Piekarz123
Wg raportu FBI z 1996 roku, 8% zgłoszeń gwałtów okazało się fałszywe lub bezpodstawne. Jest to czterokrotnie więcej niż średnia wszystkich rodzajów przestępstw.

As with all other Crime Index offenses, complaints of forcible rape made to law enforcement agencies are sometimes found to be false or baseless. In such cases, law enforcement agencies “unfound” the offenses and exclude them from crime counts. The “unfounded” rate, or percentage of complaints determined through investigation to be false, is higher for forcible rape than for any other Index crime. Eight percent of forcible rape complaints in 1996 were “unfounded,” while the average for all Index crimes was 2 percent.

źródło: https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/1996/96sec2.pdf

#logikarozowychpaskow #rozowepaski #metoo #feminizm #gwalt #falszyweoskarzenie #przestepczosc #niebieskiepaski #dyskryminacjamezczyzn #usa #fbi #ciekawostki #statystyka
+3
Raf_Alinski
Wskaźniki zabójstw kobiet w krajach UE, Islandii, Norwegii i Szwajcarii.

#przestepczosc #kryminalne #statystyka #ciekawostki #feminizm #rafalinski
+7
PatoSiwy
Jeden ze znajomych wysyła mi często śmieszne, zboczone filmiki które sam od kogoś dostaje. Ale dzisiaj to co co wysłał to mnie wjebało w ziemie.
Typ(jakiś latynos) siedzi na ziemi i grożą mu klamka. Następnie kopie sobie grób po czym leżąc w nim zostaje zabity maczetą. A na końcu zostaje odcieta mu głowa.
Najbardziej pojebana rzecz jaką widziałem. I kurwa tylu róznych refleksjii dawno nie miałem.
Sam pracowałem z typem który miał akcje z nożami(z resztą gdy powiedziałem szefowy żeby mi go nie dawał na robote zaczną mi wypisywać że połamie mi ręce) i teraz uświadamiam sobie jak ludzie mogą mieć najebane. W Berlinie jak mieszkałem nieraz słyszałem pojebane historie np: polak na dyskotece pokłocił się z 3 arabami, więc poprosił dwóch rodaków o pomoc a arabusy jak to oni zaraz ekipe 20 zebrali więc typy śpierdalali ale jeden dostał kose w plecy od tak, albo jak arabi lub murzynii nielegalnie przebywający nawet za400-500€ mogą odjebać kogoś za Ciebie.
Dla niektórych Twoje życie jest nic nie warte i bez wyrzutów sumienia może Cie odjebać bo źle się na niego spojrzałeś lub dla marnych pieniędzy.
Jebać ten świat jak to nawiną 2PAC #niewiemjaktootagowac #przestepczosc #kryminalne
+23
pogop
Czy zabranie rzeczy z czyjegoś wózka sklepowego przed zapłatą to kradzież? Taka rozkmina, byłem w sklepie, wziąłem ostatnią rzecz w dużej promocji i przyszła mi do głowy sytuacja, że ktoś mógłby mi ją z koszyka wyjąć, szybko zapłacić i nara. Tylko pytanie, czy byłaby to kradzież?

#prawo #ciekawostki #policja #kradziez #przestepczosc #adwokat #obrazekdlazwiekszeniaatencji
+2
cieliczka
Jak narodziny dziecka wpływają na przestępczość rodziców - ciekawy przykład z USA

Pierwszy wykres dla matek obrazujący odsetek przestępstw przed i po urodzeniu pierwszego dziecka (po największym spadku w okolicach porodu po 3 latach od urodzenia dziecka liczba przestępstw popełnianych przez matki jest o połowę mniejsza)

Wykres dla ojców w komentarzu; (DUI - oznacza jazdę "pod wpływem")

Obserwuj #infog - ciekawe infografiki, mapy, wykresy (gospodarka, społeczeństwo, technologia, natura)

Źródło: publikacja ekonomistów z Uniwersytetu w Kalifornii (Berkeley) tutaj pdf

#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #dzieci #madki #usa #prawo #przestepczosc #kryminalne #socjologia
+48
tomaszs
Niezły plot twist :)

Za Joemonster / Glos Wielkopolski

#polska #prawo #przestepczosc #zwierzaczki
+6
szkorbutny
Watykan to państwo z najwyższym wskaźnikiem przestępczości na świecie - na obywatela przypada aż 1,5 przestępstwa! Nie znaczy to jednak, że duchowni dopuszczają się różnego rodzaju występków. Ze względu na dużą liczbę turystów Watykan to po prostu raj dla kieszonkowców.
https://dziennikpolski24.pl/10-tajemnic-watykanu-z-ktorych-malo-kto-zdaje-sobie-sprawe-czego-jeszcze-nie-wiecie-o-stolicy-kosciola/ga/c11-13528258/zd/31376894
#watykan #kosciol #katolicyzm #religia #chrzescijanstwo #ciekawostki #przestepczosc #policja #papiez #swieta #wlochy #turystyka
https://slideplayer.pl/slide/58948/
+2
MagicPiano222
Skandal! Turcy piorą brudne pieniądze w Polsce! Ogromne przekręty w Centrach Handlowych

"Dariusz Loranty w rozmowie o złotym biznesie tureckiej mafii w naszym kraju. W jaki sposób kręci się złoty biznes Turków? Dlaczego wybrali właśnie nasz kraj na swoje terytorium operacyjne? Odpowiedzi na te pytania w programie „Przesłuchanie” Lorantego, który jak na prawdziwego „psa” przystało przepytuje posadzonego na krześle Daniela Dziewita. Tej rozmowy nie zobaczysz w reżimowych mediach komercyjnych czy publicznych."

#polska #afera #biznes #pranie #pieniadze #mafia #przestepczosc #turcy #centrahandlowe #handel #finanse #forsa
+5
MagicPiano222
"Baliśmy się go, bo przychodził do nas w nocy. Musieliśmy organizować straże nocne, żeby go płoszyć. W końcu postanowiłem zadać oficjalnie pytanie, dlaczego tak się dzieje i dlaczego śpi w pokoju z uczennicą"

Sprawa Sadowskiego: „Zostaw dzieci!” krzyczał przyszły wiceminister!

#polska #afera #pedofilia #sadowski #tylkoniemownikomu #spoleczenstwo #przestepczosc #prawo #4konserwy #obyczajowosc #molestowaine
+26
szyderczy_szczur
Ciekawe co tam u tej parki? Ktoś coś wie?
#pytanie #przestepczosc
+5
MagicPiano222
Afera śmieciowa: Wiesław S. zatrzymany

„Od lutego 2018 roku dziennikarze gazety internetowej Pressmania.pl twierdzą z uporem, że afera śmieciowa w Gorlicach jest powiązana z tzw. mafią paliwową. Osobą spinającą oba człony jest niejaki Wiesław S., niegdysiejszy oficer WSW (poprzednik niechlubnej Informacji Wojskowej), a w latach 80-tych rezydent SB w Gliwicach o pseudonimie Maj.”

#aferasmieciowa #mafiapaliwowa #gorlice #prawo #przestepczosc #prokuratura #mafia #podkarpacie #malopolska #smieci #przestepczosczorganizowana
+7
dran2
Mam kilka przemyśleń na temat co chwilę poruszanego pod #rower problemu kradzieży jednośladów. Pod każdym takim wpisem znajdzie się ktoś kto zjebie OPa za "zabezpieczenie" roweru gównolinką, oraz drugi rycerz obrońca ofiar kradzieży zgarniający plusy za oczywiste stwierdzenie że to wina złodzieja a nie OPa, i twierdzący ze w cywilizowanych krajach można rower zostawić w murzyńskiej dzielnicy na noc przyklejony na ślinę do chodnika i nikt go nie zabierze.
Otóż nie. Mówienie że kradzież roweru to wina złodzieja jest równie głupie jak mówienie że zalany dom to wina powodzi a nie debila który go postawił na terenie zalewowym. Złodziej to najstarszy zawód świata. Występuje w każdej kulturze, w każdym miejscu na świecie, w każdej epoce. Z punktu widzenia zwykłego człowieka jest taką samą siłą natury jak powódź. Nie masz wpływu na jego wystąpienie, możesz się tylko przed nim zabezpieczyć.
Oczywiście występują lokalne różnice w ich zagęszczeniu. Na przykład jest ich więcej tam gdzie łatwiej o łupy, n.p. kiepsko zabezpieczone rowery na "strzeżonym" osiedlu, albo bogate Holenderskie miasta gdzie rowerów jest w chuj i wiele osób o nie nie dba i ich nie zabezpiecza. ( Tak, na zachodzie też kradną, nie mniej niż u nas)
Tu chciałbym zaprzeczyć swojemu poprzedniemu stwierdzeniu. Mamy wypływ na występowanie złodziei. Oddając im łatwe łupy, rowery zapięte czymś co można przeciąć nożyczkami nie zwracając niczyjej uwagi i odjechać na nich jak na swoich dokarmiacie patusów. Złodziejstwo było i będzie, ale gdy będzie proste i przyjemne to będzie go więcej. Będzie się opłacać, więcej ludzi będzie mogło się z niego utrzymać. To nie tylko wasza wina że ukradli wam rower. To wasza wina że zachęciliscie złodzieja do kontynuowania procederu a może nawet namówienia innych swoich kumpli na tą prostą drogę kariery. To wasza wina że jutro zajebią rower sąsiadowi. Jesteście rowerowymi antyszczepionkowcami.

#rower #kradzierz #csiwykop #bezpieczenstwo #przestepczosc #niepopularnaopinia #patologiazewsi
+7
gaz24wolga
#przestepczosc #usa #ciekawostki
Czarni są zabijani znacznie częściej od Białych, w głównej mierze przez innych Czarnych (90% wszystkich zabójstw), członków ich rodzin i znajomych (80% wszystkich znanych sprawców), niezależnie od wykształcenia, dochodu, czy tego, że pochodzą z pełnych czy z rozbitych rodzin. Więcej w komentarzach.
MagicPiano222
Afera śmieciowa w Gorlicach. Kim jest Grzegorz P.?

„27 września 2019 r. w Prokuraturze Rejonowej w Gorlicach był przesłuchiwany niejaki Grzegorz P. Wg kolportowanych przez lokalne media informacji miał to być „mózg” śląskiej mafii śmieciowej. Okazuje się, że Gorlice były tylko jednym z wielu miejsc w Polsce, do których zwożono niebezpieczne odpady. Działania śląskiej mafii obejmowały Polskę centralną i południową, szczególnie zaś województwa podkarpackie, małopolskie, śląskie, łódzkie i mazowieckie.”

#polska #afera #smieci #gorlice #ekologia #przestepczosc #przestepczosczorganizowana #mafia #wysypisko #podkarpackie #malopolska #malopolskie #slask #lodzkie #mazowieckie #4konserwy #prawo #prokuratura #sadowehistorie
+12
MagicPiano222
"Mariusz Zielke: Z założenia jesteśmy traktowani jak kłamcy” – mówią ofiary pedofilii. Jak mają czuć się bezpieczne, jeśli sprawcy to wyjątkowo przebiegli i inteligentni przedstawiciele elit, autorytety, wpływowi ludzie znani z mediów, przyjaciele sędziów? Sprawa znanego muzyka doskonale to pokazuje"

Przeczekać, przemilczeć, zapomnieć! Tak walczymy z pedofilią autorytetów

"Śledztwo w niej trwa od lutego, a do dziś osoba wskazywana jako sprawca nie została nawet przesłuchana. Za to dzwoni do ofiar, mówi, że ktoś oferuje pieniądze za zeznania i że „środowisko stoi za nim murem”. Tymczasem ustalenia dziennikarskiego śledztwa są coraz bardziej szokujące. Czy poza ofiarami komukolwiek zależy na wyjaśnianiu takich spraw?"

#polska #afera #pedofilia #przestepczosc #tylkoniemownikomu #spoleczenstwo #molestowanie #zielke #prokuratura #gwalt
+8
sropo
3 listopada 1771 roku miała miejsce nieudana próba porwania króla Stanisława Augusta przez konfederatów barskich

Wieczorową porą, gdy król Stanisław August Poniatowski wracał z wizyty u kanclerza Czartoryskiego doszło do niespodziewanej sytuacji. Orszak królewski został napadnięty. Po krótkiej szamotaninie, podczas której padło kilka strzałów, jeden z dworzan króla został zabity a drugi ranny, król oszołomiony ciosem w głowę został wciągnięty na konia i porwany.
Osobami, które ośmieliły się podnieść rękę na majestat królewski byli konfederaci Stanisław Strawiński, Walenty Łukawski i Jan Kuźma. Zamachowcy prawdopodobnie nie mieli na celu zabicie króla, a jedynie uwięzienie i przekazanie go władzom konfederacji barskiej.

Na szczęście dla króla 20 osobowa grupa porywaczy nie potrafiła odnaleźć się w mieście i dodatkowo dzięki bardzo ciemnej nocy pogubili się i rozpierzchli. Przy królu został tylko Jan Kuźma, który zatrzymał się w młynie na Marymoncie. Nie wiemy co się działo tam przez noc, ale efektem tego było to, że król rano wrócił na Zamek Królewski.

Akcja ta miała wielki wpływ na upadek konfederacji. Państwa ościenne wykorzystały ten czyn do skompromitowania konfederatów na arenie międzynarodowej.

W 1773 roku sprawiedliwość upomniała się o kilku porywaczy. Walenty Łukawski został skazany na ścięcie, poćwiartowanie i spalenie. Kary również były wymierzone w inspiratorów porwania, ale wielu z nich uciekło, tak jak Kazimierz Pułaski, który wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, by tam zostać bohaterem w walce o niepodległość.
_______________________
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont

#historykon #historia #rzeczpospolita #nauka #konfederacja #liganauki #przestepczosc #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zainteresowania #kalendarium #ron #wojna #polska #gruparatowaniapoziomu #monarchizm
+12
MalyBiolog
Dobra i zła Janinka. Dlaczego państwo zawiodło obie >>> ZNALEZISKO.

Znalezisko, którego nie da się krótko "zareklamować". Historie Janiny, osoby ze schizofrenią, która po wyjściu z więzienia trafiła do Gostynina. Do ośrodka "dla bestii". Tylko, że ona jest jedyną kobietą na ponad 70 skazanych. Artykuł o tym, jak państwo (i kolejne jego elementy) przerzucały "problem" pomiędzy sobą. Fragmenty poniżej:

Raz napisała wniosek do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. „Siostra sama przyznaje, że nie czuje się na siłach, by żyć na wolności. Po prostu nie potrafi, ale nikt tego nie słucha. Nie wiem naprawdę co mam dalej z tym zrobić. Dopiero gdy dojdzie do tragedii będzie o tym głośno? Bardzo proszę o pomoc”.

Jeszcze raz odnajdują ją policjanci, ale więcej do Bolesławca jej nie zawożą. Wiedzą, że Janina nie ma tam wstępu. Janina dzieli się z policjantami swoimi obawami otwarcie. Tłumaczy, że coś jej podpowiada, by pierwszej napotkanej osobie zrobić krzywdę. I że stara się ratować obcych ludzi przed samą sobą, dokonując samookaleczeń. — Postanowiłam, że [zamiast zaatakować kogoś] podetnę sobie żyły szkłem lub nożem — wyjaśnia policjantom.

Z notatki policyjnej: „Pojechaliśmy na miejsce. Na nasz widok dziewczyna próbowała uciekać. Na jej lewej łydce widać było rany cięte, z których leciała krew. Dobrowolnie oddała nam 25-centymetrowy nóż. Mówiła, że próbowała się zabić poprzez powieszenie na pasku od spodni, ale jej się nie udało. I że cały czas widzi stojącą nad nią małą dziewczynkę”.

Kilka dni wcześniej zaprzyjaźniła się z jednym z pacjentów. Zaufała mu, zaczęła się zwierzać. On też opowiedział jej w szczegółach o zbrodniach, jakie popełnił. Nie mogła tego słuchać. Zamknęła się w sobie, od czterech dni nie wychodziła z pokoju, niewiele jadła i ani przez moment nie zmrużyła oka. Bała się iść nawet do toalety albo pod prysznic.

#polska #kryminalistyka #przestepczosc #gostynin #psychiatria #schizofrenia #mikroreklama #gruparatowaniapoziomu
+10
Konflikty-na-swiecie
Siły SBU (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy) zabiły gościa który rozpętał strzelaninę w Charkowie.

W piątek do krwawej jatki doszło na ulicach Charkowa. Najpierw zabito Wołodymyra Borocha, jednego ze świadków w sprawie zabójstwa deputowanego rosyjskiej Dumy Denisa Woronienkowa. Później podczas pościgu wysadził się granatem jeden z zabójców Borocha. Ukraińska policja twierdzi, że były to gangsterskie porachunki.

Do strzelaniny doszło około południa na parkingu jednego z charkowskich supermarketów. Według policji dwóch mężczyzn wyszło z supermarketu i szło na parking, gdzie czekał na nich uzbrojony mężczyzna, który przyjechał samochodem. Rozpoczęła się strzelanina, w której jeden z mężczyzn, którzy wyszli ze sklepu zginął, a drugi został ranny w udo, ramię i głowę. Jak wynika z filmów opublikowanych w sieci, na parkingu supermarketu doszło do regularnej strzelaniny.

Napastnik (niektóre media piszą, że było ich więcej niż jeden) uciekł z miejsca strzelaniny. W pobliżu znaleziono jego spalony samochód. Później media powiadomiły o wybuchu granatu na dworcu kolejowym w Charkowie. Okazało się, że to przy próbie zatrzymania zabójca spod supermarketu wysadził się granatem (według jednej z wersji stało się to przypadkiem, gdy próbował rzucić nim w policjantów). Świadkowie opowiadali, że eksplozja oderwała mu głowę.

Zabitym na parkingu mężczyzną okazał się Wołodymyr Boroch ps. Tajson, jeden ze świadków w sprawie zabójstwa Denisa Woronienkowa. Ranny został Heorhij Isakow ps. „Żora”, były wiceszef charkowskiego klubu sztuk walki „Opłot”. Media określają Borocha jako „prawą rękę” Isakowa. Z kolei mężczyzna, który rozerwał się granatem to Ołeksij Tytow pochodzący z Horłiwki (Gorłowki) w obwodzie donieckim.

Zdaniem portalu Strana.ua istnieją trzy hipotezy na temat przyczyn strzelaniny. Dwie z nich mówią o porachunkach gangsterskich – zaatakowani mężczyźni należeli do lokalnego półświatka. Isakowa już wcześniej kilka razy usiłowano zabić. Trzecia wersja mówi o związku dzisiejszego zdarzenia z zabójstwem Woronienkowa. Boroch był zatrzymany w tej sprawie wspólnie z podejrzanym o organizację zabójstwa rosyjskiego deputowanego Ołeksandrem Łosiem, lecz później go zwolniono. Obecnie jest świadkiem w tej sprawie. To on poznał ze sobą Łosia i charkowskiego biznesmena Jurija Wasyłenkę, domniemanego pośrednika w zleceniu zabójstwa Woronienkowa. Ta wersja jest jednak uważana przez policję za najmniej prawdopodobną.

Zdjęcia:
https://pbs.twimg.com/media/EH0rNteXUAANy0S?format=jpg&name=medium
https://pbs.twimg.com/media/EH0rNtfWwAAICcJ?format=jpg&name=medium
https://pbs.twimg.com/media/EH0rNtoXYAAs7fP?format=jpg&name=medium
https://pbs.twimg.com/media/EH0rNteX0AAz8ja?format=jpg&name=medium
https://pbs.twimg.com/media/EH0rO1XWkAEpSH5?format=jpg&name=medium
https://pbs.twimg.com/media/EH0rO1fX4AApVSR?format=jpg&name=medium
https://pbs.twimg.com/media/EH0rO1XW4AUhX3k?format=jpg&name=medium
https://pbs.twimg.com/media/EH0rO1cXUAYgkeu?format=jpg&name=medium

#wojna #rosja #ukraina #zamach #terroryzm #mafia #przestepczosc #donbaswar
+4
Ich_mag_Kaesekuchen
Rabactwo jak zwykle ma ubaw z innych,niestety nie są w stanie dostrzec prawdy. Co jest nie tak z tym narodem?

https://www.wykop.pl/link/5187801/uk-oficjalne-statystyki-aresztowan-uwzgledniajace-kolor-skory-przestepcow/

#polska #przestepczosc #emigracja #uk #niemcy
+3
MagicPiano222
Tera(z) pora na Zaora”. Kobiety oskarżają aktora o molestowanie i pedofilię

"W czwartek, 17 października 2019 r., pochowano Ryszarda Zaorskiego, legendę śląskiego aktorstwa. Dwa dni przed pogrzebem jego córka chrzestna napisała na Facebooku, że był pedofilem i gwałcicielem. Kilka innych kobiet zamieściło w internecie wpisy o mrocznej stronie tego człowieka. Utonęły w morzu wyrazów współczucia, sympatii i uznania. Wyznania oskarżających są szokujące. Jeśli kobiety nie kłamią (a trudno znaleźć powody, dla których miałyby to robić), sprawa może okazać się równie wstrząsająca jak afera K. Sadowskiego. Czy artyści kryją pedofilię? Czy w tym środowisku „macanie dziewczynek” było normą? Czy gwiazdom wolno więcej? Czy można dziesiątkami lat przymykać oko na zbrodnie? Czy teraz lepiej zamilczeć..."

"Dlaczego trzeba mówić o pedofilii także po śmierci sprawcy? Być może część z Was uzna, że nie wolno pisać o pedofilii sprzed lat, że oskarżenia po 50 latach są niedopuszczalne, że nie można ich zweryfikować, że nie powinno się stawiać zarzutów po śmierci człowieka. Jeśli kobiety oskarżające pana Ryszarda Zaorskiego nie kłamią, to mamy do czynienia z sytuacją, w której udawało się kryć pedofilię przez wiele dziesięcioleci i to chyba świadczy o czymś więcej, niż o strachu i wstydzie poszczególnych ofiar. Ta sytuacja wiele mówi nam o systemie, o społeczeństwie, o tym, że inne środowiska wcale nie różnią się od kościelnych, bo zamiatanie pod dywan jest najlepszym sposobem rozwiązania problemu. Nie pozwólmy na to. Trzeba mówić o trudnych sprawach, nakłaniać ofiary do otwartości, okazać im wsparcie i zrozumienie. To one wybierają moment, w którym chcą powiedzieć prawdę. Spróbujmy to zrozumieć. Skrzywdzone dziecko nie jest w stanie samo się bronić i donieść na policję, nie rozumie, dlaczego ktoś bliski i zaufany go krzywdzi. Jeśli dodatkowo nie wierzą mu rodzice, trudno dziś stawiać takim osobom zarzut: „dlaczego milczałyście?”. Łatwo jest rozliczać innych. Dużo trudniej spojrzeć na siebie i spróbować odpowiedzieć na pytanie: dlaczego ja nie widziałem? Mariusz Zielke"

#pedofilia #gwalt #polska #zaorski #afera #spoleczenstwo #przestepczosc #aktor #film #kino
+6
sekurak
Ogromny darknetowy serwis z dziecięcą pornografią unieszkodliwiony. Najpierw ich zhackowali, później odkryli prawdziwe IP w źródłach HTML…

https://sekurak.pl/ogromny-darknetowy-serwis-z-dziecieca-pornografia-unieszkodliwiony-najpierw-ich-zhackowali-pozniej-odkryli-prawdziwe-ip-w-zrodlach-html/

#sekurak #darknet #policja #hacking #przestepczosc
+27
wacek901
Taki temat dziś na spacerze znalazłem . Ktoś nie zgubił . Wezwałem psy przyjechali Kryminalni z technikami #csiwykop #przestepczosc +3
binuska
Nowa mapa Polski przedstawiająca ostatnie ataki pedofilskie.

#polska #mapy #pedofilia #kosciol #katolicyzm #pedofilewiary #przestepczosc #kryminalnahistoriakatolicyzmu
+6
masz_fajne_donice
Zagadka, dlaczego ją zabił? Własną żonę w zaawansowanej ciąży siekierą. Drugie dziecko zostawił bezpiecznie sąsiadce po czym poczekał spokojnie na policję.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wiemy-kim-jest-zolnierz-ktory-zaatakowal-zone-siekiera/37546w7

Moim zdaniem dziecko nie było jego.

#kryminalne #kryminalistyka #przestepczosc #pytanie #ankieta
+3
MagicPiano222
"Ogółem w sprawie postawiono zarzuty już 38 osobom. 12 z nich jest oskarżonych. O tym, że w aparacie fiskalnym działa mafia wiadomo było wszak nie od dzisiaj. To, co wykryto w I Śląskiem Urzędzie Skarbowym wygląda jedynie na czubek góry lodowej, na dodatek przesłoniętej mgłą."

Sosnowiec: kolejne zatrzymania w I Śląskim Urzędzie Skarbowym

„Moi znajomi przedsiębiorcy (mikro i mali) nie ukrywali nigdy zdziwienia, kiedy słyszeli o monstrualnej luce vatowskiej. Po prostu nie mieściło im się w głowie, jak było to możliwe, skoro na poziomie firm zatrudniających często dwóch pracowników wykazanie VAT-u do zwrotu w wysokości większej, niż 5.000,- zł (a bywa, że i znacznie mniej) owocowało kontrolą, która z reguły zawsze się czegoś potrafiła doszukać i wlepić karę z reguły równą wykazanemu zwrotowi. Nie mieściło im się w głowach, że inni, więksi, mogą być traktowani inaczej. Największa śląska afera ostatniej dekady wyszła na światło dzienne wraz z aresztowaniem dyrektora I śląskiego urzędu skarbowego z siedzibą w… Sosnowcu, niejakiego Marcina K. w lutym 2017 r. Po niespełna pół roku Marcin K. popełnił samobójstwo w areszcie.”

#polska #sosnowiec #slask #podatki #afera #urzadskarbowy #samobojstwo #pieniadze #seryjnysamobojca #vat #przestepczosc #finanse #przestepczosc #korupcja #mafia #prokuratura
+6
MagicPiano222
Dziennikarz Paweł Miter zapowiada mocny temat o antydatowaniu produktów u polskiego producenta:
„Kilkadziesiąt nagrań z dużej firmy, przebijane są daty na produktach poza linią produkcyjną. Dotyczy to produktów sprzedawanych do restauracji, przedszkoli, szpitali, którym skończył się termin ważności. Kryminał. Ta pani zmywa daty zmywaczem i wacikiem. Nakleja też nowe etykiety“

Dziennikarz Paweł Miter zapowiada mocny temat o antydatowaniu produktów u polskiego producenta

Dlaczego zapowiada w ten sposób swój materiał? Bo firma ta zaczęła dręczyć i zwalniać osoby, które ze sprawą przebijania dat nie mają nic wspólnego – Pomijam już fakt, że starali się wywrzeć także wpływ na mojego wydawcę słanymi do niego pismami – kończy w rozmowie z nami Miter. Na razie nie chciał zdradzić nazwy firmy.“

#afera #polska #biznes #praca #przestepczosc #pieniadze #firma #bezpieczenstwo #szantaz #naciski #media #kryminalne
+20
HerrJacuch
#kalisz być może #konin, #ostrowwielkopolski, #sieradz, #jarocin, #poznan
(jeśli kogoś zirytowałem wołaniem, przepraszam)

Ponoć trwa obława na tego przystojniaka, rozglądajcie się i ostrożnie.

źródło

#policja #przestepczosc #kryminalne
+7
Pan_Myszon
XD Wpadłem na pomysł najgorszej gry roku. Nie ma za co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #humorobrazkowy #morawiecki #mafia #przestepczosc #pieniadze #polska
+86
bayonetta112
Anglia, 2019, koloryzowane

#anglia #ciekawostki #przestepczosc #szkola
+10
yolantarutowicz
Amerykańska astronautka Anne McClain podczas swojego popytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) popełniła pierwsze przestępstwo w kosmosie. Z komputera włamała się na konto bankowe swojej żony, z którą jest w trakcie rozwodu.

Zmniejsza to jej szansę do wzięcia udziału w powrocie NASA na Księżyc w ramach programu Artemis.

Link do znaleziska: Pierwsze przestępstwo w kosmosie - astronautka włamała się na konto swojej żony

Interesujące? Dziękuję Ci za wykop!

#hacking #hackingnews #banki #technologia #iss #usa #kosmos #prawo #przestepczosc #it #informatyka #ciekawostki #policja #kryminalne #komputery
+240
MagicPiano222
"Kiedy jechaliśmy na występy, on chodził po autokarze, sadzał dziewczynki na kolanach i wkładał im ręce w majtki i pod bluzki. Dotykał. Wszyscy to widzieli, dorośli też – opowiada ofiara Krzysztofa Sadowskiego, oskarżanego o pedofilię twórce Tęczowego Music Boxu."

Ofiara pedofila: „Płakałam z radości, że wreszcie ktoś to opowiedział”

#polska #pedofilia #sadowski #afera #ofiara #spoleczenstwo #przestepczosc #molestowaine
+9
P....................a
stary napadł na bank z kimdybałem w ręku, co robić?!? #help

#napad #napadnabank #przestepczosc #starypijany #aktwandalizmu #pomocy
+1
Sleepwalker
#dzieci #przestepczosc
Rafał uprowadził dziecko!
+1
R..............l
#zalesie #durczok #przestepczosc #alkoholizm #tvn

Mina Pani w tle oddaje sens życia Kamilka ¯\_(ツ)_/¯
+5
pogop
Siedzę na dworcu, z córką lvl 2,5, bo młoda lubi pociągi i często wpadamy popatrzeć na nie. Podchodzi typek, czy drobnych jakiś nie mam. Parawilnie mówię, że nie. Ten o godzinę nagle pyta, mówię, że nie mam zegarka. Jebaniec z takim tekstem na dworcu obwieszonym zegarami dosłownie, co za luj. Niechybnie chciał telefon zajebać z nadzieją, że z małym dzieckiem nie będę go gonić.

#oswiadczenie #pila #pkp #pociagi #przestepczosc #policja #zule #gorzkiezale
+32
Pokaż następne