MarianKowalski012345
Będzie grane. (。◕‿‿◕。) #ps4 #thelastofus #shadowofthecolossus #uncharted +10
sorek
Skończyłem właśnie Marvel's Spider-man i muszę przyznać, że nowa jakość gier na konsolę Sony mnie niesamowicie zaskakuje.

Fabularnie (bez spoilerów) odstaje od filmowych odpowiedników. Jest to zupełnie inne uniwersum stworzone chyba na potrzeby Sony, gdyż nie jest połączone z żadnym filmem czy komikem. Egzekucja fabuły jest na najwyższym poziomie. Mogę śmiało stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych, jak nie najlepszy "film" z uniwersum Marvela jaki widziałem. Nie ma tutaj hollywodzkich zagrywek i patosu, a jest czysta akcja okraszona dobrą fabułą, niemal ciągłymi dialogami (które kompletnie nie przeszkadzają w rozgrywce i dają lepiej poznać uniwersum w jakim się znajdujemy) i zwrotami akcji.

W żadnym punkcie akcja nie straciła tempa i nie znudziła się, z każdą nawet najmniejszą akcją mogliśmy się dowiedzieć o nowych smaczkach jakie twórcy pozostawili nam w grze.

Sama gra, która była poniekąd spełnieniem moich marzeń z dzieciństwa jak powinien wyglądać człowiek-pająk - genialnie zrobione poruszanie się po pajęczynach w metropolii Nowego Yorku nie znudziło mi się ani przez chwilę i pozwoliło zanurzyć się w świat i rozkoszować "lataniem". Poruszanie się po świecie zostało zrobione tak świetnie, że trybu szybkiej podróży użyłem może 2 razy przez całą grę.

Wielki i pięknie oddany Manhattan został ukazany wzorowo i w każdym jego zakątku dzieje się coś ciekawego, na tyle, iż możemy odpocząć od głównej fabuły i wciąż mieć wartą akcje pełną fabuły i świetnego monologu Petera Parkera.

Walki z typowymi przeciwnikami nie robią sie nudne z dwóch powodów. Pierwszy jest taki iż ilość możliwości toczenia walki jest nieograniczony, drugi: że chwila nieuwagi i szybko możemy zostać powaleni przez nawet nie wielką ich grupę. Wszystko dlatego że przeciwnicy walczą z nami całą swoją mocą, nie czekają w kolejce aż skończymy walczyć z ich kolegą tylko naparzają w nas z całych sił co zmusza do ciągłego zwracania uwagi na nasz pajęczy zmysł.

Walki z bosami są fajne, wymagają odrobinę sprytu, ale więcej zręczność, raczej targetem tej gry nie będą osoby lubujące się w grach typu Dark Souls. Natomiast ich filmowość jest na najwyższym poziomie, imersja jest ciągła i jest na co popatrzyć i co robić w między czasie. Według mnie balans został tutaj świetnie zachowany.

Jedynym poważnym minusem tej gry mógłby być fakt, że jest ona tylko na #ps4.

Mógłby, bo nie jest, gdyż jest to jeden z kolejnych naprawdę świetnych excluesivów, obok #godofwar, #lastofus czy zremakowany #shadowofthecolossus dla których zakup tej konsoli przez osoby uważające się za graczy jest w obecnej chwili obowiązkiem.

Ocena końcowa: 9/10

Jeśli w przyszłości gry na konsole Sony (i nie tylko!) będą tak wyglądać, to czekają nas wspaniałe czasy.

#gry #spiderman #consolepeasants #playstation #playstation4
+16
wysuszony
Wkładasz płytę i grasz mówili xD. #ps4 #consolepeasants #shadowofthecolossus +43
ThrashMetal
Dzięki za pomoc. Dzisiaj do kolekcji wpadł #shadowofthecolossus #ps4 :) +2
dumelosw
Jutro wolne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ps4 #shadowofthecolossus #gry
+10
PaczekRecords
Pelcia! chodź, odpocznij a nie tylko w tych garach.
#ps4 #shadowofthecolossus
+3
Sergeant_Matt_Baker
Czasami fajnie mieć wolne środy. #ps4 #shadowofthecolossus +28
dumelosw
Z kodem z aplikacji #komputronik VIP jest - 20 zł, odbiór w salonie jest za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ps4 #shadowofthecolossus #konsole #cebuladeals
+1
siwyeresdwa
Jak myślicie Mirki za ile sprzedam tę gre na alledrogo, stan bdb?

#shadowofthecolossus
+1
sorek
10 lat czekałem czy było warto?

Tak i będę czekał kolejne 10 jeśli trzeba.. Czy można porównać do SOTC/ICO? - nawet trzeba, mechanicznie to miks tych dwóch gier + Prince of Persia (trylogia piasków czasu) czyli właściwie moja druga ulubiona seria gier.

Spoilerów nie ma - ale mnie wyszło na dobre, że nie czytałem szczegółowych opinii o tej grze wcześniej.
=========================================

Minusy? Pewno, dużo - przestarzałe sterowanie z ICO/SOTC, dalej się buguje - trochę głupich zmian porobionych, które sprawiły, że gra nie była aż tak płynna i czasem przez sterowanie trzeba było się mocno nagłowić. No i oczywiście multum zagadek logicznych - ciężkich, czasem niepotrzebnie utrudnionych. Już nie wspomnę o optymalizacji która na zwykłym PS4 potrafi mieć czasem niezłe spadki (ale ogólnie nie ma tragedii i można grać).

No ale jeśli się w to zagra to widać, że wiadomo dlaczego tyle im to zajęło. Jeśli ICO to był symulator kobiety, a SOTC symulator konia to to zdecydowanie jest symulator gryfa (no dobra, Trico ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). To zwierze jest niesamowicie charakterne, pięknie się z nim współpracuje chociaż czasem jego głupota i nieogarnięcie potrafi wkurzyć - no ale po to zostało zrobione, widać że ma pewną "duszę" - choćby wtedy jak siedziałem dłuższą chwile na jednym gzymsie bo sobie chciał nasz kompan z ptakami pogadać xD

Przecudne widoki - ok, grafika momentami faktycznie wygląda jak z PS3 - ale taki ma klimat - osobiście jestem zawiedziony trochę techniczną jakością - ale jeśli chodzi o styl, estetykę i klimat - NIE DO PODJEBANIA. Ogólnie wszędzie #architekturaboners - światło jest cudne i gdyby to było na PC (będzie jak będą emulatory za pare lat #pcmasterrace hehe) to byłoby cudne. Wiele razy podczas gry po prostu przez 5 minut gapiłem się w jakiś ładny widoczek.

Fabuła i historia - a raczej to coś co jest podszyte w grach tej serii. To coś, co sprawia, że po przejściu gry zapamiętujesz ją na wiele lat, że nie skończyłeś kolejnej nudnej historii, ale że przeżyłeś dzieło, prawdziwą przygodę. Przez to, to "dzieło" niestety nie wszystkim będzie się podobać - jeśli ktoś oczekuje łatwej gry TPP to się zawiedzie - tu trzeba myśleć, ale nie tylko nad tym co się robi - ale też nad sensem tego wszystkiego - historią, światem - zbierając szczątkowe informacje - ale też "odczuwać" - próbować zrozumieć naszego kompana, poczuć co autorzy chcieli przekazać w każdej ze scen i w każdym z momentów.

Infantylne? Nawet bardzo - ale to baśń i tak powinna być rozumiana - swoją drogą mitologia tych światów to cudowna sprawa - bardzo bym chciał by powstało dzieło, które zebrałoby je do kupy i wyjaśniło, ale zapewne na coś takiego byśmy musieli czekać z 30 lat.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

=========================================

Więc jaka ocena końcowa? Mógłbym tej grze dać 10/10 - ale według mnie nie zasługuje. Zasługuje na znacznie więcej. Możecie oceniać dziewczyny z wyglądu. Ale miłości waszego życia oraz waszej matki nie jesteście w stanie ocenić. I tak w ten sposób ja pośród ocen typu Django/10 oraz (Shadow of the colossus) SOTC/10 mogę spokojnie przyznać tej grze ocenę:

The Last Guardian: TLG/10

pokaż spoiler PS: Grę skończyłem dzisiaj od godziny ~15:00 i grałem do około 03:00 - dużo razy się zgubiłem a raz przez własna głupotę utknąłem w jednym miejscu na godzinę (+ gotowałem obiad w międzyczasie) więc można liczyć 9-11h czystego gameplayu.


pokaż spoiler A teraz idę spać bo rano odbieram mirka z lotniska.


#thelastguardian #shadowofthecolossus #ps4 #gry
+11
sorek
10 lat czekałem na kontynuacje najlepszej gry na świecie™

Mam nadzieję, że to będzie godny następca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#thelastguardian #shadowofthecolossus #ps4 #gry
+7
Pokaż następne