wojciechas
#bogwszechmogacy #sady Boże #chrzescijanstwo #ewangelia
Film ewangelia „Moje marzenie o królestwie niebieskim” Klip filmowy (5) – Świadectwa osądzenia przed trybunałem Chrystusa i otrzymania daru życia

Bóg Wszechmogący zapoczątkował swoje dzieło osądzania, wypowiadając prawdę w domu Boga. Sąd przed wielkim białym tronem rozpoczął się. W jaki sposób przyjdzie nam doświadczyć sądu i kary Boga? Jakie oczyszczenie i przemiana czekają nas po doświadczeniu sądu i kary Boga? Jaka prawdziwa wiedza na temat Boga czekają na odkrycie?
+1
bioslawek
Opublikowano oficjalne stanowisko Świadków Jehowy w kwestii związanej z seksualnym wykorzystywaniem dzieci

Nie jestem Świadkiem Jehowy, ale dzielę z nimi wiele wspólnych poglądów religijnych. Tajemnicą Poliszynela jest, że między innymi przeciwko Organizacji Świadków Jehowy toczyła się sprawa przed Sądem w Australii, który zarzucał im ukrywanie pedofilii oraz brak odpowiednich procedur chroniących dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym:

https://www.youtube.com/watch?v=scipRY3zbAc

https://www.youtube.com/watch?v=lg6SUpoYDAU

Jako sympatyk tego wyznania poczułem się osobiście dotknięty tym ohydnym zarzutem i wraz z gorliwymi Świadkami Jehowy od czterech lat angażuję się w wyjaśnianie tej sprawy.

Działaliśmy w klimacie nagonki, oszczerstw i przeinaczania faktów, ale z pomocą Bożą daliśmy radę i już jakieś 3 lata temu udowodniliśmy na podstawie oficjalnej literatury Świadków Jehowy, w tym listów kierowanych do biur odziałów i starszych zboru, że to nieprawda. Zanim zacytuję co napisałem i co napisali inni, imponująca synteza!: http://swiadkowiejehowy.com.pl/milczace-owce-halasliwe-kozly/

Powiem tylko że Ciało Kierownicze nie napisało nic nowego, juest to po prostu przeglądówka tego, co zostało napisane na przestrzeni wielu lat, a więc obrzydliwe zarzuty przeciwników nigdy nie miały podstaw!

Jak napisałem wielu gorliwych Świadków Jehowy poczuło się wezwanych do tablicy, ale inni dali się omamić tej propagandzie a znaczna ich ilość, których ja nazywam jw-cyborgami, które nie potrafią funkcjonować i samodzielnie myśleć bez takich gotowców, jak opublikowany w cytowanej przeze mnie ‘Strażnicy’ kompromitowało się nie będąc w stanie obronić swojej wiary. Można sobie ten kabaret obejrzeć TUTAJ: https://www.youtube.com/watch?v=rfB8CHdakGg

Ja to się ma do biblijnego nakazu: „Uświęcajcie w swych sercach Chrystusa jako Pana, będąc zawsze gotowi podjąć obronę przed każdym, kto się od was domaga uzasadnienia nadziei, jaką macie w sobie, lecz czyńcie to w łagodnym usposobieniu i z głębokim szacunkiem” (1 Piotra 3:14, 15).

Czas na merytoryczne cytaty. Napisałem wcześniej:

https://www.wykop.pl/wpis/23098367/czy-swiadkowie-jehowy-toleruja-pedofilie-tutaj-jes/

Czy Świadkowie Jehowy tolerują pedofilię?

TUTAJ jest cały artykuł: https://bioslawekblog.files.wordpress.com/2015/04/milczc485ce-owce-czy-hac582ac59bliwe-kozc582y.pdf

W zasadzie można by odpowiedzieć na to pytanie jednym słowem: NIE. Świadkowie Jehowy nie tolerują żadnych stosunków płciowych poza tymi w obrębie małżeństwa, a tym bardziej seksualnego wykorzystywania dzieci. Ponadto zawsze dokładali i dokładają starań aby chronić dzieci przed pedofilami (http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200278410?q=pedofilia&p=par).

Osoby dopuszczające się tego typu przestępstw są z Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy wykluczane (http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200001462):

1 Koryntian 5:11

" Ale teraz piszę wam, żebyście przestali się zadawać z każdym, kto jest zwany bratem, a jest rozpustnikiem albo chciwcem, albo bałwochwalcą, albo człowiekiem rzucającym obelgi, albo pijakiem, albo zdziercą — żebyście z takim nawet nie jadali.”

Dlaczego więc zadaję to pytanie? Tajemnicą Poliszynela jest fakt, że przed specjalnie powołaną Komisją Sądową w Australii toczy się postępowanie wyjaśniające wobec polityki wielu denominacji religijnych, w tym Świadków Jehowy, dytyczącej postępowania w przypadku przestępstw seksualnych, których ofiarami padają dzieci.

Wszelkiej maści przeciwnicy Świadków Jehowy znaleźli sobie w tym zdarzeniu centralny punkt do czerpania amunicji przeciwko Świadkom Jehowy. Posługując się zmanipulowanymi danymi sieją dezinformacje w prasie, internecie oraz organizują różne wiece i protesty.

Zjawisko to stało się tak nagminne, a wielu Świadków Jehowy do tego stopnia zaniepokojonych, że postanowiłem zamieścić tutaj istne kompedium wiedzy zadające kłam wszelkiej propagandzie wymierzonej w Organizację Bożą.

Artykuł został przetłumaczony z języka angielskiego przez znanego mi Świadka Jehowy i jest bardzo rzetelnie i obiektywnie napisany. Można w nim znaleźć liczne cytaty z archiwalnej literatury wydanej przez Towarzystwo Strażnica oraz z listów do starszych zboru z instrukcjami na temat postępowania w przypadku przestępstw seksualnych wobec dzieci.

Wiele z materiałów na jakie powołali się autorzy artykułu od dawna jest też w posiadaniu wrogów Świadków Jehowy, którzy odpowiednio nimi manipulując spreparowali wiele kłamliwych zarzutów.

W artykule, który polecam wszystko jest zacytowane z kontekstem. Znajdziecie tam odpowiedzi na niemal wszystkie ataki przeciwników. Oto kilka wybranych i powszechnie zadawanych pytań na jakie znajdziecie wyczerpujące odpowiedzi:

(1) Na czym tak naprawdę opiera się zasada dwóch świadków w przypadku podejrzenia o pedofilię.

(2) Czy starsi zboru rzeczywiście mieli instrukcje, aby konfrontować twarzą w twarz małoletnią ofiarę z pedofilem?

(3) W jakim celu zgłaszano przypadki pedofilii do Działów Prawnych Świadków Jehowy i czy przeszkadzało to w zgłaszaniu przestępstwa na policję w tym samym dniu?

(4) Czy rzeczywiście Ciało Kierownicze zabraniało zgłaszania przypadków pedofilii odpowiednim władzom świeckim mając jedynie na uwadze dobre imię Organizacji Jehowy, a lekceważąc dobro dziecka?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w polecanym przeze mnie artykule. Proszę też wziąć pod uwagę, że nie wszystkie wymogi Komisji Sądowej w Australii są do zaakceptowania przez Świadków Jehowy, ponieważ stoją w sprzeczności z zasadami objawionymi w Biblii.

Dla przykładu wróćmy do zasady dwóch świadków. Kodeksy karne wielu krajów mówią, że wystarczy jeden świadek, żeby skazać kogoś za gwałt czy molestowanie seksualne (i nie tylko za te przestępstwa). Oczywiście w przypadku kilkuletniego dziecka nikt nie będzie szukał dwóch świadków wykorzystania seksualnego, tylko po wiarygodnym doniesieniu sprawa powinna być od razu zgłoszona na policję. Jednak w różnych państwach granica wieku dopuszczająca współżycie seksualne jest różna, a złośliwe pomówienia, to nie wyjątki od reguły.

Osobiście znam dziewczynę, która podjudzona przez matkę pomówiła własnego ojca o molestowanie seksualne. Wprawdzie odwołała zeznania i obecnie bardzo tego żałuje, ale do tego czasu ten człowiek przeżył półroczną gehennę w areszcie śledczym.

Ciało Kierownicze jest zobowiązane przed Bogiem do stosowania jego prawa, aby nikt nie został pokrzywdzony. Bóg najlepiej zna ludzką naturę i wie co robi. Z pewnością wiele procedur można ulepszyć, ale Świadkowie Jehowy nie mogą iść na całkowity kompromis wobec prawa świeckiego kosztem prawa Bożego (https://bioslawekblog.wordpress.com/2016/01/23/o-wyzszosci-slowa-bozego-nad-ludzkimi-kodeksami-prawnymi/).

W artykule doskonale wyjaśniono i uzasadniono takie podejście.

Zaznaczę jeszcze, że proces przed Komisją w Australii jeszcze się nie skończył, a odstępcy już dzielą skórę na niedźwiedziu, choć nic nie wskazuje na to, żeby ten przewód sądowy skompromitował Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy. Póki co karę ponoszą winni oraz ci, którzy nie słuchali zaleceń Ciała Kierowniczego.

Okażmy zatem cierpliwość i pokładajmy zaufanie w Jehowie, który oczyści swoją organizację z elementów niepożądanych i mając w pamięci swoje święte imię doprowadzi do pozytywnego zakończenia całej sprawy.

Kaznodziei 7:8

"Lepszy jest koniec sprawy niż jej początek. Lepszy jest człowiek cierpliwy niż wyniosły w duchu.”

No i sprawa dobiegła końca, a prawda obroiniła się sama :)

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-maj-2019/milosc-sprawiedliwosc-w-obliczu-zla/

„[….] POSTĘPOWANIE W WYPADKU POWAŻNYCH GRZECHÓW

10 Kiedy starsi zajmują się sprawami dotyczącymi poważnych grzechów, pamiętają o prawie Chrystusowym. Wymaga ono, żeby traktowali trzodę z miłością i robili to, co sprawiedliwe w oczach Boga. Dlatego jeśli dowiedzą się o czyimś poważnym grzechu, muszą starannie rozważyć kilka spraw. Przede wszystkim zależy im na tym, żeby imię Jehowy było uświęcane (Kapł. 22:31, 32; Mat. 6:9). Są też żywo zainteresowani duchowym dobrem braci i sióstr i chcą pomóc każdemu, kto został skrzywdzony.

11 Ponadto jeśli winowajca należy do zboru, starsi próbują ustalić, czy okazuje szczerą skruchę, i jeśli tak jest, to starają się pomóc mu odbudować więź z Jehową (odczytaj Jakuba 5:14, 15). Chrześcijanin, który ulega złym pragnieniom i dopuszcza się poważnego grzechu, jest chory duchowo. Oznacza to, że utracił dobre relacje z Jehową *. W pewnym sensie starsi są więc duchowymi lekarzami. Starają się ‛uzdrowić chorego’ — w tym wypadku winowajcę. Ich pochodzące z Biblii rady mogą mu pomóc naprawić stosunki z Bogiem, ale tylko pod warunkiem, że okazuje szczerą skruchę (Dzieje 3:19; 2 Kor. 2:5-10).

12 Jak widać, starsi mają bardzo odpowiedzialne zadanie. Troszczą się o trzodę powierzoną im przez Boga (1 Piotra 5:1-3). Chcą, żeby bracia i siostry czuli się w zborze bezpieczni. Dlatego gdy starsi zostaną poinformowani o jakimś poważnym grzechu, w tym o wykorzystaniu dziecka, działają natychmiast. Co robią? Rozważmy pytania rozpoczynające akapity 13, 15 i 17.

13, 14. Czy starsi stosują się do prawa świeckiego dotyczącego zgłaszania sytuacji, w których ktoś zostaje oskarżony o seksualne wykorzystanie dziecka? Wyjaśnij.
13 Czy starsi stosują się do prawa świeckiego dotyczącego zgłaszania władzom sytuacji, w których ktoś zostaje oskarżony o seksualne wykorzystanie dziecka? Tak. Tam, gdzie takie prawa obowiązują, starsi stosują się do nich (Rzym. 13:1). Nie są one sprzeczne z prawami Bożymi (Dzieje 5:28, 29). Dlatego kiedy starsi dowiedzą się, że jakieś dziecko mogło zostać wykorzystane, od razu kontaktują się z Biurem Oddziału i pytają, w jaki sposób powinni zastosować się do przepisów dotyczących zgłaszania takich spraw.

14 Ofiary wykorzystania seksualnego, ich rodzice oraz inne osoby znające daną sprawę są zapewniane przez starszych, że mają pełne prawo zgłosić ją władzom świeckim. A co, jeśli takie zgłoszenie dotyczy kogoś ze zboru i sprawa staje się znana w danej społeczności? Czy chrześcijanin, który poinformował władze, powinien czuć się winny, że zniesławił imię Boże? Nie. To sprawca wykorzystania jest tym, który sprowadza hańbę na imię Jehowy.”

#pedofilia #parafilie #pedofil #swiadek #policja #zawiadomienieoprzestepstwie #swiadkowiejehowy #psychologia #prawo #prawokarne #prawoboze #biblia #jehowa #zbor #bog #dzieci #prawadzieci #bezpieczenstwodzieci #sady #australia #komisjaaustralii #psychoterapia #przestepstwaseksualne #psychiatria #priorytety
+4
1988BaZyL
Fajne te nasze sądy. Takie niezbyt sprawiedliwe ¯\_( ̄෴ ̄)_/¯

#sady #wyrok #sadownictwo #skandal
+6
WielkaLampa
skurczypaputki, uwazajcie na nich

#heheszki #wolnesady #szybkiesady #sady
+4
felixd
eSĄD/EPU (Elektroniczne Postępowanie Upominawcze) w wersji angielskiej.

#heheszki #esad #sady #programista15k
+2
felixd
e-Sąd

Kopia strony z 17 listopada: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:QU3l6_zNo1AJ:https://www.e-sad.gov.pl/Aktualnosci.aspx+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Brak informacji o planowanych aktualizacjach, pracach technicznych. Serwis nie działa od 24 godzin. Cudo

#programista15k #esad #sady #epu
tadocrostu
Dobrze tam na głowę już siada
#4konserwy #pis #neuropa #sady #konstytucja #polska
+44
adam-nowakowski
Wysoki sądzie, to dobry chłopak jest, dzień dobry zawsze mówi i mało pije. Wnuk noblisty.

#polska #sady #prawo #walesacontent
+6
Roxar123
#neuropa #4konserwy #tklive #sady #konstytucja

W ramach ciekawostki, par. 14 rozdziału 11 Konstytucji Szwecji: przykład rozproszonej kontroli konstytucyjności. Można?
+7
cuberut
Znalezione na przystanku autobusowym na Grunwaldzie.
Treść "ciekawa", ale chciałbym poznać osobę, która składała tekst (✌ ゚ ∀ ゚)☞
#poznan #sady #vkolumna #niewiemjaktootagowac
+18
FlasH
#wolnesady #reforma #sady
Tak, reforma sądów jest potrzebna! Oczywiście to co robi #pis to jest totalna demolka sądów i obsadzanie stołków według "zasady mierny, bierny ale wierny", ale mimo tego nie można zaprzeczać, że w sądach potrzebne są zmiany.

Kilka dni temu dostałem takie pismo. Moim zdanie tekst, który idzie do setek a może i tysięcy ludzi co miesiąc, zredagowany w ten sposób, to kompletne lekceważenie obywateli. Przecież wśród adresatów są nie tylko gamonie, którzy ledwo potrafią czytać, ale cała masa ludzi dla których takie błędy po prostu byłyby nie do zaakceptowania w zwykłym mailu wysyłanym do klienta, a co dopiero w piśmie z sądu.

Aha... jeżeli widzi to ktoś z sądu - bardzo proszę o poprawienie wskazanych błędów i wrzucenie tutaj poprawionej wersji.
+4
daeun
Tak wygląda sprawdzanie torebek tym rentgenem w jednym z sądów (nie powiem gdzie bo to nieistotne). Jak widać typiara miała w torebce dwa śrubokręty i weszła xD miałem chwile czasu i tak postałem z tyłu i podlądałem to różne rzeczy baby mają w torebkach, jedna nawet miała pada do ps4 :O #sady #bezpieczenstwo #gownowpis +8
kozinsky
Po angielsku gdy dodamy "s" do imienia wyjdzie całkiem ciekawe nazwisko
#stulejacontent #stula #heheszki #sady
+3
Wypok_spoko
Czy jeżeli sąd wymaga, żeby sprzeciw był podpisany ręcznie to mogę go wydrukować, podpisać, zeskanować i wysłać przez epuap? Czy muszę go wysłać pocztą?
Wcześniej wrzuciłem sprzeciw i dowody jako załączniki do pisma ogólnego do sądu. Dowody to były skany, a sprzeciw to gotowy formularz, ale nie drukowałem go w celu podpisania, bo myślałem że jak wiadomość jest podpisana profilem zaufanym to nie trzeba.
Dodatkowo proszą o odpisy dowodów. Czy to znaczy, że moje skany dowodów nie są odpisami? Muszę coś jeszcze na nie nanieść? Podpis?
#sady #prawo #prawopolskie #pytanie
+2
Cymes
#sady #prawo #sadownictwo #gersdorf #sn #przemyslenia #kiciochpyta #fakt #przemyslenia

Tak się zastanawiam czy czasami sędzia Gersdorf mówiąc o zarobkach sędziów nie obraziła części przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i niechcący nie zdemaskowała patologii tkwiących w tym systemie.

Przeciętny radca prawny zarabia więcej, niż sędzia sądu rejonowego. 7 tys. to straszne pieniądze? Na tym szczeblu 70 proc. nominacji to kobiety. Zarobki nie są wystarczające, by mężczyźni podejmowali ten zawód. Nieco lepiej jest w sądach okręgowych, ale za te ok. 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji. A co jest na samym szczycie? Dobry adwokat ma się lepiej, niż sędzia Sądu Najwyższego.

źródło

Fakt oczywiście poleciał populizmem z gatunku #ileonizarabiajo by oburzyć słabiej zarabiających, mi chodzi o coś innego. Mianowicie czy cytując słowa Prezydenta Bronisława Komorowskiego pani sędzia nie powinna "zmienić pracy i wziąć kredytu". Do bycia sędzią nikt nie zmusza i nikt nie broni jej zostać dobrym adwokatem, którym może być np. sędzia w stanie spoczynku. Zresztą samo to, że zasiadała w SN powinno jej zapewnić renomę.

Jakby ktoś pytał to nie kwestionuję, że sędziowie powinni zarabiać godnie, nie. Tylko zwracam uwagę, że to jest funkcja publiczna, wręcz honorowa, ponieważ reprezentuje się Rzeczypospolitą nie tylko od 8.00 do 16.00 i tak powinna być traktowana. Osoba będąca sędzią powinna być nie tylko merytoryczna, ale także mająca prawy charakter i być dobrze wychowana.

Jeśli ktoś uważa, że przede wszystkim #hajssiemusizgadzac to niech zauważy, że Obama czy Trump przyjmując posadę POTUS-a stracili finansowo, bo nawet prezes średniej wielkości (jak na USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)) fundacji charytatywnej zarabia rocznie więcej niż oni. Podobnie zdarza się, że adwokaci pracujący w wielkich kancelariach amerykańskich biorą za sprawę więcej niż wynosi pensja sędziego SN w USA. Tylko nie słyszałem by tam z tego powodu jęczeli. Widocznie wiedzą co to służba krajowi
+5
putli
#4konserwy #pis #sady
skurwiele ruszą na media prywatne.
+5
tell_me_more
Czas rozpatrywania sprawy sądowej administracyjnej w krajach UE. Tylko 4 kraje mają szybciej.

#statystyki #sady #krs #statystyka #wykresy

Źródło: http://ec.europa.eu/newsroom/document.cfm?doc_id=43918
+6
bioslawek
"Świadkowie Jehowy to ekstremiści? Tak twierdzi Kreml, który chce zakazać im działalności w Rosji

TUTAJ jest cały artykuł: http://m.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/swiadkowie-jehowy-to-ekstremisci-tak-twierdzi-kreml-ktory-chce-zakazac-im-dzialalnosci-w-rosji,artykuly,408350,1.html

W Rosji Świadkowie Jehowy znaleźli się na liście religijnych ekstremistów obok takich organizacji, jak Al-Kaida czy ISIS. Wyznawcy, którym Biblia wyraźnie zakazuje zabijania, przecierają oczy ze zdumienia. I wiedzą już, że za chwilę Kreml rozpędzi ich na cztery wiatry.

Andriej Siwak, świadek Jehowy i zdeklarowany pacyfista, o swoim „ekstremizmie” dowiedział się, gdy próbował wymienić pieniądze w banku. Gdy pracownica zajrzała do bazy danych i zobaczyła, w jakim towarzystwie na liście znajduje się jej klient, zbladła i się rozpłakała z przerażenia.

Tyle tylko, że jedyną organizacją, do jakiej należy Andriej, jest zbór Świadków Jehowy – grupy religijnej, która uważa, że Biblię należy rozumieć dosłownie. A w niej napisane jest wyraźnie: „Nie zabijaj”.
Jak Putin walczy z terroryzmem

Świadkowie Jehowy wciąż pamiętają sowieckie czasy, gdy KGB traktowało ich jak szpiegów i dywersantów. Dziś znów znaleźli się na celowniku, tyle że zmienił się kontekst. Tym razem Kreml walczy ramię w ramię z Cerkwią Prawosławną o rząd dusz w Rosji. Społeczeństwo ma konsolidować się wokół tradycyjnych, ortodoksyjnych i patriotycznych wartości ze szczyptą militaryzmu. Nie jesteś prawosławny? Nie jesteś Rosjaninem. Nie jesteś Rosjaninem? Zapewne więc kusi cię niesubordynacja – ot, np. jako pacyfista nie poprzesz akcji zbrojnej przeciwko wrogom ojczyzny.[....]"

TUTAJ jest opisany przebieg wczorajszej rozprawy: https://docs.google.com/document/d/1EKtFdY3lokgklGCXOKNeOjUrcOEueru_qmH7LtodueI/edit

Rozpisuje się też na ten temat prasa zagraniczna:

http://www.newsweek.com/russia-jehovahs-witnesses-ban-religion-579045

"U.S.: Russia's Ban of Jehovah's Witnesses as 'Extremist' Shows that Moscow Views All Independent Religions as a Threat

The Russian justice ministry’s call for the country’s Jehovah’s Witnesses headquarters to be shut down represents an attempt to “eliminate the legal existence” of the religion, said the United States Commission on International Religious Freedom (USCIRF). The USCIRF is a bipartisan federal commission, with commissioners appointed by the president, the Senate and the House.

The justice ministry suspended the Jehovah’s Witnesses headquarters in St. Petersburg last month, alleging that its activities “violate Russia’s law on combating extremism.” The Russian branch of the U.S.-based religion said a ban on its headquarters would directly affect around 400 local branches in the country and all 2277 of its religious groups, with their 175,000 followers."

#religis #wyznania #denominacje #prawoslawie #cerkiew #rosja #putin #tolerancja #wolnosc #pacyfizm #wojna #cezar #wladze #newsweek #moskwa #sady #swiadkowiejehowy #chrzescijanstwo #neutralnosc #neutralnoscchrzescijanska #sadnajwyzszy #duma #putin #ekstremizm #pomowienia
+1
bioslawek
Czy Świadkowie Jehowy tolerują pedofilię?

TUTAJ jest cały artykuł: https://bioslawekblog.files.wordpress.com/2015/04/milczc485ce-owce-czy-hac582ac59bliwe-kozc582y.pdf

W zasadzie można by odpowiedzieć na to pytanie jednym słowem: NIE. Świadkowie Jehowy nie tolerują żadnych stosunków płciowych poza tymi w obrębie małżeństwa, a tym bardziej seksualnego wykorzystywania dzieci. Ponadto zawsze dokładali i dokładają starań aby chronić dzieci przed pedofilami (http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200278410?q=pedofilia&p=par).

Osoby dopuszczające się tego typu przestępstw są z Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy wykluczane (http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200001462):

1 Koryntian 5:11

" Ale teraz piszę wam, żebyście przestali się zadawać z każdym, kto jest zwany bratem, a jest rozpustnikiem albo chciwcem, albo bałwochwalcą, albo człowiekiem rzucającym obelgi, albo pijakiem, albo zdziercą — żebyście z takim nawet nie jadali.”

Dlaczego więc zadaję to pytanie? Tajemnicą Poliszynela jest fakt, że przed specjalnie powołaną Komisją Sądową w Australii toczy się postępowanie wyjaśniające wobec polityki wielu denominacji religijnych, w tym Świadków Jehowy, dytyczącej postępowania w przypadku przestępstw seksualnych, których ofiarami padają dzieci.

Wszelkiej maści przeciwnicy Świadków Jehowy znaleźli sobie w tym zdarzeniu centralny punkt do czerpania amunicji przeciwko Świadkom Jehowy. Posługując się zmanipulowanymi danymi sieją dezinformacje w prasie, internecie oraz organizują różne wiece i protesty.

Zjawisko to stało się tak nagminne, a wielu Świadków Jehowy do tego stopnia zaniepokojonych, że postanowiłem zamieścić tutaj istne kompedium wiedzy zadające kłam wszelkiej propagandzie wymierzonej w Organizację Bożą.

Artykuł został przetłumaczony z języka angielskiego przez znanego mi Świadka Jehowy i jest bardzo rzetelnie i obiektywnie napisany. Można w nim znaleźć liczne cytaty z archiwalnej literatury wydanej przez Towarzystwo Strażnica oraz z listów do starszych zboru z instrukcjami na temat postępowania w przypadku przestępstw seksualnych wobec dzieci.

Wiele z materiałów na jakie powołali się autorzy artykułu od dawna jest też w posiadaniu wrogów Świadków Jehowy, którzy odpowiednio nimi manipulując spreparowali wiele kłamliwych zarzutów.

W artykule, który polecam wszystko jest zacytowane z kontekstem. Znajdziecie tam odpowiedzi na niemal wszystkie ataki przeciwników. Oto kilka wybranych i powszechnie zadawanych pytań na jakie znajdziecie wyczerpujące odpowiedzi:

(1) Na czym tak naprawdę opiera się zasada dwóch świadków w przypadku podejrzenia o pedofilię.

(2) Czy starsi zboru rzeczywiście mieli instrukcje, aby konfrontować twarzą w twarz małoletnią ofiarę z pedofilem?

(3) W jakim celu zgłaszano przypadki pedofilii do Działów Prawnych Świadków Jehowy i czy przeszkadzało to w zgłaszaniu przestępstwa na policję w tym samym dniu?

(4) Czy rzeczywiście Ciało Kierownicze zabraniało zgłaszania przypadków pedofilii odpowiednim władzom świeckim mając jedynie na uwadze dobre imię Organizacji Jehowy, a lekceważąc dobro dziecka?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w polecanym przeze mnie artykule. Proszę też wziąć pod uwagę, że nie wszystkie wymogi Komisji Sądowej w Australii są do zaakceptowania przez Świadków Jehowy, ponieważ stoją w sprzeczności z zasadami objawionymi w Biblii.

Dla przykładu wróćmy do zasady dwóch świadków. Kodeksy karne wielu krajów mówią, że wystarczy jeden świadek, żeby skazać kogoś za gwałt czy molestowanie seksualne (i nie tylko za te przestępstwa). Oczywiście w przypadku kilkuletniego dziecka nikt nie będzie szukał dwóch świadków wykorzystania seksualnego, tylko po wiarygodnym doniesieniu sprawa powinna być od razu zgłoszona na policję. Jednak w różnych państwach granica wieku dopuszczająca współżycie seksualne jest różna, a złośliwe pomówienia, to nie wyjątki od reguły.

Osobiście znam dziewczynę, która podjudzona przez matkę pomówiła własnego ojca o molestowanie seksualne. Wprawdzie odwołała zeznania i obecnie bardzo tego żałuje, ale do tego czasu ten człowiek przeżył półroczną gehennę w areszcie śledczym.

Ciało Kierownicze jest zobowiązane przed Bogiem do stosowania jego prawa, aby nikt nie został pokrzywdzony. Bóg najlepiej zna ludzką naturę i wie co robi. Z pewnością wiele procedur można ulepszyć, ale Świadkowie Jehowy nie mogą iść na całkowity kompromis wobec prawa świeckiego kosztem prawa Bożego (https://bioslawekblog.wordpress.com/2016/01/23/o-wyzszosci-slowa-bozego-nad-ludzkimi-kodeksami-prawnymi/).

W artykule doskonale wyjaśniono i uzasadniono takie podejście.

Zaznaczę jeszcze, że proces przed Komisją w Australii jeszcze się nie skończył, a odstępcy już dzielą skórę na niedźwiedziu, choć nic nie wskazuje na to, żeby ten przewód sądowy skompromitował Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy. Póki co karę ponoszą winni oraz ci, którzy nie słuchali zaleceń Ciała Kierowniczego.

Okażmy zatem cierpliwość i pokładajmy zaufanie w Jehowie, który oczyści swoją organizację z elementów niepożądanych i mając w pamięci swoje święte imię doprowadzi do pozytywnego zakończenia całej sprawy.

Kaznodziei 7:8
"Lepszy jest koniec sprawy niż jej początek. Lepszy jest człowiek cierpliwy niż wyniosły w duchu.”

#pedofilia #parafilie #pedofil #swiadek #policja #zawiadomienieoprzestepstwie #swiadkowiejehowy #psychologia #prawo #prawokarne #prawoboze #biblia #jehowa #zbor #bog #dzieci #prawadzieci #bezpieczenstwodzieci #sady #australia #komisjaaustralii #psychoterapia #przestepstwaseksualne #psychiatria #priorytety
+2
wanda-ba-a
#sady
Tancerka dowodzi, że jej ciało jest wystarczająco zamknięte i że została niesłusznie zatrzymana - Floryda.
A ja się pytam czemu tam Wałęsa siedzi jako sędzia ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
+7
Pyrak
Mirki dostałem z sądu takie o to pismo, tu się nasuwa moje pytanie czy mam na nie jakoś odpowiedzieć? Bo za nic nie wiem co mam zrobić. Ogół spraw wygląda tak, że złożyłem pozew na poprzedniego pracodawcę a niedawno dostałem odpis z odpowiedzią pozwanego (pracodawcy) oraz właśnie takie pismo.

#pomocy #prawo #sady
+6
pogop
Na głównej dwa przykłady szkodliwego działania urzędników. Może w końcu tutaj znajdzie zastosowanie Ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa.link related

#oswiadczenie #prawo #urzednicy #administracjapanstwowa #sady #policja #urzadskarbowy #firma #dzialalnoscgospodarcza #obrazekdlazwiekszeniaatencji
+2
Pokaż następne