Isanell
Mirki, jechałem trasę a potem stanąłem autem, po czym odpaliłem i zaczęło jechać spalonym olejem. Wyłączyłem, lekko dymu poleciało spod maski na chwilę. Patrzę pod spód i coś jakby się urwało i wystawało. Drugie zdjęcie w komentarzu. Agila 2003. Co to może być? Co mogło walnąć?
#motoryzacja #silnik
+1
NECRO_STALKER
Mam rozkminę: czy tłok, zamek i suwadło ( #bron ) można uznać za rodzaj silnika? Spłonka odpala ładunek prochowy, ciśnienie wraca przez przewód skośny i „napędza” tłok. Czy taki mechanizm można by nazwać silnikiem? Oczywiście jakby to przerobić aby zrobić z tego jakiś napęd. Ciekawe jaką by miał moc w KM. #silnik #mechanika #rozkminy +2
czarobest
Motorek po wymianie łożysk i dogłębnym czyszczeniu zagadał :).

https://youtu.be/inurEL-FUkk

#modelarstwo #rc #zainteresowania #silnik #zarowy #hobby

A na gifie porównanie przed i po czyszczeniu :D
+3
czarobest
Silnik rozebrany w 99% ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zmienić łożyska, wyczyścić i może coś z niego będzie :).

#modelarstwo #rc #zainteresowania #silnik #zarowy #hobby
+6
kamillo007
Zastanawiam się jaki jest sens kupowania samochodu z silnikiem Diesla skoro silnik benzynowy (1.6) w trybie ekologicznym potrafi spalić 4.8-5.2 litra przy włączonej klimatyzacji...

#motoryzacja #samochody #silnik #pytanie
+1
KrzysiekAndrzej
Coraz bliżej końca, więc można się pochwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°) konstruuje w celach hobbystycznych mini silnik spalinowy (。◕‿‿◕。) niedługo możliwe pierwsze próby uruchomienia ( ͡º ͜ʖ͡º) #chwalesie #modelarstwo #silnik #mechanika #minimalizm +21
Yahou
#wroclaw #skutery #motoryzacja #silnik #warsztat #jednoslad

Cześć,
czy wśród wykopków znajdę kogoś kto zajmuje się naprawą skuterów 2t?

Skuter:
Generic XOR r. 2007, 2T, mieszanina oleju i paliwa bezpośrednio wlewana (nie działa zbiornik oleju)

Opis problemu:
Skuter zaraz po naprawie ładnie odpala z palca, pojeździ trochę, a po 2-3 dniach zaczynają się te same problemy: przy nagrzanym silniku spadają obroty aż do zupełnego odłączenia. Trzeba trochę zaczekać aż znów będzie można go odpalić.
Problem prawdopodobnie rozpoczął się po tym jak jakiś dłuższy czas temu wymieniony został w warsztacie tłok i cylinder na 70cc. Obawiam się, że jest to chiński badziew, który pęcznieje pod wpływem wysokiej temperatury.

Pytanie czy ktoś może polecić dobry kit (nie chce żeby podnosił osiągi, tylko był niezawodny) do 50cc, 2T, sworzeń 12mm.
+2
anon-anon
Galeria obrazków z rozbiórki Modelu 3, 63 zdjęcia: https://imgur.com/a/WqbrnR2

Z artykułu http://www.motortrend.com/news/tesla-model-3-teardown-deconstructed-3/

Zawiera m.in. odpowiedź Tesli na zarzut, że nadwozie jest za ciężkie i skomplikowane:

Statement on body weight/complexity
“The U.S. government found Model S and Model X to have the lowest probability of injury of any cars it had ever tested, and Model 3 was designed with the same commitment to safety. While there’s always room for refinement of cost and mass, which we are already improving, electric cars have unique safety requirements to prevent intrusion into the battery, and Model 3 was also designed to meet the latest small overlap front crash requirements that other reference vehicles may not have. We stand behind our physical crash testing and our computer simulations of it, which have been remarkably accurate, and the safety that they demonstrate. The safety of our customers is more important than any other metric.”


Krótko - blah, blah, nie projektujemy pod testy zderzeniowe, czy koszta tylko pod bezpieczeństwo (czyli może jest za dużo ale lepiej tak niż gdyby miało być za mało)...

Ten (i inne zarzuty) "przerobił" Florydziak w swoim stylu (gloom & doom) na podstawie wcześniejszego video, dla tych co lubią poczytać po polsku:
http://florydziak.com/blogger/2018/04/model-3-ciag-dalszy.html

Najprawdopodobniej w cyklu produkcyjnym odchudzą z czasem tu i tam jak już będą pewni, że można - tak samo było z Modelem S (ale nie ma to tak wielkiego znaczenia dla ogólnego zasięgu jak niektórzy sądzą, bardziej zauważalne jest dla przyśpieszenia od "0" ):

(Elon Musk) Well, the puzzle [ph] on weight versus range is not super strong. There is an improvement but it’s not a huge improvement. The Model S has gotten steadily lighter over time. It’s really like, you know, it’s quarter a pound here, half pound there, but the Model S in production today is at least a few hundred pounds less than that in the start of production. And we’ll continue to see improvements over time.

https://electrek.co/2014/08/01/tesla-dropped-hundreds-of-pounds-off-the-model-s-since-launch-new-models-speed-to-0-60-in-just-3-7-seconds-5-seconds-faster/

pokaż spoiler #tesla #motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne #rozbiorka #demontaz #model3 #bebechy #elektronika #bateria #ogniwa #silnik #silnikelelektryczny #kable #kableboners
+9
needer
dzisiaj zauważyłem że zaznaczony obszar jest mokry co to może być ? Pewnie wyciek oleju tak podejrzewam ale z czego ?

bmw e46 318d

#motoryzacja #silnik #bmw #bmwe46 #e46 #diesel #318d #samochody
+1
c.....s
Ciekawostka. Tak wygląda gotowy, sprawny silnik okrętowy. Nie ma niestety człowieka żeby porównać skalę, ale te beczki które stoją na dole mają ok 1,5m wysokości.
#ciekawostki #motoryzacja #silnik
+100
Wencik
Koledzy i koleżanki, jak byście rozwiązali takie zagadnienie: "Wyprowadzić i omówić zależności pomiędzy prędkością obrotową, momentem znamionowym oraz mocą silnika spalinowego"? Mam w sumie dwa pomysły, ale nie wiem czy któryś z nich jest poprawny. Ogólnie śmierdzi mi tej "moment znamionowy" w silniku spalinowym.
#inzynieria #studbaza #pytanie #mechanika #mibm #silnik #kiciochpyta
+1
krulwypoku_IgB6
A gdyby tak do cpu zamontować silnik strilinga, tłok zimny dać na zewnątrz obudowy połączony z radiatorami i chłodzony powietrzem z wiatraka napędzanego pracą tego silnika, kurcze nawet chyba byłaby samoregulacja większa temp.>> większa prędkość>> większe obroty wiatraka>> więcej ciepła zabrane z radiatora. W sytuacji podkręcania można zamienić silnik w pompę ciepła i chłodzić procesor do ujemnych temperatur XD :) :) :) #technologia #przemyslenia #hardware #komputery #silnik
Myślicie że to by zadziałało?! #filozofia
@mazaq1 wołam jako eksperta :)
+3
brumbrumbrum
#bmw #e60 #535 #silnik #bmwjatonaprawie

Panewki główne. Do wymiany
+5
brumbrumbrum
#bmw #e60 #535 #silnik #bmwjatonaprawie

Kolejny etap naprawy. Zozbebeszenie silnika.
+19
O.......8
#motoryzacja #carboners #silnik
Ciekawe jaką to ma moc... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+9
wentynski
Ciekawa sprawa -> KLIK. ABB chwali się stworzeniem synchronicznego silnika elektrycznego o mocy 44 MWe, który osiąga sprawność rzędu 99,05% To tylko o 0,25-0,5% więcej niż silniki o przeciętnej sprawności, a mimo to wedle obliczeń ABB, używając tego typu urządzenie przez 20 lat, osiągamy oszczędności w kosztach energii elektrycznej rzędu 500.000 USD (!) i zmniejszamy produkcję CO2 o kilkadziesiąt ton. Przy zastosowaniu większej ilości tego typu silników oszczędności są jeszcze większe. Hit czy kit?
#abb #silnik #silnikiboners #silnikelelektryczny #inzynieria #technologia #energetyka #elektryka
+5
beQuick
@beQuick: Fotografia unikatowa - Breguet XIV z 300-konnym silnikiem Hispano-Suiza. Pod koniec maja 1921 r. około 200 takich maszyn zamówiono we Francusko-Polskich Zakładach ”Francopol”, zlecenie nigdy nie zostało zrealizowane.

#historia #ciekawostki #lotnictwo #samoloty #technika #iirp #wojsko #wojskopolskie #silnik
+3
Nooser
Silnik i układ rozrzadu
#silnik #motoryzacja #samochody
+13
odyn88
Co się stanie, jeśli nalejecie 1,5 litra płynu do spryskiwaczy zamiast oleju xD

#ciekawostki #motoryzacja #samochody #silnik #januszemotoryzacji
+5
blekitny_orzel
PATRZCIE NA TO JAPIERDZIELE JAKIE TO JEST NIESAMOWITE #zdjecia #fotografia #silnik #rakiety +5
Greiz
#silnik #auto #motoryzacja
W zimie miałem niedogrzany silnik (krótkie trasy) 1.6 mpi i na wlewie oleju było masełko a teraz taki rdzawy osad. Zrobiłem zdjęcie dopiero jak wyczyściłem.
+1
piotr-zbies
Amerykanie będą pracować nad dwusuwem do Abramsów i Bradleyów.
#czolgi #militaria #militaryboners #motoryzacja #silnik
+11
FoxX21
Witam. Mam problem i pytanie. Coś mi sączy na ciepłym silniku. W trakcie pracy oraz po zatrzymaniu. Na zimnym, w garażu nic nie cieknie. Nie wiem gdzie szukać przyczyny usterki i co to może być. Wrzucam zdjęcia bo może ktoś jest mądrzejszy i miał coś podobnego. To jest po lewej stronie jak się patrzy od przodu na samochód czy od strony pasażera. To jest raczej olej bo jego mi trochę ubywa.
#honda #civic #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #samochody #silnik
+2
kusznier
Mirki, szukam fajnych schematów, wydruków lub przekrojów technicznych najchętniej czarnych na białym tle, albo odwrotnie.
Chodzi mi o rzeczy użytkowe, #motocykle, #samochody #silnik i tego typu.
Założenie jest takie, żeby to było w wystarczającej rozdzielczości, zeby to wydrukować w A3 i powiesić w antyramie.

Jakieś pomysły?

#sztuka #deviantart #wystrojwnetrz

Przykład poniżej
+7
martinez98
#motoryzacja #olej #silnik #mechanikasamochodowa #mechanika
Mam problem w Chryslerze 3.3 V6. Po rozgrzaniu słychać stuki, szczególnie na nieco wyższych niż wolne obrotach, brzmi jak popychacze hydrauliczne. Na zimnym silniku jest powiedzmy ok, a na pewno znacznie lepiej. Mam obecnie olej 5W30. Silniki te są znane z tego, że są hałaśliwe, szczególnie w tylnej głowicy. Zastanawiam się czy większą korzyść przyniesie wymiana oleju na 5W20 czy na 10W40 na przykład. Teoretycznie 10W40 powinien być lepszym wyborem, żeby wyciszyć to co się dzieje po rozgrzaniu, ale znalazłem też opis:

Before you spend money on repairs, you might try switching to a synthetic 5W-20 motor oil. With many high mileage engines, switching to a heavier viscosity oil (10W-30 or even 20W-50) often helps to reduce engine noise due to normal wear. But on these engines, the problem isn't so much wear as it is getting oil quickly to the lifters and upper valvetrain. Switching to a synthetic 5W-20 oil, which is thinner and flows more easily than 5W-30 or 10W-30 oil, seems to quiet these engines down.
z http://www.aa1car.com/library/engine_noise_minivan.htm
mąci nieco w głowie.
+3
zpord
Przy wymianie oleju zawsze robicie płukankę?
#tuning #silnik #motoryzacja
Robiłem kilka miesięcy temu w #bmw #e46 chociaż się trochę obawiałem, ale nic strasznego się nie stało, prócz tego, że wypchało trochę oleju z podstawy filtra, ale szybka wymiana uszczelki i zaworka zwrotnego przy okazji i spokój. Przy przebiegu 170 000 (m43tub19) zalany 5w40, no i nic sie nie dzieje jak na razie.
+3
Wandsbeker
Tu wklejamy zdjęcia naszych zdaniem najlepszych silników.

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#motoryzacja #silnik
+13
Xaarkes2
Dlaczego odcięcie paliwa może uszkodzić turbo w wysilonych silnikach?
#motoryzacja #silnik
+1
kolikatewiczownik
Silnik 4t 4km. Ktos wie na czym polega problem ze gaznik nie zasysa paliwa? Silnik chodzil po czyszczeniu dobrze okolo 10 min.Jak teraz przycisne papke 3 razy to chwile chodzi a jak ciskam non stop to caly czas chodzi, gaznik byl czyszczony x2 wyczyszczony filtr paliwa, kranik zbiornik, odpowietrznik
#motoryzacja #silnik
+1
pogop
Kolega chce nabyć tanio jeżdżącego diesla. W oko wpadł mu logan 1 1.5 dci kombi z 2008 r. za 8 tys. zł. Jam miałem kiedyś clio z 1.5 dci i choć chwaliłem sobie spalanie, to za regenerację wtrysków dałem 2 tys. zł XD Tak się zastanawiam, czy nie lepiej mu będzie kupić jakieś starsze passeratti z 1.9 TDI, tam naprawy są chyba dużo tańsze co?

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #tdi #dci #silnik #renault #dacia #passat #volkswagen
+1
Bjorn_Skurvensen
Co tam w tym sejmie bo ja troluje w garazu

#garaz #silnik #sejm
+3
Inconel
Mirki potrzebuje wyłącznika czasowego do tego silnika nie za bardzo się na tym znam a ułatwiło by mi to pracę. Proszę o pomoc. #pomocy #silnik #praca #elektronika +1
Pokaż następne