axe_murderer
Dzisiaj ciepły poranek w knieji.
#polowanie #darzbor #strzelectwo #bron
+385
PikPak
Projekt zmian w ustawie o broni i amunicji przeszedł kilka godzin temu drugie czytanie :)
#bron #strzelectwo #prawo
+9
thestabilizator
#bron #strzelectwo #lublin #pulawy Zapraszam wszystkich zainteresowanych na lubelskie forum strzeleckie. Każdy jest mile widziany. Strzelasz rekreacyjnie z wiatrówki, asg a może masz pozwolenie na broń? Zapraszamy. Zrzeszamy się lokalnie BY STRZELAĆ! LUBELSKIE FORUM STRZELECKIE +7
xifi-hi
Ledwo po premierze, a maluszek jest już dostępny w Polsce. Jeszcze nie strzelałem, zapowiada się ciekawie. Poprawiony spust, kąt chwytu, trochę więcej nacięć na zamku.

#bron #bronpalna #pistolet #strzelectwo #9mm
+15
PikPak
Dream Team ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kto zgadnie, który to prezes Strzelających Inaczej? (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

#bron #strzelectwo
+6
L3stko
Durczok o broni do polityków: To się nam należy. Niech was, wybrańcy narodu, głowa o mnie nie boli. To moje życie, moje zdrowie, moja rodzina i moje bezpieczeństwo (...) uważam, że nie ma żadnego powodu, by w sytuacji zagrożenia własnego życia, być pozbawionym prawa do obrony.

https://www.wykop.pl/link/4061653/

#mikroreklama #polska #bron #strzelectwo #prawodobroni #4konserwy #durczok #romb #adarma
+12
4rchibald
Mireczki, może ktoś wyjaśnić kwestię tych cattlemanów? Na jakiej zasadzie ludzie jest sprzedają i kupują? Bo szukałem i nie znalazłem informacji by istniała kiedykolwiek wersja rozdzielnego ładowania, wręcz idea która przyświecała Coltowi SSA to właśnie stworzenie rewolweru pod amunicję scaloną. Więc jak to jest, coś mi umyka czy też nikt się nie połapał i ludzie de facto kupują broń, której posiadać nie mogą?
#bron #strzelectwo #czarnoprochowycontent #prawo #pytaniedoeksperta @BrzydkiBurak
+3
jarpen1234
Ale mnie na niego naszło, że aż sobie zamówiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) W czwartek do odbioru (✌ ゚ ∀ ゚)☞
#bron #strzelectwo #chwalesie
+8
uriel_arch
Pierwsza wizyta na strzelnicy odbyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chwalesie #strzelectwo #bron
+11
PikPak
Bo zawody są tak bardzo problematyczne i czasochłonne. Z tego co pamiętam to przedłużenie licencji zajęło mi godzinę ( ͡º ͜ʖ͡º)
#bron #strzelectwo #zainteresowania
+19
MercedesBenizPolska
#bron #strzelectwo #chwalesie

Z dzisiejszych zawodów. Całkiem niezle jak na starą konstrukcje. P83 9x18 makarov. 25m oburącz.

13 strzałów, bez próbnych. 10 najlepszych ocenianych. Wyszło 94/100
+11
L3stko
A Wy jak spędzacie sobotę?

#bron #strzelectwo
+7
PikPak
Tłumiki, centralna baza pytań, łatwiejszy dostęp do broni dla organizacji pro-obronnych, broń szkolna (piękne obejście dyrektywy UE) :)
http://www.defence24.pl/710165,latwiejszy-dostep-do-broni-samoczynnej-w-sejmie-ekspresowe-prace-nad-projektem-mimo-watpliwosci

I bonusowo taki easter egg na laptopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bron #strzelectwo #zainteresowania #ciekawostki
+4
wick3d
"#Syria Trophies from #isis #daesh Killed @ #deirezzor Fronts"

Czy to nie jest czasem nasz pm-63 rak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#syria #wojsko #strzelectwo
+2
PikPak
Tomasz Stępień (Firearms United) wrzucił posta:

Szanowni Państwo,
Wczoraj, jako reprezentant Firearms United, miałem przyjemność uczestniczyć w pracach Komisji Sejmowej, zajmującej się zmianami do Ustawy o Broni i Amunicji, których autorką jest Pani Poseł Anna Maria Siarkowska (PiS).


W skrócie, przyjęte zmiany i poprawki dotyczą:
- zalegalizowania korzystania z tłumików huku,
- upublicznienia zestawów pytań, wykorzystywanych w egzaminach związanych z uzyskaniem pozwolenia na broń,
- możliwości przekazywania przez MON “przeterminowanej” amunicji organizacjom proobronnym oraz klasom mundurowym do celów szkoleniowych (inaczej amunicja 7,62x39 musiałaby być zutylizowana w cenie ok. 5 zł za sztukę),
- możliwości przekazywania przez MON starego uzbrojenia (karabinków w systemie AK) organizacjom proobronnym oraz klasom mundurowym do celów szkoleniowych,
- wprowadzenia nowej kategorii broni, czyli ‘broni szkolnej’ - do wykorzystania przez klasy mundurowe do celów szkoleniowych (przekroje broni),
- możliwość posiadania broni samoczynnej "na świadectwo" przez stowarzyszenia proobronne współpracujące z MON.
Dla wielu osób te poprawki mogą nie mieć większego znaczenia, ale tak naprawdę otwierają nam drzwi do dalszej dyskusji o zmianach w Ustawie o Broni i Amunicji, w związku z koniecznością dostosowania jej do wymogów Dyrektywy.
Wniosek złożony przez Panią Poseł Siarkowską, był w istocie papierkiem lakmusowym, który pokazał, że Rząd Rzeczypospolitej nie pozostawi spraw strzeleckich i proobronnych na żer Brukseli.
W drugiej części posiedzenia Pan Poseł Bartosz Józwiak (Kukiz'15) zgłosił interesujące poprawki autorstwa red. Lewandowskiego. Niestety, ze względów proceduralnych i dalekiego zaawansowania prac nad obecną nowelizacją oraz brakiem możliwości skonsultowania ich z przedstawicielami MON, MSWiA i KGP, zostały one odrzucone.
Zastrzeżenia proceduralne do tej poprawki zgłosiło Biuro Analiz Sejmowych. Mamy jednak nadzieję, że pomysły te zostaną jeszcze wykorzystane w trakcie dalszych prac nad poprawą UoBiA.
Bardzo pozytywnie wyróżnił się również Pan Minister Michał Dworczyk, który wypowiadał się w sposób niezwykle merytoryczny i wyważony, bezkonfliktowo rozwiewając wątpliwości pozostałych członków Komisji, co do proponowanych zapisów. Warto również dodać, że szybkość i sprawność z jaką wyżej wymienione zmiany zostały przyjęte to zasługa przewodniczącego komisji, którym jest Pan Poseł Arkadiusz Czartoryski. Dla obu Panów należą się ogromne podziękowania i wdzięczność za okazane wsparcie.
Pamiętajcie proszę, że sprawa tych poprawek wiąże się bezpośrednio z programem „Strzelnica w każdym powiecie”.
Dzięki zaangażowaniu instytucji społecznych (wielkie podziękowania za wspaniały wkład merytoryczny ze strony Vis et Honor, NTS, MTS, PSKBPISS, Fundacji Republikańskiej, ObronyNarodowej.pl, Terytorialni, LTS) te poprawki mają dużą szansę na wejście w życie. A dzięki temu, otwierają nam drogę do dalszych rozmów mających na celu bezbolesne wdrożenie Dyrektywy.


Dla chętnych całość wystąpień przed Komisją:
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=4D2F4AE19802BC89C12581EC005206A9
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=49BEAC812493A5D7C12581EE005F7FD4#komisja


I ode mnie jeszcze dwa linki:
1) http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=8CE3EA88CF81D5E6C12581EC004FF060 obecna droga legislacyjna ustawy
2) http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/352286B3968D8A90C12581EC004A27AB/%24File/2074.pdf link do PDF z nowymi zmianami

#bron #strzelectwo #zainteresowania #prawo
+17
xifi-hi
Dawno nic nie wrzucałem, dzisiaj ciekawostka AR15 w kalibrze 7,62x39 Ognioplujka ]:->

#gunporn #weaponboners #bron #bronpalna #ar15 #strzelectwo #strzelnica
+16
uirapuru
O jak kisne ze wszystkich lewaczków hoplofobów, ale ich musiała dupka zapiec po wyroku sądu dot. strzelaniny w Reutersie. Przyzwyczajajcie się do takich wyroków i do obecności broni w codziennym życiu. Odpowiadając na jeden z komentarzy: TAAAAAK, całe społeczeństwo się wychowa bo takie widzimisie ma mała grupka strzelców ;)

#bron #strzelectwo #hoplofobia #lewackalogika #lewactwo #bekazlewactwa
+36
PikPak
Dobre wieści - sąd podtrzymał decyzję, nie ma aresztu dla 30-letniego Stsiapana. Prokuraturze nie udało się zaskarżyć decyzji sądu! :)

Sąd uznał iż "nie ma wystarczających dowodów na to, co twierdzi prokurator: że ten mężczyzna miał dopuścić się usiłowania zabójstwa". - Sąd uznał, że wobec tego nie może zastosować ani tego środka, ani żadnego innego, bo nie istnieje ta główna, podstawowa przesłanka - powiedział sędzia.

http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdansk/a/strzaly-w-biurowcu-w-gdyni-sad-podtrzymal-decyzje-nie-ma-aresztu-dla-30letniego-stsiapana,12734710/

I teraz najciekawsze:

- Słusznie zauważył sąd rejonowy, że zdarzenie objęte zarzutem zostało zainicjowane nie przez podejrzanego, ale przez pokrzywdzonego, który podchodząc do podejrzanego, zaczął się interesować futerałem, w którym była broń, wziął broń bez pozwolenia i pomimo wezwań nie oddał jej podejrzanemu - mówiła sędzia.

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/69395-strzelal-w-budynku-thomson-reuters-w-gdyni-zostaje-na-wolnosci-jest-decyzja-sadu

#bron #gdynia #trojmiasto #strzelectwo #reuters
+78
PikPak
Koszulki są do odbioru! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#strzelectwo #bron #strzelamyinaczej
+6
wasiuu
Jakby się ktoś zastanawiał jak wygląda blacha samochodu po trafieniu z S&W .500 Magnum, to tutaj może zobaczyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
#bron #strzelectwo #strzelnica #gunboners
+13
zielone_szekle
No i w końcu relaksik.

#strzelectwo #bron
+23
PikPak
Koledze dotarł już ACOG z #aliexpress - wstępnie wygląda nieźle. Jak przyjdzie kolejny do mnie to dam więcej szczegółów.

#bron #strzelectwo
+11
PikPak
JEST OŚWIADCZENIE SCIOPY W SPRAWIE WYDARZEŃ Z 14 LISTOPADA 2017 R.

Wiemy, że śledzicie nasz profil ciekawi rozwoju wypadków w sprawie Sciepana Swidzerskiego, strzelca sportowego którego Prokuratura Okręgowa w Gdańsku podejrzewa o usiłowanie zabójstwa. Od początku ta sprawa budzi wielkie emocje, gdyż cała wiedza opiera się w zasadzie wyłącznie na sensacyjnych, ale często wzajemnie sprzecznych informacjach z mediów. Jako strzelcy, mamy w przedmiotowej sprawie większą wiedzę niż reszta społeczeństwa i ta właśnie wiedza, doświadczenie, znajomość prawa i praktyki są powodem, dla których wersja z mediów nie trzyma się kupy, nie mówiąc już o zarzucie prokuratury. Ustalenie prawdy zostawmy jednak obrońcom, oskarżycielowi oraz sądowi. Ardea jako organizacja zrzeszająca strzelców będzie aktywnie monitorowała całą sprawę, gdyż dotyczy ona spraw niezwykle ważnych dla całego naszego środowiska.

Dzisiaj Sciopa, za naszym pośrednictwem, chce podzielić się z Wami swoją wersją wydarzeń jakie miały miejsce 14 listopada w budynku Thomson Reuters w Gdyni. Poniżej zamieszczamy pełną treść jego oświadczenia:

"Od kilku lat trenuję strzelectwo sportowe. Po tym jak wiosną 2017 roku uzyskałem pozwolenie, zacząłem regularnie przychodzić z bronią do pracy, co miało miejsce, gdy szedłem do niej po zakończonym treningu. Nigdy nie kryłem tego faktu przed innymi pracownikami, unikałem jednak zbędnego afiszowania się z bronią. Muszę podkreślić, że zawsze przenosiłem broń (tak w biurze jak i poza nim) zgodnie z obowiązującym prawem. Jednostki długie były umieszczone w futerałach natomiast jednostki krótkie – w futerałach albo w kaburze przylegającej do ciała. Chciałbym podkreślić, że nigdy nie wyjmowałem broni z futerałów albo kabury w celu "pokazania" koleżankom lub kolegom. Moje zachowanie i sposób obchodzenia się z bronią w dniu 14-11-2017 roku również nie odbiegał od wyżej opisanego. Posiadany przeze mnie karabinek sportowy Suhl KK 150 cały czas znajdował się w futerale, a druga z należących do mnie jednostek broni – Glock 17 – w kaburze wewnętrznej.Koło godziny 19-ej, dnia 14-11-2017 roku miałem zamiar wyjść z biura do jednego z małych sklepów, znajdujących się obok mojego miejsca pracy. Postępując zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami zdrowego rozsądku, broń trzymałem cały czas przy sobie. Całe zdarzenie zostało zapoczątkowane w momencie, gdy broń, którą miałem schowaną w leżącym przede mną futerale, podczas gdy ja zakładałem kurtkę – została wzięta do rąk przez inną osobę. Pragnę podkreślić, że prawo nakłada na mnie obowiązek pilnowania broni a jej ewentualna utrata, zgodnie z art. 263 kodeksu karnego, stanowi przestępstwo. Wszelkie podejmowane przeze mnie w trakcie zdarzenia działania miały na celu niedopuszczenie do wejścia osoby nieuprawnionej w posiadanie broni oraz jak najbezpieczniejsze zakończenie tej kryzysowej sytuacji. Niestety moje wielokrotne apele o pozostawienie broni oraz słowne ostrzeżenia o tym, że osoba nieuprawniona nie może nią dysponować – okazały się nieskuteczne. W związku z ciągłym oddalaniem się ode mnie osoby będącej w posiadaniu broni oraz bliskością drzwi do klatki schodowej, pojawiło się ryzyko, że zniknie ona z mojego pola widzenia i oddali w nieznanym kierunku. Oznaczałoby to definitywną utratę przeze mnie kontroli nad bronią oraz ryzyko, że trafi ona w niepowołane ręce. Powyższe okoliczności spowodowały, że zmuszony byłem podjąć dalsze działania w celu odzyskania kontroli nad bronią zagrożoną utraceniem. Muszę zaznaczyć, że jako pierwszy apelowałem o wezwanie Policji, sam również podjąłem próbę jej wezwania jednak zostało mi to uniemożliwione. Eskalacja sytuacji, która nastąpiła potem, zmusiła mnie do oddania strzałów ostrzegawczych. W tym miejscu stanowczo oświadczam, że nie miałem zamiaru kogokolwiek zranić ani skrzywdzić w inny sposób. Strzały zostały celowo oddane w takie miejsce i w taki sposób, aby nikt nie został trafiony, również przypadkowo. Pragnę podkreślić, że zawsze obchodzę się z bronią z należytą ostrożnością i nie podjąłbym decyzji o oddaniu strzałów ostrzegawczych, gdyby nie było to konieczne. Jedną z przyczyn dla których zdecydowałem się na strzał była chęć zwrócenia uwagi innych osób na zaistniałe zdarzenie – co rzeczywiście się wydarzyło i dzięki czemu Policja przybyła na miejsce a sytuacja została opanowana. Oświadczam, że nie jestem winny zarzucanego mi czynu. Cała moja postawa, wszelkie podjęte przeze mnie działania, zostały podjęte w obronie – posiadania broni, do czego jestem zobowiązany przepisami prawa oraz mojej osoby. Nikogo nie zaatakowałem, nikomu nie groziłem, od początku zdarzenia do samego jego końca apelowałem o wezwanie Policji oraz uspokojenie sytuacji."

źródło: https://pl-pl.facebook.com/sks.ardea/posts/1779269758772468

#gdynia #reuters #strzelectwo #bron
+59
PikPak
Akcja dała reakcję, kopiuję tekst z facebooka klubu Ardea.

ZEBRALIŚMY 16 400 ZŁ NA POMOC DLA SCIOPY!

Do chwili obecnej w naszej akcji zbierania darowizn na pomoc dla Sciopy zebraliśmy 16 422,13 zł od 156 darczyńców. Dziękujemy wszystkim za udzielone wsparcie, nie tylko finansowe. Już samo udostępnienie informacji o akcji pozwoliło dotrzeć z nią do jak najszerszego grona zainteresowanych. Dziękujemy Wam za jedność, za chęć niesienia pomocy koledze, który znalazł się w tarapatach. Życzymy Sciepanowi, aby droga do sprawiedliwości była jak najkrótsza i pozbawiona wyboi. Udzielone przez Was wsparcie z pewnością mu w tym pomoże.

Cały czas niecierpliwie czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Dosłownie na dniach dowiemy się, czy prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu pierwszej instancji, a jeśli tak, jaka będzie decyzja sądu drugiej instancji. Przypominamy - sąd rejonowy nie uznał, aby Sciopa miał dopuścić się usiłowania zaójstwa i nie uwzględnił wniosku prokuratora o areszt tymczasowy, uwalniając Sciepana bez stosowania jakichkolwiek innych środków zapobiegawczych.

Czekamy na chwilę, w której Sciopa będzie mógł przekazać nam więcej informacji na temat całego zajścia. Wiemy, że całe środowisko z uwagą śledzi jego losy. Wiemy, że Sciopa bardzo chce odpowiedzieć na Wasze pytania, chce opowiedzieć o tym jak było. Musi jednak liczyć się z opinią prawników, których zadaniem jest jego obrona. Musi ważyć słowa, aby nie zostały one wykorzystane przez prokuraturę w zgubny dla Sciopy sposób.

Ze swojej strony obiecujemy, że gdy tylko poznamy nowe informacje i okoliczności, natychmiast pojawią się na naszym profilu. Bądźcie z nami!

#gdynia #reuters #bron #strzelectwo
+12
BrzydkiBurak
to jest przedpole strzelnicy na ktorej strzela sie do rzutkow. reakcja na ta fotke powinna byc traktowana jako egzamin na to czy mamy cos sensownego do powiedzenia na temat broni palnej i bezpieczenstwa. w komentarzu filmor.

pokaż spoiler urkadlem z ryjbukowej grupy


#bron #strzelectwo #ciekawostki i troche #myslistwo bo to os parkur ;)
+18
gaz24wolga
Nowy produkt od firmy Full Conceal- "składany" Glock 19
Zastosowany w nim specjalny mechanizm pozwala na złożenie magazynka wraz z częścią chwytu równolegle do linii lufy.
Take rozwiązanie praktycznie umożliwia wygodnie i bezpiecznie przenoszenie broni w kieszeni bez potrzeby używania kabury. Przygotowanie do strzału trwa kilka sekund i jest bardzo intuicyjne.
Obecnie cena wynosi 1399$ a zamówienia można składać na stronie producenta www.fullconceal.com
Czy szykuje się mała rewolucja w przenoszeniu skrytej broni? Czas pokaże.
#bron #bronpalna #strzelectwo #militaria
+31
PikPak
Strzelecki Klub Sportowy "Ardea" ogłosił zbiórkę na pomoc finansową dla naszego kolegi, którego życie po wydarzeniach w gdyńskim Reutersie uległo drastycznej zmianie. Można go wspomóc.

Pomóżmy Sciopie!
Nasz Klub podjął się organizacji wpłat darowizn, które pomogą mu w walce o swoje prawa, o codzienny byt, o sprawiedliwość. Gorąco Was prosimy - nie zostawiajcie go, przecież to co stało się jemu, mogło zdarzyć się każdemu z nas! Codziennie przemieszczamy się z bronią, codziennie ktoś może próbować ją nam odebrać, a my mamy przecież szczególny obowiązek temu przeciwdziałać. Prosimy, udostępniajcie tę informację dalej!
Jesteśmy całkowicie przekonani o niewinności Sciopy. Poraża nas łatwość, z jaką prokurator z niewinnej ofiary napaści zrobił przestępcę tylko dlatego, że ofiara skorzystała z prawa do obrony legalnie posiadaną i legalnie noszoną bronią. Nie akceptujemy działania mediów, które w pogoni za sensacją fałszywie osądziły i pomówiły niewinnego człowieka.
Stsiapan Svidzerski to jeden z naszych kolegów, trójmiejskich strzelców sportowych. Pochodzący z Białorusi i mieszkający w Polsce od ponad dziesięciu lat, powszechnie lubiany, praworządny, od wielu lat pasjonat strzelectwa sportowego. Nieszczęśliwie stał się ofiarą fatalnego zbiegu wydarzeń. Próbując przeciwdziałać zaborowi broni, a następnie broniąc się przed fizyczną napaścią, został ostatecznie oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Wszyscy wiemy, że to absolutna bzdura. Sąd również nie zostawił suchej nitki na wniosku prokuratury, nie tylko odmawiając tymczasowego aresztowania, ale wypuszczając Sciopę na wolność, bez stosowania jakichkolwiek środków zabezpieczających.
To jednak dopiero początek batalii, a na drodze do sprawiedliwości potrzebne będą środki na pomoc prawną, na codzienne życie - doszły nas słuchy, że Sciopa został bez pracy. Pokażmy jedność, pokażmy siłę i pomóżmy koledze-strzelcowi, którego życie legło w gruzach tylko dlatego, że wypełniał obowiązek zapobieżenia zaborowi broni przez osobę niepowołaną. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację akcji przyjmowania darowizn, które w całości przekażemy na pomoc dla Sciopy. Od samego początku wspierają nas Klub Strzelających Inaczej, Gdańskie Centrum Strzeleckie, GKŻR Grupa Północ, Perkun Klub Strzelecko-Kolekcjonerski. Prosimy wszystkie kluby i organizacje strzeleckie o dołączenie i wsparcie.
Prosimy wszystkich o przekazywanie darowizn na rachunek Strzeleckiego Klubu Sportowego o numerze 51 1050 1764 1000 0023 2615 0220 podając w tytule wpłaty "Pomoc dla Sciopy". Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na pomoc prawną oraz socjalną, która jest teraz szczególnie potrzebna.
Sciopa został bez środków do życia i sam nie jest w stanie opłacić prawników. Wspólnie możemy mu jednak pomóc. Będziemy Was na bieżąco informować w miarę rozwoju naszej akcji oraz sytuacji Sciopy.
PS. W przypadku przelewów dokonywanych z zagranicy prosimy o dodanie liter PL przed numerem rachunku. Kod SWIFT banku to INGBPLPW, nazwa banku - ING Bank Śląski SA.


źródło: https://www.facebook.com/sks.ardea/photos/a.718390008193787.1073741829.712445182121603/1771710979528346/?type=3&permPage=1&ifg=1

#gdynia #gdansk #sopot #bron #strzelectwo #trojmiasto #reuters
+44
xifi-hi
Piątek, dzisiaj też postrzelane. W tygodniu może nie starczyć czasu :)

#gunporn #weaponboners #bron #bronpalna #ar15 #strzelectwo #strzelnica
+43
L3stko
„Powszechny dostęp”, którego nie było. O mitach wokół posiadania broni palnej

Bardzo dobry tekst, warto żeby pojawił się na głównej i dotarł do szerszego grona odbiorców.

https://www.wykop.pl/link/4020665/

#mikroreklama #polska #bron #pozwolenienabron #strzelectwo #romb #4konserwy
+12
PikPak
Mirku i Mirabelko - masz skończone 16 lat (bądź twój dzieciak ma skończone, jest przyklejony do komputera, a ty chcesz mieć w końcu wolną chatę w weekendy) to ekipa JS4018 właśnie wrzuciła ciekawego newsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przyjdź na pierwsze zajęcia, które odbędą się już w tę sobotę (18.11.2017). Zajęcia będą prowadzone równolegle w dwóch miejscach:
- w Gdyni. Zbiórka o godz 10:00 na parkingu przy CH Riviera
- w Kartuzach. Zbiórka o godz 09:00 na parkingu przy moście na ul. dr A. Majkowskiego


Pierwsze zajęcia są poglądowe i niezobowiązujące.
Jeśli nie jesteś w stanie się na nich pojawić, a chcesz uczestniczyć w naborze, wyślij nam zgłoszenie mailowe zgodnie z instrukcją w poprzednich postach.


źródło: https://www.facebook.com/js4018/photos/a.364829883564451.78914.304367436277363/1464271420286953/?type=3&theater

W skrócie czym jest JS4018:
- to apolityczne stowarzyszenie pro-obronne z kilkunastoletnią historią Link do statutu
- to gwarancja sprawdzenia swoich możliwości (istnieje duża szansa na wielokrotne zadawanie sobie pytania "po cholerę to robię i dlaczego nie zostałem w domu")
- to fantastyczne szkolenia medyczne (dużo wiedzy, więcej praktyki i jeszcze mniej snu)
- to możliwość przyswojenia sporej wiedzy z zakresu taktyki wojskowej i survivalu
- to praktyczna weryfikacja przyswojonego materiału na strzelnicy

#gdynia #gdansk #sopot #strzelectwo #militaria #mikroreklama #trojmiasto #kartuzy
+10
xifi-hi
Kto dzisiaj postrzelał? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#bron #bronpalna #strzelectwo #ar15 #karabinek #strzelnica
+13
Mesk
Chłopiec niechcący zastrzelił właściciela sklepu z bronią w Omanie
https://www.wykop.pl/link/4016559/chlopiec-niechcacy-zastrzelil-wlasciciela-sklepu-z-bronia-w-omanie/

Właściciel sklepu rozmawiał z potencjalnym klientem, którego syn testował nową broń i pociągnął za spust. Prawie trafił w głowę swojego ojca, ale kula dosięgła sprzedawcę, którego ostatnie chwile zarejestrowała kamera bezpieczeństwa.
#bron #strzelectwo #bezpieczenstwo #mikroreklama
+3
Mesk
Analiza dźwięku 30 filmów z masakry w Las Vegas pomogła stworzyć dokładną oś czasu
https://www.wykop.pl/link/4014761/analiza-dzwieku-30-filmow-z-masakry-w-vegas-pomogla-stworzyc-dokladna-os-czasu/

10 minut, 12 serii z broni automatycznej, 30 filmów. New York Times przeanalizował 30 nagrań i stworzył najpełniejszy dotąd obraz tego co wydarzyło się tamtego dnia w Las Vegas. Na podstawie dźwięku i sygnatur czasowych z 30 filmów, udało się stworzyć oś czasu i chronologiczny przebieg wydarzeń.
#bron #strzelectwo #technologia #dzwiek #mikroreklama #ciekawostki
+1
obsydian4
ZABIJE SKURWYSYNA, SKURWEGO SYNA ZATŁUKE, ZAJEBIE NA KOTLETA.
#koty #szkodniki #kot #strzelectwo #wkurw
+1
ramzes8811
A wy co, dalej jakieś chwyciki? Nawet mi was nie żal.

#bron #strzelectwo #heheszki
+10
PikPak
Przypominajka :) Już jutro Zawody z okazji Dnia Niepodległości! 10 strzałów, 10 zł, przyjść może każdy.

10 zł za 10 sztuk amunicji 9mm, broń klubową, nadzór i instruktaż z obsługi i bezpieczeństwa.

Zasady:
Pistolet centralnego zapłonu
10 strzałów
15 metrów
1 minuta
10 zł


Prosto i zwięźle, jak to u nas

Nagrody wkrótce!
Na miejscu: grill, napoje, nauka obsługi broni i zasad bezpieczeństwa oraz oczywiście wesoła atmosfera.
Zaczynamy od 12:00 i kończymy o 22:00.
Zapraszamy wszystkich, szczególnie tych którzy jeszcze nigdy nie strzelali. To jest dobry dzień by zabrać rodzinę, znajomych i zaznajomić ich z strzelaniem.


źródło: https://www.facebook.com/StowarzyszenieKSI/photos/a.722374391229525.1073741829.656053147861650/1138721959594764/?type=3&theater

jeżeli ktoś jest zainteresowany to tu jest wydarzenie facebook: https://www.facebook.com/events/276319909555218/ - najszybsza droga do kontaktu z klubem w kwestiach tej imprezy

#gdynia #gdansk #sopot #bron #strzelectwo #mikroreklama #trojmiasto
+14
Mesk
Prawdziwie amerykańskie święta w tym roku
#bron #strzelectwo #heheszki
+105
L3stko
Sejm przyjął w czwartek nowelę ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, która wprowadza przepisy dające MON możliwość wspierania dotacjami samorządów, które podejmą się budowy lub remontu strzelnic.

https://www.wykop.pl/link/4009371/

#mikroreklama #polska #bron #strzelectwo #strzelnica #pozwolenienabron #4konserwy
+6
Mesk
Film z zatrzymania sprawcy masakry w kościele baptystów w Teksasie
https://www.wykop.pl/link/4009355/film-z-zatrzymania-sprawcy-masakry-w-kosciele-baptystow-w-teksasie/

Devin Patrick Kelley zabił 26 osób. Został zastrzelony przez dwóch lokalnych mieszkańców, którzy uzbrojeni ruszyli za nim w pościg. Jeden z mężczyzn zlikwidował go strzałem w głowę z karabinka AR-15. Film zaczyna się gdy policja dociera na miejsce i sprawdza dronem czy podejrzany daje znaki życia.
#bron #strzelectwo #usa #wydarzenia #policja #drony #mikroreklama
+5
BrzydkiBurak
niewidomi szczelajo (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

mialem dzis przyjemnosc spotkac sie z kilkoma osobami ktore znaja moje filmy tylko ze sluchu. gosc z wyczynowym karabinkiem pcp trafia w cel wielkosci lebka od szpilki mimo ze go nie widzi! tarcza z podswietleniem na poczerwien i czujnik na broni podaja mu odpowiednie tony w sluchawkach. strzela wylacznie na sluch a wyniki wbija lepsze niz absolutna wiekszosc strzelcow ze sprawnym wzrokiem! cala grupa poslugujac sie wylacznie zmyslami dotyku i sluchu strzelala tez z typowo bojowej broni cieszac sie od ucha do ucha. specjalne podziekowania dla pana instruktora rafala z firmy Asy Strzelectwa oraz firmy Kaliber za udostepnienie strzelnicy Centrum Strzeleckie / na filmor trzeba poczekac ale gwarantuje ze wszystkim opadnie kopara z wrazenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bron #strzelectwo #ciekawostki #brzydkiburak
+273
johnrides
Teraz pracuje jak za czasów swojej świetności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bron #strzelectwo
+21
PikPak
Przypominam - pokaz broni palnej WBP Rogów już za kilka dni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Impreza co prawda klubowa, ale niezamknięta dla osób z zewnątrz. Jeżeli ktoś chce na żywo wypróbować nowe polskie kałachy to będzie to dobra okazja.

Witamy serdecznie!
Mamy przyjemność zaprosić was na organizowany przez firmę z Rogowa pokaz broni palnej ! Prezentowane będą karabinki systemu AK. Będziecie mieli okazje zobaczyć nowe produkty firmy z Rogowa oraz możliwość postrzelania z nich.
Zapraszamy serdecznie !
http://wbprogow.pl/
http://www.strzelamyinaczej.pl/
Cena amunicji 2zł/sztuka.
Impreze przede wszystkim dla klubowiczów KSI. Dla osób spoza klubu opłata za wejście 20 zł.


Link do eventu: https://www.facebook.com/events/616305055425734/

#gdynia #gdansk #sopot #bron #strzelectwo #mikroreklama #trojmiasto

pokaż spoiler A strzelanie 11.11 za 10zł za wszystko też ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.facebook.com/events/276319909555218/
+10
wasiuu
Z nimi zawsze jest udany dzień ( ͡º ͜ʖ͡º)
#bron #strzelectwo #strzelnica #projektdedal
+26
Mesk
Lars Andersen prezentuje podkręcony strzał

https://www.wykop.pl/link/3999751/lars-andersen-prezentuje-podkrecony-strzal/

Lars Andersen pokazuje kolejną ciekawą technikę łuczniczą. Strzelanie podkręconymi strzałami które skręcają w locie. Dobry sposób na ominięcie przeszkody zasłaniającej cel.
#lucznictwo #bron #strzelectwo #ciekawostki #dziwniesatysfakcjonujace #mikroreklama
+2
tomasz-szalanski
co kupić do strzelania precyzyjnego ale i rozpoczęcia przygody z IPSC?

SIG SAUER P226 X-FIVE CLASSIC czy CZ 75 TS ORANGE

#strzelectwo #bron #bronpalna #kiciochpyta
+7
Pokaż następne