Projekt_Inwestor
Wczoraj ruszyła budowa Centrum Senioralnego w Poznaniu. W ramach inwestycji powstanie m.in. klinika rehabilitacyjna, apartamenty ze wsparciem medycznym w tzw. formule assisted living i dom dziennego pobytu. W sumie 21 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Tym samym będzie to największy kompleks tego typu w kraju. Inwestorem jest francuska grupa Orpea. Więcej szczegółów tutaj

#poznan #nieruchomosci #architektura #sluzbazdrowia #seniorzy
+8
Trombe
Ja po wizycie u lekarza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#heheszki #humorobrazkowy #sluzbazdrowia #zdrowie
+2
bkwas
Opowieść o służbie zdrowia cz. 999
... I trochę stomatologii w tle.

Bezsens jak zawsze, słyszeliście tego typu opowieści już co najmniej naście razy, czemu nie jeszcze jedna.

Wyrywana 8 prywatnie u dentysty, bo nie oszukujemy się na NFZ lepiej nie ryzykować. Zresztą sama zdąży wypaść zanim się dostaniesz. Po jednym dniu od wyrwania różowa ma duży problem z ciągłym krwawieniem, więc pojawia się drugi raz na kontrolę, dostaje zastrzyk na krzepnięcie, zostaje ojojana i dostaje instrukcje jak się zachować.

Dwa dni po wyrwaniu opuchlizna gigantyczna, jednocześnie różowa budzi się w nocy krztusząc się własnym skrzepem krwi i samą krwią, nie może zamknąć szczęki, ból gigantyczny, krwi od cholery. Pora pozna, bo koło 1, telefony do wszystkich możliwych miejsc "pogotowia dentystycznego 24h" we Wrocławiu są 3 takie miejsca + jedna osobą prywatna do której dostaliśmy namiar ze można ją atakować.

- 3 miejsca nie odbierają telefonu.
- 4 miejsce czynne, ale oni nie potrafią pomoc, bo nie ma nikogo kto mógłby się czym takim zająć, poradzono natychmiast sor i najlepiej kroplówka na krzepnięcie krwi + badania krwi i przegląd.

Tutaj nic się nie zrobi, jestem w stanie zrozumieć że dentysci, szczególnie Ci prywatni nie muszą być dostępni 24h, trudno. Ale krwawienie nie ustaje, różowa wygląda coraz gorzej decyzja kierunek SOR.

Rejestracja -> Nie pomożemy, proszę iść do drugiej rejestracji, a nie na SOR bo to nie jest nagły przypadek -> druga rejestracja, nie pomożemy, bo co my mamy zrobić? Pominę fakt oczywistej kurwicy w głosie że zawracamy głowę takimi pierdołami. Tłumaczymy sytuację -> lekarz, prośba o kroplówkę z witaminą K na krzepnięcie -> powrót do rejestracji na SOR bo finalnie jednak do nich trzeba było się zgłosić, pół godziny w plecy.

Czekanie.
4h wzywają różową, zakładają wenflon, każą czekać
1h przychodzi lekarz, wypisuje skierowanie do innego szpitala, bo w tym jednak nie mają kroplówki.

Jest już prawie rano, jedziemy pod przychodnie dentystyczną, olewamy drugi szpital i następna kolejkę, dowiadujemy się że chirurg jest w Oławie i to właśnie tam jedziemy, żeby dentysta naprawił to co spieprzył.

Nie ma puenty, ot zwyczajna sytuacja która może zdarzyć się kazdemu. Tak to może u Was wyglądać, SOR się nie popisał, dentysta się nie popisał, a ja już jestem do tego chyba przyzwyczajony, nie spodziewałem się niczego innego, nawet nie byłem jakoś strasznie zły, tylko zrezygnowany i bezsilny.

Każde państwo ma swój własny system opieki zdrowotnej, w większości państw to duży problem i ogólnie system jest zjechany. Jest gdzieś taki który działa relatywnie dobrze? Jestem zwyczajnie ciekawy gdzie emigrować jak będę mieć 50 lat xD

#sor #sluzbazdrowia #opowiadanie #dentysta #polska
+3
FlasH
I tak to pan kandydat na senatora z #pis reklamuje się za nasze...
Dwie karetki zamiast jeździć do ludzi, stoją na górce i w "bezpłatnym punkcie zdrowia" promują pisowca.
W służbie zdrowia z pewnością jest tak dobrze, że te dwie karetki po prostu nie były im potrzebne.

#wybory #wybory2019 #dobrazmiana #sluzbazdrowia
+4
saakaszi
Media informowały wcześniej, że niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie dotyczy 19-latki ze Szczecina, która w 1988 r. zachorowała na nowotwór tarczycy i nie dawano jej szans na przeżycie. Wtedy grupa sióstr zakonnych i innych osób rozpoczęła modlitwy o uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa Stefana Wyszyńskiego. Uzdrowienie nastąpiło nagle i zostało uznane za trwałe.
Teraz już wiecie dlaczego kolejne szpitale i oddziały są zamykane? Po co je trzymać, skoro wystarczy się pomodlić, a to przecież nic nie kosztuje.

#neuropa #bekazkatoli #medycyna #szpital #polska #sluzbazdrowia
+133
Walther00
Miejsca w których w ciągu ostatnich 48h (w tej chwili już nieco więcej) zamknięto przynajmniej jeden oddział szpitalny bądź cały szpital z powodu braku lekarzy

#szpital #medycyna #sluzbazdrowia
+1064
prohackuser
Podaj mnie cegłę synu...

#medycyna #sluzbazdrowia #heheszki
+1
przemek-zkielc
"Z nami wyjdziesz na prostą."
Szpitalny oddział ratunkowy gdzieś w Polsce.
#sluzbazdrowia #sor #szpital
+41
jacomelli
Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR)
Patrząc na to logo, pacjenci mogą mieć obawy...

#humorobrazkowy #sluzbazdrowia #mistrzowiemarketingu
+6
kadbery
Tyle w temacie prywatnej służby zdrowia w wyidealizowanej ameryce. Rachunek za tydzień w szpitalu po zawale: $203 000. Po zwrocie z ubezpieczenia jedyne $130 000
https://www.reddit.com/r/Wellthatsucks/comments/db2uun/my_dad_spent_a_week_in_a_hospital_for_a_heart/

#zajebanezreddita #sluzbazdrowia #usa #bekazkorwina #akap
+315
precz_z_komunia
Dosyć szokująca grafika, wykres przedstawia jak PiS doprowadził do zapaści w służbie zdrowia - kolejki do specjalistów wzrosły trzykrotnie w ciągu 4 lat. Tak źle nie było nigdy. Jesteśmy na ostatnim miejscu w Europie jeśli chodzi o liczbę lekarzy na tysiąc mieszkańców. Niebawem po prostu nie będzie miał już kto leczyć nas, naszych dzieci i naszych rodziców.

Znalezisko:

https://www.wykop.pl/link/5152433/w-ciagu-4-lat-doprowadzono-do-zapasci-w-polskiej-sluzbie-zdrowia/

#sluzbazdrowia #zdrowie #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polska
+1016
snierzyn
Jutro wielkie otwarcie centrum medycznego. Pacjenci poumawiani od rana, 3 lekarzy na zmianie. Wszystko ma być tip-top. No więc przyjeżdżam, żeby sprzęty eletroniczne popodłączać.. 2 ekipy remontowe, jedna na kawce, druga na fajku. I każdy kurwi, że w niedzielę musi zapieprzać. Powodzenia z otwarciem :-D
#pracbaza #praca #remont #zlecenie #polakpotrafi #sluzbazdrowia
+10
Kjedne
#neuropa #4konserwy #bekazpisu #zdrowie #sluzbazdrowia #medycyna

p0lak: Dajcie mi lepiej hajs do ręki to sam sobie kupie lekarza, po co mi jakieś usługi publiczne

babcia p0laka: <umiera na sorze bo nie ma lekarzy, sprzętu, ani niczego>

p0lak:
+34
mat9
A no to problemu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#tvpis #propaganda #sluzbazdrowia
+4
dziobnij2
Tylko 7 dni w szpitalu. Pozdrawiam zwolenników prywatnej służby zdrowia.
#szpital #zdrowie #sluzbazdrowia
+4
Sindarin
Można się legalnie opierdalac w nfzcie? Jeszcze jak XD
#nfz #sluzbazdrowia #panstwozdykty
+1
kotelnica
Dzień dobry. W ten piękny, słoneczny, sierpniowy poranek pragnę państwu przypomnieć, iż w naszym kraju mlekiem i miodem płynącym tzw. system opieki zdrowotnej już nie upada. On już upadł. Nacieszmy się jego rachitycznymi pozostałościami. Wszystkim, którzy będą dziś zmuszeni szukać pomocy medycznej, życzę powodzenia.
#dziendobry #wroclaw #sluzbazdrowia #medycyna #szpital #zdrowie #polska
+745
Trelik
W #czestochowa niezle kolejki, strach mieć jakąś kontuzję :)
#nfz #sluzbazdrowia
+14
PMV_Norway
#sluzbazdrowia #zdrowie #kontuzje #norwegia
No i dostałem zawiadomienie o konsultacji ortopedycznej z powodu chondromalacji rzepki 4 stopnia.
7 tydzien 2020
Wiec pol roku niemal czekania, ale nie na zabieg a na konsultacją ortopedyczną.
Jak widać wszędzie trzeba czekać.
#zalesie
+6
starskaj
Fajnie tam mają.
#usa #sluzbazdrowia #zdrowie
+6
Ten_typ_sie_patrzy
Ciekaw jestem czy ktoś się zgłosił ( ಠ_ಠ)

#patologia #januszebiznesu #polska #sluzbazdrowia #karetka
+476
kotelnica
#warszawa.

Szpital MSWIA w Warszawie (ul. Wołoska): Brak dostępu do RTG (od środy awaria). Lekarz SOR pisze faxy aby ZRM nie woziły pacjentów. Stołeczny Dyspozytor prosi o zamieszczenie tej informacji w SIOS - brak reakcji (obawa o karę finansową z NFZ). Decyzją Dyspozytora ZRM mają wozić pacjentów "lżejszych" do SOR MSWIA - Szpital ma we własnym zakresie organizować transport pacjentów do placówek z którymi mają podpisaną umowę na diagnostykę obrazową (decyzja Dyspozytora zgodna z prawem i sztuką - dop. red.) Do chwili obecnej żaden pacjent nie został odesłany.

SZPITAL BIELAŃSKI (ul. Cegłowska):
W chwili obecnej (18/08. 20:00) na SOR oczekuje 23 pacjentów zakwalifikowanych do hospitalizacji. Jednocześnie na SOR - brak wolnych łóżek, personel nie jest w stanie FIZYCZNIE przejąć pacjentów od ZRM - jednocześnie sprawując stały nadzór nad pacjentami już znajdującymi się na SOR. Najdłużej oczekuje pacjent zakwalifikowany 13.08.2019. Brak możliwości interwencji ze strony kierwonictwa ( kierownik SOR znajudje się na urlopie). Dotychczas na SORze "Zielonym" było dwóch internistów. Od sierpnia dyżuruje jeden. Bardzo często brak chirurga SOR(przy bardzo ograniczonej możliwości ściągnięcia go z oddziału). Na widocznym zdjęciu widzicie państwo pacjentkę z rozpoznaną urosepsą która oczekuje pod drzwiami oddziałowej - jest monitorowana za pomocą defibrylatora - ponieważ żadnych innych miejsc moniotorowanych już nie ma.

Jednocześnie jeden z dwóch oddziałów jest zamknięty przez Sanepid. Na drugim zwyczajnie brakuje łóżek.

W nocy nie ma osoby odpowiedzialnej za sprzątanie.

info za ordynatorem SOR Bielany: "Informacje o Bielanach sa nie dokładne. W sierpniu dziury grafikowo wynikają z urlopów. Kierownictwo jest- zca ordynatora. Armagedon wynika z zamknięcia jednego z oddziałów wew z powodów epidemiologicznych. Chirurdzy sa ale niestety tez jest sezon urlopowy. Kierownictwo Sor nie odpowiada za inne oddziały a głównie nie odpowiada za ilosc pacjentów przyjmowanych. dodatkowo zaznaczcie jak wspaniałe działa koordynowanie ruchem pacjentów przez miasto i koordynatorów. Zgłoszenie o zamknięciu oddziałów i wstrzymaniu przyjęć poszło 10 dni temu. Codziennie w SioS jest wykazywanych - minus 67 miejsc na oddziałach wew-tylko trzeba rozwinąć tabelkę.... ostatni wtorek - na dobie 49 karetek..... brak slow. To ze mój zespół ogarnie wynika tylko i wyłącznie z ich mega profesjonalizmu..... a jest nas coraz mniej."

#skierniewice.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach.
Od soboty do niedzieli 7 rano brak lekarza radiologa. W razie potrzeby pacjenci z SORu są transportowani do innego szpitala oddalonego około 30 km w celu wykonania tomografii. Badania RTG wykonywane bez opisu.

#wejherowo.
SOR. Brak lekarza SOR, dyżur dzienny niedziela.

#szczecin.
Szpital kliniczny nr 2 pomorzany blok operacyjny kardiochirurgii - dyzury nocne,weekendy i święta jedna pielegniarka i salowa.
https://www.facebook.com/niezmojejkaretki/posts/895804440782447
#medycyna #lekarz #szpital #ratownictwo #sluzbazdrowia
+1965
zajconek
Kolega ratownik z FB:

#systemtoja Obraz patologii w Polskim systemie ochrony zdrowia ! A to tylko wierzchołek góry lodowej. Pracuje około 300 h w każdym miesiącu, mam żonę i dwójkę dzieci. Ktoś zapytał mnie kiedyś "Adam, ale to musicie się szanować, mnie nikt nie zmusił by to tylu godzi pracy, bierz mniej" - kurcze ma racje !
Jeżeli wezmę mniej - kompletnie nic sie nie stanie. Tylko jeżeli każdy w ZRM lub SOR gdzie pracuje wziął by tylko 1 dyżur mniej - System Pada.
Jak powiedział kiedyś jeden z ministrów zdrowia " Możemy mieć Lekarza przemęczonego albo żadnego..." no i miał racje. Nikt nie chce dać nam godziwych pieniędzy za normalny wymiar pracy, bo jak je dostaniemy to zredukujemy ilość h pracy, a wtedy system padnie !
I nie obwiniam o tę sytuację obecnego rządu, nie obwiniam poprzedniego. To są lata zaniedbań i wiele złych lub gorszych pomysłów każdego z nich.

Obraz patologii w Polskim systemie ochrony zdrowia

#sor #sluzbazdrowia #ratownictwo #polskasluzbazdrowia #
+6
tomislawniepelka
No jak tam? Dalej "niech jado"? #medycyna #sluzbazdrowia +11
Kjedne
Wichrzyciele z OZZL i Porozumienia Rezydentów znowu podstawiają nogę naszej ukochanej władzy.
Chcą pracować tylko maksymalnie 48 h tygodniowo ignorując potrzeby nas, Polaków.
Czemu oni tak nienawidzą Polski ?

#sluzbazdrowia #medycyna #neuropa #zdrowie #strajklekarzy
+288
KamaZZ
Mireczki i Mirabelki jaką macie opinie o użytkowaniu telewizorów w szpitalach za opłata?
Ja jestem zdecydowanie przeciwny a wy?

#szpital #polska #sluzbazdrowia
+2
Wycu91
Żona, pracownik ops, do mnie pisze.
Okazało się że gówniak tak się szarpał, że potrzebna była trzecia osoba do pomocy. A oczywiście w naszych szpitalach braki kadrowe ¯\_(ツ)_/¯
#nfz #codokurwy #sluzbazdrowia #pracbaza
+2
Kjedne
Polska służba zdrowia w pigułce

pokaż spoiler Polecam fanpage z którego to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #sluzbazdrowia #medycyna #heheszki #zdrowie
+21
TerapeutyczneMruczenie
Jak uniknąć apokalipsy, czyli wszystko, czego nie chcecie wiedzieć o polskim zdrowiu, choć powinniście

Rywalizują ze sobą dwie narracje: jedna mówi, że nakłady są zbyt niskie, a druga, iż marnotrawimy zasoby przez złą organizację. Niestety, obie są prawdziwe. Co gorsza, problem jest jeszcze głębszy – w Polsce od lat funkcjonuje model „płytkiej polityki zdrowotnej”, cechujący się dryfowaniem od kryzysu do kryzysu, bez jasnych celów i spójnej koncepcji rozwoju.

Problem tkwi w samej architekturze systemu, w tym co, jak i dlaczego on finansuje. Przede wszystkim naszą opiekę zdrowotną cechuje wysoki poziom dezintegracji: podstawowa opieka zdrowotna, poradnie specjalistyczne, szpitale poprzez dysfunkcyjne mechanizmy finansowania i rozliczania świadczeń są słabo motywowane do tego, by ze sobą współpracować.

System jest nastawiony na kontrolę przepływów finansowych pomiędzy NFZ a świadczeniodawcami i ograniczanie kosztów, a nie na optymalne wykorzystanie skromnych środków.
(...) kolejne pokolenia lekarzy przyuczane są do tego, by treść dokumentacji medycznej zależała od aktualnych wycen. Poza tym zła wycena świadczeń sprawia, że całe dziedziny medycyny są z definicji nieopłacalne. Tak jest na przykład z oddziałami internistycznymi. To uciążliwe dla dyrektorów placówek, a jednak szpitale publiczne muszą je utrzymywać i nie ma jak łatwo skompensować strat. Bardzo zły jest system, w którym trudno odróżnić heroiczne wysiłki na rzecz utrzymania nieopłacalnego, ale potrzebnego ludziom oddziału, od zwykłych prób defraudacji.
Jest w tym trochę wspomnianego na wstępie „darwinizmu zdrowotnego” – w walce o ograniczone środki wygrywają ci, którzy potrafią się przebić do opinii publicznej. Wyceny zrobiono dwadzieścia lat temu, a następnie z powodu braku środków nie zbierano danych, które pozwoliłyby je racjonalnie korygować. Od czterech lat coś się zmienia na lepsze, ale głównie w obszarach kryzysowych lub tam, gdzie są silne grupy nacisku.


Jednymi z najważniejszych przyczyn marnotrawstwa, opisywanymi w raporcie OECD, są błędy medyczne, zakażenia wewnątrzszpitalne i „niewłaściwa opieka”. Drugi wielki problem to „szpitalocentryczność” – raport OECD na ten temat wyraźnie punktuje niepotrzebne świadczenia szpitalne. Dużo więcej procedur medycznych należałoby realizować w tańszym trybie ambulatoryjnym. Krótko mówiąc, gdybyśmy położyli nacisk na bezpieczeństwo pacjenta i przenieśli część opieki ze szpitali na inny poziom, byłoby o wiele lepiej. To się nie uda bez rzeczywistego wzmocnienia roli lekarzy POZ. Fachowo polską sytuację nazywa się „odwróconą piramidą świadczeń”.
Obecnie lekarz pierwszego kontaktu woli wysłać pacjenta do poradni specjalistycznej: niech tam już się nim zajmują. Tym bardziej, że na „skierowanie” naciskają sami pacjenci.


Mówimy o lekarzach, których brakuje, a na przykład całą rzeszę farmaceutów po bardzo wymagających studiach obsadzamy w roli sprzedawców… Nadal nie wykorzystujemy wielu zasobów, które mamy w ochronie zdrowia.

Przy ograniczonej podaży świadczeń zdrowotnych osoba o niższym statusie i kapitale kulturowym ma dużo mniejsze szanse. I znowu, nie chodzi tylko o pieniądze. Sieci społeczne, w których poruszają się lepiej wykształcone osoby, ułatwiają kontakt z dobrym specjalistą – poprzez rekomendację. A nawet jak kogoś nie znamy, to osoba z wyższym kapitałem kulturowym ma większe szanse, że na izbie przyjęć wywalczy lepsze i szybsze traktowanie: ma większą wiedzę o systemie, asertywność i pewność siebie, jest mniejsze ryzyko, że zostanie zlekceważona. A potem jest jeszcze rozmowa lekarza z pacjentem.

Wspominałam już, że NFZ uruchomił świetny portal z dietami, miał mnóstwo wejść, wskaźniki zostały wykonane. A potem ktoś na TT zapytał wiceprezesa, dlaczego Fundusz nie pilnuje diet pacjentów w szpitalach.
Odpowiedział, że to nie ich zakres obowiązków, bo wyżywienie leży w kompetencji dyrektorów szpitali… Oczywiście dyrektor odpowie na to, że jak wyda na lepsze obiady, to będzie musiał zwolnić trzy pielęgniarki i zamknąć oddział. Czy jednak można na serio planować zmianę nawyków żywieniowych całej populacji, jeżeli nie umiemy wyegzekwować przyzwoitych obiadów w placówkach szpitalnych? Kto ma mieć instrumenty, żeby wymusić określone zachowania, jeśli nie instytucja finansująca świadczenia we współpracy z świadczeniodawcą?! To pokazuje, że za dużo jest umywania rąk, każdy może powiedzieć, że za coś nie odpowiada albo nie da rady.


#publicystyka #socdem #sluzbazdrowia #zdrowie #medycyna #polska
+29
soderf4991
Ehhh miraski, wracałem wczoraj do domu po niezłych baletach i jakiś chuj wjechał na chodnik, gdy stałem na przejściu z kolegami, czekając na zielone. Niestety przejechał mi po obu stopach, kumple zanieśli mnie od razu na SOR, niestety mój przypadek nie był zbyt "pilny" i dopiero dziś o 11 mnie ogarnęli. Zrobili prześwietlenia, coś tam ponastawiali i kazali mi nosić obuwie ortopedyczne przez najbliższy czas, tym samym pojawia się tutaj moje pytanie... ile mam chodzić w tym czymś? Może ktoś z was ostatnio również miał podobny przypadek?

#medycyna #kiciochpyta #sluzbazdrowia #obuwieortopedyczne

pokaż spoiler #heheszki #streetwear
@Zurassek nie wiem czy to twoje zdjęcie, ale nie kupuj więcej takich butów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+2
Adwokat_Boga
Tak się zastanawiam, czy wy, rodzice #dzieci, beneficjenci #500plus, macie świadomość, że możecie nie doczekać wieku, w którym wasz #bombelek, już będąc dorosłym, podawałby wam, już bardzo starym, szklankę wody, gdyż najzwyczajniej w świecie wcześniej umrzecie w kolejce do specjalisty i nawet nie zdążycie zostać zdiagnozowanymi na przykład na jakąś dziś nieuleczalną chorobę, ale za n-lat wymagająca tylko diagnozy i łykania tabletek?

#rozkminy #dobrazmiana #bekazpisu #p0lska #zdrowie #sluzbazdrowia
+27
chud
Mireczki jestem w szoku zarobków lekarzy w tym kraju. W kraju, gdzie muszę iść prywatnie do lekarza, bo termin przyjęcia do endo jest na jesień 2025 r.

Kolega mi powiedział (prawie jest w branży), że jest taki spec u mnie w mieście wojewódzkim, profesor, który wyciąga 100k miesięcznie. I to na czysto, bo wiadomo, bez kasy wszystko leci. I w sumie mu na początku nie wierzyłem, ale jak policzyłem, że on przyjmie 20 osób dziennie (a może jest ich dużo więcej) przez 20 dni (żeby nie przesadzić), za każdą weźmie 200 zł (standardowa stawka), to faktycznie może tyle wyjść, bo doliczmy jeszcze oficjalną pensję ze szpitala, z uniwersytetu i tzw. "inne" dochody.

Jest tu może jakiś lekarz i potwierdzi choćby teoretycznie, że te zarobki są możliwe?

Wiem, że wychodzę na Janusza, ale nie mam bólu dupy o jego zarobki, niech ma te 100k miesięcznie. Niech ma. Boli mnie co innego: że to wszystko jest na lewo oraz że służba zdrowia w tym kraju to jest dramat, bo płacę moim zdaniem gigantyczne składki do ZUS, żeby mieć taką usługę finansowaną publicznie w szybkim terminie.

#zarobki #pieniadze #wynagrodzenia #lekarz #medycyna #ekonomia #sluzbazdrowia #janusze
+28
pepkodziobak
Pobralem plik z zmiana budżetu #nfz #sluzbazdrowia i jak fajnie sie zgrało #bekazpisu #heheszki +4
piterss17
Skierowanko na badanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polska #medycyna #sluzbazdrowia #heheszki
+8
junomipl
W kaliskim szpitalu można kupić gips z... automatu (foto) XD
#heheszki #sluzbazdrowia
+4
Pokaż następne