia. Ot przypadek
#prawo #motoryzacja #grafika #kiciochpyta
niochland
Witam wykopki z #prawo #dlugi #dluznicy

Rano o 7:05 dostałem smsa od jakiejś HoistPolska, że moja sprawa została przekazana do działu Windykacji Terenowej. Problem w tym, że ostatnia pożyczka jaką wziąłem była chyba 4 lat temu i została spłacona 3,5 roku temu xD

Czy to kolejna próba wymuszenia pieniędzy od przestraszonych ludzi? Czy jakiś dłużnik podał mój numer telefonu?
saakaszi
BRAWO CHORWACJA!
Sąd administracyjny w Zagrzebiu stwierdził że pary homoseksualne mają takie samo prawo do adopcji dzieci, jak pary heteroseksualne. Podobny werdykt wydał chorwacki Trybunał Konstytucyjny.

#neuropa #prawo #chorwacja #europa #lgbt #homoseksualizm #bekazprawakow #4konserwy #konfederacja
+257
uwielbiam
#natsu jesteśmy bezpieczni chłopaki!!!!!! #prawo +1
wladca_morii
Dlaczego oni byli ubrani w takie kolorowe stroje?

pokaż spoiler Zdjęcie z sali sądowej z 2018 roku sprawców wypadku samochodowego na Florydzie, w którym zginęła matka z dzieckiem.


#prawo #usa #pytanie #pytaniedoeksperta
saakaszi
Kraśnik po cichu wycofał się z uchwał o strefach wolnych od ideologii lgbt, licząc że pieniążki z funduszy norweskich jednak nie przepadną. Tymczasem Bart Staszewski wygrał czwartą rozprawę w sądzie ws. swoich tabliczek, a wnioski o jego ukaranie w tej sprawie, były efektem zawiadomienia min. ordo iuris. Prawilnie przypominam jaka narrację przyjęły wykopowe #4konserwy

#neuropa #bekazprawakow #prawo #polska #finanse #bekazkatoli #lgbt
+58
saakaszi
4 zwycięstwo dla @BartStaszewski

Lubaczów. Sąd umorzył postępowanie ws. tablicy "Strefa wolna od LGBT".
Znalezisko https://www.wykop.pl/link/6091697
#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #lgbt #prawo #homoseksualizm
+77
Watchdog_Polska
Prawo i Sprawiedliwość twierdziło, że umowa koalicyjna Zjednoczonej prawicy podpisana we wrześniu 2020 roku to nie informacja publiczna. Sąd orzekł inaczej i zobowiązał partię do rozpoznania naszego wniosku. Pełny odpis wyroku.

Wołam:

pokaż spoiler @Bielecki @wykopowicz_z_kobierzyna @syn_kolezanki_twojej_starej @Sababukin @wcale_mnie_tu_nie_bylo
@SpalonyHeretyk @adam-dobrawy @Croises @PanHeniek45 @MandarynWspanialy @iPhoneMaster
@Ipsy @login-jest-zajety @matkaPewnegoMirka

__
Wspieraj jawność! Zostań darczyńcą Watchdoga: www.patronite.pl/watchdog. Dziękujemy!
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #pis #prawoisprawiedliwosc #zjednoczonaprawica #polityka
+5145
anonymous_derp
Odnawiam prawko, i dziś badanie poszło prawie jak na memie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawiam się, jaki ma cel takie "badanie"? Subsydium dla lekarza? Gdyby zacząć weryfikować co pacjenci zaznaczają na tej ankiecie chorób wszelakich, chyba by wyszło, że połowa nie powinna siadać za kółkiem z punktu widzenia prawa.

#medycyna #prawo #prawojazdy
+5
wygolony_libek-97
TEN UCZUĆ, KIEDY...

...już nawet człowiek szefujący organizacji zrzeszającej ludzi, którzy zawodowo bronią swoich klientów przed bezprawiem #dobrazmiana i psuciem ustroju przez samych d*pokratycznych większościowych wybrańców ludu między wierszami stwierdza, iż przydałaby się wreszcie jakaś forma #merytokracja w tej całej ochlokratycznej i populistycznej #demokracja (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Gdzie to ludzie mający pewien określony potwierdzony poziom znajomości #prawo i obycie z działaniem ustroju państwowego byliby bardziej predysponowani do pełnienia funkcji przedstawicielskich w parlamencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

aniżeli przypadkowi obywatele, których jedyną "kompetencją" jest namaszczenie przez wodzowstwo partyjne i zdobycie określonego wyniku w wyborach. (ಠ‸ಠ)

I którzy w sumie nawet bez "robienia się" na zawodowych prawników dość łatwo odpadliby z procederu wyborczego gdyby tak cenzusować ich egzaminacyjnie chociażby z podstawowej, licealnej wiedzy o polityce i naukach społecznych. (ʘ‿ʘ)

O podstawach ustawodawstwa i instytucji prawnych. O działalności, organizacji czy obowiązkach różnych urzędów i instytucji. |૦ઁ෴૦ઁ|

#wybory #wyboryprezydenckie #bekazpisu #panstwozdykty #polityka #rozkminy #takietam
rybeczka
Płacić czy nie płacić? Walczyć czy dać się wyruchać?

#apaczka #oszukaniprzezapaczka #broker #kurier #kurierzy #prawo
R187
Pewnie użytkownicy tagu #konfederacja najbardziej boją się paszportów covidowych, ale przecież żona Bosaka jest z Ordo Iuris, a to Ordo Iuris przygotowało już (choć przy innej okazji) podstawę jak wytłumaczyć że ograniczenia dla niezaszczepionych nie łamią Konstytucji, bo nie są wcale dyskryminacją:

Po prostu niezaszczepieni zostaną uznani za będących w innej kategorii niż zaszczepieni i nagle nierówne ich traktowanie to nie będzie już z punktu widzenia prawa dyskryminacja, a więc będzie zgodna z Konstytucją xD

źródło grafiki, strona 48: https://ordoiuris.pl/sites/default/files/inline-files/Sytuacja_spo%C5%82eczna.pdf

#bekazprawakow #koronawirus #covid19 #neuropa #4konserwy #konstytucja #prawo #ordoiuris #polska
+52
Bogdan191
TLDR: kto jest odpowiedzialny za bubel warty 7 mln złotych zbudowany z państwowych pieniędzy?

Mirki pytanko mam. Raczej w politykę się nie mieszam, ale zastanawia mnie pewna lokalna sprawa. W Wilkowicach (okolice Bielska-Białej) w 2012 roku wybudowano zbiornik wodny za 7 mln złotych, nad którym sprawuje pieczę RZGW w Gliwicach. Po kilku miesiącach okazało się że zbiornik jest wadliwy, ale nikt się tym za bardzo nie interesował.
W maju 2019 były powodzie i było zagrożenie ze zbiornik nie wytrzyma. Ewakuowano nawet kilka domów znajdujących się w sąsiedztwie zbiornika. W wyniku tej sytuacji zadecydowano że zbiornik ma zostać rozebrany bo zagraża bezpieczeństwu.

Teraz moje pytanie - nie jest przypadkiem tak, że ktoś dostaje kasę za odbiór takich miejsc i bierze odpowiedzialność prawną? Zastanawiam się jak to jest że inwestycja warta 7 mln złotych z pieniędzy podatników to taki bubel i nie ma kogoś kto powinien za to beknąć? Jak dla mnie to temat do telewizji...

Więcej o tym można przeczytać pod tym linkiem
Bielsko-Biała.pl

#prawo #inzynieria #polska #bielskobiala #afera
+16
aei9077
@aei9077: W przypływie uznania dla zasług @Watchdog_Polska w walce o praworządność i jawność życia publicznego w Polsce przekazałem właśnie darowiznę, a cały wykop zachęcam do dalszego wspierania i promowania tej zacnej działalności. @Watchdog_Polska - dzięki, że jesteście i powodzenia w tej nierównej walce.

Proszę o plusowanie, przekazywania dalej, tłumaczenie znajomym, promowanie dla zasięgów.
Może warto stworzyć tag i cykliczne posty o wsparciu?

pokaż spoiler Ten post to moja prywatna inicjatywa jako entuzjastyczna reakcja emocjonalna na proobywatelskie działania stowarzyszenia, o których dowiedziałem się ostatnio przy okazji głośnego sporu z fundacją Lux Veritatis.


Jak wspierać walkę o przejrzystość finansów publicznych w Polsce?

https://siecobywatelska.pl/wlacz-sie-5min/#wspieraj_siec

Wsparcie jednorazowe:
https://siecobywatelska.pl/wlacz-sie-5min/#jednorazowe_target

Wsparcie regularne:
https://siecobywatelska.pl/wlacz-sie-5min/#jednorazowe_target

Kup gadżet:
https://siecobywatelska.pl/sklep/

Przekaż 1% podatku:
https://siecobywatelska.pl/wlacz-sie-5min/#wspieraj_siec

Wesprzyj przez Patronite:
https://patronite.pl/watchdog

#polska #polityka #spoleczenstwo #watchdogpolska #prawo #ciagniemywladzezajezyk #prawodoinformacji #4konserwy #neuropa #czujedobrzeczlowiek #wykopefekt #pomagajzwykopem #pieniadze
+22
skitarii
Zawsze mnie bawią takie komentarze dzbanów broniących patusów jeżdżących jak powaleni w miejscach, gdzie masz pewność, że chodzą jacyś piesi.

"hurr durr ale łun nie chciał!"

"Nie zastrzelił ich pistoletem, więc po co go karać?"

"Kwii, to zemsta, czyli barbarzyństwo".

Idąc logiką takich ludzi, jak założysz w środku miasta opaskę na oczy i zaczniesz strzelać na wszystkie strony kałachem, to nie wolno cię ciężko karać, bo twoim zamiarem nie było zabójstwo, tylko chciałeś sobie postrzelać.

Albo gdybyś był bojownikiem IRA i podłożyłbyś bombę pod komisariatem przy ruchliwej ulicy, żeby wysadzić ten budynek, to nie powinieneś odpowiadać za śmierć przypadkowych przechodniów, którzy wtedy zginą, bo ty chciałeś tylko budynek wysadzić, a nie kogoś zabić.

Nie karać to można kogoś, komu na torze rajdowym wybiegł przypadkowy widz pod samochód, a nie kogoś, kto jechał dwie paki po mieście bo się ścigał i wpadł w tłum pieszych idących na swoim zielonym świetle.

Piraci drogowi zabijający kogoś gdy jechali z rażącym narażeniem zakaz bezpiecznej jazdy powinni być traktowani tak samo jak ktoś z kałachem strzelający dookoła z zasłoniętymi oczami w mieście. Czyli powinno się ich traktować jakby dokonali zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

#shitwykopsays #patologiazewsi #rakcontent #motoryzacja #usa #prawo
+216
Kleki_Petra
Serio, to się zrobiło nudne kilka lat temu.
Ktoś wrzuca na mirko zdjęcie, jak rowerzyści łamią przepisy, po czym w komentarzach dzbany nieznające przepisów zaczynają się sadzić do OPa.

Tym razem poszło o to, że rowerzyści, wbrew obowiązku, jaki na nich nałożył ustawodawca, nie jadą poboczem, które jest szerokie, asfaltowe i zdecydowanie nadaje się do jazdy.
Oto co mówi na ten temat ustawa Prawo o Ruchu Drogowym:

Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych.

Nie wiem, co jest w tym przepisie niezrozumiałe, wiem natomiast, że polsza jest memem, w którym wszystkie grupy uczestniczące w ruchu drogowym znajdą setki uzasadnień dla łamania przepisów, zamiast po prostu skleić koparę i ich przestrzegać.

A jak ktoś twierdzi, że rowerzysta to taki sam uczestnik ruchu, jak kierowca osobówki, to jest cieciem który nigdy nie zajrzał do ustawy. Ustawodawca jasno określił, że nie są to tacy sami uczestnicy ruchu i przyznał im inne prawa i obowiązki.

#rower #polskiedrogi #bekazpodludzi #shitwykopsays #prawo
+635
sropo
Sejm Czteroletni, zwany również Wielkim uchwalił Konstytucję 3 Maja czyli Ustawę rządową w celu ratowania zagrożonej niepodległości państwa polsko-litewskiego. Jego efektem było wprowadzenie reform społecznych i ustrojowych w Rzeczypospolitej. Niestety mimo wielu zbiegów zdarzeń te doniosłe starania spełzły na niczym i ostatecznie konstytucja obowiązywała tylko rok.
Jak co roku hucznie obchodzimy obchody 3 maja. Prowadzone są dyskusje na różne tematy związane z tym aktem prawnym. Dyskutujemy nad sytuacją polityczną oraz możliwościami i szansami jakie dawała Konstytucja 3 Maja. Wiele się też mówi o ogromnych zmianach jakie wnosiła ona wnosiła. Jednak poza tym, iż ustawa znosiła Liberum Veto oraz elekcyjną monarchię niewiele się mówi o pozostałych zmianach, które też w znaczący sposób zmieniały system polityczno-społeczny Rzeczypospolitej.

Link do znaleziska - Co w ustroju Polski zmieniała Konstytucja 3 Maja?

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #prawo #ukraina #litwa #polska #youtube #konstytucja #europa
+117
Polasz
Zna ktoś tę kancelarię? Jacyś przebierańcy czy prawdziwe pomagają?
#prawo
sropo
Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wyjątkowo dzisiaj o 20:00, a nie jutro opublikuję dla Was najnowszy odcinek, w którym omówię zmiany jakie w systemie polityczno-społecznym Rzeczpospolitej wprowadziła konstytucja majowa.
Zatem biorę się do nagrywania i do zobaczenia wieczorem
_______________________
A tutaj znajdziecie mój kanału na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

#historykon #historia #ciekawostki #konstytucja #ciekawostkihistoryczne #youtube #pokazmorde #prawo #polska
+11
bialy100k
No i nie wiem, faktycznie moderacja ma rację, że oficjalnie przyzwala na akcje z "nudeskami-gorącymi foteczkami" niepełnoletnich?
#wtf #prawo
WiesniakzPowolania
Dlaczego właściwie wprowadzono prawo, ze fotoradary muszą być widoczne i oznaczone ?
Przecież to bez sensu.
Wszyscy zwalniają tuż przed i zaraz za jest but w podłogę. Nic to nie daje.
Moim zdaniem powinno być jak wcześniej, żeby kierowcy musieli cały czas pilnować prawej nogi bo nie wiadomo kiedy ich ustrzeli.
Tak samo gminy powinny mieć prawo ustawiać na swoim terenie nieoznakowane fotoradary, oczywiście nie w tym patologicznym wydaniu typu typu radar ustawiony w koszu na śmieci dwa metry za tabliczką z ograniczeniem tylko po to żeby nabijać kabzę.
Ale np. w miejscu gdzie doszło do, powiedzmy, trzech wypadków spowodowanych przez prędkość w ciągu roku albo po uzyskaniu opinii, że dane miejsce jest szczególnie niebezpieczne- jak przejście dla pieszych przy szkole czy na wniosek mieszkańców jakiegoś terenu.
Wszyscy by na tym skorzystali- gmina kasę, ludzie bezpieczeństwo, państwo niższe koszty( 57mld na leczenie ofiar wypadków), a zwierzęta za kierownicą nauczkę.
Przypominam, że w Polsce mamy rocznie kilkadziesiąt tysięcy ofiar wypadków spowodowanych przez nadmierną prędkość, a prawdopodobieństwo śmierci na drodze jest o ponad 50% większe niż średnio w UE.
A mimo to fotoradar musi być widoczny i oznakowany żeby zwierzęta przypadkiem nie dostały mandatu
(╯°□°)╯︵ ┻━┻

#motoryzacja #prawo #smiertelnewypadki #niepopularnaopinia
+158
mazaken
Właśnie pisze skarge do #radareklamy, myślicie, że ma to sens? Adblock mi coś kucną i na wykopie zobaczyłem reklamę -wrzucam poniżej. W sumie mi się nudzi zwyczajnie, ale też niemiłosiernie mnie takie coś wkurwia - a już fałszywe budowanie paniki na covid, żeby sprzedać "suplement na porost włosów" to jebany szczyt. A może ja mam już uczulenie na to co się odpierdala w tym internecie...
Wrzucam treść uzasanienia skargi:

Moim podstawowym zarzutem jest to, że reklama łamie art. 10 pkt 2.: "Cytaty z publikacji technicznych lub naukowych muszą wskazywać źródło oraz nie mogą być używane w sposób wprowadzający w błąd. Dane muszą być prezentowane w sposób poprawny metodologicznie. Prezentacja danych statystycznych musi w szczególności uwzględniać reguły wnioskowania statystycznego, w tym zjawiska błędu statystycznego." Z załączonych screenów wynika jednoznacznie, że reklama powołuje się na dane statystyczne, nie podając ich źródła, metodologii i łamiąc wszelkoe zasady prezentowania danych "naukowych". W internecie równoeż próżno szukać naukowego potwierdzenia teorii, że 1/4 osób zarażonych covid, w wyniku przebytej choroby łysieje - co prowadzi do kolejnego wniosku, że reklama celowo wprowadza w błąd, żerując na wywołaniu błednych przekonań i niepokoju - łamanie art. 6: "reklamy nie mogą motywować do zakupu produktu poprzez wykorzystywanie zdarzeń losowych, wywoływanie lęku lub poczucia strachu. - gdzie reklama ewidentnie wykorzystuje zdarzenje losowe, jakim jest wybuch pandemii, budując strach u osób których to zdażenie dotknęło"
#prawo #januszebiznesu #januszeprawa #reklamakreatywna #gruparatowaniapoziomu
+24
Watchdog_Polska
W tym roku majówka raczej stacjonarna, dlatego zapraszamy Was w wirtualną podróż po Polsce i to z samym premierem Mateuszem Morawieckim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W zeszłym roku zapytaliśmy Kancelarię Premiera o podróże służbowe Mateusza Morawieckiego. Intrygowały nas szczególnie intensywne, mogłoby się wydawać, wizyty w miastach i miasteczkach w całej Polsce w okresie kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Przypadkowa zbieżność?
Przeczytajcie tekst na stronie: W tournée po Polsce z Mateuszem Morawieckim.

A tu sama mapka na podstawie uzyskanych danych, relacji na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, profilów społecznościowych oraz medialnych doniesień.
Po kliknięciu na mapce na oznaczoną miejscowość, można przeczytać fragment wypowiedzi Mateusza Morawieckiego lub opisu wizyty.
Zostawiamy Was z tym na weekend. Wypocznijcie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam:

pokaż spoiler @Bielecki @wykopowicz_z_kobierzyna @syn_kolezanki_twojej_starej @Sababukin @wcale_mnie_tu_nie_bylo
@SpalonyHeretyk @adam-dobrawy @Croises @PanHeniek45 @MandarynWspanialy @iPhoneMaster
@Ipsy @login-jest-zajety @matkaPewnegoMirka

__
PIT last minute? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przekaż 1% podatku Watchdogowi. KRS 0000181348 Dziękujemy! www.siecobywatelska.pl/1-procent
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #morawiecki #premier #kprm
+1706
Watchdog_Polska
Mirki, mirabelki, dziękujemy za wczorajsze wsparcie! Dla wszystkich z Was, którzy wolą czytać niż słuchać, wrzucamy jeszcze na naszą stronę informację o tym, co właściwe wydarzyło się podczas posiedzenia 29 kwietnia w sprawie Watchdog vs Fundacja Lux Veritatis.
Wołam

pokaż spoiler @Bielecki @wykopowicz_z_kobierzyna @syn_kolezanki_twojej_starej @Sababukin @wcale_mnie_tu_nie_bylo
@SpalonyHeretyk @adam-dobrawy @Croises @PanHeniek45 @MandarynWspanialy @iPhoneMaster
@Ipsy @login-jest-zajety @matkaPewnegoMirka

Osoby, które chciały by je wołać do tej sprawy:

pokaż spoiler @mirek_januszy @FantaZy @BestSeler @HrabiaZet


PS Jeśli jeszcze ktoś będzie dziś rozliczał swój PIT, to prosimy - pamiętajcie o nas. Niezależność finansowa dla działań takich, jak nasze to podstawa. KRS Watchdoga to 0000181348. Dziękujemy!
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #rydzyk #luxveritatis
+814
JavierDaY
Nawet nie wiem jak to otagować, a o komentowaniu nie będę wspominał xD.

#heheszki #zajebanezfacebooka #prawo #poradyprawne #humorobrazkowy
+11
Watchdog_Polska
Już za chwilę, o 12.00 w Sądzie Rejowym dla Warszawy-Woli rozpocznie się kolejna rozprawa karna w sprawie naszego subsydiarnego aktu oskarżenia wobec Zarządu Fundacji Lux Veritatis. Sprawa dot. wniosku z 2016 roku o udostępnienie informacji o wydatkach z publicznych pieniędzy. Postaramy się relacjonować przebieg rozprawy w komentarzach pod wpisem.
Bądźcie z nami!

Wołam:

pokaż spoiler @Bielecki @wykopowicz_z_kobierzyna @syn_kolezanki_twojej_starej @Sababukin @wcale_mnie_tu_nie_bylo
@SpalonyHeretyk @adam-dobrawy @Croises @PanHeniek45 @MandarynWspanialy @iPhoneMaster
@Ipsy @login-jest-zajety @matkaPewnegoMirka


pokaż spoiler @mirek_januszy @FantaZy @BestSeler @HrabiaZet


Więcej o sprawie: https://siecobywatelska.pl/w-sadzie-z-fundacja-lux-veritatis
__
Nie złość się na darmo! Przekaż nam 1%. Zrobimy, co trzeba. KRS 0000181348 www.siecobywatelska.pl/1-procent
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #rydzyk #luxveritatis
+3045
general_bomba
Polskie Towarzystwo Kierowców to rak jakich mało( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czytam sobie wypowiedź Pawła Łukasika dlarp.pl nt. podwyższenia stawek mandatów oraz powiązania wysokości składki OC z historią wykroczeń i liczbą punktów karnych:

Jesteśmy przeciwni podwyższeniu mandatów za wykroczenia drogowe i łataniu w ten sposób dziur w budżecie – mówi „Rz” Paweł Łukasik z Polskiego Towarzystwa Kierowców.

Ślepy na problemy, ślepy na oczywisty fakt, że mandaty już dawno przestały pełnić funkcję prewencyjną, bo są śmiesznie niskie. Patrzeć nie dalej niż czubek własnego nosa, być królem szosy, a wszelkie zmiany to przecież szkalowanie uciemiężonych kierowców

Wszedłem sobie na ich stronę, żeby zobaczyć jak p. Paweł wygląda. Czy to jakiś młody kuc, czy stary, wąsaty Janusz.

Witają nas życzenia wielkanocne, pic.rel.
Covidowy szur, wyznawca magicznego myślenia w obszarze religii, samochodziarz.
Ale combo( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polskiedrogi #prawo #kierowcy #religia
+2
Valentina
Mirki,

Kolega poprosił mnie o pomoc (pracowałam kilka lat w bankach i myślał, że "od ręki" pomogę), ale w kwestii prawa komorniczego nie jestem znawcą i nie bardzo umiem mu pomóc (tzn. nie mam pewności czy dobrze rozumiem prawo).

Koledze od 2011 w KRD wisi rata kredytu, twierdzi, że kredyt na 100% spłacił (miał harmonogram spłat), ale nie ma potwierdzeń, bo wywalił je kilka lat temu myśląc, że po sprawie. Dowiedział się o tym teraz, bo starał się o kredyt na mieszkanie, ale laska z banku powiedziała, że ma fatalny scoring przez niespłacony kredyt. Ostatnie pismo wysłane w 2015, nie doszło, bo jak się okazuje pracownik banku poprzestawiał nr budynku i mieszkania, więc adres jest błędny. Żaden komornik nie pukał, ale pewnie z tego samego powodu. Zastanawiam się czemu nikt nie dzwonił, ale kumpel twierdzi, że mógł wtedy podać telefon stacjonarny, którego nie ma od kilku lat (to miałoby sens, bo za podanie tel stacjonarnego dostawało się dodatkowe punkty do pozytywnej weryfikacji). Wyczytałam w necie, że istnieje szansa na przedawnienie długu, 6 lat od daty wymagalności/ostatniego pisma, w jego przypadku rok 2011/pismo 2015, czyli dług się przedawnił w 2017 lub w tym roku? Dług 1700zł, ale najlepsze jest to, że kumpel twierdzi, że rata wynosiła jakieś 450 zł. Nie sądzę, że spłaciłby 11 rat, a ostatnią olał.
Dajcie, proszę, jakieś podpowiedzi co robić. Dzięki!

#prawo #windykacja #komornik #kiciochpyta
Hiter
Wczoraj przebiłem sobie oponę o takie mocowanie blokady parkingowej. Stoi to na wjeździe pod paczkomat, a wcześniej jest normalny parking publiczny. Czy ktoś miał doświadczenie z podobną sytuacją i wie czy mogę coś z tym zrobić? Wg mnie to powinno być jakoś zabezpieczone. Więcej zdjęć w komentarzu. #prawo #pytanie #polskiedrogi
Pokaż następne