Oplyy
#heheszki #bekazprawakow #dmowski #romandmowski #memy
Wielki patriota i mój osobisty wzór do naśladowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+40
janusz_polus
@Tonhar Jeśli chodzi o anime które pytałeś nazywa się Umisho, polecam gorąco ʕ•ᴥ•ʔ
@BajerOp to dla ciebie łobuzie jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°):
#anime #romandmowski #cytatywielkichludzi
+5
H...........g
Józef Piłsudski to był gość, wróg komuchów, władał silną ręką, patriota... I dziś się modlą do niego barany z PiSu którzy by pewnie w 20' za bolszewikami stali murem. Powiem jedno

pokaż spoiler Dmowski i endecja to banda baranów

#jozefpilsudski #pilsudski #polska #patriotyzm #4konserwy #neuropa #romandmowski #dmowski #iirp

Znalazłem to: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21249680,takich-ludzi-jak-kaczynski-marszalek-pilsudski-wsadzalby-do.html
Tutaj się z nimi zgadzam.
+3
Stooleyqa
Byłem dzisiaj w supermarkecie i na stoisku z gazetami znalazłem numer "Trybuny". Zdziwiłem się, że to pro-komunistyczne czytadło wciąż istnieje. Z ciekawości zacząłem czytać i znalazłem artykuł o "Klerofaszyzmie" (nic nowego), ale zdziwiła mnie jedna rzecz - w artykule było napisane, że Roman Dmowski - idol polskiej prawicy i narodowców - choć propagował model "Polaka-katolika", to prywatnie był ATEISTĄ! Czy to prawda czy tylko lewackie kłamstwa? Są jakieś realne dowody na ateizm Dmowskiego?
#4konserwy #neuropa #dmowski #romandmowski #ateizm #religia #katolicyzm #trybuna
+2
PolskiNacjonalista2005
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.
-Roman Dmowski
#romandmowski #nacjonalizm #4konserwy #neuropa
+5
kurp
5 044 - 1 = 5 043

Tytuł: Myśli nowoczesnego Polaka
Autor: Roman Dmowski
Gatunek: myśl polityczna
★★★★★★★☆☆☆

Lektura warta przypominania. Choć napisana w innej epoce i innych warunkach geopolitycznych, wskutek dziejowych zakrętów - znów zadziwiająco aktualna, a przynajmniej warta gruntownego przemyślenia. Z drugiej strony, historia zadała chyba jednak kłam paru tezom (Japonia!).

#dmowski #romandmowski #narodowcy #endecja #ksiazki #bookmeter #geopolityka #4konserwy

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
Pobierany jest zawsze ostatni wynik
+11
g......2
#historia #romandmowski #ruchnarodowy
Dziś nie ma już tak charyzmatycznych polityków..
+7
m...j
9 sierpnia 1864 r. przyszedł na świat Roman Dmowski - najwybitniejszy polski polityk przełomu XIX i XX wieku, jeden z ojców Obozu Narodowego, współtwórca Niepodległości Polski w 1918 r.

"Jestem Polakiem – to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy.

Jestem nim nie dlatego tylko, że mówię po polsku, że inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, że pewne moje osobiste sprawy łączą mnie bliżej z nimi, niż z obcymi, ale także dlatego, że obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, że obok swoich spraw i interesów osobistych znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całości, interesy najwyższe, dla których należy poświęcić to, czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno.

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka. Bo im szersza strona mego ducha żyje życiem zbiorowym narodu, tym jest mi ono droższe, tym większą ma ono dla mnie cenę i tym silniejszą czuję potrzebę dbania o jego całość i rozwój. Z drugiej strony, im wyższy jest stopień mego rozwoju moralnego, tym więcej nakazuje mi w tym względzie sama miłość własna.

Jestem Polakiem – więc całą rozległą stroną swego ducha żyję życiem Polski, Jej uczuciami i myślami, Jej potrzebami, dążeniami i aspiracjami. Im więcej nim jestem tym mniej z jej życia jest mi obce i tym silniej chcę, żeby to, co w mym przekonaniu uważam za najwyższy wyraz życia stało się własnością całego narodu."
#dmowski #romandmowski #endecja
+10
Pokaż następne